SCHIEDAMSCHE COURANT YOI neemt buurthuis niet In gebruik Ik de proef J Woningwet- bouw blijft achter W ij kcentrum nadert haar hoogste punt Overlast van moskee moet snel verdwij nen IJsbrand en Eline getrouwd AjKOnt In Schiedam: AUTOMATENSTELLER REVOLVERDRAAIER DRAAIER liiiiiiiiii Kerstboom in brand Nog zes weken de tijd Eerst beheer handen van vereniging Betrapt j Verlinde krijgt hartaanval l Massale fakkeloptocht g tegen kernbewapening Auto met krik bewerkt Premiekoop gewoon koop Vrijdag 14 december 1979- ON AFHANKELIJK DAGBLAD -104de jaargang no. 26513 6 PAGINA'S Broer-west 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 2G2566 - klacht end lenst 144144 SCHIEDAM EN" KETHEL Schiedam In drie achtereenvolgende jaren is in Schiedam geen woningwetwoning tot stand gekomen. Als bovendien het collegebelcid wordt uitgevoerd, dan ziet het ernaar uit dat in de komende jaren niet meer dan 51 procent van de woningbouw in de woningwet sector zal plaatsvinden. Binnenkort zal PvdA-welhou- der Chris Zijdeveld zich tegenover zijn partij" moeten verantwoorden, want met het percentage woningwet- bouw sinds 1976 blijft Schiedam niet alleen ver achter bij de uitgangspunten van Rijnmond, ook is dit aantal in het geheel niet naar de zin van de Schiedamse PvdA- fractie. In Voorwaarts, het PvdA- orgaan dat deze week weer verscheen, zet Hans Konings een vette nul achter de gebouwde wo ningwetwoningen in de ja ren 1976. 1977 en 3978. PvdA-leden, onder wie raadslid Gé Brouwer, ne men het wethouder Chris Zijdeveld zeer kwalijk dat hij op recente vragen naar het uitblijven van woning- wetbouw niet is ingegaan. Volgens de socialisten ont wijkt hun wethouder daarmee aanvallen op een falend beleid. Tegenover het uitblijven van wonïngwetbouw staan aantallen van 401 gereali seerde woningen in de vrije sector en 305 in de premiekoop. Voor de grote kaalslag in de binnenstad noemt de PvdA-achterban honderd procent woning wetwoningen een uit gangspunt en ook is in het bestemmingsplan volgens de socialistische normen een redelijke hoeveelheid in de sociale woningbouw gegarandeerd, maar de op gelopen achterstand in ogenschouw genomen zal Schiedam nooit aan de verwachtingen in het streekplan Rijnmond kun nen voldoen. Een tweede grief bij de Schiedamse socialisten is, dat voor de 44 woningwet woningen aan de Rotter- damsedijk, die dit jaar zijn gebouwd, een huur moet worden vastgesteld van om en nabij de 600 gulden; een paar guldens onder het maximale bedrag voor woningwetwoningen. Te meer omdat de huizen van dit project in principe be doeld waren voor Schie dammers die uit sloopwo ningen afkomstig .zijn en die doorgaans niet beho ren tot de meer draag krachtige bevolkingsgroe pen, vindt de linkerflank van de PvdA de hoge huuruitkomst schrikwek kend. „Als het beetje wo ningwet dat gebouwd wordt dan zo duur uitpakt, is er loch iets aan de hand: dan getuigt dat van ge brekkig inzicht." is het verwijt van PvdA-leden aan het adres van hun wethouder voor stadsont wikkeling Zijdeveld. PvdA-kritiek op de plaatselijke politiek: zie pagina drie. - De Vlaardïngse wethouder voor financiën, IJsbrand van der Velden, is gistermiddag in het huwelijk getreden met Eline de Rond, informatrice en secretaresse van de afde ling voorlichting van de ge meente-secretarie. Burge meester Wim Kieboom func tioneerde bij deze gelegen heid als ambtenaar van de burgerlijke stand om het col legelid en de ambtenaresse in de echt te verbinden. In een speciaal communiqué, dat de afdeling voorlichting a»'/** ter gelegenheid" van deze ge beurtenis uitgaf, werd onder meer opgemerkt dat nu „een ygelijken alle onkuysheit en de boo se lusten sal vermy- den". SchiedamHei in aanbouw zijnde wijkcentrum Schiedam- «oord bereikt volgende week dinsdag haar hoogste punt. De beheerscommissie van het centrum, een tijdelijke com- nussie die door het college van B en W is ingesteld, ïs van Plan dit feit die dag tussen half vier en half vijf 's middags feestelijk te omlijsten op het bouwterrein aan de westkant van de het winkelcentrum Spaland. Zoals dat in zulke gevallen ge bruikelijk is wordt er een kerstboom in top gehesen. Om ongeveer vier uur steekt een kerstman daar lichtjes in aan. Wethouder Herman Pos thoorn, de leden van de be heerscommissie en van de be wonerswerkgroep zullen bij deze gebeurtenis aanwezig zijn. Verder komt er ook een informatiekraam waar de be zoekers een praatje met de bouwvakkers kunnen maken. Om de eventuele koude tegen te gaan, kan men daar poffert jes en erwtensoep krijgen. ADVERTENTIE Gevraagd INSTRUMENTENFABRIEK EN METAALDRAAIERIJ Fultonstraat 7B 3133 KH Vlaardingen Tel. 010-355091 Terwijl op do Koemarkt de hóndërdén betoger* van de fakkeloptocht voorbij trókken» werd in de Am&Itóbrob de jaar- lifkaa önteteking van de Zweedse kerstboom ge vierd. Burgenieeater Ter Loo deed klokslag: hall acht de boom 'branden'. In een toespraakje zei 1 Sandvik-directéUf N-C. Keffen, dal karet hem al tijd doet denken aan vre- dériï.Op dit moment; lopen honderden Schiedam mer* voorbij» die zich daar ook voor inzetten'V aldus Keften, Vlaardingen Als de Turkse culturele vereniging niet snel een aantal geluidsisolerende voorzieningen aan haar mos kee aanbrengt zal het college maatregelen treffen. Hoewel officieel nog niet van sluiting gesproken wordt liet wethou der Goudriaan zich desgevraagd toch in die geest uit. Hij vond wel dat de vereniging eerst de kans moest krijgen de aanpassingen aan tc brengen. Daarvoor krijgt de vereni ging zes weken de tijd. De gemeenteraad verleende de vereniging onlangs een ont heffing van een zijns inziens te zware eis tot geluidsisolatie, maar stond er wel op dat de vereniging dan ook snel met de beloofde aanvullende voor zieningen zou komen. Van dat besluit heeft het college de vereniging nu op de hoogte ge steld. Het begint er op te lijken dat het college met de inder tijd vrij haastig genomen be slissing om de vestiging van een moskee in de Emmastraat te legaliseren, nu een beetje verlegen zit. Zo werd in een rapport van de gemeentelijke milieudeskundi ge at toegegeven dat het aantal foutief geparkeerde auto's van de moskeebezoekers onder streept, dat in deze straat de vestiging van een moskee een onmogelijkheid is. Want dat er wel degelijk veel auto's gepar keerd worden is zeker, on danks de toezeggingen van de voorzitter van de Turkse vere niging, Ibrahim Baygur, dat in de straat helemaal niet gepar keerd zou worden. De bewo ners, van wie er overigens nog steeds een beroepschrift tegen de vestiging van de moskee ligt, zeggen op 31 oktober zelfs 50 foutief geparkeerde auto's geteld te hebben. Daarnaast zou het gebouw, volgens constateringen van de bewoners, up bepaalde islami tische hoogtijdagen meer dan vierhonderd mensen herbe rgen, terwijl de vergunning verleend is op een gemiddelde van vijftig bezoekers. Verder zou de bovenverdieping per manent in gebruik zijn, terwijl de afspraak was dat deze al leen benut zou worden voor de godsdienstlessen op de zondag middagen. Raadslid Jan van Hemert (VVD) is van begin af aan een tegenstander van situering van de moskee in de Emmas traat geweest. „Die vergun ning is onterecht afgegeven. De voorwaarden moeten wor den nageleefd en dat blijkt niet te gebeuren. Ik vind in derdaad dat de beslissing moet worden teruggeschroefd. Het gaat er niet om dat deze men sen geen recht op een moskee zouden hebben, maar niet daar. Wie in Holy een kerk wil bouwen moet voor vol doende parkeervoorzieningen zorgen. Dat gaal voor een mos kee nel zo goed op." Schiedam Een 28-jarige Rotterdammer werd donder dagochtend vroeg op heter daad betrapt toen hij een wo ning aan de Schoolstraat wilde binnendringen. De politie trof de man aan vlak nadat hij een ruit aan de achterzijde van de woning had verbroken. Hierbij raakte hij overigens gewond aan zijn hand. De politic heeft hem toen verbonden en on derdak verleend. "Vlaardingen De Vereni ging Wijkbelangen Vette- noordsepolder (VOP) wei gert, om het nieuwe buurt huis te betrekken voor zij de uitdrukkelijke toezegging binnen heeft het pand zelf te mogen beheren. In een spij kerharde brief, die vanmid dag aan het college van B en \V, de raadsleden cn de commissies voor sociaal-cul turele activiteiten en onder wijs en vorming is overhan digd, is dit standpunt be kendgemaakt. De vereni ging weigert voorlopig iede re medewerking aan activi teiten, die met het buurthuis te maken hebben. Ook is men niet van plan, de huidi ge accommodaties De Rom melpot en Het Badhuis te verlaten, voor de moeilijk heden zijn opgelost. Met deze onverzettelijke op stelling probeert de wijkvere- niging een doorbraak te force ren in de slepende kwestie van het beheer van de wijkaccom- modatie. Zoals bekend wil de gemeente dat beheer in eigen hand houden, maar dat ziet de vereniging in het geheel niet zitten. Vanaf het begin heeft immers vastgestaan, dat de wijkvereniging de enige parti cipant voor het wijkgebouw zou zijn. Het is ook de VOP geweest, die dc onderhande lingen met de architect heeft gevoerd, die zich sterk heeft gemaakt om de subsidie van CRM los te krijgen en dergelij ke. Men voelt er daarom niets voor, het beheer van het ge bouw uit handen te geven. Er 2ijn over de kwestie diverse gesprekken met de gemeente geweest. De laatste werd ge houden op 26 september. Ook vertegenwoordigers van de subsidiegever, het ministerie van CRM, waren daarbij aan wezig. „Sindsdien hebben we er niets meer over gehoord.", vertelt een woordvoerder van de vereniging. „Wij hebben zelfs/ nog een kant en klaar voorstel ingediend, inclusief een financiële verdeling." In de brief aan de gemeente wordt door de VOP aangege ven, dat er in de raadsverga dering van januari een defini tieve beslissing moet worden genomen, omdat nog meer vertraging niet verantwoord is. Ook wordt gesteld, dat geen overleg meer mogelijk is over een andere dan de door de vereniging aangegeven be heersvorm. De wijk vereniging wil haar ei sen onder meer besproken zien in de raadscommissie voor sociaal-culturele activitei ten, die maandag 17 december vergadert. Tijdens die bijeen komst zullen ook lijsten wor den ingeleverd met handteke ningen van wijkbewoners, die het met het standpunt van de vereniging eens zijn. Dat zou den er volgens de wijkvereni- ging inmiddels honderden zijn. Het nieuwe wijkgebouw, dat is verrezen aan de Willem Pij perstraat, wordt 21 december door de aannemer opgeleverd. trs' »>-• Schiedam In een stoet van haast 700 meter zijn vele Schiedammers gistera- I vond door de binnenstad I getrokken, uit protest tegen i kernbewapening die de NAVO voorstaat. Getooid met meer dan 250 fakkels, wat een zeer indrukwek kend gezicht was, liep de optocht via Dam, Nieuwe Haven en Broers vest naar het oude stadhuis, waar een dominee, lid van het inter kerkelijk vredesberaad (IKV) een toespraak hield. Aan de fakkeloptocht deden honderden Schiedammers mee, van jong tot oud, Dat 1 v/as meer dan de progres sieve partijen. Pax Christi, de ANJV en het IKV had den durven hopen. De optocht eindigde drama tisch, toen vlak voor de Grote Markt, tegenover dis cotheek Cartouche in de Boterstraat. PvdA-raadslid Arie Verlinde door een hartaanval werd getroffen. In het Nolet-ziekenhuis is Arie Verlinde opgenomen. Zijn toestand werd vanoch tend goed genoemd; Verlin de lag nog wel op de inten sive care. ^iiiiiiininiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimiiiiiiiiiini^ Schiedam Doordat een au tomobilist enkele opmerkin gen maakte over het rijge drag van een nog onbekende andere automobilist, is zijn wagen met een krik van vo ren in elkaar geslagen. De' schade bedraagt ruim 500 gulden. De man reed naar zijn zeggen op de Horvathweg toen een andere auto met plagerijtjes begon. Op het plein 40-45 kreeg het slachtoffer er ge noeg van en maakte enkele opmerkingen. De andere auto mobilist stapte met een krik uit zijn wagen en begon op de voorkant van de wagen in ie beuken. Het kenteken van de wagen van de agressieve weg gebruiker maat genoteerd. Dit nieuwsblad, waarin u al het j nieuws uit eigen omgeving kunt I vinden, wordt zonder extra j kosten bezorgd in combinatie I met het Rotterdams Nieuwsblad.! **0 -.«••O** ÏU»®' 1 f.die y] 1 telelaf0' ,4.3d00 Vlaardingen De vijf premiekoopwoningen die onlangs in de Callcn- burgstraat werden be trokken worden, waar schijnlijk gewoon koop- woningen.Den Haag heeft de gemeente laten welen dat „op formele gronden" de premie niet door gaat. Wat die for mele gronden zijn bleek enige tijd geleden, toen een ambtenaar van het rijk liet weten dat de premie niet meer kon worden verleend, „omdat het dak er al op zat". Zo er wel van premie spra ke zou zijn geweest, dan zou die hooguit zo'n ne genhonderd gulden be dragen hebben. Voor de bewoners zou dat reden zijn om er maar „geen rel" van; te maken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1