SCHIEDAMSCHE COURANT Stormschade in Vlaardingen Slagers boos over verkoop aan particulieren Ik -neem. de pro ef Da u wtrappers waren wel wat gewend Studenten boos over uitspraken bewonersvereniging Inbraken opgelost Directeur slachthuis ontkent Nieuwe directeur gemeente bibliotheek Hoover- craft geeft overlast Directeur school verontrust over nieuw café In Vlaardingen PvdA-bestuur weer compleet Vragen over woonwagen kampen t;»»»'-" ?os«°4a'~ teVe>o<>0'' Maandag 17 december 1979- ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - kinrhtondicnsi 144144 -104de jaargang no. 26514-6 PAGINA'S SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam In samenwerking met de recherche van Den Haag. Rotterdam en Delft heeft de Sehlcdamse po litie een dnetal serie inbraken opgelost. Twee knapen van 16 en een jongen van 20 jaar. alle uit Rotterdam, zijn aangehouden omdat zij verdacht worden van een serie inbraken in kantoorpanden In de maand septem ber dit jaar. De totale buit bedroeg ruim 6000 gulden. Een 18-jarigi Hagenaar wordt daarnaast ervan verdacht twee maal te hebben ingebroken in een brom fietswinkel aan de Halleystraat. De eerste keer werd er niks meege nomen, de tweede keer bedroeg de buit circa 17.000 gul den. Een 24-jarige dame en een 20-jarige jongeman uit Rotterdam, beide woonachtig in Delft, hebben bekend in vijf grote modezaken in Schiedam voornamelijk bontjas sen te hebben ontvreemd. Het paar wist in een redelijk korte periode voor ruim 11.000 gulden aan kledingstuk ken te vergaren. Op de Stadhouderslaan in Vlaardingen was de CAI-informatiecaravan niet tegen de wind bestand. Met al de kostbare appa ratuur ging de caravan za terdagmiddag onderuit. Vlaardingen De storm van afgelopen zaterdag heeft in Vlaardingen voor flink wat schade gezorgd. De meest spectaculaire gebeurtenis vond plaats op de Stadhouderslaan, waar een informatiecaravan voor de centrale antennerinrichting (CAI) finaal omver werd geblazen. Ter plaatse trok de wind zo hard dat de politie er aanvankelijk zelf niet eens bij kon. Later moest de caravan door de verant woordelijke gemeentedienst weggesleept worden. Hoewel de precieze schade nog niet bekend is, zal deze vermoedelijk aanzienlijk omdat in de caravan een aantal televisietoestellen aanwezig was. De storm maakte het ver der een beperkte dijkbe waking noodzakelijk. Door de straffe wind werd hel water in de ha vens hoog opgestuwd. De Koningin Wilhelminaha- ven kwam blank te staan. Voorts waaide in de Van Baerlestraat een grote ruit in en ging er aan de Oli vier van Noortlaan een centrale antenne omver. De wind zag verder ook nog kans een boom aan de A m manstraat/Schiedam- lijk met wortel en ai der uit te blazen. H Regen en wind mochten De Dauwtrappers niet deren Zoals hun naam al deed vermoeden waren de heren 5 wel wat gewend. Zaterdagochtend vrolijkte de hoe- renkapel het druilerige stadsbeeld op met hun ..boer- dge'muziek. En dat allemaal als onderdeel van een 5 hele reeks festiviteiten die deze dag ter ere van het tienjarig van het Vlaardings Dagblad, het zusje van de Schiedamse en de Nieuwe Waterweg Courant, op het 1 programma stondAan de viering van het jubileum was voorts een slagzinwedstrijd verbonden. Nog even 5 tenovervloede misschien: de ingevulde wedstrijdkaar- ten moeten uiterlijk vandaag binnen zijn. De winnafa- )r(es) mag van het Rotterdams Nieuwsblad en het H Koopcentrum Vlaardingen voor maar liefst l weedui- zer]d gulden gaan winkelen. Dit nieuwsblad, waarin u al Het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Vlaardingen/Schie- dam Het Vlaardingsc college van burgemees ter en wethouders wil van de directeur van het slachthuis in Schiedam opheldering hebben over de verkoop van vlees aan pariculieren. De sla gers vinden dat hen on eerlijke concurrentie wordt aangedaan door grossiers die vlees direct aan de consument ver kopen. Al jarenlang is deze handelswijze van de grossiers de slagers een doorn in het oog en proberen zij stappen te ondernemen. Tot nu toe hebben pro testen bij de directeur van het slachthuis en de grossiers nog geen resul taat gehad. De slagers menen zelfs dat deze vorm van verkoop de laatste jaren steeds meer voorkomt. Met deze ge gevens hebben enkele slagers het Vlaardingse CD A-gem centeraadslid Van 't Hof benaderd, die zich vervolgens heeft ge wend tot het college van B en W. Slager Wapenaar. voorzitter van de Vlaardingse afdeling van de slagers federatie stelt het aldus: „Bij de wet is de verkoop aan particulieren ver boden. De directeur is er ver antwoordelijk voor dal zoiets niet gebeurt. Maar de keur meesters. die ervoor moeten zorgen dat er geen particulie ren op het terrein komen, doen hun ogen dicht." Volgens het Vlaardingse stadhuis zou het vooral gaan om de zoge naamde noodslach tingen. Wanneer een stuk vee bijvoor beeld zijn poot breekt en niet meer te redden is hrengt de ei genaar het in veel gevallen naar het slachthuis, waar het dan afgemaakt wordt en ge slacht. Het zou juist dat vlees zijn dat aan particulieren wordt verkocht, uiteraard te gen lagere prijzen dan in de detailhandel worden gevraagd. Volgens dezelfde woordvoer der van het stadhuis is dat echter niet in strijd met de wet. De directeur van het slach thuis M. B. ten Have. ontkent ten stelligste dot grossiers di rect aan particulieren verko pen. „Ik zit hier du ganse dog Vlaardingen De heer J. La- mens is por 1 maart 1980 be noemd tot directeur van de ge meente-bibliotheek in Vlaar dingen. De heer Lamens is se dert 1 april 1970 werkzaam bij de Vlaardingse bibliotheek en is 35 jaar. Na de vervroegde pensionering van mejuffrouw M. C. Edelman, die officieel nog tot 1 maart directrice ts. heeft de heer Lamens haar als waarnemend-directeur ver vangen. Om zo snel mogelijk de plaats des onheils te bereiken, heeft de Rotterdamse havenpolitie slndskort een hoovercraft in gebruik. Hoewel razend snel heeft het ding het euvel yeel lawaai te produceren. Zo veel dat het Vlaardingse college van B en W bij Rotterdam geklaagd heeft over de geluidshinder. Kan het niet wat minder? vraagt Vlaardingen. Men heeft namelijk het idee dat de hoovercraft best wat minder vaak gebruikt zou kunnen worden. De zaak werd aangekaart door het PvdA-lid Henk Krabben. ■iiiimniiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiinimiiiiumiMmr? Zoiets zou ik weten. Het is be slist niet waar. Een enkele keer kan het voorkomen dat een particulier door de mazen van het net glipt en direct van een grossier koopt. Maar om te stellen dal het regelmatig ge beurt is waanzin. Er is ook nog nooit een slager bij mij korncn klagen." Als de drukte rond de feestda gen voorbij is zullen de Vlaar dingse slagers zich met hun collega's uit Schiedam. Maas sluis en Maassland in verbin ding stellen om zich te bera den over verdere stappen. Schiedam Pater dr. J, P. ,J. Uyterwaal. directeur van de scho lengemeenschap Spicringshoek aan de Van de Brugghenlaan, is bezorgd over bet café dat binnen afzienbare tijd vlakbij in de Troelstralaan wordt geopend. Hij heeft zijn bezorgdheid in een brief aan het Schiedamse college van Ben W kenbaar ge maakt. Kennelijk vindt hij een kroeg geen ideale plaats voor zijn leerlingen om tijdens hun vrije uren te verblijven. Tevens wil Uy ter waal door het college worden geïnformeerd over wat voor soort horecabedrijf daar precies wordt gevestigd. Het college heelt de brief van de schooldirecteur nog niet be antwoord. Dat gebeurt naar alle waarschijnlijkheid nog deze, week. De pandjes waar het café in komt. zijn gehuurd door een brou werij. Voorheen zaten er winkeltjes in. Het is dc bedoeling van de eigenaar er een rustig buurtcafé van te maken. Wèl is er een muziek vergunning aangevraagd. De buurtbewoners is gevraagd of zij daar, onder meer vanwege mogelijke geluidsoverlast, be zwaar tegen hebben. Een aantal heeft laten weten dat inder daad te hebben. Uyterwaal is niet bereid veel commentaar te geven op zijn brief aan hei Schiedamse college: ,.lk heb gewoon geïnformeerd wat daar voor vaak aan de Troelstralaan wordt gevestigd. Meer kan ik er niet over zeggen." Van opmerkingen over Quihus en de Goudsbloem in zijn brief zegt de schooldirecteur zich niets te kunnen herinneren. Hij heeft echter wel aan die twee kroegen gerefereerd in zijn brief over het toekomstige buurtcafé. Vlaardingen De afdeling Vlaardingen van de PvdA heeft eindelijk weer een vol tallig bestuur. Op de jaar vergadering van afgelopen vrijdag werd John Kans hui jsen herkozen als voorzit ter. Na een jaar heeft de af deling ook weer een secreta ris. Aad van der Well. Ro nald Ridderhof werd tot penningmeester gekozen. Cock van der Mark keert weer terug in het bestuur als con tact vrouwe van de Rooie Vrouwen. Als gewone leden werden in het bestuur gekozen: Piet Struijk, Ria Vermaal. George Wicart (de huidige voorzitter van het PvdA-Rijnmond be stuur). Hugo Mulder en Aad van Cortenbcrghe. Deze laat ste zal pas per i juni voor de volle honderd procent be schikbaar zijn, omdat hij met ingang van die datum geen voorzitter meer zal zijn van de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJh In januari 1980 zuilen twee le denvergaderingen besteed worden aan het bespreken van onderwerpen die door de PvdA landelijk aan de orde zijn gesteld ter voorbereiding van het verkiezingsprogram '81, „economie" en „maat- schappelijke strategie". Ook zal er tijdens een van de twee ledenvergaderingen in januari nogmaals gesproken worden over de Broekpolder. Schiedam De studen tenvereniging: Schiedam heeft boos geageerd op een uitspraak in een krant van de bewoners vereniging Schiedam- Centrum. Hierin sugge reren de bewoners dat de studentenvereniging elitair is en (geluids)o- verlast zou bezorgen. De studenten verwijten de bewonersvereniging in een open brief dat zij ge oordeeld heeft zonder ook maar enig contact met de groep te hebben gehad. „Een zo snel en gemakkelijk oordeel kan nooit gebaseerd zijn op de werkelijkheid", al dus de brief. Enige lijd geleden had de be wonersvereniging aangedron gen bij het college van lï en VV om de toestemming voor het gebruik van de ruimte in het Zakkendragershuisje. Dat do bewonersveren igmg bang is voor eventuele geluidsoverlast vindt de vereniging een „al weer te vroeg getrokken oor deel". Maar de bewonersvereniging kan nog op goede voet met de bij de vereniging aangesloten studenten blijven. De brief eindigt namelijk met een uit nodiging aan de bewoners om de eerste avond van de stu dentenvereniging Schiedam - Centrum bij ie wonen. Het te gendeel van de uitspraken zal dan volgens dc vereniging door dc studenten worden be- Schiedam Statenlid J. van Katwijk (CDA) uit Schiedam heeft het college van gedepu teerde staten van Zuid Hol land gevraagd of hel juist is dat het aantal plaatsen voor woonwagens niet wordt ver minderd als woonwagenbewo ners in een huis trekken. Daarbij vraagt hij zich af of het voor gemeentes die stre ven naar integratie van woon wagenbewoners, niet ontmoe digend is wanneer vrijgeko men plaatsen op kampen be schikbaar blijven voor nieuwe bewoners.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1