SPORT Hans Lingen: gedeelde tweede plaats René van der Kuil vierde op de sprint Anne ten Hoeve judoka van 't jaar Petra Martens overtuigt Clubkampioenen Heren WIK routine tekort Uitslagen Nico Moerman functie neer Bij Schiedamse judo- kampioen schappen NTTB-cup voor Nico van Slobbe Shell niets in te brengen Nico Boelrijk jeugd kampioen MAANDAG 17 DECEMBER 1979 SC/VD/WW 6 Schiedam - Tot 27 kilo gram:]. José Harms. 2. Éleonora Gevaert, 3. De sire Groene veld. Tot 31 kilogram: 1. Monique Veldhoven. 2. Saskia van Eek. 3. Edith Mathot. Klasse tot 35 kilogram: 2. Petra Ram. 2. Astrid Ma thot, 3. Bi an ca Schipper. Tot 40 kilogram: I. Petra Martens, 2. Yvette van Noordt. 3. Marian den Brasem. Tot 45 kilogram: 1. Mylenne Smit, 2. Re- nate van de Bosch. 3. Mo nique van de Mast. 45 kilogram cn hoger 1. Debby Kila, 2. Miranda Holster, 3. Astrid Schuurmans. Rotterdam - Bij sprint wedstrijden van Arena in het Rot terdamse bad West was er voor René van der Kuil een vierde plaats weggelegd. De 23-jarige Schiedammer, die vrijwel da gelijks traint in dat had op weg naar Moskou, klokte over de 50 meter springt een tijd van 25.76. Niet slecht als men weet dat hij pas sinds september weer in training is. Piet Hovinga van HPC Winnaar van deze sprint werd Edward Maasdijk van De ZijNLGB, die tot een tijd van 25.04 kwam. Dc onder linge verschillen waren trou wens toch erg klein, want kwam met een tweede plaats tot 25.18. Derde was Cees Jan Winkel van R2V uit Rijswijk in 25-52. Bij de dames werd Enith Bri- githa winnaar en zij kwam. evenals Edward Maasdijk, in het bezit van een kleurente levisie. Het was voor de eer ste maal dat deze dochter van Adidas zwemwedstrijden ever 50 meter sprint organi seerde. Als het aan Rini Wagtmans ligt, zullen het er volgend jaar zetfs drie zijn. Enith Brigitha kwam met haar tijd op de zesde plaats tn het Europees klassement Vlaardingen - Nico Moerman heeft op de ledenvergadering van De Coureur de functie van kantinebeheerder, die hij sinds 1 oktober bekleedde, neergelegd, omdat hem werd verweten in deze functie ook zijn eigen belang te beharti gen. Er is nog geen opvolger gevonden, Nico Moerman trad tevens af als tweede penning meester. Wim de Koning volgt hem in het bestuur op. Op de vergadering werd verder be sloten de contributie voor jeugdleden en gewone leden niet te verhogen, terwijl voor de overigen de contributiestij ging minder dan tien procent is. Rens reikte in Schiedam de prijzen aan de allerkleinsten uit. Schiedam - In dc sportschool van Budosport Schiedam zijn zaterdag voor de tweede maal de Schiedamse judokampi oenschappen voor meisjes (tot veertien jaar) gehouden. Dc 57 deelneemsters waren in zes gewichtsgrocpen Ingedeeld. In de klasse tot 27 kilogram trid Mathot dankzij eenbeen- kwam José Harms overtui gend door de voorronden heen. In de finale had zij meer moeite met Eleonora Gevaert, waarvan slechts op beslissing (technisch voordeel) werd ge wonnen. Beide finalisten in de klasse tot 31 kilogram, Moni que Veldhoven en Saskia van Eek, hadden de zes wedstrij den in de voorronden op vol punt gewonnen. Ir» een gelijk- opgaande eindstrijd lukte het Monique Veldhoven haar te genstandster met een vierde heupworp naar de grond le krijgen, waarna zij met succes een tweede houdgreep inzette. Saskia van Eek tikte af, voor dat de 25 seconden waren ver streken. In de klasse tot 35 kilogram had Petra Ram in de voorronden drie partijen op vol punt gewonnen. In de fi nale zegevierde zij tegen As- worp, die een yugo (vijf pun ten) opleverde. Petra Martens prolongeerde in de klasse tot veertig kilo haar titel van vorig jaar door hal verwege de eindstrijd Yvette van Noordt met een heupworp te verrassen. De winnares had alle partijen van de voorron den eveneens met de maxima le winst gezegevierd. Mylenne Smit (tot 45 kilogram) verde digde haar titel met succes. Zij forceerde met een tweede heupworp een snelle beslissing tegen Renate van de Bosch. In de categorie boven 45 kilo gram was Miranda Holster haar partijen in de voorronden overtuigend doorgekomen. In de finale kon zij titelhoudster Debby Kila echter niet onttro nen. Debby Kila zette met ge deeltelijk succes een beenworp in, waarna een eerste houd greep goed was voor de winst Assen Nico van Slobbe heeft weer eens van zich doen spreken. Kwam de Schiedamse tafeltennisser in de afgelo pen najaarscompetitie nog niet tot opvallende prestaties, tijdens het afgelopen weekeinde gehouden titelstrijd om de NTTB-cup lagen de zaken even anders. Met groots machts vertoon greep Van Slobbe de eerste plaats, vóór Bert van der Helm en Korenbeurs-speler Hans Lingen, die gezamen lijk als tweede eindigden. Vanwege het onderlinge resultaat werd Van der Helm tweede en eindigde Hans Lingen op een eervolle derde plaats. Nico van Slobbe. Bert van der Helm en Hans Lingen, maak ten hel met die eindstand dui delijk dat zij in het vadertand- se tafeltennis nog steeds aan de leiding gaan. Spelers als een Ron van Spanje, Anne Vlieg, Jaap van Spanje, Anne Vlieg en René Hijne. allen deel uitmakend van de natio nale selectie, zijn or duidelijk nog nieL Ook de tweede Korenbeurs speler, Bert van den Ham, kon zich in Assen niet in de kiiker spelen. Na de eerste «neeldag stond Van den Ha* ft. vaar op de vijfde plaa* h als achtste geplaatst u». t er- nooi was begonm vj /an den Ham moest a. t;.*»* de len met de nummers vijf tot en met negen. Blessure Gisteren echter, aan het eind van het toernooi, was Van den Ham echter naar de tiende en de laatste plaats gezakt Dat kwam door een knieblessure, waarmee hij In zijn voorlaat ste partij te kampen kreeg. In zijn laatste partij was van den Ham zelfs genoodzaakt zich na twee games terug te trekken. Na de eerste speeldag maakten Van Slobbe, Van der Helm en Hans Lingen ook de dienst ai uit Zij het dat Hans Lingen Hon van Spanje nog naast zich op de derde plaats moest dul den, Lingen won zaterdag van ploegmakker Bert van den Ham, van Jaap var» Spanje en van Anne Vlieg. De - waar schijnlijk overgeconcentreerde Schiedammers verloor echter van Ron van Spanje en Bert van der Helm. In de partij tussen Lingen en Van der Helm, meteen al in de Nico van Slobbe eerste ronde was voorzichtig heid troef. De clubgenoten na men geen van beiden het ini tiatief, zodat vier games nodig waren. Met 21—18, 1721, 21-14 en 2111 waren die toch in hel voordeel van Hans Lingen. Bert van den Ham verloor op de eerste speeldag verder van Van der Helm en Van Slobbe, moar won in vier games van Jaap van Spanje en in vijf ga mes van Anne Vlieg. Op hei oog had Van den Ham het gis teren makkelijker, maar hij begon met een regelmatige 3 0 nederlaag tegen René Hijne. Noodlot Tegen Henk van Spanje, die tot dan pas één partij had we ten te winnen, sloeg het nood lot voor Van den Ham defini- tief toe. Na winst in de eerste twee games kreeg hij te kam pen met een knieblessure, waardoor hij de laatste drie games en daarmee de partij verloor. Na twee games tegen Reinier Jens hield Van den Ham het verder voor gezien en haakte af. Hans Lingen speelde gisteren sterker dan zaterdag. Lingen opende met een 31 winst op Reinier Jens, waarna hij de Schiedamse confrontatie met Nico van Slobbe moest aan gaan. Van Slobbe won dc eer ste game met 21-—18. maar met 2022 kwam de tweede op naam van Lingen. In deze sterk gespeelde wed strijd was de derde game be slissend. Bij een 20—-18 voor sprong slaagde Lingen er evenwel niet in de partij uit te maken en zegevierde van Slobbe alsnog met 2220. Ver volgens maakte Van Slobbe de naar zich toe trekken. AZL be gon de laatste periode met een 12 voorsprong, maar in die laatste periode kwam WIK goed terug. Het houtwerk stond in eerste instantie de ge lijkmaker in de weg. Pas in de laatste seconden van de wedstrijd kreeg WIK Joon naar werken. De dames van Shell leden te gen ZPB een 14 nederlaag. Het was een verdiende over winning voor ZPB. Want wat ZPB wel had - kracht- in de aanvat - miste Shell. Coach Roel ten Napel. „Wij werden niet écht gevaarlijk, dat kwam met name door het slordige plaatsen". In de eerste twee periodes kon ZPB ttveemaal scoren, Shell kreeg wel een aantal mogelijkheden, maar telkens ontbrak het laatste ze tje. In de derde periode kon Shell eindelijk tegen scoren, ZPB stond toon overigens al op 03. In de laatste spelperi- ode probeerde Shell nog van alles, echter zonder resultaat. partij uit met 2119 in de vierde game. Tegen Henk van Spanje en René Hijne was de winst ech ter weer voor Lingen, waar door hij zich met 5 gewonnen cn 3 verloren partijen naast Bert van der Helm klasseerde. Omdat Hans Lingen zaterdag rnet 21—11, 21—11 cn 21—19 van de Tempo Team-speler had verloren, was het zilver voor Van der Helm en het brons voor Lingen. De Schie dammer moest daarmee één plaats toegeven op vorig jaar, toen hij achter Van der Helm het zilver greep. De eindstand in Assen werd: 1. Nico van Slobbe 8—0, 2. Bert van der Helm 53: 3. Hans Lingen 53; 4. Jaap van Spanje 4—4; 5. Reinier Jens 44; 6. Anne Vlieg 35; 7. René Hijne 3—5; 8- Ron van Spanje 35; 9. Henk van Spanje 17; 10. Bert van den Ham opgegeven. Vlaardingen De watcrpoloërs van WIK hebben tegen koploper Nautilus, ondanks het 69 verlies, een prima prestatie geleverd. De Vlaardingers bicven tot de laatste minuut dichtbij Nautilus. In die laatste minuut kwam WIK wat routine tekort om bij te blijven, Frans van Beers: „Om dat wij zo goed in de buurt van Nautilus bleven, werd cr op een gegeven moment alleen maar aan aanvallen gedacht. Het verdedigen werd toen verwaarloosd". Nautilus profi teerde goed van de gecrcërde mogelijkheden in de laatste periode. In de eerste periode hielden dc ploegen elkaar goed in even wicht: 12. In het tweede kwart liep Nautilus wat bij WIK weg: 24. Toen het in de derde peirode 2—5 werd leek het met WIK gebeurd. Maar de Vlaardingers kwamen via doelpunten van Ben Kramer Freher cn Gert Jan Middel bosch weer helemaal terug in de wedstrijd. De wedstrijd kreeg toen een meer open ka rakter. WIK had de kans om misschien een of twee punten in Vlaardingen te houden. Maar Nautilus vergrootte kort hierop de marge en kwam op 4—6- I n dc laatste periode kon WIK aanvankelijk dichtbij blijven er was nog van alles mogelijk. Maar in de laatste minuut be sliste Nautilus de wedstrijd, van 67 werd het 69. Frans van Beers: „Door de laatste twee ongelukkige doelpunten viel de nederlaag iets te groot uit". De dames van WIK deelden tegen AZL de punten: 2—2. Het leek er lange tijd op dat AZL met twee punten uit het Kolpabad zou vertrekken, want pas in laatste seconden scoorde WIK de gelijkmaker. In de eerste periode kwam WIK verrassend op een 10 voorsprong. AZL, dat in de eerste periode de betere ploeg was, kon pas in dc twee vol gende perioden de wedstrijd Maassluis Uit hot niets kwam hij tevoorschijn, In een bij na donkere en bomvolle Maassluise Olympiahal, slechts verlicht door een twaalftal lampen, werd Anne ten Hoeve uitgeroepen tot judoka van het jaar van Mahorokan, De 16- jarige Rozenburger besefte het nauwelijks. Hij was het stralende middelpunt van wat voor de judoka's van Maho rokan als één van de hoogtepunten geldt. Begeleid met We've got the best team in the land onderging hij de huldi ging. Uit handen van Rob Henneveld ontving hij de wissel- beker. Burgemeester Van Es overhandigde hem de blijven de herinnering. Opvallend was de aanwezigheid van de bur gemeester. omdat in voorgaande jaren zijn voorganger Van Dijke hardnekkig had geweigerd om het judofestijn op te luisteren met zijn aanwezigheid. De verkiezing, die deel uit maakte van de clubkampioen schappen, kwam voor Anne ten Hoeve als een complete verrassing dat hij werd uitver koren tot judoka van het jaar. ..Pas toen alle lichten uit gin gen kwamen ze naar mij toe om te zeggen dat ik het was. Ik had het echt niet verwacht. Ach, misschien is het wel, om dat ik uit Rozenburg kom. Ie dere dag fiets ik naar Maas sluis om te trainen, want judo is mijn lust en mijn leven. Ik heb er alles voor over", aldus Anne ten Hoeve na de huldi ging. De talentvolle judoka, die in 1978 tweede werd bij de natio nale kampioenschappen en deel uit maakt van Jong Oran je, nam overigens voor de elf de maal deel aan de clubkam- pioenschappen van Mahoro kan. Hij: „Het is natuurlijk een geweldig goede sportschool Ze geven je alle ruimte om zo goed mogelijk te presteren. Ik mag zoveel trainen als ik wiL De trainers van Mahorokan, Koos Henneveld en John en Thijs Rietdijk, begeleiden je erg goed. Daarom komen we ook zo sterk voor de dag bij de kampioenschappen." Aan de kampioenschappen in Maassluis namen, zo'n 500 ju doka's deel. Niet alle judoka's van Mahorokan kwamen aan bod omdat er een leeftijds- door Chris Woerts grens was tot 16 jaar. Deze grens bestond ook voor de ver kiezing van de judoka van het jaar, maar met ingang van het volgende jaar gaat dat veran deren. Dan kan ieder lid van de sportschool uitgeroepen worden tot de beste judoka van het jaar. Centraal daarbij is niet de prestatie die gele verd wordt, maar het gedrag en de inzet daarom heen. Tijdens de kampioenschappen werden ook nog tien judoka's gehuldigd, die het afgelopen jaar een opvallende prestatie geleverd hadden. Het waren: De felicitaties voor judoka van het jaar, Anne ten Hoeve. Liesbeth Beeks (kampioene van Nederland), Jolanda van Mechelen (kampioene van Ne derland). Leo Pietjouw (kam pioen van Nederland en bij de laatste acht van de Europese kampioenschappen), Ronald Kars (tweede plaats bij de na tionale kampioenschappen), Hanneke Schenk (tweede plaats bij de nationale kampi oenschappen), Gelofke Eeiroan (derde bij de nationale kampi oenschappen), Iman Kars (der de bij de nationale kampioen schappen), Rick Snelle van Vollenhoven (kampioen van Nederland), Peter Lahay (kampioen van Nederland), José Ham (derde bij nationale kampioenschappen). Maasslu is De uitslagen van de clubkampioenschap pen van Mahorokan waren als volgt: Jongens 5-6 jari gen. Tot 20 kilo 1. R. Roks 2. J. Delfgauw, 3. O. Luyks en A. van Herk. Tot 23 kilo: 1. J. Schouten, 2. K. Poort, 3. E. Men ting en M. Renzen. Tot 24 kilo: P. van Velzen, 2. L. Stougje, 3. R Vooys en P. van der Houwen. Meisjes: 1. N. Dijkshoorn, 2. L. 't Mannetje, 3. W. Hilt en L. Frederikse. Jongens 7 en 8 jaar tol 24 kilo 1. M. de Jong, 2. M. Leeuwensteijn, 3. B. van Veld en M. Wisse. Tot 26 kilo: 1. D. Pennings, 2. E. Pruim,-3. A. van der Sloot en W. Lange. Tot 29 kilo 1. D. Rietdijk, 2. S. Margetsen, 3. T. Pijpers en C. Krjjthe. Tot 33 kilo 1. A. van Overbeek 2, H. van Gils, 3. T. Moerkester en E, Bras. 34 kilo en zwaarder I. A. Valstar, 2. J. van der Hof, 3. R. Duller, Meisjes tot 27 kilo 1, G. van Dort, 2. C. Sloots 3. T. Rehs. Boven de 27 kilo 1. J. Verbeek, 2. B. Bos. 3. E. Hammer. Jongens 9-10 jaar tot 29 kilo 1. K. Wurth, 2. D. Schenk, 3. N. Versteeg en C. de Boo. Tot 32 kilo 1. R. van der Thier, 2. P. Klok, 3. N. Ouwen dijk en D. van der Kuïjk. Tot 35 kilo 1. J. Houkes, 2. R. Vlie- ,veld, 3. B. Beeks en C. van der Toorn. Tot 40 kilo: 1. E. Heewelink, 2. E. van Rijs- bergen, 3- N. van der Hoek en M. Huizing. 4Q KHz en zwaarder I. F. Verbeek, 2. H. Witvliet, 3. P. van der Akker en R. Rietdijk. Meis jes tot 28 kilo 1. S, Marget- son, 2. S. Ouwerhand. 3. M. Lantinga. Tot 33 kilo 1. C. Hagemans, 2. D. Abramsz, 3. S. Bokma. 35 Kilo en zwaarder l.D, Onderlinden, 2. M. Tillemans, 3. K. Fran sen en E. Lejeune. Jongens 11-12 jaar lot 34 kilo 1. J. Quist, 2. H. Hargetson, 3 N. Niga Hargetson. Tot 39 kilo I. A. Wurth, 2. S. de Jong, 3. W. Zeijlmaker. Tot 44 kilo: 1. M. Terhoeve, 2. A. Oosterboer, 3. H. Kromen. 45 Kilo en zwaarder 1. C. Verbeek, 2, A. Franzen, 3. M. Warnaar. Meisjes tot 39 kilo I. M. Henneveld, 2. B. de Keyzer. 3. T. Bogert. Tot 44 kilo 1. J. van Vliet. 2. D. Pennings, 3. E. Koelewijn. 48 Kilo en zwaarder 1. P. van der Heiden, 2. A. Heu- velink. Jongens 13-14 jaar tot 44 kilo I. R. van der Heiden, 2. M. van der Wa ter, 3. P. Douwe. Tot 51 kilo 1. S. van Vliet, 2, U. Witter- land, 3. W. Noordzij. 55 kilo en zwaarder 1. E. Verburgh, 2. R. van Buuren, 3. J. Pranger en W. Smit. Meisjes tot 49 kilo 1, H. Schenk, 2. J. Houthof, 3. I. van der Maas. 50 Kilo en zwaarder 1. R. Hofman, 2, M. Smit. Jongens 15 .6 j*ar tot 60 kilo 1. E, Sf.aty«.ireberg, 2. J. de Nie, Tot 6* kilo 1. R. Henneveld. 2. P. Lahey, 3. M. Leurink, Enschede Nico Boelrijk en Rick Snelle van Vollea* hoven zijn tijdens de natio nale judokampioenschappen voor aspiranten nationaal kampioen geworden. Een prestatie die vooraf bijna voor onmogelijk werd ge houden. Martin Spcyer reik te in de gewichtsklz^o van Rick Snelle van Volienho- ven niet verder dan een der^ de plaats. Nico Boelrijk, bij deed mee in de gewichts klasse tot 46 kilogram, on dervond in zijn poule weinig of geen weerstand. Ook de kwart- en halve finale won hij moeiteloos. In de fina le kwam hij tegenover De Joo- de te staan. Hij besliste de wedstrijd in zijn voordeel door een Koka te scoren. Rick Snel le van Vollenhoven werd in zijn gewichtsklasse tot 64 kilo gram moeiteloos eerste, In de finale scoorde hij tegen De Meijer uit Amersfoort een Wa- zari (half punt). Deze voorsprong verdedigde hij goed. Martin Speyer had in de halve finale tegen De Meijer de pech dat hij voor eert houdgreep geen waardering kreeg van de scheidsrechter. Hierdoor ging de finaleplaats aan zijn neus voorbij. Hij wist toch nog beslag te leggen op o* bronzen plak.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 6