1 ee! mankement en in nieuwe J gebouw V olkstuinders bouwden clubhuis Bowling voor vluchtelingen ,Ga praten met kamp bewoners!' Lv V Wijk centrum haalt hoogste punt Betere verdeling anderstaligen Stoelt jeslift voor wijkcentrum VOP Vrij zwemmen Benefietbal met extra evenement COOP (fafbent Uzêff Aanrijding met letsel Beroeps krachten voor hnlp buiten kantoor- tijd Omwonenden tegen buren: Opening pas eind januari „De Vlucht heuvel onderdak DONDERDAG 20 DECEMBER 1975 SC/VD/WIV 3 Schiedam De nieuw bouw van de wijkcen trum Schiedam-Noord heeft zijn hoogste punt bereikt. Dat was voor de be heerscommissie reden tot feest Op de top van het dak is een kerstboom ge plaatst, die door de kerstman werd ontsto ken. In de toekomstige zaalt jes waren voor de kin deren, die met hun ou ders in grote getale kwamen opdagen, een poffertjes- en een er- wtensoepkraam opge steld. Verder konden belang stellenden zich bij een informatiestand laten inlichten over de bouw en wat er zoal bij komt kijken. De werkgroep ontmoe tingscentrum is een aantal maanden gele den begonnen met de verkoop van ongegla zuurde tegels. De bedoeling is dat de kopers de tegel zelf ver sieren. Als het wijkcentrum bijna is afgebouwd (voorjaar 1980) zal aan de bewoners de moge lijkheid worden gesteld om een zelfversierde te gel te komen inmetse len. Op die manier tracht de werkgroep het wijkcen trum een beetje in han den te geven van de 'toekomstige bewoners, namelijk de mensen van Noord. Een beeld van het interieur van het nieuwe OJC aan de Zomerstraat. De ofticiele opening zal pas eind januari 1980 plaatsvinden Vlaardingen Het zal nog tot eind januari duren, voor het nieuwe gebouw van het Open Jongeren Centrum aan de Zomerstraat officieel kan worden geopend. Het bestuur van het OJC heeft in een gesprek, dat deze week met de gemeente plaatsvond, een waslijst van klachten en mankementen overhandigd. Veel van die mankementen zijn van dien aard, dat ze eerst verhoipen moeten worden voor de officiële in gebruikstelling kan plaatsvinden. wijzigd: die kan niet normaal gebruikt worden. „Er zijn ook heel lullige din getjes, zoals het ontbreken van. een drempel m een douche ruimte, waar dus prompt het water uitloopt als je die ruimte gebruikt. En wat hebben wij aan een mooi balkon in de grote zaal, als je van daarvandaan het po dium niet kunt zien?", meent Rmglever. Er zijn ook klachten over de afwerking door het aanne mingsbedrijf Van der Waal, maar die mankementen zullen nog wel kunnen worden ver holpen, voor de definitieve op levering zal plaatsvinden. De gebruikers van het pand hebben vandaag een lijst inge diend met de meest urgente dingen, die moeten gebeuren, voor de opening eind volgende maand kan plaatsvinden. Over andere klachten zal de komende tijd bekeken moeten worden, of ze alsnog verhol pen kunnen worden of dat men het helaas maar zo moet laten, omdat er nu eenmaal geen geld meer voor is. Het is duidelijk dat de bezui- mgtngen op de oorspronkelij ke bouwplannen, die vlak voor de aanvang van de bouw hebben plaatsgevon den, hun sporen hebben na gelaten. Volgens een woord voerder van het OJC zijn er diverse zaken misgegaan, juist vanwege de pogingen om het gebouw wat goedko per te laten uitvallen. Het podium bijvoorbeeld zou aanzienlijk kleiner zijn ge worden. omdat een bepaalde bergruimte niet, zoals oor spronkelijk de bedoeling was, verplaatsbaar is uitge voerd, maar is vastgezet. Het OJC is bang dat muziek groepen die van het podium gebruik zullen maken en die uit meer mensen dan gebrui kelijk bestaan, met voldoende ruimte zullen hebben. Afgetrapt Er zijn ook andere klachten. Op vele plaatsen zijn opbouw- wandcontactdozen op een hoogte van tien centimeter van de vloer geplaatst. „Die worden er straks gegaran deerd afgetrapt.", zo meent de OJC-lesding. Het electnsche net zal trouwens toch aange past moeten worden, voor de opening van het gebouw kan plaatsvinden. Beroepskracht Dick Rmglever: „Zoals de situatie nu is is het met mogelijk om een popgroep te laten spelen en meteen de koelkast aan te zetten. Want dan springen de stoppen." De Stichting OJC, die het ge bouw van de gemeente huurt, heeft ook gevaarlijke situaties in het splinternieuwe pand aangetroffen. De constructie bijvoorbeeld van een kap, die boven de grote bar is aange bracht, zou dusdanig zijn uit gevoerd dat risico's voor de bezoekers aanwezig zijn. Ook aan de nooduitgang moet het een en ander worden ge- Vlaardingen Het komende leerjaar zullen de andersta lige leerlingen evenredig over de basisscholen in de Oostwijk verdeeld worden. Dat is het resultaat van het overleg tussen de Turkse onderwij zers, de vereniging voor christelijk on derwijs en het o- penbaar onderwijs in Vlaardingen. De problemen bij het basisonderwijs in de Oostwijk zijn voor een groot deel terug te voeren op de grote concentra tie buitenlandse leerlingen aan de Theo Thijsseschool. Het gevolg daar van is dat neder- landstalige ouders hun kinderen op andere scholen doen, waardoor de concentratie ander staligen aan de Theo Thijssen- school relatief nog groter wordt. Het gevolg van het, naar de woorden van wethouder Arij Maarleveld, „uiterst plezieng verlopen" overleg tussen het open baar en christelijk onderwijs is dat het volgend schooljaar aan de J. P. van der Schaarschool, de Dr. Abraham Kuypersehool en de Theo Thijsse school een gelijk aantal anderstalige leerlingen zal zit ten. Vlaardingen De nieuwe wijkaccommodatie in de Vcttenoord- sepolder krijgt waarschijnlijk een stoeltjeslift. Deze voorziening is, in het kader van het bereikbaar maken van openbare voor zieningen, bestemd voor ge handicapten die de bovenver dieping van die accommodatie willen bereiken. Omdat de gemeente geen fi nanciële ruimte heeft om deze voorziening te bekostigen en het krediet in de VOP is al overschreden, werd er een be roep gedaan op het provinciaal fonds welzijnsvoorzieningen. De gemeente heeft nu bericht gekregen dat van het inge diende verlanglijstje de Stoel tjeslift voor de VOP voorge dragen' is voor financiering. Het gaat om een bedrag van 13.000 gulden. Een provinciale commissie neemt de definitie ve beslissing over de voor dracht van het fonds. Maassluis Om 1980 goed in te luiden is het gemeentelijk zwembad „Dol-fijn" op woens dag 2, donderdag 3 en vrijdag 4 januari aanstaande van 9.00 tot 16.00 uur geopend voor vrij zwemmen. Op die dag zal voor scholieren tot en met 15 jaar het gereduceerde tarief van éém gulden per uur worden berekend. Op de andere dagen in 1980 gelden overigens aanzienlijk hogere tarieven. De toegang tot het zwembad kost in het komend jaar 2,70 gulden per uur voor volwassenen en 1,75 gulden voor kinderen. Maassluis - Als er één groep mensen was die de besluitvor ming rond de nieuwe afslag naar rijksweg 20 met argus ogen hereft gadegeslagen, dan was dat wel de ploeg volk stuinders van „De Vluchtheu vel". Nog vóór deze verkeers weg definitief van de baan leek waren de plannen al klaar. Er moest een nieuw clubhuis komen voor de meer dan hon derd leden die aan de Wevers kade hun spruiten, spinazie, aardbeien en dahlia's telen. Vooruitlopend op de definitie ve beslissingen van hogerhand werd in april van dit jaar al met de bouw gestart. Er is door de leden, aange vuurd door een enthousiaste kern van vrijwilligers, een enorme hoeveelheid werk ver zet. Het resultaat: een vriende lijk ogend clubhuis dat van daag is geopend. „Maar het meeste werk zie je niet meer", zeggen de mensen die de laatste hand leggen aan de inrichting en aankleding van hun nieuwe onderkomen. „Het meeste werk zit onder de grond: in de funderingen die we moesten storten, de hon derden meters die we moesten graven om de leidingen aan te leggen. Alles met handkracht; er is geen grijper aan te pas geko men. Van de eerste spade tot de laatste spijker hebben \ve alles zelf gedaan onder leiding van de leden die over de nodi ge vakkennis beschikten. Ruim drieduizend manuren zijn er in gaan ziten. Kun je je voorstellen dat we trots zijn als het dadelijk geopend wordt?" Het nieuwe gebouw van De Vluchtheuvel: officieel in ge bruik. Schiedam Voor de derde maal wordt in Musis Sacrum een groot benefietbal georga niseerd. Op 29 maart vindt dit festijn plaats en de baten gaan deze keer naar de afde lingen Schiedam en Vlaardin gen van de vereniging Vluch telingenwerk Nederland. In voorgaande jaren waren de ziekenomroep Schiedam en de stichting gespecialiseerd jeugd- en volwassenenwerk (geestelijk gehandicapten) het goede doel van de benefietevenementen. Als een eerste aanloopje tot het be nefietbal van 1980 wordt in janua ri een extra activiteit ingelast. On der het motto „Duizend gulden winnen met bowlen: een luchtkas teel?" vindt in het weekeinde van 19 en 20 januari het Amstelbron- benefietbowling plaats. Ook daar van gaan de opbrengsten naar het vluchtelingenwerk. Iedereen kan meedoen. In folders, die vandaag van de persen rollen, wordt uitge legd hoe ook iemand die nog nooit gebowld heeft kan winnen van ge oefende bowlers, wedstrijdspelers en vrijetijdsbowlers. De eerste de beste beginneling maakt in princi pe best kans op de hoofdprijs van duizend gulden, een tweede prijs van 750 en een derde van 500 gul den. Dit benefietbowlen wordt in Musis Sacrum, Lange Haven 315. georga niseerd door het comité Benefiet bal Schiedam en café-restaurant De Amsteibron. Het comité is een club van Schiedamse journalisten, die jaarlijks het benefietbal samen met Musis op touw zetten. Op zaterdag 19 en zondag 20 janu ari vindt het extra benefietgebeu- ren plaats van negen uur *s och tends tot zeven uur 's avonds. Te gen betaling van 25 gulden per uur kan een ieder, die ouder is dan achttien jaar, inschrijven Ook voor meer uren, al dan niet aan eengesloten, is inschrijven moge lijk. Van deelname zijn uitgesloten de bowlers, die in de bowlmgwe- reld de zogenaamde A-status heb ben. Er spelen twee mensen per baan. Alle inschrijvingen zijn strikt ge heim. En daarin zit het unieke van de happening. Winnaar is name lijk degene, die niet het hoogste gemiddelde heeft maar na een aantal uren spelen het hoogste aantal omgevallen kegels heeft, kortom, wie meer uren bowlt, heeft meer kans. Maar wie in één uur sneller en beter gooit, heeft evenzeer kans. In elk geval weet geen enkele speler, voor hoeveel uren zijn tegenstanders hebben in geschreven. Wie slim is, vertelt dat ook aan niemand. Deze bowling- happening is dan ook een combi natie van spel en gokken. Paul van Bilsen, eigenaar van De Amsteibron, sponsort en neemt baanhuur en personeelskosten voor zijn rekening. Inschrijvingen zijn alleen ter plaatse mogelijk, dus niet telefonisch of schriftelijk. De inschrijving start aanstaande aan staande zaterdag. Het wedstrij dreglement krijgt men gelijktijdig. Een belangrijke regel daarin is, dat het niet bowlen tijdens uren, waarvoor wel ingeschreven is, wordt beschouwd ais opgave. De prijsuitreiking vindt plaats op zon dag 20 januari om negen uur *s avonds. ADVERTENTIE Wat li graag wilt gebeurt. Daarom is bij COOP de keus zo groot (ook in 't dagvers) en zijn de prijzen zo laag. Dus doet u duidelijk wéér met uw geld! Schiedam Een 40-jarige Vlaardinger is bij een aanrijding op de kruising Burge meester van Haren laan-Parkweg met gekneusde ribben en een gebroken vinger in het Gemeenteziekenhuis opgenomen. De man zat als passagier in een wagen die op de Burgemeester van Harenlaan rechtdoor reed. Een wagen, bestuurd door een 43-jarige Schiedamse vrouw, wou rechtsaf de Parklaan inslaan en kwam toen in botsing met de rechtdoorgaande wagen. De schade was aanzienlijk. Vlaardingen De vrijwilli gers die in de sociale hulp verlening werkzaam zijn vinden dat er ook voor bui ten de kantoortijden beroeps krachten aangetrokken moe ten worden. Gebeurt dat niet, dan zal een groot deel van de vrijwilligers zich te rugtrekken. Met wethouder Wijnstok 2ijn inmiddels besprekingen gaan de over de zogeheten professi onalisering van de hulpverle ning buiten kantoortijd. Ook wethouder Wijnstok wil naar een dergelijke professio nalisering toe. Hoe dat moet gebeuren zal op korte termijn ingevuld gaan worden. In de praktijk zijn ten behoeve van de dag- en nacht-bereik baarheid wel degelijk ge schoolde mensen werkzaam buiten de kantoortijden, ze doen dit echter op vrijwillige basis. Waar het vooral om gaat is dat hun „overurenMook ge honoreerd worden. Dat het gesprek nu op gang is gekomen blijkt voor de hulp verleners reden het bijltje er nog niet bij neer te gooien. Ook het komend jaar zuilen zij daarom buiten de kantoortij den werkzaam blijven. Om het werk enigszins te ver lichten wordt van hun zijde de suggestie gedaan voortaan ge bruik te maken van sema foons, waardoor de hulpverle ners tijdens de avonduren met meer aan huis gebonden zijn. SchiedamOmwonenden van de Zwaluwlaan willen proberen hun buren, die tegen de komst van woonwagens in. Kethel-Oost zijn, ertoe te bewegen in ieder geval ge sprekken met de woonwagenbewo ners aan te knopen. „Wij zijn van mening, dat veel van de problemen voor alle partijen tot een bevredi gende oplossing kunnen worden gebracht, wanneer er in alle open heid gesproken woriU iusscn de be trokken partijen," zeggen twintig bewoners in een open brief. „Het zal voor iedereen een kwestie van geven en nemen zijn. Wij moeten toch ook in deze sa menleving samen kunnen leven," aldus de ondertekenaars. Gehoopt wordt op veel adhesiebe tuigingen, die gericht kunnen wor den aan dominee Pier Magré, be woner van de Zwaluwlaan. Tientallen bewoners van Kethel- Oost hadden bij de gemeente al ge protesteerd tegen de gang van za ken rond de vestiging van een klein woonwagenkamp op het ter- rem bij die laan. Ze ageerden voor al tegen de manier waarop de ge meente deze zaak tot nu toe heeft behandeld. Voorts willen de bewoners de ga rantie van de gemeente, dat het terrein de parkfunctie zal blijven behouden die het in het bestem mingsplan was toebedacht on danks de vestiging van het kamp op die plek. In de open brief stellen hun twintig buren, dat er eerst gepraat moet worden voor er aan de plannen van het kamp wordt begonnen. Zij willen zowel met de woonwa genbewoners als met het gemeente bestuur een gesprek. Men zegt er begrip voor op te kun nen brengen dat de gemeente een bestemmingsplan moet wijzigen of aanpassen, maar de bewoners wil len wel weten wat er nu precies met het terrein aan de Zwaluwlaan gaat gebeuren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3