SPOUT Hoofdrol voor Karei van der Linden Van Staalduinen sluit met hoogste serie Frans Steyn veertig jaar in jeugd best uur: A f 'cm •*»,- VDL oefent driemaal Goedkoop zwemmen Sport Kort Klein korfbalprogramma nternationale top in Schiedam MVC drie punten nodig Heren Hollandiaan voor dubbele krachtproef FC Vlaardingen jeugd Belangri j ke inhaalwedstrij den Waterwegclubs tegen Feij enoord (/KIJDAG 21 DECEMBER 1979 VD/SC/WW 5 Maasland Tijdens de laatste onderlinge serie voor dit jaar van Schiet vereniging Maasland, boekte M. van Staaldui nen de hoogste score bij het korpsschieten met 99" punten. De volledige uit slag, rcsp. korps en vrije baan, was als volgt: A. Korpel 9529; A. Pelli- kaan 95—30; C. van Dorp 8430; 3. van Zwienen 83-26; A. E. Poot 92-29; p. van Buuren 9629; A. Moerman (Maasland) 9430; 3, 3. Rodenrijs 93 30; A. W. Bos 90—30; K, Moerman 93—29; A. J. Ro bijn 9530; j. Hane- maaijer 9730; W. v. d. Zwan 9029; M. P. Grave- land 90—27; M. P. Hane- maaijer 9830; J. J, van Buuren 9627; J. C. van Nieuwkerk 96—30; Sj. Ra- sens 97—30; J. J. de Vos 8730; R. Hunnego 9324; H. J. Rietveld 75—25; A. A. Stolk 83-30; J. v.d. Hout 8430; J. v. d. Marei 9430; Fr. van Staaldui nen 92—30; Fr. Krul 93— 28; R. den Dunnen 86—28: K. Rasens 94—30; 3. W. den Breejen 8217; A. H, Kap 82—27; P. Kalkman 9730; P. Boekestijn 68 25; A. Verboon 8328; A. R. Koenen 8525: M. van Staalduinen 9930; j. W. Groenewegen 87—28; A. M. Sonneveld 9830; D. v. d. Marei 9029 en A. van Buuren 97—30. Frans Steyntegenwoordig meer luxe Schiedam Frans van Steyn herrinnert het zich nog als de dag van gisteren. Boeiend vertelt hij over al die jaren dat hij actief is bij SVV. Als kleine jongen, in 1922, maakte hij kennis met voetbal en met SVV, zijn enige voetballiefde. Zit nu al meer dan 40 jaar in het jeugdbestuur en is bijna 50 jaar lid van de Schiedamse vereniging. SVV, mij :o enige liefde' Eenmaal op zijn praatstoel sraat hij onafgebroken jver het verleden: „Ik iwam voor het eerst in aanraking met SW in 1922. Mijn vader en moe der moesten weg en mijn oudere broer moest op mij passen. Die ging naar het voetbalveld dus ik mee. Ik zal het nooit meer ver geten. Ze speelden toen tegen DHC. SVV was net gedegradeerd, maar had toch een aantal goede voetballers. Frans de Goe de, Gerrit van der Most, Peet van der Gaag en Dick Versteeg. Ik raakte direct geïmponeerd. Sindsdien ging ik altijd kijken. door Chris Woerts Je betaalde toen 15 cent en tree. Vaak had je dat niet en dan moest je er stiekum inko men, onder het hek door. Koos Vorstenbos was de man die er toezicht op moest houden dat er niemand zonder kaartje in kwam. Maar gelukkig draaide hij vaak zijn hoofd om. Hij dacht waarschijnlijk; die jon gens komen misschien later bij ons voetballen. Ja, vooral de jongens uit de Gorzen wisten precies waar je het hek onder door kon". Zelf heeft Frans Steyn nooit op hoog niveau gevoetbald. Stopte op zijn 22-ste vanwege een knieblessure en omdat hij zijn maatschappelijke cariere liet voorgaan. Hij werd wel di rect leider, deed dat een jaar en kwam toen in het jeugdbes tuur terecht. Hij heeft dus al vroeg met de jeugd te maken gehad. Hij vergelijkend; „De jeugd heeft het in vergelijking met vroeger heel wat beter. Neem nu de kleding. Vroeger speelde SVV met een wit shirt en een zwarte broek. Wij had den het niet breed thuis. Nu moet je weten dat toendertijd het shilling shirt in de mode was. dat was een blouse met een kraag. Je was stik geluk kig als je zo'n shirt had om in te voetballen. Toen SVV in groen-rood ging spelen zat ik er echt over in om aan dat nieuwe tenue te komen, want dat was nog vrij duur". „Tegenwoordig*zo gaat hij verder, „hebben de meeste voetballers twee, drie paar voetbalschoenen. Het zijn net pantoffels. Ik had schoenen met van die stalen neuzen, nooit geen moeilijkheden mee- gehad. Een wat denk je van de ballen. Er zat zo'n leren veter in. Als die er een beetje slecht inzat, en je kreeg die bal op je hoofd, nou dan wist je niet waar je het zoeken moest". Pupillenvoetbal Het mooiste nog vindt Frans Steyn de opkomst van het pu pillenvoetbal. Hij: Je had na tuurlijk ook een katholieke club m Schiedam. Excelsior'20. De broeders van de katholieke scholen startten een scholen- competitie. Man, dat werd ge woon een verkapte voetbal- school. Iedere woensdag wa ren ze met die apen bezig. Wij moesten toen natuurlijk ook iets doen. Hans Kroon heeft het bij ons opgezet. We begon nen met slechts een paar elf tallen, maar binnen de kortste keren hadden we 200 van die ventjes lopen". Maassluis De selectie van de Maassluise v ierde klasser VDL hoeft niet bang te zijn zonder voetbal de winterstop door te komen. Zaterdag al heeft trai ner Cor Nieuwenhuizen een oefenwedstrijd gepland tegen PPSC (aanvang 18 00 uur) en ook op 27 december en 8 janu ari treden de Maassluizers vriendschappelijk in het veld. Op donderdag 27 december moet het team van Cor Nieu wenhuizen het opnemen tegen Hermes DVS (aanvang 19.30 uur) en op dinsdag 8 janauri staat zelfs het eerste van SVV als tegenstander geboekt. Ook deze wedstrijd begint om half acht. Alledrie de duels zuilen onder het kunstlicht in Maas sluis worden afgewerkt. Schiedam De schooljeugd kan in de Kerstvakantie voor slechts één gulden en tien cent gebruik maken van zwembad Zuid. Van s' morgens 9.00 urnf kan de jeugd terecht Voor aanstaande moeders is er een apart zwemuur: Donderdag avond van 19,30 uur tot 20.30 uur. Voor ouderen is er naast het bestaande uur op zaterdag middag nu ook gelegenheid om op woensdagochtend van 8.00 uur tot 9.00 uur te zwem- De nieuwjaarsinstuif van SVV is op 5 januari. De groep Veronica s zal vanaf 20.00 uur voor de muzikale omlijsting zorgen. Cock Eijkenbroek moet we gens drukke werkzaamheden zijn functie als bestuurslid bil Vlaardingen neerleggen. Wel blijft hij werkzaam bij de jeugd. Vlaardingen Voor het komende weekeinde staat er slechts een klein korfbalprogTamma op papier. Oorzaak: le afdelingsteams hebben een grillig competitieverloop :n komen pas over een week weer aan de beurt Op dis trictsniveau is Hoekse SV vrij, hetgeen inhoudt dat slechts Maassluis, Harga, ODO en Vlaardingcn in aktie tomen. Ylorgen zijn alle ogen gericht op de streekderby Maassluis— larga. Een wedstrijd uit de onderste regionen, dat een extra iimensie krijgt door de dubbelrol van Karei van der Linden, ïarga-trainer Freek Veer heeft geen enkele moeite met het •egeven, dat één van zijn belangrijkste schakels trainer is ran tegenstander Maassluis. ieide ploegen hebben tot nu oe slechts twee punten ver- ameld en zullen alles in het Yerk stellen om zich naar «ven te werken. Maassluis jkt als ploeg iets completer, 1 heeft Harga in de laatste ichiedam In bowlingcen- rum Musis Sacrum wordt de tomende dagen een internati- naal bowlïngtoernooi gehou- ien. Het is een zogenaamd A- oemooi. Dat wil zeggen dat er n heel Europa op hetzelfde noment geen ander A-toer- iooi gespeeld wordt. Aan het oernooi nemen behalve de ge- iele Nederlandse top vele bui- enlanders deel. De Belgische afvaardiging is uitermate sterk 'ertegenwoordigt. De titelver- lediger, Clerx, is er ook, even- Is Pieters de Belgische kam- 'ioen. De Schiedamse Belg logier Thienpondt neemt uit- iraard deel en van de partij ïjn ook Hans Berkotte en Pe er Oorschot die evenals Ro per Thienpondt een 300 game lebben gegooid. De finale vordt gespeeld op dinsdaga vond, tweede kerstdag. wedstrijd bewezen wel dege lijk te kunnen scoren. Groot ste geruststelling is voor Freek Veer, dat Karei van der Linden weer aan scoren toekomt. Of dat overmogen ook het geval is zal in de wedstrijd moeten blijken. Al les wijst op een zeer interes sante partij korfbal met Ka- rel van der Linden hoe dan ook in de hoofdrol. ODO staat na twee nederlagen weer volledig met beide benen op de grond. Het zal daarom erg moeilijk worden in Spijke- nisse tegen Olympia. Want in de thuishal Den Oert speelt Olympia zijn sterkste wedstrij den. Zondag is het de beurt aan Vlaardmgen, dat in de avonduren aantreedt in Den Haag tegen Kwiek. Een legen- stander, waartegen op het veld een nederlaag moest wordenf geïncasseerd. Dit gegeven is' voldoende om het duel niet te lichtvaardig op te vatten. Nu reeds is duidelijk, dat Vlaar dmgen alles op alles zal moe ten zetten om tot winst te ka men. Vooral zal het zaak zijn de rust te bewaren in de ploeg. Als Vlaardmgen kans ziet om het spel goed breed te houden, dan neeft men toch wel een reële kans op een overwin ning. .John Kuyt en Marian van Waardenburg, die hier samen een speler van De Algemene „verplette ren", hebben met Viaardin- gen weer een moeilijke wed strijd voor de boeg. v;-"v- j, t.M? :4"; w? Vlaardingen/Schiedam Voor dc volleyballers uit het Waterweggebied staan er dit weekeinde nog en kele belangrijke wedstrij den op het programma. De dames van MVC gaan morgenmiddag naar Voorschoten ora te trach ten om via een drie pun ten overwinning op Gemi- ni/Kangoeroes 2 met VC Krimpen gelijk op kop in de derde divisie te komen. Makkelijk zal dat niet worden, aangezien de Voorschotense ploeg met twee punten achterstand op MVC ook nog lang niet kansloos is. In Vlaardingen en Krimp-sn maken de dames van Brole- co 2 en VC Krimpen 1 zich op, om in twee wedstrijden te beslissen wie de district sbeker van Broleco 1 gaat overnemen. Normaal ge sproken is het klassever- schil tussen de beide ploe gen (eerste klas en derde di visie) te groot om de Brole- coreserves ook maar enige kans te geven. Vanavond wordt er om half negen in de Westwijkhal begonnen. Zaterdagmiddag volgt in Krimpen om 15.45 de twee de wedstrijd. De dames van Broleco spe len in Rijen de eerste wed strijd van het nationale be kertoernooi 1980 tegen Er- ncson/CSS. De Vlaardingse heren ontmoeten vanavond om half wegen thuis Edam. De ploeg moet in staat wor den geacht om opnieuw de volle winst le behalen. Vlaardingcn/Schiedam Het komend weekeinde wordt er een klein handbal- programma afgewerkt. De heren van Hollandiaan voe ren de ranglijst aan met 16 punten uit 8 wedstrijden en tegenstander Snelwiek 2 heeft drie verliespunten, wat gelijk het belang van dit duel verklaart. Voor de Vlaardingers komt het duel na de bekerwedstrijd van vanavond tegen Quint us nogal ongelegen. Ongetwij feld zal dit de laatste ronde zijn waarin Hollandiaan uit komt. Trainer Arnold Peek hoopt op een niet al te groot pak slaag. Hij zegt: „De wedstrijd tegen Snelwiek is belangrijker dan de bekerronde". Een incidentcel succes voor de beker is leuk, maar liever zie ik m'n team dit jaar promove ren naar de 3e divisie. Dat we in die derde divisie mee kun nen draaien, blijkt uit de over winningen op DWS en Actief, dat thans op de tweede plaats staat tn de derde divisie. Het wordt echter niet gemakkelijk. Snelwiek heeft een sterk team dat vooral de break-out goed hanteert. Door de opbouw diep te houden moeten wij in staat zijn hun break-outs te onder scheppen. Als dat gebeurt zijn we een stap dichter bij promo tie". Het overige programma luidt: Wilton—Ancora 3 (h); Wil ton—Spartaan (d); HVK HVOS (d); Wilton 2—WIK (d); Treffers—DWS (d>; 16.50 uur Capelle a.d. IJssel.; Roda Umtas <d£. Vlaardingen/Schiedam Voor zowel de zaterdag- als zonda gamateurs is er een inhaalprogramma vastgesteld. Tevens moeten een aantal zondagverenigingen het eerder afgelaste bekerprogramma afwerken. Zwaluwen speelt thuis tegen Be- jmekora. De gehele selectie van Theo de Waard is fit. Gezien de redelij ke prestaties tot nu toe moet winst tot de mogelijkheden be horen. Excelsior M gaat op be zoek bij Spirit. Verliezen de Maassluizers dan is de situatie bijna hopeloos. TSB kan thuis tegen De Alblas het geschon den prestige opvijzelen. De Vlaardingers moeten winnen, willen ze niet uit de top van derde klasse weg vallen. Het thuis goed draaiende Vlaardingen mag nu bewijzen dat hét ook in uitwedstrijden goed voor de dag kan komen. DSO is de tegenstander. Voor DSS*26 staat de sleutelwed strijd tegen s'-Gravenzandse SV op het programma. Win nen de Vlaardingers, dan ko men ze los uit de onderste re gionen. MVV'27 moet het op nemen tegen koploper Maas dijk. Winst is eigenlijk noodza kelijk, maar gezien het ver toonde spel is de kans daarop miniem. HBBS gaat naar Hoekse Boys dat de laatste lijd wat terugvalt. De Schiedam mers moeten evenals de Hoe- kenaren winnen om mee te blijven doen in de race om het kampioenschap. Satelliet gaat naar Hoogvliet om de kopposi tie vast te houden. Excelsior'20 kan zich bij winst in en tegen Haastrecht bij zich definitief nestelen in de mid denmoot. SFC speelt thuis te gen RCD. Winst is noodzake lijk om niet verder weg te zak ken naar de grauwe middel maat, De bekerwedstrijden zijn: Fortuna-DHC. RKWIK- GSV, Bolnes-DRZ, Mariinit- DCL. Vlaardingen Het betaalde jeugdelftal van FC Vlaardm- fen speelt morgenmiddag om alf drie op de Marathonweg een inhaalwedstrijd tegen Feij- enoord. De Rotterdammers, die fier de ranglijst van de be taalde jeugdteams aanvoeren, komen in het veld met onder meer Hugo van Houten (juni or), vorig nog onder de lat bij de FC, de tweeling Marcel en Paul van der Blom en het grootste talent dat Feijenoord momenteel herbergt; Carlo de Leeuw. Overigens, een bestuursdele- gatie van FC Vlaardingen, heeft deze week een informa tief gesprek gevoerd met FC Den Haag over een eventuele samenwerking in het seizoen 80/81, „Het was echt nog for meel, geen bindende afspra ken", aldus manager Hugo van Houten. „Daarvoor hebben we nog maanden de tijd. Laten we de eerst de ontwikkeling met de gemeente hier in Vlaardm gen maar eens afwachten,"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5