■ato; Iflilffiil De Vlaardingse wethouder van stads ontwikkeling. Bas Goudriaan, stond het gehele jaar weer in het brandpunt van de belangstelling. Dat zijn activiteiten niet door iedereen gewaardeerd worden, blijkt uit deze foto. !n de hal van het stadhuis,(in de raadzaal mocht het niet meer van de burgemeester), ontving hij uit handen van VOP-bewoners de „oliebol van de maand september'1. Uit het jury rapport: ,,hij krijgt zijn oliebol voor zijn gehele oeuvre; een totaal falend beleid". Er kon dit jaar ook weer geschaatst worden op de Vlaardingse Vaart. Begin januari werd de Vaart voor een vrij korle periode vrijgegeven, uitgezonderd het stukje lussen de viaducten van de rijksweg en de West- landseweg. Hier een sfeervolle opname van hel stukje Vaart bij de Gedempte Biersloot. De historische klok van de voormalige Nederlands Hervormde Kerk is eruit. Het bronzen gevaarte van maar liefst 360 kilo en een diameter van 82 centimeter, is voorlopig ondergebracht in het streekmuseum van Jan Anderson. Viaarding en liep de eerste zaterdag van september weer uit voor het traditioneel geworden haring- en bierfeest. De Vlaardingse middenstand, had kosten noch moeite gespaard om Vlaardingen weer eens een duwtje in de goede richting te geven. Burgemeester Kieboom geeft Eline de Rond, een 2etje in de goede richting. Met het rijden van een parcours op de Westhaven- kade, gaven zij het startsein voor vijf dagen sportieve recreatie op allerlei plaatsen in Vlaardingen. De jongelui die in de zomer vakantie op de Kaalslag aan de Van Leyden Gaelstraat hutten bouwden, staken hun mening over de beheersvorm van „hun" nieuwe buurthuis niet ander stoelen of banken, Het hele jaar 2ijn de gemoederen ongekend heftig in beweging geweest over de beheers vorm van de nieuwe accommo daties in de VQP en de öostwijk. Nu is er nog steeds geen oplossing. Een bodem- onderzoek wagen van Grond mechanica Delft, die op de Spoorsingel bezig was met een onderzoek, boorde woensdag 15 mei veengas aan. Het gevolg was een ontploffing en een brand, waarbij twee werknemers ernstige brandwonden opliepen. Op vier vrijdagavonden in maart en april waaide er een ongekende textiele wervelwind door de Vlaardingse artotheek. De manifestatie ..Draagbaar", georganiseerd onder auspiciën van de Culturele Raad. deed een poging de mode in al haar facetten een plaatsje te geven in de randgebieden van de kunst. Het werden vier uitstekend bezochte en voor Vlaardingen unieke avonden. vijf ernstig gewonden waren te betreuren bij een uitslaande orand, begin oktober, in de Nicolaas Beetsstraat. Omwonenden staagden erin zeven mensen uit de vuurzee te redden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5