1 Joop de Mos veertig jaar tennisleraar en dat werd van de zomer uitgebreid gevierd.De meeste leerlingen waren op een receptie aanwezig, onder wie Tom Okker. De Mos,die eens bondscoach was.is leraar van park Hoiy en geeft daarnaast les aan een groot aantal leerlingen uit de regio. Hans Lingen verkeerde dit jaar in een uitstekende vorm. Hij werd tweede bij de NK en deelde die plaats ook in de strijd om de NTTB-cup. Samen met good-old Bert van der Helm. De eerste demonstratie van voetballers vonds plaats in Schiedam. De clubs van Thurlede pikten het niet langer dat zij haast van een trainingsveld verstoken bleven. Er werd een petitie overhandigd aan de Sportraad. Irene van der Laan schreef historie door als snelste vrouw het Kanaal over te zwemmen. De weers gesteldheid was uitstekend toen de Vlaardingse de krachttoer volbracht. Op uitgebreide wijze werd zij gehuldigd. Naast de heren van Broleco promoveerde ook B en P en wel naar de districtsklasse. Met als uitgangspunt een plaats in de landelijke klasse. Ook de dames van B en P doen het tot dusver uitstekend en staan bovenaan. MSV *7t was de enige honkbalclub die het hogerop zocht. Hoewel er een extra wedstrijd voor nodig was.keerde het team weer terug in de districtsklasse. De vreugde was er van de zomer erg groot over. John te Loo.Schiedams burgemeester, één van de weinigen die zich voor sport interesseert, is overal voor in. Hij gooit nog wel eens een balletje op. Niet zo vreemd als men bedenkt dat hij vroeger zelf heeft gebokst. Haring uit Vlaardingen. De voetbalclub van die naam bleef er gezond bij. Het werd kampioen en bouwt zelfs in de Broekpolder, waar het dit seizoen naar toe verhuisde,een eigen accommodatie. En alsof het geen inzet kost,doen ze het ook voor de hockeyers van Pollux. Van de dikke veertig voetbalclubs in het Waterweg gebied promoveerden er maar vier. Zij kwamen allen uit Vlaardingen. Eén ervan was De Hotlandiaan. dat met zijn promotie neer de tweede klasse weer terug was waar het jaren geleden ook al speelde. De andere clubs: TSB, Vlaardingen en VFC.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 9