fm mas Nieuwland wil ook hondenpoep aanpakken wSm Nieuwj aarsinstuif Vrouwencafé West Een kus van een Mus Ballen zoeken bij de Gasunie Aanstekerdieven aangehouden Fietser onderuit Kelderbrand j e door vuurpot onyrrmai aero Kamerlid Schakel op loogdag CBTB in Stads Doelen PvdA praat over economie luilbeurs lOting voor West wij kmarkt lï®. 1 Dure driftbui Minder ongelukken Nieuwjaars viering van Scouting Diefstal en inbraak Boze brief aan B en W: nlNSDACx 8 JANUARI 1980 VD/SC/WW 3 Vrouwenraad geeft weer politieke vormingscursus Delft De Christelijke Boe ren- en Tuindersbond (CBTB) IVest-Nederland houdt don derdag 24 januari in de Stads Doelen te Delft de jaarlijkse algemene vergadering, tevens Vlaardingen Voor het vierde achtereenvolgende jaar houdt de Vlaardingsc Vrouwenraad, de over koepelende organisatie van aile vrouwengroepen die in tie stad werkzaam zijn, een serie cursussen politieke vorming, bestemd voor vrouwen. Onder de titel „Wegwijs in de politiek" worden telkens zes bijeenkomsten gehouden, die tot doel hebben bij ,-rouwcn die nooit met de materie in aanraking zijn geweest interesse te kweken voor de politiek. Ook is de bedoeling dat de deelneemsters worden gesti muleerd. om zelf hun eigen politieke keuze te ma ten. Ir» de afgelopen jaren is geble ken, dat er voor deze vorming scursussen een enorme belang stelling bestaat. Er moesten in j het verleden zelfs wachtlijsten worden aangelegd, omdat niet iedere belangstellende kon worden toegelaten. Mevrouw Jannetje Kieboom. voorzitster van de Vlaardingsc Vrouwen raad: „Vijfentwintig vrouwen is het maximum dat we op een cursus willen hebben, anders is hel echt niet meer te doen. Het eerste jaar hebben we per cursus 35 vrouwen geaccep teerd, maar dat bleek de kwa liteit toch niet ten goede te ko men." In totaal worden er twee ochtend- en twee avond cursussen gehouden, die alle eind van deze maand van start gaan. Bekening houdend met het maximum aantal deel neemsters kunnen dus hon derd vrouwen aan de activiteit deelnemen. De algemene vergadering be gint om half elf. Het program ma vermeldt o.m. de jaarrede van de voorzitter, de heer P,W. Blokland. De toogdag begint om half twee. Dan zal o.m. een rede worden uitgesproken door de hter M. W, Schakel, lid van de Tweede Kamer. Schiedam De PvdA, afde ling Schiedam, zal vanavond in zaal Irene discussieren. Het thema zal zijn de economie. Stan Poppe, lid van de tweede kamer van de PvdA, zal de in leiding bespreken. De aanvang is om acht uur en de PvdA-le- den worden gevraagd de par tijkrant van november mee te nemen. Iedereen is welkom, Vlaardingen De Verzame laar, vereniging voor verzame laars van allerhande objecten, houdt op 10 januari haar eerste ruilbeurs van het nieuwe jaar. Die wordt gehouden in zaal Harmonie en begint om 19.00 uur. Behalve dc traditionele xstzegels. munten en sigaren- andjes. wordt speciale aan dacht geschonken aan „Oud- Vlaardingen." Vlaardingen Wethouder Cees Bot zal vanavond om afht uur in kamer 10 van het stadhuis de loting verrichten voor de beschikbare veertig standplaatsen op de nieuwe weekmarkt in de Westwjjk. De loting is noodzakelijk om dat zich bij de gemeente Vlaardingen 79 handelaren aangemeld hebben, verdeeld over verschillende branches. De wethouder zal per branche de beschikbare plaatsen verlo ten. De bijeenkomst is voor ieder- ten toegankelijk. De belang hebbenden krijgen zo spoedig mogelijk na de loting schrifte lijk bericht van het resultaat. Speels Tijdens de cursus zal ruime aandacht worden besteed aan het functioneren van de ge meenteraad. aan inspraakpro cedures zoals die binnen de ge meente worden gehouden, aan het ontstaan van de diverse politieke partijen en nog tal van andere onderwerpen. Een en ander gebeurt op een speel se manier. Het onderwerp ge meenteraad bijvoorbeeld wordt in eerste instantie aan gesneden in een spelvorm, waarbij de deelneemsters zelf -V - <V*-M Jannetje Kieboom, temidden van oud-cursisten en bestuursleden van de Vrouwenraad; „Stadhuis levert geen drempel» i op..." optreden als commissieleden, die een raadsvoorstel moeten beoordelen. In de afgelopen ja ren werden voor dergelijke ac tiviteiten weihouders uitgeno digd. die de groep voorzalen en hun voorstel moesten ver dedigen. Verder wordt ook gewerkt met dia-series en an der interessant materiaal. Geen drempel De cursussen worden weer ge houden in het Vlaardingsc stadhuis, dat door het gemeen tebestuur voor dit doei be schikbaar is gesteld. Mevrouw Kieboom: „In de eerste jaren waren we wel eens bang. dat er bij geïnteresseerde vrouwen een bepaalde drempelvrees zou bestaan, om voor deze cur sus naar het stadhuis te ko men. Maar in de praktijk is ge lukkig toch gebleken, dat daarvan nauwelijks sprake is. Integendeel: sommige deel neemsters vonden het bijzon- Vlaardingen Een 38- jarige Vlaardingcr maakte zich erg kwaad op de politie toen hij voor een verkeersover treding een bekeuring kreeg. Hij koelde zijn woede op de politieau to. Voor beschadiging van rijkseigendommen kreeg hij daarom nog een tweede bon. De man had weliswaar dc twijfelachtige voldoe ning van de vergelding, tiaar was na afloop van de wraakoefening wel de trotse bezitter van twéé prenten en een vordering tot scha devergoeding. der leuk om het hier te doen: enkelen waren voor het eerst in het stadhuis." De cursussen worden geleid door leden van de werkgroep politieke vorming van de Vrouwenraad, waarin ook twee gemeenteraadsleden zit ting hebben. Afhankelijk van SchiedamDe politie van Sduedam telde in de maand "ovember minder ongelukken, maar meer gewonden dan no- v«mber vorig jaar. Er viel één dode in het Schie- ttomse verkeer. Vorig jaar no vember telde de politie geen "-'aar gewonden, dit jaar wa- [rï het er vijf. Er vielen 17 bijgewonden. Vorig jaar wa- «n dat er 16. Het onvoorzich- achiteruit rijden was dit jaar in verhouding met vorig jaar een opmerkelijk grote ^fzaak. namelijk 19 met in bet vorig jaar 6. Vlaardingen Scouting Vlaardingen nodigt alle leid sters. leiders, bestuursleden en andere belangstellenden uit op haar Nieuwjaarreceptie die ge houden wordt op 12 januari in het Hopman Smelikhuis op het Scoutcentrum aan de Broekpolderweg. De bijeen komst begint om 17.00 uur en eindigt rond 21.00 uur. De bij eenkomst wordt georganiseerd door het overkoepelende or gaan van alle Vlaardingsc Scoutinggroepen: het Plaatse lijk Contact. Vlaardingen— Uit de arto theek aan de Oosthavenkade werd eind vorige week een bronzen beeldje ontvreemd ter waarde van ruim 1200 gulden. Het abstracte kuns twerkje werd vervaardigd door de kunstenaar Perry Abramse en is ongeveer 23 centimeter hoog. Ook in de Indische buurt zijn inbrekers aktief. Door middel van een valse sleutel wisten insluipers zich toegang tot meerdere woningen te ver schaffen, Dc buit bleef relatief gezien beperkt. Slechts een vulpenset wordt vermist, ter wijl andere goederen elders werden teruggevonden. Uit een kelderbox aan de Lu- xemburgweg werd een brom fiets ontvreemd. Ook de bijbe horende helm werd meegeno men. Totale waarde: 350 gul den. Afgelopen zondag moesten twee winkels aan het Liesveld het ontgelden. Nadat de win kelruit was ingegooid ont vreemde men uit de ene zaak een Lammyjaek ter waarde van 850 gulden en uit de ande-- re winkel twee bontjassen ter waarde van tienduizend gul den. Schiedam Schiedam- Nïcuwland gaat waar schijnlijk samen met Schiedam-Wcst collectief stappen ondernemen inza ke het hondenoverlastpro- bleem. Jan Slarmann, medewerker van de belan gengroep wonen en leven in Nieuwland. heeft met de heer M. den tlyl, bestuurs lid van de bcwonersvereni- ging Schiedam-West, con tact gezocht om tot een ge- zamelijk standpunt over het hondenproblecm te kunnen komen. Gedacht wordt aan een eisenpakket om aan de gemeente door te kunnen spelen. Het ko mend gesprek tussen de twee belangengroepen zat meer inzicht geven omtrent de aard van de samenwer king. Wonen en leven trekt zich de laatste tijd de mi lieu-verwaarlozing in Nieuwland erg aan. Zo wil len zij binnenkort ook iets gaan doen aan de hun in ziens onhoudbare situatie bij een supermarkt op het Nieuwlandplein. Daar wordt volgens de groep te veel afval zomaar neerge kwakt, hetgeen de bewo ners in de buurt flink irri teert. Vlaardingen - Het Vrouwen café Westwijk houdt vanavond om acht uur een nieuwjaarsin- stuif voor alle vrouwen van Vlaardingen. Het is de bedoe ling om onder het genot van een hapje en een drankje uit te blazen van de „vrije" dagen van het vorig jaar. Vrouwen die leuke ideeën hebben of iets speciaals willen horen of zien (onderwerpen voor discussie avonden, films en dergelijke) kunnen een briefje inleveren, zodat met behulp daarvan voor het komende jaar een zo gevarieerd mogelijk program ma gemaakt kan worden. Hei Vrouwencafé West wijk zit in het Ontmoetingscentrum Westwijk, F lor is de Vijfde taan 2. Het is geopend op de tweede dinsdagavond en de vierde donderdagavond van de maand vanaf acht uur 's a- vonds. De casl van John Lanting's Theater van de Lach, zoals die te zien is in „Een kus van een Rus". Vlaardingen John Lan ting's Theater van de Lach gaat het seizoen i960 van start met de klucht "Een kus van een Rus". In de Vlaar- dingse Stadsgehoorzaal vindt hiervan een try-out plaats op vrijdag 18 en zaterdag 19 ja nuari. „Een kus van een Rus" is het verhaal van een beroemde Russische ballet danser, die na een geslaagd optreden in de Koninklijke Schouwburg niet meer terug wil naar zijn eigen land. Hij wordt met zijn pogingen in het vrije westen te blijven geholpen door de dochter van een hooggeplaatst ambte naar van het Ministerie van Defensie, die omwille van zijn positie niet mag weten 5 dat die balletdanser wél bij hem over de vloer komt. g De klucht werd geschreven 1 door Ray Cooney en de regie is in handen van Rex Gar-1 ner. Behalve John Lanting 5 zijn in het stuk te onder an- deren Flip Heeneman, Hansg Leenderisc, Karla Wilschut, Ellen Veger en Lex de Regt g te zien. De toegangsprijs voor 1 deze try-out bedraagt een 1 tientje en de kaartverkoop start op 12 januari." Een kus van, een Rus" begint om 20 uur. de besproken onderwerpen worden deskundige tnieiders uitgenodigd, om aan de cursus mee te werken. Dankzij een subsidie, die de Vrouwenraad ontvangt van het Vlaardingse gemeentebestuur kunnen dc deelnamekosten beperkt wor den gehouden. Vrouwen die zich voor een van de vier cur sussen opgeven betalen twintig gulden. In dat bedrag is al het te gebruiken materiaal inbe grepen. Wie meer wit weten of zich meteen wil aanmelden en dat dient gezien de grote be langstelling zeer snel te gebeu ren. anders is de activiteit ook voor dit jaar weer volge boekt kan terecht bij Jo van der Mark. Soendalaan 44. lel 34.36.40 of Jopie Schumacher. Berkendreef 93, tel- 74.37.51. ^iiiiiiiiiiiuiiiiuiiüiiifijiiiiuiiiioiuiiniiiiuriiEiiiiiuumiiiiiiJiciiiiiiuimiiniiiiiiiiiiiiimiiiiiiuuiiiuiiiuiiimiJutiiuiiiiiuuuimuiniuuiiiiuiiimi^ Vlaardingen De Nederlandse Gasunie heeft een boze brief geschreven aan het college van B en W van Vlaardin gen. Daarin wordt meegedeeld dat het gaas van het hek werk rond hun installatieterrein aan de Zwanensingel re gelmatig op meerdere plaatsen wordt doorgeknipt. De Gas unie merkt in de brief op, dat onbevoegden hun terrein ken nelijk blijven betreden om de van het Tennlscentrum Hoo- gendijk afkomstige tennisballen terug te halen. Naar aanleiding van een eer der ingediende klacht heeft de gemeente de Gasunie meege deeld dat het hier gaat om een kwestie in de privaatrechtelij ke sfeer, dus tussen Tennis- centrum Hoogendijk en de Gasunie. De gemeente deed desalniettemin de toezegging te zoeken naar een oplossing van gemeentewege. De briefschrijvers wijzen nog maals op het gevaar dat aan deze acties verbonden is. Zij zijn van mening dat de kans groot is dat onbevoegden, een maal op het terrein aanwezig, zich gaan bezighouden met de op het terrein aanwezige in stallaties. De Gasunie spreekt in de brief de hoop uit dat het college op korte termijn het Tenniste ntrum Hoogendijk kan verplichten maatregelen te nemen, die een einde ma ken aan deze misstanden. Het college heeft besloten op korte termijn een bespreking over deze kwestie te belegger». Aan deze bespreking zullen de burgemeester, de commissaris van politie en een paar hoof den van gemeentelijke afde lingen deelnemen. Schiedam De Schiedamse politie heeft vijf Rotterdamse knapen aangehouden die even tevoren uit een sigarenmaga zijn 25 aanstekers ter waarde van 800 gulden hadden gesto len. Vier van dc jongens, allen 17 jaar oud, werden op het Singel aangehouden. De vijfde knaap, een 18-jarige jongen, trof de politie thuis aan. Om de aanstekers te kunnen stelen hebben de jongens de etalageruit vernield. Een medewerker van een su permarkt aan de Oranjestraat had 2ijn jasje bij werkzaamhe den even opgehangen. Toen hij later zijn jas wilde aantrek ken. bleek dat zijn portemo- naie met zijn rij-papieren en enkele girokaarten met bijbe horend pasje waren verdwe nen, De eigenaar had rond die lijd twee verdachte figuren in de zaak zien rond lopen. Of deze iets met de zaak te ma ken hebben, is nog niet be kend. Uit een schaftkeet aan de Noorvest hebben onbekenden allerlei spullen ontvreemd ter waarde van 500 gulden. Onder meer wordt een lederen jack vermist Aangifte van diefstal van een versterker, een cassetterecor der, twee microfoons en tien pakken koffie heeft de voet balvereniging PPSC gedaan. De daders kwamen binnen door een ruit te forceren. De waarde bedraagt 1250 gulden en de schade is 25 gulden. De Rode Zon, een voetbalvereni ging, mist 13 kratten met een fust. De waarde van de krat ten, die achter de kantine stonden opgesteld, bedraagt 112 gulden. Schiedam Een 61-jarige Schiedammer is na een val met zijn fiet3 met een hersenschudding in het gemeentezieken huis opgenomen. De fietser ging er op de Burgemeester van Harenlaan onderuit. Hierbij speelde een personenauto een grote rol, maar het is nog niet bekend of de fietser door de betrokken 24-jarige Vlaardingsc automobilist is aangereden of van hem geschrokken- Bij een ongeval op de rijksweg 20 zijn twee mannen van 21 en 22 jaar gewond geraakt. Eén man moest zich met hoofdlet sel laten opnemen; de andere kon met een lichte hersen schudding naar huis. De wa- ten was net klaar met het in- alen van een andere wagen toen hij in de slip raakte en knalde, na 180 graden te zijn rondgedraaid, op de vangrail. Hierbij werd een van de twee gewond geraakte mannen uit de wagen geslingerd. De be stuurder, een 21-jarige Rotter dammer, raakte niet gewond. Schiedam Bij werkzaamheden in de kelder van de ge meentelijke basisschool op het Edisonplein raakte een zak met lompen in brand. De brandweer bluste de zaak en de schade bleef nihil. De brand onstond door een overlopende vuurpot, die bij dc werkzaamheden werd gebruikt. De bewoonster van een huis aan de Mgr. Nolenslaan werd nog net op tijd gewekt door de buurman, die al een tijdje een brandlucht rook. De vrouw had een pan met jus op het vuur gezet maar was daarna in slaap gevallen. De brandweer maakte het brandje uit. De schade was gering: een door de buurman ingeslagen ruil en het verbrande pannetje.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3