i>PORT Tekort aan voetbalvelden moet worden aangetoond PPSC profiteert Verdienstelijk debuut HION'-spelers Hoekenaren bieden Sparta knap partij v Fortraia verbetert records FC Vlaardingen gelijk tegen DHS Hans den Boer ernstig geblesseerd Ook subsidie voor mini-pups Overheid voor de sport weinig belangstelling Meeste prijzen voor Spieringshoek WF verspeelt voorsprong Uitslagen VDL houdt SVV aardig bij Van Hassel stapt op Snelste zwemmers bij Woudhoek WOENSDAG 9 JANUARI 1980 SC/VD/WW van der Reyken „..velden van PPSC en SFC bhjven slecht... Schiedam Een enquête kan uitsluitsel geven over de vraag, of er in Schiedam werkelijk een tekort aan voetbalvelden is. Wanneer dat kan worden aan getoond, is het pas zinvol aanspraak te maken op de zes speelterreinen in Woudhoek door één of meerdere clubs. 0e negentien voetbalclubs, die Schiedam telt, kwamen dat overeen op een vergade ring van de sectie voetbal van de Schiedaznse Raad voor Sport en Recreatie. Centraal stond de vraag, die voorzitter Maarten Eising stel de, of de voetbalclubs wel op het „goede spoor zitten". „Het wordt misschien wel tijd", filo sofeerde hij, „dat er eens aan fusies moet worden gedaeht. Natuurlijk is zoiets niet af te dwingen, maar er zijn altijd wel clubs die het goed met el kaar kunnen vinden. Om ons als sectie voetbal sterk te ma ken voor de beschikbare grond in Woudhoek, is het noodzakelijk dat we met argu menten aankomen, dat er be hoefte aan uitbreiding van velden is. Ik maak me sterk dat er nu velden bij zijn die overbespeeld worden en vel den die af en toe maar eens worden gebruikt". Op voorhand zijn er nog geen directe kandidaten voor Woudhoek, omdat in de ogen van de clubs, die graag de sprong zouden willen maken, alles nog erg vaag is. Eerstek lasser DHS is bijvoorbeeld één van de clubs die er zonder twijfel voor in aanmerking zou komen, maar die nam onlangs het principebesluit liever te door Bas van den Berg willen blijven zitten. Nieuwe voorzitter Jan van Unen licht te dat toe: „We hebben na overleg met het dagelijks be stuur van de Sportraad dat be sluit genomen, dat het nog wel tien jaar kan duren. Boven dien is er niets bekend over de Schiedam De sectie voet bal wil uitbreiding van de jeugdsportsubsidie. Tot dus ver kregen de clubs subsidie voor jeugdleden vanaf ne gen jaar, maar willen dat graag teruggeschroefd zien tot jeugd vanaf zes jaar, de zg. mini-pups. In Schiedam gaat het totaal om 270 pupillen van 6 en 7 jaar. die in de nieuwe regeling zouden moeien vallen. Opval lend is dat jeugdleden van zwem- en turn clubs al jaren subsidie krijgen voor hun jeugdleden vanaf zes jaar. financiële garanties die we kunnen verwachten". Hij doelde daarmee op de lich tinstallatie en de overdekte tribune, wat daarmee zou moeten gebeuren. Jan van Unen was het er mee eens dat de toestand in sportpark Ke- thel vrijwel hopeloos is. De kantine dreigt door overtollig water en het feit dat de bodem erg slap is, weg te zakken, ter wijl DHS dat nog flink kan putten uit de woonwijk met jeugd, niet meer kan uitbrei den, De zondag eersteklasser heeft maar twee velden tot zijn beschikking (het derde is van DRZ) en wordt groten deels omgeven door een wijk- park. Over oen fusie met DRZ valt niet te denken, omdat bei de clubs met nieuwbouw van de kleedkamers zijn begonnen. Van der Reyken (WF) vroeg zich af of de kwart miljoen voor de renovatie van het hoofdveld wel goed besteed is. Onlangs besloot namelijk de gemeenteraad een krediet goed te keuren voor een al gehele opknapbeurt van het hoofdveld met toepassing van platen, die in de grond moeten worden geplaatst. Hoewel ook PPSC en SFC kandidaten kunnen zijn voor een nieuwe stek In Woudhoek, hielden deze clubs zich op de vlakte. On danks het feit dat zij samen op één sportpark zitten en maar over deze twee velden de beschikking hebben. „Beide clubs streven ook naar renovatie van de gebouwen, maar dan nog blijven de vel den slecht door overbespe- ling", aldus Van der Reyken weer. Verwey (Schiedam) te kende nog aan, dat men als conclusie van het rapport, dat uitgebracht moet worden, de drie velden in sportpark Ke- thel kan inleveren voor hot recreatiepark. De voetbalvertegenwoordigers keurden verder unaniem de praktijken van clubs af die met aanbiedingen van voet balkleding de jeugd aan zich willen binden. Verder was de Maarten Eising: sectie voetbal het er over eens, dat er een uniforme regeling moet komen wat betreft de af keuring van velden In Schiedam geldt dat bij alge hele afkeuring van het voet balprogramma er ook niet mag warden geoefend, maar tel kens schijnt hiermee de hand te worden gelicht. Er zijn con suls die daar toestemming voor geven en niet. „Op papier is alles goed geregeld", aldus de mening van de clubs, maar in de praktijk gaat het nogal eens mis". Schiedam Maarten El- sing, voorzitter van de sectie voetbal van de SRSR, is ver ontrust over de geringe be langstelling voor de sport. De (plaatselijke) overheid beseft té weinig wat de sport als vrije tijdsbesteding voor de jeugd doet, hield hij de voetbalvertegenwoordi gers voor op een bijeen komst in het stadhuis. „Het afgelopen jaar is er op sportgebied in Schiedam wei nig tot stand gekomen. Met de verhuizing van Ursus naar de Parallelweg kwam er een op lossing voor GSS, dat zijn in trek nam op „Harga", maar dat was vrijwel het enige. Veel té weinig naar de zin van de voorzitter, die verder de overheid een soort automatis me verweet met betrekking tot de huurverhoging van de sportaccommodaties. „Hoewel het dagelijks bestuur", aldus Maarten Eising, „had voorge steld de velden met vijf pro cent te verhogen, trok het ge meentebestuur zich daar wei nig van aan en stelde de ver hoging op tien procent". Eising: „Voor de meeste clubs is zoiets bijna niet meer op te brengen. Te meer daar ook an dere Jasten elk jaar omhoog gaan. Met 13 a 20.000 sporters in Schiedam vormen we een belangrijk deel van de bevol king. Schiedam De schooltoer- nooien in Schiedam trokken ongeveer 2300 jongens en meisjes. In het basketbal- toernooi in de Margriethal traden hiervoor 166 teams binnen de lijnen, verdeeld over 37 poules. Enkele van dalen konden de gang van zaken in dit monstertoer- nooi niet verstoren. Ze be rokkenden niet alleen scha de in de hal, maar wierpen bovendien een smet op de scholen die zij vertegen woordigden. De meeste teams kwamen ook nu weer van het Spleringshoek Ly ceum en die deden een forse greep in de prijzenpot n.l. 12 eerste, 11 tweede en 10 derde prijzen, met het grootste aandeel voor de meisjeste ams. Winnaars: Meisjes 12/13 jaar: LEAO 10, Spieringshoek 17, Spieringshoek 18, Spiering shoek 19, Sted. Gymnasium 5, W. de Zwijger 5. Meisjes 14/15: Spieringshoek 11, Nieuwelant 3, Liedewijde 5, Nieuwelant 7, Sted. Gymna sium 3. Meisjes 16/17: LEAO 1. Spie ringshoek 7, Liedewijde 1, Nieuwelant 2, Sted. Gymnasi um 1. Jongens 13/13 jaar; Nieuwe lant 8, Spieringshoek 13, Prins W. Alexander 3. Nieuwelant 11. Rehoboth 3. Schïeland 6, Spieringshoek 7, Spiering shoek 8, Nieuwelant 6, Schra- venlant 6, Spieringshoek 10, W. de Zwijger 4, Nieuwelant 4. Jongens 16/17 jaar: Spiering shoek 4, LEAO 2, Sted. Gym nasium 1, LTS 1. Jongens 18 jaar en ouder. Schravenlant 1, Spieringshoek 1. Schiedam Het geluk lach te zaalvoetbalhoofdklasser PPSC in de slotfase van de bekerwedstrijd tegen stadge noot WF toe. Toen wist het «en 2-1 achterstand om te buigen in een 2-3 zege. Aller minst verdiend, omdat het twee klassen lager spelende WF gedurende de gehele wedstrijd de 'betere ploeg was. WF-coach Bram van Vliet was na afloop dan ook lichtelijk teleurgesteld: „Ik had echt verwacht dat we deze wedstrijd zouden win nen. Het is alleen jammer dat we zoveel kansen heb ben lopen verprutsen. In de O O O tweede helft hadden we het af moeten maken". Een ondanks het late tijdstip van de wedstrijd (22.00 uur) uitstekend gevulde sporthal kreeg in de eerste tien minu ien een tamme wedstrijd voor geschoteld. Cor Donkersloot, coach van PPSC verklarend: „Ja, dat was onze taktiek. We lieten ze rustig komen. Het is jammer dat het na de eerste tien minuten zo hard werd. Achteraf ben ik wel blij met de overwinning, want hel is toch een prestige zaak zo'n wedstrijd. We waren duidelijk niet in onze goede doen. waar van WF aanvankelijk goed profiteerde. Maar het herstel kwam gelukkig op tijd". Hard was het inderdaad. Tot tweemaal toe werd Peter Ver haal voor twee minuten naar Schiedam De overige beker uitslagen zaal voetbal waren als volgt: FC Tybex-De Maas 8-1, Schiedam-Steeds Vol harden 0-8. MVV'27- Eurosport 2-3. Voor de competitie werd één wedstrijd gespeeld: Ex- celsior'20-RSV 8-1. Maassluis „Woor mijn ge voel gdflg hrl bekker. Hoe de mensen van &YV er denken weet ik *i»V«urlijk niet Ik hffom wei dat ze me nodig hëhhêlVi Lock Versluis was na afloop van de wedstrijd tegen VDL voorzichtig met zijn commentaar. Hij debu teerde verdienstelijk, scoor de zelfs het eerste doelpunt voor de eerste divisie ploeg, die op de andere HION-de- butant Bouke Versluis na, een matige indruk maakte. Frans Eijkenbroek kon na af loop niet zeggen of de twee HION- spelers in aanmerking komen voor een contract. Hij: „Dat moeten we nog eens rus tig gaan bekijken. Het hangt natuurlijk voor een groot deel van Pim Visser af- De jongens hebben in ieder geval vana vond goed gespeeld". Alleen in de eerste helft kon SVV zijn stempel drukken op de wed strijd. Het nam dan ook ver diend de leiding, John Gordijn verwerkte een bal niet goed, waarna Loek Versluis met een goed schot Cees van Eijk het nakijken gaf: 0-1. De andere HlON-debutant, Bouke Ver meer, hij speelde rechtsbuiten, was keer op keer gevarlijk, maar in de tweede helft zakte hij net als de overige SVV'ers terug. Dat was zeker te dan ken aan het sterke spel van de Maassluise vierdeklasser in de tweede helft. Goed gegroepeerd werd SVV zelfs op eigen helft terugge drongen. Het was Jan van Al- tena die beide ploegen op gelij ke hoogte bracht. Kees de Man wipte de bal over invaller- doelman John Marrevee heen waarna de bal terugketste van. de lat. Jan van Altena had geen moeite om de bal in het lege doel te koppen: i-1. SVV leefde na dit doelpunt even op. Wim de Haan en Cor Peitsman scoorden 1-2 en 1-3, maar toen was het weer VDL wat de klok sloeg. Eerst was het Kees de Man die beheerst scoorde en even later liet Mar cel van der Vaart John Marre vee met een fraaie lob kans loos: 3*3. Twee minuten voor het einde bepaalde Harry Meijboom de eindstand Op 3-4 door Cees van Eijk met een vliegend schot kansloos te la ten. de kant gestuurd wegens bet grof onderuit halen van Koen Winkelman en deze speler kon zelf ook voor twee minuten vertrekken, nadat hij Peet Verhaal weer had opgezocht. Het was Tinus van Loenen, die na een kwartier spelen de door Chris Woerts ommekeer bracht. Üit een voorzet van broer Siem scoor de hij beheerst 1-0. Dit tot groot vertier van de vele WF- supporters op de tribune, die er vrolijk op los begonnen te zingen. Lang kon WF echter niet ge nieten van de voorsprong. Na een combinatie tussen Arie van der Klooster en John Je- ronimus was het laatsgenoem- de die scoorde: 1-1. Vlak voor het rustsignaal van de goed. maar uiterst streng fluitende scheidsrechter Ben Kern pers,* kwam WF wederom op een voorsprong. Siem van Loenen ging goed door en Peter Ver- Schiedam Aad van Hassel stapt aan het einde van dit sei zoen op als trainer van afde lingsclub GTB. Van Hassel vindt het na twee jaar genoeg. De trainer, die ook de zonda- gafdelingsclub WF onder zijn hoede heeft, gaat niet op zoek naar een nieuwe zaterdagclub. Hij: „Nee hoor, volgend sei zoen train ik maar één club. Of dat wederom WF wordt weet ik nog niet. Daar moet nog over gesproken worden. Ik heb het er in ieder geval reuze naar mijn zin" Van Hassel haal scoorde simpel 2-1. In do tweede helft was het een en al WF wat de klok sloeg. Alleen met de kansen werd knullig omgesprongen. Ach tereenvolgens kregen Ton Krüter, Peter den Hartog en Siem van Loenen goede moge lijkheden om de voorsprong uit te breiden, PPSC. waarbij Peter Bax opmerkelijk weinig in het spel voorkwam, speelde krampachtig. Naarmate het bevrijdende doelpunt voor WF uitbleef, herwon het team van Cor Donkerslool het zelfver trouwen. Tien minuten voor het einde had PPSC alle geluk van de wereld, toen Jan 't Hoen een afstandssschot afvuurde. Via de paal kwam de bal op de knie van doelman Dick van tier Meer. die tot zijn ontstelte nis de bal in het doel zag ver dwijnen: 2-2. Drie minuten voor het einde kwam de totale deceptie voor WF, toen Koen Winkelman met een vliegend schot de eindstand op 2-3 bracht. Peter Baxonopvallend.. Schiedam In totaal 757 meisjes en jongens verte? genwoordigen 36 plaatse lijke lagere scholen In het schoolzwemtocrnooi in bet Sc hied am se Sportfondsen- bad. Leerlingen van de drie hoogste klassen zwem men niet alleen de indivi duele nummers doch bo vendien de estafettes om zo scherp mogelijke tijden neer te zetten. Uitslagen estafettes vierde klasse meisjes: 1. St. Jozef; 2. Notenkraker; 3. Kohnstam. Jongens: i. Woudhoek; 2. Thorbecke 1; 3 Notenkraker 1. Vijfde klasse meisjes: 1. Ou-; verture 1; 2. Kon. Juliana; 3. Martin us. Jongens: 1. Het Windas; Notenkraker 1; 3. De Gorzen. Zesde klasse meisjes: 1. Dom Savio; 2. De Notenkraker 2; 3. De Gorzen. Jongens: 1. Kon. Juliana; 2; Erasmus; 3. De Woudhoek. Persoonlijke zwem nummers. Vierde klasse meisjes vrije slag: 1. J. van Resteren, St Jozef; 2. N. Schldrmann, Alb. Magnus; 3. M. van der Luk den, Ouverture. Jongens: 1. L. van IJzerloo, Woudhoek; 2. R. Stok, Pr.- Juliana; 3. M. Lobrij, Noten kraker. Vijfde klasse meisjes: 1. D; Eijgendaal, Kon. Juliana; 2. K. Berkhout, 3. A. Gerreti, Pr. Marijke. Jongens: I, F. van der Laar schot, Willibrordus; 2. P. van Eyk, Notenkraker; 3. R. vaf^ Eyck, De Gorzen. Zesde klasse meisjes: 1. P. Westdijk, De Gorzen; 2. J; Verhaar, Dom Savio; 3. M; van Loon, De Gorzen. Jongens: 1. O. Karlsen, Dé Gorzen; 2. R. Euwe, W. A. Liefland; 3. J. Ligthart, De Gorzen. Vierde klasse meisjes school slag: 1. N. Liem, Notenkra ker; 2. H. Beumer, Or. Nas sau; 3. N. Feteris, St Jozef. Jongens: 1. L. van IJzerloo, Woudhoek; 2. E. van Zessen, Woudhoek; 3. R. van den Berg, John Calvïjn. Vijfde klasse meisjes: I. M. Valk, Wm. Gehrels; 2. D. Eij gendaal, Kon. Juliana; 3. -V. Lans, Jan Ligthart. Jongens: I. A. de Jonge, Het Windas; 2. F. van der Laar schot, Willibrordus; 3. L. van Beurden, St Bemardus. Zesde klasse meisjes: 1. J. Verhaar, Dom Savio; 2. M. van Loon, de Gorzen; 3. L. Manschot, Dr. Sauer. Jongens: 1. J. P. Plooy, Kohnstam: 2. R. Feteris, St Jozef; 3. M. de Vet, A. H. Ge rhard. Rotterdam - De Fortuna-atleten Ed Schlar- mann, Arie van Embden cn Bertus Stigter hebben op de halve marathon in het Rotten damse Zuiderpark, die uitstekend in hun trainingsprogramma voor de Apcldoornse marathon op 2 februari paste, goede presta ties geleverd. Ed Schlarmann en Arie van Embden staken in een goede vorm en liepen naar een nieuw per soonlijk record van 1.18.20 uur, respectievelijk 1,20.47 uur. Bertus Stigter komt - na zijn onge val met paard en wagen, waarbij hij een her senschudding opliep- sterk terug. Hij finishte in een tijd van 1.22.09 uur. Voor Jan Tintel paste de halve marathon in zijn voorbereiding op de politiemarathon, die m april in Rotterdam wordt gehouden. Hij klokte een tijd van 1.24.52 uur. Aart Kuyt vestigde met een tijd van L29.Q6 uur een nieuw persoon lijk record, terwijl Karei Leeuwang, die zijn eerste halve marathon liep, een snellere tijd re aliseerde van 1.25.59 minuten. ROVS-loper Bart Gijsman bestendigde de opgaande lijn door na 1.27.54 uur over de streep te komen. 1 lijr Schiedam - FC Vlaardingen is tegen eersteklasser DHS niet verder gekomen dan een 1-1 gelijkspel. Beide doelpunten waren het resul taat van zwakke momenten in de defensies. Krsto Mitrovic beoordeelde „een roUertje" verkeerd, het geen in de vijftiende minuut van de eerste helft tot de Schiedamse openingstreffer leidde. Ton Koster was sneller dan de Vlaardingse verdediger Hoek van Holland Onder werp van gesprek na de door Sparta met 6—1 gewonnen wedstrijd tegen Hoek van Hol land was de trieste afgang van Hans den Boer halverwege de tweede helft. In het tot dan toe uitermate vriendelijk verlopen duel ataqueerde de Hoekenaar Luuk Balkenstein van achter en en stortte ter aarde. Tot verbazing van de Spartaan die zich van geen kwaad bewust was en ook terecht de vrije trap meekreeg. Hans den Boer moest echter het veld per brancard verlaten met een ernstige verwonding aan de knie, die zelfs zijn laatste stu diejaar aan de academie voor Lichamelijke Opvoeding in ge vaar kan brengen. Het was het trieste dieptepunt van een matige wedstrijd, vooral van Sparta-zijde, waar bij 300 toeschouwers zagen dat Hoek van Holland best aardig tegenspel bood, vooral in de eerste helft. In eerste instantie was het Pim Doesburg, later vervangen door Wout van briel, die redding bracht en vlak voor rust ging een Hoek se kopbal net naast. Het zag er voor de Rotterdam mers in het beginstadium goed ui». Al in. de eerste minuut scoorde Wolfgang Schwartz (door de medespelers Schnitzel genoemd) de openingstreffer. De Hoekenaren werkten hard aan een tegentreffer maar het enthousiasme strandde vaak op Bert Jansen of Balkenstein. Vooral de laatste was één van de betere Spartanen, Het werd daardoor 30 bij rust en een 6—1 eindstand. Het Hoekse doelpunt werd gescoord door Menno Bouma. Daarbij dient wel te worden aangetekend, dat Hoek van Holland was aangeslagen door de toestanden rondom Den Boer. Balkenstein, betrokkene in het incident en kijkend naar het grasveld: „Ik snap het niet. Ik heb hem echt niet ge raakt. Misschien een steen die aan de oppervlakte lag". Een mening die later niet door de Hoekse spelers werd ontze nuwd, want die merkten op dat dat niet helemaal onmoge lijk was. Norman Paget, trainer van de Hoekenaren, zou wel willen dat zijn ploeg ook in de com petitie zo speelde. „Mindere te genstanders worden dan on derschat. Tegen toppers gaat het beter. Ik ben alleen nu wel weer een voorhoedespeler kwijt", verzucht Paget. „Daar heb ik er niet veel van". Eijkenbroek zag wel degelijk nut in het oefenen tegen een laag geklasseerde vierdeklas ser: „Ik vond de tegenstander goed tegenspel bieden en ook voor Sparta is het zinvol. We hebben tijden niet gevoetbald en dat was duidelijk te mer ken. Sommige jongens kwa men duidelijk wedstrijdritme tekort. Dat ik zoveel aanwij zingen liep te schreeuwen? Wel, zo lang ik de verantwoor delijke trainer ben moeten de spelers maar weten wat ze aan me hebben. Ook al was dit dan de eerste wedstrijd. Maar ja, misschien staat er zondag wei een ander aan het hoofd. Ik zou het toejuichen,..". en onderschepte de bal. Diens voorzet kwam voor de voeten van Karei Doesburg terecht die geen moeite meer had doelman Toon Eggers te passe ren: 1-0. Vijf minuten later verspeelde Marcel van der Ven in een ogenschijnlijk ongevaarlijke si tuatie de bal aan FC Vlaarditt- gen-aanvaller Aad Teyl, die van dichtbij gelijk maakte. Cees Domenie viel in de eerste helft -na een botsing met een Schiedammer- met een oog- wond uit, die in het ziekenhuis moest worden gehecht Een voorzet van Roti Bongérs bracht in de tiende mindUj van de tweede helft Rudw Gardeslen in stelling. In riante positie schoot deze naast n?1 Schiedamse doel. Even later probeerde Ron Bongers zelf. Sjaak lemen kon de sote van de Vlaardingse aanvaller slechts shirtje-trekkend onde*" breken. L DHS kreeg vijftien minute" voor tijd een goede kans op g® winst toen Robert Koorenge vel de bal over doelman Pete* Eikelenboom -in de tweede helft in de ploeg gekomen- wipte. Joop van Dop bracht op de doellijn redding, zodat d® stand 1-1 bleef. Bfl 311

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 6