SPÖJ1J mm Bot schiet clubgebouw Hollan diaan open :mMËm Kr ij ii van Noord erelid VSY m Geel voor Ruud van Dijk PPSC verliet met grote cijfers glfSfll SVV-jeugd haalt FC Amsterdam in HDVS langs Neptunus Flaes weg bij DSS HBSS gelijk DHS oefent Zaalvoetbal Geschenken als waardering HVO wint Sportagenda MAANDAG 14 JANUARI 1980 VD/SC/WW 5 Schiedam De jeugd van SVV zette het nieuwe jaar goed in door FC Amsterdam een 2—2 gelijkspel af te dwingen. Tot twee maal toe liepen de jeugdige Schiedam mers een achterstand op. Bij de rust was de stand nog dubbel- blank, daarna namen de „lieverdjes" een voorsprong. Polder man bracht de par tijen weer op gelijke hoogte, waarna FC Amsterdam weer scoorde. In de slotfase doelpuntte echter John Munnik weer. Uitblinkers in het re delijke duel, dat op één van de bijvelden werd gespeeld, waren Eric Visser en John Munnik. Bij FC Am sterdam liepen twee spelers tegen een gele kaart aan. Hotte rd am - „Zaalvoetbal op een groot veld, dat ligt ons wel", aldus Hermes DVS-trai- ner Wim Verhoorn over de met 2-3 van hoofdklasser Nep tunus gewonnen oefenwed strijd. Hermes DVS combi- meerde vlot, hetgeen in doel punten van Cock de Zwart en Roy den Hartog resulteerde. Co Goudriaan bracht met een afstandsschot de ruststand op 0-3, Neptunus trof in de twee de helft tweemaal de roos: 2-3. Vlak voor tijd kwam Co Gou driaan op een te harde wijze in aanraking met het bevroren veld, wat hem een diepe vlees wond opleverde. Vlaardingen—Gerard Flaes verlaat aan het einde van het seizoen DSS. De oefenmeester, die aan zijn tweede jaar bij de Vlaardingse zaterdag derdek lasser bezig is, maakt het sei zoen nog gewoon af en over weegt daarna 2elfs helemaal uit de voetballerij te stappen. De in Abbenbroek woonachti ge trainer „Ik heb een zaak in textiel en daar kom ik soms handen in tekort Het is daar om goed mogelijk, dat ik er helemaal mee op hou. Maar ja, fis ineens een geweldige club komt opdagen, dan weet ik nog niet. Je bent nu eenmaal gek van voetballen of je bent het niet". Schiedam HBSS maakte van het vrije weekeinde ge bruik om thuis te oefenen te gen Unicum. Na een 0-2 rust stand werd het uiteindelijk 2-2. Voetbal was eigenlijk onmogelijk op het keiharde veld. Voor de Schie'damse doelpunten zorgden na de rust ion Gunter en Henny Fie- roen. Vlaardingen Op een erg druk bezochte receptie, de kantine van de Vlaarding- dse Scheidsrechters Vereni ging was zelfs te klein om alle belangstellenden te ber- gen. is Krijn van Noord tot erelid van de Vlaardingse Scheidsrechters vereniging benoemd. Dit omdat hij 25 jaar bestuurslid is van de vereniging en in die periode tal van activiteiten ontplooi de. Tal van sprekers voer den tijdens de receptie het woord. De Vlaardingse voetbalvereni gingen kwamen niet aan het woord. De receptie zou dan te veel zijn uitgelopen. Rijn Bak ker trad op als ceremonie meester. Herman Bleeker voerde namens de leden van de vereniging het woord en overhandigde Krijn van Noord een gouden horloge met in scriptie. Gerard Goud was er namens de COVS, evenals Gé van der Borden. Hij kreeg de gouden scheidsrechtersspeld opgespeld en kreeg manchetknopen van de COVS. Namens de KNVB voerde de heer Stoppelenburg het woord. Deze benoemde Krijn van Noord tot lid van verdienste van de KNVB. Na mens de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie voer de Dick van der Snoek het woord, hij overhandigde een bloemstuk namens de VRSR. Piet Brouwer voerde het woord namens de scheidsrech ters. Voorzitter Hans Roelfs memo reerde in zijn toespraak de vele verdiensten van Krijn van Noord. Hij karakteriseer de hem als „niet gemakkelijk", maar hij was een man die met oplossingen kwam aandragen voor problemen. De kroon op zijn werk was het realiseren van het nieuwe clubgebouw van dc scheidsrechtersverenï- ging. Binnen de KNVB was hij actief op allerlei gebied. Jeugdspelregelwedstrijden, het jeugdplan Nederland, voetbal en conditietesten, zaalvoetbal, consul, rapporteur, dit alles deed hij met het grootste ple zier. Hij deed het allemaal in zijn vrije tijd. Daarom ook werd zijn vrouw, die hem vele avonden moet missen, betrok ken in de huldiging. Zij kreeg bloemen en alweer een plant. m ,.A Krijn van Noord, de jubilaris. Links zijn vrouw die in de hul debetuigingen niet werd vergeten. SVV er gis zich in de counter Ook Henk Salari kon de SVV-aanval niet over het dieptepunt heen helpen. Hier reikt Joop Doorne bosch hoger. Schiedam De vergelijking was opvallend, ook nü weer, exact acht minuten voor tijd, gooide SW de handdoek in de ring. Een spaarzame counter van De Graafschap, volgens een systeem waar het blijk* baar patent op heeft, werd onvoldoende opgemerkt. Alleen laatste man Ruud van Dijk zag er de ernst van in, maar vergiste zich in de krachtige sprint van Jacobs, die de bal richting kruising zond. Bas van Noortwijk zocht vertwijfeld een weg omhoog, maar had geen enkel verweer. De Graafschap zijn aanvallen de bedoelingen ook kon com bineren met korte acties op bet middenveld. Ook dat slaagde, omdat SVV daar zei- door Bas van dei Berg Kanscn doel over schoot. De Graaf schap bracht regelmatig Polko in stelling, in samenwerking met de erg beweeglijke Jacobs, niettemin doorzag Rob Kiebert als linkerverdediger steeds de momenten van aanvalslust Een sublieme goal, dat wel, maar erger was dat De Graaf schap er wéér in was geslaagd SVV in slaap te sussen, Pim van der Meent, hij had liever niet gespeeld, maar op het strand van Hoek van Holland willen crossen, noemde het slim gespeeld. „Geprofiteerd van de zwakte van de Sehie- damse defensie. Voor hetzelf de geld had het bij de rust al 0—3 moeten staan". De Graaf schap had toen wel lange tijd het initiatic-f, maar faalde voor doel hopeloos. Van der Meent had er wel een verklaring voor. „Het is gewoon een gebrek aan eenheid in het soort schoeisel dat de spelers aanhadden. De een wilde op het keiharde en gladde veld met noppen, de ander weer met zaalschoenen spelen. Wtj Nederlanders zeu ren altijd ergens over",maakte hij zich nog boos ook. „Er is totaal geen uniformiteit. In Duitsland, je kan het wekelijks op de televisie zien, is alles aangepast. Ook bij vorst kan er gewoon gespeeld worden. Het materiaal bij de clubs is er". Loopschocnert „Ik maak bij De Graafschap mee, dat er spelers bij zijn die zelfs hun loopschoenen waren vergeten. Het is voor mij erg vervelend daarmee te moeten werken. Om over de beslissin gen hier maar te zwijgen. De ene week is er voetbal moge lijk, maar gaat het program ma eruit, de andere week, zoals gisteren met guur on aangenaam weer, Iaat de bond spelen toe". Daardoor kon het gebeuren dat er bij SVV niet meer dan 250 toeschouwers waren. Maar de overwinning (01) vergul de enigszins nog de pil. Pim Schiedam/VIaardingen - DHS heeft voor morgenavond een aantrekkelijke tegenstander kunnen „strikken" voor een oefenwedstrijd: het C-team van FC Den Haag. De wed strijd begint om 19 30 uur. Een uur later trapt de FC Vlaar dingen in Rijswijk af, waar te gen hoofdklasser RVC wordt gespeeld. Vlaardingen/Schiedam Voetbalprogramma In de zaal vanavond: De Roef—SVV, Energiehal, 21.30 uur; DRC— WF, Energiehal, 20.50 uur; DVO'32—VVDZ73, Energie hal, 20.50 uur; DemosEDS, Margriethal; 19.00 uur: Schie dam— SteedsHoogerJVIargrie- thal, 19.45 uur,MarlinitNep tunus, Margriethal, 20,30 uur, HermesD V SAc tl vi tas,Ma r- griethal, 21.20 uur; Excelsl- or'20VND. Margriethal. 22.05uur;SVDPW—Trouw/K- wartet,Margriethal19.45 uur; Groenoord—VOB. Margrie thal, 20.30 uur; FCN'66—Ned- Xloyd, Margriethal,2L20 uur; GTB—Nestoro, Margriethal, 22,05 uur; Roestvast—WK, Lijnbaanhallen, 19.45 uur; RKWIK—Rockanje, Lijn baanhallen, 20.30 uur; BKB BFC, Lijnbaanhallen, 22.00 uur, MVV27SCA, Olympia- hal, 20.45 uur MSV'71Vier- polders, Olympiahal, 21.30 van der Meent draaide er met omheen: „Natuurlijk heb ik me ingesteld, nadat scheids rechter Bouke Draaisma het teken f l dat er gespeeld kon •worden, op de wedstrijd. Ik ging van een tactiek uit van hoge ballen door de lucht, die nauwelijks de grond raken en waarop onze spitsen konden lopen". SVV gaf voor de rust de ooste- lijken erg veel vrijheid, zodat den duels won. Alleen Hans Loovens de huurling van FC Twente, maakte hierop een uitzondering, maar Harry Meyboom (na rust vervangen door Wim de Haan) en Bart Kreft, hadden grote moeite met het veld. Pim Visser: „Eerlijk gezegd schrokken we ook wel een beetje van de snelle acties van De Graaf schap". Desondanks waren de gevaarlijkste momenten voor SVV, zoals Cor Peitsman een actie van Hans Loovens over knalde en Henk Salari voor j hem duidelijk beter af dan Jos Zoetmulder, hoe wel hij een zwakke start meer dan goed maakte met een fraaie redding op een kogel van Van Veenendaal, die In eerste instantie Bas van Noortwijk al was gepasseerd. Een uitstekende voorberei ding van Hans Loovens vlak voor de rust leverde Adrïe Nanlohy een fraaie kans op, maar de linkerspits, die nog steeds in Doetinchem woont en werkt, zette te hoog in. Na rust zou SVV zich wat meer met de aanval gaan be moeien. Het gooide alle per soonlijke acties overboord, zocht het nu meer in „hoge ballen voor de pot werk" en dat maakte De Graafschap zichtbaar nerveus. Uit de op eenhoping voor het doel van Doornbosch ontstonden hache lijke situaties, zeker tweemaal hadden de Schiedammers af stand moeten nemen door kopballen van Cor Peitsman en Henk Salari, maar het ge luk lachte De Graafschap, e- venals vorig seizoen, acht mi nuten voor tiid toe. Het was Jacobs die aan alle il lusies een einde maakte 0 Henk Salari raakte de doel man van De Graafschap nog vol op 2ijn gezicht en Ruud van Dijk liep in die tweede helft nog tegen een gele kaart aan door Mentïng in volle ren onderuit te. halen. Hans Polko komt te laat om opruiming van Rinus Steenbergen te voorkomen. UFA19h V X?/ Vlaardingen Sportwe thouder Cees Bot opende za terdag het gerenoveerde clubgebouw van De Hollan- diaan op ludieke wijze» Hij deed dit door de hal door een papieren deur te schieten. De wethouder faalde niet, met een goed gericht schot opende hij het clubgebouw. Tijdens het officiële gedeelte voerden tal van sprekers het woord. Als eerste de wethou der, die de samenwerking tus sen gemeente en de voetbal vereniging prees. Hij had lo vende woorden voor de harde werkers binnen de vereniging en hoopte dat het clubgebouw verschoond zou blijven van vandalisme. „Het zou zonde zijn van het vele werk", aldus de wethouder. Namens de Vlaardingse Raad voor Sport en recreatie over handigde hij de vlag van de VRSR aan interim-voorzitter Quint Molhoek. Namens de KNVB voerde Daan Schotting het woord. Hij overhandigde het traditionele geschenk van de KNVB, een Zaanse klok. Voorzitter Stolk van de lande lijke vereniging van Amateur- verenigingen kwam met een primeurtje. Zijn vereniging is bezig met een collectieve ver zekering voor alle clubgebou wen van Nederland. Dit om de premiekosten te drukken. Namens de Vlaardingse voet balverenigingen voerde Thijs van Santen het woord. Hij was jaloers op de mooie accommo datie die de Hollandiaan gere aliseerd had. Quint Molhoek bedankte in zijn slotwoord alle sprekers en blikte nog evert te rug op het verloop van de bouw,dat uiterst voorspoedig was. Hierna volgde het infor mele gedeelte. In de overvolle kantine werd er nog gezellig nagepraat in informele sfeer. Cadeaus waren er te over voor de voetbalvereniging. Van bloemstukjes, enveloppen met inhoud, flessen drank en een klok van de kiaverjasafdelïng. Schiedam PPSC heeft tegen een uitgekiend spelend Spirit een geflatteerde 1-5 nederlaag te slikken gekregen. Bij de Schiedammers ontbrak de precisie in de afwerking. PPSC begon sterk, hetgeen in het eerste kwar tier tot goede mogelijkheden voor Ron Carli en Coen Winkelman (op de paall leidde. Spirit overrompelde in de vijfde minuut van de twee de helft de verzwakte Schtedamse defensie, waarin Dik Vos en Rob de Nijs ontbraken (Joop van Veen en Leo Albers stonden daarom in de laatste linie). Een slap schot verdween achter doelman Ben de Berg: 0-1. PPSC had even later pech, toen een schot van Jan 'i Hoen op de lat belandde. Spirit had in de achtste mi nuut met een hard schot meer succes: 0-2. Binnen twee minuten verkleinden de Schie dammers de marge tot één doelpunt, dankzij een vernietigende uithaal van Hans Vorsten- bos, De bal verdween onhoudbaar in de reehter bovenhoek: 1-2. Het offensief, dat PPSC inzet te, liep slecht af voor de thuisploeg, omdat Leo Albers bij een uitval van Spint alleen ten koste van een vrije schop kon redden. De daaruit voortvloeiende slappe boogbal over het muurtje van de blauwhemden was doelman Een de Berg te machtig. PPSC gaf de moed nog niet op en bleef aanvallen, maar had pech bij schoten op de paal van Ton van der Lmden en Coen Winkelman. Een kwartier voor tijd besliste Spirit de wedstrijd, waarna de gasten in de veertigste minuut uit een counter de -voor PPSC smadelijke- 1-5 eindstand op het score bord brachten. Wethouder Bot opende op ean. I eigen wijze de gerenoveerde accommodatie van Hollandi- Zwarte waal - H VO heeft de oefenwedstrijd tegen het ag>- gressiever spelende Zwarte- waal pas zeven minuten voor tijd in zijn voordeel kunnen beslissen. De Vlaar- dingers wonnen raet 2-3. Zwarte waal nam meer risico's op het harde veld en kwam tien minuten voor de rust op een voorsprong. De aan zijn knie geblesseerde doelman Pim Bergwerf bleef in de kleedkamer, waarna linksach ter Cor van der Boogert als ge legenheidsdoelman optrad. In valler Ton de Groot maakte gelijk, waarna hij met een pass Ed Seymoer in stelling bracht: 1-2. Zwartewaal kwam op ge- 1 lijke hoogte, maar werd dank zij een schot van Maarten Dijkshoorn „ïn de korte hoek" met 2-3 verslagen. Maandag: Zaalvoetbal in Oly mpiahal. Margriethal en Lijn- baanhaüen, 19.00 uur. Voor ronde driebanden, café DKC, Rotierdamsedijk, 19.30 uur. Dinsdag: RVC—FC Vlaardin gen. Meteoor—B en P (dames). Start pes. damkamp. Vlaardin gen, Emmastraat 43. 19,30 uur, DHS—FC Den Haag-C, Ke- thel, 19.30 uur. Vlaardingen Fonuna, Broekpolder, 19,30 Woensdag: Voorronde drie banden, café Oude Markt, 19.30 uur. Finales eerste klasse driebanden groot, De Griffi oen, 19.30 uur. SCR—VDL, Schïebroekhal, 20.30 uur. Donderdag: Finales eerste klasse driebanden groot, De Griffioen, 19.30 uur. Alexan dria/A 2—MVC (heren). Shell—MVC 2 (dames), Vijf sluizen, 21.15 uur. Vrijdag: Voorronde drieban den, café De Waal, 19.30 uur. Voorronde spelregels, Marnix- laan 7, 19.00 uur. BrolecoBe Fair (d), Westwijkhat, 20.30 uur. HolySchietbaan (h), 21.30 uur, Westwijkhal. Holy Lekkerland 3 (d), 20.15 uur, Westwijkhal

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5