SPORT appening van recreanten in De Hoek Vla ar dingers rekenen Krimpen overklast MVC-dames mm I IhmH WÉ I e Snayer en Boon de winnaars verlies voor WIK en SZC h m imM: '-m fife Ben P: weinig moeite Oudste deelnemer overleden t$. %&.éu 1 Uit'" SMfticisa vm X if"* v£. 1 WÊÊÊËÊIÊm mr Van der Toorn in handbalbestuur ■Sm» Sport en spelinstuif MAANDAG 14 JANUARI 1980 vu/sc/ww g Hoek van Holland Gebrek aan concurrentie maakte van de tiende prcstatieloop van deze krant een open strijd. Of eigenlijk ook weer niet, gelet op de snelle tijd van winnaar Marius de Snayer, 32.30 over de 8500 meter, die moeilijk wars te verbeteren. Voor de 38-jarige Vlaardinger, sinds kort overgestapt van Metro naar Fortuna, paste de race uitstekend in zijn winterprogram- ma, „Maar meer ook niet", verduidelijkte hij, „hoewel het parcours, met bos, duin en strand, wel erg afwisselend was. In ieder geval was het een goede afleiding voor het doorgaans alleen maar door de streek te lopen hollen". „In deze tijd van het jaar", al dus de Vlaardingse atleet, die vijf jaar geleden met afstand lopen begon, „ben ik toch gro tendeels op me zelf aangewe zen. Bij Metro was ik trouwens ai een éénling, omdat ik niet uit Rotterdam kwam. Bij For tuna, dat over een grote groep lange afstandlopers beschikt, zal dat ongetwijfeld gaan ver anderen". Het tweede lustrum, met een record deelname (1100), was zaterdag m het sfeervolle De Hoek, met toeristen die op het strand een brok gezondheid wilden opsnuiven, patat-kra men, die heel wat „uitgehon gerde" lopers kregen te ver werken, een ware happening. Geen angst ditmaal voor felle vrieskou, geen beschutting in de verwarmde bad loods, maar inschrijven bij één van de acht leden van het organiserende PAC, en dan snel de duinen in om de spieren los te maken. Schooljeugd Dc enkele die in zijn ver* warmde auto bleef zitten, kwam snel tot bezinning bij het zien van een grote groep schoolkinderen, die uit de bus rolde en zich in een draf naar de start begaf. Onderweg, van af de overvolle parkeerplaats, veel plezier makend, en nau welijks bijgehouden door „meester" Ger Romers. „Dat gaat nu elk jaar zo, ze blijven enthousiast Ik hoef ze nauwe lijks te inspireren om elk jaar, nu al voor de negende keer, mee te doen. Trainen doen we er niet voor, een ex tra rondje op de gymnastiek les is voldoende. Kinderen tussen de zes en twaalf jaar moeten in staat zijn vier kilo meter te kunnen hardlopen". Bij de telling kwam Ger Ro mers tot 125, aangevuld met ouders tot een groep van 155, de grootste zaterdag en in ie der geval een record. De vries wind, pal in het gezicht op het eerste stuk langs het strand, eiste al gauw „slachtoffers". Kinderen die té hard van sta pel waren gegaan en in huilen uitbarstten omdat ze het tempo niet konden bijbenen. Een jon getje van zes lachte zijn vader uit omdat-ie twee minuten langer over de 4200 meter deed, kerels lieten zich voort rekken door hun hond, de tientallen achterblijvers moes ten als het ware naar de finish gesleept worden, het kon alle maal op deze turnde, door zon overgoten prestntieloop. Nou ja, prestatieloop, die was alleen maar voor de eerste tien op de beide afstanden wegge legd, de rest was al blij met een medaille voor het moedig volhouden. Na het strand volgde er een vrijwel windstil parcours door de duinen, een bos met klimmen en dalen en daar liet Marius de Snayer ie dereen zijn hielen zien. Hij be reikte zonder noemenswaardi ge tegenstand, met een voor sprong van 23 seconden op F, Schoordijk uit 's-Gravenzande, als eerste de finish. Opgave Nauwelijks vermoeid liet hij zich de warme drank goed smaken. En met hem de velen, die wel blij waren het erop te hebben 2itten. Want voor de niet getrainde recreant was dit altijd nog een opgave. Op* vallend was het, ondanks het afgekeurde voetbalprogram ma, geringe aantal échte spor ters. Meest jeugd cn dikbuiki ge veertigers, die overtollig welvaartsvet trachtten kwijt te raken. Organisator Wim Witvliet van PAC: „De belangstelling was erg groot. Opvallend wel wei nig voor-inschrijvingen, zelfs vrijdagavond werd ik via de telefoon nog overstelpt met aanvragen. Er waren er zelfs bij die vroegen waar Hoek van Holland eigenlijk wel lag..." Winnaar van de 4200 meter werd Willem Boon uit VGra- venzande, die een tijd afdruk te van 15.44, op grote afstand gevolgd door Ron van der Hoek van Holland Het overlijden van Ber- tus Essenbcrg, met zijn 72 jaar de oudste deelne mer, wierp zaterdag een schaduw over de tiende prestatieloop van het RN in Hock van Hol land. De Schevcninger, die op de fiets was geko men, zakte kort na de Start van de 4200 meter op het strand plotseling in elkaar, In het Vlaar- dingse Holy-ziekenhuis werd een hartaanval ge constateerd. Het Rotterdams Nieuws blad en de atletiekvereni ging PAC, die beide de or ganisatie hadden van dit jaarlijkse evenement, wij zen er met nadruk nog eens op, dat een ieder on der zijn eigen verantwoor delijkheid meedoet. Het ongeluk van Bertus Essen- berg moet worden toege schreven aan een te grote krachtsinspanning, die op het strand met de harde wind tegen moest worden geleverd. Het bevreemdde de organisatoren wel, dat de Scheveninger in korte broek aan de start ver scheen, omdat hij het van de fietstocht erg warm had gekregen. De onafzienba re stroom lo pers in beeld. j .,hV; -v .y'v ,-i- •Jv «J{éfy^y^s: i" '&J 1 "*d\ v,\ door Bas van den Berg Sleenhovon uit Rotterdam in 16.J2. Derde was zijn stadge- noot R. Oudkorsc in 16.20 mi nuten. Overige uitslagen: 4, Ab Hob (Vlaardmgen) 16.25, 5. Jan Vliet (Hoek van Holland) 16.35, 6. Corn. De Snayer (Vlaardingen) 16.57, 7. Wim van den Berg (Rotterdam) 16.38, 8. Erwin de Visser (Vlaardingen) .16.42, 9. Ron Bravenboer (Maassluis) 16.50. 10. Frans Uyuenhout (Den Haag) 16.54 minuten. Over 8500 meter: 3. Mari Paalvast (Maassluis) 33.57, 4. E. Wols (Maasdijk) 33.54, 5. J. F. G, Middelweerd (Rotterdam) 34 rond, 6. K. van Opdorp (Spij- kenisse) 34,04, 7. Van der Pol (Rotterdam) 34,45, 8. M. Mal- lon (Zwijndrecht) 34,58, 9. A. van Schee (Honselersdiik) 35.30, 10. Cock Edeienbos (Ro zenburg) 35.40 minuten. Maassluis „Dit had ik wer kelijk niet voor mogelijk ge houden. Zo goed hebben we deze competitie nog niet ge speeld". Krimpen-coach Curt Jèger kon na de wedstrijd tus sen de nummer één, Krimpen, en twee, MVC, zijn geluk niet op, In de directe confrontatie maakte zijn volleybaldames de Maassluise ploeg af in een re cordtijd van 42 minuten en met voor de Maassluise dames ontluisterend cijfers: 10-14, 1- 15 en M5. Na afloop dropen de dames van MVC gedesillusioneerd af. Coach Kees Vijfwinkel was hevig ontdaan: .,Een complete off-day van ons. Excuses aan voeren zou zwak zijn. We 2ijn gewoon overklast. Jammer voor ons was dat Cora Tuitel drie weken niet heeft kunnen trainen vanwege ziekte. Ze moest nu ongetraind het veld in en het ging duidelijk niet lekker". In de eerste set al liet Krim pen er geen gras over groeien over wie de beste was. Binnen drie minuten was het 1-6 en Kees Vijfwinkel vroeg zijn eerste time-out aan. Dat leek even resultaat af te werpen, want de Maassluise dames kwamen terug en zelfs op een voorsprong van 9-8. Toen ech ter nam Krimpen opnieuw het initiatief- Dankzij het voortref felijke spel van Eveline de Bos en Annet Bazuin aan het net werd het 10-15. Duurde de eerste set nog twin tig minuten, de tweede set was binnen tien minuten bekeken. Op het goede serveren van. de Krimpense ploeg had MVC 'dui edel ijk geen verweer. Al- 'leen Mieke Vïjfvinkel pro beerde nog enige lijn in het spel van MVC te brengen. Zij stond in haar eentje echter machteloos. Bijt Krimpen ver vulde Eveline de Bos de hoofdrol. Aan het net maakte zij met keiharde smashes de goed lopende aanvallen af. Het MVC-blok, Janet van Trigt en Janny van Zeegeren, had er geen verweer tegen. Coach Kees Vijfwinkel: „We konden niet in ons ritme komen. We hadden veel te veel moeite om de service van Krimpen goed te verwerken. Dat maakte het voor de meisjes van Krimpen gemakkelijk om te scoren". Pannendeksels In de goed gevulde Maassluise Olympiahal, waar de suppor ters zelfs met pannendeksels aanwezig waren om de favo rieten aan te moedigen Curt Jager nogmaals: „Dat inspi reert natuurlijk. Zeker als je de tweede set zo gemakkelijk wint, In de deirde set liep het door Chris Woerts dan ook voortreffelijk. Het is echt uniek dat een topper in zo'n kort tijdsbestek is afgelo pen. Iedereen had gerekend op een vijfsetter". De tweede set eindigde in 1-15 en de dames van Krimpen hadden er precies tien minu ten voor nodig. Had MVC nog hoop om in de derde set iets terug te kunnen doen, die illu sie werd snel ontnomen. De overtuiging, het tikkeltje ge luk dat allen ontbrak aan Maassluise zijde, maar was wel ruimschoots aanwezig bij Krimpen. Alle combinaties lukten. Iedere set-up was per fect, waardoor het afmaken op rolletjes liep. De derde set was dan ook niet meer dan een formaliteit. In twaalf minuten tijd was het 1- 15. Voor zichzelf sprekende cijfers. Ha het laatste punt van Krimpen speelden er zich dol- le taferelen af op het speel veld. Speelsters vielen elkaar in de armen. Supporters kwa men spontaan het veld op. De Maassluise dames gingen af via een zijdeur. Voor ben was de kater. Vlaartlingen/Schiedam De promotiekansen voor de Vlaardingse volleyballers stij gen. Broleco is de tweede helft van de competitie goed begon nen en won met 3I (1115, 158,155,155) van Molen wiek/C uit Zaandam. Vooral de eerste twee sets waren voor de Viaardingers erg lastig, vooral omdat het voor coach Paul de Iïaan steeds moeilij ker wordt zijn spelers elke wedstrijd opnieuw optimaal te motiveren. Met Leen van Bree in de basis begon Broleco erg goed en Sül - j kwam met 61 voor. Toen werd de wedstrijd erg romme lig: veel netfouten en een zwak achterveld zorgden er voor, dat Broleco tegen een 79 achterstand aankeek. Mo lenwiek liep uit tot 7—u en vooral Leo van Marwijk kon in deze fase aanvallend niet imponeren, Broleco kwam nog even terug naar 11—13, maar door twee goede blokkeringen van Molenwiek werd deze set door de Vlaardingers verloren. De tweede set gaf tot 8—8 het zelfde beeld als de eerste. Een passief Broleco dat Molenwiek alle ruimte gaf zich aanvallend uit te leven, maar bij 108 ging het Vlaardingse team weer draaien. Het blok sloot, het achterveld was attent en de aanval was niet te stuiten, waardoor het al snel 158 werd. De derde en vierde set toonden eenzelfde spelbeeld. Het Broleco-blok kreeg steeds meer vat op de Molenwiek- aanval en vooral de service van Roelof Schutrup was erg gevaarlijk. Molenwiek werd daardoor naar een regelmatige nederlaag gespeeld. Duidelijk wordt dat wanneer de Vlaar dingse heren gemotiveerd zijn, zij te sterk voor de tweede di visie zijn. In de derde divisie deden de dames van Broleco het goed tegen Schippers uit Berkel. Er werd met 13 gewonnen (10—15, 7—15, 15—10 en 1— 15). Coach Cees Zevenbergen sprak van een „erg makkelijke wedstrijd in een ontzettend koude sporthal". Broleco be gon met Karin Nieuwstraten in de basis en zij speelde een erg goede wedstrijd. In de eerste twee sets werd er door Broleco erg goed ge speeld. Twee keer werd Schip pers naar een kansloze setne derlaag gespeeld. De derde set toonde een ongeconcentreerd Broleco. De dames kwamen met 13-2 achter te staan, pas toen begon de ploeg weer te volleyballen, kon de stand nog tot 13—10 ophalen maar ver loor toch nog met 1510. De vierde set was een formaliteit en Schippers werd door Brole co met 115 aan de kant ge zet. In Schiedam heeft het eerste herenteam van B en P in een kleurloze wedstrijd Expalvo 2 naar een nederlaag gespeeld. Speelden de Schïedamse heren ïn de eerste set nog gretig, de tweede en dc derde set toonde slechts een marginale instel ling van de Sehiedamse vol leyballers. en zonder zich te vermoeien werd Expalvo met de setstanden 15—7, 1513 en 1511 opzij gezet. Schiedam Chris van der Toom, oud-voorzitter van de hanbalverenigihg WIK, is gekozen in de algemene selec tie commissie van het Nederlands Hand bal verbond, af deling Rotterdam. Tevens is Van der Toorn gekozen in het algemeen bestuur van het NHV, afdeling Rotterdam. Mevrouw SchlSrmann is gekozen in de algemene techni sche commissie. Zij neemt het secretariaat op zich. BiaÉi Een van de weinige keren dat de MVC-aanvaJ langs het Krimpense blok komt. Schiedam Ook dit jaar wordt in het kader van sportieve recreatie in de Margxiethal een sport- en spelinstuif ge houden voor volwasse nen. Elke woensdag avond van 9 tot 11 uur, met als toegangsprijs één rijksdaalder per persoon en per avond. Op de instuif, die bege leid wordt door gedi plomeerde krachten van de Landelijke dienst voor Spel en Re creatiesport, kan men gezellig meedoen aan volleybal, hockey, bad minton, tafeltennis, korfbal en lichte condi tieoefeningen. Tevens wordt elke donderdag morgen van 9,00 tot 10.30 uur in het gym nastieklokaal aan de Peter van Anrooylaan (Groenoord) een spe linstuif voor dames ge organiseerd, toegangs prijs twee gulden per ochtend. Ook hier is deskundige leiding aanwezig. RotterdamZowel de water- poloheren van WIK als het damesteam van SZC leden een forse nederlaag. De heren van WIK bleken niet tegen de Wiekslag opgewassen te zijn: 133. De SZC-dames moesten in RWV hun meerdere erken nen, al viel deze nederlaag iets te groot uit: 134. WIK kwam tegen Wiekslag dus niet goed voor de dag. Coach Frans van Beers: „De winterstop heeft ons geen goed gedaan, wij zijn duidelijk het ritme kwijtgeraakt. Hierdoor werden er te veel fouten ge maakt". Wiekslag profiteerde goed van de gaten die de Vlaardingers lieten vallen, de gastheren hadden dan ook de gehele wedstrijd het heft in handen. WIK kon alleen in de derde periode de sehade enigs zins beperkt houden. Wiekslag kon toen slechts tweemaal tot scoren komen. Maar doordat de Vlaardingers in de laatste periode de 10—3 stand nog een beter aanzien wilden geven, vielen er weer gaten in de de fensie. Frans van Beers: „Wij vervielen weer in onze oude fout, de gehele ploeg wilde aanvallen waardoor Wiekslag de kansen kreeg". Wiekslag liep in deze periode tot 13—3 weg en won erg overtuigend, De dames van SZC leden eveneens een flinke nederlaag, de sterk verjongde Sehiedamse ploeg had tegen RWV niet veel in te brengen. Coach Hans van der Berg over de ne derlaag: „In de tweede periode hadden wij duidelijk met een inzinking te maken, hierdoor kon RWV bij ons weglopen. In de laatste periode was bet vooral de scheidsrechter die ons parten speelde". In de eerste spelperiode hiel den beide ploegen elkaar goed in evenwicht: 2—1. Maar in het tweede kwart viel SZC in derdaad terug en werd het 6— 1. Al hadden, schoten van Ti neke Tïeman en Bea Klaren- beek in deze fase van de strijd een beter lot verdiend. In de derde periode kwam SZC weer goed terug en ging de wedstrijd gelijk op. Dat de beide ploegen in deze periode aan elkaar gewaagd waren be wijst de 33 penodestand wel De laatste periode was weer voor RWV, de Rotterdamse ploeg profiteerde toen goed van de routine.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 8