Shell gaat afval water zuiveren Schoolraad vervangt Ouderraad Reünie VOS- cursisten Werkgroep Gezondheidszorg belegt informatie-avond Professor Goudzwaard spreekt voor 'Baanloos - Waardeloos?9 Singles verdwenen Oost gymt straks in nieuw lokaal Gebedsweek voor de eenheid van kerken Schiedam onderzoekt geluidssignalen bij oversteekplaatsen Onderzoek naar hoogbouw in De Hoek V erkeersveiligheid contra bezuiniging Als raad nieuw adviesorgaan goedkeurt: /Kindertjes uit de kou Parkeervoorzieningen en fietspaden Groter kantoor straten - makers Weinig klachten na stroom - storing DINSDAG 15 JANUARI 1980 VD/SC/WW 3 In het Rotterdamse stadhuis zal op 1 februari een hoorzitting worden gehouden over de bouw van een biologische water zuiveringsinstallatie voor de chemische fabrieken op de ter reinen van Shell in Pernis. De petro-chemische maatschappij .is door de minister van verkeer en waterstaat verplicht het afvalwater van deze fabrieken, aan de overkant van de Nieuwe Waterweg, met ingang van 1983 te zuiveren. Bezwaren tegen de komst van de installatie kunnen worden ingediend tot en met 11 febru- axi bij burgemeester en wet houders van Rotterdam. Als hei gaat om bezwaarschriften op grond van luchtverontrei niging, moeten ze gericht zijn aan gedeputeerde staten. De vergunningaanvragen liggen ter inzage op de gemeenlese- crelarie van Rotterdam, in de openbare bibliotheken aan de Nieuwe Markt in Rotterdam, de Molenweg in Rozenburg, de Ui verlaan in Maassluis, de Fransenstraat in Vlaardmgen en de Lange Haven in Schie dam en in de leeszaal van het provinciehuis in Den Haag. professor Bob Goud zwaard spreekl in Vlaardmgen. Vlaardingen Voor de eerste twee maanden van het jaar heeft "Baanloos-Waardeloos" twee belangwekkende activi teiten gepland in de zaal van de Emmauskerk aan de Kethel- weg in Vlaardmgen, Beide avonden zijn speciaal bestemd voor mensen zonder werk, maar natuurlijk ook voor geïnte resseerden in de problematiek rondom de werkloosheid. Woensdag 23 januari wordt ge start met een informatie avond rond de jeugdwerkloos heid. De heer Aat Plugge, ver bonden als jeugdwerkeloos heid-desk undi ge aan het CNV, zal over dit onderwerp een tn- leiding houden. Daarna zal er gelegenheid zijn tot discussie. Op woensdag 27 februari is er een avond gepland waar er dieper ingegaan zal worden op de economische achtergronden van onze huidige maatschap pij. De werkgroep is erin ge slaagd om voor deze avond dr. Bob Goudzwaard, hoogle raar economie aan de univer siteit van Amsterdam en mede-samensteller van het CDA-programma „Niet bij brood alleen", een inleiding te laten houden Beide bijeenkomsten beginnen om acht uur. Maassluis Als de gemeenteraad er mee accoord gaat zal binnenkort een nieuw adviesorgaan gaan functio neren: de Schoolraad. Dit orgaan vervangt de Ouder raad, die aanzienlijk minder bevoegdheden had dan de Schoolraad zal krijgen. Het nieuwe orgaan zal onder meer adviseren over de benoeming van hoofden van scholen, de per leerling beschikbaar te stellen bedra gen en, wat misschien het meest ingrijpend zal zijn: de leerplannen en de schoolwerkplannen voor de basis scholen. Strevend naar de beoogde wisselwerking tussen ouders en leerkrachten enerzijds en de gemeentelijke bestuurders anderzijds heeft het college van B en W de verplichting, over deze zaken de School raad te horen en de adviezen in de besluitvorming te be trekken. Een en ander houdt nauw ver band met de toenemende be trokkenheid van de ouders bij het onderwijs van hun kinde ren. De Schoolraad wordt breed van samenstelling. Ou ders, leerkrachten en gemeen telijke functionarissen moeten er in ieder geval deel van uit maken. Daarnaast kunnen er ook deskundige buitenstaan ders zitting in hebben. In elk geval dienen de ouders de meerderheid te krijgen. De schoolraad wordt, els het or gaan goed functioneert, hét kanaal waarlangs de ouders de besluitvorming van de over heid kunnen beïnvloeden. In de gemeenteraadsvergade ring van 29 januari zal van de raadsleden een principe-uit spraak worden gevraagd of men al dan niet accoord gaat met de instelling van dit nieu we adviesorgaan. Hoe de Schoolraad samengesteld en gekozen zal worden, wie lid worden van het dagelijks be stuur en wanneer het geheel gaat functioneren komt in een later stadium aan de orde. De Schoolraad vertegenwoordigt het openbaar kleuter-, Iager- en voortgezet onderwijs. Vlaardingen Vier- tot vijfhonderd singles zijn verdwenen uit twee bakken in een vrachtauto die geparkeerd stond aan de Insulïndesmgel. De waarde van de grammofoonplaten be draagt ongeveer 2500 gulden. Uit een pand aan de James Wattweg werden de afgelopen dagen goederen ter waarde van ruim 2100 gulden gestolen. Het gaat om een klein beeldca mera. een groothoeklens en calculators. Er werd voor 350 gulden breekschade aange richt. Tegen een 18-jarige inwoner van Den Haag werd proces verbaal opgemaakt, omdat hij id zaterdagmiddag een broek hau weggenomen bij een grootwin kelbedrijf in het centrum van Vlaardingen. Het kledingstuk had vijfenzeventig gulden moeten kosten. In de Van Baerlestraat konden surveillerende politiemensen vier mannen arresteren, die op een parkeerplaats bezig waren auto s open te breken. Bii twee wagens was dat al gelukt: de ontvreemde goederen hadden zij nog in hun bezit. Er was voor 800 gulden schade aange richt. De politie hield de man nen na een tip van omwonen den, die het een en ander van de activiteiten hadden ge merkt. Hoek van Holland misschien versneld uit de problemen zou kunnen halen. De commissie leden waren alleen over die eventuele versnelde bouw te spreken. De hoogbouw zelf was niet iets waar zij warm voor hepen. De steeds groter wordende woningnood in De Hoek en het wegtrekken van steeds meer jonge gezinnen naar elders deed de meeste commissieleden tenslotte noodgedwongen instemmen met een onderzoek naar hoog bouw. Hoek van Holland Er moet een onderzoek inge steld worden naar de moge lijkheid van hoogbouw in Hoek van HoJand. Dat vindt de Hoekse commissie voor ruimtelijke ordening, die aan de deelgemeenteraad ge vraagd heeft naar die moge lijkheid een onderzoek in te stellen. De commissie ver bindt aan het verzoek overi gens geen enkele consequen tie. De discussie over hoogbouw kwam aan de orde nadat on langs door de Rotterdamse wetnouder Van der Ploeg was gesuggereerd dat hoogoouw Schiedam De kindertjes uit Schiedam-Noord komen er warmpjes bij te zitten in hun nieuwe kinderdagverblijf. Nu SHonki-Ponk verhuist naar het /schoolgebouw aan de Schie- damseweg 65, waar vroeger de kleuters van 't Keteltje speel- i den, gaat de gelijknamige stichting Honki-Ponk centrale verwarming door het hele pand aanleggen. Zonder subsidie kan de stich ting dat echter niet en daarom wordt de gemeente Schiedam om een helpende hand van 65 mille gevraagd. De raad zal zich daar volgende week maandag over uitspreken. De komst van een cv-instaJJatie heeft voor de Honki-Ponk wel tot gevolg, dat de huur van bet nieuwe kinderdagverblijf om hoog gaat Schiedam De Schiedamse VOS-cursis- •De VOS- ten (Vrouwen Oriënteren zich in de Sa- vrouwen zulfen menleving) houden aanstaande zaterdag zaterdag hun een reünie in dienstencentrum De Vier ervaringen Molens aan de Nieuwe Damlaan. De dag is over de orien- bedoeld om ervaringen uit te wisselen tering in de over de te volgen cursussen. De aanvang is samenleving om elf uur 's ochtends en de toegangsprijs uitwisselen. bedraagt 7,50 gulden. Hoek van Holland De directeur van de Hoekse verkeersdienst vraagt zich af of men met de re alisering van een par- keerstrook aan de Prins Hendrikstraat niet teveel tegemoet komt aan de wensen van de autobezit ters. Het bestaande par keerverbod aan de zuid zijde van de Prins Hen drikstraat zal worden uit gebreid. Mag men nu zijn auto met neerzetten tus sen de Rietdijkstraat en de Lichttoren straat, als de deelgemeenteraad zijn zin krijgt wordt ook het ge deelte tegenover de Lichttorenstraat vrij van geparkeerde auto's. Naar de mening van de verkeerscommissie is ge- noemd kruispunt erg ge vaarlijk door de geparkeer de auto's, de vele ongeluk ken zijn daarvan het be wijs Als alternatief voor de te verdwijnen parkeer voorziening wordt cr ge dacht aan een strook aan do Noordzijde van de Pnns Hendrikstraat Deze par- keerstrook moet ongeveer 15 000 gulden gaan kosten en de directeur van de ver keersdienst heeft daartegen genoemd bezwaar inge bracht Dc deelgemeente raad heeft echter het laat ste woord en zal m haar vergadering van 22 januari hei definitievp oordeel vel len Hel deelraadsbestuur heeft de raad geadviseerd haar fiat te geven aan de plannen voor parkeerha vens aan de noordzijde. Ock zal er in de vergade ring van 22 januari worden gesproken over de fietspa den langs de Mercatorweg. Ook in deze zaak spelen de financién een belangrijke rol. Een „Ecnbaansfiet- spad" met tweerichiingver- keer kost ruim 425.000 gul den. Twee paden, aan bei de kamen van de weg één, kosten byna 700.000 gul den De verkeerscommisstc vmdt één pad afdoende, maar m het dagelijks be stuur van de deelgemeen teraad zijn twee van de vier leden voorstander van een dubbel pad De deelgemeenteraad zal hier dan ook zonder advies van het bestuur een beslis sing over moeten nemen. Vlaardingen De werkgroep Gezondheidszorg Vlaardingen houdt op maandag 21 januari een discussie-avond in het buurthuis De Haven aan het Weeshuisplein. Het thema van deze avond is het „patiëntenrecht". De avond begint om acht uur en wordt ingeleid door mevrouw mr, Bims, juridisch spe cialist op het gebied van het patiëntenrecht. Iedere Nederlander heeft te er veel goede ontwikkelingen maken met een of meerdere zijn, maar ook dat er tegelijk takken van de gezondheids- sprake is van onmondigheid zorg. De werkgroep erkent dat bij veel patiënten. Een patient heeft recht op informatie en o- penh.c-id van de kant van de hulpverleners Daaraan ont breekt het nog al eens en om die reden wordt deze avond georganiseerd Ook wil men praten over de vraag of het zinnig zou zijn in Vlaardmgen te komen tot de oprichting van een speciale patiénlenwinkel, waar ieder een terecht kan met njn pro blemen of kiachtc-n over de gezondheidszorg Op deze wij ze zou men ook kunnen ko men tot een patnJntencolectief, waarin mensen met dezelfde moeilijkheden gezamenlijk kunnen optreden Schiedam De opzichters, die bij stratenmaken in Schiedam altijd een oogje in het zeil hou den, krijgen van hun baas (de gemeente Schiedam) een nieuw kantoortje. Het gaat om een verplaatsbare unit van 20.000 gulden, die wat meer comfort moet bieden aan het toezichthoudend gemeenteper- soneel. Volgens burgemeester en wet houders is zulke nieuwe kan toorruimte „een onmisbaar on derdeel". vooral nu het erin zit dat met de grootscheepse stadsvernieuwing in Schie- dam-West en -Zuid ook het onderhoud aan de straten in die wijken meteen wordt mee genomen. De huidige accom modatie voor de onderafdeling bestrating van de dienst ge meentewerken wordt vol strekt onvoldoende en te klein genoemd. Schiedam Op de hoek van Laurens Costerstraat en L&nge Smgelsiraat komt een gymnastieklokaaltje, Besprekingen daarover tussen de gemeente Schiedam en de Sml Wilhbror- dusstichting zijn kort geleden afgerond en maandagavond neemt de gemeenteraad de laatste hindernis door een zoge naamd recht van opstal te verlenen. Het gymlokaal komt op de plaats, waar anderhalf jaar ge leden nog enkele scheefgezak te woningen stonden, en te genover het toekomstige wijk centrum van Schiedam-Oost in de oude school aan de Gali- leistraat. Kinderen van de Sint Jan/A- loysiusschool kunnen er te recht De bouw van het gym lokaal is het resultaat van de monstraties legen verdere gy mnastieklessen in het als*"ge vaarlijk omschreven gymlo kaal aan de Broersvest. Schiedam De stoomsto- ring, die heel Groenoord en een gedcf he van de Woudhoek en Tuindorp zaterddgoi htend tussen ze ven en negen uur trof. is veroorzaakt door een kort sluiting door lekkage m een transform a to rhuisjc aan het Johann Sirnuss- plein Het water kon naar binnen doordat er grote stenen op het dak van het huisje waren gesmeten Hierdoor was de mastiek- laag flink beschadigd. Bn de kortsluiting ontstond ook nog een kleine explo sie. Volgens het energiebe drijf, onderdeel van de dienst met de nieuwe naam ONS (Openbare Nutsbedrijven Scniedam, voorheen gemeentelijk technische bedrijven en Vrom-dienst) gebeurde het op een gunstig tijdstip. „Veel mensen lagen name lijk nog in bed, zodat er relauef weinig elektriciteit werd gebruikt". Dat blijkt wel uit het feit, dat de ONS en de politie weinig klachten binnenkregen. Vlaardmgen Eenmaal per jaar. meestal in de derde week van januari, houden de verschillende kerkgenootschappen een week van bezinning over de eenheid van de kerken. De „week van gebed voor de eenheid der kerken", zoals deze periode meestal genoemd wordt, valt dit jaar tussen 18 en 25 lanuari. Evenals voorgaande jaren is er weer een thema gekozen dat tot uitdrukking brengt waar het voor de verschillende ker ken uiteindelijk om gaat. In 1978 was dat „niet langer vreemdelingen", in 1979 „dient elkaar tot glorie van God" en dit jaar 2al het zijn „Uw rijk kome". Voor de week van 18 tot en met 25 januari zijn in Vlaar dmgen een paar interkerkelij ke diensten gepland. Zondag 20 januari om 7.cven uur 's a vends in de Johannes de Doo- perkerk aan de Hoogstraat, zal een dienst van Schrift en Ta fel gehouden worden. Voor gangers zijn pastor A. de Lan ge frooms-katholiek}, dommee B Baak (gereformeerd) en do minee W Verhoef (hervormd). De kantorij van de Immanuel- wijk onder leiding van kantor organist D. van Bommel zal medewerking verlenen. Op woensdag 23 januari is er een dienst m de Vredeskerk aan de Olmendrcef uitgaande van de interkerkelijke wijk raad Holy. Dommee B. Baak zal daarin voorgaan. Aanvang: 19 30 uur. Ook de interkerkelijke avond gebeden in de Ooosterkerk en de Heilige Geestkerk zullen in het teken staan van deze gebe dsweek. Daarnaast heeft de Raad van Gemeenschap van Kerken en Het Leger des Heils. de organisator van deze gebedsweek, aan iedere pastor i gevraagd m eigen wijk/paro- chie aandacht te besteden aan deze oproep tot gebed voor meer eenheid tussen de ver schillende kerken. Schiedam De gemeente Schiedam gaat nogmaals de wen selijkheid bekijken van geluidssignalen bij stoplichten voor visueel gehandicapte voetgangers. Binnenkort zullen alle Schiedammers, die ernstige problemen met zien hebben, een lijst krijgen toegestuurd met vragen over de routes die zij lo pen wanneer zij alleen op straat komen. Enige tijd geleden is vooral door toedoen van raadsleden Herman Noordegraaf en Chris Zijdeveld al een enquête ge houden onder de2e groep ge handicapte Schiedammers, maar die leverde geen duide lijke conclusies op. De vraag op welke plaatsen men graag een geluidssignalenng zag aangebracht, zodat gehoord kan worden wanneer het vei lig is om over te steken, werd slechts door enkelen beant woord. Wel bleken de visueel gehandicapten in Schiedam vooral bejaarden te zijn, die nauwelijks alleen op straat kwamen. Het apparaat, dat een hard ra telend geluid voortbrengt als de weg vrij is. wordt al »n ver- scheidene andere steden toege past Door die harde ratel is de gemeente in verband met ge- 1 fuidsoverlast nogal terughou dend met installeren, zonder dat duidelijk is op welke plaat- sen er iuist behoefte aan een dergelijke signalering bestaat. Het onderzoek dat binnenkort wordt gehouden zal moeten uitwijzen welke met stoplich ten beveiligde oversteekplaat sen vooral door visueel gehan dicapten worden gebruikt. Blijken er zebra's te bestaan,1 waar zij vaak oversteken, dan zal op die plaatsen zo'n ge luidssignalen ng worden aan gebracht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3