SPORT Nieuw parcours Westlandmarathon x §-• ffsisi Redelijk herstel Maassluh SPORT KORT M I Reünie Pollux H 8 ïéÊmÈÈèmÊty Busscher periode kampioen Harga geen geluk Dames Juventus nemen revanche Joop Molendijk blijft /«te Hans van Tilborg voorzitter al' Bowling- toernooi 1! Gesprek over tweede sporthal Volleybal toernooi DINSDAG 15 JANUARI 1980 VD/SC/WW t 'Green Eagles: met dank aan het publiek Schiedam - Het eerste herenteam van de i>asketbal vereniging Green Eagles heeft na een aantrekkelijke grote achterstand nipt gewonnen van Snel/R uit Dordrecht. Mede dankzij een dol enthousiast publiek werd het 85^—84 voor de Maassluise ploeg. Ook het damesteam moest een achterstand over winnen bij De vel Devils in Zwijndrecht. pe 5559 overwinning betekent nog steeds de eerste plaats. Ook het damesteam van Juventus deed het goed. In Rosmalen werd met niet minder dan 5382 gewonnen van Black Eagles. Green Eagles had de eerste wedstrijd bij Snel/R verloren en was dan ook uit op re vanche, mede gezien het leit, dat bij verlies een hoge klassering vrijwel uitgesloten 20u zijn. Beide ploegen startten zeer fel en hiel den elkaar goed in evenwicht tot aan de zes de minuut. Toen nam de Dordtse ploeg, die overigens Rijk van Dongen van Fnsol/R overkreeg. een time-out. Hierna nam de gastploeg plotseling een voorsprong. Green Eagles zat volkomen vast en dreigde over klast te worden door Snel/R. In de twaalfde minuut werd er ai tegen een 29—16 achterstand aangekeken. Toen ech ter ging ook het publiek zich roeren en mei die steun in de rug lukte het Green Eagles toch om terug te komen. Via 35—21 werd het in drie minuten 4039, nog steeds voor Snel/R. Maar de aansluiting was toch daar. Met de rust was de stand: 41—44 voor Snel/R. In de tweede helft gingen de beide ploegen weer gelijk op. Wel had de Dordtse ploeg -steeds een kleine voorsprong, maar Green Eagles volgde goed. Met nog vijftig secon den te spelen was de stand dan ook 8284 voor Snel/R. Wederzijds balverlies leidde ertoe dan Green Eagles met minder dan dertig seconden te spelen balbezit had en er werd besloten één aanval helemaal uit te spelen. Dit werd goed gedaan en hat was Maurits Verhagc? die de schotpoging aan durfde en raak schoot f84—84). Omdat er ook nog een persoonlijke fout tegen hem werd gemaakt, mocht hij nog een vrije worp nemen, die hij ook raak schoot. De resterende seconden waren te kort om verder nog een verande ring in de stand te krijgen, waardoor Green Eagles verdiend met 8584 won. Het damesteam van Green Eagles had het ook lange tijd erg moeilijk. In de eerste helft moest een achterstand van dertien punten worden weggewerkt. Ook hier was mei de rust hel kontakt alweer hersteld: 3229. In de tweede helft ging de Maassluist- ploeg goed door en al gauw stond er een voor sprong van zeven punten op het bord. De vel Devils was niet bij machte om daar verder nog iets aan te doen. Zonder enige gevaar werd de eindstand uiteindelijk 5559 voor Green Eagles, dat hierdoor de koppositie be hield. Inventus De dames van Juventus hadden eerder dit seizoen in Rosmalen een zwakke sei zoenstart gemaakt en waren er nu op ge brand om dat goed te maken. De start was echter niet best. Vrij snel keek het Schiedamse tegen een 19—4 achterstand aan, maar een eenvoudige iempoverho- ging zorgde ervoor dat deze in twee mi nuten werd omgezet in een 1014 voor sprong. Ondanks twee time-outs van Black Eagles-zïjde bleef het team van trainer/coach Hans van Hoorn goed doorgaan en met de rust was er al een voorsprong van 2514. In de tweede helft bleef Juventus domineren. Via 31— 56 werd het 4168 in de tiende minuut. Daarna ebde de concentratie even weg en leek Black Eagles even terug te komen. Een tirr.e-oüt bracht echter uitkomst, waardoor Juventus toch nog een royale overwinning kon boeken: 5382. Vlaardingen - Joop Molen dijk is tot overeenstem ming gekomen met het be stuur van zaterdagclub Vlaardingen, Dal betekent dat hij er een tweede sei zoen aan vastkoppelt. Om dat de leidingen in de noodcantine van Vlaardin gen aan de Broekpolder bevroren ware?*, vond gis teravond het gesprek plaats in een café.Indien het voeibalprogramma za terdag weer wordt afge last. spelen de groenwitten thuis tegen Zwaluwen. Schiedam —De verrassing in de competitie tafelvoetbal Rijnmond was dat J. Bus scher in zijn opmars naar de top door oud-kampioen C. Smit werd gestuit. Hij verloor met 9—1, maar werd na een 4—0 zege op C. Gerrets toch tweede periode kampioen. Leider in het kam pioensklas sement R. Tobê had alle moei te zijn positie te handhaven. Hij pakte de twee punten na een nipte overwinning op K. van Os, bezetter van de zesde plaats. De derby tussen Stoop Sr. en diens zoon eindigde in een nipte 4—3 overwinning voor junior, Overige uitsla gen: A. WijngaardLing5—1: TobéVan Os 5—4: Stoop jr. A. Wijngaard 66;LingBas- tiaanse 2—3; Gerrets—Ling 12 en Van der BroekVos 2—2. Schiedam Bij de volleybal vereniging B en P heeft voor zitter Hans van Tilborg zijn functie wegens studie neerge legd. Jan Tjassens fungeert zolang als interim voor er een nieuwe is gevonden. Ook het wedstrijdsecretariaat zal waarschijnlijk op korte ter mijn 'n andere handen gaan komen. Schiedam In bowlingcen- trum De Walvis wordt op 19 en 20 januari een groot natio naal bowlingtoemooi gehou den. Alle gerenommeerde ploegen uit Nederland nemen aan het evenement deel. Er wordt gestreden volgens het 1 knock-out systeem. In de fina le komen zestien bowlers te genover elkaar te staan. Er worden drie games gegooid. Na iedere drie games valt de helft van de bowlers af. Er wordt gestreden om een hoofdprijs van duizend gulden. Bekende Schiedamse bowlers zoals Harry Berbers, Maarten in 't Veld, Oscar Lont, Harry Meijer en Peter Sigmond ne men aan het evenement deel. De bekende Schiedamse Bdg Rogier Thienpondt was te laat met zijn inschrijving. Hij staat op de reservelijst Maassluis Het parcours van de Westlandmarathon is practisch rond. Allen de sportwethouders van de gemeenten Maasluis, 's- Gravenzande en Naaldwijk moeten hun fiat er nog aan geven. De wethouders van De Lier en Maasland worden ook nog bij het laatste overleg betrokken, omdat het parcours ook door die g'emeeenten gaat. D<i verwachting is dat het nieuwe parcours zonder problemen zal worden aanvaard. Het enige struikelblok zou het oversteken van de provinciale weg zijn. De politie moet hier nog toestemming voor geven. De start en finish is aan de Ui verlaan in Maassluis. Voor het eerst sinds het bestaan van de Westlandmarathon zal het parcours gaan door de woonkernen van Maassluis, De Lier, 's- Gravenzande en Naaldwijk. De lopers gaan via de Westgaag, Burgerweg, het oversteken van de provinciale weg naar de Sportlaan tot het kanaal. Dan naar de Mr. Jan Tuilingweg, Mid del broek weg, Gaigeweg en zo naar de Oranjesluis. Dan langs Maasdijk naar veiling Zuid over het Parcours blijft langs de Maasdijk veilingterrein naar de Naaldwijkseweg naar de Beukenlaan. Oversteken naaar de Maasdijk en dan terug naar de Uiverlaan in Maassluis. uimil Vlaardingen De hockey vereniging Pollux viert dit jaar het 40-jarig jubileum, In augustus wordt er gelijktijdig met de opening van het nieuwe complex in de Broekpolder een feest week georganiseerd. Zo is er een reünie en staat er een wedstrijd op het programma tegen de Batavieren. Uiteraard is er een receptie die half augustus op het programma staat. Maassluis/Schiedam Een mager korfbal programma voor de regio Waterweg-Noord betekende dat slechts twee ploegen in aktie kwamen. Maassluis bouwde aan het herstel en veroverde één punt tegen Stormvogels terwijl Harga na een enerverende strijd met BKC net in het zand beet. Maassluis—Stormvogels 1>7 In de rustperiode had Maas sluis het nodige afgepraat en dat resulteerde in een gewij zigde opstelling en een gemoti veerd eerste team. De start was veelbelovend, want een straf worp en een doorloopbal van Leo van der Vaart bete kende een riante 2—0 voor sprong. Maar stormvogels kwam terug: 2—1. Maassluis bleef echter doorgaan en be hield de tweepuntsmarge tot en met de rust Ronny Moer man zorgde voor 31 en 53, terwijl wederom Leo van der Vaart het tussenliggende doel punt scoorde. Na de hervatting deed Storm vogels verwoede pogingen om dichterbij te komen en dat lukte. Maar Maassluis bleef ook doorgaan. Mieke Monti- zaam, 64, Daarna liet Maas- sluis dé kans om de wedstrijd te besiissen, (een strafworp) onbenut. Stormvogels putte daar kracht uit en Maassluis zakte enigszins weg. Karei van der Linden wisselde Martin Bergwerff voor Kees van Aalst, rnaar het leverde niet het gewenste effect op. Storm vogels kwam langszij: 6—6. In de slotfase was het weer Leo van der Vaart, die Maas sluis dc weg wees en met een goed genomen vrije faal de stand naar 76 tilde. De laat ste vijf minuten waren voor iedereen spannend Karei van der Linden gaf het team de duidelijke opdracht 0m dc bal in de ploeg tc houden, maar gebrek aan zelfdiscipline en een at uk onervarenheid bra ken Maassluis toch nog op. Door balverlies in de aanval kreeg Stormvogels een kans en scoorde vanaf de stip: 7-7, BKC-Harga 12—11 Na een enerverende wedstrijd met voldoende aantrekkelijk korfbal moest Harga zich ver loren geven. Twee kansen om op gelijke hoogte te komen draaiden net aan de verkeerde kant de korf uit. waardoor het gebrek aan geluk de Schie dammers opbrak. In de eerste tien minuten speelde een hard werkend Harga zich naar een 45 voorsprong, maar daarna zakte het team van Freek Veer weg en kreeg een onver klaarbare inzinking. Het ge volg: een 95 ruststand. In de rust wisselde Freek Veer René de Goede voor Koos van Leeuwen en daarna kwam Harga in de tweede helft goed terug: 98. BKC vergrootte daarna de marge weer tot 11— 9, Topscorer Karei van der Linden bracht Harga langszij UU. In de slotfase kwam BKC op 12II, toen er in de Harga-defensie een misver stand ontstond bij het overne men van de verdedigende taak. Harga bleef, reals de ge hele wedstrijd, hard werken voor de gelijkmaker. Het ver diende gelijkspel kwam er echter niet uit. Doelpunten: Karei van der Linden (5), Gerdie van Duyl (4), Gien van Dijk en Nel Majoor. Karei van der Linden topscorer..... Ab Kers neemt op 18,19 en 20 januari deel aan het westelijk biljartkampioen schap vierde klasse libre. Het toernooi vindt plaats in de Krimpenerwaard. Men kan weer Inschrijven voor het biljart toernooi om de Liebrechts bokaal. Tot 16 bruari kan men terecht bij: Kees van Dorp (tel. 745320) Dick Meeldijk (tel.351883) en' op de clubavond (maandag) in café De Kroon te Vlaardin gen. - In bUjartcafê De Griffioen worden op 25,26 en 27 januari de finales tweede klasse libre gespeeld. Hctdistrictsbestuur Nieuwe Waterweg Noord re kent op een grote belangstel ling. Evergreen houdt zondag 17 februari een groot familie- zaalhockey toernooi. De orga- nisatie vraagt de deelnemers zelf combinaties te willen le veren van maximaal negen spelers. Plaats van handeling: d e Olympiahal tussen 13 en 19 uur. WimKoevermans,ex-speler van FC Vlaardingen, is gese lecteerd voor Jong Oranje. Door middel van oefenwed strijden tracht hij door te dringen tot de Laatste zestien. VZC kon het afgelopen jaar niet minder dan 556 zwemdi ploma's uitreiken. Daarvan waren er 240 voor het A-certi ficaat. 180 voor het B-diploma, zestig voor het zwemvaardig- heïdsdiploma 1, negenenveer tig voor 2. zeventien voor 3 en tien voor het vierde diploma Voor het tweede elftal van PPSC heeft het er om gespan nen om de wedstrijd tegen Katwijk 2 door te laten gaaa De scheidsrechter had het veld wel goedgekeurd, maar de spelers moes ten eerst stem men. Zo werd de wedstrijd su per democratisch toch nog af gewerkt. De jubileumcommissie van MSV'71 bestaat slechts uit vier man. De Maassluisse om- ni vereniging is dan ook drif tig op zoek naar meer gega digden. De dames van de volleybal vereniging Holy hebben door een drie sets zege (15—7,15—9 en 13—15) op MVC 4 de twee de plaats in hun poule stevi ger in handen. De VV Vlaardingen oefent vanavond weer in de Broek polder. Om half acht wordt, als de weersomstandigheden het toelaten, gespeeld tegen Fortuna. Het sportveldencomplex aan de Parallelweg in Schie dam krijgt de officiële naam „Langen Bogert". De voetbal vereniging tlrsus heefthetin- middcls toegewezen verzoek ingedienduithistorischeoven wegingen. Excelsior M-spcler Frank Vork benutte de winterstop om op vakantie te gaan. Niet naar zomaarcenland.Hij ver trok voor twee weken naar dc Bahama's. Maassluis De Sportclubs vernemen morgenavond hoe de stand van zaken is rond dc bouw van een tweedesporthal in Maassluis, Aan de hand van tekeningen zal Koos Smit, voorzitter van het dage- lijks bestuur van de Sport raad, laten zien wat de moge lijkheden zijn. Voor veel vere nigingen zal vooral een belij ningsplan van belang zijn, daarom ligt vanafvanda3gop de afdeling sport en recreatie een tekening daarvan ter ima ge. Schiedam De Centrale Sch oolspor tcommissi e van SchiedamseSportraad organi seert op 18 en 19 februari weer een volleybaltoernooi voor leerlingen van het voortgeze' onderwijs in de MargriethiL Technisch e med e werkingaan dit toernooi, waarin de schooh teamsindrie leeftijdsgroep" worden ingedeeld, verleent Both Partners. De baldadigheden tijdens het recente basketbaltoernoot heeft de commissie ertoe ge* noopt alleen schoolteams te ac cepteren waarvan twee leiders of leidsters gedurende bet toernooi in de sporthal aanwe zig zijn. Zij zullen de volledig* verantwoordelijkheid moeten dragen voor het team, zowel tö de hal als in de kleedruimten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4