SPORT i 'Iedereen neemt er genoegen mee, zoals het nu gaat' Weersverwachting speelt vaak doorslaggevende rol FC Vlaardingen niet kansloos bij Heracles Vergulde Gaper damtoernooi Hollandiaan-UVG om aansluiting mm mmm m Franklin Vintgens: vijfmaal Monique favoriet FC Vlaardingen: trainen in de Broekpolder Karei Verwer, trainer/coach J Ju vent us (h): SVV oefent tegen Leonidas Wel of geen algehele afgelasting Sliösl Judoka's naar Oostenrijk Verrassingen in titelstrijd Sportkort Schaatsen /HIJDAG 18 JANUARI 1980 VD/SCAVW 5 Vlaardingen/Sehiedam - De waterpolodames van WIK konden niet imponeren te gen Donk. De Vlaardingers, die woensdagavond niet compleet waren, verloren met 5-2. Pas in de vierde en laatste periode kon WIK de 54) achterstand inlopen. De heren van dezelfde club «/ezen OZV terug met 8-6. Grote man was Franklin Vint gens. die vijf maal scoorde. Dit weekeinde het volgende pro gramma: morgen: VZC-Dc Zeehond (heren), Kolpabad, 20 uur; SZC-ZCR (dames), bad West. 1910 uur; DSZ-WIK (da mes). Zondag: RET-VZC (da mes). Shell-Koudekerk (he ren). Kolpabad 14 uur; Viking '60-Raket (heren), Kolpabad, !4*5Ö uur. Vlaardingen Monique van Kasteden, lid van de Vlaar dingse IJsclub, neemt dit weekeinde deel aan de Zuid- hollandse schaatskampioen- schappen voor A- en B-junio ren. Tijdens de nationale kampioenschappen kwam de Vlaardingse tot een respecta bele twaalfde plaats. Mede door dit resultaat is Monique van Kasteden één van de fa vorieten voor de titel. De wed strijden worden gehouden in Ammerstol. Vlaardingen De VV Vlaar- dingen heeft na overleg met FC Vlaardingen besloten voor vier avonden in de week het half verharde trainingsveld in de Broekpolder ter beschik- king te stellen aan de betaalde ,club. Hiermee zijn de training- (sproblemen voor de FC. dat .nog steeds op de zandvlakte aan de Marathon weg moet .aanmodderen, voorlopig min der actueel. Ook Pollux, dat eveneens bewoner is van het Broekpoldercomplex, heeft zijn toestemming gegeven. Het ligt in de bedoeling dat FC Vlaardingen er vanavond al gebruik van gaat maken. De Korenbeurs naar De Veluwe Vlaardingen/Sehiedam - Dit weekeinde opent De Koren beurs de tafeltenniseompetitie tegen de Veluwe in Apel doorn. Voor de Schiedammers geen gemakkelijke opgave, ge let op de huidige kracht van Ron en Jaap van Spanje, twee broers die een vaste keus in het nationale team zijn. De Korenbeurs start in Apeldoorn met Hans Lingcn, Ron van der Aa en Bert van den Ham. Noad speelt gelijk al de eerste wedstrijd in de hoofdklasse B thuis tegen het Tafelten nis huis. Radio Molenaar, dat in de promotie-hoofdklasse C is ingedeeld met de reserves van De Korenbeurs, speelt mor genmiddag in de Lijnbaanhal len tegen Blue Stars. De Schie dammers brengen een bezoek aan Ravesteyn. Karei Verver Schiedam Verrassend was het wel. Aan het begin van seizoen mocht de 27-jarige Karei Verwer de rol van trainer van het eerste herenbasketbalteam van in ventus overnemen. Jan Start gaf er na vier jaar de brui aan en liet als erfenis een degradatie naar de eerste klasse regionaal na. Van Karei Verwer Ik ben trai ner geworden bij gebrek aan beter) straalt het enthou siasme niet bepaald af. Begrijpelijk als de resultaten in ogenschouw worden genomen. De heren van Juventus staart op een gedeelde zesde tot en met elfde plaats en zijn nog steeds niet veilig van degrada tie. „Voor de titel zijn we al com pleet uitgeschakeld zegt Ka rei Verwer, in het dagelijks le ven student fysio-therapie. ,.Ik moet eerlijk zeggen terecht. Willen de heren van Juventus op een hoger niveau komen, don moeten ze niet verder gaan zoals het nu gaat. Ver- sterkingen zijn dan ook abso luut noodzakelijk. Maar dan wel in de vorm van andere - nieuwe- spelers. Of de huidige kern moet hard werken om zijn spelpeil omhoog te trek ken". Zeker van hun plaats „Dat laatste", zegt Karei Ver wer met pijn in zijn hart. „zie ik er nog niet van komen. We trainen tweemaal in de week, maar niet eenmaal heb je de hele groep von elf man bij el kaar. De jongens zijn allemaal vrij zeker van hun plaats en vinden het verder prima zo. Niet mijn mentaliteit, maar er is niets aan doen. Simpel om dat ze toch qua basketbalkwa- li lei ten een vrij select groepje vormen binnen de vereni ging". Met spelers als Wim van de Berg, Hans de Jong, John van de Bosch en Gert Jan van Dijk. de jonge talenten, valt duidelijk wel aan een toe komst te werken. Toch, Karei Verwer heeft er zo zijn twijfels over: „Kijk, ik was vorig jaar trainer van de A-groep, die het ontzettend leuk deed. Er gingen spelers over direct naar het eerste en daarom vroegen ze mij ook als trainer. Dat gaf bij de oudere spelers, met wie zelf nog niet in het team heb gespeeld, problemen. Die zijn opgelost, omdat ze simpel er mee opgehouden of lager zijn gaan spelen. Maar behalve het opnemen van afgedankte spe lers van bijvoorbeeld RZ, ge beurt er veel te weinig bij Ju ventus. Dat de jeugd direct doorbreekt, is haast een uniek verschijnsel aan het worden". Jeugdopleiding ,,De jeugdopleiding", zo stelt Karei Verwer. al van kinds af op twee jaar BOB uitgezon derd lid bij Juventus. „moet verbeterd worden. Het moet voor de jeugd aantrekkelijk worden gemaakt bij Juventus te komen basketballen. Hoe komt het toch dat ondanks hel vele basketballen op school toch de meeste kinderen in Schiedam gaan voetballen of handballen. Ik weet wel, het kost allemaal geld en vindt de mensen maar eens Maar het is bewezen: het basketbal leeft in Nederland". Kunnen we ooit nog eens een situatie als in Leiden of Den Bosch ook in Schiedam ver door Emile Schelvis wachten 7 Lachend: „Dan moeten we wel een sponsor hebben. En volgens mij zoekt het bestuur niet hard genoeg. Zoals het nu gaat zie ik het nu zitten. Iedereen neemt er ge noegen mee, zoals het nu gaat. Het doet me erg veel verdriet te moeten zeggen, dat de sfeer binnen de vereniging op zijn zachtst gezegd niet optimaal is. Het is een beetje halfslachtig werken, een echt beleid is er niet". De toekomst van Juventus. Het ziet er allemaal verre van rooskleurig uit. Karei Verwer, die ook nog in Rotterdam bij AVR op de middenafstand at letiek beoefent: „Wat mezelf betreft, ik ben ai aan mijn zes de seizoen van serieus trai nersschap bezig. Dat ligt ook mijn toekomst. Ik heb geen bevrediging in het zelf meer spelen. Coachen bevalt me veel meer. Tot voor dit jaar heb ik altijd jeugd gehad en ik ga ook net zo makkelijk weer terug naar bijvoorbeeld de A- jeugd. Ik heb geen ambitie om hogerop in de woelige wereld van de basketbaldivisies te ko men. Nee, ik blijf wel bij Ju ventus, daar ben ik toch teveel verenigingsmens voor". Vlaardingen/Sehiedam - De kans op betaald voetbal wordt dit weekeinde overge laten aan dc consuls en de scheidsrechters. Het ziet er niet naar uit dal de KNVB tot algehele afgelasting zal overgaan. FC Vlaardingen treft in Heracles een moeï- ijke tegenstander, te meer daar dc Alemeloërs, dankzij slim spel van Theo Lase- roms, DSS'79 kansloos maakten. Hans Dorjee, die zijn formatie deze week legen KVC een re delijke indruk -* zag maken. Ron Bongers scoorde tegen Heracles de gelijkmaker (1- 1). Het is nog niet zeker of hij zondag meespeelt. hoopt dat die 2-0 overwinning een stimulans zal zijn voor zondag. Uitgezonderd Ron Bongers, die last heeft van zijn kniebanden, is de rest topfit. Mocht het duel in het oosten van het land alsnog worden afgelast en het hele betaalde voetbal er uit gaan, dan oefent de Vlaardingse club tegen FC Den Haag. De Hagenaars heb ben hun toestemming al gege ven naar Vlaardingen ie ko men (zondagmiddag half drie), maar de FC zal eerst zelf toe stemming moeten hebben van de gemeente en Fortuna. Het jeugdelftal van FC Vlaar dingen ontvangt morgen de jeugd van Ajax, dat kan een interessante ontmoeting wor den. Wanneer deze wedstrijd wordt afgelast, spelen de Vlaardingers tegen Die Haghe in Den Haag. Zondag oefent de jeugd van de FC tegen SV Den Hoorn in Den Hoorn, SVV. dat vrijaf heeft, ontvangt op Harga om 32 uur het Rot terdamse Leonidas. De jeugd van SVV reist morgen naar de Kuip voor de ontmoeting te gen Feyenoord. Monster 21 lagere school- vijftallen uit het Westland gaan morgen vanaf 10 uur in gebouw Irene in Ter Heijde in de damslag om zich kandidaat te stellen voor de districtsfi nale. Dit Vergulde Gaper- damtoernooi wordt georgani seerd door De Monsterse Damvereniging onder auspici ën van het Westlands Daraco- «nité. I>e toemooileiding is in handen van Gert Jan Voois, Cor Witzier en Martin van der Hout. Acht jaar geleden startte dit toernooi als plaatselijke school-damcompetitie, via deelname van eerst enkele buurgemeenten volgde de ge hele regio en is de schooldam- strijd nu uitgegroeid tot het Westland en omgeving. De partijen duren twintig mi nuten, terwijl 's middags om twee uur de finales worden gespeeld. De vier hoogst geëin digde vijftallen gaan over naar de finale van de Haagse Dis tricts Dambond (HDDB). Vo rig jaar eindigde de Monsterse Immanuelschool op een derde plaats in deze HDDB-finale. Morgenochtend zullen het ge meentebestuur en de voorzit ter van het Westlands Damco- mité Dirk van der Pol het toernooi openen. De Prins Willem AlexanOerschool uit 's Gravenzande verdedigt de ti tel. Schiedam/Vlaardingen De dameshand- balteams van TJVG en Hollandiaan gaan zondag uitmaken wie er mee blijft doen in de race om de bovenste plaatsen. Immers, achter Oase (10-15), Westland ia (10-15) en MMO (10-14) volgen zowel de Schiedamse dames met twaalf als de Vlaardingse met elf punten. In deze derde divisie G zijn de kaarten dus nog lang nog niet geschud. „De verliezende ploeg weet waar het aan toe", zegt de trainer van de Hollandiaan-dames, Ar nold Peek, die nog met een bittere nasmaak aan de vorige derby terug denkt. „Wij stonden nog te juichen om de „winnende" treffer, ter wijl in de allerlaatste seconde UVG alsnog een punt binnensleepte. Wij hebben trouwens nog meer punten onnodig verspeeld. Bij Ancora in Rotterdam gingen we de boot in. nadat we bijna de gehele wedstrijd op een voorsprong hadden gestaan". „toch ben ik tevreden", stelt Arnold Peek niet ten onrechte. „Als je nagaat dat we vorig sei zoen pas op het allerlaatste ogenblik fin het duel met Westlandia, red.) het derde klasser schap veilig stelden. En nu met een toch weer wat verjongd team bij de eerste zes. Kijk. ik vind het verheugend dat er een doorbraak is van Helm a Salomons en Wil ma van Buurer,. Het is wel weer jammer, dat we legen UVG Hennie Smith (knieblessure) moeten missen. Ik geef ons niettemin een goede kans in de West- wijkhal". Het overige handbalprogramma: EHC-UVG (h). Westlandia-Unitas <h>. HVOS-WIK (h). Wilton-Atomium (h), DWS-AMC Niioc (h), Vi res-Hollandiaan (h), DWS-Atomium (d) en Wil- lon-HVK (d). Ridderkerk In dit nog erg prille jaar zijn de tongen in het immer roerige voetbalwereldje al weer enkele malen danig in beweging geweest. Punt van discussie het in de wintertijd altijd ac tuele onderwerp: de algehele afgelasting van het competitieprogramma. De eerste afgelasting in 1980 van het voetbalgebeuren, het betrof een beker- en inhaal programma. door toedoen van Pluvius ontlokte menig een al kritiek. Zeker het zon dagvoetbal had, zo beweren sommigen, voor minstens Vijftig procent doorgang kun nen vinden. Een wijsheid die zij ontlenen aan het feit dat cr zowel op zaterdag als op zondag volop vriendschappe lijk voetbal werd bedreven door de clubs. Kortom: in Zeist zou men weer eens een keertje té voorbarig zijn ge weest Een week later waren de rol len omgedraaid en werd Zeist vervloekt omdat er juist géén streep door het voetbal programma was gehaald. Waanzin riepen de zaterdag voetballers toen zij op die koude zaterdagmorgen ver namen dat zij aan de bak moesten. Hun verontwaardi ging steeg toen het ANP klokslag twaalf (beslissing vas reeds om tien uur geval len) bekend maakte dat hun zondag-collega's niet de ijzige vrieskou in hoefden. In totaal draafden er spelers van zestien ploegen mokkend (het officiële programma om vatte 203 wedstrijden) over de in een betonnen plaat ver anderde velden. Zaterdag- kampioen DOVO speelde de uitwedstrijd tegen Baren drecht onder protest, terwijl de wedstrijd Capelle-Meer- kerk na de eerste helft werd gestaakt. Gevolg van dit alles door Henk Stolk tandenknarsende penning meesters en lange gezichten bij de verliezende trainers. Nu was het inderdaad zo dat voetbal van enige, kwaliteit onder deze barre omstandig heden volstrekt' onmogelijk was. Gelukkig zijn ernstige ongelukken uitgebleven. De veredelde „zaalvoetbalwed- Regen, sneeuw en vorst vergallen vaak het „ga- luk" van hon derdduizen den amateur voetballers. Hierboven het lijdend voor werp: het veld in afwachting van een plens bui. strijden" leverden wel een lawine van ontvellingen en blauwe plekken op. De voorstanders van eert mannelijk voetbalgevecht, met slidings, tackles of ande re desperate pogingen de bal te bemachtigen, vonden dit gedoe op de Jjspistes" maar niets. Een soort loterij, waar bij geluk meer waarde had dan pure voetbaikunde, smaalde men. Anderen daar entegen zagen hierin juist een eerste aanzet om het voetbal weer „clean" te ma ken. Een soort voetbal waar een gebrek aan techniek niet mag worden .gecompenseerd door het aanwenden van li chaamskracht. Terug naar het uitgangspunt: algehele afgelasting of niet. Brandende vraag: zijn er in de toekomst nog meer van deze zwarte zater- of zonda gen te verwachten. Het ant woord hierop moet helaas ja luiden. Dit omdat, wanneer de weersomstandigheden daar aanleiding toe geven, men in Zeist altijd in de loop van de week toestandsrap porten van de velden verza mel L Aan de hand van de weersverwachting wordt dan op vrijdag maar soms ook ai op donderdag een beslissing over het al of niet doorgaan genomen. Jammer genoeg, en dat weet iedere Nederlander, kan men nou niet bepaald blindvaren op de verwachtingen van de „weeijongens" in De Bilt Maar al te vaak blijkt een de pressie een andere baan te volgen dan werd verwacht. Het eerste speelweekend van dit jaar waren de rapporten over de velden slecht en de weersvooruitzichten uiterma te somber. Een algehele afge lasting volgde, maar zie, het weer verbeterde en de com petitieleiding stond hemd. in haar Het volgende weekeinde ble ken de velden op vrijdaga vond, ondanks de vorst, overal zo goed te zijn dat al leen afdelingsvoetbal in Friesland en Gouda onmoge lijk was. Wat gebeurt er nu in de nacht van vrijdag op zaterdag? Precies ja, de vorst verscherpt, iets wat welis waar wel was verwacht maar pas in een veel later stadium. Omdat Zeist, en dat is nu eenmaal regel, op vrijdag geen veto had uitgesproken, trad automatisch de keuring: sregeling in werking. Het geen wil zeggen dat de be- speelbaarbeid van de. velden wordt overgelaten aan de consuls en scheidsrechters. Met andere woorden: Win- neer de clubs in de toekomst van dergelijke onaangename verrassingen verschoond wil len blijven, zullen ze straks op de vergadering aan de bel moeten trekken. Vooralsnog lijkt het op dit moment het beste om zaterdagmorgen in alle vroegte het bondsbureau te bemannen, waardoor het mogelijk is, zodra er berich ten over veel slechte velden in den lande doorsijpelen, doortastend te handelen. Vlaardingen/Sehiedam Rob en Hans Hoogendijk en Leo van Oosten doen mor* gren mee aan internationale judo wedstrijden In het Oos tenrijkse EHmau. Verder ne men daaraan deel Gerrie van den Elshout, Rik Bak ker, Henk Numans en Willie Wilhelm. Thuisspeïer Wagenaar faalt Vlaardingen Het kam pioenschap driebanden eer ste klasse van het district Rotterdam is direct al met verrassingen van start ge gaan. De als tweede geplaat ste Wim Wagenaar, lid van de organiserende vereniging Thij&sen Biljarts, verloor kansloos van de Rotterdam mer Ton Mcurs. Bovendien, was zijn moyenne, 0,382, ver beneden zijn kunnen. Na twee rondes gaat Jan Ver kijk aan de leiding met vier punten. In de sfeervolle omgeving van het biljartcentrum het Griffi oen, bezweek Wagenaar aan de druk van het spelen in ei gen huis. „Ik heb me eigenlijk geen moment goed kunnen concentreren", verklaarde de in Mijns hercnl and wonende biljarter na afloop. „Onbewust ben je toch afgeleid door de zaak." In ieder geval kan de Thijssen-speler promotie naar de hoofdklasse verder zal ver geten. „Jammer, want tot twee keer toe ben ik al erg dicht bij de promotiegrens geëindigd." De wedstrijden worden vana vond voortgezet om 19.30 en morgen om 18.00 uur. De sio- tronden zijn zondagmiddag om 12.00 uur. De uitslagen van de eerste ronde zijn." naam. beurten, aantal, moy enne, hoogste serie: 1. J. Verkijk 53-39-0.735-4 D. Overwel 53-40-0.754-3 2. A. Rijf f 04-40-0.625-4 H. d Hartog 64-37-0.578-3 3. W. Wagenaar 80-31-0.382-3 T, Mcurs 80-40-0,500-3 4. R. van Dijk 61-40-0.655-4 J. v. Arkel 61-30-0.491-5 5. A. Rijf 60-40-0.666-5 J. v, Arkel 60-38-0.633-5 6. J. Verkijk 57-40-0.071-5 T. Meurs 57-39-0.684-3 Bij algehele af lasting gaat de selectie van DVO '32 schaatsen op de Ton Menkenbaan in Rotterdam. De spelers mogen hun vriendin nen meenemen; vertrek om 13 uur vanaf de Ma rathon weg. Dick van Dorp en Arie Hofman, twee A- junioren van Fortuna, werden deze week op weg naar de training met hun brommers ge schept door een auto. Beiden moesten naar het Hnly-zieken hu is, waar Dick van Dorp zelfs aan een dubbelle beenbreuk werd geope reerd. De hoofdprijs bij de bingo van Martinit, vol gende week vrijdaga vond, is een dames- of here n f ie is. De tweede activiteit van de zondag derdeklasser is een car naval op zaterdag 23 fe bruari, Op dezelfde dag. is er zelfs een kinder carnaval. Paasklaver- jassen is er als derde ac tiviteit op vrijdag 4 april. SVV is niet legen het aanleggen van een lich tinstallatie. zoals het rapport gezonder be taald voetbal voor schrijft. maar moet dan wel 2elf 250.000 gulden op tafel leggen. CRM stelt zelf drie ton be schikbaar. In het wen senpakket van de Schiedamse eerste divi- sicclub komen verder voor een overdekte staantribune en een af dichting van de zittri- bunbe. Gilbert de Wildt, eer ste elftalspeJer van Sa telliet, is voor het ABO- diploma geslaagd. Bij Spirit zijn de tand- beschermers voor de jeugdige zaal hockeyers gearriveerd. De kosten om bij het bedrijven van de sport een gaaf gebit te houden, .zijn twee gulden en vijftig cent per beschermer. Maassluis - Aan de Maassluise- dijk worden morgen de open schaatskampioenschappen van Maassluis gehouden. Deelname staat voor iedereen open. Het spektakel begint om 10 uur, asn de kassa kan men zich op geven.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5