mm De Korenbeurs verrast nationale selectie Maasland onderzoekt lokatie sporthal 1 IK wij st DSZ terug NOAD werkt achterstand weg Volgend jaar tweede sporthal in Maassluis Hattrick van I Hans Lingen RM weggespeeld Bezuiniging op de inrich ting - mm wmmmsr r Finalisten Vlaardingse spelregels Rudie Christoffers kampioen Voorkeur gaat uit naar Hofsingel •wik Handbal- toernooi Martij n Oostdijk jongste schaats kampioen VD/SC/V* W maandaa 21 Januari 1980 üt|!III]lllllIIIIMIIIIIIII!llll[lllliniIIIIIII]IIIII!llIII||IIIII]l||lllllinilllll!IIJI|I|||||[||llt||ll||||]||||||i|jj|||ii||t||||[|||||||i|)||||||||ni|]![||||inili||||)|||!JJ!|||i||||i|||||lillll!(l!IJ|||l||IIIHII!II!|||||lllllllllilIfI!J||J!IIIIIIJ|II||iIllt!lllli!l|[|lf Apeldoorn Het team jvan De Korenbeurs is de voorjaarstafeltennis- competitie goed gestart. De Schiedammers won nen in Apeldoorn met 4-6 van De Veluwe. waarvan de broers Ron en Jaap van Spanje tot de nationale tafelten- nisselectie behoren. Hans Lingen bleef met een gave hattrick zelfs helemaal ongeslagen tegen die selectie, ter wijl Bert van den Ham tegen Jaap van Spanje zijn partij in moet leve ren. Van den Ham won echter wel van Ron van Spanje, en won ook, e- venals Lingen, van Rei- nier Jens. De 4-6 zege voor De Ko renbeurs betekende meteen de revanche voor de 4-6 nederlaag die de Schiedammers in de laatste wedstrijd van de afgelopen com petitie opliepen. De Ve luwe eindigde daardoor alsnog boven de Koren beurs. Het zesde punt voor De Korenbeurs was een zaak voor Lin gen en Van den Ham samen, want in het dubbel lieten zij het duo Jens en Jaap van Spanje geen enkele kans. Eén en ander impliceert ook, dat Ron van der Aa met lege handen bleef. Als derde spe ler Is hij nog niet die kracht die voor een extra winstpartij kan zorgen. Lingen en Van den Ham moeten het daar door voornamelijk samen doen; Zij zijn daartoe wel in staat, zoals ook nu weer is ge bleken, maar een minder ge speelde wedstrijd zal meteen nadelig zijn. Basis De Korenbeurs heeft de eer ste lastige klip dus omzeild en de basis gelegd voor een goed verlopende competitie. De eerste winstpunten zijn immers extra belangrijk, nu de ereklasse door het afval len van Scylla en door de komst van Avanti met Betti- ne Vriesekoop ongetwijfeld sterker Is geworden. Het is daarom zaak zover mogelijk van de laatste plaats te blijven, waarvoor zo op het oog Midstars en Avantie de •voornaamste kandidaten lij ken. Al meteen in zijn eerste partij tegen Rainier Jens, die aan het eind van deze com petitie wegens studie in Zwit serland zal afhaken, gaf Bert van den Ham blijk van zijn goede vorm. Zoals hij die vo rige week in de finale om het Schiedams kampioenschap tegen Hans Lingen ook al had gedemonstreerd. De nieuwe Schiedamse kam pioen won in drie games van Jens, en speelde na een 4-4 tussenstand ook de sleutel partij. Die ging toen tegen Ron van Spanje, welke Van den Ham met twee keer 19 won. In de slotpartij tegen Jens stelde Hans Lingen zijn hattrick én de overwinning veilig: 4-6. De gamestanden: Jens-Van den Ham 10-21, 21-13, 18-21, Jaap van Spanje-Lingen 21- 10. 19-21. 17-21, Ron van Spanje-Van der Aa 21-16, 21- 17, dubbel Jens/Jaap van Spanje-Lingen/Van den Ham 17-21, 14*21, Jaap van Span- je-Van den Ham 21-17, 21-18, Jens-Van der Aa 21-7, 21-17, Ron van Spanje-Lingen 25- 23, 11-21, 11-21, Jaap van Spanje-Van der Aa 21-17, 21- 19, Ron van Spanje-Van den Ham 19-21, 19-21, Jens-Lin- gen 12-21, 15-21. >wv» «ii -jA -i. Ron van der Wijk redde het 5-5 gelijke spel. Schiedam NOAD is de voorjaarscompetitie be gonnen met een 5-5 ge lijkspel tegen Tafelten- nishuis. Hetgeen van de Schiedammers een voor treffelijk resultaat te noemen is. De Amster dammers zijn immers net gedegradeerd uit de promotie ereklasse, ter wijl NOAD zelf debu teert in de hoofdklasse. Nu al is duidelijk dat NOAD een spannende competitie tegemoet gaat, want liefst twee van de drie wedstrijden eindigden gelijk. Het be leid van NOAD is er der halve op gericht het hoofdklasserschap vast te houden. Het is inmiddels al weer een paar jaar geleden dat NOAD uit de hoofd klasse duikelde. Maar met de nieuwe spelers Jan Simons en Jan Landsbergen (ex De Ko renbeurs) en eigen kweek Ron van der Wijk, werd de hoofd klasse na één competitie al weer bereikt. Simons en Landsbergen speel den voor De Korenbeurs trouwens ook al een sei zoen in de hoofdklasse. Tegen Tafeltennishuis heeft NOAD wel alle zeilen moeten bijzetten om niet met een ne derlaag achter te blijven. Lang heeft het er naar uit gezien, dat Tafeltennishuis de volle winst mee zou nemen. Temeer daar de drie eerste enkelspe len door NOAD allen werden verloren. Deze partijen gingen allen in drie games, waarbij het opvallend was dat NOAD steeds de eerste won maar de twee volgende verloor. Na 0-3 was het dubbel voor Si mons en Landsbergen, waar mee het herstel werd ingeluid- Vooral toen Landsbergen van •Van Dijk won, was NOAD te rug in de wedstrijd: 2-3. Rob van der Wijk verloor echter van Clausan (2-4), maar Jan Simons haalde tegen Sang a Jang weer op: 3-4. NOAD kwam zelfs op gelijke hoogte, toen Jan Landsbergen zijn tweede enkelwinst ten Vlaardingen In het clubgebouw van de Vlaardingse scheidsrech- tersvereniging werd de halve finale gespeeld van de jaarlijkse spelre gelwedstrijd. Hoewel de teams voornamelijk uit jeugdige voetballertjes bestonden, werd een re delijke score bereikt. Persoonlijk door Ronald van Balen van Vlaardin- gen, die uit drie gestelde vragen 90 punten scoor den, dus 100 procent. Hij had hierbij de pech dat zijn team met één puntje verschil voor de vrijdag te spelen finale uit de boot viel. Een ander team van Vlaardin gen slaagde hierin wel. Verder twee teams van DVO'32 en VFC en één van HVO. Voor zitter Hans Roelfs van de scheidsrechters vond eht bij zonder jammer dat RKWIK, winnaar van vorig jaar, nu verstek liet gaan. Ook vier teams van Zwaluwen hielden het voor gezien. Voor de eerste halve finale was Hans Roelfs als vragensteller, met als jury leden Dick Ploeg, Chris Rib ben, Harry Groeneveld en als wedstrijdsecretaris fungeerde Dico Stam. Voor de tweede halve finale was Dick Ploeg de examinator, met als juryleden Marin Ban ner, Ton Zwetsloot en als wed strijdsecretaris Herman Blee-' ker. Alle deelnemers aan de wedstrijd kregen een fraaie herinneringstegel. Voor de fi nale van vrijdagavond gaat Dick Tamboer de drie monde linge vragen stellen en krijgen de kandidaten tevens drie schriftelijke vragen te beant woorden. VlaardingenRudie Chris toffers is tijdens de gewestelij ke schaatskampioenschappen •Voor A-junioren op de Binnen- dijksemaas kampioen gewor den. Hij won zowel de 500-, de i .1500- en de 3000 meter. Zijn tijden waren respectievelijk .43.7 seconden, 2 minuut 20.1 4 minuut 59.9. koste van Clausan boekte: 4-4. Met Simons als volgende spe ler tegen Van Dijk zag het er voor NOAD gunstig uit. Si mons verloor echter, zodat NOAD met nog één partij te gaan toch weer achter stond: 4-5. Ron van der Wijk, die tot dan nog niets gewonnen had, red de toch nog het gelijke spel. Hij won in twee games van Sang a Jang, daarmee de stand op 5-5 brengend. Hetgeen voor NOAD als een prima start ge zien kan worden. Nog meer sukses was er voor het tweede team van NOAD, dat naar de overgangsklasse is gepromoveerd. Het debuut werd afgesloten met een 6-4 overwinning op het bezoeken de Wibats. Dick de Vaal en Jan Bayings wonnen ieder twee partijen, terwijl jeugdspe ler Ron Bouman met één keer winst ruim aan de verwachtin gen voldeed. Met de winst van Bayings en De Vaal in het dubbel was dat voldoende voor de eindzege. Geen eer was er te behalen voor Radio Molenaar, dat het afgelopen seizoen nog net in de promotie hoofdklasse wist te blijven. Het gedegradeerde Blue Star was veel te sterk voor het Vlaardingse trio Aad van Opstal, Hans Jaap Oppen- heim en Eduard van de Bout. De gasten uit Blerick wonnen met 1-9, waarbij Hans Jaap Oppenheim het tegenpunt op zijn naam bracht Maasland De plannen om in Maasland een sporthal te bouwen ne men steeds duidelijker vormen aan. Van een vergrote sportzaal is vrijwel zeker geen spra ke meer. De voordelen van een sporthal ten op zichte van een vergrote sportzaal zijn namelijk dusdanig groot, dat de gemeenteraad in princi pe al akkoord Is met de bouw van een sporthal. De financiële lasten van een sporthal zijn weliswaar aan merkelijk hoger dan een sport zaal. Maar in een sporthal is ook gelegenheid voor zaalvoet en korfbal, tennis en andere sporten, waarvoor een sport zaal te klein is. Voor het on derwijs is een sporthal aan trekkelijk, omdat er door mid del van schuifbare scheiding swanden drie gymzalen rtioge- lijk zijn. Wat de financiën betreft is het onderwijs ook doorslaggevend voor de haalbaarheid van een sporthal. De rijksbijdragen zijn namelijk verreweg de belang rijkste bron van inkomsten. Daarom betreurt het gemeen tebestuur van Maasland het, dat er voor de Aloysiusschool geen bijdrage is te venvachten. Het ministerie heeft namelijk de bij die school behorende oude gymzaal aan de Pos tl aan niet afgekeurd. In tegenstel ling tot de Maaslandse ver wachtingen. Het ministerie is van mening, dat deze zaal, na het aanbrengen van een aantal voorzieningen, nog een aantal jaren mee kan. Onderzoek Om die wegvallende rijksbij dragen tecompenseren.onder- zoekt het gemeentebestuur van Maasland nu mogelijkhe den met de land-en tuinbouw school. Die school, die onder het ministerie van landbouw en visserij ressorteert, kampt namelijk met een groot ge brek aan uren voor lichame lijke opvoeding. Wellicht dat die school ook van de sporthal gebruik kan maken, zodat daarvoor de bij dra gen worden ontvangen. Wat de lokatie voor de sport hal betreft, heeft Maasland twee plaatsen voor ogen. De eerste is het terrein tussen de Burg. van der Lelykade en «<e Kluisweer. De tweede lokatie is die aan de Hofsingel, tegen over de Kluisweer. Tijdens de morgen te houden vergadering van de commissie voor de ruimtelijke ordening, komen die lokaties ter 6prake. Vrijwel zeker is daarbij al de voorkeur voor de tweede mogelijkheid. Rotterdam De water- polodames van SZC heb ben opnieuw een neder laag geleden, ditmaal was ZCR sterker dan de Schiedamse ploeg: 4—8. De dames van WIK de den het beter en wonnen de uitwedstrijd tegen DSZ met 14. Ondanks de nederlaag konden de SZC-dames op een goede wedstrijd terugzien, in het eer ste gedeelte bleef SZC goed bij. Pas in het laatste kwart kon ZCR de wedstrijd definitief beslissen. Coach Hans van der Berg: „Doordat wij niet over wisselspeelsters konden be schikken, vielen wij in het derde en vierde kwart jammer genoeg terug". De eerste periode gaf twee ge lijkwaardige ploegen te zien, die beide de aanval zochten. Ondanks de gelijkopgaande strijd, was het toch ZCR dat een voorsprong nam en in de tweede periode werd die voor sprong tot 02 uitgebouwd. SZC kwam toen echter goed terug en via doelpunten van Bea Klarenbeek en Tineke Tieman werd het gelijk. De derde periode begon met een 2—3 voorsprong voor ZCR, toen het in de laatste periode 47 werd, was de wedstrijd beslist De dames van WIK waren duidelijk beter tegen DSZ. De gehele wedstrijd hebben de Vlaardlngers het heft in han den gehad, al werd dit in de derde en vierdej>eriode niet In de score tot uiting gebracht. Een opgewekte coach Peter van der Heuvel had hiervoor de enige goede verklaring: „In die laatste twee perioden ging Vlaardingen - In de voorjaars vakantie houdt de sectie schoolsport van de VRSR een handbaltoernooi voor meisjes van het basisonderwijs. De wedstrijden voor scholen van hei bijzonder en buitengewoon onderwijs worden gespeeld op 19 februari, de openbare scho len op 21 februari. Plaats van handeling is de Westwijkhal. Vóór 25 januari kan men zich opgeven bij mevrouw F. Luy- ten, Franekerhoeve 2, Vlaar dingen, tel. 746857. ikxK Maassluis „De twee de sporthal in Maas sluis moet op 1 septem ber 1981 gereed zijn, omdat dat ook de peil datum is van het aan tal leerlingen dat van de hal gebruik gaat ma ken. Hiervoor krijgt de gemeente een exploita tievergoeding. Vervalt deze dan is het voor de gemeente niet meer in teressant om verder te gaan met de bouw, om dat de kosten dan te hoog worden". Sportwethouder Koos Smit antwoordde dat tijdens een bijeenkomst de Maassluise sportver enigingen inzake de bouw en inrichting van de tweede sporthal. Om tot een kostenbesparing van 20 procent te komen op een bedrag van vier miljoen gulden, zal er bezuinigd gaan worden op de inrichting. Zo wordt het aantal toiletten kleiner en er zal voor de toe stellen en andere hulpmateri alen minder geld beschikbaar 2ijn. De doucheruimten verschil len niet van die in de Olym- piahal. De afmetingen van de hal, 28 bij 48 meter, blijven gehandhaafd. De hal, die naast het winkelcentrum in de Steendijkpolder komt te staan, krijgt uitschuifbare tri bunes. De hal kan geseheiden worden door een vouwwand en er komt een nieuw soort vloer in, namelijk een tegel vloer. Een tegel bestaat uit twee centimeter schuimplastic, spaanplaat en een vinylbe- dekking. De tegels worden aan elkaar „gelast". Er ont staat dan een waterdichte vloer, die uitstekend bespeel baar is voor zowel basketbal als handbal. De Montessori school in Rotterdam maakt reeds gebruik van dit type vloer en dat bevalt uitste kend. Belijning Ook met de belijning gingen de clubs zonder noemenswar- dige vragen akkoord. Zij hebben echter nog veertien dagen de tijd om suggesties te doen aan de Sportraad om lot een andere indeling te ko men. De verwachting is dat daar geen gebruik van ge maakt zal worden. De inde ling omvat drie basketbalvel den. maar dit kan nog veran deren omdat de basketbaive- reniging de wens heeft uitge sproken dat het een officieel centre-court wil hebben, waar alle officiële wedstrij den gespeeld kunen worden. Met daarnaast nog eert ge woon speelveld. Geen tennis Binnen veertien dag n wordt hierover beslist. Ei komen tien badmin tonvelden, één handbal-, hockey-, zaalvoet bal- korfbalveld en vier vol- leybalvelden. Er kan geen tennis in gespeeld worden, omdat er een speciale ten nis hal wordt aangelegd. Op ver zoek van de badmintonvere niging wordt nog onderzocht of er een commissiekamer gesitueerd kan worden, De heer Snoek van de hoekey- verentgmg Evergreen kwam nog met het verzoek om de houten balken langs de kant bij zaalhockey te vervangen door allumimumbalken, die in de sporthal van Hoogvliet gebruikt worden. Huub Slangen van Sportza ken antwoordde, dat gezien de huidige financiële situatie dit waarschijnlijk niet gerea liseerd kan worden. De sportclubs in Maassluis mo gen zelf kiezen of zij gebruik maken van de nieuwe- of de oude hal. De verlichting wordt waarschijnlijk zo aan gebracht, dat het in tegenge stelde richting van het speel veld komt te hangen. DSZ wat provocerender spe len, hierdoor kreeg de wed strijd een rommelig karak ter". In het begin was WIK sterker. De Vlaardingse dames hadden aan het einde van de tweede periode, door doelpunten van Ellin Kochi en Loes Polder vaart (tweemaal) een 03 voorsprong, In de derde perio de kon WIK nog op 04 ko men, maar toen werd de wed strijd erg rommelig. De gast vrouwen konden toen de eer enigszins redden: 1—4. Maassluis Zo'n hon derd schaatsliefhebbers, verdeeld over zes leef tijdsklassen, namen deel aan de open Maassluise schaatskam pi oenschap pen. De allerkleinsten, van 6 tot en met 8 jaar, moesten een afstand af leggen van tweemaal 60 meter. Naarmate de deelnemers terecht kwa men in oudere leeftijds klassen werd de afstand, die moest worden afge legd, groter. Zo moesten de senioren (16 jaar en ouder) driemaal de baan rond, zo'n 1200 meter. Over publieke belangstelling had de Maassluise IJsclub niet te klagen. Tientallen ouders moedigden hun favoriet aan. Aan het eind van de dag wer den de prijzen uitgereikt door mevrouw Van Dijk, lid van de Sportraad in Maassluis. De uitslagen waren als volgt: 6-8 jarigen: 1. Martijn Oostdijk, 2. Robert Rodrige, 3. Monique Goedendorp; 8-10 jarigen: 1. Ron van Trigt, 2. E. Koud ijzer, 3. A. van Trigt; 10-12 jarigen (400 meter); Gedeelde eeerste plaats Hoek en Sonneveld. 2. W. de Roo, 3. De Geus; 12-14 jarigen (800 meter): 1. J. Bra- 1 venboer, 2. R. Pijpers, 3. H. Kerkhof; 14-16 jarigen: 1. Ma- liepaard, 2. R. Sluitert, 3. R. t van der Bos: 16 jaar en ouder (1200 meter): 1. F. Beusichem, 2, J. de Groot, 3. P. Valken- burg.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5