SPORT I - -■ B en draaien om subsidie voor SVV heen De Hollandiaan en DHS gelijk Sportagenda Oókjitfotichf-specia/isf Persoonlijke fouten FC fataal: Opgaande lijn bij'MVV'27 Zwaluwen blijft overeind: 3-0 SVV: half dozijn Niet trainen op velden van Vlaardingen en Pollux Ursus- pupillen winnaar Cees Kool van Zwaluwen: De Waard te vroeg gekomen H1®®® S - v. S 81 m 'tfê* fm Eerste divisieclub stuurt nu brief naar gemeen teraad M Kostense naar Oud- Beyeriand Jong Sparta en Feyenoord op bezoek DRIES SPAANSEPOLDER VD/SC/WW maandag 21 januari 1930 Vlaardingen kan wel janken... ^=1 Schiedam Op een goed bespeelbare gras mat in „Harga" had SVV gistermiddag niet de minste moeite met tweedeklasser Leoni- das. Na een ruststand van 30 werd het uit eindelijk 62. Voor de produktie zorgden Cor Peïtsman (3x), Henk Salari <2x) en Harry Meyboom. De jeugd van SVV, die zijn wed strijd tegen Feyenoord zag afgelast, oefende te gen HVO en verloor met 10. rdingen Deze week og krijgen de (veld)sport- lubs een brief in de bus aarïn op de openbare peelvelden van Pollux en laardingen in de Broekpol- er wordt gewezen. Met na- uk stelt de Vlaardingse ad voor Sport en Recrea te, dat openbare velden niet nhouden dat andere clubs nder voorkennis daar ge- ruik van kunnen maken m er op te trainen. Vorig 'aar werd FC vlaardingen r gesignaleerd en onlangs as dat VFC nog. De Sport- ad doet een beroep op de sportiviteit van de clubs, innenkort zullen borden in e Broekpolder worden aan- ebracht, waarop staat te Ie- ~en wat wel en niet toege- taan is op de velden. Schiedam In de Mar» griethal moest afgelo pen zaterdag de beslis sing vallen in het zaal voetbaltoernooi van liet Schïedamse Puppïllen- voetbal voor de E-elf- tallen, die zich voor de finale wisten te kwali ficeren. Het waren SFC, Sparta 3, Ursus en Wilton-Feijenoord, die moesten uitmaken wie- beslag ging leggen op de kampioensbokaal. Hierin slaagden de spe lers van Ursus door al hun westrijden te win- nen. SFC en Sparta 3 be haalden elk 3 punten en werden respectievelijk tweede en derde. De laat ste plaats was voor WF, dat geen enkel winstpun tje wist te behalen, uitsla gen wedstrijden: WF-ur- sus 0-1. Sparta 3-SFC 0-0, Ursus-Sparta 3 2-0, SFC- WF 1-0. Spana 3- WF 5- 0 en Ursus-SFC 2-0. De bokaal en overige prijzen werden uitgereikt door Jo Seij van de commissie Schiedams Pupillenvoet- bal. aardingen Het bestuur an de voetbalvereniging -waluwen gaat op zoek naar en trainer, die meer in het erenigingskader zal Dassen. ,Op hei trainersschap, de inzet n de kwaliteit van Theo de aard valt niets af te dingen", dus secretaris Cees Kook maar het feit dat er geen ba- is meer was om verder te ~aan, houdt verband met de adities bij Zwaluwen. Waar- ee ik wil zeggen, dat we on- etwijfeld bij voortzetting van et contract kadermensen adden verloren. De professio- ele aanpak van Theo de aard. evenals de opleiding an de jeugdleider, is eigenlijk B vroeg voor ons gekomen, "e jjijn er gewoon nog niet* i toe". Almelo Ook Theo Laseroms was niet blij. Zijn ploeg- Heracles had dan weliswaar een 2-1 zege ten koste van FC V'laardingen bewerkstelligd, de ma nier waarop stemde hem niet bepaald tot tevreden heid. Niet ten onrechte, want een niet bijster impo nerende Vlaardingse equipe maakte het de geluk kig op een voorsprong gekomen thuisploeg nog knap lastig. Tegen tien Achterhoekers Jo Lempers had terecht de rode kaart ontvangen) kwam FC Vlaardingen toch ook niet verder dan een twijfel achtige benutte strafschop van Aad Teyl. ,.\Vc verdienden ook niet om te winnen", zei trainer Hans Doijee. ..Eerlijk is eerlijk, de beide doelpunten waren cade autjes van onze verdediging. Er zijn fouten gemaakt, die de spelers zc-lf ook wel beseffen. Als er maar van geleerd is...4'. Op het keiharde, maar redelijk bespeelbare veld in Almelo wisten de Vlaardingers voor een nauwelijks aansprekende ambiance (5D0 kleumende toe schouwers, die alleen opveer den als scheidsrechter Henk van Dijken de situatie weer eens volkomen verkeerd ta xeerde! zich in eerste instantie wel staande te houden. Het grote gevaar van de thuis ploeg school in de razendsnel uitgevoerde combinatie tussen de lichtgewichten Geke van Dijk en Hannes Lalopua, die dan ook al na vijf minuten een gevaarlijke voorzet afleverde. De daaropvolgende kopbal van Rob Poel! werd door Toon Eggers bekwaam verwerkt. Het bleek slechts een handen warmertje voor de besnorde Crooswijker. die na negen mi nuten spelen kansloos was op een inzet van Jan Gonssen: 1- 0. Voorafgaande aan de treffer lieten achtereenvolgens Joh nnie Jansen. Cees Domen ie en Krsto Mïtrovie de bal lopen, denkende: „Nou, hij pakt hem wel". Uitstekende mogelijk heid FC Vlaardingen probeerde na tuurlijk iets aan de vroege te genvaller te doen en kreeg zelfs een uitstekende mogelijk heid daartoe, toen Johan Krol een slechte uittrap bij John Loriè inleverde. De voorzet van de Haagse huurling be landde langs Krol bij Frans Stans, die -puur lïnksbenig- met zijn rechtervoet naast tik te. Heracles putte daar weer even wat moed uil cn nog geen vijf minuten later zie. ondanks dat Toon Eggers in dc voorgaande minuten zich een uitstekend doelman had getoond, een der tig meter effect schol van Hannes Lalopua glipte via zijn handen in de touwen: 2-0. „Ik heb er geen verklaring voor", zei Eggers. „Hij stifte de bal en toen vlak voor mij stoot hij omh6og. Ik kan wel jonken, vooral omdat de eindstand juist 2-1 is. Ja. daar kan ik toch mooi een nacht niet van slapen". De manier waarop de voor sprong tot stand kwam. mocht dan hoogst ongelukkig zijn, helemaal onverdiend was net niet. De ploeg van Theo Lase roms, met de Twentse steunpi laren Cees van Iersel cn Kalle Oranen in een overheersende rol, toonde gewoon wat meer lef en zag dat beloond. Een vrije trap van Paul Kooien, overigens zwaar onder zijn kunnen presterend, werd vlak voor rust door Johan Krol met alleszeggende zelfverzekerheid onschadelijk gemaakt. „De tweede helft wil ik liefst zo snel mogelijk vergelen", zei Theo Laseroms. die trouwens geen commentaar wilde leve ren op het Vlaardingse spel. Zonder overdreven gevaarlijk te worden, dwong FC Vlaar dingen inderdaad Heracles sterk terug. Gesteund door de terechte rode kaart van voor stopper Jo Lompers (het „ge vecht" van de twee constant in de clinch liggende spelers, ein digde met een gave hoek op de kin van Aad Teyl) kwam FC Vlaardingen nog op 2-1 ook. Scheidsrechter Van Dijken, die de situatie rond de rode kaart merkwaardig juist had aangevoeld, vond het tijd om een inzet van Aad Teyl tegen de op drie meter staande Ora nen -de beide handen omhoog geheven- met een strafschop te belonen. Teyl voltrok zelf het vonnis: 2-1. Een schitte rende kans voor Joop van Dop, een flipperkasteffect in het Almelose strafschopgebied en twee wissels Dick Oranje voor Cees Domen ie en Her man Den Haag voor Johhnie Jansen) ten spijt, het bleef koud maar ook 2-1 in Almelo. Aad Teyltegentreffer.... - Maasland Hoewel het spelen van een oefen wedstrijd tegen 's-Gra- venzande op zich het be langrijkste was, was het voor MVV'27 toch plezie rig- weer eens een keer te winnen. Op het redelijk goed bespeelbare trai ningsveld van de 's-Gra- venzanders, namen de met aangepast schoeisel spelende Maaslanders met 01 de -winst mee naar huis. De winnende goal werd in de twintigste minuut van de eerste helft gescoord door Arie van Aalst, die zich niet door een verdediger liet uit spelen. Bij de Maaslanders speelde Wil Boer opnieuw als laatste man, hetgeen in de defensie meer rust bracht. Het was voor MVV, voor rust met Rinus van de Wete ring en na de thee met Johan Verboon in het doel, eer> nuttige oefenwedstrijd. Na de teleurstellende resultaten 4 in de competitie, die MVV op de laatste plaats bracht, zit de opgaande lijn er nu toch weer in. Zij het dat een oe fenwedstrijd nog geen com petitiewedstrijd is. Schiedam SW heeft opnieuw een verzoek in gediend om in aanmer king te komen voor sub sidie. Deze keer schrijft het echter de gemeente raad, omdat het diep te leurgesteld is in de hou ding van het gemeente bestuur. De Schiedamse eerste divisieclub voert aan bij de leden van de gemeenteraad, dat voort zetting van betaald voet bal alleen mogelijk is met gemeentelijke subsi die en zet verder uiteen, dat de ongelijke strijd tegen clubs die wél door de lokale overheid wor den gesubsidieerd, op den duur niet vol te hou den is. Ettelijke malen heeft SW ge vraagd in aanmerking te ko men voor subsidie. Maar kreeg of van de gemeenteraad of het college zelf nul op het request. Eind '78 diende het nog een verzoek in, naar aanleiding door Bas van den Berg van het gunstig ontvangen rapport gezonder betaald voet bal door het gemeentebestuur. B en W lieten toen SVV door schemeren in beginsel bereid te zijn, indien de omstandighe den daartoe noodzaken, mede werking te verlenen aan uit voering van voorstellen die gericht zijn op hei maken van gezond betaald voetbal. Een mond vol, maar het was voor SVV aanleiding om drie redenen aan te voeren: 1. de brief van het gemeentebestuur waarin zij de bereidheid toon de SVV te helpen, 2. sinds lan ge tijd worden 33 van de 37 clubs in het betaalde voetbal in ruime mate gesubsidieerd en 3. door de verplichte invoe ring van CAO-lonen is de loonpost gestegen van 122 mil le naar 253.000 gulden. Advies Opmerkelijk is dat B en W later aan het dagelijks be stuur vaa de Sportraad schrijft, dat op het verzoek 1 j-ëïM 5|jVvv. mMWj\ Schiedam Hans Kos tense, de trainer die aan het einde van het seizoen Excelsior M gaat verla ten, heeft al een nieuwe vereniging, zondag twee deklasser Oud-Beyer- land. Kostense tekende een eenjarig contract. Hij volgt bij Oud-Eeyerland Sjef Simons op. Kostense heeft tien jaar geleden in zijn nieuwe vereniging gespeeld. Vlaardingen De stichting VV Vlaardingen heeft het pro gramma voor de lichtwedstrij- denreeks op dinsdagavond in de Broekpolder vastgesteld. Morgenavond begint het twee de elftal van Vlaardingen te gen Fortuna. Op 29 januari oe fent het eerste elftal van Vlaardingen tegen Jong Spar ta (weer onder trainerschap van Hans Eijkenbroek). Op 5 februari staat het duel met Jong Feyenoord op het pro gramma. niet uitgesloten is dat bij de Rotterdamse eredivisie club enkele A-spelers worden opgesteld. Op 12 februari speelt het team van Joop Mo lendijk tegen DHC. de Delftse hoofdklasser. Op 19 februari tenslotte mag de FC Vlaardin gen als sparring-partner fun geren. Alle wedstrijden begin nen om 19.30 uur. Vlaardingen/SchïcdamVan de zondagamatcurs speelde DHS thuis met 1-1 gelijk tegen De Hollandiaan. Voor de Schiedammers scoorde Frans Schaap. De gelijkmaker kwam op naam van Peter van der Waal. DRZ speelde thuis tegen SVV-3 en won verdiend met 1-0. Doelpuntenmaker was Ruud Slavenburg. Martinit speelde thuis tegen HQV mqt 2-2 gelijk. Peter van der Burg en Chiel Gouka scoorden de doelpunten in deze aantrekkelijke wedstrijd. Excelsi- or'2Q oefende tegen RKDEO en verloor royaal met 2-4. De Schiedammers schoten duidelijk te kort op het harde veld. Doelpuntenmakers voor de Schiedammers waren John Kloppers cn Rob Koevermans. Fortuna spoelde togen Naald wijk en won met 4-3 na eon 4- 0 ruststand. Kees van der Lugt (tweemaal), Mari Visser en Ron Hofman scoorden. RKWIK won met 2-0 van WF. Huub Moeder en Dennis de Rond scoorden dc doelpunten voor dc Vlaardingers. Ursus verloor op eigen veld met 1-4 van RFC, Het harde veld was de Ursus-spelers duidelijk te machtig. Cees Dontje redde de eer. De voetballers van VDL had den een druk weekeinde. Za terdag werd or gespeeld tegen Exeelsior-C. Het werd na een .0-1 ruststand uiteindelijk 1-1. Jan van Altena scoorde de Massluise treffer. Een dag la ter stond de wedstrijd tegen Hoek van Holland op het pro gramma. Deze werd maar liefst met 1-9 gwonnen. Doel puntenmakers waren Jan van Altena (tweemaal). Kees de Man (tweemaal). Marcel van der Vaart, Huib Bos (twee maal), Charles Ebeling en George Kouwenhoven. Martin Grootenboer scoorde tegen. Maarten Eising lacht breeduit tegen trainer Pim Visser. Toch is hij niet tevreden over de manier waarop het gemeentebe- .stuur het verzoek om subsidie heeft behandeld. om financiële steun voor SVV niet kan worden inge gaan. De eerste divisieclub werd daar echter niet van in kennis gesteld. Het dage lijks bestuur besloot toen B en W te adviseren om met het bestuur van SW eens te gaan praten. Die suggestie heeft het gemeen testuur nooit overgenomen. SVV schreef toen zelf weer een brief naar B en W, met de vraag om de brief van eind de cember '78 eindelijk eens te beantwoorden. Daarop kwam een reactie en wel het hoogst opmerkelijke standpunt, dat gelet op het niet definitieve besluit op landelijk niveau van CRM, KNVB en VNG om de clubs niet le subsidiëren, wij voorlopig niet kunnen ingaan op het subsidieverzoek van SVV. Telefoon Maarten Eising, de voorzit ter van SW: „Dat was vol komen in strijd met de wer kelijkheid, er zijn wél uitke ringen gegeven, een enkel te lefoontje naar Den Haag was voldoende geweest, nu krijg ik de indruk dat ons verzoek niet erg serieus is behandeld. Wij hebben daarna alsnog de FBO gevraagd om mee te de len of er inderdaad een besluit was genomen voor uitkerin gen (en gekregen) en dïe op nieuw ter kennis gebracht aan Herman Posthoorn, de sport wethouder van Schiedam". Ei sing: „Hij beloofde dat er een heroriëntatie zou plaatsvinden, maar tot op heden ontvingen wij niets. Vandaar het verzoek, nu aan de gemeenteraad." Vlaardingen/Schiedam De zaterdagverenigingen maak ten van het vrije weekeinde gebruik om met vriendschappe lijk voetbal in het ritme te blijven. Zwaluwen ondervond in de Broekpolder weinig tegenstand van Vlaardingen: 0-3. Het was Theo Juistinga die de score opende, waarna Ernest Kegel nog voor de rust de stand op 0-2 bracht. Gert-Jan Be* zemer bepaalde de eindstand op 0-3. HVO speelde uit tegen SVV-C. De tegenstander werkte duide lijk inspirerend: 0-1. Het enige doelpunt kwam op naam van Ed Seymour. HBSS won thuis vrij eenvoudig van ASWH: 3- T. Na een 0-1 achterstand scoorden Ton Gunter, Henk Scharlo en Fred van Eijk voor de Schiedammers. Hoekse Boys won in Delft met 0-4 van DVC. Jan Pleysier (tweemaal),, Tom van der Pijl en Ed van Dijk scoorden. Excelsior M 'oefende thuis te gen NSW. De doelpunten vielen hier als rijpe appelen van de boom: 4-3. Voor de thuisclub scoorden Lies Kar dol (tweemaal). Rob van Leeu wen en Kees Zoetmulder. PPSC kwam in het veld tegen' DSS'26. Het werd uiteindelijk 2-2 na een enerverende wed strijd. Ron Carli s<\«/rdc twee maal voor de Sc ft A dammers, terwijl Boudewijn Groen de produktie van DSS' 26 voor zijn rekening nam. Maandag: zaalvoetbal in Oly- mpïahal, Lijnbaanhallen en Margriethal, 19 uur. Voorron de derde klasse driebanden, café DKC, jRotterdamsedijk, 19.30 uur. Dinsdag: VDL-Neptunus, Spartlaan, 19.30 uur, Olympia- Vlaardingen, Unicum-Succes (korfbal). Woensdag: SrOD-Excelsior '20, sporthal Schïebroek, 19.45 uur. ODI-RWR 3, Margriethal, 20 uur, VIOS-FC Vlaardingen. Donderdag.' Portugues-SPSV, Energiehal, 20.30 uur, Sun light-Holy 2 <h)„ Gymzaal, 20.30 uur, Shell-Broleco 3 (d), Vijfsluizen, 21.15 uur. Vrijdag: Districtsfinale tweede klasse libre, „De Griffioen", 19.30 uur. Finales Vlaardingse spelregels, Mamixlaan 7, 19 uur, Broleco-PVC/Blokkeer 2 (h), Westwijkhal, 20.30 uur, Docos 3-BM. Neem geen risico bij autoschade. Wij kunnen elke, soms onzichtbare, vervorming opsporen en gegarandeerd veilig herstellen. Bokelweq 100 Schiedam, tel.(010)-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 6