SPORT Tl Vlaardingers promoveren naar eerste divisie B en P niet meer in te halen iffüin fff Hf? Sisiirfiiiiü ififcli lillik ■fill Belangrijke winst voor Ju vent us .Remises in Vlaardingse damstrijd Leo van Marwijk beste aanvaller Coach Hans Soeters erg blij Van Gelderen schaak kampioen Westwijkhal niet voor alie sporten Lieuwe van Loon helpt Green Eagles VD/SC/WW maandag 21 januari 1930 Vlaardingen/Schicdam - Dit weekeinde heeft de volleybalvereniging Broleco zijn plaats in de eerste divisie veilig ge steld. In een direkte con frontatie met nummer twee op de ranglijst. Ar gus uit Zaandam, heeft Broleco duidelijk bewe zen wie dit seizoen in de tweede divisie D de sterkste is. De Vlaardin gers behaalden de maxi male drie punten door een 1-3 overwinning. De setstanden waren: 14-16, 15-10, 8-15 en 14-16. Zij toonden aan dat Broleco de overwinning niet op een presenteerblaadje aangeboden kreeg en dat de Vlaardingers het in Zaandam knap moeilijk hadden. Dat coach Paul de Haan voor het clil seizoen thuis nog onge slagen Argus beducht was, werd al duidelijk toen Broleco met drie hoofdblokkeerders in dc basis begon. Dc Haan: „De aanval van Argus is erg sterk en ik wilde niet ons toch niet zo sterke achterveld geen en kel risico nemen. Daarom koos ik voor een zo sterk mogelijk blok". Dat deze taktiek succes had bewees de eerste set. waarin vooral in de slotfase de blok kering een doorslaggevende rol speelde. Argus begon erg goed en nam een 3-0 voor sprong. Broleco kwam terug en na enkele bijzonder moeilij ke opslagen van Roelof Schu- trup kwamen de Vlaardingers zelfs met 5-8 voor te staan. Toen maakte Broleco het zich zelf erg moeilijk. Door een blok- en netfout cn een onzui vere set-up kwam Argus weer gelijk. Dat in deze fase Broleco voor verder onheil bespaard bleef, had het te danken aan een uitstekend aanvallende Leo van Marwijk, die keer op keer de service terug kon ha len. Hel Vlaardïngse blok sloot daarna een aantal keren goed, waardoor Broleco een 11-14 voorsprong nam. Maar nog gaf Argus het niet op. de ploeg kwam tot 14-14 terug. Leo van Marwijk: "Gelukkig kregen we bij die stand de service te rug. anders geloof ik dat we verloren hadden. Toen Albert Schaap daarna de resterende twee blok punten scoorde, was ik er al zeker van dat we de wedstrijd zouden gaan win nen." Fouten De tweede set scheen het on gelijk van dc hoofaanvaller te bewijzen. Misschien omdat aan het belang van de eerste set te veel waarde gehecht werd, feit is dat de Vlaardingers nauwe lijks konden imponeren. Door- Vlaardingen/Schiedam - De heren van B en P zijn in de promotieklas se door de concurcntïe niet meer te achterhalen. In Berkel werd de lasti ge uitwedstrijd tegen Schippers/B met 0-3 door de Schiedammers gewonnen (13-15, 10-15 en 4-15). Ook de dames van B en P stevenen op het kampioenschap af. In Gorinchem won het team met 2-3 van Mete oor (16-14, 3-15, 11-15, 15- 13 en 13-15). De dames van Broleco blijven in de subtop van de derde divisie G meedraaien door een eenvoudige overwinning op Be Fair <15-9. 15-7 en 15-6). Dc heren van B en P kunnen promotie naar de derde divisie niet meer ontgaan. Wonnen zij zelf met 0-3 van Schippers/B, naaste con current Sliedrccht Sport verspeelde twee punten in het duel tegen Volli- do. B cn P begon de strijd in Ber kel erg nerveus, waardoor -Schippers/B de Schiedammers goed kon blijven volgen. Daar - kwam nog bij dot de coach van Schippers/B erg veel wisselde, waardoor de Schiedamse he ren niet in hun ritme konden komen. De wedstrijd ging tot T0-1O gelijk op, maar toen gooide B en P er een schepje bovenop er won de set mei 13- 15. Beter spel De tweede set was eigenlijk identiek aan de eerste. Hoewel Schippers/B erg goed begon en een 4-0 voorsprong nam, was het toch de ploeg uit Schiedam die langzamerhand greep op de wedstrijd begon te .krijgen. Ook in deze set kon de ploeg uit Berkel nog tot 10- 10 volgen, maar het was toch het betere spel van B en P dat de doorslag gaf. De derde set was een formali teit. Schippers/B was duidelijk aangeslagen door het verlies van de eerste twee sets, zodat B en P geen enkele moeite meer met het team uit Berkel had. Zelfs hoofdaanvaller - Kees van der Kruk van Ber kel sloeg maar liefst vijf maal 'in hetzelfde Schiedamse blok. •Uiteindelijk won B en P deze set met 4-15. Door deze over- winning leidt B en P nu met tien punten voorsprong. Her eerste damesteam van B en P, de huidige koploopstcr yan de promotieklasse, heeft in een wedsatrijd, die maar liefst tweeënhalf uur duurde, de dames van Meteoor een 2-3 nederlaag toegebracht. Coach Hans Soeters was met deze overwinning erg blij. want de eerste zeven teams in deze promotieklasse hebben allemaal nog een goede kans om kampioen te worden. In de eerste helft van het tweede deel van de competitie spelen al deze ploegen tegen elkaar en daarom beschouwde Soe ters deze zege als bijzonder be- -iangrijk. lBoeiend Dat er in Gormchem twee kampioenskandidaten tegen over elkaar stonden, was dui delijk. De krachtsverschillen Waren gering, waardoor de wedstrijd een boeiend verloop had, B en P begon de eerste set goed. door sterk aanvallen kwamen de dames met 12-14 voor, maar konden deze voor- sprong toéh niet vasthouden en verloren uiteindelijk met 16-14. De tweede set was duidelijk voor de Schiedamse dames (3- 15) en het goede spel zette zich in de derde set voort (11-15). Misschien nam B en P het daarna te gemakkelijk op, want Meteoor kon in deze fase van dc strijd uitstekend terug komen. Met 15-13 haalde het team uit Gorinchem de set naar zich toe. Dc vijfde set was bijzonder spannend, maar uit eindelijk was het B en P dat toch de langste adem had: 13- 15. Vermeld dient nog te wor den. dat de van VIANO af komstige Winnie Dijksman haar debuut in het Schiedamse team maakte. In precies 45 minuten heeft het damesteam van Broleco korte metten gemaakt met Be Fair. Door deze overwinning hebben de dames hun positie in de subtop van de derde di visie behouden en volgen zij koploper Krimpen op zes pun ten. Broleco begon in eerste instan tie slecht. Er werd slecht ge stopt, waardoor het spelverde- len ook niet best was en zo doende de aanval niet uit de verf kwam. Be Fair profiteer de goed van het zwakke spel en nam zelfs een voorsprong van 5-6. Door bijzonder goed serveren van Clary van der Tuyn kwam Broleco terug en liep gelijk door naar setwinst (15-9). De tweede set toonde zeer aan trekkelijk volleybal, waarin de speelsters van Broleco elkaar blindelings konden vinden. Vooral Mirt jam Verhoe v sloeg als laatste schakel van een aantal mooie combinaties de bal goed binnen de lijnen. Be Fair kon nog tot 8-7 volgen, maar Emmerieke Zevenber gen serveerde toen de set uit: 15-7. De derde set toonde een op permachtig Broleco. Vooral door een moeilijke service, waar Be Fair geen verweer op had, liep de Vlaardingse ploeg weg naar 14-4. Hoewel Be Fair de service nog enkele malen terug kon pakken, liet Broleco er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was: 15-6. Met een uiterste krachtsinspanning tikt de Vlaardingse de bal over het net VIaardingen In de eerste ronde van de Vlaardingse damkampi oenschappen is aange toond, dat het krachts verschil en niet gToot is. Zo eindigd in de hoofd klasse vier van de vijf partijen in remise. Een nieuwe kampioen komt er in ieder geval, want Gerrit van Mastrigt, die in militaire dienst is, kan zijn titel niet verde digen. Ondanks de remise-partijen werd wel degelijk op winst ge- speeld.,Zo had Cor van Veelen tegen Leen Lijklema het beste van het spel, maar het is van Lijklema bekend, dat hij in het eindspel bijzonder sterk kan zijn en dat moest Van* Veelen ondervinden, want re mise was het eindresultaat .Dik Tamboer had tegen oud kampioen Leen Torn ook aar dig terreinwinst, maar had daarvoor zeer veel tijd ge bruikt. Zeer sterk tegenspel van Torn in de slotfase deed ook deze partij in een remise eindigen. Coen Biel moest ondervinden, dat Marinus van Splunter goed op dreef was en zelfs een dam haalde. Secuur eindspel van Biel leverde hem toch nog een puntendeling op. Wim Heuvelman nam tegen Koos Vermeulen het initiatief en speelde uiteraard op winst. Een combinatie waarop hij zich al had ingesteld kwam er echter niet uit en wel omdat Vermeulen steeds de juiste te genzet wist te vinden. Ook in deze partij werd het overwicht niet met een zege beloond. Slechts één partij kwam op naam te staan van Dick van den Kerkhoff, die een zwakke zet van Ron Bolderheij afstraf te met schijf- en partijwinst. In de eerste klasse, waarin ne gen spelers uitkomen, won Metzger van Lensvelt, terwijl De Heide zich de meerdere toonde over Autar. De partij tussen Geldof en Van Woer den eindigde in een puntende ling. Helaas moest de partij K. Bolderheij-Wisse worden uit gesteld, terwijl Mast vrij was. In de tweede klasse met ook een deelname van negen per sonen waren de uitslagen: Moster-Voerman 0-2, Kars- v.d. Sluis 0-2, Dessens-Nentjes 2-0 en Van der Kuii-Weisscher 1-1. Vlaardingen Van Gelde ren van Groenoord heeft het open VJaardings schaak kampioenschap op zijn naam gebracht. Op het sportpark De Vijfsluizen was er in de finales weinig onderling krachtsverschil. Zelfs was er een beslissing swedstrijd nodig met zijn clubgenoot Smits om de winst voor zich op te eisen. Derde werd Riksen van het Rotterdamse Spangen. Sectie veldsporten maakt selectie Vlaarüngen De sec tie veldsporten van de Vlaardingse Kaad voor Sport en Recrea tie is het er over eens, dat er een nieuwe in deling moet komen voor wat betreft de huur voor de hand- en korfbalclubs van de Westwijkhal. Met na me,stelden de verte genwoordigers op de laatste bijeenkomst, moet er een selectie gemaakt worden van sporten, die wél en niet in zo'n sporthal thuishoren. Eén var* de „storende" ele menten in de Westwijkhal is het zaalvoetbal, dat hand over hand toeneemt en tak ken van sport die in de weg staan, De ideeën zullen ook nog de overige secties berei ken. alvorens op de eerst volgende openbare vergade ring van de VRSR een standpunt zal worden inge nomen. De plannen van de Vlaar dingse Sportraad een twee de sporthal te koppelen aan de eerste, die in de Floris de Vijfdelaan staat, nemen steeds meer vaste vorm aan. Daarnaast beraadt het ge meentebestuur zich nog steeds over de plannen van Jan Hoogendijk drie spor thallen neer te zetten. In beide gevallen gaat het om de financiën. Om dit jaar nog de eerste spa in de grond te krijgen voor een tweede gemeente lijke hal zal geld moeten vrijkomen, terwijl Jan Hoo gendijk bij voorbaat al heeft gezegd zeker niet het maxi male bedrag aan pacht op tafel te zullen leggen. Het gemeentebestuur zal zich ongetwijfeld laten adviseren door de VRSR, dat, zoals het ernaar uitziet, een prin cipiële houding zal aanne men.... •dat Argus Broleco onder grote druk zette, begon het team uit Vlaardingen fouten te maken. Dit alles leidde ertoe, dat bij een 12-6 achterstand Leo Ebeh voor Leen van Bree gewisseld werd. Dat deze wissel een gouden greep was, bleek uit het feil, dat Leen van Bree. naarmate de wedstrijd vorderde, tot één van de beste spelers uitgroei de. Broleco kon nog even een vuist maken, maar moest toch de set winst aan Argus laten. Met Leen van Bree als spel verdeler en Leo Ebcli weer in de basis liepen de Vlaardin gers in dc derde set al snel weg naar 0-5. Even leek het erop dat Argus terug zou ko men (6-9), maar de ploeg ust Zaandam was duidelijk ver moeid en kon het goede spel niet voortzetten. Het blok van Broleco had toen geen enkele moeite meer met de Argus- aanvallen en de set werd met een 8-15 overwinning afgeslo ten. Dat een geroutineerde ploeg ais Argus altijd gevaarlijk blijft, toonde de vierde set aan. De spelers van Broleco, die door het zeer luidruchtige Vlaardingse publiek al met "kampioenen" toegeroepen werden, begonnen weliswaar goed cn namen een 5-8 voor sprong. Maar toen sloeg Argus toe. Goed profilerend van een té gemakkelijke instelling van de Vlaaringers nam het een 14-11 voorsprong. Broleco wankelde in deze fase, maar toonde 2ieh een ploeg die in de eerste divisie thuishoort. Door twee blokpunten, moeilijk ser veren en weer erg sterk aan vallen van Leo van Marwijk,' stelde Broleco de promotie vei lig. Leo van Marwijk v/as in Zaanstad de beste Vlaarding se aanvaller. MT j ®öSgï3® 'y>'r Schiedam Ket eerste herenteam van de bas ketbalvereniging Juven- tus behaalde in de thuis wedstrijd tegen het Delftse DAS een knappe overwinning. In een zeer spannende wedstrijd werd het uiteindelijk 95—89 voor het Schie damse team. Het dames team consolideerde de tweede plaats in een zeer slechte wedstrijd tegen het onderaanstaande Cangeroes uit Utrecht: 71—58. Het heren team van Green Eagles versloeg Taveno uit Utrecht, na een meer spannen de dan goede wedstrijd. Het werd 8678 voor de ploeg van trainer/coach Jaap Boon. De Maassluise meisjes-junioren wonnen met 4441 van het op de tweede plaats staande Voorburg. De jongens-junioren deden het minder. Er werd verloren van BVO uit Alphen aan de Rijn: 7073. De jon gens-junioren van Juventus werkten zich wat uit de onder ste regionen door een krappe overwinning op Crackerjacks: 78—75. Het herenteam van Juventus begon de wedstrijd niet best. Het eerste doelpunt was nog voor de Schiedammers, maar daarna was het DAS wat de klok sloeg. Na vijf minuten keek het al tegen een 512 achterstand aan. Nadat Juven tus van de eerste schrik was bekomen, begon het langzaam terug te krabbelen. In de aan val waren het met name Peter van der Waal en Roel Pieper die de ring goed wisten te vin den. In de elfde minuut was de aansluiting een feil (1818) en J uventus ging goed door. Mede dank zij een goede aan- valsrebound van de Schiedam mers en een uitermate zwak schot van de Delftenaren, kon Juventus beginnen aan het op bouwen van een voorsprong. Via 32—24 in de vijftiende mi nuut, was het met rust 4937. Toen al bleek dat de scheids rechters erg soepel waren in het uitdelen van persoonlijke fouten. In totaal niet minder dan 42. Voorsprong In de tweede helft startte de ploeg van trainer/coach Karei Roel Pieper (l) wipt hoog opspringend de bal in de basket. Venver weer erg slecht. Van de twaalf punten voorsprong was weinig of niets over. Dit voornamelijk door een goede zone-press van DAS. Toch luk te het Juventus om weer een voorsprong te nemen. DAS was nog steeds niet erg trefze ker en de Schiedamse ploeg profiteerde daar goed van. In de twaalfde minuut had het weer een voorsprong van 81 72. In de laatste minuten kwam DAS toch weer iets terug. Nu bleek ook dat de scheidsrech ters dit niveau wedstrijden nog niet aankonden. Zo werd een grove overtreding tegen John van den Bosch, die hierdoor weer uit moest vallen, lako- niek afgedaan met een sprong- bal. De irritatie in het veld nam hierdoor nog meer toe en het was maar goed dat het ein de van de wedstrijd snel volg de. Juventus haalde met deze overwinning (9589) twee dik verdiende cn broodnodige punten binnen. Dames Het damesteam van Juventus leek een makkelijk avondje te gaan krijgen. Leek, want door zeer matig spel aan Schiedam se zijde, kon Cangeroes eigen lijk makkelijk bijblijven. Dat de Utrechtse ploeg geen voor sprong kon nemen, tekent al leen maar hun zwakte. In de eerste helft leek Juventus de zaak nog redelijk onder con trole te hebben, via 2919 werd het 43-—29 met rust In de tweede helft kwamen de gasten echter terug tot drio punten, dit was rond de zes^ tiende minuut en even leek Juventus in moeilijkheden te, komen. Dit besef was echter voldoende om de thuisploeg te. motiveren met een tempoverst. nelling cn direkt was Can ge?, roes verslagen. De eindstand werd 7158. Ook het herentcam van Green Eagles stond tegenover een „zwakke broeder". Taveno uit Utrecht had de eerste helft van de competitie niet veel ge presteerd. In deze wedstrijd echter werd al gauw duidelijk dat het daar verandering in wil gaan brengen. In het begin gingen de beide ploegen gelijk op en er was in de twaalfde minuut bij de stand 17—19 een zone-press voor nodig om Green Eagles aan een voor sprong te helpen. In de vijftiende minuut stond het met 2722 voor, maar toen Taveno enigszins aan deze press was gewend, kon den de gasten toch nog voor rust terugkomen, zodat de ruststand 44—40 werd. In de tweede helft kwam Taveno gelijk, waarna de ploegen weer gelijk opgingen, rond de tiende minuut nam Green Eagles w-eer een kleine voor sprong. maar doordat tussen de 13de en de 18de minuut er nauwelijks werd gescoord, kwam Taveno weer op gelijke hoogte: 7676. Toen echter was het Lieuwe van Loon die de strijd besliste met enkele knappe afstandsschoten, waar door Green Eagles toch nog ruim won: 8678. r

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 7