i SPORT Hanneke Maan houdt UVG van gelijkspel af U VK straft Wilton af Vlaardingen in de zorgen Refoba: alleen nog theoretische kans Wagenaar herstelt zich fraai SPORT KORT ,v 2 Trainer Ruud Bierhoff:We hebben ons op laten jagen' «i Kampioenschap van Rotterdam Zaalvoetbal BM TOG veel sterker Leo van Oosten twee maal winnaar VD/SC/WW maandag 21 januari 1980 Vlaardingen - „Ik ben blij dat iedereen nog heel is, want het leek meer op houthakken dan op hand bal wat De Hollandiaan presteerde. Er werd te veel met de handen en zelfs met de voeten gewerkt", aldus UVG-trai- ner Ruud Bierhoff na de onnodige 9-8 nederlaag die zijn dames leden tegen het fysiek sterkere De Hollan diaan. dat hard spel be paald niet schuwde Vier maal werd een Vlaarding- se dame voor twee minu ten uit het veld gestuurd, terwijl dat slechts ten keer voor een UVG-dame het geval was. De Sthte- damse Marjan de Jonge hield aan de wedstrijd een pijnlijke blessure (arm uit de kom) over. De scheidsrechters be straften De Hollandiaan voor het harde spel met een vijftal straf worpen. ,.Er waren cr zeker twee twijfelachtig cn ze vielen, evenals de uitsluitingen, op voor ons moeilijke mo menten. De speelsters heb ben een erg goede menta liteit getoond, door na die momenten steeds weer te rug te komen", aldus De Holland iaan-trai nor Ar nold Peek. „We hebben niet gewonnen door tech nisch beter spel De dames kennen elkaar door en door, en dat maakt het voor hen moeihik tot een goed niveau te komen". Voorsprong; Fncda Keyzer zette De Hol landiaan in de vierde mi nuut voor dc eerste maal op een voorsprong, waarna Valhe Koldnz binnen een minuut gchjk maakte. Cora Vollobrechi en Nel Vogel scoorden 3-1 In de elfde minuut verzilverde Ellcke Bierhoff de eerste straf- worp, die aan de gasten werd toegekend 3-2 Vier minuten later stopte Frieda Keyzer Marja Ham- Van Schijndel foutief af en straf- worpspecialist Elleke Bier hoff benutte de zevenme- terworp, waarna ze een mi nuut later nogmaals een strafworp verzilverde: 3-4. Aanvoerster Frieda Keyzer en Margo Muller bogen bin nen twee minuten de ach terstand om: 5-4 Het bleef., stuivertje wisselen ".want nog voor rust kxvarn UVG door twee treffers van Elle ke Bierhoff opnieuw op een voorsprong: 5-6. De Hollandiaan begon de tweede helft overdonde rend, zonder dat er een Schiedamse aan de bal was geweest, forceerde Nel Vo gel de gelijkmaker. Dezelf de speelster veroorzaakte vijf minuten later de vijfde strafworp door Marja Ham vast te houden. Elleke Bier hoff bleef oog tn oog met kecpster Marleen Bakker trefzeker. 6-7. Dat gold met voor Cora Vollcbicgt, die een minuut later de enige strafworp voor De Hollan diaan miste. Doel vrouwe Elly van Leeuwen haalde de bal met het been uit de rechterbenedenhoek. Met nog een kwartier voor dc boeg vergrootte Marja Ham- van Schijndel de marge tot twee doelpunten, waarna het niet minder dan zes minuten duurde voordat De Hollandiaan via Margo Muller tegcnscoordc. De thuisploeg bleef jagen en zette UVG door het tempo te verhogen onder druk. netgeen echter pas vijf mi nuten voor tijd tot de gelijk maker van Frieda Keyzer leidde, waarna Hanneke Maan twee minuten later goed doorzettend de volle winst voor De Hollandiaan binnensleepte: 9-8. „Tot tien minuten voor tijd hebben we ons eigen spel gespeeld, maar ondanks de waarschu wing die ik het team in de rust heb gegeven, hebben we ons daarna te veel laten opjagen", aldus UVG-trai- ner Ruud Bierhoff. Vlaar dingen/Schiedam Het afgelopen weekeinde vielen er weinig verrassingen te noteren in de hand balcompetitie of het moet de grote nederlaag zijn van Wilton, dat door HVK werd afgetroefd: 513. Overwinningen waren er weggelegd voor de dames van De Hollandiaan, die UVG vlak voor tijd klop ten en de heren van De Hollandiaan» die in Gouda wonnen van Vires met 1614. Door deze zege heeft De Hollandiaan nu een voorsprong van minimaal zeven punten op de achtervolgers. Gelijke spelen waren er voor de dames van DWS tegen Atomiumn (44) en voor de heren van Wilton, 14—14 eveneens tegen Atomium. Tegen een nederlaag liepen de he ren van UVG aan, de heren van Unitas, de heren van WIK (1813 tegen HVOS) en de heren van DWS (1719 tegen Niloc). Het damesteam van HVK domineren, coach Heesbeen Bea Teeuw ondervindt de straffe HVK-verdediging. Het was typerend voor het strfjdbeeld in de streekderby. heeft op een duidelijke ma nier de derby tegen Wilton op haar naam geschreven. Wilton trainer-coach Hans van Zelm, die terug was van pen week vakantie, vond een onsamenhangend team terug. Vanaf het begin dicteerde HVK de wedstrijd, zonder dat Wilton daar iets aan kon doen. Nadat HVK de score had geopend kon Wilton nog wel de 11 op het scorebord brengen, maar dat was dan ook het enige doelpunt van de werfbewoonsters in de eerste helft. HVK bleef ech ter wel scoren. Vooral de break-out werd goed uitge voerd, waardoor HVK steeds verder uitliep. De eerste helft werd afgesloten op 1 6. De goed spelende Yvonne Koevermans wist ondanks de straffe dekking toch vijf doel punten te maken. HVK bleef reageerde dan ook na afloop, dat dit één van de beste wed strijden van HVK was. In de laatste minuten nam HVK wat gas terug en daarom kon Wil ton de nederlaag beperken tot 5—13. In vergelijking met vo rige week speelde HVK 100% beter. De overwinning was dan ook zeer verdiend. WestlandiaUnitas (h): 18—13 Unitas is er niet in geslaagd om verder uit te lopen op het op de laatste plaats staande Westlandia. Reeds vanaf het eerste fluitsignaal kreeg Uni tas gevaarlijkste aanvaller Chris van de Lely manverde diging en dat zorgde ervoor, dat er weinig uit de tweede lijn werd gescoord. Aangezien deze wedstrijd voor de degra datie van uiterst belang was is het een bijzonder pittige partij geworden, al werden nimmer de grenzen van het toelaatbare overschreden. Westlandia leg de Unitas de wil op en daarom is Unitas niet één keer op voorsprong geweest. Door deze nederlaag heeft Unitas nog slechts één punt "meer dan Westlandia. EHC—UVG <h): 19—16 De knappe opmars van het he renteam van UVG is door het Leidschendamse EHC gestuit. EHC, dat achter koploper Ak- tief de tweede plaats inneemt, bleef door deze overwinning op een achterstand van twee punten Aktief volgen. UVG was niet verbaasd door het 4 2 verdedigingssysteem, dat EHC speelde en door de ruim te aan de cirkel goed te benut ten liep UVG uit tot 0—4. EHC verzette de bakens en langzaam maar zeker haalde het UVG in. Vlak voor de pauze wist EHC voor het eerst op een voorsprong te komen: 1110. Ook in de tweede helft van deze op een hoog peil staande wedstrijd gaven beide teams elkaar weinig toe. Teon echter vlak voor tijd Martin Draaier bij de stand 1716 een break-out miste, was het ge beurd met UVG. Gestoeld op veel ervaring wist EHC de partij met 1916 in haar voor deel te beslissen. DWS—AMAC/Niloc (h): 17—19 In de eerste helft van deze ontmoeting was er sprake van een erg wisselend scorever- loop. Niloc nam de eerste twee doelpunten voor zijn rekening, waarna DWS de score snel rechttrok. Dit ging zo door tot dat Niloc na 20 minuten een voorsprong bad opgebouwd van 68. Weer gaf DWS zich niet gewonnen en de rust ging in met 88. In de tweede helft was het weer Niloc, dat voor de eerste treffers zorgde. Via 8—11 liep Niloc door tot 915. Op dat moment wisselde coach Wim Schaap alle drie zijn wis selspelers in. Dat had tot ge volg, dat de achterstand haast ongedaan werd gemaakt: 16 17. DWS ging pressie uitoefe nen, omdat het einde van de wedstrijd naderde. Dit werd met door alle spelers goed uit gevoerd, waardoor DWS de wedstrijd onnodig verloor met 17—19. Vlaardingen In Lei den moest het korfbal team van Vlaardingen het opnemen tegen het Zuiderkwartier. Het eerste duel had Vlaar dingen net gewonnen. Nu was winst dringend! gewenst, omdat de Vlaardingers broodno dig punten nodig heb ben om zich te handha ven. Het zit ver af van het voor ogen gestelde doel van één punt per wedstrijd. De start was hoopvol. Frans Vermeulen zorg de met twee treffers voor een 0-2 opening. Daarna kwam Zuider kwartier iets terug, maar JoHn Kuyt zorgde voor 1-3. Toen verslapte verdedigend de aan dacht en slordig spe lend gaf men Zuider kwartier volop kansen. Dit betekende een 7-3 achterstand. Vlak voor rust maakte John Kuyt nog 74. Na de hervatting vocht Vlaardingen wanhopig terug, maar de marge was voor Zuiderkwar tier voldoende om Vlaardingen op afstand te houden. Vooral om dat de Vlaardingers door het gehaaste spel de kansen niet opti maal benutten. John Kuyt zorgde voor 7-5, terwijl Marjan van Waardenburg, Marijke Heinsius en een straf worp van Frans Ver meulen Vlaardingen dichtbij brachten, 9-8. Zuiderkwartier versnelde en scoorde li 30-8. René Zwets scoorde eindelijk weer eens, 10-9. Daarna werd het 12-9 voor Zui derkwartier* Hans taal be sloot te wi&fefép- Hij ver ving in ^«tordediging John Kuyt^jfefc&oste van routinier Jari'-van Beteren. Drie minuten voor tijd wisselde hij eveneens Ania 'van Ekelenbuxg nog voor Het team van Vlaardingen, dat nu toch in de gevarenzone begint te komen. Annemieke Willemsen, maar zo kort voor tijd had dat geen enkel nut meer. Het was ondertussen 14-11 geworden voor Zuider kwartier en dat betekende nog grotere zorgen voor Hans Taal en grote proble men voor Vlaardingen. Vlaardingen Hel badmm- tonteam van Refoba heeft de tweede plaats in de derde klasse landelijk weer stevig in handen. De Vlaardingers, die met nog twee wedstrijden te gaan en vier punten ach terstand op koploper Florida alleen nog een theoretische kans op titel hebben, wisten naaste concurrent Vhetwijk 3 met 7-1 af te troeven. De herenenkels werden door- Bert Bouman en Joy Wijnen- Riems al snel in een 2-0 voor sprong omgezet en ondanks het tegenpunt (Mieke van Steen verloor het eerste dame- sc-nkel) waren de kaarten snel geschud. Marjan Holslag -ver rassend- zorgde voor 3-1, waarna de beiden mixen en dubbelspelen de thuisploeg verder met de neus op de fei ten drukten: 7-1. VI aarding-en Niemand gaf na de eerste ronde - van de Rotterdamse bil- jartkampioenschappen nog één cent voor de kansen van Wira Wage naar. Immers, de sympa thieke eigenaar van het Griffioen faalde in de openingspartij van het drie-bandentoernooi ho peloos, Met een moyen ne van 0.3 bleef hij ruim schoots op de helft van zijn capaciteiten steken. Desondanks bereikte hij een tweede plaats in het eindklassement, een her stel dat op zijn minst op merkelijk genoemd mag worden. „Ik denk dat het de zenuwen zijn geweest van het spelen voor eigen publiek", verklaar de de in Mtjnsheerenland wo nende Wagenaar na die eerste ronde. Maar toen al kondigde hij aan te laten zien wat hij waard was. Die voorspelling is al in het tweede duel uitgeko men. Slachtoffer van de op re vanche beluste Wagenaar werd de Rotterdammer Dick OverweeL In zevenveertig beurten raasde de Thijssen- speier naar de eindstreep, Overweel op een achterstand van zeventien caramboles zet tend. Zijn moyenne loog er dan ook niet om: 0.851. Ook in de resterende partijen toonde Wim Wagenaar het moeilijkste soort biljartspel te beheersen. Overwinningen op Ami Rijff (65 beurten), Jaap van Arkei (60 beurten), Her man de Hartog (59 beurten) en tenslotte Ralf van Dijk (68 beurten) maakten hem plots kanshebber op één van de ere plaatsen, Alleen tegen de late re winnaar Jan Verkijk moest de Vlaardingse speler verlies incasseren. In 48 omlopen kwam hij net drie punten te kort. Wel schroefde hij in die partij zijn algemeen gemiddel de op tot een uiteindelijke 0.627. De eindstrijd in biljartzaal 't Griffioen was overigens omge ven door een aantal intriges. Zo had bijvoorbeeld de Capel- lenaar Cees Seelbach afgezegd en een aantal andere personen uit het district toonde ook al niet die belangstelling die ei genlijk verwacht mag worden. De redenen hiervoor liggen in het feit, dat de vereniging Thijssen-Biljarts een aantal Wim Wagenaar ...herstel- maanden geleden is toegelaten tot het district Rotterdam in plaats van gewoon bij het dis trict Schiedam te komen. „Maar wat wil je", verdedigt Wagenaar zijn club. „In Schie dam zijn we de enige club met grote matchtafels, zodat we in dat district geen wedstrijden kunnen spelen. Daarom heb ben we aan het district Rotter dam gevraagd om voor die spelsoorten, die op de grote ta fel worden gespeeld, bij hen te worden ingedeeld. Wij hebben zelfs om toestemming ge vraagd aan de Bond en aan Schiedam". Maar ook al zit alles reglemen tair correct, toch blijft er bij de clubs uit Rotterdam wrevel bestaan tegen Thijssen Biljarts. Daarom ook dat in het begin enige onvrede was met de toe wijzing van de eindstrijd drie banden aan de Vlaardingse club. Overigens waren er nog genoeg verenigingen vertegen woordigd onder het publiek, zodat de tijd deze wonden wel zal helen. Sportief gezien is het kam pioenschap van Rotterdam ge slaagd. In de uitstekend geor ganiseerde finale kwam de ti tel terecht bij Jan Verkijk. Ie dereen was het er over eens dat hij de juiste winnaar was. Niet alleen bleef Verkijk on geslagen, maar ook had hij veruit het beste algemene ge middelde. De 0.732 betekent dat Verkijk promoveert naar de hoofdklasse. De einduitslag luidt: (naam, punten, moyenne en serie): 1 Jan Verkijk 12-0.732-6, 2 Wim Wagenaar 10-0.627-7, 3 Ami Rijff 8-0.637-5, 4 Ralf van Dijk 6-0.616-6, 5 Tom Meurs 6- 0.571-6, 6 Herman de Hartog 6- 0.515-7, 7 Dick Overweel 5- 0,634-6, 8 Jaap van Arkel 3- 0.555-5. VI aard in gen/Schiedam ZaalvoetbalvanavondiNepto- nus-Groenoord,Ommoordbal 21.30 uur; DIIS-SFC, Margrit thai, 19 uur; Hermes DVS- Steeds Hooger, Margriethal, 19.45uur;PPSC-GLZ, Margrit thal.20.30uur,GSS-Blo€mhof, Margriethal, 21.20 uur; Zwalo- we n-VoorwaartsMargrielhal, 19.45 uur; WF-Blijdorp, Mat griethal, 19.45 uur; Martini!- Hellevoetsluis, Margriethal, 20.30 uur: Schiedam-Wlco, Margriethal, 21.20 uur; SVV* SCR, Margriethal, 22.05 uur; VDLrSCDeRoef.Olympiahal, 21.30 uur; MVV '27-MSV Tl, Olympiahal, 22.15 uur; Viet polders-DVO'32 te Brielle, 2130 uur. Het eerste zondagteam van de tennisclub TSF zal het ii» de komende competitie zonder Peter San torna en Sylvan Homburg moeten stellen. Zij hebben overschrijving aange vraagd naar VLTC. Het tweede team van de Vlaardingse badmintonclub Refoba is kampioen geworden in de hoofdklasse van de dis trictscompetitie. hetgeen in-, houdt dat Refoba-2 volgend jaar „landelijk" zal spelen. Hri eerste en het tweede team van deze vereniging spelen even hoog. De medische klachten bij FC Vlaardingen, na afloop het duel met Heracles, betrol- fen eindelijk eens geen en kek en kmeen. Vooral de rug had het, gezien de loop van enkdt spelers (Tcyl en Bongent zwaar to verduren gehad. De selectie van de FC kan sinds kort ook deelnemen aan krachttraining. Iedere maan dagmiddag is de selectie bezig met de spieren in de sporthal Brasserskade. Patrick Janssens is wegent vormverlies teruggezet naar de C-selectie. MaassluisHet eerste heren team van de tafeltennisvereni! ging BM TOG heeft de compej titiewedstrijd tegen Dordrecht moeiteloos met 8-2 gewonnen, Nico en Frans Capellen had( den geen moeite met hun par tijen. Mattie Pieterse was «ie( in zijn gewone doen cn kon slechts één partij winnend af sluiten. De tafeltennissers varf BM TOG spelen hun wedstri); den in bet gebouw Sursud Corda aan de Fenacohuslaatf in Maassluis. Er wordt ge speeld in het bovenzaaltje vaJ| de sociëteit. Dit gebouw was al eerder verenigingsgebouw vafl de tafeltennisvereniging. Ellmau De Nederlandse jud»; ploeg, waarin onder anderec® Vlaardingers Rob Hoogendijs en Leo van Oosten en öe Briellenaar Rik Bakker Zip opgenomen, heeft in Oosteü: rijk een vierlandentoerno® gewonnen. Het judo-even*" ment werd gehouden in sportcentrum van Anton Gee sink in Ellmau. Leo van O®- ten en Rik Bakker won»® beiden twee partijen en mo® ten éénmaal het onderspit d® ven. Rob Hoogendijk verlo* tweemaal en bevocht één Nederland versloeg West' Duitsland en Engeland met4' respectievelijk 4-3, terwijdJ** Oostenrijkse ploeg de me®" weerstand opleverde (3-3), W* geen ondanks bet tegen het gastland goed w» voor de „gouden" plak. overige uitslagen: Oostenrijk-* Engeland 3-2, West-Duitsla*1 - Engeland 3-3, West-Dui» land - Oostenrijk 5-3.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 8