STAD/STBEEK S Vrouwenspeesniet feministisch, maar toch voor vrouwen m Zandbak mag, maar wel zelf verversen! Geen jongeren op avond over j eugdwerkloosheid Start inspraak Ambacht/ Babbers- polder I i 'mi verkeer wrr -wr tspaa-. I V Brandje met emmer geblust Inbraken en diefstal Diploma's jeugd EHBO Gestolen Duitse auto's in de Hoek Oud Maasland opnieuw belicht Zestig jaar getrouwd VD/SC/WW vrijdag 25 januari 1980 Hoek van Holland „Vrouwenspees, het vorige week geopende vrouwencafé in het jeugdcentrum Spees, is niet politiek gericht, is geen bewustmakingsgroep en heeft niet de bedoeling om vrouwen tegen hun man nen op te zetten." Die lange zin wil Karin van Paassen, samen met Wil Brinckman behorende tot de initiatief neemsters van de Vrouwenspees, eerst wel even kwijt voordat er gesproken wordt over wat men nu eigenlijk wil. En Selma Verkerk daarover: „Ér bestaat een enorm mis- verstand dat we toch wel graag uit de wereld willen helpen. Steeds maar weer probeer ik vragen in die richting te beantwoorden. In winkels en op straat. Eigen lijk is het woord vrouwenca fé ook al een besmet begrip. Vandaar dat we het liever hebben over een vrouwen praatgroep". Gertrud Maringo, de derde deelneemster aan dit gesprek: „Je kunt rustig stellen dat Vrouwenspees een unicum en een primeur is in het West- land. Er zijn wel in enkele ge meenten praatgroepen, maar geen enkele groep heeft Iets in de vorm van een vrouwenca fé, in een min of meer eigen ruimte. De meeste praatgroe pen worden gehouden bij de dames thuis. Wat wij hier heb ben is echt geweldig." Het blijkt uit het feit dat de belangstelling tijdens de ope ningsavond onverwachts groot was. Alle vijftig beschikbare stoelen waren bezet en uiter aard hielp het optreden van de toneelgroep Discus daar een handje aan mee. Opvallend was dat veel vrou wen uit het Westland en zelfs uit Maassluis en Rotterdam blijk van hun belangstelling gaven. Vrouwenspees zal elkè week een keer geopend zijn en wel op de tweede en vierde dinsdagavond van de maand en de eerste en derde woens dagochtend van de maand. Op de woensdagochtenden zal er bovendien kinderopvang aan wezig zijn. Want gebrek daar aan is voor veel vrouwen een groot probleem. Waarmee we gekomen zijn aan de hamvraag: wat wil Vrouwenspees dan eigenlijk? Karin van Paassen: „We willen eigenlijk veel min der dan iedereen denkt. Vrou wenspees is vooral een manier om elkaar te ontmoeten, om met elkaar te praten. Vorig jaar hebben we in Hoek van Holland een VOS-cursus en daar bleek onder een kleine groep vrouwen al behoefte te bestaan aan meer en beter on derling contact. Op dit mo ment draait trouwens alweer een tweede VOS-cursus, dus ook daarvoor bestaat belang stelling. We hebben toen met een paar vrouwen de zaak af getast en uiteindelijk bleek dat we konden beschikken over Spees." „Wat we op langere termijn gaan doen en of we iets gaan doen, dat hangt vooral af van de bezoeksters. Tijdens elke bijeenkomst hangen er lijsten waarop men wensen en voor stellen kan noteren. Wanneer blijkt dat bepaalde onderwer pen eruit springen, dan gaan we zeker proberen om daar iets aan te doen. De grote be langstelling die vorig jaar op de informatieavond bestond en de drukte op de eerste avond geeft ons 2eker grond om door te gaan." Selma Verkerk: „Er zijn al een paar erg praktische ideeën naar voren gekomen. Een er van is bijvoorbeeld om regel matig een ruilbeurs te organi seren voor kinderkleding. Dat is natuurlijk helemaal zo gek nog niet." Daarnaast kunnen via Vrou- Vrouwenspees in Hoek van Holland... zeg maar gerust een primeur... wenspees, maar wel op ver schillende tijden, naar behoef te cursussen worden georgani seerd. De VOS-cursus is al aan de tweede uitgave ezig en on der leiding van Corrie Malher- be gaat nu ook een cursus as- sertiviteitstraining van start Daarvoor kan men zich aan melden op telefoon 01747- 2542. De oranjevereniging heeft al direkt ingehaakt op Vrouwenspees en de hulp van de bezoeksters ingeroepen om te assisteren bij de kinderspel letjes op Koninginnedag. Mogelijkheden te over, vinden de vrouwen zelf, maar aller eerst wil men proberen om los te komen van alle vooroorde len. Het blijkt namelijkm dat toch bij veel vrouwen nog een grote drempelvrees beslaat en die is geheel onnodig. Wie meer wil weten over Vrou wenspees, kan zich wenden tot Selma Verkerk. Mahustraat 154, tel, 01747 - 4284, Hoek van Holland. Vlaardïngen In het kader van de activiteiten van „Haan loos, waardeloos?"» hield Aat Plugge woensdagavond een in leiding over de jeugdwerkloosheid. De opkomst was teleur stellend; er waren ongeveer twintig personen en de jongeren, waarover het die avond zou gaan, hadden het laten afweten. Aat Plugge pratend over de problemen van de jeugdwerkloosheid voor een zaal zonder jongeren. „Ze zijn wel te porren voor actie, maar praten liever niet.' Aat Plugge, verbonden als jon- gerenspecialist aan de afdeling Zuid-Holland van het CNV, vertelde zijn gehoor dat dit verstek laten gaan van de jon geren heel gebruikelijk is: „Ze zijn wel te porren voor actie, maar praten liever niet." Aat Plugge illustreerde de gi gantische problematiek van de Jeugdwerkloosheid aan de tand van de zeventienjarigen. Na één jaar tevergeefs sollici teren is de kans op het krijgen van een baan voor deze groep nog maar erg klein. Zeventig tot tachtigduizend zijn er van deze categorie in heel Neder land en veertien- tot vijftien duizend alleen al in Zuid-Hol land. Eenderde deel van deze groep komt na een jaar prac- tisch niet meer aan het werk. De jeugdcriminaliteit zag hij als eén van de gevolgen van deze situatie. Ook ging hij uit gebreid in op de oorzaken van dit verschijnsel. Hij noemde in dat kader onder andere het minimum jeugdloon, de partite leerplicht, de daling van het totale banen aanbod cn het feit dat het onderwijs niet aansluit bij de praktijk. Uitgebreid ging Aat Plugge ook in op de oplossingen van het probleem. Daarbij noemde hij onder andere als mogelijk heid de duo-banen. Zeer uitge breid werd er door Plugge en de zaal ingegaan op het onder wijsprobleem. l Vlaardingen Met een informatieavond op dinsdag 29 janu ari zal een begin worden gemaakt met de inspraakprocedure voor het verkeerseirculatiedeelplan Vlaardingen-Ambach- t/Babberspolder. Deze informatieavond zal worden gehou den in de Emmauskerk aan de Van Linden van den Heu- vellsingel in Vlaardingen. De leden van het college van Ben W, die in het bijzonder met de betreffende problematiek te maken hebben, zullen daar nader informatie verstrekken over het op te stellen verkeerscirculatieplan, de uitgangspun ten die hierbij zullen worden gehanteerd en de aanpak met betrekking tot de te volgen inspraakprocedure. Kjvifling Burg» Varkadasingfll - XetholMg Antb, Knottenbeltsingel •Eén van de mogelijke reconstructies van de kruising van Ke- thelweg, Burgemeester Verkadesingel en Anthony Knotten beltsingel zal een van de eerste hete hangijzers zijn, die be sproken gaat worden in de inspraak over het verkeerseircula tiedeelplan Vlaardingen-Ambacht/Babberspolder. gerealiseerd, zal in de inspraak der in de inspraak aan de orde Verder zal er een uiteenzetting gegeven worden over mogelij ke plannen, die kunnen leiden Jot een veiliger verkeersafwi- kelmg in de wijk. Hierbij wordt in het bijzonder gedacht de kruising Kethelweg- 'Burgemeester Verkadesinge- „^nthony Knottenbeltsingel. A Het ligt in de bedoeling deze A verkeerssituatie met voorrang ka insP.raak te behandelen, wellicht op korte termijn wt het treffen van interim maatregelen voor deze krui sing kan worden overgegaan. Na de informatieavond kun nen belangstellenden zich ter plaatse opgeven om in de in spraakwerkgroep zitting te ne men. Uitgangspunt voor het op te stellen verkeerseirculatiedeel plan is het verkeersluw ma ken van de woonstraten in de wijk Vlaardingen-Ambach- t/Babberspolder. Op welke wijze dat moet en kan»worden aan de orde worden gesteld. Uiteraard 2al bij het ontwikke len van de plannen rekening moeten worden gehouden met de financiële middelen die be te laten komen. Tevens zal moeten worden bezien welke consequenties en voordelen het eventueel openstellen (na een reconstructie) van de „oren" van de Beneluxtunnel schikbaar rijn. Daarnaast gaat heeft. Het verwezenlijken van het door de gemeenteraad zo'n aansluiting op rijksweg 19 vastgestelde Structuurplan uit nabij de Mr. L A Kesperwee van het afsluiten voor het 2al uiteraard de verkeersaf- doorgaand verkeer van de wikkeling in de wijk Vlaar- Van Hogen dorpla an en de An- dingen-Ambacht/Babberspol- thony KnottenbeltsmgeL Deze der aanmerkelijk beïnvloeden, afsluitingen gelden voor het Een moeilijkheid hierbij is te- auto ver keer, met uitzondering vens dat deze reconstructie van bussen van het openbaar hoogstwaarschijnlijk niet zal vervoer. Het is de bedoeling worden gerealiseerd geduren de manier, de juiste plaats en jje periode waarvoor het de eventuele verdere deladle- verkeerscirculatieplan (onge ring van deze afsluitingen ver- veer vijf jaar) wordt opgesteld. Vlaardingen Meer en meer lijkt het Vlaardings gemeente bestuur de lijn te gaan volgen van de doe-het-zelf aanpak. Doe-het-zelf door de burgerij dan wel te verstaan. Voorbeel den genoeg. Zelf de straat opknappen, zoals in de Arnold Hoogvlietstraat. Prima initiatief, vond de gemeente. Klaaro- vers: ook een ontwikkeling die de gemeente veel werk uit handen neemt. En nu de zandbak bij de wo ningen in de omgeving van de Schimmelpenninckstraat. Naar de komst van zo'n speel - gelegenheid was door de kin deren en ouders al vaak ge vraagd. Wat schrijft de ge meente nu? „Voor wat betreft de aanleg van een zandbak kunnen wij u berichten dat ons college bereid is een der gelijke voorziening te doen aanleggen." Edoch, de wet schrijft voor dat het zand van een zandbak tweemaal per jaar ververst moet worden, legt de gemeente verder uit. Dus: „Aangezien dit niet op de ge bruikelijke wijze, dal wil zeg gen met behulp van een kraan en een vrachtwagen uitvoer baar is omdat de aangewezen locatie voor dit materieel on bereikbaar is, zult u zelf voor de verversing moeten zorgdra gen. Uiteraard wordt het zand dezerzijds beschikbaar gesteld. In overleg met u zullen duide lijke afspraken worden ge maakt, waarbij wij er reeds de aandacht op vestigen dat als mocht blijken, dat de verver sing van het zand niet naar behoren geschiedt, de zandbak weer zal worden opgeheven." „Als mocht blijken dat de verversing van het zand niet naar behoren geschiedt, zal de zandbak weer worden opgeheven." v -i - Schiedam Met een emmer met water bluste de politie een brandje in een leegstaand pand aan de Van der Eist- i straat De brand ontstond in een kast, waar jongelui wat j kranten hadden aangestoken. De politie kon de daders niet achterhalen. Schiedam Uit een metaalbe drijf aan de Lange Achterweg hebben onbekenden een tele foonapparaat ter waarde van 600 gulden gestolen. De daders drongen het pand via een raam bmnen. Uit een filiaal van Radio Mo dern aan de Hoogstraat heb ben ondekenden een videore corder ter waarde 2900 gulden gestolen. Het apparaoaat was stevig aan de muur bevestigd en het is nog steeds een raad sel hoe de daders de recorder ongezien konden meenemen. In de reeks van diefstallen van snoepgoed uit kantienes van voetbalverenigingen heeft een 33-jarige Schiedammer aangifte gedaan van diefstal van een doos met koeken. De doos werd ontvreemd uit de kantine van F.C. Nieuwland. Vlaardingen De eerste di ploma's van de Jeugd EHBO zullen op vrijdag 8 februari uitgereikt worden door burge meester W. Kieboom. De eur- sïsten van de A en de B cursus zullen een kleine demonstratie geven van hetgeen zij in de af gelopen weken op EHBO-ge- bied hebben geleerd. De avond zal worden gehou den in de zaal van Showband De Pijpers, naast de EHBO-oe- fenzaal in het voormalige Weeshuis aan het Weeshuis plein. De avond begint om acht uur. Hoek van Holland De Hoekse politie gaat ervan uit dat hel toeval is, dat in de af gelopen dagen maar liefst drie gestolen Duitse auto's in Hoek van Holland werden aange troffen. Het vermoeden be staat dat de autodieven met de Harwichboot naar Engeland zijn overgestoken. De politie trof op de Stations straat twwe auto's aan. Een er van is eigendom van een Duits verhuurbedrijf dat de auto in middels als vermist had opge geven. De andere auto is waar schijnlijk voorzien van een vals kenteken. Men probeert de eigenaar van deze auto op te sporen aan de hand van chassis- en motornummer. Maasland De culturele vere niging Masalant en de histori sche vereniging Maasland zul len dinsdag 29 januari een ge zamenlijke bijeenkomst wijden aan „oud Maasland". De avond vmdt plaats in het diensten centrum aan de Hammerdreef en begmt om 20.00 uur. Er zal onder meer gesproken worden door de heer Van der Kooij, zelf een oud-Maaslander en bijzonder goed ingevoerd in de historie van zijn geboorte grond. De heer Van der Kooij heeft momenteel een boek over dit onderwerp in voorbe reiding. Voorts zal een diase rie, gewijd aan de Maaslandse vlieten, worden vertoond. Vlaardingen De heer en mevrouw De Bruin-Van 't Wout uit de Frank van Borse- lenstraat vieren maandag 28 januari hun zestigjarig huwe lijksfeest. Burgemeester Kie boom en zijn vrouw zullen het bruidspaar in de loop van de ochtend een bezoek brengen. Hendrik de Bruin is op 14 mei 1898 in Maassluis geboren en zijn echtgenote Huiberdina van !t Wout op 10 oktober 1899 in 's-Gravenzande. Zij znn ge trouwd op 29 januari 1920 in Maassluis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3