SPORT De Korenbeurs stunt tegen TT Amsterdam Harga verspeelt voorsprong Twee nieuwe spelers bij SVV Nederlagen voor NOAD en RM Van den Broek mist wedstri j dritme Hans Lingen wéér ongeslagen ODO neemt revanche op DVS Eigen schuld99 117i TninmirT iTit Freek Veer: NTO verhoogt contributie Jan Simons scoort niet VD/SC/WW maandag 28 lanusri 1980 Schiedam In de ere klasse tafeltennis heeft De Korenbeurs voor een regelrechte sensatie ge zorgd. In een goed gevul de Koopmansbeurs won nen de Schiedammers zaterdagavond van nie mand minder dan het nog altijd gevreesde Tempo Team. Toen de strijd na bijna vieren eenhalf uur was ge daan, was De Koren beurs met 61 de uiterst trotse en gelukkige win naar. In het na afloop ontstane feestje, was vooral Hans Lingen hét grote middelpunt. Lin gen immers was het die zijn stempel op deze wedstrijd drukte, door in al zijn drie partijen te zegevieren. Mag Tempo Team dan zijn achtjarige hegemo nie hebben prijsgegeven, 't Hooge Huys nam de ti tel over, de Amsterdam mers zijn met Bert van der Helm, Renê Heine en Han Gootzcn nog al tijd een gevreesde for matie. Het dik gespon sorde uitzendteam heeft nu echter een flinke deuk opgeiopen, nu het van De Korenbeurs ver loor. Het aanzien van De Koren- heurs is daarentegen weer ge» stegen, want na twee wedstrij den staat het team. samen met 't Hooge Huys ongeslagen bo* venaan de ranglijst. Met meer dan normale belangstelling kan het treffen tussen De Ko renbeurs en 't Hooge Huys over enkele weken dan ook tegemoet worden gezien. Hei meest gestegen in aanzien is uiteraard Hans Lingen, de man die voor de tweede ach tereenvolgende maal zijn team met een gave hattrick naar de zege leidde, Lingen, die geen plaats meer ambieert in het nationale team, zette de inter nationals tot nu toe stuk voor stuk voor schut. Vorige week waren dat de broers Ron en Jaap van Spanje, zaterdag was bet Han Gootzen. Voor Gootzen was de ellende trouwens bijzonder groot. Hij verloor niet alleen van Lin gen, maar ook van Bert van den Ham én Ron van der Aa. Een Van der Aa die in de ere klasse nauwelijks een partij wint, en in deze competitie nog met lege handen stond. Feest De ontgoocheling voor Tempo Team was daarmee compleet, want die winst boekte Van der Aa in de slotpartij. Bij een 54 stand ontging de Am sterdammers zodoende zelfs een gelijkspel en verlieten zij met gebogen hoofd de Schie- damse arena. Dit tot groot ge noegen van het Schiedamse publiek, dat de zege van hun helden tot ver na het midder nachtelijk uur bleef vieren. Naast de drie keer winst van Lingen en de niet verwachte zege van Van der Aa, kwam Bert van den Ham niet verder j Bert van den Ham hielp in het dubbel met Hans Lingen dapper mee de punten binnen te ha len. dan ook één keer winst, tegen Gootzen dus. Zowel tegen Van der Helm als tegen Heme ver weerde de lange Culemborger zich wel hevig, maar kwam hij in de derde game steeds net iets tekort. In het dubbel met Lingen leverde Van den Ham niettemin zijn aandeel, getuige ook de -opmerkelijke 218 stand in de derde game. Beloning Na dit dubbel, dat De Koren beurs van een 12 achter stand tot 2—2 terugbracht, was meteen na de pauze het treffen tussen Hans Lingen en Bert van der Helm de wed strijd van de avond. Met eert formidabele Lingen, die een 1720 achterstand in de derde game alsnog omzette in een 2220 overwinning! Waarvoor Lingen van publick en team genoten een terechte beloning kreeg. De gamestan den: Van der Aa—Van der Helm 1621, 21—21; LingenGootzen 21— 13, 2115; Van den Ham— Heine 16—21. 22—20, 17—21; dubbel Lingen/Van den Ham—Van der Helm/Gootzen 21—19, 17-21. 21-8; Lin gen—Van der Helm 21—9, 18—21, 22—20; Van der Aa- Heine 19—21, 10—21; Van den HamGootzen 2114, 22—20; Lingen—Heine 21—16, 21—18; Van den Ham—Van. der Helm' 15—21, 21—14, 14—21; Van der AaGootzen 1821, 21— 14, 21—12. Ron van Nleien (r)„.twee tref fers.— Schiedam „Achteraf gezien ben ik nog blij met een punt, maar het hadden er duidelijk twee moeten zijn. Niet te geleven toch, dat je zo'n grote voorsprong uit handen geeft". Harga- coach Freek Veer kon er. na afloop van de in een 7-7 gelijkspel geëindigde korfbal wedstrijd tegen Stormvogels duidelijk niet over uit. In de eerste helft was Harga oppermachtig, speelde goed korfbal en gaf Stormvogels geen ge legenheid om in het ge wenste ritme te komen. Harga begon dan ook voortvarend. Al in de eerste minuut was het Karei van der Linden, die met een gaaf af standsschot de Schie dammers op een 1-0 voorsprong bracht. Die zelfde Karei van der Linden zorgde twee mi nuten later voor 2-0 via een indentiek afstands schot. Dit tot groot genoegen van de uitbundige supportersschare op de goed gevulde tribunes. Kansen otn verder van Storm vogels te komen, waren in rui me mate aanwezig maar in de afwerking haperde nog het één en ander bij Harga. Dat Maasland Het korfbalteam van ODO heeft een knappe prestatie geleverd door koploper DVS te verslaan. In sporthal De Pijl te Naaldwijk behaal de ODO een 1110 overwinning, waardoor het kampioenschap van DVS even uitgesteld moest worden. De gasten hadden immers al aan een ge lijkspel voldoende om de titel te behalen. De tal rijke DVS-supporters konden daarom de bloemen onverrichter zake mee terug nemen. Met de 1110 zege nam ODO meteen revanche voor de destijds geleden nederlaag, waaraan de Maaslanders door de scheidsrechterlijke inbreng zo'n nare smaak overhiel den. Overigens kan het kampioenschap DVS nauwelijks meer ontgaan, want ondanks de winst volgt ODO pas op afstand op de tweede plaats. Het was een door ODO goed gespeelde wedstrijd, met een score waarin Cees van der Kooy met vijf doelpunten een belangrijk aandeel had. In de eerste helft ging de strijd gelijk op. Na een 0—1 achterstand maakte Bram Hanemaaijer gelijk: 11. DVS kwam vervolgens met 1 3 voor, maar Jacqueline Marijs en Bram Hanemaaijer trokken dat weer recht; 33. ODO kwam nogmaals achter (34), maar Cees van der Kooy (strafworp) en Cees van der Vaart brachten de ruststand op 5—4 in Maaslands voordeel. In de tweede helft kwam DVS al snel gelijk (55), maar vervolgens kwam Cees van der Kooy goed op schot. Hij bracht de stand op 65 en 75 (strafworp), en nadat DVS ander maal was bijgekomen (77), scoorde Van der Kooy op nieuw tweemaal: 97. Met nog vijf minuten te spelen liet ODO de winst toch nog bijna glippenANa 9—8 zorgde Bram Hanemaaijer voor 108, maar'llgnog werd ODO ingehaald: 1010. Met nog één minuut te spelen was het Cees van der Vaart, die de verdiende winst voor ODO bepaalde: XI 10. gaf Stormvogels de gelegen heid om iet terug te gaan doen. Het werd dan ook in de elfde minuut 2-1. Hecht Beide aanvalsvakken probeer den wel tot scoren te komen, maar konden niet door de hechte verdedigingen heen komen. In de twintigste mi- door Chris Woerts nuut was het plotseling gelijk. Een afstandsschot trof de korf: 2-2. Toen echter kwam de Harga-machine pas goed op gang. Ron van Niclcn bracht Harga weer op een voorsprong na goed aangooien van Karei van der Linden. Diezelfde Ron van Nielen zorgde ook voor 4- 2. n2dat hij de bal goed had onderschept van een speler van Stormvogels. De rust brak aan met een stand van 5-2 in het voordeel van Harga, want het was René de Goede, die op slag van rust de bal m de korf deed belanden. Beginnelingen Wie Harga na de hervatting zag acteren moet gedacht heb ben dat er een stel beginnelin gen aan het werk waren, In maar liefst vijf minuten tijd boog Stormvogels de 5-2 ach terstand om in een voorsprong van 5-6. Het anders zo fana tiek meelevende publiek werd er stil van. Freek Veer kon slechts één reden aanwijzen voor de terugval van zijn ploeg. Hij „Ze dachten dat ze er al waren en dan gaat het natuurlijk goed fout. Ze lieten duidelijk het koppie hangen". Gelukkig voor Harga viel Stormvogels na de goede start enveneens terug. Niets, of in ieder geval weinig, lukte meer bij beide ploegen. Minuten tang bleef de bal in één van de aanvalsvakken zon r dat het resultaat ople vende. Toen kwam Ed Pak in actie. Hij forceerde een straf worp en benutte deze zelf feil loos: 6-6. Harga had deze op steker duidelijk nodig. Het pu bliek zag het plotseling ook weer zitten en onder luide aanmoedigingen vocht Harga zich over het dieptepunt heen. Dit leek in de 24e minuut succces te hebben toen Ron van Nielen fraai voor 7-6 zorg de, Stormvogels had het ant woord echter direct klaar: 7-7. In de laatste minuten ging het er nog spannend aan toe. Stormvogels probeerde het ge lijke spel vast te houden door de bal minuten lang te laten rond circuleren, dit overigens tot groot ongenoegen van de Harga-aanhang, en de Schie dammers zelf deden er van al les aan om alsnog de beslissing te forceren. Het lukte niet. Freek Veer berustend: „Bij winst waren we definitief vei lig geweest, daarom had ik zo graag die twee punten gepakt. Maar ja, beter één dan niets". Schiedam Het team van De Korenbeurs heeft er tegen stadge noot NOAD geen enkele twijfel over laten be staan, wie er in Schie dam de sterkste tafelten- nisformatie bezit. In de districtsfinale voor de Elan Team Beker Com petitie stonden beide teams vrijdagavond te genover elkaar. De Ko renbeurs won deze derby zeer duidelijk met 8—2 en gaat door naar de landelijke NTTB-bekcr- wedstrijden. Het duel tussen NOAD en De Korenbeurs werd met de nodi ge belangstelling tegemoet ge zien. Daar waar NOAD met 100 Tablo van de tafel had geveegd, daar was de Koren beurs tegen ditzelfde team niet verder gekomen dan 55. De ereklasser speelde toen echter met twee invallers. Niettemin was de 10—0 van NOAD duidelijk, waarbij nog kwam dat tegen De Koren beurs ook Hans van den Broek achter de tafel kwam. Vorig jaar nog speelde Van den Broek bij de Korenbeurs in de ereklasse, met altijd een be hoorlijk percentage. Na een conflict met Hans Lingen haakte hij echter af. Het was nu echter duidelijk dat Van den Broek geen wed strijdritme meer bezit. Hij kwam er in dit bekerduel, ge speeld in groepjes van twee te gen twee, totaal niet aan te pas. Hans Lingen en Bert van den Ham zetten in hun groep Hans van den Broek en Ron van der wijk met 50 aan de kant. Teleurstellender voor NOAD was echter de nederlaag in de tweede groep. Voor Simons en Landsbergen waren er kansen bedacht tegen Ron van der Aa en vierde Korenbeurs-speler Wim van der Poort. In theorie leek zelfs een 5—0 winst mo gelijk, waarmee dc derby op 55 zou eindigen en NOAD door mocht gaan. Winst Zover is het allemaal lang niet gekomen, want van der Poort en Van der Aa zegevier den met 23. De twee NOAD- punten kwamen op naam van Jan Simons. Van der Aa en Van der Poort wonnen echter van Landsbergen en ook het dubbel was voor De Koren- beurs. De gamestanden: Van den Broek—Lingen 1L21, 13—21; Van der WijkVan den Ham 1021, 6—21; dubbel 14—21, 6—21; Van der WijkLingen 15-21, 17—21; Van den BroekVan den Ham 821, 1821; SimonsVan der Poort 21—16, 21—19; Land sbergenVan der aa 1521, 21-16, 15—21; dubbel 13-21, 18—21; Landsbergen—Van der Poort 21—15, 17—21, 19—21; Simons—Van der Aa 21—10, 19—21, 21—18. Maasland Tijdens de woensdag te houden jaarlijk se ledenvergadering van gym nastiekvereniging NTO komt een voorstel ter tafel tot ver hoging van de contributie. Voor NTO is dat een enigszins opmerkelijk voorstel, omdat de contributie sinds 1976 niet meer was verhoogd. Per 1 februari zullen de ver hogingen ingaan, ook die van de extra training en de ja2zgy- mnastiek. Behalve het contri- butievoorstel, is er ook een be stuursverkiezing. Aftredend zijn de dames Korpershoek en Simons, die zich beiden weer herkiesbaar stellen. Voorts staan er nog diverse verslagen op de agenda, alsme de de verkiezing van de kas controle-commissie, Na de pauze van de vergadering, die om 20.00 uur begint in de kan tine bij de gymzaal, is er nog een gezellig samenzijn met medewerking van het jeugd- bestuur. Johan Verstuys (r) en Boully Vermeer tekenen hun overeenkomst bij SW. Schiedam - Als eerste uitvloeisel van een plan om nieuwe spelers aan te trekken, heeft SW dit weekeinde Boully Vermeer (20) en Johan Leiden NOAD heeft tegen Scylla 2 een te leurstellende 82 neder laag geleden. Na het knappe 55 gelijke spel tegen Tafeltennishuis was deze afgang beslist niet verwacht Temeer niet, daar het reservete am van Scylla toch niet als zo'n hoogvlieger be kend staat In Leiden had NOAD echter hele maal niets in te brengen, NOAD's sterkste speler Jan Simons kwam hele maal niet tot scoren. Zowel tegen Peter van Schie, Frits Kantebeen als Rob van der Zeeuw, kwam Simons wel tot een derde game. Die dan echter steeds door de Scylla-spelers werd ge wonnen. De twee Sctue- damse tegenpunten kwamen op naam van Jan Landsbergen en Ron van der Wijk, die beiden van Peter van Schie wonnen. Toch had NOAD in deze wed strijd een goede start In de eerste partij won Van der Wijk van Van Schie, maar na die 0—1 voorsprong was het met NOAD gedaan. Scylla liep toen in één lange rush paar een 8—1 voorsprong, in welke nederlagenserie NOAD ook het dubbel niet binnen kon halen. Pas in de slotpariij gaf Jan Landsbergen de stand ten koste van Van Schie nog een iets ander aanzien: 82. Ook voor het tweede team van NOAD was er een duidelijke nederlaag. Na de winst van vorige week, werd het nu in Gouda bij Vriendenschaar een 73 verlies. Helemaal onver wacht was de nederlaag overi gens niet, want Vrienden schaar is in deze afdeling dé kanshebber op de titel. Winst was er daarentegen wel voor het landelijk spelende da mesteam van NOAD. Dit team wiste de nederlaag van vorige week uit door nu met 64 van Heemskerk te winnen. Karin Vente legde daarvoor met 3x winst de basis. Els Clarijs zege vierde 2x, terwijl de lx winst van Annet Dries voldoende was om de volle winst mee haar huis te nemen. Radio Molenaar Voor Radio Molenaar heeft deze competitie een alleszins bedroevend slechte start. Na de 91 nederlaag van vorige week, kwam daar nu een tweede fors verlies overheen. De Vlaardingers hadden bij het Tilburgse Luto Airdo hele maal niets in te brengen. Het werd daar een kansloze 82 nederlaag. Vooral René van Dijk, de huidige senioren-cora- petiiieieider en ex-NOAD-spe- ler, was het grote struikelblok voor Radio Molenaar. Van Dijk bleef dan ook ongesla gen. Aad van Opstal en Hans Jaap Oppen heira wonnen ie der één partij, waarmee de ha telijke nul dan was wegge werkt Versluys (26) gecontrac teerd. Beide spelers van eersteklasser HION gin gen accoord met de voor waarden. Het ligt in de bedoelicf dat zij volgend seizoer inzetbaar zijn in het eer ste elftal. Vermeer is een rechterspits, waar SW behoefte aan heeft, Versluys is van nature een middenvelder. De Schiedamse eerste divi sieclub had beide spelers geruime tijd op het oog, maar hakte de knoop door toen een goede indruk achterlie ten in een oefenduel tegen VDL. Het ligt in de bedoc ling dat nog meer spelen zullen worden benaderd. Eén en ander zal dan wel ter koste gaan van de huidige selectie, waar het mes in za worden gezet

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 6