SPORT Unitas verrast WIK Winst voor ODI, Maassluis en Spirit Strafworpen vellen De Hollandiaan Van den Kerkhoff en Torn aan de leiding Vlaardingen aangeslagen UVG in blessuretijd gelijk A Marjolein van Unen prolongeert judotitel Broos Langhorst biljart- kampioen 3 In Vlaardings damkampioenschap 11 N#- Wilton-heren tevreden VD/SC/WW maandag 38 januarf 1380 VIaardingen/Schiedam Ongetwijfeld de grootste verrassing was de nederlaag van de handbaldamcs van WIK tegen Unitas. Door deze 5—7 uitslag is de spanning in de tweede klasse afdeling weer hele maal terug. Het gelijke spel dat Wilton bevocht op 0e Hollandiaan, betekende het eerste verlïespunt voor de Vlaardingers. 0e heren van UVG won nen met grote cijfers van Meeuwen <2917) en de dames scoorden vlak voor tijd de gelijkmaker tegen koploopster OASE. Unitas •was niet opgewassen tegen lijstaanvoerder Aktief en verloor met 1018. De Hol- landiaan-dames wonnen met 79 van Oliveo en de dames van DWS wonnen met 96 van de Hollandi- aan-reserves. Ook dc heren van DWS blijven in de ge* varenhoek door dc 2119 nederlaag tegen UD. Verdedigend klopte het bij Unitas tegen Aktief wel aar dig. maar de aanval had wei nig m te brengen tegen het ge routineerde Aktief, dat vooral m Wout-Bclke de Beer- Kraaienstijn een schutter van klasse heeft. Na tien minuten spelen stond er 03 op het scorebord en dat was alleen de verdienste van Kraaienstijn. Unitas kreeg kansen genoeg om terug te komen, maar zelfs de toegekende strafworpen werden niet benut. Door twee doelpunten van Theo van Vugt kroop Unitas dichterbij, maar steeds was het weer het afstandsschot van Aktief, dat voor een groter verschil zorg de. Via tussenstanden van 2—5 en 38 kwam de rust met 5 Na de pauze een goed startend Unitas, dat door twee treffers van Heinier Vermin dacht de aansluiting te pakken te heb ben. Maar net als in de eerste helft werd er te weinig uitge stapt op de schoten uit de tweede lijn, waardoor Aktief weer uitliep naar 713. Door doelpunten van Fred Kar stens, Chris van de Lely en Frans den Oudsten, kwam Unitas terug tot 1014, maar toen was het kruit verschoten. Aktief liet zien dat" het niet voor niets bovenaan staat in de derde divisie en bepaalde de uitslag op 1018. Door deze nederlaag blijft Unitas in de gevarenhoek. UVG—OASE (d) 6—6 Het duurde tot de elfde mi nuut, voordat het eerste doel punt viel en dat was aan Schiedamse zijde: 10. OASE, dat aan kop gaat in de derde divisie G, liet zich door deze achterstand niet ontmoedigen en vooral door toedoen van de linkshandige opbouwspeelster, liep OASE uit tot een rust stand van 14. In die eerste helft een sterk verdedigend OASE, waardoor UVG niet tot doelpunten kon komen. Het was daarom ook een goede zet van UVG om in de tweede helft de gevaarlijkste opbouw speelster door Vallie Kolditz uit te schakelen. Toch werd het nog 15 voordat UVG te rugkwam in de wedstrijd. Het werd 45 en het Schiedamse publiek ging er voor zitten. In blessuretijd ontstond de ver diende gelijkmaker. WIK—Unitas <d) 5-7 De voorsprong van de WIK- dames op Unitas is terugge bracht tot één punt. Unitas, dat getraind wordt door Henk van Vliet, kende de speelwijze van WIK door en door en mede daardoor kwam het spel van WIK minder uit de verf dan anders. WIK-trainer Aad Mary Vredenbrecht levert een fel gevecht. Mooi had op de trainingen ge oefend met een 51 verdedi ging, omdat hij er van uit ging, dat Unitas dat zou spe len. Unitas speelde echter met een vlakke 6—0 verdediging en daar werd WIK door ver rast. De aanhang van Unitas juichte het eerst toen Lisa van Puffe- len voor 01 zorgde, maar deze vreugde was van korte duur, omdat Marijke van Vliet snel hierna voor 11 zorgde. De fellere Unitas-dames kwa men op 12 door Tineke Jan sen. maar Mary Vredenbrecht bracht beide teams weer naast elkaar door een break-out te benutten. De rust ging in met 24 op het scorebord, omdat Lisa van Uffelen en Tineke Jansen voor Unitas doeltref fend waren. Na rust een sterk terugkomend WIK dat de stand gelijk trok door Marjo lein van de Toorn en Marijke van Vliet: 44. Omdat Unitas constant een speelster achterhield om de break-outs te onderscheppen, kon WIK niet zijn gebruikelij ke spel spelen. Het was dan ook niet vreemd dat Unitas een voorsprong nam. door twee doelpunten van Tineke den Oudsten en één van Tint Koperberg. De punten gingen naar Maassluis ondanks de laatste treffer van WIK door Eily Post. Invalster-scheids- rechter Edith Maan floot een goede wedstrijd. WIK krijgt nog .twee moeilijke wedstrij den, tegen Snelwiek 2 en Roda. Vlaardingen Het verloop van de tweede ronde in de Vlaardingse damkampioen schappen was identiek aan de eerste ronde. Winst werd ge boekt door Leen Torn, die van Ron Bolderheij won, cn daar door de enige deelnemer is zonder winstpunt. Leen Torn koos voor een gewaagde ope ning waar Bolderheij wat vreemd tegenaan keek. Het kostte hem toch een schijf en ondanks bitter volhouden moest hij uiteindelijk toch op geven. Cor van Veelen kreeg tegen Dik Tamboer licht voordeel en dacht op winst uit te zijn. In het eindspel bleek zijn bereke ning foutief te zijn geweest en bovendien kreeg hij tijdge brek. Daar komt nog bij dat Tamboer een verrassende ver dediging achter de hand had en zo werden de punten eer lijk gedeeld. Dik van -den Kerkhoff en Coen Biel, die eikaars spel on- Vlaardingen Voor een bomvolle Vlaardingse sporthal startte het korf balteam van Vlaardingen vol goede moed tegen koploper Ready. Vlaardin gen miste in dit duel Marijke Strubbe wegens een schorsing van twee duels. Annemieke Willemsen, 16 jaar jong, maakte haar debuut als basisspeelster in het eerste team en kon na afloop te rugkijken op een goede wedstrijd. Geraffineerd liet Ready Vlaardingen uit razen en nam daarna het heft in handen. Anja van Ekelenburg opende de score met een fraaie doorloopbal, nadat Ready nonchalant een strafworp miste, iets wat het zich daarna nog tweemaal kon per mitteren. Daarna nam Ready het heft in handen en zeer zuiver schietend nam het een 13 voorsprong. Frans Vermeulen benutte een strafworp, 23, maar daarna liep Re ady simpelweg naar 26. Wederom Anja van Ekelenburg zorgde voor een 36 ruststand. Na rust kwam de Ready-machine pas echt op gang. Op snelheid werd Vlaar dingen op een verdiende 39 achter stand gezet. Vlaardingen was duidelijk aangeslagen en miste iedere overtuiging in de aanvalspogingen. Anja van Ekelen burg was de meest produktiefste Vlaar dingse aanvalster en maakte 410. Ready bleef gaan en Vlaardingen raakte totaal de kluts kwijt, 413. Nog even kwam Vlaardingen iets dichterbij, 513, door een strafworp van Frans Vermeu len. Daarna was het Vlaardingse kruit ver schoten en freewheelend ging Ready naar de ruime 517 eindstand. Een dui delijke nederlaag voor Vlaardingen, dat tegen kampioenskandidaat nummer één, Ready, gewoon de routine miste om in de buurt te blijven van de Hagenaars. Vlaardingen/Schiedam In het afgelopen weekeinde moesten de korfbalteams van Har ga en Oranje Nassau ge noegen nemen met een pun- tendeling. Maassluis en Spirit lijken zich nu definitief uit de gevarenzone te verwijderen door wederom winst te boe ken. Ons Huis 3—Spirit 6—8: Na een zenuwachtig begin opende Ons Huis de score, maar deze bleef aan de magere kant, want men ging rusten met een 2—1 stand voor Ons Huis. Jo- lande van der Velde maakte Spirit's eerste treffer. Na rust bouwde Ons Huis nog wel een 31 voorsprong op, maar daarna ging Spirit bou wen aan de overwinning. Het lukte opeens weer en kreeg het geloof in eigen kunnen te- rug. Geert Moerman en Jacqu eline Boog zorgden voor de aansluiting, 3—3. Daarna benutte Martin Lok ker twee strafworpen: 35. Frans van der Krans vergroot te de marge tot 3—6. Van ver schoot Geert Moerman Spirit naar 3—7. Op routine draaiend hwam Ons Huis erg dichtbij, j>—7, maar in de slotfase was bet Frans van der Krans die de zege veilig stelde. DDIRWR 3 10—3: De eerste helft speelde men te zenuw achtig om tot een hoge score te komen. Het bleef slechts 20. Na de rust schudde ODI de ze nuwen en RWR van zich af en won ruimschoots en verdiend met 104. Doelpunten: Ria Zeeuw <4), Louis de Vries (4), Marlène Olivier, Elly van der Lely. Maassluis—BKC 7—6: Maas sluis heeft erg hard moeten werken voor de punten tegen een zich fel verdedigend BKC. Tot de laatste minuut bleven de Bredanaars strijden voor een beter resultaat. Maassluis had gedurende de gehele wed strijd profijt van een twee- punts voorsprong, welke hal verwege de eerste helft tot stand kwam. Leo van der Vaart opende de score, maar snel daarop werd het 11. Twee afstandsschoten van Henny Nieman en Martha van der Gaag betekenden 31. Pal voor rust werd het echter toch nog 3—2. Na de thee liep Maassluis naar 52 door doelpunten van Leo van der Vaart en Martin Be rg werf f. BKC bleef gaan en kwam terug tot 54. Juist op tijd maakte Joke de Vries 6 4. BKC antwoordde daarop 6 5. Door een benutte strafworp van Martha van der Gaaf werd het 75. Martin Be- rgwerff was leeggespeeld en maakte plaats voor de 2eer sterk verdedigende Jaap Pol dervaart. In een spannende slotfase kwam BKC op 76 en liet diverse kansen onbenut ReeuwijkOranje Nassau 6 6: Nassau startte erg sterk en binnen vijftien minuten had het via Bram van Zelm, Sjanie Bot en Ton Sluimer een com fortabele 30 voorsprong. De- fensie-fouten betekenden 32, maar voor rust maakte Leo van der Bie er 4—2 van. Na de hervatting leek Nassau op de eerste ruime overwinning af te stevenen. Via 43 werd het 63 door Coby van Keulen en Lenneke Verheij. Daarna leek Nassau op rozen te zitten. Maar Reeuwijk kwam via twee strafworpen op 6—5 en dat betekende onnodige pa niek bij Nassau. Dit had tot ge volg dat het de wedstrijd uit handen gaf en in plaats van een ruime overwinning genoe gen moest nemen met een 6 6 gelijkspel. SuccesTer Gouw 66: In een snelle wedstrijd hebben Succes en Ter Gouw elkaar goed in evenwicht gehouden. In de eerste helft scoorden voor Succes Marga Bijl (2), Kees Gouweleeuw en Hilly Huigen. Ter Gouw vond even eens viermaal de korf, 44. Na de hervatting zorgden Rob de Bus en Peter van der Zou- wen voor een 65 voorsprong voor Succes. Door een straf worp werd het 6—6. Ter Gouw liet vlak voor tijd de volle winst liggen door het missen vvan een strafworp. Maar de volle winst zou teveel van het goede zijn geweest voor de Goudse ploeg. derhand wel door en door kennen, hadden aan beide kanten een hekstelling opge bouwd. Wel nam Van den Kerkhoff een dam, maar deze werd afgenomen zonder schijf- verlies voor Biel. Secuur spel aan beide zijden deed ook deze partij in remise eindigen. Leen Lijklem a en Koos Ver meulen speelden een vlakke partij zonder bepaalde hoogte punten. Lijklema speelde wel op interessante combinaties, maar zijn linkervleugel was vrij zwak. Bovendien had hij te weinig tempo en zodoende kwam er niet uit waarop hij gehoopt had en dus een pun- tendeling. Na twee ronden is er nu geen enkele speler meer zonder puntenverlies. Van den Kerkhof en Torn delen de lei ding met ieder drie punten. Eerste klasse In de eerste klasse won Erik de Heide ook zijn tweede par tij. Met veel inspanning won hij namelijk van K. Bolder heij. Dik Mast en Paul Metz- ger speelden een zeer ingewik kelde partij, die Mast in de slotfase twee punten opleven de. Jan Wisse en Henk Autar speelden remise. In de tweede klasse waren de uitslagen: Voerman-Kars 2-0, Nentjes-Van der Kuil 1-1, Van der Sluis-Dessens 0-2 en Van Vliet-Mostert 1-1. Hoofdklasse Van den Kerkhoff 2 3 Torn 2 3 Biel 2 2 Lijklema 2 2 Tamboer Van Veelen Vermeulen Heuvelman Van Splunter R. Bolderheij Eerste klasse De Heide Mast Metzger Gel dof Wisse Van Woerden Autar K. Bolderheij Lens velt Tweede klasse Dessens Voerman Van der Kuil Van der Sluis Van Vliet Weisscher Mostert Nentjes Kars 2 2 2 2 2 2 1 1 1 1 2 0 2 4 1 2 2 2 I 1 1 1 1 1 2 1 1 0 1 0 2 4 2 4 2 2 2 2 1 1 1 1 2 1 2 I 2 0 Cors Zijlmans valt, terwijl Arie Plugge van WF bijna over hem struikelt. Vlaardingen/Schiedam Na afloop van De Hollandiaan Wilton waren beide coaches het over de leiding eens. Zo wel Hans van Zelm van Wil ton als Arnold Peek van De Hollandiaan vonden dat de scheidsrechters te veel de wed strijd beïnvloed hadden. Maar liefst 16 maal werd een straf worp uitgedeeld. Arnold Peek maakte zich zo kwaad, dat hij zelfs de zaal werd uitge stuurd. Toch was het te begrij pen dat hij zich zo opwond. De 1612 voorsprong van zijn team werd door zes strafwor pen omgebogen in een 18—18 gelijkspel. Wiltons trainer Hans van Zelm was tevreden met het behaalde punt. Net als in de eerste wedstrijd was het Wil ton dat de score opende, Guus Storm benutte de eerste straf worp en Leo Meier maakte met een sp rongschot: 0—2. Jan van Vliet zorgde voor 12 en bij de2e stand stopte Hans Ou- borg Wil tons tweede straf worp. Ludo van Md schoot van afstand 22 in en even later stond met 32 door een doelpunt van Ben de Kok. Guus Storm bracht beide par tijen uit een dubbele vrije worp weer op gelijke hoogte en dezelfde speler nam ook 3voor zsjn rekening. De snelle Willy Plugge scoorde uit een break 35 en de sterk spelende Guus Storm scoorde 3—6. Door doelpunten van Jan van Vliet (strafworp) en Ben de Kok kwam de stand op 5— 6. Deze achterstand van een punt stond ook met de rust op het scorebord: 89. Dtrekt na rust maakte De Hol landiaan gelijk en met vijf man spelend zorgde Ben. de Kok voor 109. Cors Zijimans vergrootte de voorsprong met een lob en Wijnand Geer lings, die van HVHw overgekomen is, scoorde vanaf de hoek 12 9. Wilton kwam terug door Fred Le Pair vanuit de hoek en Paul van de Burg maakte vanaf de cirkel 1310. Door Willy Plugge en Hans de Jong kroop Wilton dichterbij, maar twee doelpunten van Wijnand Geerhngs en een benutte break-out van Cors Zijimans kwam de marge op vier pun ten: 1612. Wilton wist echter; niet van opgeven en door Willy Plugge en tweemaal Hans de Jong kroop het dich terbij: 1615. Goed parlij Vanaf deze stand werd het een strafworpenfestïjn. Maar liefst vijf strafworpen op rij zorgden voor de uiteindelijke 1818 eindstand. Coach Hans van Zelm had zijn spelers ge zegd vrij uit te spelen, omdat zijn team geen kans meer had op promotie of degradatie. Wilton had niets te verliezen en mede daarom kon het De Hollandiaan goed partij ge ven. Door de nederlaag van Satumus blijft de voorsprong van Hollandiaan zes punten. Met nog vijf wedstrijden te gaan kan het kampioenschap Hollandiaan niet meer ont gaan. Hoensbroek Marjolein van Unen van sportschool Westwïjk prolongeerde tij dens de Nationale judokam pioenschappen voor dames haar titel in de gewichts klasse tot 78 kilogram. De Vlaardingse had fn haar poule geen moeite met de te genstandsters. Elly Ketel en Zoutzem werden vlot verslagen, maar toen moest zij tegen Willy Janssen, die zij vorig jaar in de finale had verslagen. Door een Koka (drie punten) won zij uiteinde lijk deze paruj. In de halve fi nale moest zij het opnemen te gen Marian Van der Sloot. Deze partij wist zij snel te be- lsissen met een schouderworp. In de finale kwam zij weder om tegenover Willy Janssen te staan, die haar halve finale eveneens had gewonnen. Het werd een zeer enerverende strijd. Direct nam Willy Jans sen een voorsprong door een Koka te scoren, maar toen nam Marjolein van Unen het initiatief over. Zij scoorde tweemaal achtereen een Koka en besliste de partij uiteinde lijk m haar voordeel door een houdgreep. Shita Gross van sportschool Hoogendijk reikte in de ge- wïchtsklasse tot 56 kilogram niet verder dan een derde plaats. In de voorronde won zij van Elly van der Stelt via een Yugo, maar verloor haar twee de partij van Falier op beslis sing. In de strijd om de derde en vierde plaats moest zij hel opnemen tegen Linda Olson Chita Gros won deze partij via een houdgreep. Marischa Hoogerboord kwam bij de junioren eveneens tol een derde plaats. In de voor ronde won zij van Marlies Hal- ling mot een Wazari en van N De Jong met een vijfde been worp. Van Heuvel mans ver loor zij echter. In de strijd oir de derde en vierde plaats wor zij van A, van Berkel met eer vijfde heupworp. Langhorst, derda van rechts, de winnaar. Vlaardingen Broos Langhorst is tijdens de districtskampioenschappen biljarten in de tweede klasse libre kampoen gewor den, Hij was in het toernooi de meest constante speler. In de vijfde ronde viel eigenlijk al de beslissing. Sing Dekker, samen met Langhorst koploper, verloor verrassend van Kees van Dorp in 18 beurten. In de zesde ronde moest Sing Dekker definitief het hoofd buigen. Aad Stouthandel won nipt met 120-112. Door dit resultaat was Langhorst al in de zesde ronde kampioen. De laatste partij van Langhorst tegen Arie Redert werd door Langhorst gewon nen met 120 om 109 caramboles. De hoog ste serie kwam op naam van Sing Dek ker met 69 caramboles. Broos Langhorst i en Sing Dekker promoveren door dit re Eultaat naar de eerste klasse libre. De to tale uitslag was als volgt: 1 Broos Lang horst, 12 punten en een moyenne var: 4.38. 2. Sing Dekker (10, 3.90), 3. Aa.' Stouthandel (10, 3,46), 4. Kees van Don (10. 3.41), 5. Arie Redert (6, 3.62), 6. Ge' rard Liebrechts. (4, 2.95), 7. Piet Diiks' hoorn (3, 3.17), 8. Cees van Reven (1 2.82).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 7