SPUR] i Nieuw home voor *.E1 Finalisten hometrainer-wedstrij den Heren in gevarenzone Holy houdt spanning erin Oefenen Refoba neemt revanche Atletiek Dubbel jubileum bij ODO Bram de Jong beste tijdloper Mutaties bij Fortuna i VD/SC/WW din*dag 29 januari 1980 Juventus troeft US af Vlaardingen Voor de tijdloop van Fortuna schaarden zich zaterdag 61 deelnemers langs de Broekpolder. De stevige wind tegen op het eerste deel van de drie kilome ter, stelde hoge eisen aan dc atleten, die voor het merendeel van Fortuna waren. De tijden waren dan ook niet al te scherp. Bram de Jong van Fortuna maakte dc snelste tijd in 10.43 mi nuten. gevolgd door Er- win de Visser van dezelf de club in 10.46 minuten. Op de derde plaats ein digde Cornells de Snayer van Fortuna in 10.52 mi nuten, gevolgd door Theo Hausen in 10.55 mi nuten. Op de vijfde plaats kwam tenslotte Kruithof in een tijd van 11.02 minuten. Vlaardingen Het bestuur van de atletiekvereniging Fortuna reikt vrijdag 8 fe bruari de Hosmanbeker uit aan de beste atleet van deze club. Voorafgaande op deze bijeenkomst moeten er drie nieuwe bestuursleden wor den gekozen. Theo Maat treedt af. terwijl tussentijds al verdwenen Max van der Does, Jan Gores en Wim Veenman. Nico van der Vaart trad tussentijds ai toe tot het bestuur. De algemene ledenvergadering wordt ge houden in het clubgebouw aan de Marnixlaan en be gint om 20.30 uur. Vlaardingen De volley bal dames van Holy hebben de belangrijke wedstrijd te gen stadgenoot Sunlight ïn winst kunnen omzetten: 3 1. Een handicap was wel dat het duel een half uur te laat begon, waardoor de concen tratie gering was en Sun light daardoor een 1512 voorsprong kon nemen. Daarna herstelden de dames van Holy zich en werd de tweede set met 1512 gewon nen. De derde set gaf eenzelf de beeld te zien. een opper machtig Holy dat gemakkelijk mei 15—4 won Daarna kwa men de dames van Sunlight aardig terug, zodat het duel in de slotfase nog ongemeen spannend werd Via harde ser ves wist Holy echter de boot af te houden en te winnen met 1512. Eindstand dus 31. De heren van Holy hadden grote moeite met hc*i tweede team van B en P en verloren dan ook door erg nerveus spel met 3—1. De eerste set eindig de in een 155 overwinning voor de Schiedammers, ook de tweede won B en P met 16 H, terwijl de derde set de Vlaardmgers naar zich toe konden trekken: 1315. Onze kerheid en gebrek aan durf kenmerkte daarna Holy, dat de volgende set met een 15— 12 nederlaag moest bekopen. Vlaardingen Vanavond oefent zaterdagclub Vlaar dingen tegen Jong Sparta. Dc Rotterdammers verschij nen met verschillende spe- Iers uit de A-selectie. Aan vang in de Broekpolder 19.30 uur. FC Vlaardingen oefent die avond tegen tweedeklas ser DEL in ftotterdam-Zuid. Schiedam Het eerste damesteam van Juven tus bevestigde de tweede plaats in de eerste divi sie. In Amsterdam werd US met 53-72 verslagen. Het herenteam van Ju ventus liet een goede kans om afstand te ne men van de onderste plaatsen schieten door thuis van concurrent Red Stars uit Soest te verliezen: 84-98. Ook hel herenteam van Green Eagles kon het niet redden tn Alphen. In een ongelukkige wedstrijd werd mc-t 75-68 ver loren van BVO. Ook hier deed het damesteam het beter Sil- vertown Ltons, dat m Schoon hoven nog ongeslagen was, werd met zes punten verschil verslagen en dat betekent nog steeds de eerste plaats voor het Maassluise team. De heren van Basket Boys verloren thuis van de ongeslagen koploper OG de Groot. In een goede wedstrijd moest het team van trainer/coach Joop Boon zijn meerdere erkennen in OG de Groot: 42-68. Het damesteam van Juventus begon de wedstrijd goed, maar US liet zich niet uit de wed strijd spelen. Het verschil werd nooit meer dan vijf pun ten verschil. De snel verkre gen voorsprong kon dan ook met verder worden uitge bouwd. Vlak voor rust leek de thuisploeg terug te gaan ko men, maar met het rusisignaal had Juventus toch nog een voorsprong van zeven punten: 27-34. Gelijk Direkt na rust kwam US toch nog terug. Binnen enke le minuten was US op gelij ke hoogte met het team van Hans van Hoorn. Met enkele wissels trachtte hij in te grijpen en dankzij het goede afstandschot van Anja Pe ters lukte dat ook. Juventus liep hierdoor snel weg van US dat niet meer dc kans kreeg van de Schiedamse ploeg om terug te komen. In een hoog tempo ging Juven tus af op het eindsignaal dat bereikt werd met de stand 53—72 in het voordeel van Juventus. Het herenteam van de Schie dammers had hoge verwach tingen voor de wedstrijd tegen Red Stars. Voor de beker was al tweemaal verslagen en na de winst van vorige week op DAS leek er geen vuiltje aan de lucht, Het werd al gauw duidelijk dat het ditmaal an ders af zou lopen. Al m de eerste minuten na men de gasten een ruime voorsprong 8-15. Echter, dankzij goed aanvallend werk van Roel Pieper, hij scoorde niet minder dan veertien pun ten op een rij. kon Juventus terugkomen tot 22-23 Echter, ook nu weer kon Red Stars weer vrij gemaKkehjk weglo pen. Een falende zone-press en slecht verdedigen van de ach terlijn waren daar debet aan Keer op keer konden de spe- Kïzmm SgglSggaH De dames van Juventus lever den een voor treffelijke pres tatie. Iers van Red Stars onder het bord komen en scoren. Met de rust keek Juventus weer tegen een 35-16 achterstand aan. Lek In dc tweede helft ging het al gauw dezelfde kant op. De man-to-man verdediging van Juventus was zo lek als een mandje en twee time outs van trainer/coach Ka- rel Verwcr veranderden daar weinig aan. Juventus kon nog wel van een achter stand van vijfentwintig pu- ten terugkomen tot zestien, maar toen klonk het eind signaal: 81-98. Green Eagles trof in Alphen een gelijkwaardige tegenstan der aan. BVO kon echter een kleine voorsprong nemen, maar toen trainer/coach Jaap Boon over ging op een zone- press, was de stand al gauw weer gelijk en kon Green Eag les zelfs met een kleine voor sprong gaan rusten: 33-35. In de tweede helft eenzelfde spclbceld. Beide ploegen wa ren goed aan elkaar gewaagd. Tot een rnmuut voor tijd ging deze goede en spannende strijd gelijk, echter toen werd een fout op het scoresheet ontdekt waardoor een achterstand van een punt ineens drie punten bleek te zijn voor Green Eag les Een fout die natuurlijk ontdekt had moeten worden door de hoofdscheidsrechter. Nu stond de Maassluise ploeg voor een hopeloze zaak. Een laatste wanhopige press mis lukte, waardoor BVO zeer ge lukkig aan de overwinning kwam: 75-68. Het herenteam van Basket Boys kreeg koploper OG de Groot uit Mijnsheerenland op bezoek, het team van trainer- /coach Joop Boon. De zone verdediging van de Vlaarding- se ploeg sloot prima en de zo- nepress van de gasten kon vnj gemakkelijk worden ontlopen. Echter, vijf minuten voor het rustsignaal ging het toch nog even fout. Te snel spel leidde tot balverlies en OG de Groot profiteerde knap. Hierdoor keek het met rust toch nog te gen een achterstand van tien punten aan: 28-38. In de tweede helft zette de gastploeg goed door en Basket Boys keek al snel tegen een hopeloze achterstand aan. De man-to-manverdediging die tramer/coach Joop Boon de laatste minuten liet spelen lukte echter weer goed, zodat de eindstand (42-68) nog een redelij'k aanzien kreeg. Vlaardingen Tegen de badmintonvereniging Rot terdam heeft Refoba spor tief revanche genomen van de eerder dit seizoen gele den 6-2 nederlaag. Nu won nen de Vlaardingers met dezelfde cijfers. Door dit re sultaat heeft Refoba de tweede plaats veroverd. Joy Wijnen Rieins had in zijn eerste partij weinig moeiten met zijn tegenstander: 15-1 en 15-3. Bert Boumnn had hel heel wat moeilijker. Hij verloor van Van Wijnen met 14-15. 15-7 en 9-15. Marjan Hollslag speelde een heel merkwaardige partij tegen Klooster. De eerste game verloor zij kansloos met 2-11, maar herstelde zich in de tweede game: 11- 2. In de beslissende game was zij bet best de baas over haar zenuwen: 12-10 na verlenging. Mieke van der Steen verloor haar partij: 8- II en 8-11. Het mixed-dubbel Bert Bouman/Marjan Hollslag won vrij eenvoudig met 15- 1 en 15-7 en Mieke van der Steen en Joy Wijnen Riems wonnen eveneens: 5-15. 15- 5 en 17-14. Het berendubbel was erg spannend. De eer ste game eindigde in HM7 en in de tweede game werd het karwei afgemaakt met 15-3. Het domesdubbel le verde geen problemen op: 15-5 en 15-12. Rotterdam Bram de Jong van de atletiek vereniging Fortune is tijdens de open Rotterdamse veldloopkampioenschappen kam pioen geworden bij do veternnen-2. Op het spekgladde en viji kilometer lange parcours nam hij direct vanaf hot begin de lei ding. Geen van zijn belagers konden hem bijhouden, integen deel, Bram de Jong was superieur en liep gemakkelijk weg van zijn tegenstanders. Dit kampioenschap moet voor Bram de Jong een stimulans zijn om op 12 februari tijdens de nationale kampi oenschappen tot een goede prestatie te komen. Op de 8 kilometer senioren bereikte Rob van Zanten een goed vijfde plaats achter toplopers als Van der Heul on Jan Dijk- kamp. Bertus Stigter hep ook mee en reikte naar een verdien stelijke 12e plaats. Bertus Stigter liep deze wedstrijd als voorbe reiding op de mararthon van Apeldoorn op 2 februari. Maasland In Maasland is de naam van ODO in dubbel opzicht een begrip. Enerzijds als korfbalvere niging, anderzijds als to neelgroep. Zowel de korf ballers als de toneelspelers vieren begin februari een jubileum. ODO-korfbal be staat op 4 februari 30 jaar en ODO-toneel bestaat oo die zelfde datum 25 jaar. Het is begrijpelijk dat deze mijlpalen niet ongemerkt zullen passeren. Waren het aanvankelijk alle maal korfballers en korfbal- sters die in de ODO-toneel - groep zaten, later is de to neelgroep een meer eigen le ven gaan leiden. Wat geble ven is, is echter de binding tussen de korfballers en de toneelgroep. Een binding die elk jaar het meest ïn hei oog springt tijdens de toneela- vonden, zoals die straks ook op 8 en 9 februari weer wor den gehouden. Dit zijn de speciale uitvoe ringen voor korfbalvereni ging ODO, want de toneel groep geeft per seizoen heel wat meer uitvoeringen. On der leiding van regisseur Jan Kroes heeft de groep zich een naam verworven, die tot ver m de regio bekendheid geniet. Ter gelegenheid van het zil veren jubileum, is de premie- re tijdens de ODO-avonden. De groep heeft weer eens een zgn. „Gouwe ouwe" van stal gehaald, namelijk het blijspel „Niets veranderlijker dan een mens", geschreven door P. J. Zonruiter. Alle bekende ODO-toneel na men spelen er in mee, Magda van Nieuwkerk, Gertrude Mosterd, Wil ma van Woer den, Jaap Moerman, Maarten de Jong, Mart Mosterd, Wd Dijkshoorn, terwijl regisseur Jan Kroes ook meespeelt en zelfs de hoofdrol voor zijn rekening neemt. Zowel op 8 als op 9 februari begint de uitvoering om 8 uur 's avonds in Het Tref punt. Kaarten a vier gulden zijn verkrijgbaar in het siga renmagazijn aan de 's-Heren- straat te Maasland. Vader en zoon Nutbey kijken toe als deelraadsvoorzitter L. van der Houwen het lint doorknipt. Hoek van Holland De eer ste definitieve stap naar een oplossing van de ruiter sportproblemen is nu gezet. De nieuwe behuizing van „El Cordes" is daar een voor beeld van. Voor „De Cae- pruiter" is de vergunning thans verleend en ook de rui tersportvereniging Hoek van Holland kan zeer bin nenkort een voorstel tege moet zien. Deelraadsvoorzit ter L. van der Houwen toon de zich verheugd dat aan de al jaren durende malaise in de ruitersport nu eindelijk een einde gaat komen. Van der Houwen knipte bij de manege „El Cordes" aan de Prins Hendrikweg hel lint door dat de laatste afsluiting vormde van de staldeuren. „El Cordes" moest aan de Cordes- straat plaats maken voor toe komstige woningbouw en ook een toenemend aantal klach ten over stank in de zomer was oorzaak van een versnel de verhuizing. Met in hoofd zaak eigen mensen, eigen mid delen en eigen materialen, is in een voormalige verwar- mingsfabriek aan de Prins Hendrikweg een goed inge richte manege op poten gezet. Vooral de boxen voor de paar den vormen een uitstekend voorbeeld van doelmatige zelf werkzaamheid, terwijl ook de kantine en de zadelkamer er goed uitzien. Voor „opa" en Ben Nutbey was hel dan ook een grote dag nu een lang ge koesterde wens eindelijk in vervulling is gegaan. Ook de vereniging „El Cordes" is na tuurlijk bijzonder blij met het nieuwe en moderne onderdak. Van der Houwen memoreerde hoe de paarden, die als werk dier dreigden te verminderen in aantal, vooral dankzij de ruitersport weer helemaal „in" zijn. „El Cordes" maakte er, begunstigd door mooi weer, gelijk maar een hele feestdag van met ruiterwedstrijden en demonstraties. Het geheel werd afgesloten met een bin go-dansant voor leden en ge nodigden in de nieuwe kanti ne. Binnenkort hoopt men k kunnen beginnen met hel opknappen van het terrein rond de manege en aan blijft er eigenlijk nog maar één zorg. Dat is de uitrit aan de Prins Hendrikweg. Voor buitenritten moet van die uitrit gebruik gemaakt wor den en dat kan een gevaar iïjke toestand worden, om dat de Prins Hendrikweg erg druk bereden wordt door vooral ook zwaar verkeer. Het verenigingsbestuur hoopt echter dat ook hier voor nog een oplossing ka* worden gevonden. Schiedam Vorige week kreeg Franzien Post het di ploma jeugdleidster van de KNVVU uitgereikt en ver sterkte hiermee het kader van de rennersclub Schie dam, Eerder behaalde Bruno Callegari deze officiële be voegdheid om in zijn club jeugd op te leiden tot aanko mende wielrennerij es. Ora deze jeugd te benaderen is de rennersclub in 1978 begon nen met het organiseren van wedstrijden op de hometrainer voor jongens en meisjes, zesde Wassers van de plaatselijke la gere scholen. Inzet was de wis selplaquette, beschikbaar ge steld door sponsor Frans van Thienen's handel in houtwa ren. Naast geldprijzen viel er in een persoonlijk klassement eremetaal te verdienen. Het enthousiasme van de jon gens en meisjes was dermate groot, dat besloten werd tot een herhaling, echter met een andere op2et. In 1979 werd be gonnen met het houden van een viertal selectiewedstrijden, waarvoor dc hiervoor inge schreven scholen in groepjes werden verdeeld Deze zijn nu achter de rug en op 23 februari' komen de finalisten in team verband en persoonlijk op de rollen. Hierbij zijn zo'n* dertig jongens en meisjes betrokken. Ook het team van de Mastenbroek- school, winnaar in 1978. Aan de selecties hebben verder meegedaan m teamverband en individueel, de lagere scholen: Prof. Dr. J, H. Gunning, St. Jozef: Goeman Borgesius; Prinses Marijke; Dr. de Visser, Comenius; St. Jan/Aloysius; Dr. van der Kuy; Mgr. Be kkers; De Gorzen en Prinses Beatrix. Nieuw gezicht Het zijn allemaal nieuwe ge zichten, leerlingen van de huidige zesde leergang. Met uitzondering van Howard de Best van de St. Jozefschool die als vijfde klasser de eer ste keer persoonlijk win naar was. Zijn schoolgenoot John Vollebregt (4e klas) mocht bij de selectiewed strijd het schoolteam com pleteren en fietste zich regel recht in de finale door de snelste tijd op de klok te brengen. Willem Post over de belang stelling van de jeugd voor de wielersport: „Er zitten knapen lussen met kracht in de benen en een verbeten strijdlust Fietsen is een zinvol onderdeel van de lichamelijke opvoeding en draagt veel bij tot de karak tervorming van de jeugd". D*" finales worden zaterdag verre den in de zaal van de Visits* txekerk aan de Dr. Schaep- mansingel in Nieuwland.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4