ïie:te Siilevis wijst As ion de weg Meen ODI wint riemaal goud voor Mahorokan Dames Juventus weer over de honderd SPORT he Eagles niet in gevaar ODO komt weer iets tekort chiedamse dames zaalhockeykampioen oofdrol oor ohn van ongen Weer in p officieuze NK judo tot twaalf jaar Jubileum activiteiten Pollux Refoba tweede Basket Boys neemt revanche maandag 4 februari 1980 VD/SC/WW aardingen/Sc hie- am In een spannende potheose hebben de de nes van Asvion be- ag- gelegd op het zaal- ockeykampioenschap. "ia overwinningen op et troosteloos onder- -nstaande Westland (8- en het tot op dat mo- ent bovenaanstaande e Werve (4-0) kon het feest bij de Schiedamse vereniging losbarsten. De grote figuur- in het Schiedamse kamp was Ineke Siilevis, die van de totaal twaalf treffers in twee duels er maar liefts tien voor haar re kening nam. Minder goed verging het poulcgenoot Evergreen, want de Maassluisse da mes verloren beide ma len. De eerste wedstrijd - tegen Te Werve- met 2-0, maar de tweede wed strijd werden de dames met maar liefst 8-2 te recht gewezen. De heren van Spirit speelden te gen Souburgh met 4-3 een gewonnen wedstrijd. Tegen AMHC kwamen de Schiedammers echter niet verder dan een 1-1 gelijkspel. Asvion dames kampioen! Na dat de eerste wedstrijden van de inmiddels verstreken zaal- competitie werden verloren, kwam er een overwinning sroes over de Schiedamse da mes die ze tot het einde aan toe hebben weten te continue ren. Op de slotavond werd dan eindelijk de eerste plaats be machtigd ten koste van Te Werve, dat door een slechter doelgemiddelde de eer aan As vion moest lafn. Nadat eerst was warmgedraaid tegen figurant Westland met als resultaat een 8-2 overwin ning (doelpunten van Ineke Siilevis -zesmaal- en Yvonne Lomans - tweemaal-) stond het duel van de waarheid op het programma. Opgezweept door het veelkoppige publiek liet Asvion ergeen twijfel over bestaan wie de meeste'recht op een kampioenschap mocht doen gelden. Weer Ineke Siile vis wees de Schiedamse dames de weg en haar vier treffers betekende het kampioenschap. Evergreen speelde zijn eerste wedstrijd tegen het op dat mo ment nog bovenaanstaande Te Werve, ondanks dat er goed werd gehoekeyed. lieten de Maassluise" dames het toch met 2-0 afweten. Invaller keepster Moos Mansveld stopte nog een stratpush, maar de zege kon toch met worden behaald. De tweede wedstrijd bleek alle energie uit de dames te zijn weggevloeid, want HUS ging met maar liefst 8-2 ov^r Ever green heen. De Maassluisse doelpunten kwamen op n3am van Marlies Koot en Swannie Thio. De Spirit-beren speelden te gen Souburgh een sterke wed strijd die door nonchalance toch nog verloren dreigde te gaan. Na een regelmatige 3-1 voorsprong van Spirit wist Souburgh de stand nog op te halen tot 4-3, maar verder lie ten de Schiedammers het niet komen. De doelpunten kwa men van de stick van Ed ter Braak (tweemaal), Rob Vro- mans en junior Erwin van Al phen. chiedam/Vlaardingen - n de zaalkorfbalcompe- tie heeft alleen ODI eide punten behaald, pirït speelde onnodig elijk, terwijl Oranje 'assau met slechts één oelpunt verschil ver- CT. ver kan te rs 6- ODI: 5-16 ankzij een betere voorberei- rig domineerde ODI de wed- ijd, waardoor de Overkan- rs binnen tien minuten tegen n 2-6 achterstand aankeek de marge halverwege de wedstrijd zelfs tot 5-10 kon worden vergroot. Elly van der Lely (viermaal), Kia Zeeuw (driemaal). Leon 't Hart (twee maal) en Jaap Blokhuis produ ceerden het tiental doelpunten in de eerste helft. Leon 't Hart (tweemaal), Elly van der Lely, Joke van der Waal, Mariene Olivier en Louis de Vries wa ren ook na rust op schot, zodat een ruime 5-16 zege resulteer de. Oranje Nassau - IJsselvo- gels: 4-5 - Bram van Zelm heeft de spel bepaler van kampioenskandi daat IJsselvogcSs, V/im Slin gerland. volledig uitgescha keld. Hierdoor verdween de creativiteit uit het spel van de „vogels". Desondanks kwam Oranje Nassau op een 0-2 ach terstand, die Bram van Zelm en Leo de Bie nog voor rust gelijk trokken: 2-2. In de slot fase van de eerste helft liet de thuisclub een aantal kansen liggen op een voorsprong te komen. Dat lukte de gasten na rust wel, waarna Ton Sluimer voor 3-3 zorgde. De Vlaardin- gers, die hun kans roken tegen de ais favoriet gestarte4bezoe kers, namen te veel risico's, The Green Eagles hadden Tnig last van Blitz. Ook hier nnen de Maassluizers weer score laten noteren. aassluisDe basketbal- rs van The Green Eagles jn tegen Blitz niet één aal in gevaar geweest, et werd dan ook een wed- ~ijd zonder enige span- ng ondanks dat de uit- ag 90-86 anders doet ver- oeden. Dat er weinig gst te bespeuren viel van tegenstander bleek wel t het feit, dat coach Jaap oon al zijn spelers inzet- Alleen in de eerste helft n Blitz het nog 'aardig benen en af en toe ïelfs n voorsprong nemen. Af- nd werd er echter niet nomen. het Maassluise team was n hoofdrol weggelegd voor hn van Dongen. Deze speler, vorig seizoen overkwam n Shoot, scoorde veel, had el rebounds en hield zo- 'nde The Green Eagles bij tegenstander. Fas in de slotfase van de eerste helft toonde de Maassluise ploeg zijn werkelijke kracht. Door het spelen van een zone-press werd Blitz ver op eigen helft teruggedrongen. Het verschil bij het rustsignaal van de goed leidende scheidsrechters be droeg vijf punten: 46-41. Mentaliteit Veel oplopen zou het niet in de tweede helft. Jaap Boon verklarend: „Wij winnen bijna nooit van een tegenstander met grote cijfers. Wij hebben een niveau dat we wedstrijden wel winnend af kunnen slui ten, maar niet met grote cij fers. Een brok mentaliteit speelt daarbij een hele grote, rol". Door de vele wissels, die werden toegepast, bleef het verschil beperkt tot zes, dan weer acht en maximaal twaalf punten. Ton Thomassen en Peter van Baaien toonden zich sterk, evenals de spelverdelers Ueuwe van Loon en Robert Wever. The Green Eagles speelde zon der de geschorste Henk van der Vaart, maar veel maakte dat niet uit. In de slotfase van de wedstrijd nam Jaap Boon nog enig risico door zijn twee de keus het veld in te sturen. Peter Kloet en Rob Schriel kwamen erin en Blitz wist de score terug te brengen tot vier punten. Paul Boon vond het niet alarmerend: „ïk hield de tijd in de gaten en waarom zou ik die jongens niet laten spe len. Er was alle aanleiding toe. Blitz speelde niet sterk en wij waren superieur. Zouden wij nog in gevaar zijn gekomen dan had ik echt wel ingegre pen". Het zou inderdaad weinig meer uitmaken. Het einde kwam tenslotte bij een 90-86 stand. Door dit resultaat zijn The Green Eagles opgeklom men jot net onder de top. waardoor een 3-5 achterstand resulteerde. Dieuw van der Windt zorgde voor de aanslui ting: 4-5, maar ondanks een voortdurende Vlaardingse. aanvalsgolf bleef de verdiende gelijkmaker uit. Spirit- T Capproen: 6-6 Spirit was aangeslagen door het te harde spel van 't Cap proen. Jolanda van der Velde opende de score, waarna dc gasten de stand ombogen lot 1- 2. Martin Lokker en Jolanda van der Velde zorgden op nieuw voor een voorsprong: 3- 2. Spirit liet zich door de veel vuldige provocaties uit zijn tent lokken en gaf daardoor nog voor rust de voorsprong uit handen: 3-4. In de tweede helft kwam Spirit via "Boel- punten van Lia van Leeuwen, Geert Moerman en Jolanda van der Velde sterk terug tot 6-4. Ook deze marge was voor Spirit niet voldoende voor de winst. Typerend beetd. Oranje Nassau wil de bal wel heb ben, maar die is reeds in het bezit van IJsselvogeis. VI aardingen/Schie dam Het korfbalte am van Spirit komt morgenavond weer reeds In actie, In Om moord spelen de Viaar- dingers tegen WION 3. ODI neemt het woens- dagvond in de Schie damse Margriethal om 21.00 uur op Unicum 2. Vc Maasland In.de mi cro-competitie staat er voor ODO niets meer op het spel. Er zijn welis waar nog drie wedstrij den te gaan, maar pro motie of degradatie is er voor de Maaslanders niet meer bij. ODO staat op de tweede plaats, en omdat de kampioen al bekend is, staat slechts het behoud van die twee de plaats nog op het spel. Waarmee ODO ook het tweede seizoen in de derde klas net iets te kort is gekomen om voor een klas hoger in aanmerking te komen. Frappant is, dat ODO juist vo rige week nog won van de huidige kampioen DVS. Maar de Maaslanders. verspeelden teveel punten in wedstrijden, die eigenlijk gewonnen had den moeten worden. De tegen stander van afgelopen zater dag, AU Ready, behoorde daar overigens niet bij. ODO had thuis al gewonnen, terwijl het nu in Zierikzee een 9^9 eind stand werd. De Zeeuwse ploeg was erg gelukkig met het gelij ke spel, want er is nog degra- datïegevaar. ODO gaf zich echter niet meer .volledig, want de strijd bovenaan 'is im mers al beslist. Overigens is All Ready thuis toch moeilijk te kloppen, want geen tegen stander kwam er dit seizoen nog zonder puntenverlies'van daag. Uit of thuis maakt echter een groot verschil voor de Zeeuwen, die daarom nog zo laag geklasseerd staan. Voor de rust ging de strijd ge lijk op, waarbij ODO en AH' Ready beurtelings scoorden. De ruststand was 56 in het voordeel van ODO, waarbij Bram Hanemaaijer (twee maal), Kees van der Kooy (tweemaal) en Janneke en Cees van der Vaart (ieder een maal) de prod uk tie voor hun rekening namen. In de tweede helft opnieuw weinig krachtversehil, omdat ODO zich niet bijster in wen ste te spannen. Martin Bosch- ma en opnieuw Bram Hane maaijer (tweemaal) zorgden ervoor dat ODO met 8—9 de slotfase in ging. Kort voor tijd kwam All Ready uit een straf- worp nog langszij: 9—9. aassluis Tijdens de 'cieuze judokampi- nschappen van Neder- 1 tot twaalf jaar zijn verse judoka's uit het terweggebied in de en gevallen- De eeste eer was wegge- d voor de judoka's Mahorokan. Zij ver erden een gouden, ee zilveren en drie onzen medailles. Het, toernooi werd georgani seerd, omdat er voor de officiële kampioen schappen geen tijd en ruimte was. Toen Koos Henneveld van Mahoro kan echter bemerkte dat de Olympiahal vrij zou zijn op 3 februari, nam hij de organisatie voor de officieuze kampioen schappen voor zijn reke ning. Judoka's uit heel Nederland (20'n 300) vochten verbeten om het eremetaal. De scheids rechters hadden het nog het moeilijkst, omdat -zonder suc ces overigens- herhaaldelijk door clubtrainers -werd gepro testeerd tegen de genomen be slissingen. In de gewichtsklas se van 59 kilo en zwaarder be haalde Eric Verburg van Ma horokan een tweede plaats. In de finale verloor hij van Mar cel Diepenbrant uit Haarlem. Ronald Verburen, eveneens van Mahorokan, werd kam pioen in de gewichtsklasse tot 59 kilogram. Hij versloeg in de finale Gabry Vogel uit Nijme gen. In de gewichtsklasse to 53 Mlo eindigde Umbereto Witter- landt van Mahorkan op een tweede en Arie Vliegenthart, ook van Mahorokan op een derde plaats. Anthonie Wurth (Mahorokan) en Piet van Dijk (Sportschool Lagerwaard) ein digden op een gedeelde derde plaats in de gewichtsklasse tot 39 kilo. Stephen de Jong en Seger de Groot (beiden van Hoogendijk) bereikten een vijfde plaats. Gerard Kuïkman yan sportschool Lagerwaard èn Marcel Rog van Hoogendijk veroverden de bronzen me daille in de gewichtsklasse tot 48 kilogram. Jeroen Harteveld van Hoogendijk en Marcel van der Water werden vijfde in de gewichtsklasse tot 43 kilogram. Vlaardingen—De lustrumco-- missie van de hockeyvereni- ging Pollux heeft' in een voor lopig plan enige punten op pa pier gezet omtrent de te orga niseren activiteiten. De festivi teiten worden gehouden in de laatste twee weken van augus tus. Er worden ondermeer tournooien georganiseerd voor de kleinsten tot en met senio- rende grootsten, een wedstrijd tegen een bekend hockeyteam en verder nog feestavonden, recepties en een grote reünie,1 dit laatste in verband met het veertigjarig bestaan van de vereniging. De definitieve plannen worden echter in maart pas bekend gemaakt. Vlaardingen Door een alles zeggende 7-1 nederlaag tegen Florida in Waddinxveen is het eerste team van de badminton vereniging Refoba op de twee de plaats geëindigd in de lan delijke derde klasse. De Vlaar- dingers, die eerder dit seizoen ook al met dezelfde cijfers de meerdere hadden moeten er kennen, wisten alleen via de mix van Bert Bouman en Mar jan Holtslag (6-15, 15-12 en 15- 7) een wedstrijdpunt te scoren. Voor de rest waren Joy Wij- nen-Riems, die trouwens de wedstrijdsport voor gezien houdt, Janny Bouman, Mieke van de Steen, Bert Bouman en Marjan Holtslag kansloos in de laatste competitiewedstrijd te gen de kampioen Florida. Schiedam Het eerste damesteam van basket balvereniging Juventus heeft in de thuiswed strijd tegen Werkendam duidelijk laten blijken hoe de verhoudingen lig gen in de eerste divisie. Het op de laatste plaats staande Werkendam werd met een 117—46 ne derlaag naar huis ge stuurd. Het herenteam moest uitspelen tegen MSV in Noordwijk. Ook nu werd het net een ne derlaag. MSV was met 74—68 de sterkere (of moet het zijn de gelukki gere) ploeg. Het heren- team van Basket Boys nam knap revanche voor de thuisnederlaag eerder dit seizoen. Met 4561 werd Eltra Bot terdam duidelijk versla gen. Van tevoren was al bekend dat het eerste damesteam van Juventus een makkelijke wed strijd tegemoet ging. Al eerder werd met meer dan honderd punten van Werkendam ge wonnen. Aan trainer/coach Hans van Hoorn dan ook de moeilijke taak zijn darnes voor de tweede maal voor zo'h wed strijd te motiveren. Juventus kwam moeizaam uit de start blokken, maar gaandeweg ging het beter met het Schie damse team. Juventus ging toen goed gebruik maken van het lengte-voordeel. Via 10—6 en 208 werd er uitgelopen. Hans van Hoorn kon deze wedstrijd rustig doorwisselen zonder dat dit iets uitmaakte. Juventus speelde dan ook ei genlijk niet tegen haar tegen standster maar meer om"weer de honderd punten te halen. Met de rust was daar nog alle kans op 5124. Een bliksem- start in de tweede helft stelde de magische grens al bijna ze ker. In vier minuten liep Ju ventus uit naar 75—26 en met nog een kwartier te gaart kan de thuisploeg niets meer ge beuren. De scoremachine ha perde alleen nog even toen de 100 punten grens in zicht -kwam. Bij de stand 9942 leek de basket even dicht ge spijkerd, maar toen eenmaal het honderdste punt binnen was, ging het scoren weer als vanouds. Eindstand 11746. Het heren team van Juven tus startte zeer slecht in Noordwijk, Veel passfouten waren er de oorzaak van dat MSV in de eerste minuten een 186 voorsprong kon- nemen. Langzaam maar ze ker kwam echter Juventus beter in zijn spel en on danks een flinke achter-, stand met de rust (4329) zat er toch verbetering in het spel. Dat werd in de tweede helft duidelijk. Door goed aanval lend werk van Harry Sluimer en Peter van der Waal en een goed sluitende man-to-man- verdedïgïng sloop Juventus dichterbij en met nog drie mi nuten te gaan was de stand ge lijk: 66—66. Toen echter bleek het Schiedamse team teveel kracht te hebben gebruikt. Een laatste wanhopie zóne- press leverde geen resultaat meer op. Enkele gelukkige doelpunten van MSV beslisten nu de wedstrijd: 7468. Het herenteam van Basket Boys was uit op revanche in de wedstrijd tegen Eltra. De eerste wedstrijd ging namelijk met één punt verschil verlo ren. Vanaf het eerste fluitsig naal was Basket Boys de hete re ploeg maar door teveel op de break te gokken gingen veel kansen verloren. Met de rust was daardoor de stónd nog gelijk 26—26. In de twee de helft van de wedstrijd ging het team van trainer/coach Joop Boon wat slimmer spe len. De break ging nu beter lo pen en de verdediging sloot goed. Onder het bord was het ook Basket Boys, wat de klok sloeg. Hierdoor werd al snel natuurlijk een voorsprong op gebouwd. Eltra probeerde door een man-to-man-verdediging nog terug te komen, maar ook deze verdediging kon Basket Boys niet meer vopr proble men stellen. Het werd dan ook een dik 'verdiende 45—61 overwinning voor het Vlaar dingse team.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 6