8 MVC haakt af NO AD werkt achterstand weg Dames li en P kansloos fgggi» liÉmM Coach Cees Vijfwinkel: kansloos voor kampioenschap Peter van Guiten: ..Deze wedstrijd erg leerzaam" EMniet meer gemotiveerd Vlaardingse heren verspelen eerste punt «li 'ig&C maandag 4 februari 1980 VD/SCAVW B en P: langste adem VIaardingen Even, heel even heeft het er naar uitgezien dat de volleybalheren van Broleco-2 voor een daverende verrassing zouden zorgen tegen koploper B en P. In de vijf de p\ beslissende set was de stand 8-5 in het voordeel van de Vlaardingers. B en P hield het hoofd echter koel, waardoor het uitei ndelijk toch nog met 9-15 aan het langste eind trok. Toch verspeelden de volleyballers uit Schiedam hun eerste winstpunt. Broleco-2 speelde vooral in de tweede en derde set verdedigend erg sterk. De Schiedammers waren verdedi gend zwak en mïschien ook wel overgeconcentreerd voor de ontmoeting tussen de nummer één en twee op de ranglijst. Peter van -Gugten, trainer- /speler/eoach van de Schie dammers: „Het is natuurlijk een prestigesl'ag. Wij staan elf punten voor, waardoor wij te nadrukkelijk wilden bewijzen dat we het beste volleybal spe- len in de promotieklasse. Nor maliter staan de jongens niet langer dan drie kwartier in het veld. Zo snel is een wed strijd afgelopen. Nu duurde het twee uur voordat ze er wa ren. Dat is erg leerzaam omdat ze nu karakter moesten to nen". Weinig problemen De eerste set leverde weinig problemen op voor de Schie dammers, die sterk aanvallend speelden. Even werd het span nend toen bij een 13-14 stand Broleco de service terugpakte op B en P. Gelukkig voor hen profiteerden de Vlaardingers niet en op eén set-up van Jil- door Chris Woerts les Degeling maakte Lex Mas tenbroek het karwei af: 13-15. De tweede en derde set waren duidelijk voor Broleco. De hoofdblokkeerders Sinus Ba- rendrècht en Jos van Winsen speelden sterk, waardoor B en P aan net niet kon doorbre ken. Paul de Haan, coach van Broleco, met een glimlach: „Si nus was vorige week door zijn enkel gegaan waardoor hij weining heeft kunnen trainen en tot overmaat van ramp kwam Jos vlak voor de wed strijd naar me toe met de medeling dat hij stijve spieren had. Gelukkig hebben ze er geen last van ondervoeden". Het ging in de tweede set ge lijk op, maar Broleco strafte de fouten, die B en P maakte in het achterveld, goed af: 15-13. In de derde set ging het nog eenvoudiger. B en P liet dui delijk het „koppie hangen", waarvan het Vlaardingse team dankbaar profiteerde. Willem van Heerden en Jan Zeven bergen sloegen met keiharde smashes door het B en P- blok heen: 15-7. Eén punt was .in ie der geval al binnen voor de Vlaardingers. In de vierde set hervonden de Schiedammers zich, die in de voorgaande wedstrijden twee sets hadden moeten afstaan en er maar lieft 42 gewonnen hadden. Pieter Both maakte aan het net goed af en Jilles Degeling ging als spelverdeler steeds beter spelen. De routi niers Peter van Gugten en Lex Mastenbroek pepten het jeugdig? Schiedamse team op tot ongekende hoogte: 5-15. De vijfde set 2cu een hele fraaie worden. Broleco begon overrompelend en liep snel uit naar 8-5. B en P wenste zich echter niet neer te leggen bij een nederlaag en kwam terug, zeer sterk zelfs. Het gunde Broleco nog slecht één puntje en liep verder snel uit naar 9- 15. Toch was Paul de Kaan niet ontevreden: „We hebben het. eerste puntje van ze afge snoept en dat geeft toch vol doening. Dat ze kampioen worden staal buiten iedere dis cussie, maar wij speelden van avond gewoon goed. Jammer dat we het in de vierde set niet hebben kunnen vasthouden". Peter van Gugten tot slot: „Vooral voor de jonge jongens was deze partij enorm belang rijk. Van wedstrijden van drie kwartier leer je niks. Daarom moesten ze het van de training hebben. Juist in deze slopende partij hebben ze geloond dat ze over kwaliteit beschikken". Delft NO AD slaagde er zaterdag tegen Phoenix 2 in een 41 achterstand weg te werken en alsnog op een 5—5 ge lijkspel af te sluiten. Waarmee de Schiedammers na drie wedstrijden voor de tweede keer gelijk speelden en nog j steeds op de eerste winst in de hoofdklasse wachten. NOAÖ I weet echter dat de winstkansen in de komende wedstrijden tegen Evró Salamanders en Seine Meubelen liggen. Pakt dat positief uit, dan kunnen de Schiedammers zich zonder meer handhaven in de hoofdklasse. NOAD had tegen de Phoenix- reserves 'een moeilijke start. Voor de pauze werd er slechts één partij gewonnen, de eerste van de wedstrijd. Jan Simons had daarin niet veel moeite I met Ger Geerling, die later trouwens ook van Jan Land- i sbergen en Ron van der Wijk zou verliezen. Zo'n jaar of ze- ven terug speelde diezelfde Geerling ook nog eens voor ^OAD. I Simons won in de veel betere l tweede helft van NOAD ook I nog van Nico Holtzapfel. In die fase bracht ook Jan Land sbergen twee partijen op zijn naam. Naast de partij' tegen 1 Geerling klopte Landsbergen I ook Peter- Overbosch, op het I moment dat NOAD al met 5 2 achter stond. Landsbergen bracht de stand daarmee der halve op 53, waarna NOAD ook de twee slotpartijen won. Simons won van Holtzapfel en Ron van der Wijk, die tot dus-, ver nog niets had gewonnen, stelde in de laatste partij van de wedstrijd tégen Geerling het gelijke spel veilig: 5—5. De gam es tanden: Geerling Simons 10—21, 1521; Over boschVan der Wijk 2116, 21—17; HoltzapfelLand sbergen 21—12. 20—22, 24— 22; dubbel Overbosch/Holt- zapfel Simons/Landsber- gen 21—12, 21—15; Over boschSimons 2113, 21 17; Geerling—Landsbergen 11—21, 13—21; Holtzapfel— Van der Wijk 21—17, 22—24, 2117; OverboschLand sbergen 39—21, .22—20, 18— 21; Holtzapfel—Simons 15 21, 12—21; Geerling—Van der Wijk 14—21, 22—24. Voor Radio Molenaar ziet de toekomst er in de promotie hoofdklasse heel somber uit, nu voor de derde achtereen volgende keer werd verloren. Ditmaal was dat in dè thuis wedstrijd tegen Ravesieyn, dat met een 3—7 winst naar Maas tricht vertrok. De Vlaardingers stonden al snel met 03 achter, maar door de dubbel winst van Aad van Opstal en Hans Jaap Op- penheim en een -winstpartij van Van Opstal keerden de kansen: 23. Voor even maar want Ravesteyn liep tot 26 weg, eer Hans Jaap Oppen - heim nog een partij op zijn naam bracht: 36. Ook in de slotpartij kwam Eduard van de Bout tekort, zodat de eind stand op 37 werd bepaald. Veel perspectieven biedt de competitie voor het Vlaarding se team niet meer. Het team is vrijwel zeker gedoemd tot de gradatie, want de motivatie is geheel verdwenen. Eén der belangrijkste oorzaken is" het niet mei elkaar kunnen trai- - nen, omdat Oppenheim in Amsterdam woont en studeert en Van Opstal in militaire dienst zit. Waarbij nog komt dat Van Op stal, die aanvankelijk toch al wilde -stoppen maar zich als nog liet overhalen, er door de reeks van nederlagen hele maal geen vertrouwen meer in heeft. Na een reeks van suk- sesvolle jaren zit er nu duide lijk de klad in, terwijl capabele vervangers nog niet beschik baar zijn. Bowling Maassluis TOG, dat zelfs in de promotie overgangsklasse' al wedstrij den ging verliezen, herstelde zich met 73 ten koste van Middelburg-Zuid 3. De erg verdedigend ingestelde Zeeuwen maakten het BM TOG wel lastig, maar Nico Capellen (driemaal), Frans Capellen (tweemaal). Mat- tie Pieterse (eenmaal) en het gewonnen dubbel hiel den de volle \yinst thuis: 7 3. t Het eenmansblok van B en P is voldoende om de Vlaardingse aanvaller van scoren af te houden. Vlaardingen/Schïe- dam In een zeer bewo gen volleybalweekeïnde hebben de dames van Broleco met 3-0 van Ley- thon gewonnen (15-10,15- 13,15-4). De heren moes ten een punt inleveren tegen OVRA uit Haar lem (8-15,15-6,13-15,16- 14,13-15), terwijl de da mes van .B en P van Al cazar (15-10,13-15,15-11 en 17-15) verloren. Sensatie van de eerste orde was de 2-3 winst van de he ren van Broleco tegen het Haarlemse OVRA, waardoor dé Vlaardingers hun eerste verliespunt in moesten leve ren. Rroléco dat een bijzon der gemotiveerd OVR*\. te genover zich vond, begon ij- zersterk. In een bijna fout loos gespeeldeset werd de eerste set met 8-15 gewon nen. OVRA liet dit verlies niet op zich zitten en speelde de tweede set furieus. Gehol pen door.de zwak stoppende Leo van Marwijk die later door Roelof Schutrup ver vangen zou worden, nam OVRA al snel een 13-0 voor sprong. Broleco was in deze fase van de strijd' duidelijk de mindere en verloor ver diend met 15-6. Maar toen begon het spektakel pas goed en de volgende drie sets. ga ven bijzonder fraai volleybal te zien. Spannend De derde en de vierde waren uitermate spannend. Typerend was dat de eerste aanval van Broleco, die meestal direkt - succesvol is, door de verdedi ging van OVRA zo goed verwerkt werd, dat de aanval direkt door de Haarlemmers overgenomen kon worden. Deze. twee sets verliepen dab ook gelijkopgaand. de derde set werd in het voordeel van Broleco afgesloten (13-15), maar de vierde set was juist voor OVRA (16-14). LTde laat ste set scheen het aanvankelijk met Broleco helemaal de 'ver keerde kant op te gaan. Tot 8- 6 kon Broleco nog redelijk vol gen, maar moest toen toestaan dat de Haarlemmers een 12-6 voorsprong namen. Maar ook de aanval van GVRA stokte even, net lang genoeg voor Broleco om met het blok \vat punten te scoren. Het succes van het blok sloeg over op de rest van Het- team, waardoor de Vlaardingse ploeg weer ging draaien en uiteindelijk toch nog op het nippertje de overwinning uit het vuur kon slepen (13-15) Dames B en P De dames van B en P hebben het in de belangrijke wedstrijd tegen Alcazar uit Rotterdam niet kunnen bolwerken. B en P dat door de afwezigheid van Jose van Ossanen (op winter sport) gehandicapt aan de strijd begon, heeft desalniette min een erg goede wedstrijd gespeeld. Coach Hans Soeters zei:„ Ongetwijfeld was dit de beste wedstrijd die wé dit sei zoen gespeeld hebben. Ik ge loof dat we individueel meer kwaliteit in huis hebben dan Alcazar, maar die dames spe len een spelletje dat ons hele maal niet ligt". Het speltype waar Soeters op doelde is zeer simpel maar ui terst effektief. De Rotterdamse vereniging beschikt namelijk over twee erg lange aanval- sters die bovendien nog zeer hard de bal binnen de lijnen kunnen rammen en die door goed spelverdelen constant ge lanceerd worden. B en P had daar geen verweer tegen en verloor de eerste set dan ook met 15-10 De tweede set toonde een zeer fel B en P. Door goed blokke ren en attent verdedigen kon deze set winnend met 13-15 af gesloten worden. De derde set- toonde hetzelfde spelbeeld als' de eerste en werd door de Schiedamse. dames met 15-11 verloren. Daarom moest coach Soeters wel een ingrijpende verandering in zijn team aan brengen. Aanvaister Riet Brouwer werd spelverdeeïster om zo over een betere netvef- dediging tegen de Rotterdamse aanval te beschikken. Aan vankelijk scheen deze opzet'te slagen, want B en P kwam met 12-14 voor te staan. Echter op dat moment stokte de - Schiedamse formatie. De ploêg begon onnodig fouten'te hik ken, waardoor het ritme verlo ren ging en de dames niet'm staat waren een verbeten té- rugvechtend Alcazar van het lijf te houden. Alcazar won tenslotte met 3-1 en is ide Schiedamse dames nu tot op -2 punten genaderd. Kwalitatief ?.i In een door coach Cees Zeven bergen als 'kwalitatief hoog staande, maar rommelig' béu- telde wedstrijd - heeft het da mesteam van Broleco een 3-0 zege behaald op de dames van Leython. De eerste set werd door Broleco, vooral in het Be gin van deze set, veel gescoord op de service, waardoor al snel een 8-2 voorsprong werd be reikt Maar toen draaiden de rollen zich om. In plaats van Leython was het nu Brolécó dat de fouten ging maken, en de gasten namen een 9-10 voorsprong. Coach Zevenberr gen riep zijn dames toen voor een time-out naar de kant, gaf ze opdracht taktische ballen,te gaan spelen en dat deze opzet effekt had, bewijst het feit dat Leython geen punt meer -kon scoren en met 15-10 verloor. De tweede set begon voor Bro leco overdonderend. Leython speelde zo sterk, viel. zo goe3 aan dat het team uit Vlaardin; gen al snel tegen een 3-9 ach terstand aankeek. Leython wist zich met deze voorsprong geen raad, begon fouten te ma ken en Broleco kroop diehtèr- bij. Door in deze fase van de strijd weer veel taktische bal len té geven kon Broleco tó£& de setwinst grijpen (15-13). De laatste set was een fluitje van een cent Leython was duide/ lijk vermoeid en Broleco won de set gemakkelijk met 15-C- Maassluis Het ziet er naar uit, dat MVC de race achter koploper VC Krimpen niet vol kan houden. Nu weer verloren de Maassluise dames kansloos van Santen/L uit Den Haag, een team dat in de bo venste regionen van de derde divisie G meedraait, maar ook een team dat MVC, volgens coach Vijf winkel voor de wedstrijd, toch zou moeten kunnen verslaan. Vijfwinkel: Van Santen/L heeft, afge zien van twee lange aanvalsters een betrekkelijk klein team. Er is weinig lengte en ik geloof dat we daar met onze aanval van kunnen gaan profiteren". Maar dat pakte alles toch wel anders uit In eerste instantie begon MVC erg goed. Vooral door een lastig te verwerken service namen de Maassluise. dames een 4-0 voorsprong. Het werd nog rooskleuriger, toen MVC via een erg goede middenaanval tot 7-3 uitliep en daarna door-sterk serve ren van Jeanne van Trigt zelfs op 9-3 kon komen. Daarna verviel MVC weer in de fout, waar het team uit Maasluis het hele seizoen al mee kampt. De ploeg kan namelijk na een periode van erg goed spel door een zeer diep dal ^gaan, waardoor de tegenstandster geen enkele moeite heeft een eventuele voorsprong weer ongedaan te maken. Dit gebeurde ook in deze wedstrijd. Van San ten had geen kind meer aan MVC en trok de stand weer gelijk; (9-9). Er brak nu een erg rommeli ge periode aan, waarbij over en weer veel stopfouten ge maakt werden, maar dit alles resulteerde toch in een 12-14 achterstand voor MVC. Coach Vijfwinkel wisselde bij deze stand Jeanne van Trigt voor Lien Varenkamp. D? speelsterswijzïging bracht de Maassluise dames toch niet de overwinning, want De felheid op de gezichten bij de Maassluise meisjes ten spijt, MVC moest afhaken in de strijd om de titel"in de derde klasse. rfa een foute service van Cora Tuitel profiteerde Van Santen goed en trok de set met 13-15 naar zich toe. Ook de tweede set toonde een erg wisselvallig MVC. De wedstrijd ging tot 6-6 ge lijk op, maar Van Santen be gon toen MVC met taktische plaatsballen te bestoken en de Maassluise dames hadden daar geen verweer op (6-12). MVC kreeg weer even het heilige vuur terug, bestreed Van Santen met eigen mid delen, namelijk met takti sche ballen, en toen daarna de aanval weer eens ouder wets draaide, kwamen de da mes al snel op 13-13. Maar na een periode met veel serve wisselingen was het toch weer Van Santen dat de set met 13-15 winnend afsloot, De derde set was. voor Var» Santen slechts een formali teit. MVC gaf zich eigenlijk al gewonnen, de dames had den geen vertrouwen meer in eigen kunnen, waardoor de ploeg uit Maassluis in een mum van tijd met 6-12 ach terstond. Een kleine opleving zorgde nog voor twee punten (8-13), maar van Santen liet zich de zége niet meer ontne men en won de set met 8-15. Coach Vijfwinkel: „We heb ben verdiend verloren, die lui waren té geraffineerd voor ons. Onze aanval heeft zich op dat blok van v.San- ten volledig kapot geslagen. We kunnen een kampioen schap nu wel vergeten

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 8