SPB8T Heuvelman verrast Tweede sporthal komt in de West wijk Geen problemen volleybalteams voor fli Remonstrantse Kerk Werelddiakonaat C inventieve Kok ■andstad Helpen waar geen helper is Prof. Dr. H. J. Adriaanse SPORT~ KORT randstad Hosman Frères B.V. Gerant (oberkelner) Magazijnbediende Piano's! Nieuw! Poppeliers orgels en piano's 1! n n In inhaalronde Vlaardingse damstrijd College komt tegemoet aan wens van sporters uitzendbureau Rob van Rijk verdedigt beker Dammers in promotie-competitie Hoflaan Vlaardingen Oefenprogramma Hermes Radio diagnostisch laborant uitzendbureau Schaaktitel weer voor Joost van Dam S woensdag 6 fabruarj 1980 vo/sc/ww Heuvelman van de tiende naar de vierde plaats. VLAARDINGEN Het inhaalprogramma in de hoofd klasse van de Vlaardingse damkampioenschappen heeft het meeste succes opgeleverd voor Wim Heuvelman. Met zijn tegenstander Marinus van Splunter speelden zij een zeer mooie partij van goede klasse. Juist in het eindspel toen de partij er nog remise-achtig uitzag, bleek dat Heu velman een iets betere positie op het bord had en dat was precies genoeg om de partij in winst om te zetten. Hij klom daarmee van de tiende naar de vierde plaats en heeft thans evenals leider Leen Torn slechts één ver* liespunt. Ron Bolderheij en Cor van Veelen deden niet voor el kaar onder en de partij ver liep lange tijd volkomen ge lijkwaardig. In de slotfase of ferde Bolderheij twee schij ven om dan op tempo de re mise te forceren en dat ge beurde dan ook. Dick van den Kerkhoff, die tegen Koos Vermeulen een partij vooruitspeelde koos een door hem zelf gekozen compositie, ■waar Vermeulen niet op in gesteld was. En zo kon het gebeuren, dat hij de partij al gauw opgaf omdat een com binatie van Van den Kerk hoff verder spelen overbodig maakte en hij dus verloor. In de eerste klasse ging het duel tussen Dik Mast en Henk Autar om de tweede, plaats. Autar bleek niet in z'n beste vorm te verkeren ■want tot tweemaal toe moest hij schijfverlies toestaan en toen hij daarna op alles of niets ging spelen nam Mast geen enkel risico meer en bracht de partij op zijn naam. Daarmee is hij op gelijke hoogte gekomen met Erik de Heide. Beide kanshebbers zijn nog zonder puntenver lies. Lensvelt won van Ge ldof. waardoor hij zich los maakte van de onderste plaats, terwijl Jan Wisse en Van Woerden de punten deelden nadat Van Woerden lange tijd een betere stelling had. Metzger en K. Bolder heij zagen hun zwoegen be loond met een terechte pun- tendeling. In de tweede klasse ging de meeste belangstelling uit naar de partij tussen de num mers twee en drie, Dessens- Van der Kuil, welke ontmoe ting in remise eindigde. Ook de partij tussen Van Vliet en van der Sluis eindigde in een puntendeling. Kars won van Mostert waarmee hij zich op werkte naar de vierde plaats en ook nog titelkansen be houden heeft. De standen Hoofdklasse: Torn 3-5. Van den Kerkhoff 4-5. Lijklema 3-4, Heuvelman 2-3. Van Splunter 3-3. Van Veelen 3- 3, R. Bolderheij 4-3. Biel 3-2. Tamboer 3-2. Vermeulen 4-2. Eerste klasse: De Heide 3-6. Mast 3-6. Metzger 3-3. Wisse .3-3. Autar 4-3. Geldof 3-2.. Lensvelt 3-2. Van Woerden 3-2. K. Bolderheij 3-1. Tweede klasse: Voerman 3- 6. Dessens 4-5. Van der Kuil 4-5. Kars 4-4. Van der Sluis 4-3. Van Vliet 3-2. Nentjes 3- 2. Mostert 4-2. Weisscher 1-1. direct technisch werk voor: Bouwkundig tekenaar Hteniveau een relatie m Vlaardin gen kunnen wij per d.r^t plaateen een bowkundtg tekenaar op HT5-nivear liefst met 4ge ervaring, gedurenck enige maan den- Tevens zoeken wij een: Tekenaar-constructeur HTS Liefst met een pioniers geest en een zelfstandige arboidsmentall telt. voor enige maanden bij een re late in Vlaardingen. Heb}» interesse? Neem dan snel kontatt op mei Come Bergsma Vlaardmgen. Westhaven- kade 4.010 - 35 6311 Schiedam Volgende week vrijdag start in ge bouw De Ark aan het Hargplein het kam pioenschap van Schie dam. Rob van Rijk ver dedigt daarin de wissel beker, en bet toernooi duurt tot eind april. Elke week om 13.30 uur. Vlaardingen Het ziet er naar uit, dat Vlaardingen eind 1981 een tweede sporthal heeft. Het college van b en w heeft deze week besloten de sporthal te realiseren in de onmiddellijke na* bijheid van de bestaande Westwijk- hal. Om op deze locatie de mogelijk heid te onderzoeken, stelt het de ge meente voor een krediet van 25 mille beschikbaar te stellen. De totale kosten voor een tweede gemeente lijke hal worden geschat op 21/2 miljoen. Het Vlaardingse college is van mening, dat de ontwikkeling van het centrumgebied van Holy nog steeds op zich laat wachten, met als gevolg dat een in dat gebied geplande sport hal (van zes miljoen) de eerste jaren niet haalbaar is. Bij het besluit heeft b en w zich laten leiden door een motie van de gemeenteraad, die zegt dat er indien voor 1 april geen duidelijk heid is over de totstandkoming van een sporthal in de Holywijk, naar andere wegen gezocht moet worden. In feite is de versnelde procedure voor een sporthal een overwinning voor de sport, al heeft zij, gelet op de al jaren bestaande nood, wel lang op zien laten wachten. Terwijl veel gemeenten hun uiterste best doen aan de norm van één sporthal op 20.000 inwoners te voldoen, zit Vlaardingen al jaren met één ge meentelijke hal voor 80.000 inwoners. En niemand die zich het lot van de sportclubs aantrok. Zelfs de sportwethouders, die Vlaar- dingen de laatste tijd heeft gehad, hielden zich vast aan de „statushal" in de Holy een project, waarvan sportminnend Vier dingen zei, dat men er van dat bedrag wel twee kon neerzetten. Vorig jaar besloten drie secties al een com missie in te stellen die 2ïch sterk zou maken dat er vóór 1 april iets concreets tot stand zou komen. En niet in de laatste plaats dankzij de medewerking van sportwethouder Cees Bot, die zich voor een tweede hal erg sterk heeft gemaakt. De laatste tijd drukten de sportver- tegenwoordigers zich in allerlei sectie-verga- deringen nog netjes uit, maar de nood was vele malen groter. door Bas van den Berg Eindelijk is er nu actie gekomen voor een sporthal, die met een vloeroppervlakte van 48 bij 32 meter groter meet worden dan de bestaande sporthal. De kans is groot dat de reserveringen voor de sport hal in de Holywijk, over '80 een bedrag van 2,8 miljoen en over '81 een bedrag van 2,9 miljoen, gebruikt zullen worden voor de nieuwe sporthal. Wat er daarna van de sporthal in het cen trumgebied van Holy terecht moet komen, is nog onduidelijk. Omdat Vlaardingen elk jaar met pijn en moeite zijn begroting sluitend kan krijgen, en dit zelfs ten koste gaat van een aantal sportprojecten, is het niet uitgeslo ten, dat die er de eerste jaren niet zal komen. Een vertegenwoordiger van het bureau sportzaken vertelde, dat men dan wel weer "zal zien wat er met het centrumgebied moet gaan gebeuren. Het bestemmingsplan voor dat gebied is nog steeds niet goedgekeurd, wanneer men dat weer gaat wijzigen - en de sporthal er afhaalt duurt het weer enkele jaren. Voorlopig laat men echter de plannen ïn de Holywijk ge woon doorlopen. Het ligt in de bedoeling dat de nieuwe sporthal, die tussen het bejaarden centrum Valkenhof en de bestaande West- wijkhal zal worden geprojecteerd, in drieen kan worden verdeeld. Hoewel deze secties zich binnenkort al gaan beraden over de inhoud van de sporthal en aan welke eisen die zal moeten worden vol doen, ligt het volgens de gemeente niet in de bedoeling er een sporthal van te maken, die helemaal kan voldoen aan nationale en in ternationale eisen. 2o zal de sporthal zeker geen hoogte van 8.10 meter gaan krijgen, zoals de badmintonbond voorschrijft. Uitbreiding van de bestaande Westwijkhal kan belangrijke voordelen opleveren in de exploitatie en besparing van personeelslas ten. Bovendien, als de sporthal niet wordt vastgeplakt aan de bestaande hal dan er toch dichtbij gebouwd, zullen er weinig kosten hoeven worden gemaakt voor grondkosten en aansluitingen De Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie zal op 25 februari een ad vies uitbrengen, evenals de commissie van fi nanciën. In de vergadering van de sectie bin nensporten, vanavond in het Stadhuis, zal al een discussie op gang worden gebracht ten aanzien van de bouw van een tweede sport hal. De tweede sporthal wordt groter, maar niet hoger Schiedam Het tweede dam team van Schiedam Is n0» steeds in volle strijd gewikkeld om een plaats in de cont petitie van Zuid-Holland. De Schiedammers spelen mor. genavond hun eerste wedstrijd tegen Boskoop. In tweede ronde komen ze op II februari aan bod tegen Denk en Zet en in de derde ronde gaat de strijd tegen Lisse en wel op 22 februari. Voor de vierde ronde staat het duel tegen Leerdam centraal op 26 februari en de promotie-competitie wordt besloten tegen Den Haag 2 7 maart. Het gaat in totaal om drie plaatsen. r '4ÜW*" Zondag 10 februari 10.30 u. Thema: Gesprek o.l.v. Koffie en discussie na de dienst *dr»* voor Om VOLXSWAGENBEZrrTEH DOLF VAN El JK - 1 Mkkteltandstraat 73* Rotterdam 010—7734S5 Onderhoud en reparatie Voor bot LEVEREN, SCHOON MAKEN EN REPAREREN van uw geisers naar Smederij Daub, Caileoburgstr. 80, Vlaardingen. Tel. 34.30.96. Vlaardmgen/Schiedam Zo op het eerste gezicht krijgen de di verse volleybalteams uit Schie dam, Vlaardingen en Maassluis het komende weekeinde geen moeilijke tegenstanders. Het enige team dat morgenavond speelt, is het herenteam van Broleco dat te gen Sigma/Delft aan treedt. De ploeg uit Delft neemt de voorlaat ste positie in en tussen Broleco en Sigma gaapt een, punten verschil van maar liefst 33 punten. De aanvang is 20.30 uur. De dames van Broleco ontmoeten in Gouda Van Ginkel J/B. De da mes zullen moeten winnen om een kans voor een plaats in de derde divisie G te houden. Deze tweede plaats geeft recht op pro motiewedstrijden. MVC is voor deze positie bok nog in de race. Na het verlies van vorige week zul len de dames uit Maassluis uit een ander vaatje moeten tappen, wil len zij een rol van betekenis blij ven spelen. Schiedam Eersteklasser Hermes DVS heeft zijn oefenpro gramma voor het nieuwe seizoen gereed. De blauw-witten beginnen op 29 juli met de training, waarna een dag later al de eerste wedstrijd tegen Lenig en Snel staat gepland. De overige wedstrijden zijn: 3/8 Hermes DVS-Excelsior'2Q, 6/8 Hermes DVS-UVS, 13/8 Vitesse Delft-Hermes DVS, 17/9 RBC-Hermes DVS, 20/8 De Hollandiaan-Hermes DVS, 24/8 AGOVV-toernooi Apeldoorn, 26/8 Hermes DVS-BTC 30/8 Zilveren bal toernooi Laakkwartier. De eerste elftalspelere van Hermes DVS heb ben met Pinksteren en op Hemelvaartsdag geen vrij. Het team van Wim Verhoorn acteert op 15 mei op het Wil helmina-toernooi in 's- Hertogenbosch en op 25 en 26 mei geven de blauw-witten acte de présence op het JSger- meister-toernooi van CW in Rotterdam. Op 31 mei houdt de Vlaardingse badminton vereniging Refoba het grote Vlaardingse re- I creantenkampioen schap. Ook leden van de andere badmintob- clubs kunnen hiervoor inschrijven. i Om te voorkomen dat de Schiedamse jeugd gebruik blijft maken van de speelvelden van WF/VVK op sportpark Bijdorp, heeft de meente een hekwerk geplaatst. Piet Roozen is mo menteel niet in staat de training bij Exeelsior'20 te geven. Een enkel blessure belet hem ook maar één bal aan te ra ken. De bouwwerkzaamhe den in de Broekpolder verlopen goed. In het stadium van de beton nen bekisting te ver plaatsten, zoeken de VV Vlaardingen en Pollux nog wel naar mensen, die gedurende de gehe le week de handen uit de mouwen kunnen ste ken. Bij algehele afgelas ting speelt Fortuna zon dag tegen RKWIK, 12 uur aan de Marathon- weg. Dat Peter de Witte bi) SVV traint, is een noo doplossing voor de trai ningsproblemen, die hij vanwege zijn studie heeft bij RKWIK. Ook voor de Schiedamse ploegen moeten er theoretisch geen pro blemen ontstaan. Het herenteam van Both en Partners zal met Ce- verbo/Orawi de strijd aan moeten binden, terwijl de dames er op ge brand zullen zijn zich voor de vo rige week geleden nederlaag te revancheren. Slachtoffer zou dan Flits moeten worden. De dames bijten in de Margriethal om 18.30 uur de spits af en de herenwed strijd begint 2 uur later. direct werk in de gezondheidszorg voor: Bij een ziekenhuis in Vlaardingen kunnen wij di- reki een ervaren laborant gebruiken gedurende en kele maanden. Werktijden: 06. CO-17,00 uur. Tevens moet men bereid zijn een weekenddienst te draaien eenmaal in de veertien da gen. Heb je interesse? Neem snel kontakt op met Miriam van der Mark. Diversen pers, gevraagd j WIJ zoeken voor onze auberge spoedig een Zijn taak zal het zijn onze auberge te lelden en de organisatie op zich 1e nemen. Hij zal zelfstandig moeten kunnen werken en moe ten beschikken over commerciële en contactuele eigenschappen. Wij denken aan iemand van 25-40 Jaar met M.B.O- of H.6.0. bijv. hotelschool of een gelijkwaardige opleiding, voor onze bistrot zoeken wij een die interesse heeft voor onze uitgebreide Franse keuken, tevens zoeken wij een zijn taak zal zijn onze magazijnen punctuael bij 1e houden, de voorraad op peil te houden enz. Geïnteresseerden wordt verzocht hun reacties te richten aan de directie van Hosman Frères B.V..t.a.v. de heer W. Hosman, Kor te Dam 8— 10,3111 BG, Schiedam, tel.: 010—264096, Vlaardingen. Westhaven- kade 4.010-358311 Huwelijk/kennismaking Alleenstaanden vanaf 30 jaar zaterdagavond uur< flrole DANSAVOND, in Vlaardingen zaai „De Harmonie", Schle- damaeweg 51. entr. 3,. Int 015—567066. Muziekinstrumenten Wie deze prijzen ziet, denkt dat 'ie een bril moet kopen! Vanaf 1995.- Occasion piano's Met lichte beschadiging 6 Steinbacti piano's van 4695,- voor 3695.- 7 Steinbech concerts van 5995,- voor 4995,- Vele merknamen, veel voordeel! Petrov, I. bosch. van 4960.- voor 3950,- August FörstQf, van 4390,- voor 3500,- Yamahft type H1U. van 6350,- voor 5500,- Rösier, zo goed als nieuw, van 5900.- voor 3500,- ZJmmerman, slechts 5 mnd. oud voor 2995.- Occasion orgels vanaf 495,- kies uit meer dan 200 modellen levering geheel franko thuia, stemmen door het geheie tand. ge spreide betaling mogelijk, plano's 5 Jaar volledige garantie. Hoogstraat 21» Rotterdam, tal. 010-650019/147563. Maasland Evenals vorig jaar bracht Joost van Dam, lid van de Schaakvereniging Maassluis, het kam pioenschap van de Rot terdamse Schaakbond tot en met 12 jaar op zijn naam. Na in de finale met 6 punten uit 7 partijen ge? jijk geëindigd te zijn met Ronald Dekker uit Ca- pelie aan de IJssel, wist' Hij de daarop volgende tweekamp met 1 1/2— 1/2 te winnen- De jeugdige Maaslandse dammer zal op grond van deze prestatie de RSB vertegenwoordigen bij het kampioenschap van Nederland, dat in de paasvakantie te Nijme gen wordt gehouden. Vo rig jaar behaalde Joost van Dam in dat kant- pioenschap een vierde plaats, welke positie hij nu uiteraard wil verbete ren. ges< gen and Het van aat fctti Zij; van het ver] De feit deze wac uit c stalt Niet brui lom breit tabi behc Mia de v der] rout ;«U I stre< {dijk. «tik

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5