SPORT 'Dit is degradatievoetbal' 3 Fysieke kracht De Zwerver is Vlaardingen teveel mkÊf. Leen Boon: winnende treffer Alleen GSS... MVV '27 wint verrassend Ton Hendriks blinkt uit Van Buuren en Kostense zijn het roerend eens Hoekse Boys blijft in de race HBSS gelijk Satelliet gaat door PPSC in gehaald DSS'26 van laatste plaats maandag n 11 februari 1380 5 VD/SC/WW i Vlaardingen Uitein delijk ging TSB tegen Capelle met de winst strijken. Het heeft de overwinning echter niet cadeau gekregen van een fanatiek, maar sportief spelend Capelle. In de eerste helft opende Hans Caxnpen de score met een fraaie lob: 0-L Vlak voor de rust kre gen de Vlaardingers de eerste tegenvaller te verwerken. Uit een scrimmage werd het 1- 1. Na de hervatting nam TSB het initiatie! en zette Capelle onder hevige druk. Het was Leen Boon die zijn ploeg op een voor sprong bracht. Met een fraaie kopbal scoorde hij 1-2. Maar weer kon TSB de voorsprong niet vasthouden. Zes minu ten voor het einde scoorde Capelle de ge lijkmaker na een fout in de verdediging van de Vlaardingers. Een alles of niets offem van TSB bracht u. nog resultaat. Het was Leen Boon die zijn tweede en tevens win nende treffer in het net werkte: 2-3. Vlaardingen/Schiedam In de afdeling ging bij de zater dagamateurs slechts één- wed strijd door. Cion zag namelijk de wedstrijd tegen NRC/Om moord afgelast en WK maak te een vergeefse reis naar SV Toekan. De tegenstander had er niet op gerekend dat de wedstrijd door zou gaan. Een aantal spelers zat gezellig in de kantine aan een verfrissing, zonder aan voetbal te denken. WK verkeerde onverrichter- zake naar huis terug. GSS ver loor thuis met 0-2 van GES. Een verdiende nederlaag voor de Schiedammers, die geen en kel moment konden impone ren. De matheid bij GSS werd door de bezoekers goed afge straft: 0-2. De thuisploeg kreeg zelfs geen enkele seoringsmo- gelijkheid in deze wedstrijd. Pijnacker MVV'27 heeft bfjJDSVP ia Pijnacker een belangrijke overwinning be haald. Niet alleen was de winst in de eerste wedstrijd na de winterstop goed voor de moraal, de Maaslanders boekten vooral terreinwinst op de ranglijst. MVV is nu op een gedeelde laatste plaats met Duinoord geko men, waarhij de Maaslan ders nog een wedstrijd te goed hebben. In de eerste helft werd er niet gescoord, maar in de 9e mi nuut van de tweede helft was het raak. In duel met keeper" en laatste man was het Arie van Aalst die de bal voor zijn voeten kreeg en in kon schie ten: 01. Het veel hoger ge klasseerde DSVP werd daarna wel sterker, maar het op de counter spelend MVV kreeg nog de beste kansen. Gescoord werd er echter niet meer. Zwaluwen overtuigt in tweede helft Ton Hendriks uitblinker VI aar dingen Zwaluwen is er dan eindelijk weer eens in geslaagd om op eigen terrein een overwin ning te behalen. Met 31 werd SDCP terug ge stuurd naar Putten, nadat Zwaluwen een zwakke eerste helft inwisselde voor een veel beter tweede deeL Hoewel hij zelf niet scoorde, was Ton Hen driks bij Zwaluwen de beste speler. Van zijn voet ook kwam de pass, waaruit de derde en beslissende treffer ontstond. „Deze overwinning is voor ons zeer belangrijk", aldus de ge lukkige Zwaluwen-trainer Theo de Waard. „Ten eerste hebben we thuis weer eens ge wonnen, zodat we misschien over de angst om hier te falen heen zijn. Ten tweede", en dat vond De Waard het belang rijkste, „is er nu weer aanslui ting naar boven". De vogels hebben inderdaad net aange haakt bij het groepje dat de koplopers Quick Boys en ACV achtervolgt. Zoals al gezegd, heeft Zwalu wen de winst in de tweede helft behaald, In de eerste helft was er voor de plm. 700 toeschouwers maar weinig te genieten. „We speelden toen veel te lauw", aldus De Waard, die nog geen verbintenis met een nieuwe vereniging heeft afgesloten. „Ik heb toen maar vijf minuten voetbal gezien." Dat waren dan de eerste vijf minuten van de wedstrijd, waarin Zwaluwen ook een voorsprong nam. De kleine Theo Juïstenga soleerde in de vijfde minuut zeer knap door de Puttense defensie, trok de bal terug op Dick van der Bergh, die hoog en hard langs doelman Van Voorst kogelde: 1—0. Gelijk In de tiende minuut was het echter alweer gelijk, toen de Vlaardingse defensie toekeek hoe de vrijstaande Ron Lub- bersen een voorzet van Klaas Doom zomaar inkopte, óók tot verrassing van doelman Ab Nijgh: 11. Waarmee het aantrekkelijkste deel voor de rust was afgesloten- Zwalu wen kon het spel verder niet maken, en liep zelfs veelal achter SDCP aan te hollen. Van enige dreiging was geen sprake. Hoe anders echter acteerde Zwaluwen in de tweede helft, nadat Theo de Waard op de te kortkomingen had gewezen. „Harder werken en tempo ma ken. Daarmee ging ons spel 180 graden om", aldus de trai ner, die slechts met twee spit sen speelde (Ernest Kegel en Theo Juistinga), waarachter Dick van der Bergh en Leen Pijpers dan de meest opko mende spelers waren. „De laatste wedstrijden heb ben we de slag op het midden veld steeds verloren", zo legde de trainer die extra midden veldbezetting uit. Ook Gertjan Bezemer maakte deel uit van dat kwartet, en was in de twaalfde minuut de grondleg ger voor de tweede Zwalu wen-goal. Zijn verre voorzet kopte Ernest Kegel via de on derkant lat tot doelpunt, waar bij de uitstekende scheidsrech ter G. Schut alle Puttense pro testen als zou de bal niet over de lijn geweest zijn, gedeci deerd afwees en doelpunt gaf: Helemaal afmaken kon Zwa luwen bet toch nog niet, om dat SDCP zich niet zomaar liet inpakken. Zelfs ontsnapten de Vlaardingers nog een keer op wonderbaarlijke wijze, toen zowel Rob Daalhuizen als Co van der Berg er niet in slaag den de bal in een verlaten doel te tikken. Nijgh moest trou wens ook nog een onverwacht schot van Arthur de Roche- mont over de lat tikken. In de achtendertigste minuut viel de definitieve beslissing, ditmaal ingeleid door uitblin ker Ton Hendriks. Trainer de Waard: „Tonnie was vandaag de beste, hoewel sommigen hier zeggen dat hij er niet bij hoort". Met een zeer bekeken pass bracht Hendriks zowel Kegel als Pijpers vrij voor doelman Van Voorts, die door het beslist niet buitenspel staande duo beheerst werd uit gespeeld. Pijpers was daarbij de scorende man: 31. De Lier De oproep in het programmablad van Lyra ahn de supporters om on danks de slechte resultaten maar te blijven komen, deed wat wrang aan na de 11 deling met Excelsior Maas sluis. Die oproep had echter ook voor de Maassluisse supporters kunnen gelden en als hun ploeg thuis had gespeeld, had dat wel een de- satreuze gevolgen kunnen hebben voor het bezoeker saantal. Met die kater bleef nu het Lierse bestuur zitten, want inderdaad was het druk op sportpark De Zweth, maar de nu aanwezi gen zullen zich wel een tweede keer bedenken, voor zij weer richting sportpark gaan. Want behalve het mooie weer viel cr verder niets te genieten. 'Degradatievoetbal' werd opeens een populaire kreet en beide ploegen hadden daar meer dan recht op. Alsof men het er om deed werd de bal telkens trouw bij de tegenstan der ingeleverd, vooral in de eerste nelft, maar hoewel er bij tijd en wijle sprake was van afwijking van dat patroon, veranderde ook in de tweede helft niet veel. Hobbelig Armoe troef dus en daar wa ren beide trainers het roerend over eens. Eerst Kostense van Excelsior Maassluis. „De con ditie en het spelritme was er niet, hoewel er hard werd gewerkt. Dit was degradatie- voetbal, maar we zijn toch ge lukkig met dit punt Om ver- door Peter van Zwienen volgens te wijzen op het feit, dat het veld erg hobbelig was en zijn ploeg nauwelijks op het veld heeft kunnen trainen in de winterstop, daarbij onmid dellijk stellend, dat dat alle maal geen excuus mag vormen voor het wel zeer zwakke spel. En dan Wim van Buuren, de al dan niet vertrekkende trai ner bij Lyra. „Het was slecht, maar het was ook niet de opzet om" mooi te spelen. Het ging om de punten. Wel hebben we op een bepaald moment te veel kansen gemist". En, heel wat realistischer: „Excelsior Maas sluis zat dan wel fel op de. man, maar zonder de bal werd er bij Lyra veel te weinig be wogen. Bovendien zijn Teunis- sen, door al dat gedoe met prof-ploegen, en Arie Paauwe uit vorm. Tegen Nieuw Lek- kerland ging het nog wel met Arie, maar nu kon hij niet het spel naar 2ich toetrekken". Kansen Om uitblinkers aan heide zij den te noemen werd dan ook een moeilijke zaak. Bij Excel sior onderscheidden doelman Roel-Jan Abbas en rechter spits Lies Kardol zich, terwijl Lyra alleen rechtsback Wim de Jong kon noemen. Vooral in de eerste helft was het Ex celsior dat zich de betere ploeg mocht noemen, maar Lyra dat de beste kansen kreeg. Nadat Kardol, voor de gasten, al na vijf minuten rakelings over knalde, maaide eerst Teunis sen in kansrijke positie onder de bal door en schoot Johan Voskamp tussen de handen van Abbas door tegen de paal. De snelle Nico Vermeer ver prutste daarop nog twee moge lijkheden, waar de Maassluisse ploeg slechts twee kansjes van Zoetmulder en Vork tegen over stelde. In de tweede helft leek het even leuk te worden, toen eerst Arie Vermeer op miracu leuze wijze de score opende en vlak daarop Lies Kardol het Arie van Delft zo moeilijk maakte, dat deze de bal achter zijn eigen doelman gleed. Daar bleef het echter bij. Lyra kreeg nog kansen op de over winning door Teunissen en Vermeer, maar mocht blij zijn dat Vork in het zijnet kopte. De beste man van het veld, scheidsrechter Caarls utt Alk maar had nog een notitie over voor Wim Put, die tot twee keer toe Vermeer onheus beje gende. Hii werd later ook ge wisseld voor Fred van Hoorn. Kostense: „Hij was niet alleen conditioneel op, maar nog een overtreding had betekend, dat hij het veld had kunnen verla ten. Dan ben ik nog verder van huis". Verder maakte Klem plaats voor Basiiaansen en bij Lyra ruimden Van Delft en Voskamp het veld voor Van der Wel en Van der Meer. ih'Ti i -iM! i. *mHl. au» voor tui Kinderdijk Zwervei^trai- ner Jaap Viergever staat er om bekend dat hij niet zo gauw tevreden is maar dit maal was hij het wèl Hoewel de 2—1 overwinning van zijn ploeg weinig overtuigend was. „Vlaardingen is in deze afde ling een van de betere ploegen en tot technisch sterk spel in staat. Wel had De Zwerver meer kunnen profiteren van de vrijheid die ontstond door- door Krijn v.d. Werken dat Cees Bouman zich op het middenveld van Vlaardingen aanvallend had ingesteld en zich minder met het verdedi gingswerk bemoeide". Een compliment dus van Vier gever voor de tegenstander, maar zijn collega Joop Molen dijk deed het niet zoveeL „Complimenten over ons goe de spel krijgen we van elke ploeg waar we tegen spelen. Ik zou het echter met meer doel punten gehonoreerd willen zien. Een gelijkspel was hier de verhouding geweest, maar f de kansen werden door ons niet afgemaakt. De Zwerver heeft net dat beetje geluk dat l een ploeg nodig heeft om kam pioen te worden. Toch zie ik die jongens met deze ploeg ver' komen. Fysiek acht ik ze ster ker dan TSB". Door een reeks blessures had de Vlaardingse oefenmees ter zijn ploeg drastisch moeten wijzigen. Hans van Eeden, Gerrit Kamaat, Herman Hoo- gerboord en Ger v.d. Lek kon den niet worden opgesteld in Duel tussen Peter de Haan (links) en Jan van der Mark. Het lijkt of de aanvaller van De Zwerver wordt vastgehou den. de basis. Laatstgenoemde spe ler viel het laatste kwartier nog in voor Cees Westerhout, die na een boeking wegens te veel praten uit het veld werd genomen. Ook De Zwerver was nogal gehandicapt. Jaap Viergever hoeft echter niet gauw in nood te zitten, hij heeft goede reser ves achter de hand. Wim van Tol bijvoorbeeld, hij maakte zich reeds binnen de minuut waar. Een pass van Fleun de Paauw zaaide bij de eerste de beste aanval van De Zwerver paniek bij Vlaardingen. Laat ste man Theo Jansen verspeel de de bal aan Wim van Tol die meteen doeltreffend kon uit halen: 10 na 50 seconden! Een geweldige opsteker voor De Zwerver, maar Vlaardin gen was er niet van onderste boven. Via knappe combinaties volg den tegenstoten waaruit kan sen voortkwamen. Een te kor te terugspeelbal op invaller- doelman Klaas de Jong overigens geen verzwakking werd bijna door Karei v.d. Mark afgestraft. Op de doellijn verscheen nog juist de „onver- slijtbare" Hans Keesmaat om de bal te keren. Nog één doel- rijpe kans voor de gelijkmaker kreeg Vlaardingens jeugdige en beweeglijke rechterspits Edward van Pelt (16) na een grandioze misser van Zwer ver-verdediger Peter v.d. Spoel, Hij zwenkte echter te veel af om goed te kunnen aanleggen. De Zwerver slaag de er in de eerste helft niet dikwijls meer in om gevaarlijk te worden. Dat was wel direct in de twee de helft het geval. Na een knappe één-twee met Harrie Kroeze kwam Pleun de Paauw ineens vrij voor doel. De aan voerder van De Zwerver schoot van dichtbij naast, wat hij na' een kwartier zou corri geren. Een op rechts door Pe ter de Haan genomen hoek schop werd door een Vlaardm- ger half weggekopt voor de voeten van Pleun de Paauw. Met een ouderwetse dreun vanaf buiten het strafschopge bied werd de voorsprong van Zwerver verdubbeld (20). Een kopbal van Wim van Tol op de kruising velde in de vol gende minuut Vlaardingen bij na definitief. Kracht om effec tief terug te slaan kon de ploeg toch niet meer opbrengen, de strijd ging uit als de bekende nachtkaars. Die flikkerde drie minuten voor tijd nog even op. Nadat een knal van Cees Bou man op de vuisten van Klaas dé Jong was gestrand vuurde hij even later opnieuw en nu met succes (2—1). Dat bete kende dat De Zwerver nog even attent moest zijn en op gelucht het eindsignaal van goed leidende arbiter A. T. 't Jong uit Rotterdam accepteer de. De fysiek sterkere ploeg had gewennen in een voor de 700 kijkers leuk duel. Hoek van Holland Hoek se Boys blijft in de race om het kampioenschap. Uit te gen TOGR werd een nuttige en verdiende overwinning behaald van 2—3. Hei begon echter voortvarend voor de bezoekers. Na een kwartier spelen namen zij een voor sprong en daar had Hoekse Boys aanvankelijk geen ant woord op. De ploeg van Koos Lankester herstelde zich naarmate de eerste helft vorderde goed. Kansen kreeg het genoeg maar Louis Knipscheer en Ron Seliers faalden in de af werking, Na de hervatting zou het allemaal beter lopen. Ron Seliers bracht kort na de rust beide ploegen in evenwicht waarna Louis Knipscheer de Hoekenaren op voorsprong bracht: 12. TOGR gaf zich nog niet ge wonnen. Fanatiek ging het in de aanval hetgeen dan ook in de gelijkmaker resulteerde. Het was Ron Seliers die in de slotfase de winst toch bij Hoekse Boys bracht: 23. Schiedam In de thulswj strijd tegen Loosduii kwam HBSS niet verder c een 1-1 gelijkspel. Zn een j tige partij bouwden de zoekers in de beginfase overwicht op, hetgeen res, teerde in deopeningstreflj Een hoge voorzet verdwi! over de graaiende hanc van invaller doelman Wj Laurens heen in het doel i 1- Na deze treffer nam HBSS ,'j initiatief. Ton Gunter ging rï een keer alleen goed door, p, seerde vier man op rij, m J wist het karwei niet doeltr^ fend af te ronden. Na de hl vatting was het weder HBSS wat de klok sloeg. J verdiende gelijkmaker V dan ook niet uitblijven. W, van Est ging op links gc„' door. De mee opgekomen Fij van Eijk rondde doeltreffe, af: 1-i. Na deze treffer he" het er nog naar uitgezien HBSS de wedstrijd alsnog Wj nen zou afsluiten. Zo mi Leen Dijkshoorn nog e, fraaie kans. maar hij faal, voor open doel. Vlaardingen Satellir won de thuiswedstrijd teg. Bergambacht verdiend m 42. Alleen in het eers half uur kon de tegensta' der Imponeren, hetgeen dr ook een voorsprong beteke' de: 0I, Na de hervatting stelde Sak liet orde op zaken. Het w Harry Hartog die beide plc gen weer in evenwicht bracl waarna Dick van der Eist na twintig minuten 2—1 v maakte. Het overwicht v, Satelliet was in die fase van wedstrijd dan ook enor Aanval op aanval werd er het doel van de bezoekers u gevoerd, maar vooralsnog zo der resultaat. Het was Henny Hamerslag c na een fraaie solo Satelliet 3—1 bracht. Bergambac sputterde nog even tegen do een toegekende strafschop benutten, maar het was E rend Buitenhek die aan alle lusies van de tegenstander e eind maakte door simpel 4- j te scoren. Schiedam PPSC speelde t tegen DOTO waarschijnlijk beste wedstrijd van dit seizoe Met fris aanvallend voetfc werd DOTO ver op eigen he teruggedrongen hetgeen d, ook irt doelrijpe kansen rest teerde. Ton van der Lind< opende de score na een goe combinatie met Ron Carh, 1 de hervatting zou DOTO een gemakkelijke manier g lijk komen. Het mocht ei strafschop nemen nadat J. van der Marei zijn tegensta der in het strafschopgebi. had onderuit gehaald: 1-1. Een kwartier voor het eini kwam Jan *t Hoen in het vel Zijn eerste actie leverde dire, resultaat op. Hij soleerde lan5 zijn tegenstanders, passte tijd naar Hans Vorstenbos, d doeltreffend uithaalde 1- Een overwinning was echt niet weggelegd voor de Scht dammers. Uit de aftrap scoq de DOTO na een scrimma] de onverdiende geiijmaker i het doel: 2-2. HVO ongelukkig Maasdijk Uiterst ongelul kig verloor HVO met 1—0 vs koploper Maasdijk. De Vlaa dingers hadden gedurende c gehele wedstrijd een gro- overwicht, maar de fysie zwakke voorhoede faalde c de kritieke momenten. Ee moment van onbedachtzaan beid zou in de tweede hel' dan ook fataal worden. Uit ce snel genomen vrije trap scoo de de thuisploeg beheerst 1 Daarvoor hadden de Vlaardii gers het spel gemaakt. Vlot li' pende combinaties, uitgevoer. vanuit het middenveld, wej den echter niet door de voo hoede afgewerkt. Ed Seymoi, en Annies Sohouka waren eii kele malen dicht bij een tre! fer maar zij faalden in de a werking. Vlaardingen DSS'26 is van de onderste plaats verlost. Na een zeker niet goede wedstrijd tegen Voome trok het elftal van Gerard Flaes tenslotte met I0 aan het langste eind. De overwinning voor de Vlaardingers was zeker verdiend. Het had de meeste inzet, vocht voor iedere meter en hield de verdediging goed geslo ten. Doelman Leo Verduin toon de zich dan ook een be trouwbare sluitpost Diezelf de Verduin zou in de twee de helft aan de basis staan, van het enige doelpunt van de wedstrijd. Een verre uit trap van hem bereikte net niet Boudewijn Groen. Deze ging echter wel fanatiek achter de bal aan, waardoor de laatste man van Voome zó in paniek raakte dat hij de bal in eigen doel lepelde: 10. Na deze treffer kreeg DSS vleugels. Het overtrof de tegenstander, kreeg kan sen die jammergenoeg niet werden benut. Daardoor bleef de stand 10.'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5