SPORT VV weerlegt kritiek' im Visser ermes DVS zet op zijn nummer: 0-5 Ursus en DRZ zorgen voor 'echte' derby YFC houdt DRL bij Wageningen slachtoffer: 53 FC Vlaar dingen na rust in de fout De Hollandiaan niet beloond Niet meer aan modderen' sisar» Geel voor Teyl en Kooien Hans Jansen: gebroken scheenbeen Zaalvoetbal Sportagenda Excelsior'20: 2-0 Martinit weer terug maandag 11 februari 1920 YD/SC/WW De regelmatig goed opko mende Jos Zoetmulder was ook tegen Wageningen sterk op dreef. hied am Nauwelijks heeft Pim "Visser zijn af- heïd aangekondigd, of SW verricht een kracht- tegen Wageningen (53). waar het nog lang ver na zal praten. Ga maar na» zeven doelpunten leen al in de tweede helft leverden het bewijs van n van spanning zinderend duel. Het gaat te ver m bij de spelers van een bevrijd gevoel te spreken, aar was de relatie met Pim Visser veel te hecht oor. Eerder kreeg dit elftal de mogelijkheid, na en 2eer snelle strafschop van Bart Kreft» om het risico overlopende Wateringen van zijn record te helpen, dat van vijftien wedstrijden ongesla- zijn. W had zijn dag, zoals het die rder tegen Telstar had, was -reid tot het uiterste te knok en en dat gaf met name Pim isser, die nu al tweeéneen- alf jaar op een betere instel- ng bij de spelers loopt te ha- eren, erg veel voldoen. „Ein- ?lijk zag ik de bereidheid om oor elkaar te werken, vooral ndat we met een zeer ge- aagde opstelling van één te en één speelden. De éne keer pakt het verkeerd uit, nu goed, omdat Wageningen veel te ontstuimig speelde". Bart Kreft. dolgelukkig met zijn drie doelpunten, waarvan twee uit een strafschop, ver woordde de mening van de se lectie, dat het beslist niet de schuld van de trainer is waar om SVV zo lang staat. Hij, rea list genoeg; „We zullen alle maal de schuld bij ons zelf moeten zoeken. De trainer heeft vroeger zelf in Sparta gespeeld, was daar dag en nacht mee bezig, zo'n betrok kenheid bij het voetbal bezit ten wij niet. Maar dat we een verkeerde instelling bezitten, ben ik van overtuigd. Nee, nogmaals, geen bevrijd gevoel, Wageningen was een heerlijke club om tegen te spelen". Ontslemd De meevaller al na twee mi nuten. toen Bart Kreft zijn door Bas van den Berg solo zag onderbroken door een uit zijn doel sprintende doelman Harry Suvee, was er al zo'n beetje de inleiding van dat Wageningen aan zichzelf ging lopen twijfe len. Frans Cörver, duidelijk ontstemd over de nederlaag, en wat voor één, was niet van mening dat de ploeg SW had onderschat. „Wc hebben daar vorig seizoen te veel leergeld mee betaald, maar ik had een nederlaag niet ingecalculeerd. Als je vijftien duels ongeslagen blijft, moet die eens komen, maar niet hier. Opvallend was dat Wagenin gen na de snelle achterstand wel ontstuimig aanviel, maar achter fouten bij de vleet maakte. Van een echte op bouw, zoals men die zou mo gen verwachten van een elftal, dat zo'n vier jaar op elkaar in gespeeld is, kwam niets meer terecht. SVV had dit allemaal uitstekend in de gaten en gooi de zich met veel elan in de strijd op weg naar reéle moge lijkheden. Die waren er inderdaad voor Adrie Nanlohy, die, nadat hij Suvee had omspeeld, te lang treuzelde en daarom Van der Klift de zaak kon redden, of Henk Salari, die een kogel voor langs naast zag gaan. De zelfde SVV'er, die behalve zijn vijfde treffer niet onverdien stelijk acteerde, kreeg halver wege geel omdat hij een te ge forceerde sliding tegen Tolle naar nam, maar ook Van der Sluis mocht die kleur voor zijn ogen zien, toen hij Adrie Nan lohy onderuit schopte. In het af en toe grimmige duel her stelde echter daarna de rust weer. Klantenbinding Pas na rust zou SW aan klantenbinding gaan doen. De doelpunten volgden el kaar in snel tempo op. Dat was ook een uitstekende compensatie voor het kwali tatief arme duel, maar dat kan je van een SW niet ver wachten als het met veel energie het verschil met Wa geningen wilde opheffen. Toch'moest het eerst nog ge lijk worden door Van der Sluis, die eerst langs Rob Kiebert soleerde en Bas van Noortwijk geen kans gaf, 1—L Maar twee minuten later be moeide zich de tot dan toe on opvallende Wim de Haan zich met een afgeslagen hoekschop en knalde de bal hard in, 21. Terwijl Wageningen beukte, met zes aanvallers rond Bas van Noortwijk stond gepos teerd, zorgde Bart Kreft na een actie met Adrie Nanlohy voor een subliem doelpunt, 3 1. SVV kon niet meer stuk, ook toen Gerdo Hazelhekke, na een charge van Rob Kie bert, een strafschop in tweede instantie kon verzilveren, 3— 2. Het bracht wel de spanning te rug, maar omdat Rinus Steen bergen onderuit werd gehaald, toen hij op het punt van schie ten stond, wees scheidsrechter Boss alweer naar de witte stip. En wederom maakte Bart Kreft geen fout, 42. Toch kwam Wageningen door Frits van der Klift (onhoudbaar schot 43) terug, eer Henk Salari er na een misser van Braam 5—3 van maakte. Dolle vreugde en terecht, het mooi ste cadeau voor Pim Visser, waardoor hij hoopte, dat SVV, nu met drie punten uit twee wedstrijden, op de ingeslagen weg door zal gaan. Bij SVV werd Bart Kreft nog vervan gen door John Munnik. m "hiedam Hermes VS heeft in Oude Ton- DBGC eens flink op jn nummer gezet. Met ar Jiefst 0-5 werd de uisploeg afgedroogd n met een klein beetje eer geluk had het team an Wim Verhoorn zelfs de dubbele cijfers kun nen halen. In de eerste helft zag het er al lemaal nog zo rooskleurig uit. Weliswaar veroverden de Schiedammers een overwicht in de eerste twintig minuten, maar omdat Frans Bouman en Cock de Zwart verzuimden de te scoren, kreeg DBGC de mo gelijkheid om Hermes DVS tot aan de rust terug te dringen. Ook de thuisploeg wist het overwicht met in doelpunten uit te drukken, zodat de fraaie openingstreffer van Frans Bouman (59-ste minuut) niet als een verrassing kwam. DBGC moest aanvallen en in de counter bewees Hermes DVS zijn nog steeds ruim ge vuld arsenaal aan voetbalta lent. Weer Frans Bouman, Martin de Zwart, Roh van Vooren en Cock de Zwart zorgden voor de overige Schie- damse treffers en een aardige opkikker in de blauwwitte ge lederen. -hiedamAlle ingrediënten voor een spektakelstuk waren anwezig bij de wedstrijd tussen de twee degradatiekandi- aten "Ursus en DRZ. De eerder deze competitie geleden ne erlaag van Ursus tegen DRZ, de vorige week bij DRZ wegg estuurde trainer Koos van Veenendaal en de bij beide ploe- en heersende angst voor degradatie, droegen dan ook zorg oor een onvervalste Schïedamse derby, die in een 1-1 ge- ijkspel eindigden. eïde teams begonnen met een rij behoudende stelling, aarbij al vrij snel duidelijk erd dat Ursus de meeste aan vallende pretenties toonde. RZ liet zich echter met ge- "hiedam-Het vertrek van im Visser bij SVV komt oor de meeste spelers niet een verrassing. Hoewel een goede relatie had êt de selectie, was het een ubliek geheim, dat hij oeite had met de instelling de spelers, SVV kon lammen, zoals gistermid- ineens weer, maar ook oor een diep dal gaan. Pim isser had daar grote moei- mee. Hij kwam zelfs tot conclusie, dat hij in eeenhalf jaar op het punt n een verbetering van de entaliteit weinig heeft be giet De slechte resultaten, 'e daarmee gepaard gingen, aren voor de trainer, die ;ïf jaar Sparta trainde, drie aar Xerxes en Hermes DVS, oldoende om er een streep nder te zetten. „Ik ben er _i beetje huiverig van om nog een seizoen door te odderen", voerde hij als re- 'en aan Intussen is Pim isser, die tot aan het einde n het seizoen gewoon aan- lijft, niet verloren als trai er. Wel zal hij geen aanbod eer uit het betaalde voei- 1 accepteren, maar wel als belangstelling is uit de "en van de amateurs. willig in de verdediging druk ken, maar kwam indien moge lijk snel uit. De derbysfee-r kenmerkte zich al spoedig door de vele blessures die de beide verzorgers dan ook han denvol werk bezorgden. Ursus creeerde in de eerste helft al veel kansen. Met name Sjaak Nieuwstraten en Cees Dontje hadden enkele mogelijkheden om te scoren, maar het liep mede door goed werk van DRZ-doelman Ton Collé op niets uit. Thee Wat er precies in de thee heeft gezeten, zal niemand ooit we ten. Feit was in ieder geval dat door de bemoedigende woor den van de beide trainers de ploegen met hun neus op de feiten werden gedrukt en daardoor de tweede helft veel beter voetbal opleverde.Alsof er een Europa-cup viel te ver dienen, zo vochten de beide teams voor de overwinning. Dit strijden ging helaas ook gepaard met de nodige over tredingen inclusief zelfs een kleine vechtpartij. Dat het duel daarbij met utl de hand liep, kwam door scheids rechter Groeneweg, die het geheel goed aanvoelde en cor rigerend optrad waar nodig was. In de tiende minuut werd de doorgebroken rechterspits van DRZ, Ruud Slavenburg, in het strafschopgebied neer gelegd. Een penally was het juiste vonnis en Piet van Os voltrok de executie hard en hoog: 1-0. Twee minuten later was de stand alweer in evenwicht. Na een vrije trap was het rech tshalf Anton van Oers die scoorde, ondanks vlaggen voor hands van de DRZ-grensreeh- ter. De scheidsrechter consul teerde nog wel zijn secondant, maar bleef bij zijn beslissing. De laatste minuten gaven een furieus aanvallend Ursus en een op de loer liggend DRZ te zien. Omdat geen van beide te^ms het net vonden, bleef der stand gelijk. Opvallend was nog dat de trainers -Ursus trainer Hans van Schinkel, alsmede DRZ's interim-trainer Joep den Rrinker- het volko men met elkaar eens waren. „We hebben ie weinig gekre gen. Maar toch met ontevre den, omdat er voldoende inzet was getoond". ,-s Aad Teyl: vierde gele kaart Helmond Alleen in de eerste helft heeft FC Vlaardingen Helmond Sport goed partij kunnen geven. De Vlaardlngers gaven de wedstrijd na de hervatting door eigen falen uit handen en Helmond Sport won dan ook verdiend met 2-0. Een extra tegenvaller vormden de twee gele kaarten die Aad Teyl en Paul Kooien ten deel vielen na grove overtre dingen. Cees Dontje (links) kijkt verschrikt, als Ruud Slavenburg en Hennie Greten (rechts) voor DRZ uitverdedigen. In de eerste helft wogen beide ploegen nog goed tegen elkaar op. De gasten begonnen fana tiek en kregen jn de beginfase dan ook de nodige kansen. Toon Eggers hield zijn doel echter schoon door enkele goe de reddingen te verrichten. De beste kans voor de Vlaardln gers kwam na een kwartier spelen. Paul Kooien speelde goed Johnnie Jansen aan, die een combinatie aanging met Aad Teyl. Deze bracht Ron Bongers in stelling, die vrij voor de doelman tegen hem op schoot. De terugspringende bal kwam voor de voeten van Aad Teyl, die zich geen raad wist met de kans. Hij schoot de bal naast. Helmond sport speelde goed gegroepeerd voetbal. In de aanval eiste Van Hooft de hoofdrol voor 2ich op. Hij speelde uitstekend, bracht her haaldelijk Burhenne in stel ling, maar in de afwerking stokte het vooralsnog bij de thuisploeg. Vlak voor de rust kreeg Toon Eggers nog een lastig afstandschot te verwer ken. Hij redde bekwaam. Ingooi Na de hervatting was het snel bekeken met FC VLaardin- gen. In de achtste minuut werd een ingooi van Bep de Ruyter, hij wilde de bal naar Krsto Mitrovic ingooien, goed door Helmond Sport onder schept. Van Hooft bad de vrije ruimte en faalde niet in de af werking: 1-0. Na deze treffer was het gedaan met het zelf vertrouwen van FC Vlaardin gen. Aad Teyl ging te fel in de tackle en dat leverde hem te recht zijn vierde gele kaart van dit seizoen op. Hij werd dan ook gewisseld voor Her man den Haag. Ook Frans Stans kon het veld verlaten. Zijn vervanger was Cock de Keijzer. Veel hielp het alle maal niet. Helmond Sport bleef de betere ploeg en zou de voorsprong dan ook uitbrei den. Een afstandschot van Van Hooft verdween stijf onder de lat in het doel: 2-0. Paul Koo ien raakte kort na dit doelpunt zo geïrriteerd, dat hij een te genstander onbesuisd onderuit haalde. Ook hij kreeg hier te recht een gele kaart voor van scheidsrechter Van Eijk. Hel mond Sport voetbalde de wed strijd rustig uit. FC Vlaardin gen kreeg in de laatste minuut nog een mogelijkheid om de score terug te brengen tot 2-1. Het afstandsschot van Cock de Keijzer ging echter rakelings naast. Vlaardingen De Hollandi aan heeft tegen Leonidas met een 1-1 nederlaag geen loon naar werken gekregen. De Vlaardingers begonnen met twee spitsen en tracht ten Leonidas tot de midden lijn te laten komen. Een Rotterdams schot vanaf twintig meter betekende in de achttiende minuut een streep door de taktiek van trainer Hans Renirie, waar na Leonidas, dat verder geen gevaar stichtte, zeven minu ten voor rust 0-2 scoorde. Hans Renirie stuurde in de tweede helft een derde spits naar het „front", hetgeen na vier minuten tot de Vlaarding- se treffer leidde Henk Booms- ma pass te op Cees Stam, die zijn map uitspeelde en vervol gens diagonaal raak schoot: 1- 2. De lange Rotterdamse doel man verijdelde vervolgens schitterende kopballen van Cees Spruyt en Henk Booms- ma. Leonidas besliste het duel in de 35-ste minuut uit een buitenspelsituatie, waarna de Rotterdammers in blessuretijd de stand naar 1-4 tilden. Vlaardingen - VFC-spïts Hans Jansen, een potentiele kans hebber voor het topscorers klassement -exclusief voor deze krant- heeft een scheen beenbreuk overgehouden aan de wedstrijd tegen DRL. De 21-jarige aanvaller blijft daar door zeker twee maanden bui ten de lijnen. „Ik kreeg de bal aangespeeld, waarna ik uit haalde om de bal door te tik ken. De aanvoerder (Van Gent, red.) kwam toen recht op me af met zijn been om hoog", vertelt de in het „zit- gipsingepakte Hans Jansen. „Ik hoorde wel wat kraken, maar ik wist niet gelijk dat er iets was gebroken. Foto's in het Holy-ziekenhuis wezen uit, dat er wel degelijk van een breuk sprake was. Woensdag moet ik weer terug naar het ziekenhuis en ik krijg dan waarschijnlijk loopgïps. Maandag: FC MSAVDL, Alexanderhal, 20.30 uur. Bing- ley BoysExcelsior M, Ener giehal, 21.30 uur. DHSSan Clemente, Margriethal, 20.30 uur, FC TybexSC Zuider park, Matgrïethal, 19.45 uur. SVV—Overmaas, Margriethal, 20.30 uur. WF—VND, Mar griethal, 22 uur. RKWIK Kreek boys, Lijnbaan hallen, 20.30 uur. Maandag: Zaalvoetbal in Lïjn- baanhallen, Olymiahal en Margriethal, 19 uur. Leoni das—Pollux (d), te Zoeter- meer, 21 uur. Start tweewa- penwedstrijden SPSV, Koop mansbeurs. Denk en Zet Schiedam 2 (dammen). Dinsdag: VlaardingenDHC, Broekpolder, 19.30 uur. MVCUVC/Sapragaz (d), Olympiahal, 21 uur. Tweewa- penwedstrijden SPSV. Verga dering softbal afdeling Schie dam, Harga, 19.30 uur. Donderdag: Vergadering Refo- ba, Westwijkhal, 20 uur. MASCGTB, Wielewaalhal, 21.15 uur. Tweewapenschiet- wedstrijden SPSV, Koopmans beurs. Vrijdag: HollemareShell (d). Vergadering MSV'71, Steen- wijkpolder, 20 uur. Tweewa- penschietwedstrijden SPSV, Koopmansbeurs. Opening Schied. damkamp. De Ark, Hargplein, 19.30 uur. Schiedam Excelsior'20 heeft een verdiende, maar zwaar bevochten overwin ning van 20 behaald op Al- phense Excelsior, met Hans Smold-irs als rechier- verdedigetv u oude karakter. Het vocht voor elke meter grond eD Mild in de verdedi ging h't ücufd koel. Uit een vrije trap knalde Mar tin Oortmersen in. daarna Rob Koevermans, maar het was tenslotte Martin de Vette, die tot een doelpunt kwam, 10. Een kwartier- voor rust ebde de aanvalsdrift van de Schie dammers wat. Het liet bewust de tegenstanders komen en mede door het uitstekende werk van doelman Jan van Veen bleef de Schïedamse ver dediging de baas. Na de rust speelde Alphense Boys „alles of niets". De mas sale druk van de bezoekers werd echter bekwaam opge vangen en kort voor tijd was het Kees Schouwenberg die voor 20 zorgde. Schiedam Martinit lijkt op de weg terug te zijn. Het won tenminste weer, nu van SSW met de cijfers 4—1. Martinit ging van start met „good-old" Joop Lu pk er als laatste man. Halverwege de eerste helft moest hij echter uitvallen en kwam Jan Koo lman er in. Het'gevolg was dat Gouka weer als laatste man ging fungeren en Kooi man op het middenveld. Martinit kon de eerste helft afsluiten met een voor sprong van 1—0. Het was een doelpunt van Kees Hoogwerf na een schitteren de solo-aktie. De tweede helft was drie mi nuten oud, toen Ruud Quadt de bal listig terug trok naar de opkomende Ruud van der Horst, waarna laastgenoemde met een goed schot de doel man geen kans gaf: 2—0. Na dat Soeterman de achterstand van SSW verkleind had tot 21, leek het er op dat de gas ten verder terug zouden ko men. Toen echter Jan Blom na een solo de stand op 3—1 bracht, was het wel bekeken. Kees Hoogwerf tenslotte maakte de overwinning voor Martinit nog sprekenden 4—1. Vlaardingen - VFC heeft een achterstand tegen DRL omgezet in een 1-1 gelijkspel. Desondanks sloeg de balans voor de Vlaardingers - Hans Jansen brak een kwar tier voor tijd zijn scheen been - uitermate negatief door. DRL speelde met name in het begin een té harde wedstrijd en nam na twintig minuten spelen de leiding, toen een hoekschop slechts in eerste in stantie kon worden wegge werkt: 0-1. Een kopbal van Hans Jansen én een vrije trap van Pim van der Burg (buiten kant paal) konden voor rust geen wijziging in de stand brengen. In de eerste helft werd wel een Rotterdammer, die Peter van Bekhoven te lijf ging, uit het veld gestuurd. DRL trok zich in de tweede helft -met een man minder spelend- voor het doel terug. VFC kon de numerieke meer derheid slechts éénmaal in een doelpunt uitdrukken, toen Gerrie ZeLIstra een voorzet van Teun Komaat inkopte. Hans Jansen kreeg nog een goede kans op de „winnende treffer, maar zijn schot werd geblokkeerd door de Rotter damse doelman. Aan de ande re kant moest Pim van der Burg op de doellijn redden. Een kwartier voor tijd werd de confrontatie met DRL-aan- voerder Van Gent Hans Jan sen noodlottig. Ook de inval lers Mario Verkerk en Harry Schuiten (voor Gerrie Zeilstra) konden geen verandering brengen in de 1-1 stand.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 6