SPORT SPORT KORT wsm Delfia bedwingt ook Fortuna mmmm mmm 1 VDL: schutters festijn I Programma WF vóór 31 mei 1 I bekend FCN?66 en WF falen niet SVV-jeugd onderuit RKWIK heeft geluk Fer Groene weg kandidaat Verhoorn blijft Jan Kooiman: „Kwaliteitsverschil te groot jsl ¥wto Afdelingsvoetbal SFC krijgt te weinig Jan Kerssemeijer: weer wachten maandag 11 februari 1980 VD/SC/WW Schiedam Voor de jeugd van SVV was het sneu zo on verdiend van Volendam te verliezen. Bij de rust was de stand nog 22, maar daarna waren twee doelpunten in bui- tenspelpositie er de oorzaak van dat de jeugdige Schiedam mers met 4—2 verloren. Vo lendam opende door Jonk de score, maar door Cor Peits- man, die bij de jeugd zijn ren tree vierde, kwam SVV op ge lijke hoogte. Volendam nam daarna door Kwakman de lei ding, maar weer kwam SVV terug, nu via Pieter van Wijk. Doelman John Marrevee en uitblinker Jan Viergever lie pen nog tegen een gele kaart op. Dordrecht In de wedstrijd tegen OSS bleek dat RKWIK heel wat kansen nodig had om tot een doel punt te komen. Vooral in de eerste Helft demonstreerden de Vlaardingers dat. RKWIK was in die eerste helft wel sterker, maar on danks de talrijke kansen, werd die periode afgesloten met een magere voorsprong van O1. Het was een doel punt van de snel opgekomen Huub Meeder. Na de thee werd de wedstrijd wat harder, met tal van over tredingen. Het boek van de scheidsrechter moest er dan ook aan te pas komen om de verhitte gemoederen wat in te dammen, OSS kwam tot de gelijkmaker, maar toch won RKWIK de match. Din de Rond bleef op de bal jagen, een verdediger voelde zich door de Vlaardinger zo in het nauw gebracht, dat hij de bal terugspeelde. Maar deed dat zo onhandig, dat het leer over de doelman heen in het net ver dween; 12. Niet onverdiend, maar toch wel iets geflatteerd. De Vlaardingse voetbal vereniging CION speelt morgenavond een licht wed strijd tegen Meeuwenpla; De strijd in Rotterdam be gint om 19.3Q uur, Vlaardin- gen speelt thuis tegen DFC, eveneens om 19.30 uur. VDL oefent thuis tegen FC Vlaar- d in gen. Ook hier is de aan vang gesteld op 19.30 uur. Bij DHS-Unitas ontbrak ex-aanvoerder Sjaak Lemen op het appèl. De donkergek leurde linksback komt- naar zijn zeggen-voorlopig niet in actie. Althans niet voordat het meningsverschil met trainer Jan Kooiman uit de wereld is. Dc heren van de hockeyve- reniging Pollux en Ever- green hebben vriendschap pelijk gespeeld. De Vlaar dingers verloren met 2-0 in Voorschoten van Warande en de Maassluise ploeg kwam thuis niet verder dan 3-3 tegen Rotterdam 3. De treffers werden verzorgd door Er rol Bulman. Fortuna oefent zondag in en tegen Slikkerveer. De wedstrijd* begint om 12,00 uur, zodat trainer Jan Poste- ma dan ook de wedstrijd van naaste rivaal, RKDEO, tegen Delfia kan bijwonen. Tijdens de jaarvergade ring van de atletiekvereni ging Fortuna, zijn door voorzitter Peter Spek de prijzen voor de onderlinge cross-kampioenschappen 1978/1979 uitgereikt. De eer ste plaats was voor Sjaak Hoogendijk, terwijl Bertus Stigter zilver en Luc Du- mont en Bram de Jong brons voor zich opeisten. In de Ape 1 doorn-marathon Maassluis Fer Groeneweg is kandidaat als trainer bij Excel sior M. Groenweg, die op dit moment nog in het eerste speelt, is favoriet bij de spe lers. Deze willen na Hans Kos- tense een trainer die met har de hand regeert. Zij zien in Fer Groenweg de meest ge schikte man daarvoor.'Overi gens moet het bestuur van de zaterdag tweedeklasser nog met Groeneweg gaan praten. Buiten Groeneweg zijn er nog diverse kandidaten voor de open vakature. Schiedam Hermes-trainer Wim Verhoorn heeft zijn con tract met de Schiedamse eer steklasser met een jaar ver lengd. De Hoekenaar, die aan zijn tweede seizoen bezig is, heeft het volledig vertrouwen van de spelersgroep en bestuur gekregen en ziet daarom geen enkel beletsel tegen nog een seizoen op Harga. 9? DHS als een mak setaap ■v i.. Schiedam Dat DHS na het vertrek van Piet Roozer niet meer ais kleurloze eersteklasser zou zijn, was eer. gegeven dat de oer-DHS'ers niet zomaar voor lief wen-; sten te nemen, immers, op het nog altijd aanwezige ka-;- rakter kon ook menig eersteklasser zich nog verkijken» Na een periode van twee maanden stilstand bleken de! Schiedammers tegen Unitas (0-2) echter niet alleen opJ het front van de kwaliteit, maar merkwaardig genoegj ook in mentaliteit de mindere van de koploper in de eerste klasse. Gelijk de instelling van hun topscorer- werd DHS als een mak schaap naar de slachtbank ge-w> leid. Eén van de weinige kansen voor de Schiedammers. Unitas-doelman Harry Hentenaar heeft de bal laten glippen, maar via het hoofd van Karei Doesburg gaat de bal toch naast. „Dat van het kwaliteitsver schil kan ik natuurlijk wel accepteren", zei trainer Jan Kooiman, die nog peinst over nog een jaar in Kethel. „Maar dat in plaats van elf man, maar zeven, hooguit acht mensen zich voor hon derd procent hebben ingezet, dat is iets waar ik me mate loos aan erger. Een Frans Schaap en Robert Koorenge vel, de spelers die normaal twee verdedigers aan zich moeten binden, liepen zich constant te verschuilen. Zoals algemeen bekend is, gaat het met voetballen bezig zijn óók door als je niet m balbezit bent". De kritiek aan het adres van de DHS-aanval en m mindere mate hel middenveld was te recht. Frans Schaap (zeer snel naar huis) en Robert Kooren gevel („Ik weet het, ik was niet best) waren slechts ge vaarlijk bij missers van de Gorkumse defensie tn de per soon van laatste man Ad van der Gijp en doelman Harry Hentenaar. De eerste helft le verde dan ook een schot op de paal (Koorengevel). kopbal naast (Doesburg) en afgekeurd doelpunt (Marcel van de Ven). Nog heel wat, de tweede helft in aanmerking genomen. Qua uitgespeelde kansen kwam DHS in de eerste vijfenveertig minuten zelfs nog verder als Unitas, dat zijn veel betere veldspel maar niet in doelpun ten wenste uit te drukken. De kortste weg naar het uitste kend verdedigde doel van Tor' Kooiman, kon de Gorkumse aanvallers maar niet bekoren? Steeds zochten Wim van d< Maas, John van Velzen en Le< Golverdingen de moeilijkst^ weg. Verdedigend -individueel- kor DHS het daardoor allemaa nog wel bijbenen, maar op he middenveld, waar Marcel var de Ven en Kees van Kralin door Emile Schelvis gen hard, maar tegelijkertij< zonder enig resultaat, werk' ten, sloeg Unitas vooral in he tweede bedrijf toe. De doel punten van Leo Golverdingei. (61-ste minuut) en Pierre Mul der (92-ste minuut) waren dai ook met meer dan verdiend Nol Roozen: „Je zag in de eer ste minuten van de tweed» helft de bui al hangen. E maakte 2ich een soort loom heid van het team meester, di« je bij DHS maar zelden mee maakt". De ploeg van de aan het eind- van het seizoen scheidend» Wim van Duuren continueer de zijn koppositie met mee gemak dan was verwacht te gen een hoofd klasse-degra dant. Fred Meerhof, toch eet voorbeeld voor de Schiedam mers, stelde terecht na afloop „Tegen een ploeg als Unitas i alleen wat te beginnen als el man willen. Kijk, je kan me zomaar een spelers uit he tweede vissen. De afstand is t* groot. Je moet hel dus me deze elf doen". glllllllilllllllllllllllllllllllllllll[||lillllimillll!llll]llllllllllllllllllll(llil|llllllllllllllllllllllllllllil|^ SchiedamDe commissie naamswijziging van de voetbalvereniging WF heeft na een schifting nog vijf na men over gehouden, waar uit de leden op 2 maart in de kantine de nieuwe naam voor hun vereniging kun nen kiezen. De commissie, die ook de vijf namen nog niet wil bekend maken, zal op 31 mei om 11.30 uur op de Schiedamse Welzijns- markt Wim Koevermans vragen de nieuwe naam te onthullen. 31 mei zal een gedenkwaar dige dag in de geschiedenis van de Schiedamse afde lingclub worden. Muzikaal omlijst door de de Conti nental Blue band, staan er vanaf elf uur tot en met 16.45 uur allerlei activitei- ten op het programma. Voor de jeugd is er de show „Toeter eens" en om 14.30 uur luistert de zanger Lobo i de feestelijke activiteiten op. Om 15.15 uur is het de j beurt aan Ciska Peters, I waarna om 16.00 uur de WF-harmonie de dag be- sluit met een mars door Schiedam. Vanaf 's- och- tends vroeg staan" er zes kraampjes, die met activi- teiten, zoals het rad van avontuur, 2ullen proberen de gemaakte kosten (onge- veer vijfduizend gulden) er- uit te krijgen. =iiii][iiiiiiiiiiiiHttiniiiiiiii)iiiiuiiitni!iiiiiiiiiiiniii!iiiniiiiinniii]iiiii!n!iiiiiiniiiiitiiiiumiiiiir Vlaardingen - Fortuna heeft in de thuiswedstrijd tegen Del fia zijn koppositie niet waar gemaakt. Zonder geloof in eigen kunnen kwamen de Vlaardingers niet verder dan een 0-0 ge lijkspel. „En achteraf mogen we met dat ene punt nog geluk kig zijn ook", gaf Fortuna-trainer Jan Postema ruiterlijk toe, trekken, terwijl Ger Don na een erg fraaie passeerbewe ging net buiten het strafschop- Delfia, dat vorige week PDK versloeg, kwam niet naar Vlaardingen toe om een over winning uit het vuur te slepen. „Als je naar de bovenste gaat is het toch logisch, dat je één punt als uitgangspositie neemt", verontschuldigde Del- fia-coach Willem Noordam de opzet van de gasten, die erg fel op de man spelend de tegen stander niet in het spel lieten komen. Fortuna wist zich geen raad met de voor elke meter vech tende Delftenaren en grossier de in foutieve passes en onno dig balverlies. Toch waren de eerste kansen voor de thuis ploeg, doch Ron Hofman en Victor Mi on wachtten te lang om de bal vanaf rechts voor te gebied werd neergelegd door Aad Knoll- Halverwege de eerste helft kreeg Delfia ook in aanval lend opzicht meer vat op het spel, hetgeen mede door het onzekere ingrijpen van de Vlaardingse verdediging tot gevaarlijke situaties leidde. Zo kon Kees van der Lugt na een misser van laatste man Hadde van der Meijde redden ten koste van een hoekschop, die door doeiman Remy Leerdam verkeerd werd behandeld. De bal sprong uit zijn handen voor de voeten van Jan de Jong, die vervolgens in een chaotische situatie tegen de lat schoot, waarna Ron Steiger de rebound overkopte. Fortuna continueerde ook in de tweede helft met onzeker en fantasieloos spel, dat door de „groeiende" Delftenaren, waarvan vooral Glen Blinker zijn dag had, met gevaarlijke uitvallen werd beantwoord. Met name Ron Steiger kwam na een pass van André Grons- veld in een riante positie voor doelman Remy Leerdam, maar zijn schot ging rakeling naast. Fortuna werd pas ge vaarlijk na zeventien minuten spelen, toen Ron Hofman ein delijk ook in offensief opzicht durf aan de dag legde cn op snelheid een aantal tegenstan ders uitspeelde, waarna hij de vrijstaande Mary Visser be diende. De Vlaardingse hnker- vleugelspits schoot te gehaast, waardoor er niet meer dan een krachteloos schot van zijn voe ten rolde. Tien minuten later kwam Vic tor Mion, na een goede combi natie met Marie Visser, een paar centimeter tekort, waar door hij de bal vanaf korte af stand slechts naast het doel kon glijden, Delfia-coach Wil lem Noordam Achteraf ge zien zat er meer in voor ons, want als je voor rust met slecht voetbal de nul kunt vasthouden, moet je met goed .voetbal, en dat hebben we na rust gespeeld, kunnen wmnen. Het viel me eigenlijk tegen, dat Fortuna bleef hangen en niet meer op de aanval zette". Jan Postema :„DeIfia speelde vrijuit. Wij moesten echter presteren en dan drukt er een bepaalde last op je. Ik ben in ieder geval geschrokken van deze pot". De matig leidende scheidsrechter. Leen Bakker, gaf Vlaardinger Peter West- dijk (ruw spel) en Delftenaar Mart Sommeling (spelbederf) een waarschuwing. Schiedam/VIaardingen De clubs uit het afdelingsvoet' bal lijken goed overwinterd te hebben. SVDPW speelde tegen koploper Germinal gelijk, wat een uitstekende prestatie mag worden genoemd. FCN ging goed door en De Roef werd zonder veel moeite aan de zegekar gebon den (41). Winst was er ook voor een gehavend WF, dat Real Parbo op eigen veld terugwees, 0—2. MSV moest op eigen veld de eer (13) laten aan OHW. Een sterk ver jongd Schiedamse Boys verloor in de thuiswedstrijd te gen Portugues met 13. SVDPW—Germinal 1—1 Een goed gemotiveerd SVDPW heeft het koploper Germinal danig lastig ge maakt Twee aanvallende ploegen, waarbij de aanval strandde bij de zestienmeter lijn. Toch was het een leven dig duel dat leek te gaan eindi gen in 00. Vijf minuten voor tijd kon de SVDPW-aanhang juichen. Uit een hoekschop bracht Henny Bras voor de tweede keer de bal voor het doel en het lukte Karei van de Berg om met een kopstoot SVDPW op 10 te brengen. De Schiedammers dachten al aan de overwinning. Een mi nuut voor tijd echter vond Pe ter Gundlach het nodig een overtreding te maken. Dat ge beurde in het strafschopge bied. Gerrit den Butter maakte geen fouten zo moest SVDPW toch nog een punt inleveren. Demos—VOB 2—2 DemosVOB betekent al ja ren een stevige harde partij voetbal. De Schiedammers moesten het doen met inval lers voor Joop en Gerard van Schijndel en moesten toestaan dat de eerste helft afgesloten. 1—1. Na de n werd met 0- rust werd het zelfs 0—2 door een fout van doelman Nelis de Bok. Peter Romenschenko zorgde voor 1—2 en in de bles suretijd werd het weer door Romenschenko 22. FCN—De Roef 4—1 In de eerste helft leek FCN de winter nog in de benen te hebben en kwam het niet verder dan een doelpunt, ge scoord uit een vrije trap van Dick Schaap. Een misver stand in de verdediging had tot resultaat dat de rust in ging met 1—1. Na de thee was FCN als herboren. De Roef had niets meer in te brengen en heel normaal liep FCN middels Dick Schaap, Arie van de Windt en nogmaals Dick Schaap uit tot 4L MSV—OHW 1—3 Niet omdat de tegenstander OHW zo goed speelde, maar omdat het er zelf erg weinig van terecht bracht, verloor, MSV de thuiswedstrijd tegen OHW. -Twee fouten in de verdediging betekenden twee doelpunten voor de bezoekers. Een treffer van Jacob Huizing gaf bij de rust de stand een nog draaglijk aanzien voor MSV. Na de rust was de thuis club wel voortdurend op de helft van de tegenstanders, maar eigen onkunde deed een doelpunt uitblijven. Kort voor tijd bracht een snelle uitval van OHW de eindstand op 1—3. Schiedamse Boys—FC For tuities 13 Trainer Jan Post is na de win terstop de kern van Schiedam se Boys aan het verjongen. „Ik moest er toch eens mee begin nen en als we ons nu maar handhaven vind ik het best. Er is voldoende jeugdig mate riaal en ik laat ze nu maar aan de bak over". Trainer Post was ondanks de nederlaag (1 3) tevreden over zijn jeugdige ploeg. „Ik zie het gewoon zit ten en als het team wat op el kaar ingespeeld is. zal het best lukken. Het enige Schiedamse doelpunt werd gescoord door Hans de Held. Real Parbo—WF 0—2 Zonder Martin Schaap, Hans Klein, Ger de Mos, Piet van 't Hof en Jan van Bockkum moest WF naar Real Parbo. Door dit alles maakte de 17-ja- rige Martin de Vette zijn de buut in het eerste team. Voor de rust schoorde Peter den Hartog uit een pass van Hans van Hassel 01. Na de rust was het weer Den Hartog die tot scoren kwam, 02. Vanaf dat moment moest WF in de verdediging. Het deed dat goed en kon met de volle winst naar huis. V - s :t ,.i I 1. '/V. mm» De glijdende Victor Mion komt een voet tekort om de toekijkende Glen Blinker (links) en aanvoerder Cock de Booy te verschalken. Rotterdam VDL haalde weer eens vernietigend uit. Mid denmoter Alexandria'66 moest er met maar liefst 2-7 aan ge loven. De Maassluizers begonnen gehandicapt aan de wed strijd. Kees de Man moest nog een schorsing uitzitten en Ron Verstraten moest verstek laten gaan vanwege militaire ver plichtingen. Bram Morin en Chris Wocrts waren de vooral na de rust goede vervangers. De Rotterdammers waren niet opgewassen tegen de aanvals drift van de Maassluise forma tie. Na een kwartier kwam VDL op een voorsprong, toen uit een scrimmage Jan van Al ten a de score opende: 0-1. Ook het tweede doelpunt zou op naam komen van Jan van Al- tena. Een corner werd met goed verwerkt, waarna hij de bal vrij voor het inschieten had. De derde treffer kwam gelukkig tot 'stand. De doel man dook over de bal heen, waardoor Marcel van der Vaart vrije doorgang had: 0-3. Na de hervatting werd de voorsprong gestadig uitge breid. Marcel van der Vaart scoorde na een pass van Bram Morin 0-4 en diezelfde van der Vaart scoorde uit een straf schop 0-5. Toen even leefde Alexandria op en scoorde uit een counter 1-5. Jan van Alte- na scoorde uit alweer een staf- schop 1-6. De thuisploeg scoor de nog uit een strafschop 2-6, maar het was Chris Woerts die de eindstand bepaalde op 2-7. Schiedam Hoewel SFC di thuiswedstrijd tegen Leer dam Sport met 01 verloor is het zeker niet de minden van de tegenstanders ge weest. Een gelijkspel zou dt verhoudingen in het veld be ter hebben weergegeven. Vooral in de eerste helft zijr er voldoende kansen voor SFC geweest om tot een doelpunt U komen. Een uithaal van Jirr Kars trof echter de paal er een goed gelanceerde Wirr Stad zag kans alleen voor dt keeper gekomen toch no£ naast te schieten. De verdedi ging van SFC bleek goed of zijn hoede en zo kon het ge- beuren dat na een zeer interes*, santé eerste helft de stand no| steeds 00 was. Ook in de tweede helft warer de ploegen aan elkaar ge waagd. Het werd een pittig maar toch sportief duel mei van beide kanten leuk voetbal Het leek erop dat de wedstrijd zou eindigen in 00, het werd echter toch 01 voor Leerdam Sport, toen na een inworp Sal- huteru de bal voor de voeten kreeg. Met een schijnbeweging maakte hij zich goed vrij en liet ook doelman Rob Korpel kansloos. Rien Broere werd nog ingeruild voor Henk Luchters, maar het mocht SFC niet helpen. Schiedam—Jan Kerssemeije zat niet nog dit seizoen bi DHS in het eerste elftal acte ren. De KNVB heeft zich, on danks de overeenstemming van zowel NAC als DHS, te gen een eerdere overgang uit gesproken, Pas aan het eindt van het seizoen, wanneer he contract met de Bredase eredi visieclub* definitief afloopt mag Jan terugkeren naai sportpark KetheL „Een merkwaardige zaak" zegt hijzelf. „Ik mocht wej' van NAC, omdat ik er nie toch niet meer inpaste. Maai' de KNVB houdt vast aan he contract. Ik heb inmiddels eer' verzoek gekregen Van FC Vlaardingen via Hans Dorjet' (oud-trainer NAC) om bij dt' Vlaardingse eerste divisieclut' te komen tot het eind van he'* seizoen. Ik moet nog praten! maar op het eerste lijkt het m<: met onaardig. Zo blijf ik ten-i minste bezig 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 7