3 SPORT Restanten zaalhockey (De Hollandiaan kampioen Vlaardingse dames verspelen twee punten I osmanbeker voor Gilles de Rooi NO AD komt in de problemen Bos districtskampioen Oók autoschade-vakwerk Afgetroefd Hoek van Holland deelt SVV-jeugd winnaar MVC verliest W Nu negen bestuursleden bij Fortuna DRIES SPAANSERQUffl maandag tl februari 1980 VD/SC/WW Schiedam Uitgerekend in de wedstrijd waarin NOAD zich had willen herstellen, hebben de Schiedammers een ge voelige nederlaag geleden. Evro Salamanders immers was één van de ploegen» waarmee NOAD in het onderste deel van de ranglijst verkeert NOAD had vóór de wedstrijd één punt achterstand op de Hagenaars. Na de wedstrijd had NOAD zich een punt voorsprong bedacht. Die gedachte werd echter wreed achterhaald, want Evro liet NOAD ont hutst met een 46 nederlaag achter. Waarmee NOAD vier speeldagen nog altijd wacht op een eerste overwinning. Twee keer werd gelijk gespeeld, waarmee NOAD nog net één puntje meer scoorde dan het helemaal onderaan staande Seine Meubelen, de tegenstan der van a.s. zaterdag. De positie in de hoofdklasse wankelt derhalve, al kan er met nog zes wedstrijden te gaan nog heel wat veranderen. Tegen Seine mag NOAD hoe dan ook niet verliezen! Het is daarbij te hopen, dat Jan Si mons en Jan Landsbergen weer in hun normale doen ko men. Jan Lansbergen scoorde tegen Evro zelfs helemaal niet. ter wijl Jan Simons met slechts één keer winst ook teleurstel de. De beste Schiedammer was nog Ron van der Wijk, die twee partijen op zijn naam bracht. Van der Wijk won zo wel van Luyckx als van Peter van den Broek, die op zijn beurt weer het genoegen maakte zijn oude clubmakkers Landsbergen en Simons aan de zegekar te binden. Het vierde NOAD-punt kwam op naam van het dubbel van de beide Jannen. Dat was trouwens pas het eerste tegen - punt van de wedstrijd, want NO AD stond al snel met 03 achter. De gamestanden waren daarbij zeer duidelijk in het voordeel van de Hagenaars. NOAD speelde wel een betere tweede helft, maar via 3—4 en 45 slaagde het er niet meer Den Haag Hoek van Hol land (zaterdag) heeft'de 3-1 nederlaag tegen GDA aan zichzelf te wijten, In de eerste helft stelde Werner Kramer Wil Meier in staat een 0-1 voorsprong te nemen. Door een fout van de achterhoede kwam GDA langszij, waarna GDA in de laatste vijf minu ten de Hoekenaren tweemaal verraste; 3-1, in de achterstand geheel weg te werken. De gamestanden: Landsber genLuyckx 14—21, 16—21; Simons—Van der Broek 15— 21, 13—21; Van der Wijk— Seitzinger 1321, 1821; dubbel Simons/Landsber genLuyckx/Seitadnger 23—21, 21—18; Simons— Luyckx 21—14, 22—20; Land sbergenSeitzinger 2123, 21—19, 17—21; Van der WijkVan den Broek 21 16, 2220; SimonsSeitzin ger 12—21. 21—23; Van der Wijk—Luyckx 21—19, 15— 21, 2112; Landsbergen Van den Broek 18—21, 21 15, 15—21. Ook voor het tweede team van NOAD een nederlaag, Tegen het sterke Middelburg-Zuid 2 werd het 3—7, waarmee NOAD naar de onderste plaat sen in de overgangsklas is ge zakt. Dick de Vaal (2x) en Jan Bayïngs scoorden tegen. De NOAD-dames acteren heel wat beter dan de heren. De in haalwedstrijd tegen TOG le verde een keurige 8—2 over winning op. waarbij Eis Clarijs 2x en Erika en Annette Dries beiden 3x scoorden. Tegen Ta- verzo verloren de NOAD-da mes echter weer. De ploeg uit Zoetermeer was met 3—7 te sterk. Karin Vente, Erika en Annette Dries scoorden allen één keer. Radio Molenaar Radio Molenaar is hard op weg naar de overgangsklasse. De Vlaardingers leden de vier de achtereenvolgende neder laag, zodat het doek nu al bij na is gevallen. Ditmaal werd het in Hazerswoude tegen de Avanti-reserves 82. Deson danks speelde Radio Molenaar de beste wedstrijd tot nu toe. De 82 eindstand was trou wens wat geflatteerd, want in diverse games waren de Vlaardingers dichtbij de winst Zij zitten echter in de hoek waar de slagen vallen, waarbij RM dit seizoen ook ie weinig wedstrijdmentaliteit demon streert. Aad van Opstal en Hans Jaap Oppenheim won nen ieder één partij. ft**, Vlaardingen/SchiedamDe hockeyteams van Spi rit (d), Evergreen en Pollux (h) speelden hun laat ste zaalwedstrijden met wisselend succes. De win terstop zit er nu weer bijna op, alleen de heren van Asvion hebben nog een competitiewedstrijd te goed De overige ploegen moeten zich alleen nog bezig houden met promotie- en degradatiewedstrijden. 1 Het kampioensteam van De Hollandiaan. Staande van links Linde. Zittend vlnr Eric Dijkstra, Jamahe Abu-Humein, Ludo naar rechts: Jan van Vliet, Martin van der Vlies, Paul van de van Mil, Cors Zijlmans, trainer Arnold Peek. Burg, coach Hans Ouburg, Wijnand Geerlings, Rob van der Vlaardingen De Hol landiaan heeft het ge red. De handballers hielden in de beslissen de confrontatie tegen degradatiekandidaat Atomium het hoofd koel en wonnen ver diend met 16-12. Door dit resultaat zijn de Vlaardingers kampioen geworden van de eerste klasse afdeling en pro moveren naar de lande lijke derde divisie. De Hollandiaan begon de wedstrijd vrij nerveus. Het had geJuk dat doelman Eric Dijkstra in een glanzende vorm verkeerde, waardoor de bezoekers er niet aan te pas kwamen. Echt in gevaar is De Hollandiaan dan ook niet geweest. Het had gedu rende de gehele wedstrijd een voorsprong. De rust kwam met de stand 10-6. Cors Zijl mans en Paul van der Burg en Martin van der Vlies waren produktïef. Na de hervatting heeft hét er even naar uitgezien, dat Ato mium voor een daverende verrassing zou gaan zorgen. Het kwam van 10-6 terug tot maar liefs 10-10. Cors Zijl- mans bracht De Hollandiaan weer terug in de race door een toegekende zeven meter worp te benutten. Na deze treffer is De Hollandiaan niet meer in gevaar geweest. Ge stadig werd de voorsprong uitgebreid met als eindresul taat een 16-12 overwinning. Door deze overwinning is De Hollandiaan ongeslagen kam pioen geworden. rTÏmiMiiiiiiiiiifiiiiiiiiHiiiiniiiiiiiiiiiiiniiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiuiiiiiiiiiiiniittiniiiiniiiiiiiiiitiiiiniiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiuiiiiiiiiuiiiiuumiuiuiuiniitniuiHiiiiiiitiHiiitmitiiinuiuiij^ De dames yan Spirit kwamen niet verder dan een punt uit de twee verspeelde wedstrij den. De eerste partij werd met 71 verloren van het Delftse Ring Pass. De Schiedamse da mes kwamen middels een tref fer van Angela Guliger nog wel met l0 voor, maar daar na was het gedaan met de da mes. Ring Pass veegde de vloer aan met Spirit, getuige de zevenklapper. De tweede wedstrijd ging be ter, maar verder dan een 55 gelijkspel tegen Hudito kwam het niet.De doelpunten kwa men op naam van Angela Gu liger (driemaal), Annette Hengst en Francis Verheul. Evergreen verspeelde de kans op het kampioenschap door van Leonidas te verliezen, met 65 werd de hoop de grond in geboord. In de laatste minuut werd er door de Maassluizen zelfs een strafpush gemist, zo. dat de desillusie compleet was. De treffers werden verzorgd door Errol Bulman, Eric Braams (beiden tweemaal) en Peter de Lange. De laatste wedstrijd tegen Rijs- wijk leverde een 54 zege op door doelpunten van Errol Bulman, Peter de Lange (bei- den tweemaal) en Walter La. ming. Pollux speelde zijn wedstrijden tegen Tcmpcl4 (7—4 winst) en Rijswijk (o4 verlies). De animo was er een beetje af bij de Vlaardingers, getuige de magere spelersopkomst (zes man). De treffers werden ge produceerd door Hans Don kervoort (zesmaal), Huub van Puffelen (driemaal) en Ad de Vries (tweemaal). Hoek van Holland - Hoek van Holland is zondag te gen GDS niet verder ge komen dan een 1-1 gelijk spel. GDS nam in de twin tigste minuut via een uit val de leiding. Nog voor de rust maakte de thuis ploeg gelijk, toen de bal via Marcel Grootenboer en Henri van Leeuwen belandde bij Menno Bou< man, die uit een moeilijke hoek de Haagse doelman passeerde. Schiedam In het clubgebouw van Schiedam Is de laatste voorronde gehouden van de spelregeïwed- strijd voor de jeugd. Het was propvol met clubgeno ten van teams die getuige waren van dit vragenspel en hieruit de 12 jeugdige SW-crs als overwinnaars te voorschijn zagen komen. Met de teams van HBSS (bekerhouder), HDVS en Excel- sior'20 komen ze op 26 februari uit in de finale bij Excel- sior'20. Vragensteller was wederom Leen Schotting, met als leden van de jury: Joop van Rest, Nico de Wolff, Jan Roetman, Frans Slavenburg en Jan de Koster. Persoon lijk winnaar was Eddy Meijboom van PPSC met 88 pro cent, met op de tweede plaats Handy de Jong van SVV met 84 procent goede antwoorden. Vlaardingen/Schiedam Het afgelopen weekeinde heeft ten minste twee spec taculaire uitslagen opgele verd. ftFVC verloor van Schippers/B: 15-7, 11-15. 7-15, 15-9 en 15-12, Broïeco <d) van Van Ginkel J/B: 15-9, 11-15, 15-12.14-16 en 15-10. De teams vai) B en P hadden het dui delijk makkelijker. De da mes wonnen van Flits: 15*6, 15-11 en 35-7, en de heren van Ceverbo/Orawi: 15-12,15-5 en 15-9. De heren van Broleco tenslotte'hadden geen kind aan Sigma/Delft: 15-9, 154> en 15- 12. In precies een uur heeft het eerste herenteam van Broleco het karwei tegen Sigma/Delft geklaard. Niet dat de positie van Sigma reden tot ongerust heid gaf -laag in de midden moot en zo'n 30 punten ver wijderd van Broleco- maar de instelling van de Vlaardingers laat in dit soort wedstrijden •wel eens te wensen over. Daar kwam nog bij dat Broleco ge handicapt aan de wedstrijd be gon, omdat spelverdeler Rob Morelis (wintersport) en hoof daanvaller Albert Schaap (za kenreis) verstek moesten laten gaan. Hoofdaanvaller John Rol: „Dit zijn altijd lastige wedstrijden. Hoe je zelf speelt hangt bijna volledig van je tegenstander af. Gelukkig was Sigma erg fanatiek, waardoor wij er zelf wat meer aan moesten trek ken. Al met al geloof ik toch wel dat het een aardige wed strijd was". Enthousiast Sigma begon erg enthousiast en hoewel de ploeg uit Delft duidelijk de mindere was, gaf de wedstrijd aardige momen ten te zien. Vooral de midde- naanval van de Delftenaren was succesvol en het duurde enige tijd voordat de Vlaardin gers zien daarop ingesteld had den. Daarom kon Sigma in de eerste set toch nog negen pun ten scoren, in de tweede daar entegen sLechts zes. Sigma pro beerde nog van alles, maar de Vlaardingers zorgden ervoor steeds een paar puntjes voor sprong te behouden, waardoor de laatste set met 15-12 afge sloten werd. Samenvattend een makkelijk avondje voor de Vlaardingers, die zonder al te veel inspanning toch de maxi male drie punten behaalden. De dames van MVC hebben de De aanval van de Schiedamse dames wordt keurig geblokt. Niettemin was het een makkelijk duel. dalende prestatiecurve van vo rige week voortgezet. Verlo ren de Maassluise dames vori ge week kansloos van Van Santen, nu bleek Schippers/B te sterk. MVC begon zwak, kwam met 9-0 achter, maar langzamerhand kwamen de dames in hun spel. De eerste set werd nog met 15-7 verlo ren, maar de tweede en de derde set werden beide be trekkelijk gemakkelijk gewon nen (11-15.7-15). Coach Vijf winkel: „Toen we met 2-1 voorstonden dacht ik wel dat we zouden gaan winnen. Dat we die twee laatste sets verlo ren is voor mij oen onbegrijpe lijke zaak'1. Want in de vierde set was het toch weer Schip pers dat fanatiek de aanval zocht. De dames uit Berkel vochten voor elk punt en MVC werd afgebluft (15-9). Conditie Schippers scheen in de laatste set in conditionele problemen te komen. Na de krachtsexplo sie in de vierde set, viel de ploeg uit Berkel ver terug en kwam met 5-12 achter ie staan. MVC dacht dat de over winning al een feit was en be gon nonchalant te spelen. Dit alles resulteerde in een steeds meer dichterbij kruipend Schippers, dat tenslotte toch de setwinst pakte, waardoor MVC door deze nederlaag weer twee punten kwijt is. De dames van Broleco konden van de misstap van MVC niet profiteren. Zij verloren van Van Ginkel J/B. Broleco had de eerste wedstrijd van dit sei zoen legen Van Ginkel ook al verloren en was cp revanche belust. Broleco miste de ge blesseerde Karin Nieuwstraten en kon pas in de loop van de wedstrijd (halverwege de tweede set) beschikken over Mirjam Verhoev. Van Ginkel is een moeilijk te bespelen ploeg. Het team be schikt over een snelle aanval, die door het zwakke blok van Broleco nauwelijks gepareerd kon worden en het achterveld was tegen het snelle spel van Van Ginkel duidelijk niet op gewassen. De eerste set werd dan ook met 15-9 verloren, de tweede set daarentegen werd, mede door de aanwezigheid van Mirjam Verhoev, die een erg goede wedstrijd speelde, met 11-15 gewonnen. De derde en de vierde set gaf een zeer geiijkopgaand spel beeld, waar bij de derde set door Van Gin kel (15-12) en de vierde set door Broleco (15-13) gewonnen werd. De laatste set verliep voor Broleco uiterst ongeluk- Lig. Wisselde de Vlaardingse ploeg halverwege nog met een 3-8 voorsprong, door veel ei gen fouten moesten de Vlaar dingers toch de winst aan Van Ginkel laten (15-13). Door deze uitslagen wordt de strijd om de tweede positie in de derde di visie G bijzonder interessant. Deze tweede plaats geeft recht op het spelen van promotie wedstrijden en zoals het er nu uitziet maken zeker vier teams aanspraak op deze laatste pro motiekans. Formaliteit De beide standaardteamsvan B en P hadden dit weekeinde geen moeilijke tegenstanders. De heren kregen Ceverbo/O- rawi op bezoek en deze ont moeting was meer een forma liteit dan een échte wedstrijd. Na nauwelijks drie kwartier kon Ceverbo weer gaan dou chen. Coach Peter van der Gugten heeft in deze wedstrijd wat aanvallend geëxperimen teerd, dat dit niet altijd goed ging, blijkt uit het feit, dat in de eerste set, na aanvankelijk een 10-0 voorsprong te hebben gehad, B en P plotseling met 10-11 achterstond. B en P trok de verhouding weer recht en won gemakkelijk met 15-12, De tweede set toonde een machteloos Ceverbo en de set standen zijn er dan ook naar: 15-5 en 15-9. Ook 'de Schiedamse dames hadden het tegen Flits niet moeilijk. De eerste wedstrijd werd door B en P op het nip pertje met 3-2 gewonnen, maar deze keer kwam Flits er niet aan te pas. In een regelmatige wedstrijd zonder opzienbaren de tussenstanden wonnen de dames uit Schiedan met 3-0. Coach Hans Soeters: „Alleen die derde set was nog een beetje spannend. Op een gege ven moment kwamen we met 11-0 voor te staan, maar omdat die dames van Flits werkelijk knokken tegen het degrada tiespook haalden Ze alles uit de kast en konden nog zeven punten scoren, Maar ja, dan win je toch nog met 15-7. Lichtpunt voor mij is dat Win nie Dijksman steeds beter gaat spelen en wanneer ze zo door gaat zit er voor haar misschien wel een basisplaats in. Mal if Voorzitter Spek (I.) overhandigt Gilles de Rooy de beker. Vlaardingen Op de jaarlijkse algemene le denvergadering van de atletiekvereniging For tuna, kreeg Gilles de Booij uit handen van voorzitter Peter Spek de veertiende „Hosmanbe- ker" uitgereikt, een be ker voor de beste presta tie in het afgelopen atle- tiekseizoen. De Fortuna- atleet kreeg deze onder scheiding voor zijn pres tatie op de -300 meter horden, waarbij hij met Vlaardingen Tijdens de distrïctsfinale derde klasse biljarten is H. Bos kam pioen geworden. De onder grote belangstelling ver speelde wedstrijden leverde een felle concurrentiestrijd op. Al snel werd duidelijk dat de strijd uiteindelijk zou gaan tussen H. Bos van Wilskracht, T. PU (DKC) en S. Steenbroek (Tonegido). In de zesde ronde stelde Bos echter zijn kampioenschap veilig. Na een uitstekende partij won hij van clubge noot Van der Plas. Er zou nog een ongemeen felle strijd geleverd worden om de tweede en derde plaats. Deze werd uiteindelijk be slist in het voordeel van Pil. Door dit resultaat is H. Bos gepromoveerd naar de twee de klasse. De totale uitslag van de wedstrijd was als volgt: L H. Bos 13 punten, 0.400 moyenne en een hoog ste serie van 4; 2. T. Pil (9, 0.345, 5). 3. S. Steenbroek (7, 0.399, 4), A. Pronk (7, 0.345,4), 5. J. Voets (6. 0.374, 4), G. YVaardenburg (6, 0.368, 5), 7. J. van der Plas (6, 0.3S2, 3), 8. J. van der Akker (2. 0.344- 5). Bos de nieuwe kampioen zijn tijd van 56.22 sec. de nationale titel veroverde bij de junioren. Deze prestatie was uiteindelijk doorslaggevend voor de kom missie, bestaande uit initiatief nemer Jan Hosman, erevoor zitter Dïck Rmglever en Peter Spek, om die beker aan Gilles de Rooij uit te reiken, omdat naast de talentvolle junior ook twee andere kandidaten op het lijstje stonden. Henrie Riedïjk met zijn tijd 2 uur 27 min. en 12 sec. op de Marathon en Max van der Does met zijn presta ties op de 110 meter horden» verspringen en hinkstapsprin- gen. Op de jaarvergadering, die re delijk goed bezocht werd, werd aan Wim Veenman het „Fortuna-Sehild" uitgereikt voor zijn aktiviteiten voor Fortuna in de afgelopen jaren- Voorts werden de opengeval len bestuursplaatsen opnieutf bezet. Het wedstrijdsekretaii* aat werd van de aftredende en niet-herkiesbaxe Teo Maat overgenomen door penning* meester Theo van Everdingen. die zijn plaats vervuld zag door Nico van der Vaart. Het bestuur werd aangevuld tot negen man door Yvonne Smits, Cock Moerman en Jolt Sprij. Het bestuur stelde voor om te komen tot het instellen van een aantal kommissies, di* een aantal taken van de be< stuursleden gaan overnemen-: Er wordt gedacht aan een jeugd-, wedstrijd- en evene mentenkommissie. Hoop#*; vend was het grote aantal le den wat zich beschikbaar stel de voor een plaats in een kom missie. ADVERTENTIE DRIES SFAANSEPOUXR uiri s Voor een laklaagje kunt u overal terecht., maar voor vakwerk moet u bij ons zijn. Uitdeuken en spuiten. Bokdweg 100 Schiedam, tel .(010). 154540. 'f «W ft10 0

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 8