SCHIEDAMSCHE COURANT ii m Ik jtiee krant Hoek van Holland massaal tegen LPG in Europoort m m. mm Geen tijdelijke maatregel op kruispunt Verkadesingel Notitie over toekomst SWV nog niet klaar P\ Gevels worden naar voren gehaald 16.000 gulden Roerige protestvergadering Inbraak in woonboot Wandelen inde rozentuin ta»»»q5'"r*oUI Vier auto's op elkaar Vrijdag praten over De Ploeg Eerst inspraak afronden ;U Extra zakcentje voor trouwdames Raad beslist over ballen uil Woensdag 13 februari 1980- Brot*rsvost 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262066 - klaehtendiensi 144144 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD SCHIEDAM EN KETHEL -104de jaargang no. 26S51 PAGINA'S in Winkeliers uit de Scfiiedamse binnenstad stroomden gisteravond tezamen in Novotel. Pagina 3. Speelstraat Bachstraat wordt niet verder afgemaakt. Pagina 3. Werkgelegenheid oetenmeestersweerop de tocht. Sportpagina. Unieke isolatie van 102 huizen Tuindorp noodzakelijk is. Omdat de gevel op die manier breder Schiedam Op een voor Nederland nog vrij onbeken de manier gaat de gemeente Schiedam binnenkort 102 woningen in het wijkje Tuindorp isoleren. De bijzonde re aanpak is noodzakelijk door de zeer aparte wo ningtypes: bij honderd zogenaamde Weïchen-woningen en twee Fundo-woningen ontbreken de spouwmuren. Daarom is een buitenisolatie noodzakelijk, die de ge vels als het ware naar voren haalt. De dienst woning- beheer hoopt het ongemak voor de bewoners zoveel mogelijk te beperken. Alvorens de gemeente tot een grootscheepse isolatie in Tuindorp overgaat, zal geëx perimenteerd worden met twee huizen. Voor die proef hebben burgemeester en wethouders een bedrag van- 16.000 gulden uitgetrokken. De buitenisolatie bestaat uit beplating van de bestaande betonmuren, waarna afstuca- doren van de aangebrachte platen en sierbepleistering wordt, moeten de kozijnen ook naar voren worden ge haald, terwijl afvoerpijpen, dakgoten en andere buitene lementen verlegd moeten worden. Deze vorm van isoleren wordt geen zaak voor de welstands commissie, hoewel de wonin gen een iets ander aanzicht krijgen. „Maar esthetisch ver andert er niets/' aldus A. Ver does, medewerker van de af deling renovatie in kantoorge bouw 's-Graveland. De isolatie, zoals de gemeente die in Tuindorp wil uitvoeren, wordt in Nederland nauwe lijks toegepast. In Wageningen is wel met buitenbeplating gewerkt; Het is echter vooral in TVest-Duitsland dat deze isolatietechniek ver is uit gewerkt, aldus Verdoes. Dat Schiedam deze techniek gaat hanteren, is dan ook min of meer noodgedwongen: de sys teembouw van de types Wei ehen en Fundo liet geen ande re mogelijkheden. Met de iso latie van gemeentewoningen was het tot nog toe zo, dat de ruimte tussen de spouwmuren werd opgevuld, uiteraard met materialen die de regendoor slag niet bevorderen, zoals steenwol vlokken of in Woud- hoek-Zuid aldehyde. Bij de andere woningen in Tuindorp, 139 van het sy- steem-Ayrie en de overige van De Kramer, is een gewone spouwmuurisolatie mogelijk. De 102 woningen, die een aparte aanpak vereisen, zijn van het Fundo-systeem: Mei doornlaan 22 en 24, en van Welchen: Molensingel 1-51, Ie- pcnlaan 4-74, Hargsingel 39-49, Perenlaan 28-38 en 27-35, Se ringenhof 4-14 en 3-13, Win- gerdlaan 4-12 en 3-13 en Kamperfoelielaan 4-14, Hoek van Holland Naar schatting zevenhonderd in woners van Hoek van Holland hebben gisteravond deel genomen aan de door de deelgremeenteraad uitgeschre ven protestvergadering tegen de plannen voor een LPG- terminal in Europoort. Zij stelden zich massaal op ach ter de deelgemeentera^d tegen de plannen van Shell en BP om een terminal te bouwen waar de aanvoer van LPG uitgebreid en gecentraliseerd kan worden. De boze bui van de Hoekena- ren ontlaadde zich boven de hoofden van Rotterdams wet houder H. van der Pols, de Bijn mo nd-gecom m i tteerde Th. Bakkers en gedeputeerde J. Noorland. Gecommitteerde Bakkers werd weggehoond, toen hij zei: „Juist die centrali satie geeft een belangrijke ver hoging van de veiligheid. Nu al varen regelmatig LFG-tan- kers in Europoort en de Nieu we Waterweg en in feite zijn de gevaren van de verschillen de aanlandingsplaatsen veel groter Verscheidene Hoekenaren be ten fel van zich af. Zo zei De Korm, dat Nederland niet ge regeerd werd door de regering in Den Haag, maar door multi nationals. EHBO-er Oprei meende, dat bij een eventueel ongeluk geen materiaal voor handen is, omdat Rotterdam al jarenlang weigert dat materi aal beschikbaar te stellen. De zaal reageerde met luide in stemming. Hoekenaar Den Boer stelde: „Als Hoek van Holland een badplaats was geweest zoals Scheveningen vol met hotels en kostbare gebouwen, gefi nancierd door multinationals, dan had het hele probleem niet gespeeld. Die maatschap pijen zouden wel uitkijken om hun kapitaal aan te tasten. Het is de deelgemeenteraad zelf, die Hoek van Holland klein heeft willen houden," Hij kreeg lik op stuk van deel raad svoorzitter L. van der Houwen, die stelde dat Hoek van Holland zich bewust als badplaats heeft willen open stellen voor iedereen en niet voor een selecte groep. Hij zei tevens onder luid applaus: „Europoort moet zich aanpas sen aan Hoek van Holland en niet andersom." Schiedam Onbekenden heb ben uit een woonark aan de Westerkade eon stereo-instal latie gestolen. De waarde van de buit bedraagt vijfentwintig honderd gulden. Men kwam binnen door tijdens de afwe zigheid van de bewoner de voordeur te forceren. Wet de benenwagen van de Holysingel naar de Vlaardin- ger Vaart, dwars door het zo genaamde Rosarium nabij M Holyzi ekenhuis. Een plannetje, dat de gemeente momenteel in overweging heeft en waar in elk geval gemeentewerken wel voor te ►rren lijkt. Mocht het laardings college het advies van gemeentewerken over nemen dan gaat de aanleg van het benodigde pad en een bruggetje de stad zo'n vijftigduizend gulden kosten. Duidelijk is dat het wande- "Ogetje vooral in de lente en ?°mer, wanneer de rozentuin ja bloei staat, op zijn aan trekkelijkst zal zijn. ML Dit nieuwsblad, waarin u al bet nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met de Haagsche Courant, Het Binnenhof ol het Rotterdams Nieuwsblad. «O* oei e Oa HS3®'- PosW Viocffl?' ri'1'. SOW ea» »s»" S»° «O» oo° Hoek van Holland Vier au to's zijn zwaar beschadigd bij een kettingbotsing alp de Dirk van den Burgweg. Terwijl drie auto's tijdig stopten voor een verkeersopstopping merkte een vierde automobilist de si tuatie te laat op. Hij botste op een auto, die op zijn beurt twee daarvoor staande wa- gerns beschadigde. Alle auto's, met chauffeurs uit Rotterdam, Monster, Oss en Zoetermeer, werden vrij ernstig bescha digd. Maassluis In de burger zaal van het stadhuis zal vrijdagavond een hijeen- komst worden belegd, waar op het gemeentebestuur met de bewoners van het Schan seiland wil praten over de lijnzaadfabriek De Ploeg. Op het ogenblik is de discussie over de overlast, die het be drijf veroorzaakt, extra actueel na de brand die in het week end plaatsvond. De omwonen den krijgen voor deze bijeen komst een speciale uitnodi ging- Op en rond het eiland heeft zich inmiddels een actiegroep gevormd, die zich dezer dagen heeft beziggehouden met het verzamelen van handtekenin gen tegen het bedrijf. Die wil men, samen met een petitie, vanavond aanbieden tijdens de vergadering van de commissie voor ruimtelijke ordening. Vlaardïngen In tegenstel ling tot eerdere uitspraken zien burgemeester en wet houders van Vlaardïngen geen heil in een een tijdelij ke oplossing van de proble men op en rond het kruis punt Burgemeester Verkade- singel /Kethe!weg. Het colle ge baseert dat besluit op de overweging, dat de gemoede ren in de betreffende wijk, Ambacht en Bahberspolder, te hoog zijn opgelopen. Een interim-maatregel zou slechts olie op het vuur bete kenen. Gestreefd moet wor den, vindt het college, naar een spoedige, maar definitie ve oplossing, die binnen de context van het verkeerscir culatieplan dat voor het on derhavige gebied in de maak is geschapen zal moeten wor den. Wel behoudt het college zich het recht voor, zodra mocht blijken, dat de inspraak op het verkeersplan niet binnen de vastgestelde periode van acht maanden afgerond is, alsnog een interim-maatregel te tref fen, De maatregel die het college als bekend voor ogen had be trof het tijdelijk lamleggen van het doorgaande verkeer over de Kethelweg en de Bur gemeester Verkadesingel. Het punt waar die twee wegen el kaar kruisen staat bekend als het „dodenkruispunt". De af kondiging van de interim maatregel bracht echter een storm van protesten teweeg bij bewoners uit de achterliggen de woongebieden, die zich door de voorgestelde afsluiting van een goede verbinding met de overige delen van Vlaar- dingen verstoken zagen. Wethouder Goudriaan lichtte hei collegebesluit voorals nog af te zien van de interim- maatregel gisteravond toe voor een stampvolle vergade ring van de commissie verkeer en vervoer. Daarbij haakte hij, evenals andere commissiele den dat zelf al eerder deden, in op een betoog van een be woner uit het gebied, de heer W. Gilden, toch vooral niet bij deeloplossingen stil te blijven staan. Gilden legde de commissie een uitgewerkt alternatief voor dat er op neer kwam alle aandacht te geven aan oen goede en ef ficiënte doorstroming over de omliggende wegen, zoals de Burgemeester Van Heusden- slaan. Door deze doorgaande route zo aantrekkelijk moge lijk te maken zou de verkeers stroom over deze weg als van zelf als barrière gaan dienen tegen het sluipverkeer door de wijk. Voorts pleitte hij voor het scheiden van fiets- en au toroutes. Het betoog was zo overtuigend dat practisch ie dereen beaamde dat een werk elijke oplossing in deze rich ting gezocht zou moeten wor den. Waarop Goudriaan het eerder vermelde collegebesluit kenbaar maakte. „We hebben weer geleerd te praten," zei hij. Voor commentaar zie pagina drie. Gaardingen Wethouder Cees Bot en zijn ambtenaren zijn welzijnsorgaan moet kunnen nodige kritiek oo de inl Vlaardingen Wethouder Cees Bot en zijn ambtenaren zijn er ondanks hun toezeggingen niet in geslaagd, de bijgestelde notitie over de toekomst van de Stichting Welzijn op tijd klaar te krijgen. Het stuk zou behandeld worden tijdens het driemaandelijks overleg met de stichting, dat morgen weer wordt gehouden. Het bestuur van de stichting had in haar vergaderingen van de afgelopen weken al haar teleurstelling uitgespro ken over het feit, dat het be treffende stgk toen nog steeds niet was verschenen. Zoals de zaken er nu voorstaan zal dat ook nog wel even duren. De notitie, die officieel gaat over de organisatie van de de mocratische planning en sa menlevingsopbouw in Vlaar dingen, gaf in de eerste versie aan, dat het karakter van de nu nog volkomen onafhanke lijke Stichting Welzijn Vlaar dingen drastisch zal moeten veranderen. In grote lijnen komen de gedachten van wet houder Bot er op neer, dat de gemeente meer invloed op het welzijnsorgaan moet kunnen uitoefenen. De stichting zou daarom moeten worden omge vormd in een zogenaamde functionele commissie: een commissie volgens artikel 61 van de gemeentgewet. Een en ander heeft vooral binnen SW V-kringen de nodige vraagtekens opgeroepen. Met name bestaat er grote onge rustheid over de rechtspositie van de medewerkers en de mogelijkheid, zich in de toe komst onafhankelijk te kun nen blijven opstellen. In de raadscommissie voor sociaal- culturele activiteiten is ook de nodige kritiek op de inhoud van de notitie geuit. Aan de hand van die discussie heeft het college toen toegezegd, met een bijstelling te komen. Wanneer de bijgestelde notitie wel zal verschijnen is nog niet duidelijk. Woordvoerder Ja cobs van de betreffende secre tarie-afdeling: „De wethouder en wij zijn er gewoon nog niet mee klaar gekomen. Het on derwerp is zelfs nog niet in de vergadering van BenW aan de orde geweest." Reactie van de SWV op dit bericht: „Het is toch belachelijk? Maar goed, we wachten wel weer af. i ;i Schiedam De twee dames, die voor de gemeente in het stadhuis de meeste huwelijken voltrekken, krijgen van de ge meente een extra zakcentje voor de aankoop van een nieuw japonnetje en het ver zorgen van het kapsel. De ge meentelijke afdeling personeel en organisatie is van mening dat de twee dames, die geza- melijk jaarlijks ruim vijfhon derd paartjes in de echt ver binden, zich altijd zeer stem mig kleden bij de voltrekkin gen. Aangezien de gewone ambtenaren wel een vergoe ding krijgen voor de aan te schaffen kleding, vindt de af deling het meer dan redelijk dat mevrouw J.van den Too- ren en mevrouw Valkenburg ook een onkostenvergoeding krijgen. Elke dame krijgt hier voor een bedrag van vijfhon derd gulden. Schiedam Dat de gemeente raad 2ich niet altijd bezighoudt met moeilijke problemen mag blijken uit agendapunt negen voor de vergadering in het Sehiedamse stadskantoor van volgende week maandag. De raadsleden wordt gevraagd of zij instemmen met de aanschaf van negen zaalhandballen cn tien tennisballen door de Rijn- mondschool. Na een nachtelijk bezoek van inbrekers miste de school deze spelmaterialen. De raadsleden hoeven zich echter niet over het gehele be drag te buigen, dat met de aanschaf van de ballen is ge moeid. Volgens een koninklijk besluit mag de gemeente slechts de nieuwprijs, vermin derd met de afschrijving, uit keren. V I -\tl

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1