URANT JÈL .neem. dcf*©ei UlTS Ouders wachten af bij aanmelden leerlinge krant gp i-_ Feestneuzen kunnen weer in de kast Rondleiding langs parkeerlocaties Auto's moeten eerder Schiedam-Noord uit Tweede kamer in huiskamer tasvonk oorzaak explosie tanker Aannemer komt terug op garanties Onderwijs in Oost wijk Zes zwaar gewonden bij ongeluk Europaweg Bus open gereten Buschauffeurs geven'n rondje Bruggen en tunnels zijn niet 'f veiligste idee l* iffiltlililll Gracht rustiger door brugherstel Woensdag 20 februari 1980- ONAFHANKFl.IJK dagblad -104de jaargang no. 26556 —4 PAGINA'S Brnersvost 3 telefoon administratie 2H8091 redactie 262566 klachtenchcnst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Bewoners van Vlaardingen en Schiedam die aansluiting heb ben op de CAI, kunnen sinds kort gratis de debatten in de tweede kamer rechtstreeks over de radio volgen. Op ka baal 16 van de FM-band (91,9 Mhz) is hiervoor een vaste plek gereserveerd. Als er geen kameractiviteiten zijn wordt dat aangegeven met een regel matig herhaalde mededeling. Schiedam Een onderzoek van de arbeidsinspectie heeft inmiddels uitgewezen wat de ooraaak is geweest van de ex plosie op de Panamese tanker Turbie, waarbij zes mensen maandagavond gewond raak ten. Een lasvonk viel in een dubbele-bodemtank die gevuld was met een ontplofbaar gas. Dit was mogelijk doordat het mangat van deze tank niet ge sloten was. Hierdoor onstond er een explosie, die zes mensen verwondde. Twee mensen kunnen binnenkort uit het zie kenhuis worden ontslagen; zij vertoonden verstikkingsver- schijnselen. De andere vier mannen worden nog met tweedegraads brandwonden in het gemeenteziekenhuis ver- i n De Kabel maakt leergang burenhulp. Pagina 3. De Schiedamse PvdA-fractie gaatweer naar de Gorzen. Pagina 3. SW nog steeds nietzekervan subsidie. Pagina 4. Rob Snijders tekent bij Vlaardingen. Pagina 4. Gisteravond besloten de Rietzeilers op uitbundige wijze het jaarlijks te rugkomende gebeuren, Ook burge- Het is weer voorbij! Aan alles komt een eind; ook aan carnaval. De feestneuzen kunnen weer in de kast en de bleometjesgordijnen weer voor de ramen. meester Te loo was naar zaal Irene gekomen om de stadssleutels weer terug te krijgen van Prins Frans de Eerste. En met de sleutels de macht over Schiedam, die hij gedurende' het carnaval had overgedragen aan de prins. Daarmee kwam een eind aan vier dagen hossen, springen, zingen en... drinken. Renovatie VOI op de tocht Vlaardingen De renovatie van een serie woningen in de Pieter Karei Drossaertstraat in de Vettenoordse- polder staat volkomen onverwachts op de tocht. In te genstelling tot eerder gedane garanties van het aanne-' mersbedrijf Van der Waal blijkt deze onderneming nu een herziening van de prijzen te verlangen. Het gevaar dreigt dat daarmee het door het rijk als maximaal aan vaardbaar gestelde bedrag overschreden wordt, zodat de renovatie alsnog geen doorgang zou kunnen vinden. Als het rijk de onverwachte verhogingen wel zou accep teren, dan zullen de huur prijzen in elk geval bedui dend hoger komen te liggen dan de 211 gulden, die men op basis van de huidige gege vens had berekend. Het bericht kwam gistera vond als een donderslag bij heldere hemel. Niemand van de raadsleden in de commïs- Vlaardingen De Vereniging voor Christelijk Schoolonder wijs en de gemeente Vlaardingen hebben de laatste maanden nauw samengewerkt om te komen tot een evenwichtige ver deling van de nieuwe anderstalige eerste klassertjes over de verschillende lagere scholen in de Oostwijk. Dankzij de me dewerking van de ouders van deze anderstalige leerlingen kon worden bereikt dat de anderstalige leerlingen over de drie lagere scholen zullen worden verdeeld. Daardoor zal het komende leerjaar per school het aantal anderstalige leerlingen in de eerste klas niet meer bedra gen dan zes. Aan de ouders van de Nederlandse kinde ren is gevraagd aan te geven, welke van de drie scholen in wijk hun voorkeur heeft. De meesten van hen hebben intussen hierop gereageerd, zodat zich langzamerhand een beeld over de klassebe zetting gaat aftekenen. Een aantal ouders, waarvan aangenomen mag worden dat zij zouden kiezen voor een o- penbare school, heeft tot dus ver niet gereageerd op het verzoek van de Vereniging voor Christelijk Schoolonder wijs en de gemeente om hun li voorlopige keus kenbaar te maken. Bij de gemeente Vlaar dingen bestaat de indruk dat sommige ouders zitten te wachten op anderen. Met an dere woorden: zouden er maar voldoende Nederlandstalige kinderen voor de eerste klas van de Theo Thijssenschool worden aangemeld, dan zou den ze óók besluiten hun kind voor die school op te geven. Deze afwachtende houding staat het uiteindelijke doel van gemeente en Vereniging voor Christelijk Schoolonderwijs in de weg: een evenwichtige spreiding van leerlingen over de Oostwijk, waardoor de drie scholen elk goed kunnen func tioneren. Europoort Bij een ernstig ongeluk op het kruispunt Europaweg-Botlekweg in het Europoortgebied zijn gistermorgen rond half elf vijf inwoners uit Schiedam en één inwoner van Spijke- öisse ernstig gewond ge raakt Het ongeluk gebeurde doordat twee auto's met elkaar in bot sing kwamen nadat een van de auto's geen voorrang had verleend. Van de vijf gewon den uit Schiedam zijn er vier hd van één gezin. De bestuur der van de auto, de 58-jarige J. van Doesburg, zijn 22-jarige zoon J. van Doesburg en de 11 jarige A. van Doesburg zijn met verwondingen over ge- oraeht naar het Dijkzigtzie- kenhuïs en het Zuiderzieken- huis in Rotterdam. De vrouw van de bestuurder, de 56-jarige •h van Doesburg-Bruijn en de 15-jarige Jol an da van der Zee rioesten door de brandweer uit de auto worden gezaagd. Zij zijn daarna naar de Clara- stichting en het Zuiderzieken huis getransporteerd. De bestuurder van de andere auto, de 21-jarige F. A. B. Gou- oart uit Spijkenisse is met ern stige verwondingen eveneens naar het Zuiderziekenhuis overgebracht. Het overige ver- keerondervond vrijwel geen hinder van de blikravage die door het ongeluk ontstond. Over de aard van de verwon dingen is niets bekend ge haakt. Vlaardingen De ambtelijke plangroep parkeergarages gaat' maandag 25 februari een rondleiding geven langs de locaties waar eventueel een parkeergarage kan komen in de Vlaar- dingse binnenstad. Verschillende leden van de in- spraakwerkgroep parkeerga rages hadden de wens te ken nen gegeven om nu het mo ment van de definitieve loca tie-keuzen dichterbij komt de plaatsen waar eventueel een parkeergarage gaat ko men, te bezoeken. De plaats waar belangstellenden die ochtend samenkomen, is het Veerplein bij de hoofdingang van V en D, om tien uur. Na de rondleiding zal in de kanti ne van het stadhuis koffie worden gedronken. De werk groep parkeergarages verga dert weer op dinsdag 4 maart. sie stadsontwikkeling had een dergelijke ontwikkeling verwacht. Temeer daar door. aannemer Van der Waal, die de renovatie voor zijn ver antwoordelijkheid wilde ne men, met klem benadrukt was dat hij zich voor alle ri sico's garant stelde. Het renovatieplan dateert van 1 juli 1979. Toen in december het rijk het licht op groen 2ette en bovendien na onderzoek gebleken was dat de funderin gen van de te renoveren wo ningen nog uitstekend waren, verklaarde een woordvoerder van Van der Waal, hoofduit voerder Van Aardenne, dat alle risico's nu voor het bedrijf waren. Ook de financiële, zoals hij nog eens bevestigde op een vraag van het CDA- raadslid N, Nïeuwstraten. Trendcorreeties zouden tot aan 1 maart 1980 niet worden toe gepast. Nu plotseling komt de firma op die garanties terug en wordt een trendverhoging geeist vanaf 1 juli 1979. Een. mededeling die de commissie stadsontwikkeling overrom pelde. En ofschoon de meesten van de leden het de verant woordelijke wethouder Gou- driaan niet kwalijk namen dat hem door de bouwwereld de loef was afgestoken, was hier en daar toch irritatie aanwezig over het feit dat men al die tijd gesproken bleek te hebben over een contract dat nog niet ondertekend was. „Uiterst kwalijk," kwalificeerde PvdA- fractieleider Versluys het ge drag van Van der Waal. En CDA-voorman Jo Schriel eiste een brief op poten aan de aan nemer. „Met daarin heel dui delijk dat, als Van der Waal in de toekomst hier nog eens bouwen wil, hij wèl op zal moeten gaan letten!" De consequentie van de ont wikkelingen is dat de gemeen te nu terug zal moeten naar het rijk om opnieuw te onder handelen over een project, waarbij al het onderste uit de kan was geschraapt. Een ver zoek daartoe is inmiddels aan de provinciale directie van de volkshuisvesting verzonden. Of diezelfde directie, die een paar maanden geleden met veel pijn en moeite met de re novatieplannen voor het zes tigtal woningen in de VOP ak koord was gegaan, een nieuwe verhoging nu zal slikken is voor velen een levensgroot vraagteken geworden. Al meende wethouder Goudriaan: „De renovatie staat nog niet op losse schroeven." Schiedam Een graafmachi ne heeft gistermorgen een stadsbus gedeeltelijk openge scheurd. Dat speelde zich af op de BK-laan, die momenteel ri- goreus wordt versmald. De graafmachine reed achteruit de andere weghelft op, toen de bus naderde. De chauffeur schatte de afstand verkeerd, zodat de laadschep van de graafmachine de bus langs de rechterach terkant openreet. De bus werd vervolgens op de middenberm met zijn hoge stoeprand geworpen. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor, aangezien er geen passagiers bij de be schadigde plek zaten. De scha de is nog onbekend. Schiedam „Een rondje van de zaak!" Het is al haast een oudbakken mopje, maar de buschauffeurs hebben er nog steeds dikke pret om. Noodge dwongen rijden zij om, langs het Noletziekenhuis en over de Vlaardïngerdïjk, nu de BK- laan in Schiedam afgesloten is, en dat dat meer benzine kost, maakt hen niets uit. De RET en Westnederland betalen en de passagiers zien daardoor wat meer van de stad. Veel ouders en onderwijzers waren er niet, wel werd er gisteravond veel gezegd over het verkeer in Schiedam- Noord. Schiedam Bruggen en tunnels zijn volgens ouders en leer krachten niet do juiste middelen om de verkeersveiligheid voor scholieren in Schiedam-Noord te vergroten. „Het verkeer moet eerder de wijk kunnen verlaten via kortere uitvalswegen," con cludeerde gisteravond Aad Broxks, secretaris van de werkgroep ruimtelijke orde ning in die wijk, na een eer ste bijeenkomst met leden van oudercomité's en onder wijzers. De opkomst in de Ark op het Hargplein was niet groot te noemen: 25 wijkbewoners waren er bijeen. In plaats van bruggen en tunnels op en onder de hoofdwegen van Schiedam- Noord zou het volgens de aanwezigen verstandiger zijn maatregelen te nemen, die het vele autoverkeer in de wijk beperken. Ook wooner ven zijn daarbij niet ideaal. Volgens de aanwezigen is het verkeerd om alle verkeers drukte samen te persen op één grote hoofdroute, die gevormd wordt door Mozartlaan en Churchillweg. „De theorie er achter is de veiligheid op alle andere wegen in Noord te ver beteren, maar doordat het daar nu rustiger is, kijkt men minder uit zijn doppen," zei een vertegenwoordiger van de Koningin Julianaschool. Wat de ouders en de leer krachten naar voren brachten aan mogelijke oplossingen, vooral in de omgeving van de Mozartlaan, sterkt de werk groep ruimtelijke ordening in Schiedam-Noord in de mening dat er snel een tweede uitvals weg moet komen, noordelijk van het Prinses Beatnxpark, in de richting van de 's-Grave la ndse weg. Opnieuw zal Broxks daar contact over op nemen met wethouder Chris Zijdeveld. Over het idee van werkgroeplid Piet van Leeu wen om over het zandiichaam voor rijksweg 19 een wijkuit- valsweg te creeren waren de aanwezigen gisteravond ook te spreken. In beide gevallen is men het erover eens, dat auto mobilisten dan minder hoeven te rijden voor zij de wijk uit 2ijn. ,En ook aan automobilis ten moeten wij denken," vond een onderwijzer, „al gaat het hier natuurlijk in de eerste plaats om onze kinderen." Vooral bij bruggen, zo vond men over het algemeen, is er een grote kans dat scholieren dc2ö kunstwerken eerder ais speelobject gaan zien dan ats middel om veilig over te kun nen steken. Bovendien vroeg men zich af of met drie mil joen gulden, bestemd voor een viaduct onder de Mozartlaan bij de toekomstige brandweer kazerne en het politiebureau, geen effectiever veiligheids maatregelen nemen zijn, zoals bijvoorbeeld plaats mg van meer verkeerslichten. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws ut! eigen omgeving kun! vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd m combinatie met de Haagse he Courant, Het Binnenhof of het Rotterdams Nieuwsblad. ,-«1 O 0 O sW O A* •td*"1' II Schiedam Zolang de Anpel- marktbrug gerestaureerd wordt, zal de gemeente onder zoeken of de noodzakelijke verkcersomleiding via de Be- ursbrug niet definitief kan worden. PvdA-raadshd Hans van Kloef speelde tijdens de gemeenteraadsvergadering met een verzoek van die strekking de bewoners vereni ging Schiedsm-Centrum in de kaart. Doel ervan ts de Lange Haven vrijer van motor ver- keer te maken. Van Kleefs voorstel scheen zo verrassend, dat wethouder Chris Zijdeveld zei er confuus van te zijn. „Dal lijkt mij nou het ei van Colum bus," aldus de wethouder. De Schiedamse gemeenteraad oordeelde positief over de res tauratie van de Appelmarkt- brug en zal een bedrag van bij na acht ton voor de herstel- we rkz aamheden uittrekken. Tijdens de restauratie zal er een noodbrug voor voetgan gers cn fietsers worden aange legd. zodat zij geen hinder zul len ondervinden. Het snelverkeer zal echter worden omgeleid, via de Koe markt en de Beursbrug bij de Dam. De Lange Haven zal dan minder aantrekkel'jk worden voor verkeer, dat nu van de Appel m ark tbrug gebruik maakt in plaats v;n de Nieu we Haven. Definitief zal die situatie kunnen zijn, als de Be ursbrug niet te veel belast wordt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1