Wil 'FC Vlaardingen heeft me altij d correct behandeld' Vlaardingen degradeert Een halve eeuw ups en downs bij Arma Ex-topspeler Krsto Mitrovic: BKkL %>m Shell- dames niet in gevaar Basketbaltopper HVO wil nieuw trainings veld Jan Kooiman blijft Organisatie bondskampioenschap in Margriethal tü. T afelvoetbal Pupillen-uitslagen Fer Groene weg trainer Excelsior M SCHETST) Sportkort donderdag 21 februari 1980 VD/SC/WW Krsto Mitrovic (links) in actie tegen Ajax. 'Mitro': „Vlaardingen speelt over vijf jaar in de eredivi- Vlaardingen Nog anderhalf seizoen FC Vlaardingen, dan zit het erop. Dan zal Krsto Mitrovic (33), zoals aangekondigd, te rugkeren naar Joegoslavië, waar hij zijn af rondende examens voor het hoogste trai nersdiploma zal afleggen en de rest van zijn Jeven als trainer zal gaan slijten. „Mijn hele leven is voetbal geweest. En zo zal het ook altijd blijven", vertelt 'Mitro' (koosnaam) in niet vloeiend, maar wel duidelijk Neder lands. Hij neemt als enige full-prof en sinds kort ook trainer van jong FC Vlaardingen een aparte positie in. Het kan vreemd lopen in een voetbalcarrière. Mi trovic, geboren in Titovhce en op zijn veertiende jaar al actief bij een profclub, speelde met negen tien jaar al voor de Joegoslavische eredivisieclub OFK Beograd (Belgrado). Bij OFK speelde hij 9 1/2 jaar in het eerste team, waaronder ook UEFA- cupwedstrijden tegen onder andere Feyenoord en FC Twente. Zelfs werd de robuuste laatste man tweemaal geselecteerd voor het nationale elftal. Verjonging Een staat van dienst, die echter als laatste vereni ging FC Vlaardingen,..vermeld. Mitrovic: „Ik was 28 jaar, toen ook bij OFK de verjonging begon door te werken. Ik was te oud, maar onmiddellijk meldden de buitenlandse verenigingen 2ich. Met Lier-se SR had ik een goed contact en ook Lille was geïnteresseerd. Een onschuldige blessure was er de oorzaak van, dat ze eigenlijk bexde min of meer afhaakten. Ze waren bang dat ze een kreupe le Mitrovic binnen zouden halen". „En toen kwam FC Vlaardingen, Via Budisic, die in NAC speelde, kwam ik in contact met het duo Laseroms/Maaskant, die verzekerden me bij FC Vlaardingen goede vooruitzichten op de eredivisie. Ik ben vrijgezel, dus ik had weinig te verliezen en in september 1975 tekende ik een éénjarig full-prof contract en een jaar later een tweejarig contract, omdat ik toch wel perspectief in FC Vlaardingen zag". Uiteraard was het bij de andere eredivisieclubs ook niet onopgemerkt gebleven, dat bij FC Vlaardin gen een goed voetballende Joegoslaaf liep te voet ballen. Aanbiedingen van Vitesse, Go Ahead Eag- door Emile Schelvis les, NAC, NEC, Haarlem, Sparta en de ttelgische clubs RW DM en Gent, wees hij van de hand. „FC Vlaardingen, dat me heel graag wilde behouden, heeft me altijd correct behandeld en de financiën speelden voor mij geen overheersende rol. Ik heb mijn vrienden in Vlaardingen en daarom ook ver plichtingen tegenover de FC", De voetbalambitie is eigenlijk ook al min of meer verdwenen bij Krsto Mitrovic, die kort voor zijn overgang naar Vlaardingen alleen geïnteresseerd opschrok van de belangstelling die Feyenoord aan de dag legde. Mitro, nog steeds gebelgd daarover: „Toen ik nog in Joegoslavië voetbalde, had ik een periode dat het werkelijk fantastisch ging. De uit verkiezing voor het nationale team had niet meer dan normaal geweest". „De bondscoach, Vudjin Boskov, die ook clubtrai ner was bij Vojvodina, wilde echter dat ik van OFK naar 2ijn club zou komen. Dat weigerde ik en toen ging er voor het nationale team mooi een streep door de naam Mitrovic. Toen Feyenoord in teresse had, zei Boskov dan ook: Nee, Mitrovic is te oud. Maar hij kocht wel een maand later Aad Mansveld, twee jaar ouder dan ik. Nee, dat was niet netjes". Glimlach De toestanden rond FC Vlaardingen (accommoda tie, betalingen, verkopen), doet Mitro af met een glimlach, die medelijden en tegelijk begrip in houdt. Hij denkt als full-prof, die qua voetbal er wel op achteruit is gegaan, maar nog steeds voor zijn mentaliteit een lichtend voorbeeld is. „Geef FC Vlaardingen de tijd", zegt hij optimistisch. Mi tro zal het zelf niet meer meemaken. Over ander half jaar wil hij als trainer de vruchten plukken van het in Nederland stage lopen. „De mentaliteit van de jeugd in Joegoslavië is veel' beter, ze hebben daar niet gelijk een grote mond. Dat merk ik nu goed in het C-team van FC Vlaar dingen. Veel te veel praten. Ik heb twee jaar lang van Vochtends tot 's-avonds op de trainersfaculteit met mensen als Ivie gezeten. Dan leer je ontzet tend veel. Net als hier in Nederland, waar ik veel vrije tijd heb om trainingen en wedstrijden van er edivisieclubs te gaan bekijken. Allemaal zeer nut tig voor mijn carrière". Vlaardingen De dames wa terpolo wedstrijd tussen Shell en de Zeehond is in een 4*2 overwinning voor de Vlaar dingse ploeg geëindigd- In een snelle en aantrekkelijke wed strijd stond de keepster van de Zeehond een grotere Vlaar- dingse overwinning in de weg. Zeehond kon alleen in de laat ste periode nog wat terugdoen. De stand was toen inmiddels tot 3-0 opgelopen, door treffers van Connje Bodeker tweemaal en Astrid de Goey eenmaal. Het werd echter niet gevaar lijk voor Shell, want kort hier op zorgde Lia Spa voor 4-1, De Shell dames wachten dit weekeinde de uitbeurt tegen Posein. De dames van VZC spelen eveneens uit en wel tegen Sparta in Krimpen a.d. Ussel. De heren van Viking en Shell komen zaterdagavond thuis te gen respectievelijk Nautilus en Wiekslag uit, aanvang 20.10 en 21.00 uur. Schiedam In de competitie tafelvoetbal van Rijnmond wist koploper Tobé zijn posi tie te handhaven. Wel wordt hij achtervolgd door Smit, de kampioen van vorig jaar en Stoop jr, die beiden op een misstap van de leider zitten te wachten. Het tweetal bezet momenteel de derde en twee de plaats. Uitslagen wedstrijden: Smit- Van Os 41; Busscher-Stoop sr. 4—2; Stoop jr.-Ossewaarde 5—1; Dolsira-Van der Broek 1—6; Ossewaarde-Gerrets 5— 0; Van der Broek-Ling 21; Smit-Polstra 152; Tobé-Bas- tiaanse 60; Gerrets-Tobé 1 8; Vos-Stoop sr. 2—5; Dolstra- Ossewaarde I3; Smit-Stoop jr. 4—1. Voor het derde perio dekampioenschap gaat Smit ongeslagen aan de leiding. Schiedam Niet minder dan 22 verenigingen brachten pu- pillenelf tallen in het veld in de competitie van de Pupillen- commissie, rayon Schiedam. Resultaten D-elf tallen: Excelsi- or-Overmaas 2—2, HDVS-Xerxes 1—0, SVV-Zwart Wit'28 1— 2, HBSS—Slikkerveer 03. Excelsior 2Martïnit 0—6, PPSC-Sparta 2 1—2, HDVS 2-DHS 1-7, Sparta 3-Schiedam 2—1, Sparta 4Demos 14, SVV 2Schied, Boys 21, SVDPW-SFC 8—1, DHS 2—WK 1—1, DRZ-HDVS 3—0. HBSS 2—DHS 3 3—2, WF-Excelsior 3 0—2, Ursus-Sparta 5 3—0, HDVS 4-PPSC 2 4—1, SW 3-WF 2 7—1, Martinit 2- SVDPW 2 8—3, SFC 2-HBSS 32—0, Excelsior 5-Excelsior 4 0-—6. E-elftallen: Excelsior'20-DV0'32 21, DHS-Sparta 0—1, Schie- dam-HDVS 0—7, Excelsior M.-SVV 1-0, HDVS 2-HBSS 0—3, Sparta 2-Ursus 4—0, VVK-DHS 2 5—0. PPSC-Excelsior 2 0—0, Demos-SFC 0—1, Excelsior 3-Sparta 3 1—1, Martinit-HBSS 2 1—0, Excelsior 4-SVDPW 0—3, DHS 3-WF 3—0, Sparta 4-SVV 2 1i, Schied, Boys-HDVS 3 00, Schiedam 2-Ursus 2 04, HBSS 3-Excelsior 5 1—0, Excelsior 6-DHS 4 00. Schiedam/Vlaardingen De basketbal dames van Ju- ventus staan zaterdag voor een belangrijke wedstrijd te gen Parker. Het gaat om de eerste plaats in de eerste di visie. Aanvang 19 uur in de Margriethal. De heren spe len daarna, om 20.45 uur, tegen AMVJ/Rotterdam. Mor genavond al reizen de heren van The Green Eagles naar Van der Jagt en vanavond ontmoet Basket Boys in de Westwijkhal Dunk om 21 uur. Maassluis Fer Groeneweg volgt Hans Kos- tense op als trai ner van Excelsi or M. De Maas- sluizer, die nu nog in het eerste elftal speelt als laatste man, te kende een con tract voor één jaar. Het is de tweede club die Fer Groeneweg onder zijn hoedt- krijgt. Eerder was hij actief bij het Haagse Quick, maar daar stapte hij voortijdig op na een conflict. '•■SS®* Vlaardingen Met een over winning op OSCR heeft Vlaardingen afscheid geno men van een éénjarig verblijf in de eerste klasse. Ondanks alle mogelijkheden was de de gradatie niet meer te ontko men, daar er teveel ploegen uit het district Zuid-West de gradeerden uit de overgangs- De sterk spelende Rien Roo- zendaal Opende de score, maar in dezelfde minuut werd het gelijk, 1—1. Vlaardingen nam keer op keer een voorsprong en dat duurde tot aan de rust. Het werd 12 door Marijke Heinius, 23 en 45 door Anja van Ekelenburg en 34 door John Kuyt Marijke Strubbe zorgde voor een 5—6 ruststand, nadat Vlaardingen een strafworp onbenut had ge laten. Na de hervatting was het René Zwets, die voor Vlaardingen de show stal. Hij scoorde vier maal, waarvan de tweede en de derde treffer fraaie door- loopballen waren. Eigenlijk wel de fraaiste doelpunten van dit zaalseizoen. Samen met Rien Roozendaal bracht René Zwets de stand op 811, ter wij] John Kuyt voor de twaalfde Vlaardingse treffer zorgde. Vlaardingen ging daarna op balbezit spelen. Dit lukte niet helemaal, want OSCR kon tot LI12 naderen. Maar in de slotfase bleef Vlaardingen overeind, zodat het met een U12 overwinning degra deerde. Vlaardingen De sectie voet bal van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie (VRSR) wil dat de gemeente de onderhoudslasten op zich neemt van het openbare trai ningsveld in park 't Nieuwe- lant. De clubs, die er gebruik van maken {Satelliet, De Hol- landiaan en RKWIK), klagen al geruime tijd over de vernie lingen, Herhaaldelijk worden lichtmasten beschadigd, waar door de verenigingen moeten opdraaien voor de kosten. Daar willen zij nu van af. Het is, zo redeneren zij, een open baar terrein, waarvoor de ge meente dan ook maar verant woording moet dragen. Nu het verzoek van HVO om het braakliggend stuk grond naast het complex aan de Zwa- nensingel is afgewezen om te worden benut als vierde veld, wil de Vlaardingse club het veld laten egaliseren om het daarna te gebruiken als trai ningsveld. In een brief aan de VRSR wordt gevraagd of dat kan. Het terrein is overigens in het struktuurplan voor Vlaardingen als wijk- en buurtpark opgenomen.. Schiedam Jan Kooiman blijft ook volgend seizoen actief als trainer van de Schiedamse eersteklasser DHS. Beide par tijen kwamen snel tot overeensLemmïng. De contract- ver lenging leverde geen problemen op. Jan Kooiman gaat zijn tweede seizoen in bij DHS. Schiedam De jubileum commissie van de Schiedam se Politie Sport Vereniging opende de sportieve viering van het 60-jarig bestaan met schietwedstrijden door alle korpsleden. Een seriewed strijd die in december ein digt op eigen schietbanen op twee wapens: pistool en vuurbuks, met een wapenk lassement en één voor beide wapens. Veertig schutters namen deel, waaronder twee vrouwelijke korpsleden. Beste resultaten pistoolschieten, klasse A: 1. G. Elderkamp 47 pnt. (max. 50): 2. J, Voorend 46 pnt,, gedeeld met K. L. Langkaster. Vuurbuks: 1. J. Voorend 48 pnt.; 2. W. Harmsen 46 pnt,; 3. A. Elsinga 45 pnt. Klasse B, pistool; l. M. Schep 44 pnt.; 2. R. Besseling 43 pnt.; 3. J, de Vries 42 pnt. Vuurbuks: 1. Mevr. M. Weij 42 pnt.: 2. (gedeeld) R. Besseling en mevrouw E. Verkerk met 37 pnt Klasse C, pistool: 1. W. v.d. Berg 34 pnt: 2. D. Gelderblom 33 pnt; 3. O. Rugenbrink 19 pnt Vuurbuks; I. D. Gelderblom 39 pnt; 2. O. Rugenbrink 28 pnt; 3. W. v.d. Berg 21 pnt Cor van Rooy volgt Koos Lankester op als trainer van Hoekse Boys. Met ingang van het nieu we seizoen. Bingoliefhebbers opge let: bij de invaliden sportvereniging De Ooie vaars kan zaterdag ge speeld worden, om 20.00 uur wordt er gestart in het clubgebouw aan de Westmolenstraat. Vlaardingen is weer een vereniging rijker. Als onderdeel van de Vlaardingse Hengelaars Bond is de vliegvisvere- niging „Kunst en Vlieg werk" opgericht. Vana vond wordt in café De Oude Markt een toelich ting gegeven. Aanvang 20.00 uur. In het tenniscentrum Hoogendijk worden op 8 en 9 maart de plaatsing swedstrijden gehouden voor het ABN-tennis- toernooi. Voor zes gulden kunnen belangstellenden een kijkje nemen in het tenniscentrum. Hoek van Holland maakt financieel zware tijden door. De Rotter damse dienst voor sport en Recreatie schotelt de vereniging steeds hogere rekeningen voor. Vooral de onderhoudsbeurten. Die kosten zo'n 1500 gul den, Rond het veld van de VV Vlaardingen zijn ruim 700 nieuwe boomp jes geplaats. De boompjes die eerst geplant werden moesten worden vervan gen omdat de konijnen eraan geknaagt hadden. Schiedam Deze maand is het 50 jaar geleden dat in Schiedam een afdeling van de Nederlandse Arbeiders Sportbond werd opgericht onder de naam „Jonge Pleter Jelle Troelstra". De gymnas- tiekbeoefenïng stond centraal, maar ook voetbal, korfbal en schaken stonden in de belangstelling. Daaruit zijn de Gymnastiekvereniging Arma ont staan, de voetbalvereniging De Bode Zon en de zwemvereniging De Watervrienden, alle drie nog steeds onder het vaandel van de Nederlandse Cul turele sportbond. Wat betreft Arma nogal wat perioden met ups en downs. Financiële problemen die het voortbestaan bedreigden, de stop na de Duitse inval in 1940 met daarnaast de herleving in ferbruari 1947. Thans telt Arma rond de 90 leden, waarvan veel jeugd met de nadruk op meiqes. Ze komen vrijwel alle maal uit Schiedam-Zuïd, waar men voor het tur nen kan beschikken over de gymzaal achter het scholencomplex „De Gorzen" en voor recreatieve bijeenkomsten over een ruimte in het Centrum ^Zuiderkwartier", Dwarsstraat 33. Hier is zaterdag de jubieumreceptie. Als sportief onderdeel van de jubileumviering krijgt Arma op 29 maart de jaarlijkse bondskampioenschappen turnen te organiseren in de Margriethal. Ongeveer 80 bij de NCB aangesloten jongens en meisjes gaan kampen om het goud. zilver en brons. Hieronder bevinden zich tien leden van Arma, die zich bij se lectiewedstrijden wisten te kwalificeren. Bij vorige bondskampioenschappen eindigden turnsters van Arma steeds in de top van het klas sement, de ploeg verwacht ook nu weer hoge ogen te gooien. Tien jaar terug heeft het er even naar uitgezien, dat voor Arma het goud niet was weg gelegd. De vereniging kwam stil te liggen wegens gebrek aan kader- Het waren toen Chris van Dijk en Cock van der Broek die aan de opbouw begon nen met steun van de NCS- Thans beschikt men over drie kaderleden, ge vormd na het volgen van een NCS-cursus. Het zijn Riet Poot-Piessens en Joke en Hans van Minnen, die nu de Arma-ploeg intensief trainen voor dé bondswedstrijden. Het dagelijks bestuur bestaat uit A. Scheffers, voorzitter, mevr. J. M. van Minne»* Jongebreur, secretaresse en mevr. R. Poot-PiesseD* penningmeesteresse. Bij deze laatste is ook het secretariaat en redactie gevestigd yan het eigen cluborgaan. De leden zul len in dit jubileumjaar verschijnen in nieuwe turrt- kieding met zwart als hoofdkleur, afgezet met rode biezen. Hiermee geeft Arma visueel te kennen te zijn voortgekomen uit de socialistische Arbeiders beweging.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 6