SÏAD/SÏ8EEK 3 Diepvries supermarkt in voortbestaan bedreigd Wijkgebonden aanpak sociaal cultureel plan m m Alarmering via televisiekabel „Wennen aan de grote mensen" Scholen Prins Manritsstraat tegen de vlakte, maar wanneer Gouden medaille Vrouwen disco Maassluis wil doordraaien Kinderdokter neemt afscheid m Bewoners vereniging Schiedam-Zuid: 'Energie-ambtenaar bij woningbouw betrekken' Schiedamse schilder maakt afscheidstegel Lezingen over Delftse geschiedenis Eerste paal Blesplan mogelijk in mei TOPS vtïcssop€P A TOPS wKswpei Ja Rijk vertraagt nieuwbouw Welzij n- niet-zijn' maandag 25 februari 1960 VD/SC/WW Maassluis/Schiedam Twee detailhandelsonderne mingen in het Waterweggebied, gespecialiseerd in diepvricsartikclcn, staan op de nominatie om geslo ten te worden. Het gaat om de Tops Vriessupers in Maassluis en Schiedam, die onderdeel uitmaken van Smceds Diepvries BV in Beek in Limburg. Smeeds, die zelf weer valt onder de Engelse multi national Beejam, heeft aangekondigd wegens de slechte resultaten bijna alle filialen in Nederland te sluiten. De vestigingen in Enschede en Hilver sum zijn om die reden al dicht. Voor het personeel van de bei de winkels in het Waterweg gebied, in totaal 5 6 mensen, is inmiddels ontslagvergun ning aangevraagd bij de direc teur van het Arbeidsbureau. De dienstenbonden van het FNV houden zich met de zaak bezig. Lou Wijnen van die werknemersorganisatie: „Het gaat zeer slecht met het be drijf: grote verliezen, tegenval lende omzetten en dikwijls Vlaardingen„Ik moet me nu meer in de grote mensen wereld begeven. Het is even wennen, maar het lukt më heel aardig." Temidden van tientallen kinderen nam kin derdokter A. C. J. Schaars af scheid van z'n 35 jaar prak tijk als kinderarts. Vele dankbare ouders waren met hun kinderen naar het con sultatiebureau aan het Vlaar- itjL Een van de/ duizenden door dokter Schaars ge holpen kinde ren biedt In originele kle dij bloemen aan de af scheid ne mende kinde rarts. dingse Erasmusplein gegaan tijdens de afscheidsreceptie van de 71-jarige arts. Hij kreeg een groot aantal ge schenken van ouders en be stuursleden. De dankbetui gingen en toespraken waren echter gauw afgelopen, want het moest tenslotte een kin derfeest blijven. Muziek, limonade, slingers en verklede kinderen maakten het tot een vrolijk gebeuren. En zo wilde Schaars het ook: een groot gedeelte van zijn le ven had hij met hen samenge werkt. Dokter Schaars startte kort na de oorlog een praktijk in Schiedam. Later ging "hij in consultatiebureaus in Schie dam en Vlaardingen aan de slag, waar hij met nogal primi tieve middelen zeer veel kin deren de eerste jaren door hielp. Dokter Schaars kijkt te rug op een van zijn gelukkig ste periodes uit zijn leven. „Prachtig vind Ik het, dat ik op straat oma's tegenkom die vroeger hun kinderen met miïn voed ïngs voorschriften hebben gevoed." Schiedam Na stichting Jeugdhaven Nïeuwland heeft ook de bewonersvereniging: Schiedam-Zuid ge pleit voor een wijkgerichte aanpak bij de totstand koming van het sociaal-cultureel plan. Beide orjja-; nisaties merken op dat de meeste welzijnsvoorzie ningen, die in het plan ondergebracht dienen te worden, wijkgebonden zijn en dat daarom de plan vorming ook per wijk moet plaatsvinden. Voor welzijnsorganisaties, die de hele stad bestrijken kan stedelijk overleg worden gevoerd. Vlaardingen De energie- ambtenaar, die de gemeente raad enige tijd geleden besloot aan te stellen, zal ook betrok ken gaan worden bij nieuw bouw- en renovatieprojecten. Aldus het college in een brief aan gemeentewerken. Het plan maakt deel uit van de taakomschrijving van de ambtenaar voor energiebespa ring, waarmee men op hei mo ment doende is. De ambtenaar zelf is enige tijd geleden al aangesteld- De inschakeling bij nieuwbouw- en vernieuw bouw is voornamelijk bedoeld om een zo goed mogelijke iso latie van woningen te berei ken. Het overige deel van de taak omschrijving beperkt zich tot besparende maatregelen bin nen de gemeentegebouwen. Schiedam Ook in Schiedam heeft het afscheid van koningin Juliana mensen aan het denken gezet. Binnenkort zal in het Verkadewinkeltje aan de Rembrandtlaan een wandtegel te koop zijn, waarop de regeerperiode van de vorstin wordt herdacht. j*- tegel, die is uitgevoerd in Delfts blauw, is beschilderd door de Schiedamse schilder Rochus Verhulst. Als uitgangs punt nam de schilder het wa pen van de koningin met de jaartallen 1948 en 1980. De te gels zullen zowel zonder als houten lijst verkrijgbaar njn, öet idee om ter gelegenheid van het afscheid van Koningin Juliana iets te doen, kwam v^n mevrouw C, M. Grinwis, witgenote van de schilder en «genaresse van het winkeltje. -•Tijdens het televisicprogram- PJ3. waarin de koningin haar «scheid bekend maakte, dacht meteen: daar moeten wij iris aan doen." Hri plan om een gedenktegel 16 "laken, was toen vlug gebo- Al eerder bracht het echt- P331" er ééntje uit; bij het ze venhonderdjarig bestaan van Schiedam. In een gesprek met verant woordelijk wethouder Herman Posthoorn, dat vorige week heeft plaatsgevonden, hebben vertegenwoordigers van de be wonersvereniging zo'n wijkge richte aanpak voorgesteld. De stichting Jeugdhaven Nieuw- land deed dat al vorig jaar, toen ambtenaren van de afde ling cultuur, sport en recreatie in Nïeuwland waren om de planvorming toe te lichten. De bewonersvereniging deed de wethouder nog een aantal andere suggesties aan de hand. Zo stelt zij verder voor om, nu voor het plan toch een inven tarisatie van de welzijnsinstel- lingen wordt gemaakt, ook de wiue plekken in het welzijns werk te localisercn. Ook wil de vereniging de eis inbouwen dat door de instellingen ge streefd zal worden naar een democratische organisatie vorm, waarin zowel gebrui kers als medewerkers deelne men. Delft Het grote succes van de gratis lezingen, die tijdens de tentoonstelling 'De Stad Delft' werden gehouden, heeft het museum doen besluiten daarmee door te gaan. Tot de zomer zal er iedere woensdag 15.00 uur een lezing over de geschiedenis van Delft worden gehouden in de Jan Schouten- hal. Hoek van Holland Deel raadsvoorzitter L. van der- Houwen heeft goede hoop, dat al in mei de eerste paal gesla gen kan worden voor de 120 woningen in het Blesplan in Hoek van Holland. Hij heeft dit gisteravond gezegd tijdens de vergadering van de deelge meente raad. De maand mei is overigens wel de vroegst mogelijke da tum, maar volgens Van der- Houwen is het wel zeker dat de eerste paal in elk geval vóór de bouwvakvakanties de grond in gaat Aanvankelijk leek de ver plaatsing van het Hoekse VVV-kantoor nog wat proble men te geven. Het voormalige gebouw van het quarantaines tation, waarin nu het VVV ge vestigd is, moet namelijk wij ken voor de woningbouw in het Blesplan. De oplossing is gevonden door de bouw van een noodkantoor op de Hoekse Brink, zodat er in dat opzicht geen vertraging te vrezen valt. zeer flinke huren voor de be drijfspanden, vooral hier in het westen. Desalniettemin hebben we ons er wel een beetje over verbaasd, want eind vorig jaar nog heeft het personeel van Smeeds een keurige brief gekregen, waar in stond dat er niets aan de hand was en dat de winkels gewoon open zouden blijven." optimisme heeft er zelfs toe geleid, dat hij afgelopen vrij dag een' uitgebreid gesprek heeft gehad met de banken, om te zien of er mogelijkheden zijn, de Maassluise vestiging zelfstandig voort te zetten. De diepvriessupers, gestart in 1974, zijn gespecialiseerd in al lerlei artikelen, die met diep vries te maken hebben. Ener zijds bieden de bedrijven een compleet assortiment aan inge vroren voedingsmiddelen, zoals groente, vlees en vis, en aan de andere kant een scala van vriesaggregaten, diep- vrieskisten en -kasten en der gelijke apparatuur. Op zich een uniek bedrijf, dat duidelijk mikte op een gat in de markt. Toch is het in de landelijke op-, zet blijkbaar niet gelukt, de zaak rendabel te krijgen. De heer A. L. van Gils, be drijfsleider van de Maassluise vestiging van Tops in het win kelcentrum Koningshoek, ziet nog best wel een toekomst. De omzet is in Maassluis naar zijn zeggen „redelijk", en hij is niet echt overtuigd van de nood zaak de winkel te sluiten. Dat Doorgaan „Ik zit er zelf nu vanaf het be gin bij, al zes jaar; ik heb des tijds meegeholpen om dat be drijf uit Engeland hierheen te halen. Ik zal er alles aan doen om te trachten hier zelf door te gaan, want de mogelijkhe: den zijn er zonder meer. Vol gens mij zit er in Maassluis zelfs nog wel een uitbreiding in." Of het Van Gils inderdaad zal lukken. Tops Maassluis van de ondergang te redden zal de komende weken moeten blij ken. Hij denkt zelf over een week of drie, vier duidelijk heid te hebben. Lou Wijnen van de dienstenbonden: „Of een voortzetting haalbaar is, is voor ons nog een grote vraag. Volgens mij gaat het te slecht met Tops. ook in Maassluis. Maar we zijn ook bij die pogin gen van Van Gils betrokken: het zal zeker onderdeel uitma ken van onze besprekingen over de zaak." De Maassluise vestiging van de diepvriessupermarkt: wellicht zelfstandig verder. Schiedam Het ziet er naar uit dat het leegstaand scholencomplex aan de Prins Mauritsstraat nog wel even leeg blijft staan. Komt het complex echter eenmaal in handen van de gemeente, dan zal de boel ogenblikkelijk worden gesloopt om zo snel mogelijk een nieuwe schooi voor kinderen met op- voedingsmoelijkheden te kunnen bouwen. Dit zei wethouder Herman Posthoorn donderdagavond tij dens het bezoek van de PvdA aan Zuid naar aanlei ding van vragen van een bezorgde buurtbewoon ster, die samen met de bewonersvereniging Schie dam-Zuid een brief naar de gemeente had gestuurd, waarin werd gevraagd om een verspoedigïng van de procedure. De gemeente is momenteel druk aan het onderhandelen met het rijk, die de panden in eigendom heeft, evenals met de Sint Willibrordusstiehting, die daar een nieuwe school wil laten bouwen. Deze stichting wil de in haar bezit zijnde Rijnmond LOM-school, een school voor leerlingen met leer-en opvoedingsmoeilijkhe den, gevestigd in een verval len gebouw aan de Warande, verplaatsen naar de Prins Mauritsstraat. Het plan is dan het oude scholencomplex te slopen, om er daarna nieuw bouw voor de LOM-school te plaatsen. Het overleg met het rijk gaat echter stroef. De gemeente wil maar al te graag het pand van het rijk kopen, op voorwaarde dat het plan van de Willibror dusstiehting door kan gaan. In dat geval immers krijgt de ge meente de koopsom van de panden, ruim twee ton, terug. Dje Willibrordusstiehting krijgt namelijk van de ministeries van financiën en binnenlandse zaken een grote subsidie, aan gezien het om buitengewoon onderwijs gaat. De huidige ei genaar van het pand, het de partement van onderwijs en wetenschappen, 2al de koop som dan indirect terugkrijgen van het ministerie van finan ciën en. binnenlandse zaken. Maar financiën en binnen landse zaken gaan hier niet zo maar mee akkoord, vandaar dat het scholencomplex aan de Prins Mauritsstraat na twee jaar nog steeds leeg staat. Het enige advies dat wethou der Posthoorn de bewoners van de Prins Mauritsstraat kon geven, was dat zij bij bet rijk moeten aandringen voor de goedkeuring van het plan. De gemeente zal in ieder geval niet twee ton voor de leeg staande panden gaan betalen zonder het via een andere weg terug te kunnen krijgen. De. gemeente zelf zal ook weer het rijk flink achter de broek gaan zitten, aangezien de situatie onhoudbaar wordt. Bewoners' vrezen het ergste aangezien het complex geheel toeganke lijk is voor de jeugd, met name de oudere jeugd die vooral 's avonds het complex be zoekt. Er is al één brandje ge weest, maar volgens de omwo nenden wordt de overlast steeds erger. Vreemd is het overigens dat de Rijnmond MTS, de vroege re gebruiker van het complex, nog steeds juridisch eigenaar is. De normale procedure is dat ais een school leeg komt te staan, deze dan automatisch komt te vervallen aan het rijk. Het rijk is nu wel eigenaar, maar de MTS, die nu is geves- Het al ruim twee jaar verla ten scholencomplex aan de Prins Mauritsstraat. Het rijk vetraagt de sloop en bewo ners worden steeds ongerus ter. De jeugd is nu heer en meester in het pand. tigd in nieuwbouw aan de Schiedam se weg. heeft er nog steeds de verantwoordelijk heid over. Volgens de heer G. Kruit van de afdeling on derwijs kan de procedure daarom vergemakkelijkt wor den als het ministerie van on derwijs en wetenschappen de MTS de bevoegdheid geeft het complex over te dragen aan de gemeente. De gemeente blijft echter bij haar voorwaarde dat zij die twee ton weer wil te rugkrijgen. Vlaardingen—Ter gelegen heid van zijn pensioenering is de heer P. Beeketikamp ko ninklijk onderscheiden me het gouden eremetaal, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau, Burgemeester Kie- boom spelde hem vrijdag de versierselen op in de woning van een van zijn oud-collega's bij de Vereniging Pro Juven- tule Vlaardingen, de werk kring waarbinnen de heer Be ekenkamp zich bijzonder ver dienstelijk heeft gemaakt. De heer Beekenkamp begon zijn loopbaan in mei 1955 in dienst van de kinderbescher ming. Enige jaren later trad hij als maatschappelijk werker in dienst bij de Pro Juventute Vlaardingen. Schiedam Om eens lekker uit de alledaagse sleur te ko men organiseert het Schie damse vrouwencafé een disco avond. De vrouwelijke bevol king wordt uitgenodigd om donderdagavond in het vrou wencafé in de Teerstoof eens lekker te komen swingen. „Kom ook en dans er eens Lijt" de oproep van de orga- fisatcrfém. Schiedam „Welzijn-niet- zijn" heet de film. die donder dag wordt vertoond in dien stencentrum de Vier Molens. De voorstelling wordt georga niseerd door Baanloos-waarde loos? De film, die in opdracht van CRM is vervaardigd, heeft als doel de discussie over her waardering van arbeid te sti muleren. In de film staat de vraag centraal of arbeid die overheersende plaats moet in nemen, die ze in onze maat schappij heeft. Op speelse wij ze wordt in de film ingegaan op ons denken over arbeid. Na de film is er gelegenheid met de leden van de werk groep te praten. Aanvang acht Schiedam Wethouder Scheeres heeft zich deze week positief getoond over het plan van PvdA-raadslid Janny Boonslra om een alarme- ringsnet aan te leggen binnen het CA I-systeem, dat in Schiedam al voor een groot deel is aan gelegd. Boonstra is van mening dat bij een der gelijk alarmsysteem vooral de bejaarden zeer gebaat zullen zijn. Verder kan het systeem wor den uitgebreid, zodat gebouwen en dergelijke van een alarminstallatie kunnen worden voor zien. Zij verzocht daarom ook het college de mogelijkheden te onderzoeken. Scheeres wist te vertellen dat de mefste onder zoekingen al waren gedaan door de openbare nutsbedrijven (ONS). Proefnemingen in Zwijn- drecht in een beiaard en te hu is hebben bewezen dat dergelijke alarminstallaties bijzonder kos tenbesparend zijn. Het principe is een signaal leiding via de CAI-kabel, waarbij ook een sig naal van de huiskamer naar de centrale kan lo pen. Hiervoor moeten wel omloopfilters in de dertien wijken worden gebouwd. Andere raads leden in Zwijndrecht zagen grote problemen in het realiseren van een 24 uur bemande alarm centrale. Ook hierover zal de gemeente Schie dam alle mogelijkheden onderzoeken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3