e SVV houdt knap vol iWÈsm DHS profiteert van VIOS-fouten Schiedam gaat aan kampioen schap denken VDL: weer 5-0 Oók caramservice v^ktasi Demonstratie van onmacht De Hoek slecht I 1 iS. "wlü -1 OUWENBROEK5 meubelem Martini! gelijk Ursus niets in te brengen „Gouden" doelpunt DRZ SFCin eerste helft verslagen DRIES SPAANSEPOLDER DRIES SmANSEPOLDtt maandag 25 fabruari 1380 YD/SC/WW "f 'C Vlaardingen-spits Aad Teyl kopt op het doet van Eindhoven-keeper Adjanskf. ifs- -i d&m x WAX Den Haag Dat wilskracht en inzet noodzakelijke voet- balbchoeften zijn. is bekend. Dat die twee componenten moeten worden aangevuld met de factor kwaliteit, is een wetenschap die VIOS dit jaar zuur zal kunnen opbre ken. Want de Hagenaars blokten in de thuiswedstrijd tegen DHS zeer ijverig voor een goed resultaat, maar kwamen inderdaad klasse tekort tegen de Schiedam mers, die eindelijk weer een een behoorlijk resultaat neerzetten. De 1-3 overwin ning vormde een aardige op steker voor de zojuist aange bleven trainer Jan Kooi man. Voor de aanvang van deze door scheidsrechter Van 't Riet (Almelo) prima geleide ont moeting, stonden beide teams met 10 uit 14 op een gedeelde vierde plaats van onderen. Alle reden dus om een echt degradatieduel te verwachten. Maar -en dat is de verdienste van de 22 acteurs- het spelpeil was bj vlagen erg verzorgd en van het in dergelijke omstan digheden uiterst effectieve „kick-and-rush" systeem was in 't geheel geen sprake. DHS speelde het slim. Wachtte goed op balverlies van de thuisploeg om daarna met ge degen voetbal toe te slaan. In het eerste half uur werd VIOS al de strop omgedaan. Fred Meerhof en Marcel van de Ven bezorgden DHS die com fortabele voorsprong. VIOS kwam kort voor de pauze via een strafschop van Wim van Laar, hij was zelf „neerge legd", op 1-2 en na de thee zag het er lange tijd naar uit dat het karakter van VIOS borg zou staan voor de gelijkmaker. Omdat het zoveelste Haagse balverlies DHS in de gelegen heid stelde om massaal uit te breken, kreeg VIOS tien mi nuten voor tijd de genadeklap. Robert Koorengevel mocht een vrije trap nemen en deed dit met zo veel curve, dat doel man Ton Beije er totaal geen kijk op had: 13. DHS had zich geen beter herstel na de deceptie tegen Unitas kunnen wensen. Alblasserdam Mar- tinit is met een pun tenverdeling (11) tij Alblasserdam van daan gekomen. Het was een zeer span nend duel met bloed stollende momenten en sensatie. Zo zag het publiek dat Kees Hoogwerf tot twee keer toe alleen voor de doelman verscheen, maar toch geen kans zag" om tot een doel punt te komen. Aan de andere kant werd een kopbal door de lat gekeerd. Het eerste kwartier van de tweede helft was de thuisclub sterker. Het viel verwoed aan en toen Martin Rijswijk de bal via zijn heup in ei gen doel zag gaan, bete kende dat een 10 ach terstand voor Martinit. Het liet de moed zeker niet zakken en na een voorzet van Ruud van der Horst kopte Giei Gouka de gelijkmaker in de touwen 1—1. FC Vlaardingen erg plichtmatig Vlaardingen Zo plichtmatig FC Vlaardingen speel de, zal het nooit winnen. En dat terwijl Eindhoven, de tegenstander van gisteren, een geweldige prooi had kunnen zijn bij het zien van zijn trage acties over de hele breedte uitgesponnen. De tijd van aanvallend voetbal in de periode Rinus Goosens is voorgoed voor bij. De Brabanders groeven zich wel niet in, maar te kenden bij voorbaat al voor een gelijkspel. Dat FC Vlaardingen even- hoekschop van Paul Kooien, Monster Hoek van Holland en thuisploeg RKSVM (uitslag i-1) hebben er in hun duel zeer weinig van gebakken. „Verschrikkelijk", noemde De Hoek-trainer Norman Paget het spel vart zijn pupillen, en ook collega Jan Goedendorp liet zich in die bewoordingin gen uit. De treffers vielen na de rust. RKSVM'-er Alouis van Rest scoorde 1-0, daarna miste de thuisploeg via Van der Sman een strafschop. En vervolgens was het toch Hoek van Holland, dat middels Hen ri van Leeuwen na een voor zet van Menno Bouma oe c*o- re gelijk trok: 1-1. Dordrecht KC1> heeft tegen Ursus een verdiende 2—0 over winning in Je wacht gesleept. Vooral in de eerste helft heeft de thuisclub de toon aangege ven en het was ook in die peri ode dat het tot twee treffers kwam. In de tweede helft bleek XJr- sus zich duidelijk hersteld te hebben. Het viel fel aan. Met vier spitsen trachtten de Schiedammers tot een beter resultaat te komen, De verde diging van de Schiedammers moest attent blijven op de snelle counters van de thuis club. Doelman John Segaar gaf echter geen krimp en wist een grotere achterstand te voorkomen. Heel dikwijls leek het er op dat uit een ge vaarlijke situatie Ursus zou gaan scoren, maar de af werking van de talloze aan vallen bleef slecht. Zo moest Ursus genoegen nemen met een nederlaag: 2—0. eens zijn onmacht demon streerde, lag niet aan de kwaliteit, maar aan de instel ling om op beslissende mo menten te falen. Hans Doijeè bleef na de 1-1 wel lachen, maar meer als een boer die kiespijn heeft. Want de FC kon nog zoveel demonstre ren, met vijf a zes man de aanval bevolken, er zat wei nig afwerking in. Dorjee: „Allemaal aardig om te zien", wees hij richting spelers, „maar waar bleef het venijn. De vonk mag nu eindelijk wel door Bas van den Berg eens overslaan, We speelden véél te plichtmatig, bij de rust hadden we zeker op een 3-0 voorsprong moeten staan". FC Vlaardingen, dat met Rob Snijder in de (reehter)spits, weer een nieuwe speler had ingezet, gokt met nog een x aantal nieuwelingen helemaal op het volgende seizoen. Een bekend gegeven van clubs die weinig of mets in het be taalde voetbal presteren, maar gelet op de laatste twee aanko pen, Johnnie Loné en Rob Snijder nu weer van Feye- noord zijn het twee spel ere die het elftal aardig kunnen ver sterken. De tandem Paul Koo ien/Rob Snijder, die elkaar van Feyenoord kennen, was, althans gisteren ai aardig op elkaar afgestemd. Combinatie Dorjee: „Je ziet natuurlijk zo dat het een ideale combi natie kan geen worden, al leen moet Rob nog wennen aan het tempo in de eerste divisie. Hij had er vooraf wat moeite mee, of het hard cn zwaar zou zijn". De Feye- noorder was op de rechter flank erg snel, en was met een kopbal, die van zijn kuif afgleed en een kogel na een gave solo. dicht bij een doel punt De schade voor Eindhoven, dat zich voor rust veelal rond de corpulente Leen Wamaar ophield Sjaak van der Plas kreeg als enige een kans met een kopbal viel echter mee. Alleen John Lorié zag kans met een droog schot, uit een de balans door tc laten schie ten, waarbij hij wel de hulp van verdediger Chris Bruinen nodig had, die de bal te Iaat, terwijl hij in doel stond, met zijn hoofd beroerde. Maar FC Vlaardingen vergat zijn voorsprong, na 24 minu ten, uit te bouwen. Het spel viel zelfs „dood", ondanks de grote meerderheid en dat was onverklaarbaar. „Het is ook erg om endabel om zo te spe len", lichtte Hans Dorjee nbog eens toe", vooral omdat het ereeren van zo'n meerderheid toch kracht kost". Opvallen is dat FC Vlaardin gen deze competitie daar re gelmatig aan stuk gaat. DS*79 en FC VVV waren ook al re gelrechte voorbeelden van eenrichtingverkeer zonder dat er iets gebeurt. In de tweede helft was het echter met de voorsprong snel gedaa,\ toen Bep de Ruyter, die voor rust wegens struikelen van Pepels een gele kaart opliep, die snel le Sjaak van der Plas moest la ten gaan en die de bal pank laar op het hoofd van Huub Posthuma zette, 1-1 dus. Wissels FC Vlaardingen schrok daarna kennelijk wakker, vanuit de dug-out liepen Aad Teyl en Herman den Haag zich onmiddellijk warm. maar toen zij een maal meespeelden, was dat niet de versterking die Hans Dorjee er van verwacht had. Wel kleefden er regelmatig zes aanvallers rond het ge bied van doelman Adjanski, maar tot paniekerige situa ties kwam het zelden. Een kopbal van Rob Snijder, die zich eerst op links mamfes- teerde, maar toen Ron Bongers er uit moest, naar rechts ging, vloog rakelings over, maar dat was wel het enige wapenfeit. Collectiviteit was er genoeg, ook weinig zwakke punten bij de Vlaardingers, maar erg pas sief en plichtmatig. De spelers werden er tenslotte zelf moe deloos van, hetgeen Eindho ven met slimme counters deed opveren. Doelman Toon Eg- gers moest zelfs tot tweemaal toe uit zijn dool sprinten om kogels van Sjaak van der Plas en Mulkens te voorkomen. Excelsior,20- verweer gebroken: i Rob Beukers haalt uit en Marcel Verspeek is te laat. Schiedam leidt schitterend met 1-0. Schiedam „We gaan indcr- daad zo zoetjes aan een beet je aan een kampioenschap denken". De woorden van Schiedam-trainer Nico van Huet kwamen wat weife lend over de lippen, maar het was wel waar. Na de 2-0 overwinning op de wat te genvallende stadgenoot Ex- celsior'20, mogen de schie dammers -met nog acht wed strijden te gaan- langzaam gedachten gaan koesteren in de richting van de tweede klasse. Voor de Thurlede-bc- woners, zonder John Klop pers (vakantie) en Peter van de Hoeven (geïrriteerd langs de kant), rest niets meer dan de kleurloze mid denmoot Zoals bijna te doen gebruike lijk in een derby, was ook bij Schiedam-Excelsior'20 het spelpeil ondergeschikt ge maakt aan het resultaat. Daar om was het ook niet verwon derlijk, dat Schiedam, geze- gend met iets minder voetbal - capaciteiten, maar veel meer karakter, Excelsior'20 terug drong. Het team van de nog steeds ambitieuze Piet Roozen startte met twee spitsen, in de' hoop Schiedam het spel ma ken op te dringen. Dat lukte in de beginfase ook, want ver twijfeld zochten vooral Harry Zonneveld en Bram Scholte naar afspeel mogelijk heden in de sterke blokdefensie van Ex celsior'20. Toch vergat het Thurlede- team één ding. Ook Schiedam bezit individueel enkele knap- ge spelers. Met name rechts- uiten Rob Beukers, die in zijn bewegingen la Gerard van de Lem, bij elke actie gevaar uitstraalde. Zo ook in de vijf tiende minuut. Beukers kwam van links gevaarlijk door en door Emile Schelvis misleidde achtereenvolgens Marcel Verspeek, Eric Gudde en Paul van Stralen met een serie schitterende kapbewe- gingen, om vervolgens 2ijn one-man-show te besluiten met een strak schot in de ui terste rechterbovenhoek; 1-0. Afstand „Ik weet niet wat het is", ver telde Rob Beukers met een glimlach, „dat van afstand schieten gaat me ineens gewel dig af. Tegen Waddinxveen ook een spetter van dertig me ter zo in de kruising". Nog na genietend van de fijne voor sprong, mocht Schiedam in de dertigste minuut zijn handen dichtknijpen, toen Theo Dal - mee opgekomen en met een beetje geluk- alleen op Jaap van der Nol af kon gaan. De laatste man van Excelsior^O kon de haren wel uit zijn hoofd trekken, toen Van der Nol tot driemaal toe de inzet ten wist te keren. „Dat had een terugslag op het gehele team", wist Piet Roo zen, die zijn keeper Jan van Veen (enkelblessure) zag uit vallen en de vierde keeper John Speelmeijer had moeten inzetten. „Het zelfvertrouwen ontbreekt sinds de laatste we ken toch al zo. Maar als je deze wedstrijd nu ziet, dan hou je toch een nare smaak in de mond, wat betreft het resul taat. Maar ik verbind er nog geen conclusies aan. Het team moet langzaam gezicht gaan krijgen. Het enige waar ik een beetje op hoop, is steun van de rest van de vereniging. Met de selectie zit het wel goed". De tweede helft was zo moge lijk nog rommeliger dan de eerste. En weer zo'n schitte rende goal van Schiedam. Rob Beukers had weer eens een bevlieging sn legde de bal panklaar voor Nico van Huet. De trainerszoon heeft inder daad patent op afstandsschoten en vanaf dertig meter vloog de bal ziedend hard hoog in het net: 2-0. Schiedam geloofde het daarna wel en liet Excelsi or'20 komen, zonder zelf echt nadrukkelijk het team van Piet Roozen af te slachten. Zodoende kreeg Excelsior'20 ook kansen. Hans Smolders (na een verkeerde terugspeel bal), Rob Koevermans kreeg geen strafschop na overduide lijk overtreding van Wim Wö- hler en Martin Oortmessen raakte de paal. Dat waren de laatste positieve wapenfeiten, want de over en weer uitge deelde onvriendelijkheden werd besloten met een 'gave' serie doodschoppen van Excel- sior'20-middenvelder Eric Gudde, die gedreven door zijn wil om te winnen, een note ring in het boekje van VVCS- secretaris en in dit geval scheidsrechter Ger Lagendijk opliep. Maassluis Anders dan de 5-0 uitslag doet vermoe den, was de wedstrijd VDL-Itaptim weinig inter essant. De thuisploeg, zon der Jan van Altena clle op wintersportvakantie Is, had totaal geen moeite met het erg zwakke Raptim. Al I na vijf minuten was het'! raak. Ron Verstraten ging op rechts goed door, ver-! lengde de bal naar Marcel van der Vaart, die via de^ binnenkant van de paal" scoorde: 1-0. VDL draaide zeker niet goed. Verschillende spelers zaten volledig vast. Het was aan de zwakte van de tegenstander te danken dat het geen fatale ge- volgen had. Ron Verstraten bracht de stand op 2-0, door met een fraaie lob de doelman van Raptim kansloos te laten. Na de hervatting had VDL,' veel verder weg moeten lopen van de tegenstander dan de vijf uiteindelijk gescoorde, doelpunten. Mogelijkheden kreeg het genoeg, maar in de afwerking werd er te gemak kelijk met de kansen omge sprongen, Huib Bos bracht de stand op 3-0 via een fraaie kopbal en George Kouwenho- ven scoorde eveneens via een kopbal. Tien minuten voor het einde was het Ron Verstraten, die via een individuele actie de Raptim-doelman kansloos liet: 5-0. Dordrecht Drie minuten was de wedstrijd OSS—DRZ oud, toen DRZ een strafschop kreeg toegewezen. Frans Landsbergen was ten val ge bracht en de uitmuntend lei dende scheidsrechter Van der Bogert wees onverbiddelijk naar de stip. Piet van Os liet zich door niemand van de wijs brengen en schoot raak, tot grote vreugde van zijn medespelers. Het zou later een „gouden" doelpunt zijn. Im mers, het betekende de over winning voor DRZ In dit „vier puntendueV'. DRZ werd in de eerste helft- wel in de verdrukking ge bracht, maar via de counters- bleven de Schiedammers wel gevaarlijk. Vooral na de rust leverden die uitvallen vair DRZ nog al eens problemen op' voor de thuisclub, OSS had echter het geluk mee, want tot driemaal toe werden inzetten van DRZ door de lat of de paal gekeerd. Al met al toch een verdiende overwinning voor DRZ dat in Frans Landsber gen zijn grote inspirator had. Schiedam De wed* strijd SFCHillegers- berg (1—3) was er één om snel tc vergeten. Beide partijen lieten maar weinig goeds zien. Aanvankelijk speelde SFC fel op de aanval en binnen een kwartier kreeg het Schiedamse team drie scoringsmogelijkhe- den. die echter om zeep werden gebracht Hülegersberg speelde in die periode min of meer panlekvoetbaL Met lange halen werd getracht de snelle voorwaarts en aan het werk te zetten cn dat lukte wonderbaarlijk, omdat de op één lijn spelende verdediging van SFC totaal werd verrast. Dat gebeurde voor de rust driemaal en het betekende ook een 30 achterstand voor de thuisclub. Ge rard van der Draai was inmiddels in het veld gekomen voor Koos Achthoven en na de rust werd Wim Stad vervangen door Henk Luchters. Veel zoden zette dat niet aan de dijk en pas kort voor tijd zag Jim Kars kans om de eer voor zijn ploeg te red den: 1-3. advertentie Velsen „Vandaag hebben we ho pelijk de basis gelegd voor een goede prestatie, volgende week tbuls tegen Volendam", Pim Vis ser was na het gelijke spel tegen Telstar (1-1) een tevreden man. Waar SVV het vorige week tegen Veenöam uit handen gaf door ei gen falen, speelden de Schiedam mers nu een bekeken wedstrijd. Vanuit een behoudend concept werd er goed gevoetbald. Telstar was iets meer in de aanval/ roafir kon niet éénmaal echt gevaar-' lijk worden. In de defensie van SVV debuteerden twee spelers. John Mar- revee verving de met griep thuis ge bleven Bas van Noortwijk en John Mennele speelde op de plaats van de geschorste Jos Zoetmulder. Beide spelers speelden overtuigend. De voorhoede van de Schiedammers was ook al een ahernatieve. Door de blessures van Henk Salari en Cor Peitsman speelden Wim de Haan en Dick Hoogmoed in de voorste linie. Uitgespeelde mogelijkheden kregen geen van beide teams voor de rust Het spel golfde heen-en weer zonder" dat de spitsspelers in stelling ge bracht konden worden. Forceren Na de hervatting probeerde Telstar in de beginfase een beslissing te for ceren. De ploeg uit Velsen leek er: niet in te slagen. Het viel krampach-* tig aan, maar wist niet eenmaal John Marrevee in moeilijkheden te bren gen. Harry Meiboom echter, hielp Telstar een handje, Hij raakte een bal verkeerd waardoor hij een Tel star speler vrije doorgang verleende, John Marrevee was kansloos: 1-0. De thuisploeg voelde zich na dit doelpunt superieur, jjjing in de ver dediging één tegen éen spelen om in de voorhoede nog meer stootkracht te krijgen. SVV trok zich niet terug in de verdediging, maar bleef met drie spitsen spelen. Hierdoor kreeg het in de counter diverse goede mo gelijkheden. Drie tegen twee situa ties werden helaas niet uitgebuit In de slotfase van de wedstrijd kreeg SVV alsnog de beloning voor het goede spel. John Munnik kwam goed op vanuit de verdediging en haalde van zo'n 30 meter onhoud baar uit: 1-1. „In een uitwedstrijd teken je natuur lijk voor een punt. Gezien de veld- verhouding was het zeker verdiend. Het behoudend concept van vandaag heeft duidelijk resultaat opgeleverd. Met iets meer lef had er misschien meer ingezeten", aldus Pim Visser, die nog niet besloten heeft waar hij volgend seizoen als trainer actief 2al zijn. In de laatste minuten diong Telstar nog wel even aan, maar de overtuiging ontbrak om het SVV echt gevaarlijk te maken. t John Munnik CARAVAN-SERVICE Snelle, vakkundige reparatie en periodiek onderhoud van uw caravan oi vouwwagen. W,eU M M Ai *»r it H,ik >i tfyi*"1 Bofcelvrcq 100 Schiedam, lel.(OlO).154540. a3gft 'j 0$ff phkfifa M - !cr aid -* dai ,;kec i Ha tb

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 6