E SPORT Oud-Beij erland en VFC: bar en boos Puttershoek houdt RKWIK op afstand 1 m Mar Cijs de beste FCN en WF in het goede spoor Jj Weinig uitzicht voor De Hollandiaan Hermes doet liet aan klantenbinding Cees van der Lugt laat Fortuna juichen Arbiter De Koster lief voor thuisclub Gelijkspel juiste verhouding Gelijkspel (1 1tegen HION VOOR Ai IfV tERlALEN Demos niet gemotiveerd maandag 25 februari 1980 VD/SC/tyW dan moe- trijd titer- ZOQ- e op is, met i. A1 het ging ver* ircel a de paal goed. *aten n de er ie g ge- ■aten door Lman iten. VDL open n de ►orde eden n de ■nak- mge- )t de raaie nho- i een r het aten, actie sloos Oud-Beijerland Hij had er geen goed woord voor over. Wolter Bos. Niet over het spel van Oud-Beijeriand, niet over het zwakke optre den van scheidsrechter De Koster, die Oud-Be ijerland in de slotfase jü het ware de gelijk maker op een presen teerblaadje aanbood en bovendien de VFCcrs Peter van Bekhoven en Johan Schouten in het zwartboek noteerde, en eigenlijk ook niet over de 2—2-deling waarmee zijn ploeg na negentig minuten bar slecht voet bal werd afgescheept. „Tegen zo'n ploeg is echt niet te spelen", mopperde do oefenmeester van VFC, „Ik had meer van Oud- Beijerland verwacht. Maar dit was puur boerenkool- voetbal. Lange halen gauw thuis. Probeer dan aten DRZ chop rans l se- ld- der Dijk liet i de -aak, xijn ■een lm- iver- dit lielft' ge-: :ters" wel rust van_ n op"- paal; Kiewmhoorn - „We zijn door twee onterecht toege kende vrije trappen en een belachelijke strafschop het schip in gegaan". Dat was de reactie van De Holland! aan- irainer Hans Renlrie, die erg teleurgesteld was over het onnodige 3-0 verlies van zijn elftal tegen Nieuwen- hoom, waardoor de Vlaar dingse tweedeklasser geen verbetering kon brengen in de hachelijke positie (drie ponten achterstand op de naaste concurrent). De Hollandiaan, dat in een 4- 4-2-opstelling speelde, was in de eerste dertig minuten zeker met de mindere. Zo probeerde Rob Maat, na twee man te itebben gepasseerd, Peet van der Waal in stelling te bren- jen. De Nieuwenhoom-doel- tnan bracht echter op het laat ste moment redding. Ook Cees Stam was in de twintigste mi nuut dicht bij een treffer, maar zijn vrije trap via de muur ging rakelings naast. In de dertigste minuut had de thuisploeg in een zelfde situa tie meer geluk, toen Cees Stam de bal van richting verander de: 1-0. In de achtste minuut vergroot te Nieuwen hoorn de marge tot twee doelpunten, waarbij de scheidsrechter het vlaggen van grensrechter Herman Be rkhout negeerde. De Hollandi aan creëerde daarna wel een, veldoverwicht, maar geen doelrijpe kansen. Een correcte sliding van Fred Moerman binnen zijn eigen strafschopge bied werd vijf minuten voor tijd met een strafschop „be loond", zodat Nieuwenhoorn met een geflatteerde 3-0 zege vierde. Schiedam Een heer lijk voorjaarszonnetje een prima bespeel baar veld waren voor Hennes DVS niet vol doende om in de thuis wedstrijd tegen het Rot terdamse HION aan klantenbinding te doen. een matige wed strijd, goed geleid door scheidsrechter Meeder, verden de punten na «u 1—1 eindstand broe derlijk verdeeld. Er waren toch nog 500 mensen naar „Harga" getogen om bij Hénnes DVS in de semi-derby legen HION de ingezette eind sprint van de Schiedammers uit de gevarenzone van dicht bij mee te maken. Ook pakte het deze gelegenheid aan om d£ nieuwe aankopen van stad- wioot SVV te bewonderen, ht liep uit op een fikse kater, w4nt zowel Boelly Vermeer lis John Versluis wisten geen moment hun overgang waar te "ttken. Nu trof de laatste het ook niet dat hij kwam te spe- tegen een goed draaiend Hennes-middenveld, terwijl ook Frits de Nijs zijn tegen stander op gedegen wijze in- jakte. >lechk één keer was Boelly Venneer hem te snel af en na [en ongehinderd oprukken tot iet strafschopgebied bleek Serines doelman Hans Jonker achteloos tegen zijn onver dachte inzet, wat na een dik kwartier spelen 01 beteken- Hennes DVS zoch het o^rna in een eindeloos gebrei het middenveld en mocht wt de gebroeders De Zwart gevaarlijk oprukken, dan daar altijd weer „good- fW I-een Jansen en in laatste ®stantie doelman Joop Mom, met opvallend gemak die •invallen wisten te ontzenu wen. Na rust begonnen de Schle- meer druk op de whte HION-defensie uit te *r*nen, die voor alsnog kra- stand hield tot dat is de j J*®»* minuut Cock de 1 °P rechts een hoek- *®op kreeg te nemen. Zijn *«>rzet was precies op maat I>roer Martin, die «bal achter een wanhopig Slagende Joop Mom in het tel kopte: 1L Even daar- kreeg Roy den Hartog J J?, 5?° 'raaie kans om de -n ^«öammers op voor- 'J\ £2°* te zetten. Zijn Job" doelman Joop Hom ging voor het doel langs. Herm es-trainer Wim Ver hoorn probeerde met wissels voor Cock de Zwart en Rob van Vooren, Peter Boon en Jeroen Roovers waren de vervangers, wat meer vuur in het elftal te brengen. „Cock de Zwart had echter zijn dag met en ging zich te veel met zijn directe tegen stander bemoeien", aldus Wim Verhoorn. Dat pakte niet zo uit als de trainer had gedacht. Vooral Peter Boon bleef ver krampt spelen, al was het wel een „pass" van deze speler die Frans Bouman in staat stelde om zwaar belaagd tot vlak bij de HION-doelman te komen, maar een correcte sliding van Freek Mühlenbrugh bleek vol doende om ook deze kans on gedaan te maken. „Het was beslist géén mooi voetbal dat wij speelden, maar op dit moment zijn de punten het belangrijkste. We misten teveel agressie en ook balver lies", wilde Wim Verhoorn nog kwijt. Voor Piet Kriesch kwam dit punt toch wel als een verrassing: „Als je het goed beschouwd draait ons elf tal op de routine van de ach terhoede en moeten wij het hebben van de counter'be sloot deze trainer zijn betoog. zelf maar eens aan een be hoorlijke partij toe te ko men. Jammer. Ik had er wel vertrouwen in. Het ging de laatste tijd juist lekker en dan krijg je zo iets". Hoewel twee deuren verder de stemming iets gematigder was en met name Oudbeijerlandse trainer Sjef Siemons zich zeer content betoonde met dat ene punt» was ook hier het totaal beeld niet overtuigend. Zeker toen de resultaten van poten tiële degradatiekandidaten als CKC en De Hollandiaan be kend waren geworden, gold het gelijkspel toch als een ver- liespunt Niet evenwel voor Siemons, „Het was geen beste partii", vond ook hij, „maar we pak ken tenminste wei eer. punt. Ik heb dit seizoen al genoeg goeie wedstrijden gespeeld die we verloren hebben. SVW uit, Coal thuis. Nee hoor, dan speel ik onder deze omstandigheden toch liever wat minder, als ik er dan maar wel wat van over houd". VFC, aantredend met inval lers voor Hans Jansen (been breuk) en Chris Hendriks (twee wedstrijden geschorst), maakte er in de eerste helft vooral in verdedigend opzicht niet veel van. Linksback Jo- han Schouten (Bos: „Normali ter één van de betere spelers. Hij werd helemaal gek ge maakt door het publiek") had geen vat op de snelle Adriaan van Tiggelen, die ook verant woordelijk was voor de ope ningstreffer. Een uittrap van Frans Schou ten werd door Pim van den Burg nonchalant teruggekopt De aarzelende Rob Brekel- mans kon m eerste instantie de aandringende Van Tiggelen van scoren houden, maar was in de rebound toch kansloos. Op dat moment een verdiende voorsprong voor Oud-Beijer- door Donald Bax land, "dat echter verzuimde het wankelende VFC nog voor rust te genadestoot toe te die nen. Speelde VFC voor de pauze dus niet best, na de pauze sloot ook Oud-Beijerland zich hier bij aan, terwijl de Vlaardingers iets van hun schroom hadden overwonnen, wonderwel re sulterend in een 21 voor sprong voor VFC. Eerst rond de Harry Schuiten voorberei dend werk af van Teun Kor- naat en vervolgens beloonde Peter Jeup een goede aanval via Komaat en Johan Kuiper met een tweede doelpunt De strijd werd grimmiger. De zwakke De Koster boekte Pe ter van Bekhoven wegens een grove overtreding en maakte er tien minuten voor tijd hele maal een porie van. Van Tig gelen duikelde binnen de be ruchte lijnen voorover en gre tig wees de leidsman naar de stip. Het kostte VFC niet al leen de overwinning (Cees Or- gers vonniste feilloos), maar tevens liep Schouten nog tegen „geel" op wegens (terechte) aanmerkingen op de leiding. m Arte Troost, op de huid gezeten door een verdediger van VFC, neemt het Vlaardingse doel onder vuur. Vlaardingen „We zijn gekomen voor een ge lijkspel en daarom ben ik tevreden met deze uit slag", aldus Putters- hoek-trainer Jan Keij- zer, nadat zijn ploeg RKWIK op 11 had we ten te houden. Waardoor de Vlaardingers, ook al winnen zij de twee ach terstallige wedstrijden, toch op drie punten af stand van Puttershoek zullen blijven. Zelfs kon trainer Keyzer nog meer glimlachen, toen Mj ver nam dat van de andere concurrenten KIOS ge lijk had gespeeld en Leerdam Sport zelfs had verloren. RKWIK daarentegen raakte door al deze ontwikkelingen toch ook weer niet verder ach terop, al heeft het er lang naar uitgezien dat Puttershoek met de volle winst uit Vlaardingen zou vertrekken. Ir» de acht tiende minuut van de tweede helft was Puttershoek op voor sprong gekomen. Een minuut of zes voor tijd kwam RKWIK toch nog aan de meer dan ver diende gelijkmaker. De wijze waarop Puttershoek aan de voorsprong was geko men, was echter zeer discuta bel. Een Puttershoek-aanval leek gekeerd te zijn, toen RKWIK-doclman Cees van Haaster zich over de bal kon ontfermen. Dit nadat de Vlaardingse vleugelverdediger Hennie Wammes de snelle Dirk Aard oom had achter volgd. Terwijl Van Haaster de bal weer in het spel wilde brengen, kwam arbiter G, Boogaards met een strafschop aan, omdat de Vlaardinger zijn tegenstander een duwtje mee GerRoedijk pS- reikt hoger dan Jur de Rond. zou hebben gegeven. Tot ver bazing van vriend en vijand ging de bal op de stip, waar van Leo van Kleef beheerst inschoot: 01. „Met die strafschop was ik uit eraard niet ontevreden", aldus trainer Keyzer. „Maar het was natuurlijk* een veel te zware straf". RKWIK had over deze aanvechtbare beslissing uiter aard helemaal geen goed woord over en voelde zich zelfs bestolen. Tegengoal „Als je daar een strafschop voor geeft, kan je hem ieder moment wel op de stip leg gen". aldus de nijdige trai ner Ger Pijl, wiens contract vanavond weer met een jaar verlengd zal worden. „Onze tegengoal was dan ook ge rechtigheid, ai had Martin Vley natuurlijk al veel eer der moeten scoren". De Vlaardingse oefenmeester doelde daarmee op het mo ment, vlak voor de strafschop. Op rechts had Ad Penning de bal vrijgemaakt en de voorzet kwam op maat naar Vley. Die de bal maar hoefde te raken, maar evenwel een daverende kogel losliet die op de lat uit een spatte. Dat waren zo wat opwindende momenten uit de niet op bij ster hoog spelpeil staande wedstrijd, waarin RKWIK koploper Puttershoek aanval lend wel vast kon zetten maar nimmer zelf tot grote daden kon komen. De beste kansen daarbij waren voor Putters hoek en dat was ook in de eer ste helft het geval. RKWIK ontsnapte toen zelfs wonderbaarlijk aan een ach terstand toen A ar doom niet buitenspel stond en de bal in de doelmond bracht. Via laat ste man Huub Meeder en de paal en het in de bal zittende effect liep het voor RKWIK toch nog goed af. Toen RKWIK zich eenmaal over de teleurstelling van de strafschop had gezet, kon het Puttershoek toch nog inhalen. Zes minuten voor tijd nam Huub Meeder even buiten het strafschopgebied een vrije trap, die over de muur en kansloos voor invaller doel man Henk Voskamp indraai de: 1—1. Vlaardingen Mar Cijs be sliste in een directe confron tatie tegen Wim Brinkman de distri cis finale biljarten eerste klasse iibre. Brink man had gedurende het ge hele toernooi de leiding, maar was in de finale niet opgewassen tegen de span ningen. Na een werkelijk ze nuwslopende partij verloor hij uiteindelijk met 170 te gen 138 caramboles. De beide spelers kwamen daardoor gelijk in punten, maar het moyenne van Mar Cijs was net iets beten 7,25 tegen 7,14. Titelverdediger Co van Swee- den kwam er niet aan te pas en eindigde op een derde plaats. De wedstrijden, die ge houden werden in biljartcen trum De Griffioen, trokken een redelijk aantal toeschou wers. Mar Cijs en Wim Brink man promoveren naar de hoofdklasse en Mar Cijs neemt tevens doel aan de gewestelij ke kampioenschappen. De totale uilslag was als volgt: 1. Mar Cijs (Apollo) 12 punten, 1189 caramboles, 164 beurten, een hoogste serie van 75 en Mar Cijsde beste een moyenne van 7.25. 2, Wim Brinkman (Wilskracht, 12, 1158, 162, 70, 7.14), 3. Co van Sweeden (Start'75, 8, 978, 178, 80, 5.54), 4. Leen Verhoeven (Flardmgha, 8, 997, 234, 39, 4.2Q), 5, Gerard Pronk (Start'75, 6. 1023, 202, 38, 5.06), 6. Baret de Groot ('t Oosten, 5, 1100, 207, 43, 5.31), 7. Ben van Reeven (Start'75, 4, 814, 161, 24, 4.87), 8. Maarten van Kem pen (Start'75, 1, 937, 214, 47, 4.87). Den Haag Fortuna is erin geslaagd de 'aanval' van het Haagse Quick af te slaan. Door de nederlaag tegen de Vlaardingers (0-1) kunnen de Haantjes (Üelaspiraties nu definitief overboord zei ten, aangezien de achter stand is gegroeid tot zeven punten. Om enigszins een kans op het kampioens schap te behouden was Quick slechts gebaat bij een overwinning. Des te vreem der was het daarom dat het de gasten tegemoet trad met maar twee spitsen. it begreep it: „Ik had een sterk aanval lend Quick verwacht. Wij staan vijf punten voor. dus alle reden voor hen om alles of niets te spelen". Een verwijt dat de aan het eind van dit sei zoen vertrekkende trainer van Quick, ex-Spartaan Ger ter Horst, simpel afdeed met de mededeling dat hij de taktiek afstemt op de tot hem ter be schikking staande spelers. „Wij hebben dit seizoen al onze punten behaald met dit 4- 4-2 systeem, dus waarom ook nu met?". Ter Horst had buiten de waard gerekend, want Fortuna laten komen is gevaarlijk. Zeker in de eerste helft hadden de gas ten het beste van het spel. maar echte kansen leverde dat niet op. Een paar seconden voor rust leek Fortuna toch op een verdiende voorsprong te komen. De verder onzichtbare Scbiedam/Vlaardingen In het afdelingsvoet bal in het Waterwegge bied blijven FCN en WF in het goede spoor. FCN won nipt van een bijzon der goed partij gevend MSV TU dat eerst kort voor tijd de eer aan de thuisclub moest laten. Een doelpuntenfeest werd het bij WFODL Met de cijfers 43 bleef WF aan de goede kant Teleurstellend was de nederlaag die Demos op eigen terrein te slikken kreeg van Eurosport 0 12. SVDPW smaakte weer eens het zoet van de overwinning door RDM op eigen terrein met 02 te kloppen. Het jonge Schiedamse Boys moest toezien hoe Acti- vitas de punten middels een overwinning van 2 0 in eigen huis hield. RDMSVDPW 0—2 In de eerste helft van dit duel kon de thuisclub nog wel eens voor gevaarlijke situaties zor gen. Doelman Xarel Bras van de Schiedammers kon zijn doel echter maagdelijk hou den. Na de thee, SVDPW had Joop Zevenbergen ingewisseld voor Karei Bronsgeest, liep het beter bii SVDPW. De thuis club had niet veel meer ip te brengen en mocht heel blij zijn dat de eindstand maar beperkt bleef tot 02. Hen.ny van de Berg scoorde na een vrije trap van Henny Bras 0i. Karei Bronsgeest zorgde voor 0—2 en gezien de tal van gemiste kansen had de overwinning van SVPDW zeker nog groter moeten zijn. DemosEurosport 0—2 Het lager geplaatste Eurosport kon Demos blijkbaar niet in spireren. Het voetbalde of het. een oefenwedstrijd speelde, to-" taal ongeïnteresseerd. Het was dan ook niet verwonderlijk dat de eerste helft afgesloten werd met de stand 0—1. Ook na de thee bakte Demos er niet veel van en het was dan ook verdiend, dat Eurosport deze wedstrijd afsloot met een 02 overwinning. FCN '66MSV 71 1—0 Kanshebber FCN heeft het tegen MSV lane niet makke lijk gehad. De bezoekers wa ren zeker in de eerste helft niet de mindere van FCN. Het was alleen wat ongeluk kig bij het afwerken van de aanvallen. Zo had het schot van Carl Mans wellicht een beter lot verdiend. Na de rust verdedigde MSV zich dapper. Het streed met open vizier en ging tenslotte ten onder toen Frans Fiers het leer over de doellijn kon werken. MSV kon met een fier hoofd het strijdveld ver laten. Het Maasslulse team had alles In het werk ge steld om tot een beter resul taat te komen. Het mocht echter niet lukken. WF—ODI 4—3 Na een spannend en pittig duel, met liefst zeven doelpun ten, heeft WF middels een overwinning van 4—3 op ODI de beide punten in Schiedam kunnen houden. Na een lange solo scoorde Peter den Hartog /net een diagonaal schot 10. Een strafschop, hands van Gerrit van de Most, bracht de partijen op gelijke voet: 11. Een doelpunt van Henny de Gids, na een hoge vrije trap, bracht de stand op 2—1 en toen de rust kon worden afge sloten met de stand 3—1, een doelpunt van Peter den Har tog, dacht WF dat het op rozen zat Niets was minder waar. ODI kwam goed terug en een verdedigingsfout werd dam ook duidelijk afgestraft 3—2. De voor Peter Verhaal inge vallen Rien de Vette zorgde echter voor opluchting door de stand op 42 te brengen. Twaalf minuten voor tijd werd het nog 43, maar daar bleef het dan bij. ActivitasSchiedamse Boys 4—1 Trainer Jan Post was na de wedstrijd van zijn club Schie damse Boys tegen Actavitas- zeer boos op scheidsrechter Klein. „Deze man heeft alles gedaan om het ons moeilijk te maken en de jongens overwe gen dan ook om niet meer on der zijn leiding te voetballen. Het is nu al de tweede maal dat de heer Klein ons de das om doet en we zullen het ze ker niet nalaten de afdeling Rotterdam van het een en an der te verwittigen". Het enige doelpunt dat de Schiedammers mochten scoren was van Dick Jumelet. door Erik Winkster Mary Visser schoot van de zes tien-meter lijn hard en laag in. Maar vlak voordat de bal de doellijn passeerde vond de uit stekend leidende P.S. van Er- kel (Leiden) dat het tijd was om te gaan rusten. Energieker Hierna pakte Quick de zaak een energieker aan. Binnen vijf minuten leverde dat kan sen op voor Mick Kok (naast) en Cees Lieshout (over). Even later viel de winnende treffer voor de Vlaardingers, Uitblin ker Hans van Os zond Cees van der Lugt weg, en op diens inzet was doelman Nico de Grooth kansloos. Quick moest nu wel komen, en dat deed het dan ook. Het wisselde Mick Kok en Johan Groen uit ter» gunste van Mark van de Ligt en Marcel Lonzième en begon aan een offensief dat aanhield tot het eindsignaal en dat For tuna nog ïn grote moeilijkhe den bracht De mooiste kans was voor Jan Rauws, maar zijn inzet ging langs de ver keerde kant van de paal. De ruimte die Fortuna door het aandringen van Quick ver kreeg had zeer goed kunnen en ook moeten leiden tot een tweede treffer. Zover kwam het echter niet Dat zou echter wel wat teveel van het goede zijn geweest voor het in de tweede periode zeer chaotisch spelende Fortuna Vlaardingen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 7