g mm VRSR-vlagvoor Hockeyers oefenen NOAD legt basis voor handhaving Heuvelman favoriet Geen enkele overwinning VZC Finale spelregels Schiedam Het damesteam van de bas ketbalvereniging Juventus heeft het weer niet gered tegen Parker/Leiden. Tot nu toe gingen alle drie de wedstrijden tegen Par ker verloren. Nu werd het 4555 voor de Leidse ploeg. Ook ditmaal werden de eer ste minuten van de wedstrijd beheerst door de zenuwen. Aan beide zijden werden veel pass-fouten gemaakt en er werd dan ook nauwelijks gescoord. Het was Parker dat het eerst over zijn zenuwen heen was en dan ook terecht een kleine voorsprong nam. 99 i Vlaardingse dames een ronde verder Uitslagen schoolhandbal maandag 25 februari 1380 VD/SC/WW Schiedam In de vijfde cn laat ste wedstrijd van dc eerste helft van de voorjaarscompetitic heeft NOAD de eerste overwinning be haald. Het bezoekende Seine Meubelen werd met een 73 ne derlaag terug gestuurd. Dankzij deze winst klom NOAD op de ranglijst tot boven de fatale Streep.Scine Meubelen en Phoe nix 2 zijn nu de staartclubs met beiden 3 punten, één minder dan NOAD er tot dusver bij elkaar speelde. De zege van NOAD op Seine Meu belen was afgetekend. Geen mo ment zijn de Schiedammers, die tot dusver slechts twee punten hadden uit twee gelijke spelen, in gevaar geweest. De winst was noodzakelijk ook, want anders zou NOAD onder de streep hebben gestaan. Nu ech- .er is de verwachting, dat de basis voor het behoud van de hoofdklas se is gelegd.. Bij de Schiedammers was Jan Si mons weer eens de grote man. Hij scoorde een hattrick, al maakte hij zijn drie partijen niet eens vol. In de allerlaatste partij was de wed strijd namelijk, toen de winst met 63 al vaststond, moest de scheids rechter de partij van Simons tegen Jaap van Hummel staken nadat er pas één game was gespeeld. Van Hummel, die eerder in zijn partij tegen Ron van der Wijk ook al provoceerde tegen een scheids rechterlijke beslissing, was het nu niet eens met de servicebeurt. Waarop de arbiter het voor gezien hield en Simons de partij regle mentair won. Achter Simons volg den Jan Landsbergen en Ron van der Wijk ieder goed met twee par tijen. Landsbergen verloor van Van Hoof en Van der Wijk van Henk Westerhof. Waarmee NOAD zelfs met 23 achter kwam bij de pauze, omdat ook het dubbel in drie games verloren ging. Toen Jan Simons meteen na de pauze tegen Westerhof de stand op gelijke hoogte bracht, speelde NOAD een gewonnen wedstrijd. Zeker toen Van Hummel daarop tegen Van der Wijk bij een 2020 stand problemen zocht en zich daarmee louter zelf de das om deed. De gamestanden: SimonsVan Hoof 21—12, 21—8; Landsbergen- Van Hummel 23—21, 21—15; Van der Wijk—'Westerhof 17—21, 12— 21; Dubbel: Simons/Landsber- gen—Van Hoof/Westerhof 219 16—21, 17—21; Landsbergen—Van Hoof 21—16, 15—21, 14—21; Si monsWesterhof 21—19, 2321, Van der Wijk—Van Hummel 22 20, 21—15; Landsbergen—Wester hof 21-17, 21—12; Van der Wijk— Van Hoof 2117, 2119; Simons Van Hummel 2113, in tweede game gestaakt. Het tweede team van NOAD redt het niet in de overgangsklasse. Nu werd er thuis met 37 verloren van Mizu SCO, zodat de Schiedam mers uit vijf wedstrijden nog slechts op twee punten staan. Dick de Vaal (2x) en Ron Bouman scoor den tegen. Het damesteam van NOAD doet het in de landelijke promotie over gangsklasse heel wat beter. Dankzij de 64 overwinning op VVV, staan de Schiedamse dames nu op de derde plaats. Els Clarijs won al haar 3 partijen. Karin Vente en Er ica Dries wonpeü ieder één keer. Met het gewonnen dubbel was dat voldoende voor de volle winst. In Vlaardingen won Radio Mole naar de derby tegen De Koren beurs 2 met 82. Vóór de wed strijd stonden beide teams sa men troosteloos onderaan met nul punten. De Schiedammers bleken nu echter nog aanmerke lijk zwakker dan het Vlaarding- se team, dat overigens ook al niet meer op handhaving van de promotie hoofdklasse mag reke nen. Voor Radio Molenaar scoorden Aad van Opstal en Hans Jaap Oppen- heim een hattrick. Eduard van de Bout won twee partijen en moest alleen tegen Wim van der Poort de winst inleveren. Het tweede Schie damse punt kwam uit het dubbel van Van der Poort/Buyk, wat im pliceert dat zowel Peter van Zijp als John Buyk al hun enkelspelen verloren. Juvenilis kan Leiden weer niet bijbenen Al in de zesde minuut be sloot trainer/coach Hans van Hoorn tot een time-out met de stand van 410. Deze time-out had direkt effekt want Juventus kwam knap terug. De felle zoneverdedi ging van de Schiedamse ploeg kwam nu beter tot zijn recht, met name via Sylvia Franzen die al enkele malen achter elkaar verschillende schoten blokte. Aanvallend werd nu beter geschoten en in de elfde minuut was de stand gelijk. Tot aan de rust bleven de beide ploegen ge lijk opgaan. Aan Leidse zijde waren het Els Vijfvinkel en Mirjam van Schinkel die de ploeg in de race hielden. Bij Juventus waren het voorna melijk Marijke Klos en Mar line Kramer. Met de rust was de stand 2526 voor Parker. In de tweede helft startte Ju ventus overdonderend. Binnen twee minuten wist de Schie damse ploeg een 3226 voor sprong te nemen. De net in het veld gekomen Anja Peters scoorde tweemaal van grote afstand on onder het boord heerste Marijke Klos. Nu was het de beurt aan Rob de Vries, coach van Parker, om al snel een time-out te nemen. Ook nu met een duidelijk gevolg. Parker ging feller spelen en Juventus liet zich tot individu ele acties verleiden. In de elf de minuut had de Leidse ploeg dan ook weer aansluiting. Op dat moment ging de uitste kend spelende spelverdeelster van Parker, Els van Vijfvin kel, door haar enkel en leken de kansen te keren voor Ju ventus. Kracht Nu bleek echter de kracht van de damesploeg uit Lei den. Ondanks dit gevoelige verlies ging Parker gewoon door op de oude voet. De Schiedamse ploeg had nu werkelijk niets meer In te brengen Wat trainer/coach Hans van Hoorn ook pro beerde, het was gedoemd te mislukken. Via 47—43 in de vijftiende minuut liep Par ker weg naar 45—55 eind stand. Overigens moest Ju ventus wel aantreden zonder aanvoerster Tineke Kou mans die met een enkelbles sure langs de kant moest blijven. Topscorers: Juventus: Marijke Klos 19 punten; Martien Kra mer 11 punten. Parken Ria de Wit 15 punten; Mirjan van Schink 18 punten. Marijke Klos (10) kijkt één van haar treffers na. Irene van der Laan uitgenodigd voor Polen Rotterdam Geen enkele overwinning voor VZC, zaterdagavond in de twee de ZRO-competitle, te weinig dus om leider ZPB/Ünico te onttronen. De Vfaardingers, die te vens de organisatie had den in bad West, moesten het voornamelijk hebben van de jeugd om aan „me dailles" te komen. Eén van de oudere zwemmers, Ruud Pijper, kwam on danks dat hij niet traint, nu weer op de 100 vlinder tot 1-03-2. Een derde plaats waar hij erg content mee was. „Zo blijf ik nog aar dig bezig, ik train op za terdag de kleintjes, maar heb geea tijd om weer he lemaal terug te komen". De 2-Harige Schiedammer bleef met zijn L032 nog altijd drie seconden ver wijderd van zijn beste tijd, 60-1 Irene van der Laan bleef op d*» 100 vrij (vijfde) op 1.13.4 staan, maar zij is met baar gedachten al meer bij de ïangebaan, dan het kortere sprintwerk. Deze week ont ving zij uit Polen een uitno diging om mee te doen aan een wedstrijd in de Balti- sche Zee, en zei daarop geen nee. In de eerste week van augustus vertrekt zij met haar vader naar Stettin. In tegenstelling tot vorig jaar heeft zij een aardige achterstand in de training. „Dit als gevolg van studie aan de kunstacademie in Den Haag", legt zij zelf uit „Elke dag met de trein, en op de academie moet je ook nog m een bepaalde hou ding zitten. Uitrusten is er niet bij". Van de geplande training in het Kolpabad, waar er zelfs een aparte baan voor haar beschikbaar is, komt nog weinig terecht. Niettemin denkt zij er weer hard over om het kanaal over te gaan zwemmen. On getwijfeld 2al de 17-jarige Vlaardingse worden uitge nodigd door de organisatie daarvoor. Rem co Snuverink bleef op de 100 rug voor jon gens onder de 16 jaar op 1.11.8 staan, hetgeen hem een derde plaats oplever de. Op de 100 school (jon gens onder 10 jaar) had VZC twee hete Ijzers in het vuur, André van Hees en Leon van IJzerloo, de tijden waren respectieve lijk L37.1 en L383 en alle twee verbeteringen. Caroline van Neuren deed het bij de meisjes uitstekend en zag kans met haar vierde plaats ruim drie seconden sneller te zwemmen, nu in 1.40.8, Ook op de 100 vrij voor meisjes onder 12 jaar knabbelde Esther de Ko ning wat van haar beste tijd af. nu klokte zij 1.11.9 en dat hield een vierde plaats in. Remco Snuverink klokte ook op de 100 vlinder bij de heren een snellere tijd, nu 1.06.1 en dat gaf een zeven de plaats te zien. Robert de Vries verbeterde zijn tijd op de 100 school voor jongens onder de 14 jaar in 1.26.6. Bij de meisjes kwam Esther de Koning hier tot 1.32.4 en dat hield een zevende plaats in. VLAARDINGEN Na vijf ronden in de Vlaardingse damkampioenschappen is het duidelijk geworden dat Wim Heuvelman het meest favoriet is. Wel zag het er naar uit dat hij tegen Cor van Veelen minstens één punt zou moeten achterla ten, maar het ging hem voor de wind. Van Veelen had een hekstclling opgebouwd, maar koos een verkeerd tempo, waarna Heuvelman zich los kon maken en in de slotfase zijn schijven naar winst voerde. Leen Torn lijdt aart vormver lies. Hij gaf Koos Vermeulen een dam met de bedoeling daarna voordeel te verkrijgen. Echter had hij de overblijven de stand onderschat en op zeer rustige wijze speelde Vermeu len zich naar de overwinning. Dank zij deze ontwikkeling heeft Heuvelman twee punten voorsprong op zijn naaste bela gers Dik van den Kerkhoff en Leen Lijklema. Coen Biel behoort echter ook nog tot de kanshebbers. Tegen Dik Tamboer koos hij voor de Roozenburg-opstelling, die hem geliefd is. Tamboer moest winnen om zich omhoog te werken en speelde uiteraard op scherp. Wat aan de vroege kant speelde hij zijn kroon- schijf op en dat werd hem in het eindspel noodlottig. Via een combinatie won Biel de partij. Er was slechts een remisepartij en wel die tussen Leen Lijkle ma en Ron Boïderheij. Het werd een positionele partij met wisselende kansen, echter met te gering voordeel voor beiden om tot een zege te komen. Eerste klasse In de eerste klasse heeft Erik dc Heide dc leiding be houden. Wel moest hij zijn eerste puntje afstaan, name lijk aan Lensvelit, die schijf- voordcel niet kon uitbuiten tot partijwinst. Dik Mast moest ook voor het eerst een punt afstaan. Van Woerden nam de andere helft van de twee punten voor zijn reke ning na een partij die op het middenveld werd uitgevoch ten. K. Boïderheij verloor van Henk Autar na een listi ge combinatie. In de tweede klasse moest Voerman voor het eerst ver lies toestaan. Hij verloor van Weisscher. Dessens die van Mostert won blijft in de run ning. De partijen Nentjes V.d. Sluis en Van der Kuil Van Vliet eindigden in remise. De standen: Hoofdklasse: Heuvelman 4-7; Biel 5-6; V.d. Kerkhoff 4-5; Lijklema 4-5; Torn 5-5-; Tam boer 5-4; Vermeulen 5-4; R. Boïderheij 6-4; Van Splunter 3-3; Van Veelen 5-3. Eerste klasse: De Heide 5-9; Mast 4-7; Autar 6-6; J. Wisse 4- 4; Van Woerden 5-4; Metzger 3-3; Lensvelt 4-3; Geldof 4-2; K. Boïderheij 5-2. Tweede klasse: Voerman 5-8; Dessens 6-7; Van der Kuil 6-6; Van Vliet 5-5; Van der Sluis 6- 5; Weisscher 3-4; Kars 4-4; Mostert 6-4; Nentjes 5-3. De Watersportvereniging Vlaardingen wijdde gistermiddag het drijvend© clubhuis la. Vlaardingen De bordjes met het opschrift „club schip" wezen aan de Oostha- venkade genodigden en le den de weg naar de door de watersportvereniging Vlaar dingen officieel in gebruik genomen drijvende cantine, welk feit gistermiddag met een gezellige receptie werd gevierd. .Het ruim van een voor onge veer dertigduizend gulden ge kocht oud binnenschip, dat ja renlang in de Biesbosch dienst heeft gedaan, fungeert als toe passelijke cantine voor de 49- iarige vereniging, waarvan de leden een klein jaar bezig 2ijn geweest het interieur te ver fraaien. i De „woon- en slaapkamer" van de Brabantse binnenschip per werd door de vereniging tot één ruimte omgebouwd, welke dienst zal doen als be stuurskamer voor de zeven be stuursleden. De stuurhut, waaruit een „panorama" wordt geboden over de circa driehonderd meter lange stei ger en de 82 ligplaatsen, is be stemd als kantoorruimte voor het tweetal pro deo-haven- meesters, dat de vereniging rijk is. Frans Oppe, lid van het dage lijks bestuur van de Vlaar- dingse Raad voor Sport en Re creatie (VRSR), overhandigde het bestuur van de recipiéren- de vereniging de groenkleuri ge VRSR-vlag. „Het laadruim van een schip vormt een niet gebruikelijke, maar voor een watersportvereniging wel erg toepasselijke cantine", sprak Frans Oppe zijn waardering uit voor het clubhuis van de Vlaardingse vereniging. De re ceptie werd verder bezocht door bestuursleden van andere watersportverenigingen en overkoepelende organen, die samen met de leden het schip inwijdden. Vlaardingen/SchiedamDat de laatste (oefen) loodjes voor de hockeyclubs niet zo heel erg zwaar wegen, bleek wel uit het feit, dat de mees te wedstrijden in winst wer den omgezet. Bij Pollux won nen zowel de heren als de dames hun partij tegen res pectievelijk Waddinxveen en Ommoord met 2—1 en 10. Asvion won van Leonidas met 42. De dames zegevierden in hun bekerwedstrijd tegen HDM met 20. Spint won ook van Leonidas en wel met 21. De dames van Spirit hadden met het derde damesteam van Leonidas totaal geen moeite, de 110 overwinning spreekt dan ook boekdelen. Bij Ever green speelden alleen de he ren, eerst werd er geoefend te gen HCKZ—2 waarvan een 2—0 nederlaag het gevolg was. Een dag later werd het gelijk- waardige Alecto een 22 ge lijkspel afgedwongen. SpiritLeonidas (h) 2—1 In een wedstrijd waarin vooral het middenveldtandem. Gé Hengst en Ed ter Braak, een grote rol speelde, werd een verdiende zege behaald op de Rotterdammers. Na een 1—0 achterstand was het eerst Paul van Vugt die een pass van Ed ter Braak verzilverde. Vervol gens was het Ed ter Braak die de bekroning op z'n werk zelf voltooide door het tweede en winnende doelpunt te scoren. SpiritLeonidas (d) 11—0 In een wedstrijd die alleen voor de stalistikus van belang was, heeft Spirit zeer gedisci plineerd de score zo hoog mo gelijk opgevoerd. Voor het pu bliek was het gênant om te zien hoe het eenrichtingsver keer tot verveling kan leiden. Het was leuk om te constate ren, dat de'tien' zeer ambitieus gehaald werd. Annette Hengst had met zes treffers het groot ste aandeel in de score. Asvion—Leonidas (h) 4—2 Het incomplete Asvion heeft ondanks het een lange tijd te gen een achterstand aan moe ten kijken toch de zege binnen weten te halen. De in de eerste helft opgelopen achterstand kon pas in het tweede bedrijf worden weggewerkt door doelpunten van Marijn Men- link, Henk Magrijn, Ronald Jacobs en Bas Hesselink. HDM—Asvion <d) 0—2 Twee erg goed spelende teams wisten het in een snelle wed strijd tot een aantrekkelijk schouwspel te brengen. De Schiedamse dames waren ech ter iets slagvaardiger in de cir kel. Twee doelpunten waren het succesvolle resultaat De Ëroducenten waren Jacqueline rei mer en Geesje Bos. PolluxWaddinxveen (h) 2—1 Twee doelpunten van Huub* van Pulfelen beslisten de wed strijd in het voordeel van de Vlaardingers. De uitslag had gezien het veldspel hoger uit moeten vallen, maar het mis sen van een slrafpush was daar debet aan. PolluxOmmoord (d) 1—6 Een eerste veldwedsirïjd, die qua spel nog niet het gewenste resultaat opleverde, maar een vnj kleurloze winst werd door een doelpunt van Els Schoen makers. Evergreen—HCKZ—2 (h) 0—2 Een erg goede partij van zowel Maassluise als Haagse zijde le verde een wedstrijd op, die het aanzien meer dan waard was. Ex-international Sikko Onnes was één van de sterkste pun ten van het team uit de Resi dentiestad. Evergreen—Alecto <h) 2—2 Na een goede eerste helft volg de een tweede slechte helft. Spitsspeler Errol Bulman scoorde beide doelpunten. Vlaardingen/Schiedam In de tweede ronde van de nati onale bekercompetitïe heb ben de volleydames van Broleco op zeer eenvoudige wijze gewonnen van Inter mezzo uit Middelharnis. Het weinige publiek dat deze op papier toch aantrekkelijke we dit rijd naar de Westwijk- hal gelokt had. kreeg een wedstrijd te zien, die het aankijken nauwelijks waard was. Intermezzo, dat toch ook in de derde divisie meedraait, kon nauwelijks imponeren en de dames van Broleco misten eenvoudig de kracht (of mis schien de kwaliteit?) om Inter mezzo resoluut naar een ne derlaag te spelen. Het partijtje, want een echte wedstrijd kan het niet genoemd worden, was zo slaapverwekkend, dat me nig toeschouwer een zucht van verlichting geslaakt moet heb ben, toen de scheidsrechter voor het eindsignaal floot. Broleco won de eerste set met 15-3. De punten voor de Vlaar dingse dames kwamen hoofd zakelijk door het goede serve ren (of was het alleen maar het slechte stoppen van Inter mezzo?) en binnen een minuut stond het 3-0 in het voordeel van Broleco. De sporadische aanvallen van Intermezzo werden bovendien nog geblokt door Mirjam Verhoev, waar door Broleco binnen een mum van tijd met 8-1 voorstond. Door slecht volleybal van bei de teams sleepte de set zich voort en uiteindelijk, na weer twee stopfouten van Intermez zo achter elkaar, scoorde Bro leco het vijftiende punt. Het enige 'sensationele' in de tweede set -was het feit, dat Broleco zo minimaal speelde dat Intermezzo een 5-8 voor sprong nam. Maar er was slechts een heel kleine ople ving voor nodig om ervoor te zorgen dat de score voor de Vlaardingers weer een pretti ger aanzien kreeg (9-9) en daarna zakte Intermezzo als de bekende pudding in elkaar. Binnen twee minuten was het 15-9. Kleurloos Ook de derde set verliep kleurloos. Weer wegens een slechte stop van Intermezzo liep Broleco al snel weg naar 6-1, maar toen stokte het bij de Vlaardingse dames. Zeker tien serve-wisselingen bleef deze stand op het scorebord staan, maar toen gaf Intermezzo het definitief op, 15-5. Of mis schien waren de dames ge woon moe, maar in ieder geval niet vermoeider dan het pu bliek dat naar deze wedstrijd had moeten kijken. Hier en daar klonk nog wel applaus, maar dat was volkomen over bodig. Coach Cees Zevenbergen: „Het was inderdaad een uiterst slechte wedstrijd, maar voor een goede wedstrijd zijn twee ploegen nodig en wat dat be treft was Intermezzo niet in staat om tegenstand te bie den". En aanvalster Clary van der Tuyn verzuchtte na afloop: „Laten we hopen dat de vol gende ronde in ieder geval een goede tegenstander oplevert". Vlaardingen Het scholieren handbaltoernooï is een groot succes geworden. Maar liefst 34 scholen streden in acht pou les om de eerste prijs. De win nende scholen ontvingen een herinnerings-standaard. Het toernooi had een uiterst spor tief verloop. De winnaars wa ren als volgt- poule A De van Hasseltschool, poule B De Ba- vinckschool, poule C Wille- brordusschool, poule D Dillen- burgschool, poule E Professor Gerbrandyschool, poule F De Ark, poule G Van Hoogen- dorpschool, poule Het kompas. Schiedam Morgen vindt in het clubgebouw De Toe komst van Excelsior^D de fi nale plaats van de spelregel- wedstrijd voor jeugdspelers. Finalisten zijn de 12 jtuüo- ren/pupillen van Excels** or'20, Ronald Teeuw van WF, Rob Flik van HBSS Eddy Meijboom van PPSC- Dit viertal gaat uitmaken wie de beste jeugd-spelregw* kenner van Schiedam Is in deze serie. De prijzen worden uitgereikt door Jo van der Touw, lid van de Sportraad. De in roulatie gebrachte Siem Jansen wissel- bokaal wordt uitgereikt dog de echtgenote van deze in 19'* overleden sportfiguur, lid van de SSV en bijzonder actief bi) het jeugdvoetbal. De finale be gint om 20.00 uur. waarna om streeks 22.00 uur de prijsuitrei king volgt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 8