STREEK i 5^ Nieuwe stadsgids voor Vlaardingen Voortaan ook vergoeding voor geven van suggestie Idee: haal plannen met woonwagens door elkaar «Sits ïkkie vraagt speelruimte Statenlid van Katwijk: Succes Onderwijs nota gaat inspraak in CDA praat over ziehzelf Winkeldief aangehouden Geldkistjes gestolen Etalage fotozaak weer leeggeroofd VVV gaat buskaarten verkopen Soos voor veteranen Thema-avond in Harmonie Schiedamse weg blijft zo heten; Inbraak in motorboot Cabaretier bestolen Man aangereden dinsdag 28 februari 1 BSO VD/SC/WW Schiedam Voorlopig krijgt speel-o-theek Ikkie nog geen ruimte in de Schiedamse bin nenstad, maar de gemeente heeft rich voorgenomen snel te zoeken naar leegstaande ruimte in het centrum. Wet houder voor vorming en on derwijs Herman Posthoorn vindt het zo jammer dat hij een verzoek van Ikkie-mede- werkster Ati Bastiaanse om onderdak in het pand Lange Achterweg 4a heeft moeten af wijzen, dat hij de diensten ge meentewerken en woningbe- heer heeft verzocht met spoed een plekje voor de speel-o- theek te vinden. Stichting Ikkie stelt rich ten doel speelgoed uit te lenen, dat Is aangepast aan gehandicapte kinderen. Het initiatief werd twee jaar geleden al door Ati Bastiaanse genomen, maar het vinden van een pand in Schie dams centrum was tot dusver het grootste probleem. Het pand aan de Lange Achterweg leek even haalbaar, want het wordt nauwelijks gebruikt; het maakt echter deel uit van een aangrenzende winkel. Schiedam De gemeen te Schiedam wil bij mi nister Beelaerts van Blokland niet als refe rentie worden opgegeven door zekere H. J. Derk- sen. Deze Rotterdammer heeft op eigen houtje een rapport gemaakt ever verbetering van particu liere huurwoningen en had graag eens willen weten wat Schiedam daarvan denkt; dat zou wellicht de deur op een kier zetten voor een on derhoud met de minister. Maar burgemeester en wethouders vinden dat Derksen het zelf maar moet uiUoeken: het gaat hier om een persoonlijke kwestie, waarmee de ge meente zich niet wil be moeien. De ondernemen de Rotterdammer wordt bij zijn verdere handel en wandel wel succes toege wenst Vlaardingen Het eerste deel van de discussienota „Onder wijs in samenhang" gaat de in spraak in. De inspraakavond wordt gehouden op woensda; 27 februari en begint om 19.3' uur in het Vlaardingse stad huis. Het zal tevens de laatste mogelijkheid zijn om op dit onderdeel commentaar te le veren. Daarna beslist de ge meenteraad. Het betreffende deel van de onderwijsnota is van algeme ne, inleidende aard. De gehele nota geeft een overzicht van beleidsvoornemens ten aan zien van het openbaar onder wijs en de relaties van dit on derwijs met andere vormen, het peuterspeelzaal werk bij voorbeeld. Vlaardingen In zaal de Har monie aan de Schiedamseweg wordt vanavond een algemene ledenvergadering van de Vlaardingse afdeling van het CDA gehouden. Er zal uitslui tend gepraat worden over de fusie tussen KVP, ARP en CHU die in oktober gestalte moet hebben gekregen. Drs. H. Borstlap, medewerker van de Abr. Kuyperstichting en lid van de CDA-program- commissïe zal het een en an der nader toelichten. De vergadering begint om acht uur. Schiedam Een 24-jarige winkeldief uit Den Haag is door de politie op straat aange houden met een extra kos tuum onder zijn kleren. Het pak had hij even tevoren ge stolen uit het C A-filiaal aan "de Koemarkt De diefstalbe veiliging bij de uitgang werkte echter goed, zodat de man op straat kon worden aangehou den. Schiedam Onbekenden heb ben dit weekeinde uit een per sonenauto een geldkistje met 5500 gulden weten te bemach tigen. De wagen, eigendom van een 43-jarige cafébaas, stond geparkeerd aan de Lan ge Kerkstraat De dieven ge bruikten waarschijnlijk een valse sleutel. Uit het kantoor van een was serij aan de Elzensteeg werd een geldkistje met 400 gulden ontvreemd. Het pandje werd «ven onbeheerd achtergelaten. In die tijd hebben ooggetuigen iemand naar binnen zien gaan, die tot nu toe niet is achter haald. 'Tankerclearaing hoeft helemaal niet weg' Schiedam „De gemeente Schiedam en de bewoners- vereniging Schiedam-Zuid zouden wat meer vertrou wen moeten hebben in de voorwaarden, die gedepu teerde staten van Zuid-Holland kunnen steUen aan een eventueel te verlenen vergunning aan het schoon maakbedrijf Tankercleaning BV." Schiedammer J. van Katwijk, lid van provinciale staten voor het CDA en van de commissie milieubeheer, vindt dat Tankerclea ning eerst een kans moet krijgen om in Schiedam met een vergunning te werken. Aan deze vergunning zul len dan wel randvoorwaarden moeten worden gesteld, zoals een dampvermetigmgsinstallatie ter voorkoming van het explosiegevaar dat tijdens de schoonmaak- werkzaamheden aanwezig is. „Eerst als gebleken is dat voorzieningen geen bevredigend effect sorteren, dan pas kan worden overgegaan op zwaardere middelen als bedrijfssluiting," aldus Van Katwijk. Tijdens de laatstgehouden gemeenteraad heeft de ge meente nogmaals bij gedepu teerde staten aangedrongen op versnelling van de ver gunningsprocedure, aange zien zij ook het bedrijf weg wil zien. Bewonersvereni ging Zuid voert haar actie als nooit tevoren. Handtekenin genlijsten, oproepen en brie ven maken het standpunt duidelijk kenbaar. Tanker cleaning moet weg. Binnen kort beslist provinciale sta ten, of het bedrijf moet ver huizen of mag blijven staan. Strenge voorwaarden Volgens Van Katwijk hoeft het bedrijf helemaal niet weg om zo aan de eisen van de ge meente en de bewonersvereni ging te voldoen. Het wegne men van euvels die het woon genot aantasten, zoals stank, lawaai, en roet. kan volgens Van Katwijk ook door strenge voorwaarden te verbinden bij een eventuele verlening van een vergunning in het kader van de hinderwet en de wet op de luchtverontreiniging. Het statenlid is van mening dat de reële kansen het bedrijf uit Schiedam weg te krijgen klein zijn. De eventuele locatie die Tankercleaning zelf heeft gekozen, de Laurenshaven in het Botlekgebied, werd door Rotterdam afgewezen om nau tische bezwaren. Rotterdam noch Vlaardingen hebben hun medewerking getoond voor het vinden van een andere plaats voor het bedrijf. De mi lieudienst van Rijnmond heeft aangetoond dat er geen sprake is van onduldbare hinder, zo dat het bedrijf niet direct moet worden gesloten. Perspectieven Toch is er toch kans dat het bedrijf verhuist De vaste com missie milieuzaken heeft na melijk gesproken met het Rot terdams havenbedrijf en de gemeente. Volgens commissie lid Mertens „opende het ge sprek perspectieven." Welke deze perspectieven waren wil nog niemand kwijt, al moet worden aangenomen dat het gesprek van oriënterende aard was, zodat verwacht kan wor den dat er nog vele zullen vol gen. Het schoonmaakbedrijf Tankercleaning BV. Binnenkort zuilen provinciale staten beslissen of het bedrijf moet ver huizen of niet. Als het blijft staan, dan zal een hinderwetvergunning worden afgegeven met strenge voorwaarden. (Luchtfoto: Sijthoff Pers Henk Speksnijder.) PB WTfiiWJ De nieuwe stadsgids: de komende dagen bij ieder Vlaar- dlngs gezin in de bus. Vlaardingen Wethouder Jelle Wijnstok (voorlichting) heeft gistermiddag uit handen van de uitgever, Publimedia BV in Amstelveen, het eerste exemplaar ontvangen van de nieuwe stadsgids van Vlaardingen, die de komende dagen in een oplage van 36.000 exemplaren huis aan huis wordt be zorgd. De gids is een voortzetting van de stadsgids, die Vlaar dingen tot nu toe kende, maar er is ook de Sociale Gids van de stichting Welzijn in opgenomen. Commissie stadsherstel over ■wandschilderingen: Vlaardingen Nu de wandschildering voor de zijgevels van de panden Hoogstraat 141/Westhavenplaats 1 in een afron dend stadium is, denkt de commissie stadsherstel eraan weer een nieuwe procedure op gang te brengen. Allereerst dient daarvoor natuurlijk gezocht te worden naar een geschikte plaats en de gedachten gaan daarbij uit naar Holy. Om juridische problemen te voorkomen is het gewenst dat het gebouw, waarop een even tuele wandschildering wordt aangebracht, eigendom is van de gemeente. Het eerste, dat vervolgens gedaan moet wor den, is het bepalen van het be drag dat de gemeente (com missie stadsherstel) over heeft voor deze wandschildering. Dat bedrag kan geput worden uit het jaarlijks voor stadsver- fraaiing beschikbaar gestelde bedrag van 52.000 gulden. Vervolgens wordt er, net als bij de wandschildering Hoog straat/Westhavenplaats, een werkgroep ingesteld met de volgende samenstelling: voor zitter (wethouder Arij Maarle- veld), secretaris (een mede werker van de afdeling open bare werken) en een aantal le den (één uit de commissie stadsherstel, één uit de Cultu rele Raad, één van het bedrijf femeentewerken en meerdere unstenaars/deskundigen, eventueel uit andere gemeen ten). Deze werkgroep gaat de opdracht bepalen. Het is de be doeling dan alle Vlaardingse kunstenaars'uit te nodigen om een suggestie in te dienen. In enstelling tot de procedure voor de wandschildering Hoogs traat Westh aven plaats, waar alleen de drie makers van de uitgewerkte ontwerpen elk 1940 gulden ontvingen, is het bij de volgende wandschil dering de bedoeling dat alle suggesties worden beloond met een bepaald bedrag (men denkt aan honderd gulden per suggestie). Elke kunstenaar mag maximaal drie suggesties indienen. De kunstenaars, die suggesties geleverd hadden voor de wandschildering Hoogstra at Westhavenplaats waren van mening dat het ge ven van suggesties ook „werk" is en als zodanig ook best be taald kan worden. Met het vergoeden van de suggesties komt de gemeente dus tege- moed aan deze bezwaren. Nadat de suggesties zijn inge diend worden de kunstenaars in de gelegenheid gesteld hun plannen aan de hand van vra gen van de werkgroep toe te lichten. Drie van de kunste naars krijgen vervolgens de opdracht hun suggestie uit te werken tot een definitief ont werp. Het is de bedoeling dat deze drie uitwerkingen ten toongesteld worden. De werk groep brengt vervolgens een advies uit over het ontwerp dat definitief uitgevoerd kan worden en het college van BenW neemt daar uiteinde lijk de beslissing over. De leden van de commissie stadsherstel gaan in de komen de maand op zoek naar loca ties voor wandschilderingen in Vlaardingen. In hun volgende vergadering, 20 maart om 14.00 uur, wordt er dan een keuze gemaakt en gaat er een voorstel over de hierboven ge schetste procedure naar het college van B en W. n commissie voor stadsherstel wil bij de komends plannen voor wandschilderingen in Vlaardingen niet alleen de drie „definitieve" ontwerpen, maar ook de suggesties die door da vlaardingse kunstenaars daarvoor worden gedaan, gaan vergoeden. De „Wegwijzer voor Vlaardin gen", zoals het boekwerkje is genoemd, geeft een compleet overzicht van alle instellingen en gemeentediensten, die bin nen de stad werkzaam zijn. Ook is er een globale kaart van de stad in opgenomen. De gids is samengesteld in samen werking met de afdeling voor lichting van dse gemeente men de stichting welzijn. De verspreiding geschiedt de ko mende twee weken door de PTT. Nieuwe inwoners zullen de stadsgids aantreffen in het welkoms-informatiepakket, dat zij bij inschrijving in het bevolkingsregister ontvangen. SchiedamJos van der Lugt, gemeenteraadslid voor de PvdA, geeft in de nieuwe Voorwaarts, het partijblad van de afdeling Schiedam van de socialis ten, een zeer luchtige oplos sing voor de perikelen rond de vestiging van een woon wagenkamp in Kethel-Oost en de bouw van huizen voor woonwagenbewoners op het Schuttersveld. Beide ideeën stuitten bij de omwonenden op veel weer stand. Beide groepen bewo ners zeiden overduidelijk geen bezwaar te hebben te gen woonwagenbewoners, maar vonden hun buurtje toch niet de geschikste plaats voor de plannen van wethouder Zijdeveld. De omwonenden van het Schuttersveld merkten op dat huizen voor woonwa genbewoners het weinige groen in de wijk aantasten en de bewoners van de Koekoekslaan zeiden dat de manier van leven van de woonwagenbewoners niet in hun buurt paste. Zij za gen de Zwaluwlaan. tegen over hun deur, al verande ren in een autokerkhof. De oplossing van Jos van der Lugt is: draai de plan nen om. Met andere woor den: „Maak aan de Zwaluw laan een fraai woningbouw- programma en situeer op het Schuttersveld een door veel groen omgeven woon wagenkamp." Van der Lugt besluit 2ijn oplossing met: „U ziet, de gemeentepolitiek is eenvoudiger dan U denkt" Schiedam Het filiaal van foto- en filmbedrijf Dixon's aan de Hoogstraat is het afge lopen weekeinde weer het mikpunt geworden bij een brutale etalageroot Onbeken den smeten een steen door de ruit en namen een groot aantal horloges en rekenmachientjes mee ter waarde van ruim 2000 gulden. De ruit was nog duur den 3800 gulden. VlaardingenIn het kantoortje van de VVV op de Westhavenplaats zullen binnenkort RET- kaarten gekocht kunnen worden. De verkoop zal naar verwachting over enkele weken beginnen. De gemeente vond dat er de laatste tijd teveel par ticuliere winkeltjes met de verkoop van de bus- kaarten waren gestopt en heeft daarom besloten zelf een verkooppunt in het leven te roepen. Vlaardingen Ouders va CJV-leden en oud-leden va deze Vlaardingse jeugdveren i ging zijn op donderdag 28 fi bruari weer van harte welkoi bij sociëteit „AU-in". Zoals gt bmikelijk wordt deze avon gehouden in de ruimte van s< ciëteit In The Mood, gebom Triangel in de Fransenstraa Aanvang acht uur. i VlaardingenDe maande 1 lijkse thema-avond van he vrouwencafé Westwijk word deze maand gevuld met he bezoek aan de Harmonie. Daa speelt op 28 februari toneel groep De Nieuwe Komedie he' toneelstuk „Hier wordt nie betaald". Na afloop wil men ii de hal van de Harmonie no, wat napraten over dit stuk. J De titel van het toneelstul heeft geen betrekking op d> entree. Die bedraagt vijf gul den en uiteraard mogen d< vrouwen hun vrienden ei echtgenoten meenemen. Schiedam De fiets- en voet gangersroute langs zwerabai 1 Groenoord, tussen Bijdorp ei Tuindorp, blijft gewoon Schie damseweg heten. De gemeent voelt niets voor een nieuwr« naam; dat zou immers een on derbreldng betekenen van di Schiedamseweg, die voor eej^ deel door het wijkje Bijdor] loopt en voorbij zwerabai Groenoord verder gaat naa: dorp KetheL Vóór de recon structie van het Prinses Bea trixpark nabij het zwem ba was de Schiedamseweg noj duidelijk één geheel, met al enige schakel tussen Bïjdorj en Tuindorp de Blauwe Brug die nu ook weg is. Wethouder Chris Zijdeveld die zelf op de Schiedamsewe| woont, zal dit besluit vai B en W zo nodig nog toelichtei i in de raadscommissie vooj i ruimtelijke ordening. Daarm - beslist officieel de gemeente -1 raad. t Vlaardingen Uit een motor boot, die lag op een werf aar de Kortedijk, werden in he- weekend vier telescoophen- gels, een viskist en een slijp machine ontvreemd. De goe- deren hadden een waarde var 1000 gulden. Bij een inbraak in een caft aan de Reigerlaan werden di verse flessen drank, geluidsap- paratuur en een geldbedrag meegenomen. De waarde var de verdwenen spullen be draagt 3700 gulden. Schiedam Rob van Houten mimespeler en leider van hel cabaret Funhouse, moest za terdagnacht zonder papieren i en honderdvijftig gulden ar- mer van Schiedam naar httü l rijden. Na de voorstelling van het programma „Funhouse Funhouse miste de cabaretiet een polstasje met rijbewijs, j paspoort, kentekenbewijs en honderdvijftig gulden vreemd geld, dat hij tijdens het optre- den in de kleedkamer van hef Zoldertheater in de Teerstoof had gelegd. Schiedam Een 83-jarige Schiedammer is met hoofdlet sel in het gemeenteziekenhuis opgenomen, nadat hij met zijn fiets op de kruising van deJj Nieuwe Damlaan en de Mgr.|f Nolenslaan in botsing kwam met een automobilist De be-., jaarde fietser kwam uit de| richting van het Dr. Wibaut- i plein, toen hij plotseling de kruising opreed. De 45-jarige f automobilist kon hem niet f meer ontwijken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3