SPORT DWS: weinig inzet I MVC maakt indruk DeMastenbroekschool winnaar ImanKarskampioen van Zuid-Holland Oranje Nassau maakt geen fout im de Haan: Ali Yer verliest ten onrechte99 Unitas verrast inus Boomsluiter gehuldigd Drie judotitels voor Mahorokan DHS oefent veel Tafelvoetbal Piet Kersbergen verlaat ODO Vergadering MSR dlrwdag 36 fabrusrl 1980 VD/SC/WW laardingen/Schiedam Het afgeio- -n weekeinde viel er één verrassing- noteren, maar dan wel een grote. De ren van Unitas, die vechten voor de tste kans om aan degradatie te ont- men, wonnen met 1119 van het op derde plaats staande An co ra. De dere uitslagen waren voorspelbaar, verwinningen boekten verder de da- es van Unitas 102 op HVHW 2, de mes van WIK 15—4 tegen HVOS 2, dames van UVG. die met 106 van liveo wonnen, en de Hollandiaanda- es versloegen Kwiek Sport met 16 De heren van UVG wonnen met 18— van Hellas 2 en DWS 2 moest zijn eerdere erkennen tegen kampioen ollandiaam 1319. Een gelijkspel be- alden de dames van HVK, Tegen DO uit werd het 41 Nederlagen ren er weggelegd voor de heren van, WS, die met 218 geklopt werden er BDC, de heren van Vires wonnen et 1422 van Wilton en de WIK-he- verloren met 57 van Spartaan. cora 2Unitas <h) 11—19 nitas heeft de laatste kans om niet te degraderen met beide handen aangegre pen. Ondanks het feit dat Ancora 2 zijn vaste keeper wegens vakantie moest mis sen, was de 1119-zege van Unitas een verrassing van de eerste orde. Na een kwartier spelen was er van enig krachts verschil nauwelijks sprake. Unitas nam na 4—4 een voorsprong en bouwde deze langzaam maar zeker uit. Het werd 46 door een prachtig doelpunt, vanaf de hoek gescoord door Leo Carstens en van af deze stand ging Unitas zelfverzekerder spelen. In de laatste minuten voor rust liep Unitas door doelpunten, van Theo van Vugt, Chris van de Lely cn Leo Ham (tweemaal) uit tot een ruststand van 5 10. Wie gedacht had dat Ancora in de tweede helft terug zou komen kwam bedrogen uit. Weliswaar kwam Ancora een paar keer op een verschil van vier doelpunten, maar vooral door toedoen van Reinier Vermin bleef Unitas bij. Na 15 minuten spelen in de tweede helft gaf Ancora zich gewonnen, waardoor Unitas de zege kon uitbouwen tot 1119. Toch is het gevaar voor degradatie nog niet voorbij. Wan neer DWS 1 en Snelwiek I degraderen uit de tweede divisie, dan degraderen er uit de derde divisie drie teams en dan zou voor Unitas het doek ook wel eens kun nen vallen. UVG—Hellas 2 (h) 18—16 De heren van UVG wisselden een hele sterke eerste helft af met een mindere tweede helft. In de beginfase van dit duel werd Hellas zoek gespeeld. Bij UVG luk te alles en bovendien stopten de beide keepers van UVG alle Haagse schoten. Natuurlijk werd de break-out veelvuldig gehanteerd, waardoor de eerste helft werd afgesloten met de duidelijke cijfers van 93, Toen UVG de stand had opge voerd tot 124 stokte het ritme en daar door kwam Hellas wat beter in zijn spel. Hellas kwam doelpunt na doelpunt na derbij en bij 1412 bleek de wedstrijd weer helemaal open. Omdat Aad Ham een paar afstandsschoten in de laatste tien minuten blokte en UVG daardoor in de break-out kon, won het toch verdiend met 1816. WIK—Spartaan (h) 5—7 WIK kon voor het eerst sinds maanden weer beschikken over schutter Cas de Roo, Maar dat het niet meevalt om na maanden niet gespeeld en getramd te hebben, bleek uit de 14 schotpogingen en geen doelpunten. Beide partijen waren aardig aan elkaar gewaagd getuige de tussenstanden 22, 33, 3~~4 met de rust. Het schitterende derde WlK-doel- punt, gemaakt vanaf de hoek door Ro nald Snifferink, mag niet onvermeld blij- Kort in de tweede helft kreeg Peter van Spronsen een vrije kans, maar net als in de eerste helft lukte het hem niet vrij voor de keeper te scoren. Spartaan kwam op 36 door een persoonlijke aktie -en een schot uit de tweede lijn. Na een kwartier in de tweede helft «wam WIK op 4—6 door een prachtig doelpunt ge scoord door Remy Rijkuiter. Van achter uit zette hij een snelle aanval op, die hij met een hard sprongschot afmaakte. Met vijf man lukte het WIK zelfs om terug te komen tot 5—6 door een doelpunt van Jan Vredenbrecht. Een strafworp bracht de beslissing voor Spartaan, eindstand 5—7. BDC—DWS (h) 21-8 BDC heeft DWS duidelijk gemaakt waar om het op de eerste plaats staat BDC speelde in een zeer hoog tempo en daar had DWS veel moeite mee. In de eerste helft scoorde BDC zowel uit de hoeken als vanaf de cirkel en na 30 minuten was het al 11—3, Ook in de tweede helft had DWS weinig in te brengen. Het enige wat sommige spelers verweten kon worden was een gebrek aan inzet. De nederlaag van 218 spreekt boekdelen voor de krachtsverhoudingen. A.Yer (De Haan r.) moet hst onderspit daiven tegen M.Looye (Crooswijk) in de halve finale senioren B klasse L.W. illem van der Kley kampioen laardingen - „Het is voor Vlaardingen een geweldige boksavond geweest met een intal goede partijen. Dat kon je ook duidelijk aan de geestdriftige reacties van het ubliek, dat met een recordaantal van negenhonderd man is opgekomen, merken", at was de tevreden reactie van Louis van Sinderen, de organisator van de in het ader van de Zuidhollandse bokskampioenschapen in de Vlaardingse Lijnbaanhal- •n gehouden wedstrijden. nder de toeschouwers was 5k Rudie Koop mans aanwe- g, die in de ring moest ko en om gehuldigd te worden s Europees kampioen. „Nog ïdankt voor het vertrou- en, dat jullie in mij gesteld ibben. Ik hoop, dat jullie de volgende keer weer achter me zullen staan", sprak de profbokser het Vlaardingse publiek toe, Overwïnningtussenbop Westlander Willem van der Kley (BVW) beet het spits af in een prestatiepartij (een par tij tussen twee verschillende gewichtsklassen) tegen Peter Linthout (Oorschot), die in de eerste ronde al acht seconden rust kreeg van de scheidsrech ter. In de derde ronde ging Pe ter Linthout definitief tegen het canvas. De overwinning leverde Willem van der Kley een Zuidhollandse titel op. Zijn clubgenoot Gerard van Ós had minder succes in zijn fina lepartij tegen Ruud Bals (RBVH). Hij: „Ik heb de partij in de derde ronde uit handen gegeven, omdat ik te zelfver zekerd was. Ik had naar mijn trainer Van Sinderen moeten luisteren en de laatste ronde van mijn tegenstander weg moeten stappen". De spannende partij tussen Martin Looye (Crooswijk) en Schiedammer Ali Yer (SBV De Haan) maakte veel reacties los bij het publiek. De tengere Rotterdammer was technisch beter, terwijl Ali Yer meer kracht in huis had, waardoor de Schiedammer in de tweede ronde zijn tegenstander naar de grond kon halen. Toch be sliste de driekoppige jury met 2-1 in het voordeel van Martin Looye. Wim de Haan was het bepaald niet eens met de uit slag. „Afgezien van het feit, dat mijn bokser gewoon een „winnaar" is, klopt de manier waarop tot de beslissing geko men wordt, niet. De jury gaf 60-58 in zijn voordeel, 58-59 in 2ijn nadeel en een onbeslist met voorkeur voor Looye. On begrijpelijk natuurlijk, zo'n voorkeursstem, want wie ging er naar het canvas. Looye en niet Ali Yer....", oordeelde de Schiedamse trainer. Door zijn zege komt Martin Looye vol gende week in Den Haag in de finale uit tegen de Schiedam mer Alex Franken, eveneens van SBV De Haan. Gerard van Voorden (SBV De Haan) moest een „walk over"geven aan John Kasten wegens een handblessure. Ook de overige wedstrijden boeiden het publiek, dat in de laatste partii een uitermate ko mische afsluiting kreeg. Ed van Doorn kwam dansend de ring in en stapte, na zijn te genstander Peter Peppel bin nen een minuut vernietigend tegen de grond te hebben ge slagen, nog steeds dansend, maar nu van vreugde, over de touwen. felicitaties van burgemeester John te Loo. De erepenning voor Rinus Boomsluiter. Spijkenisse De even schitterende als onver wachte overwinning van de Mahorokan-halfzwaar- gewicht Iinan Kars (-95 kg) op kernploegjudoka Hennie Pleizier, voltuoide de imponerende greep naar de macht van de Maassluise judoschool Mahorokan. Maar liefst drie titels werden er door pupillen van trainer Koos Henneveld uit het vuur gesleept Waren de kampioenschap pen van Theo Barendse (-60 kg) en Coen Backeiandt (-65 kg) min of meer verwacht, de titel van Iman Kars was dat geenszins. Een schitterende tilbewe- ging van de Rozenburgse „underdog", desillusioneer- de zijn huizenhoog favoriete tegenstander Hennie Plei zier volledig en bracht Kars zelf, onmiddellijk naar ho gere sferen. Pleizier beland de keihard en vol op de rug op de judomatten. Een dui delijkere nederlaag was met denkbaar. Ook haifkchtgewïcht Coen Backeiandt (-65 kg) stelde 2ich nadrukkelijk garant voor een plaats in de Ne derlandse judo-kernploeg. Zijn tweede Zuidhollandse titel op rij moet hiervoor een solide basis zijn. De overige kampioenen werden Tom Witjes (-71 kg), Edward Engwirda (-78 kg), Leo van Oosten (-86 kg) en Joop Warnawa (+95 kg). Schiedam Tijdens een gea nimeerde receptie in het jeugdcentum Zuid Is de „gou den" Schiedamse gymnastiek vereniging Arma letterlijk en figuurlijk in de bloemen ge zet. Woorden van lof en waar dering kreeg het bestuur toe gezwaaid. Namens de over koepelende Nederlandse Cul turele Sportbond bij monde van voorzitter Joop Meijer, die niet alleen het bestuur een geschenk onder couvert over handigde, doch tevens de gou den bondsplaquette kreeg. Als extra geschenk bovendien een cheque van 5000 gulden, be schikbaar gesteld door Shell Nederland en bestemd voor de aankoop van een nieuwe sten cilmachine. Namens het gemeentebestuur wenste ook burgemeester John te Loo de vereniging geluk met het gouden jubileum. Hij zei het een goede zaak te vin den, dat er naast de topsport nog altijd organisaties zijn die mogelijkheden bieden voor het beoefenen van alle takken van sport „Organisaties die onmis baar zijn in onze sterk veran derende samenleving en hier mee dienen door te gaan. In een tijd dat wij ons allen dik maken voor sportieve recrea tie moeten we ons allemaal in spannen om te zorgen, dat in Schiedam iedereen een keuze kan maken uit het aanbod van sporten" Ook Rinus Boomsluiter werd op deze receptie gehuldigd. Hij was niet alleen 25 jaar voorzit ter van Arma, maar is over enkele weken een halve eeuw lid van de Nederlandse Cultu rele Sportbond. Momenteel maakt hij deel uit van het be stuur van de zwemvereniging De Watervrienden. Voor zijn grote inzet, vooral voor de- jeugd, in bond en beide vere nigingen, kreeg hij van bond svoorzitter Meijer de erepen ning uitgereikt. Ook het be stuur van Arma en de leiding van het jeugdcentrum Zuid be dachten deze veelzijdige pio nier op sportgebied met ge schenken. Vlaardingen/Schiedam - MVC fcerjt het afgelopen weekeinde laten tien dat het heel erg goed kan volleyballen. De Maassluise dames kwamen twee keer binnen de Lijnen. De eerste keer voor het bekerduel tegen UVC/Stapra- gaz, een ploeg die in de eerste divisie speelt en een uitstekende kans heeft dit seizoen naar de ere-divisie te pro moveren. Dat MVC verloor (2-3) stond eigenlijk van te voren al vast, maar de manier waarop dit gebeurde dwong respekt af. In een wedstrijd die zo'n twee uur duur de, zorgde MVC bijna voor een sensatie. De setstanden: 8-15, 3-15, 17-15, 15-8 en 10-15 geven aan dat MVC het knap moei lijk had en dat MVC in deze wedstrijd een uitstekende indruk achter liet. Belangrijker dan deze wedstrijd was het competitieduel- tegen Van Ginkel J/B. MVC moest deze belangrijke wedstrijd winnen om een kans op de door verschil lende ploegen zo begeerde tweede plaats te blijven behouden. Coach Cees Vijfwin kel: „Die dames van Van Ginkel spelen een ontzettend soort volleybal. De eerste wedstrijd hebben we thuis van ze verlo ren, omdat we op dat getik niet ingesteld waren. Als taktiek heb ik nu een heel di- rekte blokdekking toegepast en ik moet zeggen dat dat wel succes had". De eerste set toonde een MVC dat duide lijk moest wennen aan de vele plaatsbal- len die Van Ginkel gebruikte om de Maassluise verdediging te ontregelen: 15- 11. Maar MVC kreeg in de tweede set vat op het spelletje van Van Ginkel. Kwa men de Maassluise dames halverwege de set nog met 8-7 achter te staan, na een time-out van coach Vijfwinkel begon de ploeg uit Maassluis werkelijk goed te draaien. Hoewel de wedstrijd mede door het ietwat ongecontroleerde spel van Van Ginkel een rommelig aanzien bleef be houden, was het toch MVC dat duidelijk het speiverloop van de tweede en derde set bepaalde: 10-15 en 4-15. De vierde set was de spannendste: Vla 8- 10, 10-10, 11-13 ging het spel gelijk op. Op deze laatste stand dacht MVC dat de overwinning al binnen was en twee on nodige fouten zorgden ervoor, dat Van Ginkel de stand gelijk trok: 13-13. Maar toen iedereen ging zitten voor dat, wat de grote apotheose van de wedstrijd had moeten worden, was het toch weer MVC dat binnen de minuut de wedstrijd toch in haar voordeel besliste en de drie over win ningspunten binnenhaalde. Door deze overwinning staat MVC weer op de derde plaats met een punt achter stand op Van Santen/H 3. Nog een keer Cees Vijfwinkel: „Was ik vooraf nog een beetje bang van al die ploegen in de derde divisie, waarmee we voor die tweede plaats moeten concure- ren, nu ben ik dat beslist niet meer. Wan neer die dames zo spelen, zoals ze tegen bijvoorbeeld UVC gespeeld hebben, dan pakken we die ploegen allemaal". Het tweede damesteam van MVC heeft het in de beker ook niet verder dan de tweede ronde kunnen brengen. In een redelijke wedstrijd waren de dames van Spirit uit Barendrecht te sterk voor de Maassluise reserves: 1-3. Schiedam Onder grote publieke belang stelling zijn dc finales verreden van de ho- metramwedstrijden voor zesde klassers van de lagere scholen in het jeugdcentrum Nieuwland-OosL Hiervoor wist zich in de voorronden ook de winnaar van vorig jaar. De Mastenbroekschool, te plaatsen. Na een nipte zege op het team van de St Jozef school, slaagde het team er in opnieuw be slag te leggen op de wisseltrofee. Het won in een tijd van 74.5 sec. tegen het team van de SU Jozefschool 74.7 sec. De derde plaats was voor de Gunningschool, 75.4 sec. Verdere klassering: 4. Mgr. Bekkers- school, 5. St. Jan/Aloysiusschool 78.2 sec.; 6. Comeniusschool, 79.6 sec.; 7. Goeman Borgesï- usschool met 82 sec., tijden gemaakt over twee ritten van 250 meter. In het persoonlijk klassement behaalde Ho ward de Best het kampioenschap in 23.1 sec.; 2. Irma Schaper 23.9; 3. Debora Pieters 24 sec. na een barrage met Rob van der Spek die tweede werd; 5. Marco Koppel 24.1 sec. 6. C. Keung, 24,4 sec.; 7. John Vollebregt 24,6 sec.; 8. Ben van der Berg 25 sec.; 9. Marcel Nieuwland 25.1 sec.; 10. Tony Faland 25.2 sec. Ook leraren deden mee op de hometrainer. Vlaardingen/Schiedam Voor de dxstrictsclubs zit het zaalkorfbal er voorlopig weer op. Harga en Maas sluis deden dat beide met een nederlaag, Oranje Nas sau hield de kans voor de promotiewedstrijd open door te winnen en Spirit bracht zichzelf nog in moei lijkheden door gelijk te sjje- len. Charlois 2Spirit 77 Tegen Charlois leek Spirit in de eerste helft een ruime over winning uit bet duel te slepen. Maar het venijn zat in de staart. Vrij gemakkelijk kwam Spirit op 2 door doelpunten van Jan de Visser en Conny Onck. Daarna bleef Spirit goed doorgaan en bracht via Agnes Hoogenraad, Jolanda van der Velde, Martin Lokker en Lia van Leeuwen een 2—6 ruststand op het scorebord. Na de hervatting werd het al lemaal heel anders. De scheidsrechter kreeg een be slissende rol toebedeeld. Door vreemde beslissingen raakte Spirit geïrriteerd, Charlois kreeg alles mee en kon zo doende op 5—6 komen. Lia van Leeuwen leek het duel te beslissen, maar de scheidsrech ter gebruikte zijn invloed en het duel eindigde in 77. Maassluis—HSV 4—6 Door vakanties was Maassluis aangevuld met jeugdige korf ballers, die wel van goede wil waren, maar net iets tekort kwamen om Maassluis aan de overwinning te helpen. In. de eerste helft leek het goed te gaan via Bert en Mieke Monti- zaam nam Maassluis een 20 voorsprong. HSV wist voor rust terug te komen tot 22. Na de rust nam Els Rietveld de plaats in van Ronny Moer man. Jaap Poldervaart onder streepte zijn sterke vorm en scoorde 3—2, HSV nam daarna het initiatief 35, maar Jaap Poldervaart gaf Massluis nog even hoop: 45. HSV had het laatste woord en maakte het duel uit met 46. Dubbel ZesHarga 115 Omdat er niets meer op het spel stond speelden beide teams een oninteressante wedstrijd. Dubbel Zes was het meest schotvaardig. In de eerste helft bleef het slechts 31, Karei van der Linden maakte de Harga- treffer. Na de thee liep Dub bel Zes simpel weg naar 7 1. Nel Sluimer nam de plaats in van Gerdie van DuyL Ron van Nielen zorg de voor 7—2, maar Dubbel Zes bleef gemakkelijk sco ren: 102. Freek Veer kwam zelfs als speler in aktre en nam de plaats in van Karei van der Linden. Harga leek daardoor iets feller te worden en weder om Ron van Nielen maakte er 103 van. Dubbel Zes deed iets terug: 113, maar in de slotfase liet René de Goede zien, dat hij er ook was en be paalde de eindstand op 115. Oranje Nassau—De Kapel len 7-6 Een wedstrijd die niet de schoonheidsprijs verdiende, maar dat vond men bij Oranje Nassau niet van belang. Peter van Brandwijk opende 10, maar prompt daarop zorgde De Kapellen voor 11. Sjanïe Bot en Leo van der Bie ver grootte de marge tot 3—1. Maar daarna stokt de aanvals- machine van Nassau en De Kapellen kwam terug tot 33. Na de hervatting gaf Leo van der Bie de richting aan, 4—3, maar De Kapellen bleef vol gen: 4—4. Coby van Keulen zorgde we derom voor een voorsprong, maar die werd ook weer gelijk getrokken: 5—5. Maarten' Goetsch greep in en wisselde Peter van Brandwijk en Len- neke Verheij voor Kees van der Kooij en Anthoinette Ver- meij. Het had effect, want An thoinette Vermeij gaf Nassau de broodnodige voorsprong: 65. Sjanie Bot zorgde voor de beslissende treffer. 7—5, De Kapellen kwam via een straf worp op 7—6. Daarna nam Nassau de bal in'handen en tot het eindsignaal bleef de bal in het Vlaardingse aanvalsvak. Schiedam Terwijl veel voetbalclubs twee maal in de week trai nen, heeft DHS voor de selectie een aantal oe fenwedstrijden vastge steld^ Vanavond begint dp formatie van de zojuist bijgetekende trainer Jan Kooiman tegen de zaterdag eer steklasser Spijkenisse. Een week later (4 maart) staat de wed strijd tegen PPSC op het programma. Op vrijdag 7 maart komt Nederlands dovenelftal op bezoek in sportpark Kethel. Op dinsdag 11 maart spelen de geel zwarten tegen DVO'32 cn tenslotte op 18 maart tegen jong Sparta onder leiding van Hans Eij- kenbroek. Schiedam In de competitie tafelvoetbal van Rijnmond werd Cor Smit na zijn 7—2 overwinningop R. Wijngaard de derde periodekampioen. Ia het klassement bezet hij nu de tweede plaats, gedeeld met Stoop jr. die door Busscher metl2 werd geklopt Leider is nog altijd Richard Tobé. den: R. Wijngaard—Dolstra 4—-fl,LingStoop jr. 9—8,Bas- tiaanseVan Os 16. Osse- waardeS.Wijngaard3—3,R- Wijngaard—Van der Broek 14, Gerrets—A. Wijngaard 23, Stoop jr.—Busscher 1—2. A, WijngaardDolstra 1D—1» R, Wijngaard—Smit 2—7» VosGerrets 4—1 en Osse- waardeStoop sr. 34. Maasland Trainer Piet Kersbergen en ODO gaan aan het eind van dit seizoen uit elkaar. De Moor drechter is dan drie jaar bij de Maasland- se korfbalclub werk zaam geweest ODO maakte onder Kersbergen twee pro moties mee. Op het veld promoveerde de Maa- slanders van de derde naar de tweede klas. In de microcompetitie klom ODO van de eer ste klas afdeling naar de derde klas van het district Maassluis - De Maassluise Sport- en Recreatieraad verga dert vanavond vanaf 19.30 uur in zaal „De Buys" van het Stadhuis. Op de agenda staat de wijziging van de sluitings tijd (17.00 uur in plaats van 18.00 uur) op zaterdagen, zon dagen en feestdagen van het buitenbad „Dol-fijn". Daar naast zal onder meer het soci aal cultureel plan en de keu ring van sportvelden ter spra ke komen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4