SCHIEDAMSCHE COURANT Geen subsidie voor WSW-ers bij buurthuizen krant Provinciebazen op werkbezoek Noletziekenh uis ver on twaardigd 1 College in brief aan instellingen: öiipsissgi Logger en Hoecker schieten op Woningen, cultureel centrum of allebei Maak van straten een warenhuis! Binnenstad wil kansen voor kleine ondernemers Vroege slopers VlLLERIUS mm' 1 iüf lil I 'I 1 ^0O' Lindenhof in discussie: Nog drie gewapende overvallen opgelost Donderdag 28 februari 1980- Broersvcst 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klacht en dienst I-44144 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 104de jaargang no. 26562 fagika'S. SCHIEDAM EN* KETHEL Vlaardingen Het zal de Vlaardingse instellingen voor wijk-en buurtwerk in de toekomst waarschijnlijk onmogelijk worden om ge subsidieerde WSW- werkne mers in te schakelen bij werkzaamheden in de wijk en buurthuizen. Het Vlaar- dingse college van B en W is namelijk van mening dat de kosten die verbonden zijn aan het inschakelen van WSW-werknemers (Wet So ciale Werkverschaffing) bij deze instellingen niet aange merkt kunnen worden als organisatiekosten, maar ge woon vallen onder de perso neelskosten. Dit schrijft het college van B en W in een brief aan deze instellingen. Als gevolg van die opstelling zullen die WSW-ers niet worden gesubsidieerd. De instellingen hebben bij verschillende gelegenheden het college van B en W de vraag voorgelegd of de kos ten die. verbonden zijn aan het inschakelen van WSW- werknemers voor gemeente subsidie in aanmerking kon den komen- De instellingen stelden daarbij dat deze kos ten als organisatiekosten aangemerkt zouden kunnen worden, waardoor de ge meente weer tachtig procent terug zou kunnen krijgen van het rijk. Deze vergoeding knjgt de ge meente echter alleen maar voor subsidies in de kosten van door het ministerie van CRM goedgekeurde formatie plaatsen (buurtwerkers en dergelijke) en in een aantal overige kosten. Bij het inscha kelen van WSW-werknemers gaat het niet om goedgekeurde formatieplaatsen; zij worden juist ingeschakeld omdat er een personeelstekort is bij die instellingen. Blijft over de mo gelijkheid om deze kosten on der te brengen bij de genoem de „overige kosten", bijvoor beeld bij de organisatiekosten. Het college van B en W heeft nu echter uitgesproken dat ook deze oplossing „onmoge lijk" is. Burgemeester en wet houders zijn namelijk van me ning dat de2e kosten gewoon onder de personeelskosten val len. Als de gemeente deze kos ten gaat subsidiëren is er dus geen kans op de vergoeding van tachtig procent door het ministerie van CRM en komt <ie volle last op de toch al zwaar beproefde gemeentelij ke schouders te liggen. Het college van B en YV vreest daarnaast dat er. in geval van subsidiering, meerdere instel lingen zullen aankloppen om oen gesubsi d iëc rde YV SW- werfe nemer. Het college besluit de brief aan de instellingen met de woor den; „Wij merken tenslotte op dat het beleid op dit terrein niet in alle gemeenten gelijk is. Het is uiteraard aan het be leid van elke gemeente over gelaten of men in deze kosten subsidies verstrekt en/of men tracht hierin een vergoeding van het rijk te verkrijgen. Deze laatste opmerking ont lokte een woordvoerder van de instellingen de volgende re actie: „Volgens ons kan hot best onder de organisatiekos ten vallen. Het is dus niet de onmacht van de gemeente, maar de onwil. Ik denk dat, in verband met het structureel begrotingstekort in Vlaardin gen, zelfs die twintig procent die door Vlaardingen zelf be taald zou moeten worden in' geval van tachtig procent sub sidie door het rijk op onover komelijke bezwaren bij het college zou stuiten." Het gevolg van een en ander is dat al twee wij kinstellingen, in de Westwijk en in Holy, die vroeger een WSW-werk nemer in dienst hadden en dat betaal den uit eigen inkomsten, deze krachten kwijt zijn, zonder dat er zicht is op gesubsidieerde vervanging. f Schiedam „Maak van het Broersveld en de Lange Kerk straat één groot warenhuis!" Met dal voorstel is bewoners vereniging Schiedam-Centrum gistermiddag naar buiten ge treden. Onder een warenhuis wordt dan wel verstaan: een verzameling van kleine win keltjes, waar van alles wat te koop is. Op die manier wil de bewonersvereniging kansen bieden aan kleine onderne mers. De gemeente Schiedam zal er binnenkort op gewezen wor- den. dat in dit plan wel een strak vestigingsbeleid nodig is om het grootwinkelbedrijf te weren en om te bereiken dat de consument inderdaad van alles,.wait kopen kan. „Als je er alleen maar jurkjes en leren tassen kunt krijgen, hoeft het natuurlijk niet, want dat heb je op de Hoogstraat al genoeg", aldus de bewonersvereniging. Morgenavond om acht uur komt dit nieuwe plan ter spra ke op de jaarvergadering van de bewonersvereniging Schie- dam-Centrum, die om acht uur vergadert in zaal Beatrix in de Lange Kerkstraat. Het plan moet gezien worden als een compromis. Voor- en tegenstanders van de vestiging van een warenhuis in de bin- nenstad zullen zich hierin kunnen vinden, hoopt de be wonersvereniging. Alleen een uitbreiding van kleine winkels is noodzakelijk en tevens wor den de ruimtelijke moeilijkhe den rond de vestiging van één conventioneel warenhuis voorkomen. „De winkeluit stalling, die in een warenhuis op enkele vierkante meters oppervlak is samengepakt, kan hier in straatlengten vertaald worden. Mede hierdoor wordt bereikt, dat de herkenbaar heid van de Schiedamse bin nenstad niet verloren gaat eerder juist versterkt wordt!" Eind 1978 heeft een meerder heid van de leden van de ver eniging zich uitgesproken voor handhaving van het typische binnenstadskarakter: men was tegen grote ingrepen, zoals verlenging van de Passage, bouw van parkeergarages en de vestiging van een waren huis. Schiedam Hoewel er nog helemaal niet ge sloopt mag worden aan het scholencomplex aan de Prins Mauritsstraat, heeft de jeugd er toch al aardig wat weggehaald. De politie heeft drie Schiedamse knapen aan gehouden die ruim twee honderd kilogram lood van het gebouw hadden gesloopt. De hele partij is in beslag genomen. ADVERTENTIE U heeft méér aan een goed vakantie-advies! REISBUREAU BROERSVELD 187 010-731611 3111 LC SCHIEDAM F usie nog niet zeker Schiedam Voor het personeel van het Noletzieken- huis is de fusie met het gemeenteziekenhuis nog hele maal geen uitgemaakte zaak. De ondernemingsraad van het ziekenhuis geeft pas haar fiat aan het samen gaan van de twee Schiedamse ziekenhuizen als aan een aantal voorwaarden is voldaan. Het bestuur van het Noletziekenhuis en de gemeente bereikten een voorlo pig akkoord over de fusie. Het Nolet-personeel is daar over nogal verontwaardigd. Het verwijt de gemeente dat zij de fusie wil doordrukken. Volgende week vindt tussen het bestuur van het Nolet ziekenhuis en het personeel een gesprek plaats over de voorwaarden van de fusie. Pas enige tijd later zal de on dernemingsraad al of niet haar goedkeuring geven aan het samengaan van de twee ziekenhuizen. „Wij zullen eerst een aantal garanties moeten krijgen", aldus P. Slagmolen, van de onder nemingsraad van het Nolet. „Wij hebben nog steeds niets zwart op wit gezien. Wij heb ben nog steeds niet gehoord, dat er geen ontslagen door de fusie zullen volgen. Ook is het nog onduidelijk wat er met de pensioenen van het personeel van het Nolet gaat gebeuren. Het algemeen bur gerlijk pensioenfonds, waarbij de gemeente haar ambtenaren onderbrengt, neemt geen pen sioenen over van andere fond sen." Ook wil het personeel van het Nolet, alvorens in te stemmen met de fusie, weten waar het in de toekomst aan toe is. Een sociaal plan, waarin het perso neelsbeleid is neergelegd, heeft men nog niet gezien. Een ander punt dat niet goed is ge vallen bij het personeel van het Nolet is het plan om na de fusie het gemeenteziekenhuis uit ie breiden. Waarom wordt ons ziekenhuis niet uigebreid, vraagt het Nolet-personeel zich af. „Pas wanneer al deze vragen naar onze tevredenheid zijn beantwoord, zeggen wij even tueel ja tegen een fusie", aldus de heer Slagmolen. „Het is na tuurlijk in het belang van de volksgezondheid dat de beide ziekenhuizen fuseren, maar er mag niet aan het personeel voorbij worden gegaan." Was het enige tijd geleden het personeel van het gemeente ziekenhuis, dat dwar slag door de nieuwe directiestructuur af te keuren, nu is het het Nolet- personeel dat niet te spreken is over de voorstellen. Volgens de plannen zal, naast een van buitenaf aan te trekken alge meen directeur, de directie worden gevormd door de hui dige economisch en verpleeg kundig directeuren van het gemeenteziekenhuis en de te genwoordige algemeen direc teur van het Noletziekenhuis. P. Slagmolen: „Wanneer de in breng in de directie van beide ziekenhuizen gelijk is, ver wachten wij een rechtvaardi ger beleid. Maar wij zullen op dat punt de fusie niet laten af springen. Daar is niemand mee gediend." ;.v :.'ZZ •^sS&t T4: i'. rJ. De woningbouw in het Maassluise wijkje Ko ningshoek-Zuid, tussen het stadhuis en de Nieu we Waterweg, schiet op. Het zal niet vreselijk zo lang meer duren, voor aan de afwerking kan worden begonnen. Op deze luchtfoto, ge maakt door Sijthoff-foto- graaf Henk van Wes tering, zijn de vorderin gen van de woningen in Logger en Hoecker, zoals de straatnamen zullen luiden, uitstekend te zien. Op de foto rechts naast het bouwterrein de Componistenwijk, en ten noorden ervan de flats langs de Van Beethoven- laan. Het Maassluise stadhuis is links op de foto te zien, terwijl rech- tsbovenin nog een deel van het industrieterrein valt waar te nemen. De Schiedamse tramlijn moet doorrijden naar het industriegebied. Pagina 2. Luisteraars ziekenomroep willen veel vrolijkheid. Pagina 3. Maassluis op bezoek bij Spetters. Paginal UVG wordt volwassen. Pagina 5. Vlaardingen Het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland heeft gisteren zijn jaarlijkse werkbezoek aan Vlaardingen gebracht. Het Vlaardings college van BenW heeft met de provincieleiding onder andere gesproken over de nota stadsvernieuwing van het college van Gedeputeerde Staten. Na de besprekingen maakten beide colleges een korte wandeling door Vlaardingen. Daarbij werden een aantal ge meentelijke c ui t uu r tem pc Is aangedaan; de fonoteek, de ar- toteek en de Vrije Academie' in het Hollandiagcbouw. Jaar lijks maakt het college tijdens het werkbezoek een uitstapje naar een of ander Vlaardings plekje. Vorig jaar werd een be zoek gebracht aan het nieuwe gebouw van de gemeentelijke sociale dienst. Teruggekeerd in het stadhuis heeft het gezelschap in de oude hal van dit gebouw nog een aperitief genuttigd. Dit nieuwsblad, waarin u ai het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met de Haagsche Courant, Het Binnenhof oi het Rotterdams Nieuwsblad. -* toeitvc°\ ;oei lU»" - p,d!es'~ ion, ,r Lat- 232,Jt —met2 3QQQ iiMiimiiimimiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiminiimmiiiiiiniiiiiiimiminimum Schiedam De leden van de PvdA in Schiedam zijn het nog niet eens over de bestemming van de Lindenhof. Al geruime tijd loopt de discussie of het pand nu als sociaal-cultureel centrum moet worden ingericht, of moeten er één-en twee persoons woningen in het pand worden gebouwd. Herman Posthoorn vindt dat het pand bijzonder geschikt is "voor een sociaal-cultureel centrum. „De bewoners van Schie- dam-Centrum zijn door de gemeente niet erg verwend op het gebied van een activiieiiencemrum. Het lijkt mij nu de ideale kans om nu toch iets voor die bewo ners te doen. Daarnaast kun nen we zorgen dat er maat schappelijke activiteiten voor heel Schiedam plaats kunnen vinden, zoals spreekuren op het gebied van maatschappe lijk werk", aldus Posthoorn gisteravond tijdens de leden vergadering van de PvdA. Het Vlaardingen Met de arresta tie van twee turkse inwoners van Dordrecht, die zondag een gewapende overval uitvoerden op een benzinestation nabij Vlaardingen en er met 15,000 gulden vandoor gingen, heeft de politie een goede slag gesla gen. Tijdens het onderzoek op het Vlaardingse bureau heb ben de mannen, beide 19 jaar oud, bekend nog drie andere overvallen te hebben ge pleegd. De eerste inval op deze wijze vond plaats op 25 januari van dit jaar bij een benzinestation in Dordrecht, Daar ging men er vandoor met 2000 gulden. Enkele dagen later, op 30 ja nuari, sloegen ze hun slag bij een benzinestation langs rijks weg 16, even onder Hendrik Ido Ambacht. Daar werd 700 gulden meegenomen. Die loca tie beviel blijkbaar goed, want drie dagen later werd toegesla gen btj het benzinestation aan de andere rijbaan van diezelf de rijksweg. Toen ging men er met 5000 gulden vandoor. De heren gingen telkens op dezelfde manier te werk. De een bedreigde de pompbedien de met een FN-pistool, terwijl de ander een greep in de kassa deed. Vervolgens ging men er met een personenauto snel vandoor. De beide overvallers zijn vandaag voorgeleid bij de officier van justitie in Rotter dam. bestuur van de PvdA kwam echter met een soort tusseno plossing: zij stelde een gecom bineerde woon/sociaal culture le bestemming voor. De bene denverdieping zal dan voor ac tiviteiten worden gereser veerd, terwijl op de eerste en de tweede verdieping een twintigtal woningen kan wor den gebouwd, waarvan de huur niet hoger mag zijn dan 175 gulden. Volgens Hans Bakker, oud-secretaris van de PvdA Schiedam, brengt dit vele financiële mogelijkheden met zich mee. „Je kan dan van alle kanten subsidiepotjes aan breken, aangezien je met ver schillende instanties te maken kriigi. Velen waren van mening dat de oplossing van het bestuur niet het beste was. „Hetsociaal: cutureel centrum wordt dan te; klein, en de woningen zullen relatief ook klein uitvallen", aldus enkele leden tijdens de; vergadering. Zij vinden dat het monument voor woningen of voor een sociaal-cultureel centrum moet worden ge bruikt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1