STAD/STREEK Ziekenomroep zwijgt op maandagavond i Leegloop Kinderen bepalen zelf inrichting speelplaats Evag kwart eeuw Ford-dealer Krediet voor zes proefwoningen in 't Stort 'Nooit weer geopend Leren koken Meubels gestolen Patiënten tohten 'een mm? ernstig programme Inspraak in Westwij k Onderzoek kost halve ton meer Bestemmingsplannen liggen ter inzage Uirechtlaan afgesloten Bingo voor vakantie COOP cfafhent Uzêtf woensdag 27 februari 1980 VD/SC/WW chiedam De patiënten in de beide Schiedamse ziekenhuizen zullen voor lopig op de maandag avond genoegen moeten nemen met de radiozen ders Hilversum 1, 2 of 3. Ongeveer anderhalve maand geleden ston'o de ziekenom roep Schituam (ZOS) met het radioprogramma voor de maandagavond: de Dokter Kuy pershow. De belangstelling voor het maandagavondprogramma, waarin naast muziek aandacht werd besteed aan de patiënten zelf, aan hun ziekten en het ziekenhuispersoneel, liep terug en daarom besloten de zes medewerkers aan de Dokter Kuypershow er voorlopig mee te sloppen om zich te beraden over een nieuwe vorm van het programma. Om inzicht te krijgen in de wensen voor een radiopro gramma werd onder de pa tiënten van het Nolet- en het gemeenteziekenhuis een enqu ête gehouden. Uit de enquête bleek dal de meeste patiënten er niets voor voelen voor de microfoon over hun ziekten te praten of te luisteren naar pro gramma's, waarin op ziekten wordt ingegaan! „Wij waren juist tot deze pro grammaformule gekomen, om dat wij in het ziekenhuis re gelmatig door patiënten wer- en aangeklampt met vragen over het ziekenhuis of over Uit de enquê te bleek dat de meeste patiën ten vrolijke dingen willen horen op de S| radio. bepaalde ziekten," vertelt Je- annet Renóema, één van de medewerksters van de Dokter Kuypershow. Lenny de Jager vult aan: „Iets dat bij het ma ken van een programma na tuurlijk ook meespeelt is: kan ik wel kwijt wat ik zelf wil? Wij dachten door het program ma de kloof tussen de patiën ten en het ziekenhuis te ver kleinen. Telkens bleek ons •weer dat patiënten met vragen' rondlopen, die zij niet zo mak kelijk aan het ziekenhuisper soneel stellen. Daaraan wilden wij in de Dokter Kuypershow wat 'doen. Maar toen we enke le maanden met het program ma bezig waren, bleek dat niet veel patiënten over hun moei lijkheden wilden praten. Ook het aantal luisteraars viel te gen. Dat werd nog eens beves tigd door de uitslag van de en quête. We hadden wel door kunnen gaan, maar dan draai je jezelf natuurlijk een loer." Volgens de ploeg van de Dok ter Kuypershow lag het ge brek aan belangstelling niet alleen aan de inhoud van het programma, maar ook aan de uitzendingen van Mies Bouw man's telebingo, die ook in het ziekenhuis een overweldigen de belangstelling genoten. „Ie dereen, die maar in staat was zijn bed te verlaten ging op de maandagavonden naar de tele visiekamers om te kijken", vertelt Jaennet Rensema. Niet alleen bleek uit dë enquê te waar de patiënten geen be- hoef te aan hebben, maar ook naar welke dingen ze wél graag willen luisteren. Zo deed één van de patiënten de sug gestie, in de programma's van de ZOS aandacht te besteden aan creatief bezig zijn in béd. Daarnaast hebben de patiën ten vooral behoefte aan vrolij ke dingen. In de enquête scoorden hoorspelen en sket ches tamelijk hoog.-Ook op perde iemand het idee om een quiz tussen de twee ziekenhui zen te organiseren. Suggesties, die door het team van de Dok ter Kuypershow, die zijn naam dankt aan het vorige adres van de ziekenomroep, zeker zullen worden overgenomen. Volgens Lenny de Jager zal het zeker tot na de zomer du ren voordat de ZOS op maan dagavond weer te beluisteren zal zijn. „Er gaat veel tijd zit ten in het vergaderen over een nieuw programma. En aange zien we allemaal vrijwilligers zijn, die het werk van de zie kenomroep naast het werk doen, zijn we aangewezen op de avonden. En voor je het weet staan de vakanties weer voor de deur." De ZOS telt in totaal ongeveer zestig medewerkers. In grote lijnen zijn die zestig in twee groepen irt te delen. Enerzijds mensen, die graag bij de radio zouden werken, maar niet de kans hebben gekregen om door te stoten naar Hilversum en aan de andere kant perso nen, die iets willen doen voor de medemens. Behalve radioprogramma's in de ziekenhuizen op zondag, dinsdag, donderdag en zater- Bij het samenstellen van de programma's speelt niet alleen de wens van de patiënten een rol, maar ook wat de programmamakers zelf willen. dag verzorgt de op de Korte Haven 27 gevestigde stichting ook diaseries voor vertoning in bejaardentehuizen en een wekelijkse geluidkrant op cas sette. Ook organiseert een ploeg medewerkers quizen in bejaardentehuizen. Regelmatig trekken zij door de regio om ondermeer „Wie van de drie" met de ouden van dagen te spelen. Hoewel zestig mensen veel lijkt kan de ZOS nog best en kele medewerkers of dona teursgebruiken. De zieke nomroep is gevestigd aan de Korte Haven 27, lel.26.44.55. De leegloop, die zich heeft ingezet op de afde ling stadsvernieuwing van het Vlaardingse stadhuis, waar de ene na de andere ambtenaar in de afgelopen periode zijn ontslag heeft inge diend, zal diepgaand worden onderzocht, zo schreven we deze week. Een onderzoek, dat minstens 60.000 gulden gaat kosten, en wel licht zelfs nog 20.000 gulden meer. Tekenaar Hansio van de Wijkbelangenvereniging Vette- noordsepolder zag een mooi thema in die leeg loop, Deze spotprent prijkt dan ook op de jongste uitgave van de VOP-krant. Viaardingen Tussen de Melis Sto- kelaan en de Vossiusstraat ligt een tërreintje, dat de kinderen uit die buurt best zouden kunnen gebrui ken als speelterrein. Met wat goede wil en wat financiële steun van de gemeente moet dat ook mogelijk zijn want het lapje grond wordt door niemand benut. De Westwijk- kinderen krijgen de gelegenheid om zelf te bepalen hoe hun terreintje eruit zal gaan zien. Op woensdag 12 maart wordt er in Ontmoetings-centrum West aan de Floris de Vijfdelaan een kinderver gadering gehouden om de ideeën over een speelplaats eens te inven tariseren. Ouders mogen wel zitting nemen in de werkgroep die het project op ambtelijk niveau gaat „aankaarten" maar in de echte plannenmakerij heeft geen enkele ouder toegang. Bij Marijke de Koning, Melis Stokelaan 22, tel. 35.59.66 kunnen ze meer in formatie krijgen. Marijke: In eerste instantie willen we met de kinderen tot een afge rond wensenpakket komen. Met die inventarisatie gaan we dan naar het gemeentebestuur en kijken of het daar haalbaar is. Ja, als we nul op ons rekest krijgen zien we wel weer verder; dan moeten we waarschijn lijk iets anders ondernemen. Eerst maar eens kijken hoe dit gaat lopen: het is tenslotte een uniek experi ment voor Viaardingen." De kinderen uit het betreffende ge deelte van de Westwijk worden via een huis-aan-huis-folder opgeroe pen om deze unieke mogelijkheid tot inspraak niet aan hun neus voorbij te laten gaan. STAKjVBR- Schiedam De stichting Raad voor het Bejaard en werk in Schiedam gaat samen met de stichting Huishoudelijke Voor lichting een kookcursus voor oudoren organiseren. De stich ting is namelijk van mening dat vooral mannen' op latere leeftijd, als hun vrouw ziek wordt of zelfs wegvalt, moei lijkheden krijgen met het ver zorgen van een warme maal tijd. De cursus start half maart in huishoudschool De Hoek steen aan de Burgemeester Van Haarenlaan 1155. De cur sus zal op acht dinsdagmidda gen worden gehouden van half twee tot half vier. De kos ten bedragen voor 65-plussers 25 gulden plus de nodige mate riaalkosten {ongeveer drie gul den per keer). Geïnteresseer den kunnen zich aanmelden bij de Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan 766. Maassluis Het onderzoek naar betere ontsluitingsmoge- lijkheden van het veer Rozen burg/Maassluis komt een stuk duurder uit dan verwacht. In bet totaal zal de gemeente Maassluis zo'n vijftigduizend gulden boven op het oorspron kelijke krediet moeten leggen. De raad neemt in zijn komen de vergadering een besluit over de extra verhoging. Het eerste besluit tot het on derzoek werd in juli vorig jaar genomen. De instelling van ^n werkgroep die zich met het onderzoek bezig zou gaan houden is inmiddels gevolgd. In de werkgroep hebben, be halve de gemeente Maassluis, onder andere het Hoogheem- radschap Delfland, de Neder landse Spoorwegen en Rijks waterstaat zitting. De werk zaamheden die de werkgroep ten uitvoer zal moeten bren gen blijken nu echter aanzien lijk hoger uit te komen. Een beeld uit de beginjaren van Evag: let op de oude ty en op de aantrekkelijke prijzen; 5400 gulden voor een comfortabele auto! Viaardingen Het Vlaardingse automo bielbedrijf Evag herdenkt dit jaar het feit, dat men vijfentwintig jaar geleden het Amerikaanse concern Ford begon te verte- genwoordigen. De Evag genoot toen voor- namelijk bekendheid als touringcarbedrijf, dat in en om Viaardingen het openbaar j vervoer verzorgde. Het garageonderdeel i was in die periode nog erg klein: met acht i personeelsleden werkte men als dealer voor het Engelse automerk Austin. De garage groeide en toen men zes jaar later overging naar Ford kon de Evag zich een volwaardig middelgroot garagebedrijf noe men. Die groei bleef: het bedrijf telt nu vijf endertig personeelsleden en heeft drie vesti gingen in Viaardingen: de Boslaan, de Em- i mastraat en de 2e van Leyden Gaelstraat. Met het hele personeel .is de Evag in januari naar het Belgische Genk gegaan om daar te bekijken hoe de wagens voor Europa worden geassembleerd. „Imposant hoor;" zegt Anne- ke van de Berg, woordvoerdster voor het Vlaardingse garagebedrijf. „Dagelijks ben je met die auto's bezig, maar je realiseert je nooit dat ze ook nog eens ergens gefabriceerd worden," Het bezoek aan Genk werd meteen een hele feestdag voor het EVAG-personeel. compleet met bowling en diner dansant. Vrijdag 29 februari wordt er van 's middags vier tot 's avonds zeven voor relaties en klanten een receptie gehouden in de show room aan de 2e van Leyden Gaelstraat. iuiiiiHHiiiiiiiiiitiniHiiiiitiiiiitiiiüiiiiiiuiititiiiniiiiMiiiiimiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiitimiiiiiuiiiiiiiitiitiiiiiiiiiiHiitiiimiiiiiiütuiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiim Schiedam Uit een vracht wagen hebben onbekenden een aantal nieuwe meubelen ter waarde van 7200 gulden gestolen. De vrachtwagen werd een paar dagen onbe heerd achter gelaten op de Kommiezenlaan. Van de da ders ontbreekt elk spoor. Uit pure baldadigheid hebben onbekenden een auto, die op het parkeerterrein bij de Voorberghlaan stond gepar keerd, in brand gestoken. De brand verwoestte een groot ge deelte van de binnenzijde van de wagen. De schade is vrij groot. Een uit Viaardingen afkomsti ge huisvrouw heeft bij de poli tie aangifte gedaan van het feit dat haar boodschappentas is verdwenen. De vrouw was aan het winkelen in een su permarkt aan de 's-Graveiand- seweg toen zij even haar kar retje onbeheerd achterliet. In haar tas zaten twee portemon- naies met papieren en circa honderd gulden. Maassluis Een extra be drag van 475.000 gulden ten behoeve van zes proefwonin gen voor het renovatiepro ject in het Maassluise Stort. Daarover zal de gemeente raad in de komende vergade ring van 4 maart moeten be slissen. Op basis van de proefwoningen zullen de bij de renovatie betrokken be woners hun definitieve ja of nee moeten geven. Of de door het rijk geëiste meerderheid van 70 a 80 pro cent dan gehaald zal worden is nog niet helemaal duidelijk. Het betreffende renovatiepro ject behc-lst een complex van 275 vooroorlogse woningwet woningen. De opknapbeurt, die per woning ruim 70.000 gulden zal bedragen, zal een huurverhoging van gemiddeld 147 gulden per maand tot ge volg hebben. Aanvankelijk was de gemeente Maassluis van plan geweest slechts één proef woning te realiseren. Het rijk wilde er echter tenminste zes hebben. Mocht de renova tie niet doorgaan dan komen de kosten voor de proefwonin gen op rekening van de ge meente. Viaardingen De bestem mingsplannen voor de West- wijk en de Indische Buurt lig gen tot en met vrijdag 28 maart ter inzage in kamer 311/312 van de gemeentesecre tarie. Viaardingen De Utrech tlaan wordt vanaf maandag 3 maart voor ongeveer tien we ken afgesloten voor doorgaand verkeer in verband met het aanleggen van de definitieve bestrating. De buslijn wordt omgeleid via de Kopenhagen- laan en de Amsterdamlaan. Het was aanvankelijk de be doeling om de plannen in maart in de gemeenteraad te behandelen, maar dat is niet gelukt. Het Openbaar Lichaam Rijnmond zou er namelijk op dinsdag 26 februari een uit spraak over hebben. Dat is echter niet gebeurd. Daarom hebben burgemeester en wet houders besloten niet meer op deze uitspraak te wachten em de plannen alvast ter visie te leggen. De vertragingen bij de behan deling van het bestemmings plan voor de Westwijk heeft overigens geen gevolgen voor de ophoging in de Lage Weide. Deze gaat gewoon door. Het plan wordt volledig uitge voerd. il "'I Viaardingen „Het trauma van de 2e Wereldoorlog is nog altijd niet verdwenen. De her innering aan de overledenen zijn nog levend genoeg. Juist daarom is het goed, om bin nenkort de bevrijding uitge breid te herdenken. Dat ge beurt met deze expositie bij zonder goed: het is te zien dat ze met veel zorg en aandacht is samengesteld." Dat zei de directeur van het Rijksinsti tuut voor Oorlogsdocumenta tie, H. A. Paape, gisteravond bij de opening van de exposi tie, die onder de titel „Nooit weer" in het Streekmuseum van Jan Anderson aan de Ke- thelweg 50 wordt gehouden. De tentoonstelling, die plaats vindt onder auspiciën van het Vlaardings comité Nationale Gedenkdagen en met mede werking van onder meer de plaatselijke afdeling van Expo- ge, geeft er een goed beeld - van, hoe Viaardingen de oor logsjaren is doorgekomen. Ie dere zaterdag en iedere eerste zondag van de maand kan men in het streekmuseum van 14 lot 16 uur terecht. Viaardingen—Ten behoeve van de vakantieweek voor de kinderen uit de VOP wordt morgenavond in de „Rommel pot" een bingo-avond gehou den. Gestreefd wordt naar een. bedrag van zesduizend gulden. Aanvang 20.00 uur. ADVERTENTIE Als klant hóórt u auromar/scb bij de konsumentenvereniging COOP. COOP is van u en vóór. u. Verder hoeft COOP aan niemand verantwoording af te leggen. Bij COOP is de kfant nog koning. Maar bovendien de baas!

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3