SPORT 'UVG wordt langzaam volwassen' P#!Ü Topper voor Vlaardingse dames Zwaar dubbel programma voor De Korenbeurs tBB Jfa ji Ruud Bierhoff en Gerard van Eijk: Pim Visser naar Lyra Excelsior '20 spelregel winnaar Vergadering Sportraad nillwli De Ooievaars verslaan Keulen Meeste punten voor Moerman en Hanemaaijer Prestatieloop HVO overtuigt Bouquet weg bij DVO'32 )l! mi Klaverjassen woensdag 27 februari 1880 VD/5C/WW Schiedam „In onze om geving zien we vee] hand balverenigingen, die door injecties van sponsors een tijdelijke opleving door maken. Ook zie je clubs, die geforceerd, ten koste van het sociale gebeuren, willen terugkeren op het oude niveau. UVG heeft gekozen voor de weg van de gestage opbouw. Wij gaan er van uit, dat we eerst een brede basis van geschoold kader moeten hebben, voordat we echt met de eerste teams ho gerop kunnen gaan spe len. Wat dat betreft zitten we in de fase van het langzaam volwassen wor den". Die opmerkelijke woor denstroom komt uit de mond van oer-UVG'er Gerard van Eijk, eveneens trainer en verzorger van de Schiedamse heren- ploeg. Samen met Ruud Bierhoff, zijn collega bij de dames, is hij begonnen een beleidsplan uit te stip pelen, een plan dat ook UVG met zijn 380 leden één van de grootste vere- Schiedam Ook dit seizoen blijkt een regelmatig ta- feltennisseizoen voor de ereklasse niet mogelijk. Het betekent dat de teams het éne weekeinde niet spelen en een week later zelfs tweemaal achter de tafel ko men. Voor het Schiedamse De Korenbeurs geldt dat dit seizoen zelfs tweemaal, omdat de achterstallige wedstrijd tegen Avanti nog ingehaald moet worden. Dit weekeinde spelen alle ereklassers een dubbelpro gramma, zowel zaterdag als zondag. Voor De Korenbeurs is dat een zwaar dubbelprogramma, waarin De Schiedam mers zaterdag De Veluwe ontmoeten, terwijl zondag de confrontatie met Hooge Huys op het programma staat. De Korenbeurs voert met de volle winst uit drie wedstrij den de ranglijst aan, vóór Tempo Team en 't Hooge Huys. Na het a.s. weekend zal echter duidelijk zijn in hoeverre De Korenbeurs nog een rol van betekenis kan spelen. Zaterdag ontvangt De Korenbeurs Ln de eigen vertrouw de beurs aan de Lange Haven het Gelderse De Veluwe. Eerder al verraste De Korenbeurs in Apeldoorn met een 64 overwinning. Hans Lingen en Bert van den Ham en wellicht ook Ron van der Aa, moeten in deze eerste re turnwedstrijd die prestatie kunnen herhalen. Zondag reizen de Schiedammers naar Alkmaar, waar 't Hooge Huys, mèt Schiedammer Nico van Slobbe, onge twijfeld voor een warme ontvangst zal zorgen. De vrijuit en zonder nadere verplichtingen spelende Schiedammers lijken op papier kansloos, maar wonnen eerder toch ook maar van Tempo Team. Het overige programma van de Schiedamse en Vlaar- dingse landelijke teams is: Tafelten nishuisNOAD; Blue StarRadio Molenaar; De Korenbeurs 2Ravesteyn; WibatsNOAD 2; Dord rechtBowling Maassluis TOG en dames Wibats NOAD. Schiedam - Pim Visser wordt volgend seizoen trainer van zaterdagclub Lyra. De Schiedammer, die aan het einde van dit seizoen opstapt bij SW, keert daarmee het betaal de voetbal de rug toe. Dat was ook duidelijk zijn be sluit. Visser komt terecht bij een club, die nu samen met PPSC en Excelsior M. vecht voor lijfsbehoud in de tweede klasse. Wim Pim Visser naar het Westland van Buuren houdt het bij Lyra na twee jaar voor ge zien. Schiedam Onder over weldigende belangstelling van de zijde van de deelne mende voetbalverenigin gen vond in het clubge bouw van Excelsior '20 de finale plaats van de jeugd- spelregelwedstrijd, georga niseerd door de Schiedam- 86 Scheidsrechters vereni ging. groep van 12 junioren boekte in eigen huis een fclatante overwinning door het scoren van 1059 punten, goed voor de eerste plaats. De groep van HBSS - win naar in 1979 - werd tweede met 971 punten. Als derde eindigde SVV mei 750 pun ten mei als vierde HDVS met 665 punten. Winnaar in het persoonlijke klassement werd Rob Flik van HBSS met 81 punten, gevolgd door Ronald Teeuw van WF. De derde plaats was voor Frans van Wijngaarden (Excelsior '20) met 46 pun ten. Eddy Meijboom van PPSC sloot het rijtje met 44 punten. nigingen in Nederland, weer op een hoger plan moet brengen. „Het gaat momenteel goed", zegt de 40-jarige Van Eijk, „Er zijn vier mensen voor hun trainers diploma geslaagd en bij de jeugd hebben er zich al drie voor de cursus opge geven. Historisch gezien heeft UVG nooit in de al lerhoogste afdelingen ge speeld. De heren spelen nu op het veld landelijke tweede divisie en in de zaal derde divisie en ik geloof, gezien het talent, dat we zeker verwachtin gen mogen koesteren". „Bij de dames ligt het wat anders", zegt de 27-jarige Ruud Bierhoff. „We heb- door Emile Schelvis ben ook wel een jong team, maar ik geloof dat we zonder aanvulling het plafond hebben bereikt. Zowel in de zaal (landelij ke derde divisie) als op het veld (eerste klasse af deling). Wij kunnen uiter aard niet rekenen op mensen van buitenaf, het Schiedam - De Sportraad heeft voor de vergadering op woens dag 5 maart een aantal interes sante onderwerpen op de agenda staan. Dat 2ijn onder meer een verdeling van de jeugdsportsubsidie 1979. een overzicht van de rustperioden van sportterreinen en de in stelling van een commissie, met betrekking tot een inven tarisatie en beboeftebepaling van sportaccommodaties. Ver der wordt er gesproken over de mogelijkheid het aantal tennisvelden in Schiedam- Noord uit te breiden naar achttien, mits de laatste zes 1 deel uit maken van een ten- nishal. De vergadering begint om 20 uur in hei Stadhuis. Het herenteam van UVG, dat volgens Gerard van Eijk nog kracht tekort komt moet allemaal uit de vere niging komen". Hoog gehalte „In principe", vult Gerard van Eijk aan, „is dat geen pro bleem, want de jeugd is bij UVG van een bijzonder hoog gehalte. De dames- en heren- junioren spelen op het hoogste plan en de kampioenen zijn bijna niet meer te tellen. Al leen het verloop is enorm groot. Vooral bij de meisjes. Verkeringen hebben al heel wat talentvolle speelsters voortijdig doen afhaken. De overgang van junior naar seni or is de meest kritieke fase." Hoewel dat met voorbeelden als de overgang van Jolanda Bisschop en Mariëlle van de Velden naar VDV Quintus duidelijk wordt geïllustreerd, dat voor prestatiehandbal de UVG'er in het verleden moes ten uitwijken, hopen Gerard van Eijk en Ruud Bierhoff, dat voor de toekomst dat soort mutaties hen bespaard blijven. „Wij hebben tijd nodig. Dus nu kan je ze nog niets bieden", stelt Gerard van Eijk. Knokken „De faciliteiten zullen dan ook moeten verbeteren", haakt Ruud Bierhoff in. „Verharde velden «is een must. Maar als je ziet hoe lang DWS daar al op moet wachten, dan hou je js hart vast. Ook het knokken met vier handbalverenigingen am een uurtje Margriethal, is niet bepaald bevordelijk voor het verhogen van het spelpeil. Je bent voor een groot deel van je training nog steeds aan gewezen op een gymnastiek zaal. De krachten moeten ei genlijk worden gebundeld. En ik vind ook, dat we af moeten van de niet meer gezonde rivi- lateit tussen de handbalvereni gingen, en DWS dan in het bijzonder". Het geloof in een goede toe komst voor het Schiedamse handbal is zeker bij Ruud Bierhoff en Gerard van Eijk. De beide Schiedammers, altijd de groenwitte kleuren verte genwoordigd, bewandelen de weg van de geleidelijkheid. Sponsoring, voor tophandbal onontbeerlijk, past daar (nog) niet in. „Wel een sponsor, maar niet één die gelijk alles te zeggen heeft", verkondig den zij de landelijk bekend staande 'angstgegner' tegen de commerciële invloed binnen de sportwereld. „We staan on welwillend tegenover sponso ring, maar er zijn ook genoeg slechte voorbeelden. Vandaar onze gestage opbouw, waarbij alles op zijn tijd komt", besluit Gerard van Eijk, daarmee de hoop uitsprekend, dat de spe lers en speelsters naast gezel ligheid bij UVG ook met die ontwikkeling mee willen den ken. Vlaardingen De schaakve reniging HVO heeft de bond swedstrijd tegen Maassluis met 6 1/2-3 1/2 overtuigend ge wonnen. De Jong en Van Driel verloren hun partij. Het herstel kwam snel. Winst was er namelijk voor Both, Smee- kes, Uwinduez. Dopper en Patsalias. Van Dam bereikte nog remise. Vlaardingen - Bij DVO*32 vertrekt Harry Bouquet. Beide partijen kwamen dit na onderling overleg met el kaar overeen. Bouquet, die twee jaar terug naar DVO '32 kwam, was toen onder werp van discussie, omdat het vermoeden bestond dat hij bij HVO zou adjn wegge haald. De belangen voor MVC en Broleco, op de foto in duet met elkaar ge- wikkeld, zijn p*& erg groot. _v K* WicdO- Vlaardingen/Schiedam Na de betrekkelijke rust, die de afgelopen twee weken in de volleybalcompetitie beheerst heeft, barst dit weekeinde het volleybalgebeuren weer los. De enige ploeg die nog een weekje op de tribune moet blijven zitten is het heren- standaardteam van Broleco, dat volgende week pas weer binnen de lijnen hoeft te ko men. De dames van Broleco daarentegen spelen de op pa pier belangrijkste en interes sante wedstrijd van dit week einde tegen van Santen/H3. Er is Broleco alles aan gelegen deze wedstrijd te winnen, om dat anders de ploeg uil Vlaar dingen aansluiting met de kopgroep verliest en eventuele promotiekansen verspeelt Van Santen op haar beurt is een uiterst geroutineerde ploeg waartegen het verschrikkelijk moeilijk volleyballen is. Alles wijst er dus op, dat er morgen avond om 20.30 uur in de Westwijkhal een erg goede en spannende volleybalwedstrijd gespeeld gaat worden. MVC heeft het gemakkelijker. De ploeg uit Maassluis ontmoet overmorgen om 14.30 uur hek- kesluiter WW en wanneer MVC zo blijft spelen als de af gelopen wedstrijden, is het niet erg waarschijnlijk dat het Maassluise team op veel tegen stand zal stuiten. Vanavond speelt in Alexan- derpolder het damesteam van B en P tegen Alexandria, De Schiedamse dames moeten winnen, omdat concurrent Al cazar koploopster B en P tot op twee punten genaderd is. De heren van B en P spelen overmorgen een uitwedstrijd tegen Lekkerkerk 2. De Schie damse combinatie zal waar schijnlijk wel winnen, maar vooral in eigen zaal is Lekker kerk een ploeg die tot een sen satie in staat mag worden geacht. Schiedam Het rolstoelbasketbal van SIS De Ooievaars speelde in het Belgische Lokeren voor de Westeuropese competetie. Tegenstanders waren Keulen en MEC uit Charleroi. De eerste wedstrijd tegen Keulen konden de Schiedammers makkelijk naar hun hand zet ten. De Ooievaars waren overigens maar met zes man afgereisd. Dit leverde echter nauwe-' lijks problemen op. Goed combinerend in de. aanval en fel verdedigend werd een 67-29 overwinning behaald. De tweede wedstrijd tegen MEC was heel wat moeilijker. MEC is te vergelijken met een eerste divisieploeg in Nederland en De Ooie vaars hadden dan ook weinig kans, MEC liep in de eerste helft uit naar een 35-C voorsprong. In de tweede helft echter waren zij zo spor tief om hun tweede garnituur in te zetten, zo dat de Ooievaars wat meer in hun spel kon den komen. Zo kreeg de eindstand toch nog een dragelijk aanzien voor de Schiedammers. Het werd nu sen 51-42 nederlaag. Topscorers tegen Keulen: Henk van Vliet: 27; Huub Nelisse: 22 en Kees Keus 10 punten. Tegen MEC: Henk van Vliet* 17 en Huub Ne lisse: 12 punten. Maasland Tijdens de deze week gehouden on derlinge serie van de schietvereniging Maas land, kwamen de. meeste punten bij hel korpsschie- ten op naam van Hane maaijer en Moerman. Bei de schutters scoorden 98 punten. De volledige uitslag, resp. korps en vrije baan, is als volgt: A. Korpel 9530; mevr. M. Lispet 8128; P. van Buuren 9630; A. Pellïkaan 92—29; mevr. H. Haring 7223; M. Ver- pïoegh 8330; K. Moer man 9428; A. R. Koenen 86—29; J. van Zwienen 74—27; J. Rodenrijs 92 30; S. Rasens 95—30; A. W. Bos 9329; L. van Berkel 95—30; R. Hunnego 85 29; H. van Nieuwkerk 96—30; A. E. Poot 82—26; P. Kalkman 9129; K. Rasens 9130; J. Hane maaijer 9830; M. van Staalduinen 9730; A. Stolk 90—29; R. v.d. Hout 9030; D. v.d. Marei 89 30; A. Moerman (Maas land) 93—30; F. Krul 83— 26; R. de Dunnen 8326; J. de Vos 93—30; M. P. Hanemaaijer 9730; N. Hanemaaijer 7223; M. Graveland 92—30; H. J. Rietveld 8729; J. v.d. Marei 92—30; J. Kapelle 9630; T. W. den Breejen 83-24; W. v.d. Zwan 78- 26; J. J. van Buuren 96 28; W. Köhler 87—29; N. Poot 8926; A. Sonne veld 95—30; H. Kap 79—28; J. Groenewegen 8729; B. Robijn 9330; P, A. Boe- kesteyn 8928; W. Geres 81—29; A. Verboon 80 29; C. van Dorp 93—30; H., Rodenrijs 7226; A. Moer man (De Lier) 9830; G. Dekker 8829; A. Voogt 36-27; N. Haring 79—28; P. van Dorp 8728 en A. van Buuren 93—27. f Schiedam ln samenwer king met atletiekvereniging Metro houdt de SV en HV Schiedam zaterdag de tradi tionele prestatieloop. Er zijn diverse afstanden waaraan, deel-genomen kan worden. Voor de allerkleinsten is er zelfs een mini-loop van 2 kilometer. Het parcours loopt door de sportparken op de grens van Vlaardingen en Schiedam. Omdat er geen kruisende au towegen zijn is het parcours volkomen veilig. Iedert trimmer, atleet of sportfa- naat kan aan de wedstrijden deelnemen. De afstanden zijn: de 3,5 kilometer, de 6 kilometer, de 8,5 kilometer en de 16 kilometer. De mini- loop en de 3,5 kilometer star ten om 13.00 uur, de overige afstanden om 14.00 uur. Er wordt gestart v6ór de ingang van het sportcomplex van Schiedam in sportpark Har- ga. Het startschot zal worden gelost door de heer K. van Geest, directeur van de Bondsspaarbank Schiedam. DelftIn buurthuis Camina- da wordt voor de zesde keer een paasklaverjastoernooi ge houden. Vanavond is daarvan het begin. Het toernooi zal zes weken duren en wordt georga niseerd door de WAO-AAW vereniging Delft en Omstre- ken. Het toernooi staat open voor arbeidsongeschikten, fa milie, vrienden en kennissen en het inleggeld bedraagt twee molden per persoon. Voor de kaartspelers met een gelukki ge hand zijn er een aantal prij zen te winnen. f V, t

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5