SPORT Weinig deelnemers uit de regio ZATERDAGSCLUBS HALEN IN U aioiii18® NEC ,De schuchter heid volledig kwijtgeraakt' Wandelen voor Ghana n Rotterdajf» tss Jan Lohman nu zelfbewuste en ambitieuze full-prof: Nationale titelstrijd zwemmen m lm vrijdag 29 februari 1960 VD/SC/WW Delft Door het omzet- en van van de nationale jtelstrijd zwemmen kaar de winter, noodza kelijk geworden door de Olympische Spelen in Jfloskou, is de afvaardi ging uit de regio gering. ket Delftse Raket stuurt fnet twee zwemsters en iiei zwemmers nog de grootste ploeg naar zwem- jad De Drieburcht in Til burg, waar de Nederland- ge kampioenschappen vrij- ilag, zaterdag en zondag jvorden gehouden. All-in finales dus op de 25 meter baan. die voor het eerst in 'de geschiedenis van de zwemmerij een officiële nationale titel opleveren. „Terecht", meent Dries Peute de trainer van Ra ket, „want het is voor de zwemmers en zwemsters, die dan tijdens de NK in Moskou aantreden, niet erg leuk als ze hun titel kwijt zouden raken aan iemand die normaal ge sproken niet verder dan een derde plaats zou ko men". Voor zijn pupil en de enige titelkandidate uit de regio, Maritzka van der Linden, ziet Peute de titelstrijd als een verplicht nummer, ook al stelde bondstrainer Bert Sitters dat hij Tilburg wel degelijk als belangrijk tus senstation ziet voor de Olym pische kandidaten. De Rot terdammer echter: „We heb ben de trainingsarbeid wel wat verminderd, maar hoofdzaak blijft de limiet- wedstrijden voor de O.S. in Rotterdam. Daar zal zij het waar moeten maken. Geta- pered (dat wil zeggen trai ning terugnemen) doen we niet. Heeft ook geen zin als je maar 8 a 9 kilometer per dag zwemt Het wordt wat an ders als je, zoals in de geves tigde zwemnaties, 20 kilome ter per dag maakt". Van der Linden maakt zich niet erg druk over de drei gende boycot van de spelen in Moskou. Dries: „Ze is nog jong, houdt er ook nog geen uitgesproken mening op na". Die heeft hij zelf wel. „Ik heb het eerder meegemaakt. In 1956 zou ik meegaan als zwemtrainer naar Melbour ne. Kregen we een week van tevoren te horen dat we thuis moesten blijven. Dat was wel een klap. weet je, de politici grijpen de Spelen aan om zelf in het middelpunt van de belangstelling te ko men. Ze kunnen zich beter bezig houden met andere za ken. Zoals bijvoorbeeld wat geld afschuiven voor een arme zwemvereniging als Raket". En over de mogelijkheden op de kampioenschappen: „Ik verwacht dat Maritzka ruim onder de 1.13 komt. Vorige week zwom ze in een wed strijdje in Monster 1.12.2 en toen was ze niet eens volle dig geconcentreerd. Ook van Marcel Jansen verwacht ik iets. Het is een tijd niet goed gegaan, maar hij komt nu langzaam terug. Het is een doorzetter". vzc Bii de nationale kampioen schappen ontbreekt sinds lange tijd het eens zo gere nommeerde VZC Vlaardin- gen. Trainer Theo Romeijn: „Wij hebben nog een te jeug dige ploeg om de limieten te kunnen halen. Zelfs onze beste zwemmer, Remco Snu- verink, bleef er nog ver van verwijderd". WVZ uit Zoetermeer gaat met drie heren proberen suc cessen op de vrije slag num mers te behalen. Trainer Leen Broer verwacht echter geen schokkende tijden. door Peter van Zwienen „Door de studie trainen de jongens wat minder, maar we hebben toch wel gepiekt naar deze wedstrijden, ook al gaan er maar weinig van ons naar toe. Dat doen we trou wens toch elk jaar, want de zomer- en winterkampioen- schappen zijn voor ons de hoogtepunten van het sei zoen. Wel is het zo. dat nu de titelstrijd in juli wel wat aan waarde heeft ingeboet, door het ontbreken van de top pers. Vooral voor de jongsten is het niet leuk. Die zien in die nationale troeven toch' hun voorbeeld". Overigens traint Olympisch kandidaat Cees Jan Winkel van RZV, twee avonden per week bij Leen Broer. Ook Chris Aartsen van het Naaldwijkse De Hoogwerf is niet erg optimistisch over de mogelijkheden van zijn twee deelneemsters, Tineke Jans sen (100 vlinder) en Netty Geysen (200 vrij). „Tineke is een enorm talent, maar de trainingstijd is te weinig. Bo vendien kan ze, als ze wil het erg goed doen, maar er zijn ook wel eens dingen, dan denk ik 'goh, het kan beter'. Er zit nog meer in, maar als ze rond de 1.05 zwemt ben ik tevreden. Netty traint nog minder en heeft ook een trainingsach terstand opgelopen. Ze kan ook maar met een reserve-li miet deelnemen. Alles onder de 2.10 is meegenomen". De deelnemers aan de NK zijn: Raket: Maritzka van der Linden, Joiande van der Meer, Ruud Zoon, Marcel Jansen, Arthur van Strien. WVZ: Ron van der Harst, Richard Broer, Marco Lagas. De Hoogwerf: Tineke Jans sen en Netty Geysen. TSB krijgt het steeds moeilijker. DSO liep vorige week zelfs juichend het veld af toen het 0-0 speelde. ADVERTENTIE Daar «bliSacW'OI>t n°nnvi dietr^aeesl" overred^^nmaar waarom p.\ 7,eq'u a-* iss* Deze boa In open envelop zonder postzegel, zenden aan «*- Rotterdams Nieuwsblad Antwoordnummer 834 3000 VB Rotterdam Kruïst u er maar een aan: £lO een verzilverd miniatuur van de Laurenskerk| -O een verzilverd miniatuur van Rotterdams r Stadhuis ~0 R.N. katoenen draagtas met R.N. kaartspel j*"0 kruidenwijzer ;,0 R.N. jute opbergzak T NIEUWE ABONNEE: Ï.NAAM i- ADRES r POSTCODE j* WOONPLAATS i'TELNR - AANGEKRUISTE BUIMAKER ZENDEN AAN: NAAM ADRES POSTCODE "WOONPLAATS. •TEL.NR Vlaardingen/Schiedam Voor de zaterdagamateurs is er voor komend week einde een inhaalprogrmaa vastgesteld. Zwaluwen speelt thuis tegen Spijke- nisse, dat nog niet vrij is van degradatiezorgen. Derhalve kan het een in teressante ontmoeting worden aan de Zwaluwen laan. PPSC speelt thuis te gen ASWH. Vorige week werd deze wedstrijd afge last. Bij verlies van de Schiedammers wordt de positie op de ranglijst ho peloos. Ook voor Excelsior M wordt de situatie bij ver lies tegen Spirit erg moei lijk. Een voordeel voor de Maassluisers is het geringe aantal gespeelde wedstrij den tot nu toe: slechts 11. TSB kan zich na de mis stap van vorige week te gen DSO (0-0) geen twee de permitteren. Er moet thuis dan ook ge wonnen worden van De Alblas, dat een positie in de middenmoot inneemt. Vlaardingen gaat naar DSO om eindelijk weer eens te winnen deze com petitie. Na de winterstop is dit de formatie van Joop Molendijk nog niet gelukt Voor DSS'26 staat de sleu telwedstrijd tegen 's-Gra- venzandse SV op het pro gramma. Bij winst is er aansluiting, wordt er ver loren dan kan DSS'26 zich opmaken voor degradatie. MVV'27 ontvangt koplo per Maasdijk. Gezien de uitmuntende resultaten na de winterstop (driemaal winst) wordt er in Maas land uitgegaan van ten minste één punt. Hoekse Boys speelt de derde thuis wedstrijd in successie. HBSS is de tegenstander, dat een positie net onder de top inneemt. Hoekse Boys moet winnen wil het bijblijven op koploj Maasdijk, dat een aantalpunten heeft maar een wedstrijd min der gespeeld. Satelliet haalt in tegen Hoogvliet. Voor de forma tie van Rob Schiedon al weer een lastige uitwed strijd. Hoogvliet neemt een bescheiden positie in op de ranglijst Er wordt in het Vlaardingse kamp dan ook uitgegaan van winst Het volledige programma luidt als volgt: jong FC Vlaardingen-jong AZ'67, FC Den Haag-jong Zwaluwen-Spijke- nisse, Spirit-Excelsior M, TSB-De Alblas, DSO- Vlaardinge'n, DSS'26-'s- Gravenzandse SV, MW'27-Maasdijk. Hoekse Boys-HBSS, Hoogvliet-Sa telliet Afdeling: Groen Wit R-DVO'32, VDL-ZW, Cion-Puttershoek, RSN- GTBN, Zwarte Pijl-VVK, Graaf Willem li-Hoek van Holland. t <19). Roosendaal Zojuist terug gekomen van een bloedon derzoek in Nijmwegen, dat zijn al weken aanhoudende griep verschijnselen moet verduidelijken, gooit Jan Lohman zijn benen noncha lant op de tafel. Op het oog lijkt de NEC-huurling, die drie jaar geleden als de ver legen bedeesde Brabander naar de Marathonweg kwam, weinig veranderd. „Dat is maar schijn", weet de inmid dels 21-jarige inwoner van Roosendaal, „Want door die stroomversnelling, waar ik na Vlaardingen in ben te recht gekomen, ben ik de schuchterheid volledig kwijt geraakt". „Ik ben ook veel harder ge worden", vertelt Jan. En ge lijk knipogend: „Zeg maar rustig dat ik dat aan FC Vlaardingen en natuurlijk Theo Laseroms (slechts op een kilometer afstand wo nend en Lohman naar Vlaardingen gehaald, ES) heb te danken. Dat eerste anderhalve seizoen, waarin ik slechts één wedstrijd heb gemist, was de beste leer school. Door jongens als Dick Beek, Mitrovic, Zwamborn, leerde ie je echt professioneel op stellen. Geloof me, Vlaar dingen mocht dan wel de naam hebben, maar zoals ik nu kan bekijken, was het he lemaal niet hard. Nee, dan moest je eens bii Cambuur of Groningen op bezoek gaan. Maar daar zegt niemand wat van". De ontwikkeling van Jan Lohman is duidelijk nog in volle gang. De Brabantse timmerman staat feitelijk on der contract hij de Belgische subtopper Lokeren, maar is tot het einde van het seizoen uitgeleend aan het in degra datienood verkerende NEC. „Lokeren wil me onder geen beding kwijt", zegt Jan zelf bewust en toch ook wel een beetje trots, „Ik ben uitge leend, omdat ik dat zelf wil de. De trainer had me een rotstreek geleverd door de eerste competitiewedstrijd te gen Anderlecht te beloven Jan Lohman....ze!fbev/uster.. me op stellen en toen na een slechte oefenwedstrijd van heel het team daarna toch ineens de Engelsman James Bett erin te zetten, met het smoesje dat hij geen drie linksbenige middenvelders kon gebruiken. Buitenlanders „Kijk, bij Lokeren speelt die kwestie van de buitenlan ders. Ze hebben er simpel te veel. Nou, zag ik het absoluut niet zitten om in het C-team te gaan spelen. Nee, dank je wel, dan staat mijn hele ont wikkeling std. Het als huur ling spelen is alleen maar voor dit seizoen, want de keeper Bob Hoogenboom is dit seizoen officieel Belg ge worden en Lubanksi is het volgend seizoen aan de beurt. Als ik terug ga, is het probleem uit de wereld. Het is wel leuk om te zien, hoe Lokeren zeer aandachtig mijn prestaties bij NEC blijft volgen. Nu met al die blessu res, hebben ze zelfs spijt. Dat kan ik niet helpen. Ze hoe ven zich niet ongerust te ma ken, want ik zit contractueel eigenlijk ook nog twee jaar in Belgie. Hoewel, een con tract zegt tegenwoordig niets meer". Jan Lohman is zeer zelfbe wust en zo mogelijk nog am bitieuzer geworden. „Be- 1 roepsvoetballer", zo stelt hij, „wilde ik al worden voordat ik op mijn vijftiende debu teerde in het eerste BSC. (De plaatstelijke tweedeklasser, die overigens merkwaardig genoeg de transfer naar Vlaardingen met het weige ren van overschrijvingspa- pieren zo lang mogelijk pro beerde uit te stellen, ES). Mijn vader heeft me daarin altijd gesteund en treedt ook op mijn zakenbehartiger. Voor mij was het niet moei lijk om full-prof te worden. Ik ben nooit een feestvierder geweest, maar altijd serieus. Ik heb nu ook helemaal geen moeite de vele vrije tijd door te komen. Van huis naar Nijmwegen (of Lokeren) neemt al veel tijd in beslag en voor de rest ben ik hele maal met voetbal bezig". En lachend: „Of met mijn meis je. Nee, ik verveel me heus niet". Feitenreeks Dat Lohman inderdaad een voetbalcarrière te wachten staat, mag simpel worden verondersteld uit de chrono logische feitenreeks. Na eerst de voetbalschool van Willem 11 te hebben afgeslagen, kwam het eerste contact met het betaalde voetbal bij Vlaardingen. Met zijn spel dwong de linksbenige mid- door Emlla Schelvis denvelder de interresse af van Lokeren, waar hij in de eerste wedstrijden acteerde alsof hij al jaren in de Belgi sche eredivisie meeliep en bij NEC opende hij in het be kerduel met Volendam met twee gave treffers, die hem gelijk in Nijmwegen en om streken het predikaat 'ver losser' opleverde. Vijf wed strijden met Jong Oranje (waaronder het zeer succes volle toernooi toernooi in Toulon) betekenden even eens een forse stap op de lad der naar het succes". „Ik zie ook wel de betrekke lijkheid er van in", zegt Jan Lohman, die vroeger als ac tief bouwvakker ook een aardige boterham verdiende, „Nadat ik tegen Excelsior mijn sleutelbeen („Ik ben niet rancuneus, maar die Rooie Koos kom ik nog wel eens tegen") had gebroken, heb ik weer hard moeten knokken. Zoals iedereen bij NEC. Want het is verschrik kelijk moeilijk voetballen, als niemand beweegt en totaal het zelfvertrouwen ont breekt. De organisatie is ook helemaal zoek en er zullen snel resultaten moeten ko men, wil het niet helemaal heuvelaf gaan met NEC. En dat zou jammer zijn, want ik geloof dat een NEC de eredi visie meer te bieden heeft als bijvoorbeeld een Haarlem". Naaldwijk Het West- land wandelt zaterdag 8 maart voor een goed doel. De Orion-mars staat in het teken van hulp aan het Gha na project van Dr. Ver- schuijl en met name voor dokter Lex Groole uit Mid-, delbeers, die door Orion naar de Afrikaanse staat wordt uitgezonden. De stichting heeft inmiddels van Nederlandse ziekenhui zen en inrichtingen een grote hoeveelheid materiaal gekre gen, maar om uitzending van de arts en verzending van de materialen naar Ghana mo gelijk te maken, worden er in het Westland acties ge houden. Eén daarvan is de wandel tocht vanuit alle Westlandse plaatsen over afstanden van 5. 10, 15, 25 en 40 kilometer. De startplaatsen zijn: 's-Gra- venzande: kantine Voskamp en Vrijland, Heenweg: ge bouw Jachin, Den Hoorn: ge bouw De Hoornbloem, Hon- selersdijk: De Nederhof, Kwintsheul: sociëteit Neder land 3, De Lier: OLS De Vlieten, Maasdijk; gebouw De Vluchtheuvel, Maasland: Gebouw De Magneet, Naald wijk: Kantine vv Westlandia, Poeldijk: Cultureel centrum De Leunïngjes, Schipluiden: Gebouw De Boeg, Waterin gen: Gebouw De Eenden burcht, Monster: Gebouw Irene aan het Kerkplein. Elk startbureau is van 09.00 tot 18.00 uur geopend. Het inschrijfgeld bedraagt vier gulden. Inlichtingen/Inschrijven bij: G. Riezebos, Koorlaantje 6 in De Lier, telefoon 01745 2265. i i I

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 9