S CHIEDAM SHE COURANT m Isolatie verplicht rk neem - depfoes Brand verwoest kampeerhuis j es Cursus voor vrij willigers Onderzoek naar eventuele locaties Tankercleaning Station schiet op Jeugd vernielt auto^s en bomen mil'* Aziatisch kruis imM Liederen boekje voor PvdA-ers 'Bas moet maatregelen nemen Uitwijkpogingeindigt in sloot --SS5S--* Schilder ziet schuur branden Been verbrijzeld I SJi WD^jggg Volle maan... Dlaondag 3 maart 1980. ONAFHANKELIJK DAGBLAD _104de jaargang no. 26564_fl pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 kin chl end lenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vee) mensen schrok ken vorige week bij het zien van deze Aziatische mammoettanker, die en kele dagen in een dok van Wilton-Fijenoord ligt. Het schip heeft namelijk een teken op zijn boeg dat alles weg heeft van het hakenkruis uit de nazi-periode. Het gaat echter om een swastika teken, dat al duizenden jaren oud is. Dit teken wordt gebruikt in de azi- atische landen. Het geeft gewoon aan dat het schip uit die gebieden komt Schiedam De Sc hie- damse afdeling van de PvdA gaat een boekje met liederen onder haar leden verspreiden. Het bestuur van de PvdA is namelijk van mening dat de rooie strijdliede ren niet meer zo fris in het geheugen zitten als vorige jaren. „Zelf Joop den Uyl kon maar één couplet van ons stijdlied meezingen," aldus Wim Oomen, voorzitter van de PvdA in Schiedam. Vlaardüigen Het college van burgemeester en wethouders van Vlaardingen gaat in het vervolg bij renovatie- en isolatieprojecten isolatiemateriaal voorschrijven. Het volgt daarmee het advies op van de stuurgroep energiebesparing Vlaardingen. Het stellen van voorwaarden in die richting zou mogelijk moeten zijn door het op een bepaalde manier toepassen van de inspraakverordening. De keuze van het isolatiema teriaal zou in dat geval aan de stuurgroep overgelaten moeten worden. De stuur groep heeft al laten weten dan een sterke voorkeur te hebben voor minerale wol en wanneer dit niet mogelijk is voor UF-sehuïm, als er ten minste geen sprake is van het doorlaten van formal dehyde dampen. De keuze van de aannemer zou, vol gens de stuurgroep, afhanke lijk moeten zijn van het vol doen aan deze voorwaarden en natuurlijk van de offertes. De stuurgroep stelt in het ad vies aan het college dat als de inspraakverordening con form deze voorwaarden toe gepast gaat worden, de bewo ners zich vervolgens uit kun nen spreken over het al dan niet uitvoeren van isolatie maatregelen, de mate waarin er geïsoleerd gaat worden (in verband met de huurverho ging), welke ramen al of niet van dubbel glas voorzien moeten worden, de vraag of er al dan niet tochtstrippen aangebracht moeten worden en hoe de nieuwe indeling eruit moet zien, wanneer er bij isolatie en renovatie aan vervanging van kozijnen wordt gedacht. Het college van B en W heeft in zijn laat ste vergadering besloten de adviezen van de Stuurgroep Energiebesparing Vlaardin gen over te nemen. Herenpad wil van vrachtverkeer af I S3 SS i11Jft' tsmmfcl Volgens een woordvoerder van Bas van der Heiden, die in het middenstandswaren huis op het Broersveld de meeste ruimte in beslag neemt van alle ondernemers, zijn inmiddels al maatregelen getroffen. Brieven zijn uitge gaan naar de leveranciers met het verzoek om de goe deren uitsluitend 's ochtends vroeg en aan het eind van de middag te bezorgen. De woordvoerder van Bas, die zelf niet in Schiedam woont, betreurt het dat sommige le veranciers kennelijk niet de afspraken nakomen. In hun actie om de overlast van het vrachtverkeer^ tegen te gaan Het Herenpad heeft veel te lijden van al het verkeer, dat er rijdt. iiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiHininiiiiimiiuiniiiiiiiiiiiiuiiiKiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Wateringen De heer M. M. Verkade uit Kwintsheul be landde gisteren met zijn auto in de sloot langs de Dorpskade in Wateringen. Hij reed op de Dorpskade, toen een motorrij der voor hem plotseling remde. De heer Verkade raakte met zijn auto in een slip, en reed de sloot in. De beide inzittenden, de bestuurder en zijn hond, kwamen ongedeerd uit de auto. De motorrijder heeft dat niet afgewacht, maar is doorgere den. Tot nu toe is hij nog niet gevonden. lllIIlllJlirDIlllIilHltllIIIIIIItllNIMIlIIlEirniIlllIIlllllllllttlIIlllllllIHIllllUltlltlIlIJJllUIUIIttllllNIIIll Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met de Haagsche Courant, Het Binnenhof ol het Rotterdams Niéuwsblad. - toet ,83* fvdtes' ?°°K' yjootfl*"'15 Dex«b -™- jS.IllvJ°01 ,coW>fC,B -»«•»•* Hoek van Holland Twee kampeerhuisjes op het recre atieoord te Hoek van Hol land zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag volledig door brand verwoest. Twee aangrenzende huisjes werden vrij ernstig beschadigd. De Hoekse politie vermoedt, dat er sprake is van brandstich ting- Dit hoeft niet opzette lijk gedaan te zijn maar kan ook onvoorzichtigheid ge weest zijn, aldus de politie. Het gebeurt namelijk in de wintermaanden herhaalde lijk dat klandestiene slapers de nacht doorbrengen in de huisfes. Regelmatig betrapt de politie dergelijke bewo ners. Vorige week zijn nog drie Marokkanen aangehou den en in de afgelopen maanden bleken zich vaak dronken mannen en soms ook drugsverslaafden in de huisjes op te houden. In één van de beschadigde huisjes is met een breekijzer een raam opengebroken, zo dat het volgens de politie waarschijnlijk is, dat vrijdag nacht ook mensen in de huisjes zijn binnengedron gen. Vermoedelijk hebben zij geprobeerd een vuurtje te stoken. Schiedam De Rotterdamse havenwethouder Jan Riezen- kamp heeft met de vaste pro vinciale commissie van milieu gesproken over eventuele an dere locaties voor het schoon maakbedrijf Tankercleaning. Aanvankelijk ging men er vanuit dat de Laurenshaven in Rotterdam de enige mogelijke locatie was, maar die werd door Rotterdam afgekeurd om „nautische redenen". Nu blijk uit een brief van de havenwet houder dat er nog andere loca ties mogelijk zijn. Het onder zoek zal drie maanden gaan duren, waarna Rïezenkamp met de bewonersveremging Schiedam-Zuid zal spreken Schiedam „Vandaag of morgen snij ik de banden aan stukken!" Met dergelijke dreigementen hebben bewoners van het Herenpad eens te meer duidelijk willen maken, dat zij van het laden en lossen voor htm deur ten behoeve van de winkelreus Bas van der Heiden schoon genoeg hebben. Het vrachtverkeer hindert hen de hele dag door, ook buiten de uren dat er geladen en gelost mag wor den. Daarom eisen de bewoners van het Herenpad dat „Bas" snel maatregelen neemt om die overlast tegen te gaan. krijgen de bewoners van het Herenpad steun van de be wonersvereniging Schiedam- Centrum. De hinder op het Herenpad dateert niet van de laatste dagen, toen enkele jaren "ge leden de Lange Kerkstraat bij het Hema-plein voor au toverkeer vanaf de Broers- vest werd afgesloten, kwam meteen de alternatieve route via het Herenpad in zwang. Behalve voor het vrachtver keer, dat In deze smalle straat veel moeite heeft met passeren, ontstaan ook pro blemen met parkeren op het Broersveld en verder naar de kaalslag toe, nabij de Ge dempte Baansloot, Ook het eind van het Broersveld is drukker dan ooit. „Het ver keer kan er niet weg," aldus de bewonersveremging. Nieuwe voorzitter Cees de Graaff: „De gemeente heeft het mogelijk gemaakt om bij het Herenpad en de Lange Haven wel de binnenstad in te rijden, maar niet erdit! Daar moet iets aan gedaan worden." Opnieuw openstellen van de Lange Kerkstraat vindt vice- voorzitter Jan Hagendoorn onverantwoord: „Dat kan je de winkeliers en de bewo ners daar niet aandoen. Dan krijgen zij daar weer duizen den auto's per dag te verwer ken." Ook de Hoogstraat zou geen alternatieve route zijn en moet daarom voetgan gersgebied blijven, is het unanieme standpunt. Hagen doorn overigens: „Voetgan gersgebied? Als ik voor elke auto die nog over de Hoog straat ging een dubbeltje kreeg, zou ik elk jaar drie maanden naar Majorca kun nen!" Schiedam In de schuur van de 58-jarige schilder C. J. de V. is zaterdagavond door onbe kende oorzaak brand uitgebro- ken. De brandweer moest met slangen door het huis aan de Rijnstraat heen om bij de schuur te kunnen blussen. Voor 850 gulden richtten de vlammen schade aan. Zes nieuwe autowielen met ban den, elektrische wagenonder delen en gereedschap gingen de mist in. Pijnacker Door een be drijfsongeval bij een tuin bouwbedrijf aan de Katwij kerlaan heeft een 37-jarige inwoner van Zoetermeer vermoedelijk een verbrijzeld been opgelopen. De man viel over een electrische lorrie, die zich daardoor in bewe ging zette en over het been van de man reed. v De brandschade aan huisjes en inboedel wordt geschat op een totaal van honderddui zend gulden. De beide eige naren van de afgebrande huisjes zijn weliswaar verze kerd tegen brand, maar ge zien het waardeverschil tus sen de vernielde huisjes en de nieuw te bouwen huisjes beloopt de schade toch enke le tienduizenden guldens. De Hoekse kampeerterrei nen gingen juist ïaterdag weer open tijdens de week einde. Met in gang van april zullen de terreinen weer da gelijks geopend zijn. over de resultaten. Het blijkt in ieder geval dat Rotterdam toch positief ingaat op het ver zoek van gedeputeerde staten van Zuid-Holland aan Rotter dam om zich met de zaak Tan kercleaning bezig te houden, hetgeen eerder door CDA-sta- tenlid J. van Katwijk werd te gengesproken. *- - J| Nog enkoio maanden, en dan kan Maassluis weer comfortabel met de trein mee. Ala alles volgens planning blijft verlopen en tot nu toe gaat het voortretfolijk dan zal eind mei de nieuwbouw van het NS-station Maassluis in gebruik kunnen worden genomen. In ruwbouw ia het op dit moment zelfs al klaan op het ogenblik wordt in het interieur aan de afwerking gewerkt. Binnen afzienbare tijd zal ook de kap van het station kunnen worden geplaatst. Maassluis/Schiedam Een groepje van vijfentwintig jon gens en meisjes heeft zaterdagavond tegen twaalven flinke schade aangericht aan een aantal auto's. Nadat de jongelui, vooral afkomstig uit Schiedam en Rotterdam, aan de zwier waren geweest in de Maassluise binnenstad, schiepen zij er een zeker behagen in om op weg naar het station buiten spiegels en antennes van auto's af te breken. Vier Schiedam mers, in de leeftijd van 16 tot 19 jaar, zijn door politieagen ten opgepikt en voor verhoor naar het bureau gebracht, maar zij bleken slechts toeschouwer te zijn geweest: de ech te daders gingen dus vrijuit en waren allang in de trein op weg naar huis. De besehadigde auto's waren geparkeerd in de Taanschuurpolder en bij station Maassluis-Centrum. moesten worden. Ook een 58- jarige Maassluizer werd door agenten achter het stuur van zijn auto vandaan gehaald: dat was ai op zaterdagochtend, nog voor twaalf uur. In één geval was een 31-jarige heer van borrels zo liederlijk geworden, dat hij in de Groen van Prinstererstraat op perso nenwagens ging tamtammen. Daarbij brak een ruitje. Op de Holysingel knalde een even oude Vlaardinger tegen een lichtmast op, alvorens agenten hem aanhielden. Licht gewond onderging hij de blaas- en bloedproef. Onder de bijna volle zaterda- gavondmaan gingen de uitge laten jongeheren en -dames voort vernielingen aan te rich ten: hier en daar werden bij de twee Schiedamse stations plantsoenen vernield en boom takken afgebroken. Bier en borrels Vlaardingen Van drankmis bruik was vooral in Vlaardin gen sprake. In het verkeer be gaven zich zeven inwoners van die stad, die door proces sen-verbaal van de Vlaarding- se politie geheel ontnuchterd III Vlaardingen De werkgroep Spontane Open School organiseert een cursus voor mensen die als vrijwilliger actief willen rijn in het plaatselijke educatieve werk. Men heeft namelijk dringend mensen nodig die de werkgroepen Spontane Open School, Alfabetisering en Plaatselijk Educatief Cen trum willen bevolken. Om goed in een werkgroep mee te kunnen doen wordt er nu een cursus georga niseerd, die bedoeld is om mensen vertrouwd te ma ken met het werken in een werkgroep en om hen enkele vaardigheden te leren. De cursus gaat tien avonden duren. De avonden worden gehouden op de dinsdag van "f, te begin- van half acht tot half elf, nen op 11 maart De deelname aan de cursus is gratis, maar er wordt wel verwacht dat men actief wordt in het plaatselijke educatieve werk. Tijdens de cursus komen on der andere de volgende the ma's aan de orde: informatie over het werken met groepen, het programmeren van een benaalde lesstof, werving en publiciteit, gesprek- en verga dertechniek en het projectma tig werken. De organisatie van de cursus is in handen van de werkgroep Spontane Open 'I School in samenwerking met j' het Nivon Rotterdam. De |.j laatstgenoemde organisatie j;| zorgt voor de cursusbegelei- ding, inhoud en vormgeving. ';i Voor meer informatie over de cursus kan men contact opne men met de afdeling algemene zaken van het stadhuis (de heer W. Boot, 35.58.88, toestel 173) of met de Stichting Wel zijn Vlaardingen (de heer A. van Schaïk, 35.65.44). In verband met het maximum aantal deelnemers geldt: wie het eerst komt, wie het eerst maalt! 4 -v

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1