Spirit geen lijn, Excelsior M geen afmaker TSB bespaart De Alblas afgang ■l' iSè «■MM DSS'26 legt 's-Gravenzandse SV niets in de weg In zeer matige wedstrijd Monshouwer: Geen inzet" mM Ml MVV'27: Toch zorgelijk Satelliet in de fout Vlaardingen meer klasse Sportagenda m m m Uitstekend werk van afdelingsclubs .J* maandag 3 maart 1980 VD/SC/WW Maasland MVV'27 staat weer met belde benen op de grond. Na drie achtereenvol gende overwinningen maak te koploper Maasdijk een eind aan de Maaslandse vreugderoes. Maasdijk ver* trok met een 01 winst uit Maasland, en die zege was verdiend. De beslissende treffer viel in de 37e minuut van de eerste helft Het was een mislukte voorzet van Peter Solleveld, die de al in positie zijnde Rinus van de Wetering verraste. Via de handen van de Maaslandse keeper, die overigens verder foutloos keepte, verdween de bal in het doel: 01, MVV kon vervolgens niet meer aan de verwachtingen vol doen. Vooral Arie van Aalst verzuimde enkele kansen te benutten, maar aan de ande re kant bleef Maasdijk ook de aandacht opeisen. Ge scoord werd er niet meer, waardoor de positie van de Maaslanders nog steeds zor gelijk blijft Hoogvliet Satelliet is de koppositie kwijt in de vierde klasse. Na een erbarmelijk slechte wedstrijd verloor het elftal van trainer Rob Schie- don met 2-0 van Hoogvliet. Sa telliet had de pech dat het moest aantreden zonder de zieke Harry Hartog, en een ex tra handicap was ook het uit vallen van Joop Mosmans in de eerste helft. Zijn vervanger Ton Smits had een ongelukkig begin. Hij maakte een foutje in de verdediging, waardoor Hoogvliet op voorsprong kwam: 1-0. Satelliet, dat zonder inzet speelde, was machteloos, Voor al aanvallend kon het geen vuist maken. De jeugdige Mit- scha Schopkun verscheen nog een keer alleen voor de doel man, maar hij was té gehaast in de afwerking. Na de hervatting speelde Sa telliet wel met meer inzet en agressie, maar het was niet voldoende om ook maar één puntje mee naar Vlaardingen te nemen. In de laatste minuut kreeg het zelfs nog een treffer tegen: 2-0. VVGZ won wel, waardoor Satelliet nu twee punten achter staat. ZoetermeerVlaardingen heeft niet de minste moeite ge had met een zwak DSO. De ploeg van Joop Molendijk won na een uiterst matige en saaie wedstrijd met 0-3. Vlaardingen was de minst slechte ploeg. Het beschikte gewoon over meer individuele klasse, maar kon dan in het eerste bedrijf niet omzetten in doelpunten. Pas na de hervatting kwam de doelpuntenmach ine goed op toeren. Na vier minuten was het Cees Bouman die ineens uithaalde: 0-1. Kees Wester hout werd even later goed in de diepte aangespeeld en scoorde beheerst 0-2, na eerst nog de doelman te zijn gepas seerd. De winst werd definitief veilig gesteld door een treffer van Karei van der Mark, die met een lage schuiver voor 0-3 zorgde. Verder dan de doel punten had de wedstrijd niets om het lijf. Uiterst gemakke lijk, Dick Bos kreeg niet 'én moelijke bal te verwerken, speelde Vlaardingen de wed strijd uit. Maandag: Zaalvoetbal in Margnelhal. Lijn baan hallen en Olympiahal, 13 uur, Dinsdag: NIO 3-ODI, Ommoordhal, 21 uur. Woensdag R'damse selectie-DWS In), „De Beverbol", Bolnes, 20.30 uur. Finale biljarten om Rijnmondbokaal. café De Kroon, Hoogstraat, 19.30 uur. Donderdag: Vergadering DHS, Ke rnel. 20 uur. LSV "61-RKWIK, sporthal Asterlo. 20,45 uur. FSV Pretom-BFG, sporthal 'Asterlo, 22.15 uur. Lombard ijen-SPSV, Wielewaalhal, 21 uur, Vrijdag: Schiedam 2-Den Haag 2 Wammen), De Ark. 1Ö30 uur. Sehied. damkampioenschappen. De Ark, 19.30 uur. Biljarten gewestelijke tweede klasse li ore, De Gnlhoen, 19 uur, 4 denvelder Arie Lingen soleer de langs enkele Excelsior-spe- lers en schoot daarna keihard in. Doelman Roel Abbas kreeg de bal niet onder controle. Ouderkerk aan den IJssel „Excelsior Maassluis kent dit seizoen geen gTeintje geluk. Als je de wed strijd tegen Spirit in z'n totaliteit beschouwt, kun je toch rustig stellen, dat we hier minstens een punt hebben laten liggen". Minstens een punt dus vol gens Excelsior-trainer Hans Kostense en daar kon Spirit-collega Piet de Jong hem alleen maar gelijk in geven. Hij: „Het was bar en boos vandaag. We hebben alleen voor de rust een paar goede acties la ten zien en daar twee keer nït gescoord, maar ver der was het huilen met de pet". Dat was het voor de toesehou- Spirit onverwacht toe. Mid- wers bij SpiritExcelsior M - - - - (21) zeker. Bij de thuisclub ontbrak de lijn in het spel vol ledig en bij Excelsior M was een afmaker in de verste ver ten niet te vinden. Goed, aan vallers Lies Kardol en Frank Vork werkten keihard om de Spirit-defensie toch nog enigs zins in verwarring te brengen. Maar de fantasie, het gevoel om de combinatie aan te gaan ontbrak bij de Maassluise voorwaartsen. Spirit op zijn beurt was niet bij machte om het spel te maken. De Ouder- kerkse ploeg liet zijn tegen stander rustig komen en pro beerde via de individuele kwaliteiten van Jan de Vrij (licht geblesseerd) en Gerrit van der Heul verder te ko men. Dat laatste lukte wonderbaar lijk, want nadat Cees Zoetmul der al in de eerste minuut „vergat" om zijn ploeg op een voorsprong te zetten, sloeg door Pieter van der Laan waarna de toestormende Rob bie Butter in kon tikken: 10. Deze plotselinge treffer veran derde niets aan het spel beeld. Excelsior M bleef de betere ploeg (Kostense: „Dat zijn we zo vaak") maar kon zijn pogin gen niet in doelpunten omzet ten. Vlak voor rust moest de Maassluise doelman een twee de treffer toestaan. Ook hier ging doelman Abbas niet ge heel vrijuit. Jan de Vrij wie anders maakte zich vrij op links en schoot in de korte hoek in. De verbaasde Roel Abbas mocht daarna de bal netjes uit het net halen: 20. Na de hervatting mocht de .stoomwals" Aart Trees opdra ven bij Excelsior M voor Wim Klein, terwijl de veel pratende Fer Groeneweg al vast enige oefenstof voor volgend seizoen verspreidde, trok de formatie van Kostense massaal ten aan val. Spirit werd onder zware druk gezet, maar bleef voor alsnog overeind. Pas na het knappe doelpunt van Lies Kardol in de zeventigste mi nuut ging het er gevaarlijk uit zien voor dc Ouderkerkse Eloeg, die ook nog eens te ampen kreeg met blessures van Jan de Vrij en Arie Lin gen. Gert Jan Rothman en Kees Dokters van Leeuwen kwamen hen vervangen. Bij Excelsior M mocht John Basti- aanse zijn opwachting maken. Veel maakte het niet uit, want in de slotfase benadrukten bei de ploegen hun machteloos heid. Dit rommelige duel werd goed geleid door scheidsrech ter Frans Reygersberg. Spirit-aanvaller Gert-Jan Rothman kijkt toe hoe Excel sior M-speler Onno WIcherts de bal verwerkt. Aanvoerder Jan van Dijk staat hat gade. Vlaardingen In het duel tussen TSB en De Alblas hebben de hoog geplaatste Vlaardingers hun bescheiden geklas seerde gasten een duide lijke afgang bespaart. "Weliswaar is de 30 eindstand alleszeggend, maar het geeft de ver houding niet goed weer. Het zwak spelende De Alblas had voor hetzelf de geld met veel hogere cijfers afgedroogd kun nen worden. Na 3 hield TSB het in deze in haalwedstrijd echter voor gezien. De belangen in dit duel waren groot. TSB immers kon tot op twee punten van de koploper komen, terwijl De Alblas nog lang niet veilig is. Geen mo ment echter maakte de ploeg van trainer Bram Monshou wer de indruk in degradatie- zorgen te verkeren. De Alblas was een zeer gewillig slachtof fer voor de op scoren uit zijn de Vlaardingers. TSB was doorlopend in de aanval, maar doelman John van de Boogaard stopte scho ten en kopballen van Peter van der Meer en Hans Cam- pen, Tussendoor liet de teleur stellende Hans van Bommel dan ook nog een grote kans onbenut. In de 37e minuut nam TSB, zonder de met een liesblessure tobbende Wim Stoevelaar, dan toch de lei ding- Rien Houweling liet de bal onder zijn s:hoen vandaan glippen en Hans Campen faal- w&mm HKHMiiBMi Een van de zeldzame tegen stoten van De Alblas levert door ingrijpen van Henk van de Kraan niets op. de vervolgens niet: 1—0. Drie fensie, ditmaal onder leiding renveen), onvoldoende in- Alblas-trainer Bram Mons- minuten voor de rust kreeg van Ad Zwartbol de laatste greep, kon Peter van Leeuwen houwer, „dat wij geen grein- het overwjcht van TSB meer man (Rien Waardenburg was eenvoudig 2—0 aantekenen. tje inzet toonden. Terwijl ze gestalte. Omdat De Alblas-de- naar de WK-schaatsen in Hee- „Het verschil was", aldus toch weten hoe de stand op de ranglijst cr voor staat. We zijn hier volledig weg gespeeld", aldus de naar af delingsclub VVAC (Alblas- serwaard) vertrekkende trainer. In de 12e minuut van de tweede helft besliste TSB definitief. Een schot van Peter van Leeuwen werd nog gekeerd door de op de doellijn assisterende Rien Houweling, maar de rebound van Van Leeuwen was onhoudbaar: 3—0. Typerend voor de onmacht van De Alblas was wel, dat TSB-doelman Peter Schaap pas in de 21e minuut van de tweede helft echt handelend moest optreden. Hij bedwong een schot van Dick Vlot ten koste van een corner. Dat De Alblas verder nog wat in de aanval kon komen, zonder daarbij echt gevaarlijk te wor den, kwam alleen maar omdat TSB zich verder niet meer wenste in te spannen. Wissels (bij TSB Gerrie Stam voor Ton Roovers en Aad Baas voor Hans Campen en bij De Alblas de Blok erin voor Paul Lek- kerkerk) maakten ook niets meer uit. TSB-trainer Dirk Hoogenboom tenslotte: „Het experiment met Peter van Leeuwen in de spits en Harrie Wensel op de vleugel, is me goed bevallen, We hebben even duidelijk in de malaise gezeten, maar nu zijn we weer met Zwervers in de race". Vlaardingen Zelfs een kwartier na afloop van DSS'26-'s-Gravenzandse SV (1-3) konden de Vlaardingse spelers geen woord over hun lippen krijgen. Stomverbaasd over hun eigen spel, Gerard Flaes, de vertrekkende oefen- meester, had er na afloop ook al geen woorden voor. De be zoekers verdienden de over winning volkomen. Toonden meer inzet, waren agressiever en beschikten over meer Joop vermogen dan de Vlaardin gers. DSS'26 speelde vooral verdedigend chaotische. Pa niekerig en zelfs kinderlijk werd er uitverdedigd. De twee doelpunten die 's- Gravenzandse SV voor de rust scoorde was dan ook het direc te gevolg van blunders in de D5S* 26-verdedigïng. Uitblin ker Aad Moerman profiteerde beide malen handig en maakt zo DSS'26 tot een bij voorbaat geslagen tegenstander. De wedstrijd begon voor de Vlaardingers niet eens zo slecht. In de vijfde minuut kreeg Mar Verburgh een dot van een kans nadat de 's-Gra- venzandse doelman Frans Leerdam volkomen mistaste op een voorzet van Sjaak van Hel ten. Verburgh raakte vrij voor doel de bal volkomen verkeerd. Weg kans. Herstel 's-Gravenzandse SV herstelde zich snel. De ploeg van Jan Leermakers voelde het belang van de wedstrijd veel beter aan. Waar DSS'26 lankmoedig toekeek, bikkelde zijn jeugdige ploeg. Het resultaat zou dan ook niet snel uitblijven. Marco van der Wel mocht vrij opko men. Hij lepelde de bal hoog voor het doel, waar Aad Moer- door Chris Woerts man zich boven de graaiende handen van Leo Verduyn wist uit te werken. Moerman schampte de bal met zijn hoofd: 0-1. Wie mocht denken dat DSS'26 na deze treffer wakker ge- schud zou zijn. kwam bedro gen uit. Gerard Flaes: „Ik her kende mijn eigen ploeg niet meer. Ik ben er sprakeloos van. Echt, ik had verwacht dat we vandaag punten zouden gaan pakken. DU is een klap voor mij". Collega Jan Leer makers was na afloop best te spreken over zijn elftal. Non chalant: „Het middenveld be sliste voor ons de wedstrijd. Mari Veltman liep grandioos te voetballen. Zijn passes wa ren „goud" waard vandaag. Aad Moerman werd goed in stelling gebracht". Als de spitsen van 's-Graven zandse SV na de openingstref fer koelbloediger waren ge weest in het afmaken, dan zou de wedstrijd al in een heel vroeg stadium beslist zijn. Ma rio van der Wel verscheen nog alleen voor Leo Verduyn, Ger Oosterveen was enkele malen té gehaast DSS'26 kon hier niets, maar dan ook niets te genover stellen. Het faalde op alle fronten. Pe oudere spelers misten gewoon de kracht het initiatief te nemen. Illustratief hiervoor is wel Het feit, dat Boudewijn Groen glipt hlet stïjrvol langs Gert Jan van de Wel. Het was echter geen illustratief beeld voor de wedstrijd. Bas Post zich in de tweede Redding helft liet vervangen. Hem was werkelijk niets gelukt in de Verjongen Inkt de enige r wedstrijd. «ding voor DSS'26, al wild< red- wilde Ge rard Flaes daar na afloop niets van weten. Vlak voor de rust ging de DSS'26-verdediging weer eens in de fout. Een ach terbal werd zomaar het veld in gespeeld. Niemand reageerde erop. De watervlugge Aad Moerman wel, die met een fraai schot Leo Verduyn voor de tweede maal kansloos liet 0-2. Na de hervatting is de wed strijd nauwelijks meer interes sant geweest. 's-Gravenzandse SV overheerste. Koos van Drongelen en Marius van der Sar losten alles probleemloos op. Ger Oosterveen zorgde na een blunder van invaller Ri nus Sluimer zelfs nog voor 0-3, nadat hij daarvoor tot twee maal toe de paal had geraakt In de slotfase pikte DSS'26 zelfs nog een doelpuntje mee. Mar Verburgh verrichte zijn enige goed daad van de wed strijd. Hij gaf een goeds voor zet aan Ronald Schotel, die met een kopbal Frans Leer dam kansloos liet DSS'26 zit nu diep in degradatiezorgen, s- Gravenzandse SV is er voorlo pig van bevrijd. Royale winst" voor GSS Vlaardingen/Schïedam De afdelingsclubs kwamen op merkelijk goed voor de dag ai weekeinde. Op twee gelijk» spelen na werd alles gewon nen. VDL speelde verdienste lijk met Q-0 gelijk legen koplo per ZW. Cion won na een ma tige wedstrijd met 1-0 var Puttershoek en WK woij moeizaam met 2-3 van Zwart Pijl. GTB speelde 1-1 uit teger. RSM. dat pas in blessuretij» gelijk maakte. DVO'32 herstel de, een 1-2 winst bij Groei. Wit R. GSS won royaal roet 1 4 van Rijnmond. Rijnmond-CSS 1-4 Al snel kwamen de Schiedam mers op een voorsprong dooi een treffer van Teun van Sta veren. Rijnmond was hiervar zo onder de indruk, dat eer speler even later de bal in ei gen doel werkte: 0-2. Door eer vrije trap kwam de thuisploe| nog even dichtbij, maar in d« tweede helft maakte de Schie- damse ploeg het karwei be kwaam af. Ton Cranen zorgd< voor 1-3 en in de slotfase wa; het Teun van Staveren dit voor een eindstand van 1-L zorgde, Groen Wit R-DVO'32 1-2 Na een meer spannende dar fraaie wedstrijd trok DVO'3L uiteindelijk aan het langste eind. Al snel kwamen d« Vlaardingers op een voor sprong. Nico Ducanaux ginj op de solotoer en haalde ver nietigend uit: 0-1. Drie minu ten later was het alweer gelijk Een toegekende vrij trap were direct door de thuisploeg inge schoten. Hierna ontspon ziel een rommelige .wedstrijd me veel oponthoud. Herhaaldelijl verdween de bal in de sloot o: moest een geblesseerde spelei behandeld worden. In de zesde minuut van de bijgetrokker blessuretijd was het Addie dtf- Jong, die na een voorzet varjji Sjaak Koster de bevrijdendt treffer inschoot: 1-2. VDL-ZW 0-0 b Tegen koploper ZW speelde' VDL eindelijk weer eens eer*, goede wedstrijd. Het kreeg!i zelfs de kansen op de overwin ning. maar de kleine kansjes werden niet benut. Koos Juur- sem was er een keer dichtbij Ook Arend van der Voorde - scoorde bijna na een combina- lie met Cees Louwe. ZW im poneerde niet. Het kreeg dar ook weinig mogelijkheden. De verdediging van VDL zat ai- maal goed in elkaar, waardooi het niet éénmaal in gevaat kwam. Cion-Puttershoek 1-0 Na een uitere matige wedstrijc won Cion uiteindelijk met 1-1 van een nog zwakker Putters hoek. Dat het slechts bij éér! treffer is gebleven was eer raadsel. De ploeg van Bert vari Hees was veel sterker, zodat eii gewoon met meer doelpunteri verschil gewonnen had moe I ten worden. Koos van Deven ter nam uiteindelijk de enige treffer voor zijn rekening. Var1 20 meter haalde hij ineens uit 1-0. Met name Jaap Eigenraair' kreeg hierna nog voldoende! mogelijkheden, maar hij faaldt in de afwerking. RSM-CTB 1-1 GTB had de pech dat het d< scheidsrechter tegen had. Ir de eerste helft keurde hij eer- op het oog zuiver doeplunt var Hans Hoogendoorn af wegen: I duwen in de rug. In de tweed» helft leek er toch gerechtig heid te komen, toen Lqul- i Bakker een strafschop benutti I na het onderuit halen var Hans Hoogendoorn. Ver ir blesuretijd hielp de scheids- rechter echter RSM een hand je door een buitenspel doel punt goed te keuren: 1-1 i Zwarte Pijl-WK 2- l WK kwam verrassend achtei-; in de wedstrijd tegen Zwarte:! Pijl- Ook hier drukte do: scheidsrechter onnodig zijrr! stempel op de wedstrijd. Hi-1 nam vreemde beslissingen il waardoor VVK niet in zijrL normale ritme kon koraenT -i, Voor de rust had de ploeg varljflfl Jaap Klepke echter al een vei- i lige voorsprong genomen ifrr Door treffers van Gerrit var* Mil, Piet Bijl en Koen Schel* Iers kon er na de rust weinit i meer gebeuren. In de slotfasil kende de zwakke scheidsrech ter nog een strafschop t$e: 2-3

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3