4 SVV en het technisch K.O. va i Volendam FC Vlaardinge» verrast vriend en vijand WF pakt Nederlands elftal SPIJK I \Schiedammers houden koploper in hedw.ang m Frans Stans absolute uitblinker VDL niet te stuiten RKWIK matig Weinig eer.»,. Af delingsclubs aan goede kant Hermes DVS haalt uit i ik «slpt ËI8>i9 t?SarC' lliiill Alleen Schiedamse Boys gelijk maandag 3 maart 19B0 VD/SC/WW y< door Emlle Schelvis Schiedam Pim Visser had niet de minste moeite een glimlach op zijn gezicht te toveren. Hij, die volgend seizoen de vele West- landse guldens bij Lyra mag incasseren, had zijn SVV eindelijk weer zien knokken en vechten tot ze er letterlijk bij neervielen. Dat behalve bet inderdaad knappe resultaat (1-3) de koploper Volendam faalde op het onderdeel mentaliteit en het gelijke spel daar grotendeels door was verklaard, namen de Schiedammers maar op de koop toe. „Normaal gesproken, kom je er helemaal niet aan", wist Pim Visser te vertellen, „Dus wat doe je dan. Je pakt ze, ïonder echt superaanvallend te spelen, gewoon zeer kort aan Jammer was het natuur lijk wel voor de echte voetbal liefhebber, die nog maar heel 2elden een staaltje individuele klasse kon waarnemen. Nee, er restte slechts 'bewondering' voor de bikkelaars, zoals SVV's absolute uitblinker Harry Meijboom, die bijna ie der persoonlijk duel in zijn voordeel besliste. „Geen agressiviteit", veroor deelde Fred André, de meest voetbal-intelligente helft van het Volendamse txainersduo, zijn equipe. Wijselijk hield hij zijn mond over scheidsrechter Peter Gans, die in het veld al Adri Nanlohy etaleert de felheid die de Schiedammers aan de dag legden. Jaap Jonk Is op ■de vlucht ruiterlijk toegaf zijn dag niet te hebben en inderdaad de gele kaarten van Dick de Boer (zijn derde) en Ruud van Dijk (ook al zijn derde) daarvoor als bewijsmateriaal kon aanvoe ren. Gelukkig Volendam, dat in het eerste half uur, slechts eenmaal ge vaarlijk was geweest, kwam ook nog enigzins gelukkig aan de leiding. Een schitterende pass van Dick de Boer bracht Keje Molenaar langs de Schïe- damse buitenspelval en precies op de rand van het penaltyge- bied ontmoette hij de uitlopen de Bas van Noortwijk. „Eerlijk waar, als ik hier een gele kaart had gekregen, had ik nie's te zeggen gehad. Maar het spoor van de overtreding laat duide lijk zien, dat er buiten was", aldus de goed op dreef zijnde SVV-goalie. Niettemin besliste Gans: strafschop en het slacht offer Molenaar was inmiddels al weer zodanig hersteld dat hij vanaf de kalkstip 0-1 kon laten aantekenen. Nauwelijks drie minuten later, kon 'Harga' (met een kleine 2000 toeschouwers matig be zet) toch opveren. Een goed uitgevoerde 1-2 combinatie van Harry Meijboom en John Munnik bracht de gedrongen rechtsback -weliswaar op het randje van buitenspel- in een moeilijke positie voor Frans Hoek. Munnik aarzelde echter geen seconde en knalde bal onweerstaanbaar in de verste hoek, wat hem naast vreugde wel een enkele minuut adem nood opleverde onder zijn te amgenoten. De "koek was nog niet op voor de eerste helft. Helaas waren het nu blessures die de aan dacht opeisten. Gerrie Mühren kreeg na een technisch hoog standje en een botsing met Harry Meiboom weer last zijn van zijn oude ribblessure, die een wissel met Kwakman tot gevolg had. En in de laatste minuten voor de rust, toen SVV merkwaardig genoeg via Wim de Haan (tweemaal) en Dick Hoogmoed nog ineens goede mogelijkheden kreeg, ging Rinus Steenbergen (knie banden) naar de grond. Tweede helft De onvermoeibare reus kwam ook niet meer terug en met Cor Peitsman in de spits en Dick Hoogmoed als voorstop- Ser, startte SW de tweede elft. Al na vier minuten voel de Peter Gans de aanwezig heid van grote baas Leo van der Kroft op zijn schouders drukken, want een ongelukki ge botsing van Ruud van Dijk en Theo Mooyer bestrafte hij met geel voor de Schiedamse laatste man. Het was een roe rig begin van zo mogelijk nog rommeliger tweede bedrijf- Volendam, dat inmiddels "René Tol had vervangen voor Bij- vank, probeerde wel aan te vallen en was toch ook wel re- Dé kans voor SW om Vo- lendam fn de laatste minuut 1 alsnog te verslaan. Wim de Haan lilt de bal echter te hoog. gelmatig gevaarlijk, maar de overtuiging ontbrak. Geïrri teerd zochten de „Paling-broe ken" naar scheidsrechter Gans, die als weer een Oranje- hemd schreeuwend ter aarde stortte, ook niet voor de ver losser wilde doorgaan. Omdat ook Bas van Noortwijk bij po gingen van Guyt, Jonk en Braan niet was te vermurwen, mondde de Volendamse irrita tie uit in gele kaarten voor Dick de Boer (neerleggen van Meijboom) en Theo Mooyer (aanmerkingen). SVV had zelfs nog teveel van het goede kunnen krijgen, als Bart Kref- tin de 70-ste minuut niet Frans Hoek op zijn weg had gevon den en IVüïi de Haan heel SVV tot wanhoop bracht door de in allerlaatste seconden in kansrijke positie over te knal len. Maassluis De komende drie weken worden beslissend voor VDL. Na het succes tegen Schiebroek (0-6) is het met nog zeven competitiewedstrijden te gaan de grote vraag wie VDL nog van een kampiopenschap kan afhouden. De komende weken moet er worden aange treden tegen Dubbeldam (uit) 's-Gra vend eel (thuis) en ASW (uit). Deze ploegen hebben als enige nog een kans op een kampioenschap. Dij staan allen precies twee punten achter. Tegen Schiebroek had VDL het alleen in de eerste helft moeilijk. De thuisploeg speelde intimidatievoetbal en dat was duidelijk wennen voor VDL. Na een half uur kwamen de Maassiuizers op voorsprong door een doelpunt van Cees de Man na goed voorbereidend werk van Jan van Altena. Na de hervatting was Schie broek conditioneel helemaal leeg. VDL speelde de thuis ploeg dan ook helemaal weg. Huib Bos zorgde voor 0-2 via een afstandschot en Charles Ebeling maakte Schiebroek kansloos: 0-3. In de slotfase werd de voorsprong verruimd tot 0-5 door doelpunten van Ron Verstraten (tweemaal) en Cees de Man (prachtig af standschot). Gerrit van Altena liep nog tegen officiële waar schuwing op wegens het ma ken van een grove overtre ding. Vlaardingen P.KWÏK speelde tegen steeds Volharden (0—8) een middelmatige partij voetbal. De toeschouwers en de spelers hebben wellicht alleen maar kruinen genieten van de spanning. Immers, het bleek al snel duidelijk, dat wie het eerste doelpunt zou gaan maken ook de pot zou gaan winnen. Omdat dat doelpunt uitbleef was, restte al leen spanning. Daarnaast gaf het missen van een groot aan tal kansen, aan beide kanten, ook nog een beetje hilariteit De felle koude wind deed natuurlijk ook wed afbreuk aan het spel. Doelpunten kwamen er maar niet en zo werd dit duel er een om heel snel te vergeten. Vlaardingen/Schiedam Voor de jeugd van FC Vlaardingen was er in de wedstrijd tegen de betaalde 'youngsters' van AZ'67 geen enkele eer weggelegd. De Vlaardingers werden door de Alkmaarders SW deed he werd een verdienstelijk gelijkspel^ behaald. De Schiedammers zagen tien minuten voor het einde een 0-1 voorsprong teniet ge daan worden. FC Den Haag scoorde via een strafschop de gelijk maker: 1-1- e Vlaardingers vooral na de rust weggespeeld: 4-0. De jeugd SW deed het heel wat beter. Tegen het sterke FC Den Haag Den Bosch FC Vlaardin gen heeft weer eens van zich doen spreken. Het zo sterk geachte FC Den Bosch, tot voor kort nog de trotse kop loper in de eerste divisie, werd volkomen van de mat gespeeld door een herboren FC Vlaardingen (0-2). De thuisploeg was niet in staat om het spel te maken en zo kreeg FC Vlaardingen de ge legenheid om in het juiste ritme te komen. De Vlaar dingers hadden echter wel het geluk van een snelle ope ningstreffer. Al in de eerste minuut was het raak. John Lórië passte in de diepte naar Frans Stans die te, snel was voor zijn ach tervolgers. Met een onhoud baar schot liet hij doelman Saarloos kansloos: 0-1. Een opsteker van jewelste na tuurlijk voor FC Vlaardin gen. FC Den Bosch kon geen moment imponeren. De be zoekers wel. Het middenveld John Lórië, Aad Teyl en Frans Stans speelden een werkelijk sublieme partij. Ook de snelle Rob Snijders was herhaaldelijk zijn directe tegenstander te vlug af waar door Herman den Haag en Paul Kooien in stelling kon den worden gebracht. In de afwerking faalde de spitsen vooralsnog... FC Den Bosch kon aanvallend geen vuist maken. Iedere overtuiging ontbrak in het spel van het team van Rinus Gosens. Toon Fggers kreeg dan ook niet één moeilijke bal te ver werken voor de rust rest van de ploeg duidelijk en het was dan ook verwonder lijk dat de voorsprong niet verder werd uitgebouwd. FC Den Bosch drong alleen in de eerste tien minuten van de tweede helft aan. Toen het niet wilde lukken -de FC ver dediging hield goed stand- lie ten de Bosschenaren duidelijk het koppïe hangen waardoor FC Vlaardingen weer het beste van het spel kreeg. Na twintig minuten zou het einde lijk resultaat opleveren. Frans Stans pikte de bal op het mid denveld op. Passte naar Aad Teyl, die Rob Snijders op maat in de ruimte bediende. De oud-Feijenoorder ging goed door tot aan de achterlijn en gaf een haarzuivere voorzet op de inkomende John Lórië: 0-2. Na deze bevrijdende treffer kreeg FC Vlaardingen royaal de gelegenheid om de voor sprong verder uit te breiden. Herhaaldelijk doken de Vlaar dingers alleen op voor doel man Saarloos. Eerst was het Herman den Haag die alleen mocht doorgaan. Hij faalde, ook Aad Teyl verscheen voor de FC Den Bosch doelman maar zijn schot verdween in het zijnet De sportieve wedst- rrijd, er hoefden geen gele Frans Stans....uitblinker.kaarten te worden gegeven door de goed leidende scheids rechter Oetelmans, kabbelde in slotfase rustig naar het ein de. FC VLaardingen kon eide- iijk weer eens juichen. Na de hervatting groeide Frans Stans uit tot de grote man van de Vlaardingers. Zijn zeer goede spel inspireerde de Schiedam Het voorlopig Nederlands dovenelftal speelde een oefenwedstrijd tegen WF. Het werd een aantrekkelijke wedstrijd met weinig of geen com municatiemoeilijkheden, die een 21 zege voor de Schiedammers opleverde. Het voorlopige team be stond voor een groot deel uit spelers van het Rotter damse Oldi en had in doel man Simon Vogelaar, aan voerder Gerry de Kaas en Rien van Rest zeer begaaf de spelers met een goede techniek. Rien van Rest gaf voor de rust het voorlopige elftal de leiding, tot grote vreug de van het uit alle hoeken van Nederland gekomen publiek. Tot twintig minu ten voor tijd bleef de stand zo. Toen was het Henny de Gids, die met een kopbal. na een hoekschop van Hans van Hassel, de par tijen op gelijke voet bracht Kort voor tijd haal de Henny de Gids ook nog de overwinning voor WF binnen. Schledam/Vlaardingen De afdelingsclubs uit het Waterweggebied hebben een goede zondag gehad. Bijna alle teams haalden de winst binnen, uitgezonderd Schie damse Boys dat in dc uit wedstrijd tegen Nestoro ge lijk speelde 0—0. SVDPW presteerde het om Eureka in 'eigen huis de beide punten afhandig te maken, 13. FC Rotterdam, altijd een moei lijke tegenstander voor FCN, moest op eigen terrein het hoofd buigen voor de Schiedammers, 1—3. MSV71 herstelde zich van de vorige week geleden nederlaag en won op eigen terrein met 1 0 van Real Parbo. Demos, tenslotte won de uitwed strijd tegen Animo met 2—L EUREKA—SVDPW 1—3 SVDPW lijkt weer op de goe de weg te zitten. De thuisclub ging bijzonder goed van start en het zag er zeker niet naar uit dat SVDPW met een over winning naar huis zou gaan. De aanvalsdrift van de thuis club ebde zonder succes weg en toen sloeg SVDPW middels Karei Bronsgeest toe, 01. Een doelpunt van Karei Bras werd afgekeurd evenals een doelpunt van de thuisclub. Na de rust hield SVDPW goed de bal in de ploeg. Via een diepte pass van Henny Bras kwam de bal bij Benny van de Berg die Karei Bronsgeest in staat stel de de stand op 0—2 te bren gen. Een missen van Rien en Karei Bras had tot gevolg dat Eureka terug kon komen tot 1—2, maar het was Benny van de Berg die alle twijfels weg- knalde: 13. FC ROTTERDAM—FCN 1-3 De thuisclub werkte hard en het duurde dan ook tot tien minuten voor rust voordat FCN tot een treffer kwam. De zwak leidende scheidsrechter Van Zandvliet keurde een doelpunt van Frans Fiers af. Hij kende FCN wel, zes meter voor het doel een indirekte vrije trap toe. Dick Schaap zag uit zijn trap -de bal door de paal gekeerd. Er ontstond als nog een doel worsteling en daaruit scoorde Frans Fiers toch zijn doelpunt: 01. Twee minuten later was het weer Frans Fiers, nu met een kop bal cie tot scoren kwam: 02. Na de thee kwam, met nog een kwartier te spelen, de thuis club terug tot 12 en met een zinderende spanning gingen de laatste minuten in. Rob Hoogstad maakte hieraan een eind door het derde Schiedam se doelpunt te scoren. MSV 71—REAL PARBO 1-0 Na een zeer matig duel -was MSV vanzelfsprekend erg gelukkig met de overwin ning. Het werd een matig duel, waarin Gilbert Reme- res na goed werk van Carl Manz de rust in liet gaan met een 1—0 voorsprong. Na de thee bleek dat Real Parbo individueel tot hoogstandjes in staat was, maar in de af werking totaal faalde. Daar om bleef het ook bij de toch wel verdiende overwinning van 1—0 voor MSV7L ANIMO—DEMOS 1—2 Demos heeft zich van de ver leden week geleden nederlaag gerevancheerd door Animo op eigen terrein te kloppen. De mos ging goed van start en na twintig minuten had het suc ces. Wim Osta scoorde na een combinatie met Joop van Schijndel het eerste doelpunt, 0—1. Tien minuten daarna was het echter weer gelijk, toen Animo handig profiteer de van een misverstand tussen Ron Grete en Ben van Schijn del, 11. Eeen solo van Joop van Schijndel werd besloten met een snoeiend hard schot en dat betekende wel dat de rust in kon gaan met de stand 1—2. Na de rust speelde de thuisclub het verkeerd, want de verre hoge trappen werden allemaal een prooi voor de Schiedamse verdediging, waardoor het 1—2 bleef. NESTORO—SCHIEDAMSE BOYS 0—0 Onder de bijzonder goede leiding van scheidsrechter Van Hengel is de wedstrijd NestoroSchiedamse Boys een bikkelhard maar toch sportief duel geworden. Er viel toch nog te genieten van aantrekkelijk voetbal. De thuisclub had min of meer op een overwinning gere kend, maar na afloop waren bestuur en spelers heel dankbaar dat het toch nog tenminste een punt uit het vuur had kunnen slepen. Schiedam/Vlaardingen - Verschillende zondagclubs hebben de „vrije zondag" benut om een oefenwed strijd te spelen. DHS deed het slecht tegen Transvalia, dat een 2-1 ruststand zag worden omgebogen naar een 2-4 stand. Robert Koo rengevel en Marcel van der Ven doelpuntten. Hermes DVS was goed op schot te gen Vredenburch: 6-0 (rust stand 5-0). Leo van Hagen (driemaal). Rob van Voor- en, Jeroen Roovers en Frans Bouman scoorden. Schiedam verloor in de laatste minuut met 0-1 van Delfia. Hoek van Holland werd tegen VFC door Hcnri van Leeuwen op een voor sprong gezet Teun Kornaat maakte in de tweede helft gelijk. Michel Löke en Chiel Gou- ka zorgden er na een doel puntloze eerste helft voor, dat Martinit met 2-1 zege vierde over DHZ. EDS maakte het Excelsior'20 ge makkelijk door in eigen doel te schieten. Anton de Rouw bepaalde de eind stand op 2-0. Krien van Ge- rven werkte voor SFC te gen SIOD een achterstand weg: 1-1. In de tweede helft werd niet meer gescoord. De Hollandiaan kreeg na een 1-0 ruststand met 3-0 klop van VELO, de nieuwe club van De Hollandiaan- trainer Hans Renirie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4