SPORT Dubbele nederlaag voor De Korenbeurs 31 ODInu al kampioen ASVION LOOPT UIT Juvenilis herstelt zich SPORT KORT Ron van der Aa op dreef Slaman tweede Wim Wagenaar schiet tekort Beslissingswedstrijden Spirit Titelstrijd «loterij Elleke Zoethout nieuwe secretaresse Daniël Haaring in vorm Henk Roodenrijs afgetreden tnssndag 3 maart 1980 VD/SCfWW Ron van der Aa, hier in actie tegen Ron van Spanje, zorgde voor de enige positieve uit schieter. Schiedam De Korenbeurs heeft in het afgelopen weekend twee gevoelige tikken te incasseren gehad. Zowel de zater dag thuis gespeelde wedstrijd tegen De Veluwe als de giste ren gespeelde wedstrijd in Alkmaar tegen najaarskampi- oen t Hooge Huys gingen verloren. Waardoor de Schiedam mers hun fraaie koppositie op slag zijn kwijtgeraakt en nu genoegen moeten nemen met de derde plaats. Het uitgangspunt van het dub belprogramma was twee pun ten geweest. Dat daarvan niets terecht kwam, lag uitsluitend aan het falen van de Schie dammers tegen De Veluwe. Vooral Hans langen en Bert van den Ham lieten het zater dagavond voor eigen publiek behoorlijk afweten. Zowel Lingen als Van den Ham kwa men niet verder van ieder één gewonnen partij. Lingen en Van den Ham wonnen dan nog wel het dubbel, terwijl het vierde Schiedamse punt op naam kwam van Ron van der Aa. Het spel van Van der A a was het enige lichtpunt in deze wedstrijd, want het scheelde maar o zo weinig dat hij van een tweede zege af was. Feit blijft echter het falen van Hans Lingen en Bert van den Ham. Lingen verloor nu zelfs van Reinier Jens, en dat was hem in zijn al lange carrière nog niet eerder overkomen! Van den Ham stuntelde echter evenzeer, won dan nog wel van Jens, maar had eerder al konsloos klop gehad van de broers Jaap en Ron van Span- je. Het onderschatten van De Ve luwe is echter niet de enige oorzaak voor de nederlaag. Nadelig noemde Hans Lingen het onregelmatige competitie- verloop. Daar waar de ene week niet wordt gespeeld, vol gen even later twee wedstrij den in één weekend. En juist voor een team als De Koren beurs, dat toch al weinig trai- ningsuren maakt, is een regel matig competitïeverloop zo be langrijk. De" games tanden: Van den Ham-Ron van Spanje 17-21, 16-21, Lingen-Jens 18-21, 20- 22, Van der Aa-Jaap van Spanje 21-18,13-21, 22*24, dub bel Lingen/Van den Ham- Jens/Jaap van Spanje 21-17, 21-16, Lingen-Ron van Span je 21-10, 19-21, 21-5, Van den Ham-Jaap van Spanje 17-21, 17-21, Van der Aa-Ron van Spanje 21-23, 14-21, Lingen- Jaap van Spanje 21-17, 16-21, 19-2L Van der Aa-Ron van Spanje 21-16,19-21. 22-20, Van den Ham-Jens 22-20, 21-17. Eindstand 4-6. Herstel Ondanks de 7-3 nederlaag die De Korenbeurs gistermiddag bij 't Hooge Huys te slikken kreeg, was er toch een duide lijk Schiedams herstel. Nu werd er wel met volle inzet gespeeld, waarbij Hans Lingen met twee zeges aan de ver wachtingen voldeed. Lingen won zowel van Ian Kenyan als van Trevor Taylor, maar moest de goed op dreef zijnde Nico van Slobbe, die alles won, Schiedam De 6e Prestatie- loop van de vereniging chiedam", in samenwer- ng met de A.V. Metro ge organiseerd, trof bijzonder mooi weer. Dat er nu in to taal 400 deelnemers aan de start verschenen (vorig jaar 500) Is toe te schrijven aan de concurrentie van een soortgelijk evenement in Dordrecht De recreatie-lo pers waren sterk in de meer derheid. Hieronder bevon den zich hele families doch tevens trimmers zowel da mes als heren. Voor de 16 kilometer gingen 71 atleten van start, waaron der de nodigen aangesloten bij de KNAO. Als eerste hiervan kwam over de meet, Peter Fritz (Metro) met als tijd 54.45 minuten. Als tweede eindigde E. Slaman in 57.40 met op de derde plaats A. Cabaret van Tenaco in 57.58. De Rotter damse veteraan Oudejans (73) liep voor de vijfde keer op deze afstand en had hiervoor 1 uur en 35 minuten nodig. Drie snelste n op de 8,5 km.: I. Ray mond Schippers 28,13; 2. Jim Koster 28.49; 3. Piet Bijl 30.15. Op de 6 km; 1. Arie_ Boers 22.04; 2. Cor de Snaayer 22.20; 3. Kees Vermaat 22.40. Op de 3.5 km; 1. Martin Weeda 11.27; 2. Jan van Luytgaarden 11.45; 3. Eric Kolmeijer 12.27. De mini-loop werd g ewonnen door Enrico van Wingerden met als tijd 6 min, en 3 sec. in twee games voor laten gaan. Ondanks het aanwezige klas- severschil. werd het in Alk maar toch een geweldig tafel ten nis-spektakel, opnieuw bij gewoond door een grote per bus meegereisde Schiedamse supportersschare. Bert van den Ham kon het tegen Van Slob be en Taylor niet redden, en won alk -»n van Kenyan. Van der Aa verloor alles, maar speelde voor zijn doen op nieuw sterk. Taylor en Keny an moesten zelfs erg ver gaan om Van der Aa van scoren te houden. Het Schiedamse dub bel ging voor het eerst in deze competitie echter verloren. De gamestanden: Kenyan- Lingen 8-21, 18-21, Taylor- Van der Aa 21-18, 22-20, Van Slobbe-Van den Ham 21-18, 21-7, dubbel Taylor/Van Slobbc-Lingen/Van den Ham 19-21, 21-17, 21-16, Tay- loi^Lingen 9-21,16-21. Keny an-Van den Ham 15-21,17-21, Van Slobbe-Van der Aa 21- 10, 21-13, Taylor-Van den Ham 21-16, 20-22, 21-16, Van Slobbe-Lingen 21-17, 22-20, Kenyan-Van der Aa 21-19,25- 23. Eindstand 7-3, iffsKi Vlaardingen/Schiedafn Triomf cn tragedie zitten in de staart van de zaalkorfbal competitie. ODI won de eigec wedstrijd en zag De Bermen gelijkspelen. Waarmee het kampioenschap een feit werd. Oranje Nassau verraste Vriendenschaar in eigen huis en mag daardoor doorgaan voor de promotiewedstrijd op 13 maart in Maassluis. Daar entegen gooide Spirit de eigen glazen in. Het had voldoende1 aan één punt, maar verloor en is daardoor afhankelijk van de andere teams of het wel of geen degradatiewedstrijden moet spelen. ODI-VZaardingcn 5 6-3 Een nerveus ODI startte met de wetenschap, dat er gewon nen moest worden om zodoen de niet achterop te raken. Deze wetenschap speelde de Schiedamse formatie in de be ginfase toch wel parten en vooral daardoor waren vele schoten te gehaast. Joke van der Waal gaf ODI een 1-0 voorsprong, maar snel daarop werd het 1-1. Marlène Olivier zorgde voor 2-1 en 3-1,'maar daartussen liet ODI door de spanning een strafworp onbe nut. De rust ging in met een 3- 2 voorsprong. Na rust zorgde Elly van der Lely en twee maal Leon 't Hart voor een 6-2 voorsprong. Vlaardingen be paalde de eindstand op 6-3, Bolnes 2-Spirit 5-4 Spirit had aan een gelijk spel voldoende om de plaats in de tweede klasse veilig te stellen. In een matig duel met vele strafworpen moest Spirit in het stof bijten met 54. Doelpunten van: Agnes Hoogenraadt, Jolanda van der Velde» Leo Vermeij en Martin Lokker. Afhankelijk van het duel WION-'t Zuiden zullen er wel of geen beslis singswedstrijden gespeeld moeten worden. Vriendenschaar-Oranje Nas sau 8-11 In een zaal vol enthousiaste supporters heeft Oranje Nas- Schiedam - Asvion heeft met matig hockey een 1-0 overwinning in de wacht gesleept in het be langrijke duel tegen Groen-Geel. „Dat er niet zo best gespeeld is, vind ik niet zo belangrijk in dit stadium van de competitie. Als we de pun ten maar pakken", zei Asvion-coach Jan Wil lem Tulling. „Door onze overwinning en de ne derlaag van Zoetermeer tegen Hudito is er nu een duidelijk gat ontstaan tussen de bovenste drie op de ranglijst (Hudito, HBS en Asvion, red.) en de rest van de ploegen". Een klassering tot en met de derde plaats is dit seizoen vol doende voor promotie naar de eerste klasse. Groen-Geel creëerde in de eerste 35 minuten een licht overwicht, dat niet meer opleverde dan een aantal strafcorners, waaruit de gasten op het „springerige" veld geen profijt konden trekken. Tegen de verhouding in nam de thuis ploeg kort voor rust een voorsprong, toen de bal goed breed werd gespeeld op Bas Hesselink, die met de bal aan de stick snelheid maakte, waarna hij door de Wassenaarse verdediging ten koste van een vrije bal werd afgestopt. Ro nald Jacobs bracht de bal hard in de cirkel, het geen een strafcorner opleverde. Mariin Men- tink nam de strafcorner, Bas Hesselink stopte, waarna Ronald Jacobs de bal niet hard, maar wel zuiver langs doelman Leo van Sasse sloeg: 1-0. „Er moet meer buitenom gespeeld worden, terwijl de voorhoede minder op een lijn moet staan. Als één man zich terug Iaat zakken is de aanspeelbaarheid beter. De laatste lijn moet meer op de man spelen", waren de aanwijzin gen die hockey-international Hans Kruize de Schiedammers in de rust gaf. Het effect daarvan op het spel van Asvion was echter gering, omdat er in de tweede helft te onrustig en met een gebrek aan overleg werd gewerkt, zodat Groen-Geel met name in de eer ste twintig minuten een lichte druk kon uitoe fenen op het doel van Edwin Boogaart, waar aan een einde kwam toen de linies bij Asvion eindelijk beter aansloten. Groen-Geel aanvoer der Joost Rieter.„Een gelijkspel had de verhou ding beter weergegeven. In het laatste kwartier hebben wij echter te gehaast gespeeld om de gelijkmaker te forceren". De stand bleef 1-Q in het voordeel van Asvion. Tilburg De finale van het nationaal bïljartkampioenschap driebanden eerste klas is voor de Mijnsheerenlander Wim Wa genaar in een grote teleurstelling geëindigd. Met volop kans op de titel, schoot hij in de laatste partij net iets te kort. Resultaat: slechts een vijfde plaats. Het toernooi" in Tilburg had veel weg van een loterij. Acht deelnemers, die op de plaat singslijst nauwelijks vcor el kaar onderdeden, haalden slechts in spaarzame gevallen hun normale niveau. Wage naar, speler van de vereniging ThïjssenBiljarts in Vlaardin gen, startte met twee nederla gen. Zijn moyenne in die twee partijen was uitzonderlijk laag: 0.400. Het herstel van de Vlaardin gen-speler was echter even op merkelijk als zijn eerste par tijen slecht. Vier achtereenvol gende overwinningen brach ten hem plotsklaps in een gun stige positie voor de eindzege. Zelf speelde Wagenaar de laat ste partij tegen de Haarlem- Maassluis - Als zaterdag 22 maart in de Steendijkpolder de eerste paal geslagen zal worden voor het daar te bouwen tenniscom- plex, zal de nieuwe vlag van Evergreen uiteraard in de kleur groen uitgevoerd, worden gehesen. In de vlag is een hockeys tick, een racket en één bal verwerkt Om de uniformiteit te be vorderen zullen de hockey-ers voortaan in dezelfde kleur groen in het veld verschijen. Dit alles werd besloten op de algemene ledenvergadering van hockey* en tennisclub Evergreen, die in het kader van de integratie Koos Ouwerkerk aan het hoofdbe stuur heeft toegevoegd. Joke Tiel trad als secretaresse af in ver band met een op til staande verhuizing naar Groningen. Elleke Zoethout werd als nieuwe secretaresse gekozen. Vanavond hebben voorzitter Reinders en penningmeester Van Eek een gesprek met het dagelijks bestuur van de Sportraad. „Er moeten een paar rimpeltjes gladgestreken worden", zei de Maassluise voorzitter voorzichtig. „Zo is ons een verhoging van de bijdrage aan de gemeente aangekondigd ter grootte van vier duizend gulden, zonder dat deze verhoging goed was onder bouwd. De redelijkheid daarvan zullen we moeten bezien. Daar naast wijken de laatste tekeningen af van de vorige". mer Donald Gmelïg Meijer, terwijl op de andere tafel René Wijnen tegen Leo van de Laar aantrad. De situatie was, dat Wijnen moest winnen van Van de Laar en Wagenaar zich de meerdere moest tonen van Gmelig. In dat geval ging de hoofdprijs mee naar Mijns- heerenland. Aan de eerste voorwaarde werd in de stampvolle biljarta rena in Tilburg voldaan. Ech ter, Gmelig Meijer sneed Wa genaar de pas af en raasde in slechts 42 beurten naar de eindstreep (moyenne 0.952). De 43-jarige Thijssen-speler bleef staan op 31 en duikelde daardoor naar de vijfde plaats in het eindklassement. Overigens werden alle spelers, en vooral de technisch begaaf de Wagenaar, gehinderd door de slechte kwaliteit van de ta fels. Na twee banden getou cheerd te hebben was het ef fect al uit de ballen verdwe nen, een handicap die de lage moyennes verklaart. Sint Anthonis Tijdens de traditionele seizoenopening van de motorcrossers in Sint Anthonis heeft de 125 cc-coureur Daniel Haaring uit Maassluis beslag gelegd op de twaalfde plaats. Aan deze juniorencross deed de gehele nationale top mee. Ook Jaap Dirks uit Schiedam kwam redelijk mee. De TGM-rij- der eindigde op een verdienstelijke 25e plaats. Bert de Mik (Schiedam) werd 29e en Tieme Bravenboer (Maassluis) 34e. Een onbeslist duel. Asvion peurde toch nog voordeel uit de wedstrijd tegen Groen Geel. Schiedam - Het eerste dames team van Juventus heeft zich met een 52-67 zege tegen Can- geroes goed hersteld, terwijl ook de Schiedamse heren in het vier-pun ten-duel tegen Dunkers met 55-59 zegevier den, waardoor het team van Karei Verwer zich distantië ren van de onderste plaatsen. Basket Boys kwam in Capelle aan de IJssel tegen Cady niet verder dan een 69-64 neder laag. Cangeroes-Juventus (dames) 52-67 Juventus kwam goed uit de startblokken en liep snel uit naar 17-0. Toen de concentra tie bij de Schiedamse ploeg verslapte, kon de thuisploeg tot scoren komen. De rust stand was 39-21. In de tweede helft bleef Juventus rustig wisselen, terwijl Cangeroes geen kans zag de marge te verkleinen. Dunkers-Juventus (he ren) 55-59 De Schiedammers begonnen in Hilversum met een man-te- gen-man verdediging, terwijl Dunkers met een zone-defen sie speelde. De eerste helft ein digde ir. een „gelijkspel": 29- 29. In de tweede helft draaide het team van trainer-coach Karei Verwer beter, mede om dat de aanvalsrebound beter was verzorgd. Via Peter van der Waal en Roel Pieper liep de Schiedamse ploeg uit naar een 33-42 voorsprong. Twee time-outs en een „press" van Dunkers brachten J uventus niet in gevaar. Pas toen de gasten de volle dertig secon den gebruikten voor de aan val, kon Dunkers dichterbij komen. Peter van der Waal (20), Roel Pieper (15) en Jan Kou mans (11) namen het leeu wendeel van de punten voor hun rekening Cady - Basket Boys 69- 64 De scheidsrechters gingen in dit duel zelf in de fout als zij moesten blazen voor techni sche en persoonlijke fouten, terwijl Cady hard spelend startte. Toch had Basket Boys de 37-29 achterstand bij de rust aan zichzelf te wijten. In het te harde duel kroop Basket Boys in de tweede helft dichterbij. De lijd was echter te kort om de achterstand volledig weg te werken. sau vriend en vijand verrast door Vriendenschaar in eigen huis duidelijk terug te wijzen," Het zelfvertrouwen van Nas sau was in de laatste weken sterk gegroeid en had voor de, wedstrijd veel vertrouwen in de uitslag. Zelfs twee tusserv' sprints van Vriendenschaar, konden Nassau niet van de', wijs brengen. Nassau hield dij zenuwen het meest onder con trole en haalde daardoor de buit binnen. Bram van Zelrii. opende de score, maar daarna nam Vriendenschaar een 2=11 voorsprong. Ton Sluimer njj, velleerde deze'. 2-2. Vrienden schaar hervond zich en nam een duidelijke 4-2 voorsprong.,, Nassau raakte niet in paniekl' en voor het verstrijken van eerste helft was de stand weer gelijk, <4-4 door doelpunten, van Peter van Brandv.-ijk en Ton Sluimer). Na een 5-4 achterstand kwam Nassau sterk/opzetten en boog deze achterstand om in een 5-7 voorsprong door Sjanie Bót," Coby van Keulen en wederom Ton Sluimer. Via 6-7 werd hei" door Leo van der Bie 6-8. Nasr sau verzuimde daarna door te gaan en verviel in tam spëL. Het Vlaardingse team profi teerde daarvan en kwam op 8- 8. Sjanie Bot verstoorde de Bo-. degraafse droom door direkt na de uitworp er 8-9 van te maken. Vriendenschaar moest weer gaan jagen en maakte daardoor fouten, Nassau profi teerde daarvan en maakte er 8-11 van door Leo van der Bie en de topscorer van de avond! Ton Sluimer. Nassau kan zich nu opma ken voor het promotieduel op 13 maart Een tegenstan-, der is nog niet bekend, want in de andere klasse zijn nog drie kandidaten: Hoog vliet, Ter Gouw en USV. Harga en Vlaardingen gé bruikten hun vrij weekend voor een nuttig oefenduel. Harga deelde de punten, 4-4 met Ten Donck en Vlaardin gen speelde 5-5 tegen Eure ka. Jan Fels, oud-voetballer van SVV, heeft als trainer voor één jaar bijgetekend bij Berg ambacht. Daarna wil Jan Fels het weer wat dichter bij huis zoeken. Loes en Wim Schaap, die dé dames respectievelijk de heren van DWS trainen, zijn met iri--' gang van het nieuwe seizoen ontslagen. De Schiedamse handbalvereniging is op zoek naar een „full-time" trainer. Rob van Leeuwen speelt het volgend seizoen bij het C-team! van SVV. De trainer Jan van' de Velden, die zijn aanblijven van een gesprek met Popovic laat afhangen, heeft ook reeds bij SVV-trainende Peter de Witte op de korrel. „V Jaap Vreeburg verdwijnt aan het eind van dit sei2oen bij de Schiedamse hockeyvereni-, ging Spirit. John Munnik balde na zijn schitterende treffer tegen Vo.-_ lendam speels zijn vuist naar Henk Salari De aanvaller, dié.! vanavond onder het mes gaat., verloor namelijk de wedden schap dat de rechtsback zou. scoren. r. Pim Visser vreest Rinus* Steenbergen voor langere tijd, te moeten missen. Vanavond zullen er foto's gemaakt wor:. den van de geteisterde knie;, banden van de SVV-verdedi ger. Een hoofdblessure van Hans Lingen was er de oorzaak van dat het duel met Hooge HuyS voor vijf minuten werd ge staakt. Lingen kwam nu let terlijk in botsing met invalid en bondscoach Bert Schools. Schiedam Tijdens de jaar vergadering van de Schiedam se zwemclub SZC is Henk Roodenrijs afgetreden. De op: volger van de 45-jarige Roo denrijs, die het ere-lidmaat- schap mocht ontvangen, werd Nico Kolmeijer. „Het is tijd, 'dat de jeugd de taken van het huidige bestuur gaat overne men", aldus Roodenrijs, die al vanaf 1957 in het bestuur van SZC zit. Pas de laatste acht" jaar vervulde hij de functie van voorzitter. De plaats van." Nico Kolmeijer, die secretaris was, wordt nu overgenomen - door Bea Klarenbesk. L-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 6