SCHIEDAMSCHE COURANT Bewoners vinden centrum onleefbaar Ut meent depffoef 'Van hap-snap beleid tot bureau economische zaken' KetelVaert kan kraamkamer voor bedrijfsleven zijn Ziekteverzuim sociale dienst blijft stijgen Zwendelaar betaalt reisgeld Cairo terug Kennismaken met de N WH Mobiele eenheid uit regio naar Amsterdam °eI VEEL SOEP OVER Veel animo verwacht van kleine ondernemers Willem van Hanegem looi Verkeer te druk M Bromfietster breekt arm Schrijf avond if» - Dinsdag 4 maart 1980_ ONAFHANKELIJK DAGBLAD „104de jaargang no. 26565_e pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachtendu-nst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Weinig in woners van Kethel heb ben gehoor durven ge ven aan dc uitnodiging van aannemers Schuy- lens en SSN om het slaan van de eerste paal voor KetelVaert mee te komen vieren in het voormalige raadhuis aan de Schiedamseweg. Publiciteitsagent Peter Egge: „Dat is jammer. Wij hadden alle omwo nenden van het bouw plan een bloemetje ge stuurd en een uitnodi ging, maar ik zag maar weinig mensen. Het was niet druk." Er was daarom veel soep over: die werd ge nuttigd bij de heimachi ne zelf, voordat de eer ste palen werden gesla gen. Vlaardingen Willem van Hanegem verricht zaterdag om 12 uur de loting voor de voorron den van het ABN proftennistournooi, die wor den gehouden in net Vlaardingse Tenniscen- trum in Holy. Het gaat om voorronden voor het ABN-tournooi, dat t:nnenkort in het Rotter damse sportpaleis Ahoy' wordt gehouden. Ook vorig jaar was het de bedoeling, dat de lo ting zou worden verricht door de beroemde voetballer. Toen zat hij echter in de Verenigde Staten en moest zich dus laten verontschudi- gen. Zaterdag zal hij wel van de partij zijn. De eerste wedstrijden beginnen om 15 uur. Wethouder presenteert stafmedewerker: A. van der Steen. Vlaardingen „De gemeente Vlaardingen heeft de afgelopen jaren wat betreft econo mische aangelegenheden een „hap-snap" be leid gevoerd. Dat werd voornamelijk veroor zaakt door het verspreid over allerlei secre tarie-afdelingen behandelen van zaken die ermee samenhangen." Aan het woord is wet houder Cees Bot, wethouder van onder ande re economische aangelegenheden. Hij presenteert zijn nieuwe rechterhand op het gebied van economische aangelegenhe den, drs, A. van der Steen. Met ingang van 1 februari be mant hij het bureau economi sche aangelegenheden, een on derdeel van de afdeling finan ciën van het stadhuis. Van der Rijswijkse architecten van het bureau BHB en aannemer Schuylens uit die zelfde gemeente verwachten dat Schie dam met het bouwplan aan de Ker- klaan, hoek Abel Tasmanstraat, heel wat zal losmaken. „De vraag naar zul ke verzamelgebouwen voor kleine in dustrie en kantoren zal toenemen," zei de directeur van het aannemersbedrijf gistermiddag in 't Oude Raedthuys aan de Schiedamseweg, waar het slaan van de eerste paal gevierd werd. Directeur Schuyffel ging met die voorspelling af op ervaringen, die hij in de Plaspoel- polder in Rijswijk heeft opgedaan. Ook daar is een project als KetelVaert opge zet, zij het iets groter. Bijna zestig klei ne ondernemers schreven zich daar voor in. Schiedam zou volgens Schuy- l?ns gerust aan een tweede project met kantoorruimte en kleine industriehal len kunnen gaan denken. Voor grotere bedrijven, die minder op de consument gericht zijn, gaat wellicht nog deze maand de eerste paal de grond in voor inderdaad een ander verzamelcomplex, van vier flats aan de 's-Gravelandse- weg bij de De Brauwweg. De gemeente Schiedam zou aan Ketel Vaert ook niet hebben meegewerkt, als geen overdonderend succes-kon wor- Vlaardingen De situatie in het centrum van de Vlaardingse binnen stad is onleefbaar. Een selectief autogebruik zal daarom moeten wor den bevorderd. Hoe dieper echter een toekomstige parkeergarage in het centrum zal komen te liggen, des te groter zal de verkeersonleef- baarheid in de wijk zijn. Aldus de conclusies, gebaseerd op de resulta ten van een onder de centrumbewoners gehouden enquête. De enquête werd gehouden door de werkgroep „Parke ren en verkeer", waarin zo wel centrumbewoners als an dere bij de problematiek van de hinnenstad betrokken Vlaardïngers zitting hebben. In het totaal werden 65 ge zinnen bezocht. Alle waren afkomstig uit de straten die het meest te lijden hebben van de verkeersdrukte, waaronder de Heemraad- straat, de Markgraaflaan en de Van der Driftstraat. Het verslag van de enquête zal nog gevolgd worden door een uitgebreidere weergave van ideeën en visies op de toekomst van de wijk. Deze zullen te zijner tijd neerge legd. worden _in een_apart rapport. De in de enquête voorko mende vragen hebben alleen betrekking op de huidige verkeerssituatie. Vragen over mogelijke oplossingen werden niet gesteld. Er werd gewerkt met kant-en-klare meningen waarop de geën quêteerden konden reageren door aan te geven in welke mate zij het met de strekking van zo'n uitspraak eens wa ren. „Het beeld dat de totaal score oproept is droef," con stateren de samenstellers van de enquête, die overigens menen dat het beeld nog te rooskleurig is omdat er on der de bewoners een zekere gewenning aan de verkeers drukte zou zijn ontstaan. Steuntje Het onderzoek heeft voorna melijk tot doel gehad de bij de inspraak op de gemeentelijke verkeersplannen betrokken bewoners een steuntje in de rug te geven. „Er is ons altijd verweten dat wij maar wat voor onszelf spraken. Nu heb ben we hard gemaakt dat de centrumbewoners wel degelijk achter ons staan," aldus een toelichting van een van de ac tieve insprekers, Roel Pieter man. Daarnaast wijst de werk groep er op dat de uitkomsten van het onderzoekje ook ge bruikt kunnen worden om Het gesprek binnen de wijk over mogelijke oplossingen op gang te brengen. De eerste aanzet daartoe vindt woensdag 12 maart in buurthuis De Haven plaats, waar alle centrumbe woners de gelegenheid zullen krijgen de enquêteresultaten te bespreken. Aanvang 20.00 Geheel In ambachtelijke stijl, met een ouderwets hand blok, ramden Schee- res en Zijdeveld een klein paaltje voor KetelVaert de grond in. Schiedam Kleine zelfstandigen zullen bij tientallen afstormen op het project KetelVaert, waarvoor gistermiddag om half drie de eerste paal werd geslagen door wethouders Chris Zijdeveld en Reinler Scheeres. Volgens laatstgenoemde zal KetelVaert de functie van kraamkamer voor het Schie- damse bedrijfsleven kunnen hebben. Vlaardingen De afdeling Vlaardin gen van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen houdt op woensdag 12 maart een kennismakingsbijeen komst in zaal Triangel. Onder het genot van een kopie koffie vertellen de NWH-dames alles over hun organisatie en de activiteiten die ondernomen worden. De bijeenkomst begint om tien uur V morgens. den verwacht, hadden wethouders Zij develd en Scheeres daarvoor in hun toespraken al duidelijk laten weten. Scheeres, wethouder voor financiën en economie, beklemtoonde de economi sche waarde van het bouwterrein aan de Kerklaan, vlak achter de oude dorpskern. „Het gebiedje is beperkt van omvang en daardoor ongeschikt voor grootschalige vestigingen, maar in Schiedam bestaat welzeker een markt voor kleine verzorgende bedrijfjes. Ik denk dan aan bedrijven in de sfeer van zakelijke dienstverlening zoals assuran tiekantoren, reisbureaus en bankfilia len, maar ook aan meer ambachtelijk georiënteerde bedrijfjes zoals er nu in de oude wijken van de stad nog veel te vinden zijn. Het project KetelVaert zal in de toekomst worden omgeven door nieuwe woonwijken. Daar zullen deze kleine bedrijven heel goed tot hun recht kunnen komen," aldus Scheeres. Dat het terrein aan de Kerklaan deson danks zolang braak heeft gelegen, wijt Scheeres aan het feit dat juist kleine ondernemers opzien tegen de bouw van een eigen bedrijfspand. Bovendien was de grondprijs door rentebeschrijvïngen niet erg concurrerend meer, aldus Scheeres. Een verzamelgebouw voor kantoor en industrie was dan ook de enige oplossing. Directeur Cees Bokx van het bij Ketel Vaert betrokken Schiedamse aanne mersbedrijf SSN prees de animo, waar mee de gemeente Schiedam de laatste jaren contacten onderhoudt met het be drijfsleven. Voor deze actieve acquisitie is het bureau voor economische aange legenheden verantwoordelijk. Volgens Bokx brengt dat een vermeerdering van het aantal arbeidsplaatsen en een gunstiger leefklimaat met zich mee. Wethouder Zijdeveld ging kort in op de opvangmogelijkheden voor bedrijfjes in ijken. Hij van h dorpsk was hij vol lof over de combinatie wo- oude wijken, karakter van het aan de do: ij prees het vriendelijke bouwplan, „aangepast iskem van Kethel". Ook nen en werken, die nu in Kethel moge lijk is. 's-Gravenzande Een 21-jari- ge bromfietster uit Monster heeft bij een ongeluk op de Monsterseweg te 's-Graven- zand e met een personenauto haar arm gebroken. Zij reed op het fietspad langs de weg en wilde de kruising met de Koningin Julianaweg overste ken. De auto, die aan kwam rijden, gaf haar geen voorrang. De Lier De Lierse afdeling van Amnesty International houdt vanavond tussen acht' en half tien 's avonds in ge bouw De Atk te De Lier haar maandelijkse schrijfavond. Landen, die het niet zo nauw nemen met de mensenrechten, kunnen dan door middel van brieven op hun humane plich ten gewezen worden. Steen is planoloog-eeonoom en heeft ais zodanig praktijkerva ring opgedaan in Rotterdam in het stadvernieuwingsgebied en recent in Zoetermeer als be leidsmedewerker voor econo mische aangelegenheden. Die functie gaat hij hier in Vlaar dingen ook bekleden. Hij is woonachtig in de stad en is dus op de hoogte van de pro blematiek. Sprekend over zijn takenpak ket merkt de heer Van der Steen op dat economische aan gelegenheden een beleidster rein is waarop je niet sturend kunt werken. „Het beperkt zich voornamelijk tot het be palen van de randvoorwaar den, waarbinnen alles redelijk tot goed kan functioneren." Hij noemt als voorbeelden het beschikbaar stellen van grond aan geïnteresseerde bedrijven, het stellen en duidelijk maken van de beperkende randvoor waarden (milieu, volksgezond heid en verkeer), het onder zoeken van de beroepsbevol king en het analyseren van de werkgelegenheid. Een van de eerste taken die hem in Vlaardingen te wach ten staat is het vervaardigen van een economische beleids nota. Overigens is dat geen on bekend terrein voor Van der Steen. In Zoeterwoude heeft hij ook al eens iets dergelijks gemaakt. Het nieuwe bureau economische aangelegenheden is te bereiken onder toestel nummer 340 op het Vlaar dingse stadhuis. Wethouder Cees Bot is erg blij met deze nieuwe activiteit, die overigens al aangekondigd stond in het beleidsprogramma van het college. „We hoeven nu eindelijk niet alleen maar achter de problemen aan te lo pen, we kunnen er nu ook eens op vooruit gaan lopen." Uit Zoetermeer vertrokken gistermiddag twee peletons van de mobiele eenheid naar Amsterdam waar ze zijn in gezet voor de bewaking van het paleis op de Dam. Een deel van de manschap pen Is afkomstig uit de regio Centrum, die globaal wordt begrensd door Schiedam, Maassluis, Rijswijk en Zoe termeer en Delft. Het verzoek om bijstand kwam van do Commissaris van de Konlnging In de pro vincie Zuid-Holland, mr. Maarten Vrolijk. In totaal zijn 350 man uit de provincie naar Amsterdam gestuurd. Dit nieuwsblad. waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt 2onder extra kosten bezorgd in, combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. a p.d'es' ?o5lC' ,„bon>nur sim»0 Schiedam Het ziekteverzuim onder het personeel van de sociale dienst in Schiedam blijft toenemen. Volgens di recteur Gérard Smits van deze dienst zijn de cijfers over het afgelopen jaar nog slechter dan die over 1978. Hij spreekt over een zorgelijke situatie. In 1978 bedroeg het aantal niet gewerk te dagen wegens ziekte 6,9 percent van het totaal aantal werkdagen. Voor het afgelopen jaar zal dat percentage nog hoger zijn. In 1976 was het ziektever zuim precies vijf percent. Directeur Smits merkt echter op dat langdurige ziekte op de totale bezetting van 86 medewerkers de cijfers sterk beïn vloedt. Volgens hem wordt het hoge ziekteverzuim vooral veroorzaakt door de continue spanning, waaronder het personeel van dé sociale dienst zijn werk moet doen. Door werkoverleg en werkverschui- ving wil men bij de sociale dienst het L ziekteverzuim terugdringen. Zo bestaat f het plan om een aantal werkzaamhe- jj den, die nu door het maatschappelijk 1 werk worden gedaan, over te hevelen j naar de administratie. j Een gunstige ontwikkeling bij de socia- i le dienst is de afname van het aantal personeelsleden dat nog studeert. In 1978 bedroeg het percentage niet werkte dagen wegens studieverlof ^>ii de dienst 3,1 van het totaal aantal j, werkdagen. Dat percentage zal over j j het afgelopen jaar iets gunstiger uitval- I len. Volgens directeur Smits is het aan- trekken van afgestudeerde krachten I makkelijker dan voorheen. i Maassluis Een 33-jarige Vlaardinger, die „handelde" in Egyptische rijbewij zen, heeft 3000 gulden terugbetaald aan twee inwoners van Maassluis en Apel doorn, die de politie hadden gemeld door hem opgelicht te zijn. De Vlaardinger had beiden een voor schot van 1500 gulden laten betalen voor de reis naar Caïro en een hotel plus rijexamen ter plekke, maar was „vergeten" een en ander te regelen. De twee slachtoffers kregen hun vliegtic kets niet. Pas nadat de Maassluise re cherche proces-verbaal wegens oplich ting tegen hem opgemaakt had, besloot de Vlaarding er eieren voor zijn geld te kiezen en de voorschotten terug te be talen. Hij bekende onmiddellijk. De Vlaardinger adverteerde al geruime tijd in dagbladen. Hei bureau, dat tegen zachte prijsjes Egyptische rijbewijzen- beloofde (aantrekkelijk voor wie aani de veel strengere exameneisen in Ne-:' derland niet kon voldoen), draaide on der de naam Oriënt „Wij hadden met Oriënt nog niet eerder te maken ge had," verklaarde vanochtend adjudant Van Leeuwen van de Maassluise re cherche. „Er was geen speciale reden om dat bureau in de gaten te houden. Er is nu eenmaal een moordende con-v currentie; elke dag puilen de bladen uiö^'il van advertenties met steeds lagere ptij», zen voor even een rijbewijs halen in Caïro." p,, De Maassluise politie heeft nog eert; derde melding binnengekregen van op- lichting met Egyptische rijbewijzen! Die t zaak betreft een andere „hande-1 laar en is.aan een ander korps ovente- dragen. v v

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1