SCHIEDAMSCHE COURANT hebben geen emancipatie nodig W iltc m- F ij enoord wil weer staken Meningen verdeeld over hondeweide Noord wil meer tuint j es legt slagzin vast Huren na renovatie hoger dan verwacht krant Verkoop fabriekspartij vloerbedekking Vanavond valt beslissing Poppe: Arbeidersvrouwen 9 Schiedam schenkt meer dan u denkt Ongewenst bezoek bij auto bedrijven M s 'Driehonderd gulden per hoopje...' WlLLERIUS Infocentrum open Inbraak in nieuwbouw Donderdag 6 maart 1980- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtendienst 144144 ONAFHANKELIJK DAGBLAD f -104de jaargang no. 26567—6 PAGINA'S j 1 SCHIEDAM EN' KETHEL Vlaardingen De gemeen teraad is gisteravond ak koord gegaan met de verde ling van een bedrag van 27.000 gulden, dat bestemd is voor emancipatie-activiteiten in de gemeente. Op voorstel van het college van B en W wordt het geld besteed aan diverse eenmalige subsidies voor instellingen, die zich met hun werk inzetten voor de gelijkberechtiging van de vrouw. Over dit onderwerp kon best wat aardige discus sie worden gevoerd, want over het nut van die emanci patie was zeker niet ieder raadslid het eens. De SP-er Remy Poppe ver wierp het gehele voorstel. Volgens hem is emancipatie van vrouwen in deze vorm volkomen overbodig, „Arbei dersvrouwen hebben geen emancipatie nodig, die zijn zelf al mondig genoeg. Die zijn namelijk gewend om sa men met hun mannen te strijden voor hun rechten. En deze lijst van activiteiten vinden wij een trieste beledi ging van vrouwen in de ar beidende klasse. Dit noem ik schijn-progressiviteit." Raadslid W. van der Velden (SGP/GPV/RPF) had ande re redenen om het voorstel af te keuren. „Wij blijven vasthouden aan de specifieke taken, die man en vrouw hebben. Subsidie voor activi teiten, die de specifieke rol van man en vrouw aantasten wijzen we daarom af." De PvdA-er Toon Cornelisse kwam met een motie, die la ter door de raad zou worden ondersteund, dat niet-struc- turele bijdrageregelingen waartoe ook deze emancipa- tiepot behoort zouden moe ten worden ingebouwd in de rijksbijdrageregeling voor so ciaal cultureel werk. Op die manier zouden ook subsidies kunnen worden verstrekt, die ieder jaar zeker terugko men, waar nu geen mogelijk heden voor zijn. Blokje rond met de hond Pagina 2. Gekibbel over centrum Oost Schiedam Pagina 3. JohannesPassion in Grote Kerk Maassluis Pagina 4. Groenoord gaat inwonen bij Holy Pagina 5. Toon Cornelisse: motie... Remy Poppe: geen emancipatie nodig... Schiedam Veel te weinig schooltuintjes zijn er in Schie dam-Noord, De kinderen hebben er haast om moeten vech ten, zo laat de gemeente weten, want de vraag naar een tuin^ tje op het complex Landvreugd was zo groot dat veel kinde ren uitgeloot moesten worden. Deze kinderen hebben wel een plaatsje kunnen krijgen op het complex bij de Vijf sluizen, maar vanuit Woud- hoek is de afstand dan twee keer zo groot. Schiedam Geen mens mag meer zeggen, dat hij meer schenkt dan u denkt. U kunt namelijk denken wat u wilt, maar de enige die méér schenkt is Schiedam. De WV heeft dat heel duidelijk later vastleggen in het zoge naamde slagzinnenregister. Schiedam Onbekenden hebben bij een automobielbe drijf aan de Laan van Bol'-Es zeven autoradio's en radio cassetterecorders met bijbe- hordende luidsprekers gesto len. De totale waarde van de ge luidsapparatuur bedraagt 1350 gulden. Men kwam bin nen door een raam te force- ren. Ook een automobielbedrijf aan de Jan van Riebeeckweg kreeg ongewenst bezoek. Daar werd een nog onbe kend aantal briefjes van honderd meegenomen. Het geld lag in een afgeslo ten kast Ook daar kwam men binnen door een ruit in te slaan. Nu de leus „Schiedam schenkt meer dan u denkt" in dit register staat, mag nie mand er meer gebruik van maken zonder toestemming van de VVV. Gebeurde dat dan? Directeur Ruud Pillard van de Schiedamse Gemeen schap/ VVV: „In een of ander club blad zijn wij eens tegengeko men, dat die vereniging meer zou schenken dan men denkt. Voor hetzelfde geld zouden reclamemakers daar ook gebruik van kunnen ma ken. Dat is de bedoeling niet". Al twee jaar schenkt Schie dam intussen meer dan zo over het algemeen gedacht wordt De VVV gebruikt zelf de leus op briefpapier en fol ders, binnenkort ook op pos ters. Verder denkt de VVV eigenlijk nog niet, dus kan Schiedam allicht meer schenken. Schiedam Vanavond besluiten de FN V-leden bij Wilton-Fijenoord of zij het voorbeeld van hun stakende colle ga's bij de RDM volgen. De industrie bond FNV houdt dan in Arcade een ver gadering voor de FNV-leden bij de werf, waar de werknemers zich zullen bera den over verdere acties. Door een sta king wil men nogmaals fel protesteren tegen de bezuinigingspolitiek van de re gering. Volgens FN V-distri ctsbestuurd er Johan Stekelenburg is de kans gering dat Wilton nog deze week plat gaat. Als de werknemers instemmen met een staking zal die naar alle waarschijnlijkheid maandag beginnen. In to taal heeft Wilton-Fijenoord een kleine drie duizend personeelsleden, waarvan volgens de vakbond meer dan de helft lid is van de FNV. Dinsdagmorgen ging het bedrijf al voor vier entwintig uur plat. De stakers trokken toen met hun collega's van een aantal bedrijven uit de omtrek naar Rotterdam, om daar mas saal te demonstreren tegen het Ioonbeleid van de regering. Dat mocht niet baten; de Tweede Kamer ging nog dezelfde avond ak koord met de loonmaatregel en drie miljard extra bezuinigingen. De directie van Wilton-Fijenoord stelt zich, overigens in tegenstelling tot die van de Ver enigde Glasfabrieken in Schiedam, op het standpunt dat aan werkwilligen over de ge staakte dag geen loon zal worden uitbetaald. Een woordvoerder van de directie verklaarde dat bij de FNV protest is aangetekend tegen het tegenhouden van werkwilligen en dat daarom de vakbond verantwoorde lijk is. Een lid van het actiecomité van de FNV wijst dat van de hand en verklaart geen pro blemen te hebben met de werkwilligen, die nu een da gloon missen. „Staken is nooit een lolletje. Natuurlijk proberen wij te voorkomen dat werkwilligen aan het werk gaan. Voor die mensen heb ik overigens weinig be grip. Iedereen kon nog lid van onze bond worden en in aanmerking komen voor een uitkering uit de stakingskas. En leden van het CNV kun nen altijd aanspraak maken op een molestuitkering." Dat vindt de plantsoenen! dienst jammer. „Een grott afstand vergroot het enthou; siasme voor een schoolwerk- tuin bepaald niet", is de ge, dachtengang. Het 5chooltuinencomple> Vijfsluizen is dan ook no| niet vol, terwijl de tuintjes bi.' boerderij Landvreugd alle maal al een verzorgertje heb ben gekregen. De plantsoenendienst op de dertiende etage van hei stadskantoor strooit daar om als het ware met aanmel dingsformulieren voor Vijf- sluizen. Kinderen uit derde, vierde en vijfde klassen van lagere scholen in Schiedam kunnen zich alsnog opgeven. Inschrijven kost zes gulden, maar dat wordt via he| schoolgeld verrekend, en het kan tot 14 maart. Tien dager^ later begint het tuinseizoen. &c*4&4 Hondebezitiers zien het wel zitten, om ook volgend jaar weer van de speciale weide in het Oranjepark gebruik te kunnen maken. Gemeentewerken heeft echter haar twiifels. S Vlaardingen De dienst van gemeentewerken heeft er haar twijfels over, of het experiment met een zogenaam- 1= de honden wei in het Oranjepark, waar gedurende enkele maanden honden los mochten rondhollen, moet worden verlengd. Vlaardingen De toekomsti ge huren voor de 64 te renove ren woningen in de Pieter Ka- rel Drossaertstraat, die vastge steld waren op 211 gulden per maand, kunnen nog stijgen ADVERTENTIE U heeft méér aan een goed vakantie-advias! REISBUREAU BBOERSVELD 1B7- 010-731611 3111 LG - SCHIEDAM Maasland In tegenstelling tot tal van andere informatie centra in natuurgebieden in Nederland is het infocentrum „In d'Oude Koestal" in het Staelduinse Bos, nabij Maasland, gedurende de winterperiode normaal geopend. Op woensdag-, zaterdag- en zondagmiddag kan men er van 12 tot 16 uur terecht. Regelmatig worden er extra activiteiten als iumvoorstellm- i Sfin en dergelijke gehouden. met minimaal twee en maxi maal acht gulden per maand. Dat is het gevolg van de door berekening van de prijspeil- correctie door aannemer Van der Waal over de maanden oktober, november en decem ber van het vorig jaar. Dit heeft tot gevolg dat de huur prijs na de renovatie stijgt met 1,36 procent. dat de renovatie in ieder geval door moet gaan. Daarnaast be nadrukt de projectgroep dat gezamenlijk met de wethouder druk op Den Haag moet wor den uitgeoefend om de gevol gen van de verhoging met 1,36 procent voor de huren van de te renoveren huizen zo gering mogelijk te maken. De com missie voor stadsontwikkeling, die gisteren om vijf uur in spoedzitting over dit onder werp bijeenkwam, kon zich in meerderheid achter dit stand punt van de projectgroep scha ren. Alleen Remy Poppe bleef bij zijn eerder ingenomen standpunt, dat fouten die ge maakt zijn niet afgewenteld mogen worden op de bewo ners. Het college van B en W verga derde gisteravond ook nog over deze materie. Als naar verwachting daar de goedkeu ring afkomt, kan men vandaag starten met de eerste werk zaamheden. Over dat laatste is een levens groot misverstand gerezen tij dens de voorlaatste vergade ring van de commissie voor stadsontwikkeling. Terwijl men de indruk had dat de huurprijs van 211 gulden „all in" was, bieek de aannemer toch nog graag wat van die prijspeilcorrectie te willen doorberekenen. Uit overleg met Den Haag is gebleken dat men daar niet bereid is de prijspeilcorrectie over zeven maanden, wat de aannnemer aanvankelijk wilde, goed te keuren. Den Haag is echter wel bereid toe te stemmen in drie maanden. Dat heeft een huurverhoging tussen de twee en acht gulden per maand tot gevolg. De projectgroep renovatie VOP heeft zich na spoedbe raad op het standpunt gesteld. ADVERTENTIE U kunt nu m twee dagen honderden guldens verdienen De Tapijtcentrale Holland komt 2 dagen naar Vlaardingen Met medeneming van een kolossale partij vloerbedekking. 20 uit de tabneken naar het publiek. Met vijf jaar fabneksgarantie tegen weggeef pnjzen Enige tips om voordeel te behalen zijn- collectie nyfontegeis 40x40 Nylontapijt in 9 Meuren voor douche Er kan besteld worden op afroep, en kamer per meter 29.95, volledig er kan gelegd worden Betaling wasbaar Huiskamerbreed nylontapijt, voor g2ng hal en trappen, in 4 kleuren voor 59.- per strekkende meter. Als speciale aanbieding - zuiver scheerwollen tapijt 400 cm. breed vanaf 139,- per strekkende meter. Wollen Berbertaptjt 400 cm. tweed zelfklevend. 8m7voor 55.- (50 tegels). 119,- per strekkende meter. Tapijttegels in zes kleuren los te Zuiver scheerwollen handgeknoopte leggen v.a 3,- per stuk. karpetten, 2200 gram per m', zowel Schitterende Engelse bloemtapijten tn klassiek als modem, In elke maal in wol en nylon. te leveren va. 110,- per m\ by ontvangst tapijt De koffie slaat voor U klaar. De2e eenmalige verkoop wordt gehouden m de Stadsgehoorzaal van de Harmonie, Schiedamseweg 5ta. Vlaardingen. fen wel op vnjdag 7 maart van 17.00 uur tot 21.00 uur en zaterdag B maart van 1000 uur tot 17.00 uur. TAPIJT CENTRALE HOLLAND Utrecht In een rapport over deze zaak, dat inmiddels is gezonden aan het college van B en W, laat de dienst weten dat het wat haar betreft niet meer hoeft. De service aan hondebezitters zou teveel getd kosten en er zou den maar weinig mensen ge bruik van maken. Vorig jaar juni besloot de ge meenteraad, na lang actievoe ren van de dames Bordewijk en Stolk, om gedurende de wintermaanden één weide in het Oranjepark beschikbaar te stellen voor loslopende hon den. Er werd voor 6.500 gul den aan voorzieningen getrof fen (afvalbakken en verkeers borden) en van 1 november tot 29 februari mochten honden op die speciale weide onaange- lijnd rondlopen. „Bij wijze van experiment", werd er uitdruk kelijk bijgezegd, want hele maal overtuigd was het ge meentebestuur niet Het is inmiddels 29 februari geweest. Mevrouw Stolk en mevrouw Bordewijk hebben meteen een brief aan het colle ge gestuurd met het verzoek om de hondeweide aanstaand winterseizoen ook beschikbaar te stellen en het experiment zo mogelijk over meerdere sei zoenen uit te breiden. De heer J.Storm van de dienst van gemeentewerken: „Ik vindt dat we niet van een suc ces kunnen spreken. Gemeen- tereiniging heeft steeds de af valbakken geleegd en aan de hoeveelheid hoopjes te oorde len is er maar een 2eer matig gebruik van gemaakt. Als je het tegen de kosten afzet heeft één hondehoopje gemiddeld driehonderd gulden gekost. Ik vind dat het rendement niet verhouding staat tot de ge maakte kosten." 1 Mevrouw Stolk is wèl enthou siast over de hondeweide. Da- 1 gelijks gingen zij en veel ande re hondebezitters naar het Oranjepark om daar de hond even te laten uitrazen. „Op en kele ongelukjes na heeft ieder zich keurig aan de regels ge houden. Niemand die vond dat hij voor gpk liep met een schepje en "een plastic zakje. Tenslotte maak je toch ook de kattebak schoon! Het enige be zwaar is het feit dat de weide zo drassig is." Mevrouw Stolk spreekt van een succes terwijl gemeente werken het over een mislukt experiment heeft, Het college moet een oordeel gaan vellen over de vrijheid van de Vlaar- dingse honden. Schiedam Uit een in aan bouw verkerend pand aan de 's-Gravelandseweg zijn di verse handgereedschappen en een klopboormachine ge- i stolen. De waarde van de» buit is vijftienhonderd gul-' den. De goederen werden ontvreemd vanuit een ketel huis op de tiende verdieping.'r De klopboormachine is in middels weer terug bij de rechtmatige eigenaar, een in- statlatiebedrijf uit Rotter- aam. Een eerlijke vinder" bracht het werktuig naar het

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1