STAD/STREEK Westwij k kinderen maken hun eigen speelplaats m België-Frans 2 blijft op kabel Morgen eerste planmiddag Verzoek aan gemeente tot boycot Shell Henry Dunant vaart weer uit Alcohol geeft weer problemen Ondanks uitslag enquête Dieven actief in weekeinde PvdA maakt kennis met nieuwe leden Vergadering van voormalig verzet SS Mill Auto botst op lichtmast Inbraken en schade Journalist bestolen Mishandeling en aanranding MaassluisDe Maassluise televisie kijkers die aangesloten zijn op het CAI houden België-Frans 2 in het pak- feet, Dit heeft het Maassluise college van BenW besloten, dwars tegen de uitslag van een enquête in, In die en quête kozen 214 mensen voor België- Frans 2 en 2.953 voor België-Vlaams 2. 0e equête was door de Maassluise ge meentebedrijven gehouden om de be hoefte te peilen naar een uitbreiding van het zenderpakket van zes naar negen zenders. Van te voren was gesteld dat pas tot uitbreiding van het zenderpakket overgegaan zou worden als minimaal vijftig procent van de uitgestuurde for mulieren teruggestuurd zou worden en daarvan minimaal zestig procent vóór de uitbreiding zou zijn. Die zestig procent voorstanders werd niet gehaald en de conclusie was duidelijk: geen uitbreiding van het zenderpakket. Het tweede deel van de enquête had be trekking op de situatie als de uitbreiding niet door zou gaan. Men kon zijn voor keur voor een bepaalde zender door mid del van een stem kenbaar maken. De uit slag liet aan duidelijkheid weinig te wen sen over: Nederland 1 (4.000 stemmen), Nederland 2 (3.999 stemmen), België- Vlaams 1 (3.820 stemmen), België-Vlaams 2 (2.953 stemmen), België-Frans 1 (229 stemmen), België-Frans 2 (214 stemmen), Duitsland 1 (3.757 stemmen), Duitsland 2 {3.634 stemmen) en Duitsland 3 (1.360 stemmen). Voor de volledigheid moet vermeld worden dat 1.313 mensen het pakket wilden laten zoals het was. waar uit de conclusie getrokken kan worden dat niet 214 mensen België-Frans 2 wil den. maar (214 1.313 1,527 mensen. Verder blijft het natuurlijk onduidelijk wat de 1.648 mensen die geen respons ga ven voor een voorkeur hebben. In het tot dan toe aangeboden pakket zou op basis van deze uitslag Belgïë-Frans 2 ingewisseld worden voor België-Vlaams 2, Het college heeft echter op basis van twee argumenten besloten het pakket on gewijzigd te laten. Ten eerste omdat di rect na het bekend worden van het ver dwijnen van de franstalige zender uit het zenderpakket er allerlei protesten bin nenkwamen. Vooral uit onderwijskrin gen kwamen er bezwaren naar voren van educatieve aard. De leerlingen van allerlei scholen krijgen nogal eens het ad vies om via deze franstalige zender hun kennis van de Franse taal bij te spijke ren. Als deze zender zou verdwijnen, zou dat niet meer kunnen en men beschouw de dat als een verarming. Het tweede ar gument had betrekking op het feit dat de twee Vlaamse zenders op verschillende dagen van de week precies hetzelfde pro- framma uitzenden. Voor die dagen zou et opnemen van de tweede Vlaamse zender dus geen extra keuzemogelijkheid zijn, maar juist het tegenovergestelde. Wethouder Van der Knaap: „Uiteindelijk waren de vragen op het enquéte-formu- lier wat verkeerd gesteld. Als men vóór' negen kanalen koos. dan koos men ook voor België-Frans. Bijna zestig procent van de aangeslotenen koos voor die uit breiding, dus men zou kunnen conclude ren dat de meeste burgers wel België- Frans wilden. Ik had overigens ook veel moeite met het feit dat de wens van bijna zestig procent van de aangeslotenen opzij geschoven is door de commissies en het college. Voor een luttel bedrag van nog geen gulden per maand waren er veel meer mogelijkheden geweest. Maar ja, de ontwikkelingen gaan snel verder. Wie weet wat er over een paar jaar mogeljk dinsdag 11 maart 1SSO VD/SC/WW i Hel speelveldje dat door de Westwljkklnderen zelf zal worden ingericht. Vlaardingen De kinderen uit de Hoogkamer, een deel van de Westwijk, gaan morgenmiddag praten over de inrichting van een speelterrein aan de Vossiusstraat. Voor Vlaardingen is dat iets unieks: het zijn altijd de' volwassenen, die bepalen hoe en waarmee kinderen spelen. In de Westwijk gaat dat deze keer anders dank zij het initiatief van een aantal ouders en wijkwerker Jaap Gomes. in overleg met de bewoners een speelplaatsje gerealiseerd zijn en op de gemeentebegro ting was er een bedrag van 40.000 gulden voor uitgetrok ken. De bewoners bepaalden dat het terrein tussen de Vossius straat, de Melis Stokelaan en de van Baerlestraat herscha pen zou worden in een speel veld voor alle kinderen en niet alleen voor de oudere jon gens die het veld uitsluitend gebruikten om te voetballen. „Via allerlei inspraakprocedu res konden de ouders zelf be palen hoe het speelterrein zou worden ingericht. Wij vonden, dat de kinderen het zelf maar moesten zeggen; tenslotte zijn zij degenen die het gaan ge bruiken." zegt Marijke de Ka- De bewoners van het west- wijkgedeelte Hoogkamer stuurden vorig jaar maart een brief naar het gemeente bestuur om aan te dringen op de aanleg van een speelter rein. Helaas werd er geen af zender bij vermeld, zodat men niet wist waar het ant ivoord heen gestuurd moest wórden- Men nam wel een speelterrein aan de Hoogkamer op in het beleidsplan 1978-1982, iegelijk met soortgelijke terreintjes in Ambacht en Indische buurt. Toen de bewoners in septem ber een tweede verzoek stuur den, dit keer mèt afzender, kon het gemeentebestuur dan ook antwoorden dat het ver zoek al ingewilligd was. Nog vóór de zomer van 1980 zou er ning. één van de ouders. Door middel van twee spel- /praatmiddagen wil men de inzichten van de kinderen pei len. Marijke verklaart: „Je kan kinderen natuurlijk niet zomaar de vraag voorleggen: wat zullen we met dat veldje gaan doen? Op de een of ande re manier moeten ze spelen derwijs tot een oplossing ko men. We hopen maar dat we een poede opzet hebben geko- Huis aan huis werden door de wijk uitnodigingen verspreid en via een kleurwedstrïjd hoopt men de kinderen er nog eens extra bij te betrekken. Morgenmiddag om twee uur komt kindertheater Maccus naar Ontmoetingscentrum West en voert daar het toneel stuk „Voor Straf" op. Maccus heeft veel ervaring in het begeleiden en stimuleren van kinderpraatgroepen. „Voor straf" is een verhaal over kinderen die hun verlo ren gegane speelveldje „terug- veroveren". Alle Westwijkkin- deren zijn bij de voorstelling van harte welkom en kunnen achteraf hun wensen over hun spceiplaatsje kenbaar maken, Volgende week, op 19 maart, wil men door middel van een creatieve middag de plannen nader uitwerken. Een verte genwoordiger van gemeente werken „vertaalt" de resulta ten in een officieel plan, stuurt dat weer naar de bewoners commissie, die het na goed keuring indient bij het college. Natuurlijk bekijken ook de kinderen of de officiële plan nen wel precies dezelfde zijn als hun eigen plannen. Rond do Vossiusstraat wonen, dat heeft de werkgroep heel nauwkeurig in kaart gebracht, ruim 200 kinderen in de „speelplaats-leeftijd". Het kan dus druk worden OC-West. Schiedam De gemeente Schiedam en een groot aan tal Schiedamse bedrijven zijn verzocht geen oliepro* dukten van de Shell meer tc hopen. Het verzoek om Shell te boycotten komt van de Schiedamse afdeling van het comité olieboycot tegen Zuid-Afrika en maakt deel uit van een landelijke actie om de oliemaatschappij te bewegen investeringen uit Zuid-Afrika terug te trek ken en dat land geen olie meer te leveren. Door een olieboycot hoopt men druk M kunnen uit oefenen op de Zuidafrikaanse regering om de apartheidspolitiek af te schaffen. Het comité wil met het het verzoek bereiken dat bedrij- i ven of instanties, die klant bij Shell zijn, in het vervolg af zien van leveranties door Shell. Als men besluit geen producten van Shell meer te betrekken, vraagt het comité dat ook kenbaar te maken aan de oliemaatschappij. Het comi té gaat ervan uit dat dat in druk zal maken en mogelijk van invloed zal zijn op het be leid van de Shell in Zuid-Afri- ka. Al eerder deden de raad van kerken, de zendingsraad en Pax Christi een beroep op de olïegigant om zich terug te trekken uit Zuid-Afrika. Ook in het buitenland worden dergelijke acties ondernomen. Omdat de Shell voor zestig percent Nederlands is, richt het Nederlandse comité zich daarop. Engelse groepen hou den zich bezig met BP. Zuid Afrika is voor zijn oliebehoef tes voor bijna honderd percent afhankelijk van de grote olie maatschappijen. Schiedam De politie heeft zaterdag een 31-jarige man aangehouden, die in de Sint Iilduinastraat een auto pro beerde te stelen. Toen de po litie, die was gealarmeerd door omwonenden, arriveer de was de man bezig het por tier te openen. Bij een inbraak, het afgelopen weekeinde, in een woning aan de Westfrankelandsestraat is een bedrag van achthonderd gulden buit gemaakt. Verder namen de dieven, die waar schijnlijk binnenkwamen met een valse sleutel, twee houten beeldjes, een koperen mijn lamp en een tinnen kandelaar mee. Uit een kelder aan het Lïszt- plein zijn een tent en een pon cho gestolen. Men kwam bin nen door de deur in te trap pen. Op het volkstuincomplex Vijf sluizen sloegen inbrekers drie maal hun slag, Uit twee tuin huisjes verdwenen diverse goederen met een totale waar de van 350 gulden. De eige naar van het derde huisje dacht dat hij niets kwijt was. In alle drie de gevallen kwam men binnen door een ruit te forceren. Uit een garage aan de Oever is gereedschap ter waarde van honderd gulden gestolen. Schiedam Door dc forse groei van het aantal leden ziet de PvdA zich ge noodzaakt mor genavond een kennismakings bijeenkomst te belegden in ge- houw Irene, Nieuwe Haven 155. Gebleken is dat veel van de nieuwe leden wel graag ken nis zouden ma ken met gemeen teraadsleden, wethouders en partijbestuur ders, en aan die wensen komt dc Partij van de Arbeid nu tege moet. De hijeen- komst zou eerst op een andere avond worden gehouden, maar door allerlei commissicverga- kon deringen dan niet goed program ma voor de avond worden samengesteld. Nu zullen enke le plaatselijke partijbonzen spreken. Om acht uur be gint de avond in Irene. Eerst zal afdelingsvoorzit- ter Wtm Oomen wat algemene in formatie geven over de partij, vervolgens gaat raadslid Arie Verlinde in op plaatselijke ont wikkelingen waarmee de poli tiek gemoeid is. Wil Kraan, con tactvrouw van de Rooie Vrouwen, vertelt over het emancipatiewerk en Hans van der Vlist, lid van pro vinciale staten van Zuid-Hol land, vertelt over de verschillende bestuurlijke ni veaus waarop partijgenoten ac tief zijn. Tenslot te, rond kwart over negen, legt wethouder Her man Posthoorn uit wat het colle ge van burge meester en wet houders zoal te verhapstukken heeft. Schiedam De gebundelde oud-illëgaüteit komt vanavond bijeen in het gebouw ven de Christelijk-Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. Om acht uur begint de vergadering van het voormalig verzet Schiedam, waarop onder meer een nieuw bestuur wordt ge kozen. De aftredende leden Koos van Raay, C. Nater, A. Pons en E. van de Pas stellen zich allen herkiesbaar, tegen kandidaten kunnen zich mel den tot een kwartier vóór aanvang van de vergadering. W, De Jaarlijkse weektocht van het Rode Kruis Hospitaatschip J. Henry Dunant met 74 lang durig bedlegerige, chronische patiënten en invaliden uit het Westland wordt gehouden van 24 tot 29 maart. Ook dit jaar zijn er weer een aantal patiënten uit Vlaardingen, Maassluis, Maasland en Hoek van Hólland aan boord. Maandagochtend 24 maart vertrekt de Henry Dunant vanuit de Koningin Wilhelminahaven in Vlaardingen voor een tocht naar Breuke- len. Zwartsluis, Harlingen, Zaandam en Rot terdam. Schiedam Doordat bij de macht over het stuur ver loor, botste een 22-jarige in woner van Roosendaal zon dagavond met zijn auto te gen een lichtmast bij de spoorwegovergang op de Nieuwe Damlaan. De auto, evenals de lichtmast, raakte zwaar beschadigd. De jongeman stapte ongedeerd uit de auto en wilde de benen nemen. De politie die echter snel ter plekke was, kon hem aanhouden. Een - bloedproef wees uit dat de man had ge dronken. Een vijftienjarige jongen, liep" een lichte hersenschudding op, toen hij met zijn fiets op het Van ft Hoffplein togen een rekstok opbotste. Hij wilde tussen twee paaltjes doorrij den, maar had niet gezien dat ze werden verbonden door een rekstok. Na behandeling in het gemeenteziekenhuis kon de jongen weer naar huis. Vlaardingen Uit een leslo kaal van de Juliana van Stol- bergschool aan de Groen van Prinstererstraat werden na een inbraak een cassetterecor der en een speakerbox vermist. Totale waarde was ongeveer 250 gulden, terwijl er voor honderd gulden werd ka potgemaakt. Bij een inbraak in een kelder- box aan de Madridweg ont vreemde men een bromfiets en gereedssebapskist. De totale waarde bedroeg hier ruim 3000 gulden. Vlaardingen Zes overtreders van artikel 26 uit de wegenver* **W5wet hebben in het afgelo- Pfn weekeinde met de Vlaar- Wögse politie kennisgemaakt 'Artikel 26 is de bepaling dat al- cpboi en verkeer onverenigbaar njn. ^rijdagnacht werd een 32-jarige Jlaardinger geverbaliseerd om- hij onder invloed van aico* ®°1 een bestelbusje bestuurde. s Een onder invloed verkerende au tobestuurder veroorzaakte op zater- dagmiddag een aanrijding op de Schïedamseweg waarbij aanmerke lijke schade werd veroorzaakt. De man reed door zonder zich bekend te maken, maar 's avonds had de politie de man al gevonden. De 39- jarige Vlaardinger bekende zowel vóór als na het gebeurde een grote hoeveelheid alcohol te hebben ge nuttigd. (Hijzelf sprak van veertig pilsjes) De auto waarin hij reed bleek bovendien niet te zijn verze kerd. Een Maassluise leeftijdgenoot ver oorzaakte zaterdagnacht soortgelij ke brokken. In de Fransenstraat had de man enkele auto's geramd en was daarna eveneens doorgere den. Ook hij kon worden opge spoord waarna bleek dat ook deze man te diep in het glas had geke ken. Bij de „gewone" alcoholcontrole werd zatemacht een negentienjari ge Vlaardinger aangehouden. Twee blaastesten wezen uit dat ook hij te veel op had. De laatste „26-er" van de zaterdag was een 15-jarige jongen die onder invloed van alcoholica de auto van zijn vader, zonder diens westerning, „geleend" had. Een 26-jarige Vlaardinger veroor zaakte zondagnacht een aanrijding op de Westhavenplaats, raakte door de schrik de macht over het stuur kwijt en botste vervolgens tegen de pui van een glashandel. Auto en pand liepen aanzienlijke schade op." De man was vanwege zijn alcohol misbruik een oude bekende van de politie, waardoor hij deze keer zijn rijbewijs moest inleveren. Boven dien werd zijn auto voor controle op het bureau gehouden. Stoelen voor sociale dienst Vlaardingen Om het bejaar de en invalide cliënten wat comfortabeler te maken zal in de hal van het gebouw van de gemeentelijke sociale dienst een aantal stoelen en banken worden aangebracht. Het col lege is met het voorstel van de directeur van de sociale dienst tot aanschaf van een dergelij- ke „zitgroep'akkoord gegaan. SchiedamOnder een kopje koffie in een café aan de Lange Haven is de 24-jarige journalist Kor Kogel door een zakkenroller bestolen van zijn bruinieren por tefeuille, bevattende 130 gulden, een rijbewijs, perskaart, ziekenfonds- kaart en twee toegangs bewijzen tot wandelge bieden van Het Zuid- hollands Landschap. De zakkenroller liet een notitieblok met waarde volle aantekeningen zit ten. VlaardingenTegen drie jonge Vlaardingers werd in de afgelopen week proces verbaal opgemaakt Drie strafbare feiten werden hen ten laste gelegd: eenvoudige mishandeling, poging rot zware mishandeling en fei telijke aanranding. Op zondag 2 maart stonden bij de bushalte in Holtërhoek een 1 16-jarig meisje en haar vader te wachten. Een twaalfjarige jongen begon het meisje te treiteren, uit te dagen en werd tenslotte handtastelijk. De va der van het meisje nam het uiteraard voor zijn dochter op, waarop de jongen twee oudere vrienden van 19 en 17 jaar er bij riep. Gedrieën gingen ze vervolgens de vader te lijf. De man werd zo ernstig mishandeld dat hij voor minstens tien dagen „uit de roulatie" zal zijn. De politie was tijdig ter plekke om erger te voorkomen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3