SPORT stat» Hl Oranje Nassau optimistisch Aanleg tennispark van start De Ooievaars nog ongeslagen Twijfels over tennisbal in Schiedam - Noord Tien mille voor gehandicapten iiiilisil «MM VRB naar de top In Maasland 1 Sportkort Promotiestrijd tegen Hoogvliet Loting zaterdagbeker Tafelvoetbal Juventus m financiële nood Hans de Held aan de leiding Huldiging Bedrijfs- competitie woon»dag 12 maart 1980 VD/8C/WW Sportraad laat échte probl emen liggen Arie Verlinde openbaar speelveld. Schiedam - Alsof er in Schiedam géén proble men zijn, zo snel stonden 4e leden van de Sport raad na vijf kwartier weer buiten. Er was vrij blijvend gediscussieerd over een tennishal en of sporthal in Schiedam- Noord, een werkgroep ingesteld, die de behoef ten van sportaccommo daties gaat inventarise ren, en iedereen ging ak koord met het nieuw toegepaste systeem voor de jeugdsportsubsidie. Wat inhield dat een ga-, rantiebedrag van voor elke club van 57.50 kwam te vervallen Structurele onderwerpen bleven achterwege, Zoals een functionele Sportraad met een eigen beslissings bevoegdheid en het in be heer nemen van sportac commodaties, de verharde velden voor DWS, het af gekeurde harde veld voor HVK, subsidie aan SVV, de bouwplannen van De mos en GSS, wielerbaan; nee, de interesse van de Sportraad was erg be perkt: Dat laatste blijkt trouwens ook wel uit het feit, dat er zo wei nig wordt vergaderd in de sec ties. Een vraag uit het publiek over vergaderdata van deze commissies, kon - uiteraard - ruet worden beantwoord. De besluiten van de vergaderin gen van het dagelijks bestuur van de SRSR leverden weinig discussie op. Opvallende ener zijds, omdat er sinds november nogal wat besluiten zijn geno men, maar ook omdat het ei genlijk zinloos om nu nog een besluit van een vergadering van 14 november vorig jaar aan te vechten. Afgevaardigde Snel maakte er onder andere gebruik van, omdat het naar zijn mening niet juist was, dat De Korenbeurs met zijn ver zoek om subsidie voor een Eu ropacup-wedstrijd was afge scheept met het antwoord, dat het te laat was ingediend. Schiedam miste verder vol gens de notulen van het db, de kans om na vele jaren de door Bas van den Berg open Nederlandse tafelten niskampioenschappen te kunnen organiseren. Een mooi gebaar voor „De Ko renbeurs" en „NOAD", bo vendien leent de Margrie thal zich uitstekend voor dergelijke internationale evenementen. Inclusief de Chinezen is in oktober, nu in sporthal Overbosch te Den Haag, de wereldtop te zien. Arie Verlinde, lid van het da gelijks bestuur van de SRSR, was achteraf toch niet erg ge lukkig met het afwijzen. „In derdaad zal er een speciale commissie moeten zijn, die dergelijke evenementen op zijn merites kan beoordelen. De Margriethal is er groot ge noeg voor, bovendien lijkt mij zo'n tafeltennisevenement fi nancieel wel haalbaar. Het da gelijks bestuur zou dergelijke aanvragen misschien zelf wat serieuzer moeten bekijken." Een interessant onderwerp was een tennishal en of sDort- hal in Schiedam-Noord. De tennisclubs gaat uit van twaalf buitenbanen en zes binnen m een tennishal, maar met een speciale tenmsvloer weert men overige sporten Vooral in een toekomstig woongebied waar veel sporten mogelijk moeten zijn. Ane Verlinde pleitte zelfs voor twee hallen, terwijl Henny van der Reyken de kosten in de gaten hield bij een dergelijk project. Uiteind elijk werd besloten eerst iets 2innigs te verwachten van het dagelijks bestuur, dat met een voorstel gaat komen. Het afkeuren van het verhar de veld van HVK in Kethel (ongelijk en grof) was voor de betreffende aannemer aanleï- ding het karwei opnieuw uit te voeren. Dat HVK echter het openbaar karakter van het veld bestrijdt, is een 2aak die onderdeel is van een sportbe leid in Schiedam en in andere steden al van toepassing is. Een nieuw facet overigens dat bij het georganiseerde vereni gingsleven nogal vreemd over komt In Vlaardingen bijvoorbeeld hebben sinds kort twee voet balvelden van de VV Vlaar- dingen een openbaar karakter. Zaak is wel dat men daarvoor regels maakt. Ane Verlinde: „Het is niet zo moeilijk om op borden aan te geven wat de speeltijden zijn voor de club. Feit blijft dat het veld aan de Joppelaan met omrasterd gaat worden. De clubs zullen er mee moeten leren leven. Schiedam Een werkgroep uit de Schiedamse Sportraad gaat onderzoeken wat de mogelijkhe den zijn om de gehandicapten aan sportactivitei ten te laten deelnemen. De bijdrage van CRM voor Schiedam is vastgesteld op 10.000 gulden en dat bedrag kan worden besteed aan dekking van de kosten voor in te schakelen leiding, huur ac commodatie, aanschaf van materiaal, propagan da en vervoer. Staatssecretaris Wallis de Vries schrijft in een brief aan de gemeenten met meer dan SO.OOO in woners dat het verstandig is om het georgani seerde sportleven (organisaties) hierin te betrek ken. Eventueel kan de bijdrage ook worden be steed aan het oprichten van een sectie sport door gehandicapten bij validesportverenigingen. De werkgroep ad-hoc in Schiedam, waarvan onder meer Arie Verlinde namens het dagelijks be stuur deel uitmaakt, moet vór 1 april een rapport klaar hebben wat de mogelijkheden zijn. Schiedam De tafelten nissers van de Schiedamse invaliden sportvereniging De Ooievaars blijven aan de winnende hand. In een uitwedstrijd werd nu Holy 3 met 3—7 verslagen. On danks deze grote zege was het een spannende wed strijd. Deze spanning werd veroorzaakt door het volle dig falen van Ronald Oost hof, die al zijn partijen in twee games met forse cij fers verloor. Ook het te licht opvatten van enkele sets werd de Schiedam mers bijna fataal. De twee Schiedamse korf balclubs, Harga en ODI, oefe nen zaterdag tegen elkaar. Plaats van handeling is de Hargalaan vanaf 12 uur. CKC Maassluis heeft zijn. 200 ste lid binnengehaald. Het was .de 15-jarige Ton van der 'Broek, die van het bestuur een sport out-fit kreeg. Bij FC Vlaardingen is Ron nie de Vos van Steenwijk in militaire dienst gegaan. De 'Voorstcpper van het eerste elf- tel Hep in het recente verleden nogal wat tegen rode kaarten aan, waardoor FC Vlaardingen 2ich in zijn naam voelde aan getast, Hij werd dit seizoen te ruggezet naar het jeugdelftal. De Coureuir en sponsor Dick Molenaar zijn na vijf jaar uit elkaar gegaan. Wel verzekerde jte sponsor graag bij het wie- jerjpsbeuren in Vlaardingen «trokken te willen blijven. •Bij De Coureur zijn op eerste Paasdag de clubkampioen schappen. Plaats van hande- hng is de Vergulde Hand pol der vanaf 10 uur Een oproep aan de suppor ters van Oranje Nassau voor bet beslissende duel morgen avond in de Olympiahal tegen «oogvliet Ga zoveel mogelijk gezamenlijk naar Maassluis, neem alles wat herrie maakt Wee en blijf sportief. Na de overwinning is het vanaf 23 lu* in de eigen kantine kelen stneren...En een dag later is er groot feest. Door een technisch manke ment ging maandag het ver- van Heerjansdam-PPSC de mist in. Schiedammers ver teren onverdiend met 1-0. Jan visser maakte kort na rust het en'ge doelpunt. PPSC staat nu* °P de voorlaatste plaats met 10 Patten uit 16 beurten. Jodan ♦teys heeft er ook 10, maar nog wee wedstrijden te goed. Mark Chomette won de eerste game met 921 van Van der Hoek. Door verminderde con centratie gaf hij de tweede met 2118 verlies volledig uit handen. De noodzakelijke be slissende derde game won hij ternauwernood met 1821. Voor mindere mate gold dit ook voor Wim Vermaas. Te gen dezelfde speler zegevierde hij in de eerste game met 12 21. In de tweede game beging hij dezelfde fout. Met veel moeite wist hij in de extra ver lenging zijn partij met 21—23 te winnen. Uiteindelijk bleken Wim Ver maas en Mark Chomette niet te verslaan en scoorden ieder een hattrick. Het dubbelspel werd ook al door deze twee spelers in winst omgezet Door deze resultaten staan zij in deze kompetitie nog op 100% winst. Vlaardingen Het Vlaar- dings onderwater-hockey team van de Reddingsbriga de heeft aan een overwin ning tegen Dordrecht vol doende om nationaal kam pioen te zijn. Dat moet zon der meer mogelijk zijn, om dat de Dordtenaren dit weekeinde al met 8—0 wer den afgedroogd. In de com petitie wonen da Vlaardin- gers, die hun thuiswedstrij den in het Kolpabad spelen, al hun wedstrijden. De grootste uitschieter was te gen Aqua Delfia met zelfs 19—3. 33384» Voor Oranje Nassau telt alleen winst Vlaardingen/Schiedam Voor de korfballers van Oranje Nassau is het morgenavond dé ge legenheid om zich einde lijk uit de afdeling te werken. Want dan staan er namelijk promotie wedstrijden op het pro gramma in de Olympia- Zeist De loting voor de volgende ronde om de KNVB-beker voor zaterdagclubs, die op maandag 7 april, aanvang 17,00 uur, wordt gespeeld, is als volgt: Noord wijk—ZOB, Rijsburgse Boys—Ter Leede, Hille- gersberg—Xerxes, DORR—Excelsior Maassluis, DOTO—Groot Ammers, Monster—Vitesse Delft (dins dag 22 april, aanvang 18.30 uur), NSW's-Graven- zandse SV, WoudnchemOranje Wit, WHSHeerjans- dam, ArnemuidenKozakken Boys, OostkapeLleRys- oord. hal voor de als nummer twee geëindigde ploegen uit de hoogste afdelin gen van de afdeling Rot terdam van het KNKV. Tegenstander van Oranje Nassau is Hoogvliet. Evenals de Vlaardmgers speelt Hoog vliet al jaren derde klasse district op het veld, maar m de zaal wil het maar niet lukken om de afdeling te verlaten. Duidelijk is even wel dat terugval naar het af delingsniveau erg gemakke lijk gaat, maar de weg terug is erg lang. Daardoor bete kent het voor andere afde- lingsclubs, die zowel op het veld als in de zaal in de afde ling spelen, een extra zware opgave om te promoveren. Een duidelijk voorbeeld daarvan was IJsselvogels. Uiterste Oranje Nassau en Hoog vliet zullen dan ook een zeer zware wedstrijd tege moet gaan en beide ploe gen zullen tof het uiterste moeten gaan om te win nen. Beide hebben even veel kansen, want het is slechts één duel. Hoogvliet heeft behoorlijk wat in zijn mars en draait al ja ren aan de top van de afde ling mee. Oranje Nassau daarentegen maakte vooral vorig seizoen een dieptepunt mee en dreig de zelfs naar de tweede klas se te degraderen. Maar onder de bezielende leiding van Maarten Goetsch werd de stijgende lijn weer snel opge nomen. Nassau heeft vooral in de laatste wedstrijd tegen Vriendenschaar bewezen, dat het wel degelijk tot de kanshebbers moei worden gerekend. Want Vrienden schaar in eigen huis verslaan is geen kleinigheid. Bij Oran je Nassau is men dan ook op timistisch. Maasland Binnen een jaar na de oprichtings datum van tennisvereni ging „De Commandeur" is nu daadwerkelijk een start gemaakt met de aanleg van het tennis park. Deze week is de aannemer met de werk zaamheden begonnen. De verwachting is dat het gehele complex in veertig werkdagen ge realiseerd zal zijn. In mei al zal er dan geten nist kunnen worden. Het nieuwe tennispark krijgt zes banen, twee oefenkooien en een accommodatie. Boven dien komt er een opvang voor de peuters. Hoofdaannemer van het complex is de firma Wernink. De grondwerkzaam heden worden verricht door het Maaslandse aannemingsbe drijf Van Dijk, waarmee de aannemer voldoet aan de wens van de algemene ledenverga dering van de tennisclub om Maaslandse bedrijven in de aanleg te betrekken. Het verenigingsgebouw is van hout en wordt opgetrokken volgens het prefabbouwsy steem. Het gebouw is vrijwel identiek aan het scoutingelub- huis, zij het dat er nu rondom hardhout gebruikt zal worden. Het aardige van de tennisac- commodatie is ook de ver hoogde ligging ten opzichte van de banen Vanaf 80 a 100 cm hoogte biedt het een ruim overzicht op het complex, jje start van aanleg van net complex is zonder officieel tin tje geschied. Wel is het de be doeling om de opening van het complex de nodige luister bij te zetten. Een openingsdatum die, zoals het er nu naar uit ziet, niet ver zal liggen van de officiële oprichtingsdatum, vo rig jaar 17 mei. Schiedam In de competi tie tafelvoetbal van Rijn mond stijgt de spanning in de top van het klassement Leider R. Tobé verspeelde een kostbaar puntje in zijn wedstrijd tegen J. Stoop sr. en wordt nu bedreigd door zijn naaste concurrent, J. Busschcr. Het verschil is nog maar één puntje met dien verstande, dat Tobé zijn twee inhaalwedstrij den in winst moet omzetten. Uitslagen gespeelde wedstrij den: R. Wijngaard-Vos 1-0; S, WIjngaard-Tobé 3-6; Osse- waarde-Busscher 1-6; Smit- Gerrets 3-0; Dolstra-Busscher 2-4; Ling-R. Wijngaard 3-3; Stoop Jr.-S. Wijngaard 9-6; A. Wijngaard-Van Os 4-3; Bus- scher-os 4-3; Bastiaanse-A. Wijngaard 1-4; Van Os-van der Broek 3-2 en Stoop Sr.- Tobé 2-2. Schiedam Hetbestuur van de basketbalvereni ging Juventus heeft in een bijzonderealgemene ledenvergadering de moeilijke financiële po sitie met het betrekking tot het volgend seizoen toegelicht. Besloten werd dat Juventus vol gend seizoen geen onkos ten vergoedingen meer aan trainers van selec ties zal uitkeren en de contributie op een gelijk niveau houdt. De enige 'redding' voor de Schier dammers zou he t vinden van een sponsor zijn, maar gezien de eerdere pogingen in het verleden is dat zeker niet aanne melijk. Schiedam Vlaardin - gen Hans de Held heeft door zijn hattrick in de wedstrijd Schie damse Boys-Metro de lei ding genomen in het maandklassement van de Wa terweg-topscorers. Met nog drie weekeinden te gaanzijn de kansen voor iedere schutter op een paar voetbalschoe nen van sporthuis Passa ge en flessen drank van discotheek Down-Town nog zeer groot. Een klein leger van doelpuntenma kers met twee treffers achter hun naam achter volgen De Held al. In het faarklassenwnt van de Waterwegtopscorer ver anderde weinig. Behalve Bon Sellers (Hoekse Boys), die op 16 doelpun ten is gekomen, bleef de top ongewijzigd. VVK'er Peter van der Meer heeft nog steeds 32 treffers ge scoord, een aantal waar aan nog niemand kan tornen. Vlaardingen Bij de voetbalvereniging Vlaar dingen worden het ko mende weekeinde jubila rissen gehuldigd. Maar liefst zeventien leden, die 5, 10 en 20 lid zijn, krij gen een speldje, terwijl W. Bot en A van der Hoek een beloning voor het 25-jarig lidmaatschap krijgen. 'Koploper' is eer ste elftalleider Leen van Rij, die al 45 jaar de groenwitte kleuren een warm hart toedraagt Hoek van Holland-Het Westiand is de komende zomer goed bedeeld met bedrijfscompetities. Eén en ander betekent zelfs dat het districtskampi oenschap van de afdeling Den Haag in het West- land zal worden gehou den. De competitieoegïnt Op 15 april en de wedstrij den worden gespeeld op de maandag- en woens dagavonden. De finale is 3 juni. Alle wedstrijden worden geleid door scheidsrechters uit het Westiand. Morgen is het overigens al de laatste dag om in te schrijven. Dat kan gebeuren bij E. Prins, Tulpstraat 10, 's- Gravenzande, telefoon 01748-6247.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5